موضوعات داغ: - رتبه بندي فرهنگيان - دانشگاه آزاد - باشگاه پرسپوليس - مستمري بگيران - پايگاه خبري تحليلي - فرهاد مجيدي - ايستگاه اتوبوس - امين ميرزازاده - تامين اجتماعي - دانشگاه آزاد اسلامي - ماتيس دي ليخت - طوايف - پلاك هوشمند - محمدحسن محبي - ديدار پرسپوليس - مالك اشتر انقلاب - خواب آرام - بستري شدن در بيمارستان - بازسازي بناي تاريخي - شهردار تربت حيدريه - اساتيد دانشگاه - نيروهاي كارآمد - نمايندگان هرمزگان

مطالب مرتبط:
لزوم احداث زائر سرا توسط آستان قدس رضوی در استان ایلام
حضور تولیت آستان قدس رضوی در مناطق محروم حاشیه شهر مشهد
لزوم احداث زائر سرا و استراحتگاههای مناسب، توسط آستان قدس رضوی در استان ایلام
آستان قدس رضوی مالیات پرداخت می کند
تعاونی اصحاب رسانه خراسان رضوی آغاز به کار کرد
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 تیر 1400 ساعت 01:452021-06-21اجتماعي

مروی: هیچ خط قرمزی در بازرسی از آستان قدس رضوی نداریم/ حسابرسی را از دفتر خودم آغاز کردم


فعالیت بازرسی و حسابرسی در آستان قدس قدرتمندانه است و حضور بازرسان زینت المجالسی نیست و هیچ خط قرمزی در این آستان مقدس برای بازرسی و حسابرسی وجود ندارد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار قرآن و فعالیت های دینی خبرگزاری فارس همزمان با شب کتبی و اهدای لوح تقدیر از آستان قدس رضوی به واسطه رعایت دستورالعمل های بهداشتی تقدیر کرده است، اظهار کرد: هرکجا با نظر کارشناسان کمبودی در امکانات و تهویه هوا وجود داشت، فراهم کردیم تا شرایط برای زیارت فراهم شود.

بکارگیری 7 هزار خادمیار سلامت وی با اشاره به اقدامات بهداشتی در حرم مطهر، عنوان کرد: آستان قدس رضوی در ایام شیوع کرونا حدود 10 میلیون ماسک در بین زائران توزیع کرده است و 7 هزار خادم یار سلامت در حرم مطهر فعال شدند تا در صحن ها و رواق ها برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی تذکر و ماسک و مواد ضدعفونی کننده را در اختیار زائران قرار دهند.

حجت الاسلام مروی عنوان کرد: تدابیر بهداشتی اندیشیده شده و نظر کارشناسان تردد تا روضه منوره امکان پذیر شده است، البته لمس ضریح مطهر هنوز مقدور نیست.

زائرسرا و زائرشهر رضوی در حال تکمیل است وی در ادامه به زائر شهر و زائر سرای رضوی اشاره و اظهار کرد: در حال تکمیل و تجهیز زائر سرا و زائر شهر رضوی هستیم و اکنون نیز این مکان ها در اختیار زائران برای استفاده است؛ در سال 98 و پیش از شیوع کرونا حدود 370 هزار زائر اولی به همت آستان قدس به در بستر فضای مجازی برای هموطنان داخل کشور و مشتاقان خارج از کشور به زبان های عربی، انگلیسی، اردو و غیره تهیه و پخش شد و بیش از یک میلیون نفر مخاطب این برنامه ها بودند.

کار های مثبت تولیت های پیشین را با قوت ادامه می دهیم وی گفت: بنده در روز اول و معارفه اعلام کردم که ما کارهای مثبت تولیت های معزز گذشته چه تولیت فقید و چه تولیت سابق را با قدرت انجام می دهیم و ادامه می دهیم و هیچ کاری را تعطیل نکردیم.

در هیچ امر آستان قدس سلیقه شخصی دخالت ندارد، بلکه با کار کارشناسی احساس کردیم برخی کارها مصلحت بر ادامه اش نیست و روی این کار کارشناسی کردیم و مقداری متوقف کردیم.

تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: به عنوان مثال در طرح خادمیاری حدود 200 هزار نفر در سایت ثبت نام کرده بودند و اگر ادامه پیدا می کرد به دو میلیون نفر نیز رسیده بود.

مگر این دستگاه چقدر خادم و خادمیار نیاز دارد؟ باید مدیریت می شد؛ همه علاقه مند و عاشق هستند و دوست دارند در این دستگاه سهمی داشته باشند؛ ما هم تواضع می کنیم اما ظرفیت استفاده از این همه نیرو باید وجود داشته باشد.

وی ابراز کرد: در دوران جدید تغییر جهت گیری و رویکرد هایی اتفاق افتاد اما این امر به هیچ عنوان به معنای مخالفت به دوره های گذشته نیست، هر مدیری کار کارشناسی می کند و سلیقه مدیریتی براساس کار کارشناسی است اما عمده کارهای گذشته را ادامه داده ایم.

هیچ خط قرمزی در آستان قدس برای بازرسی و حسابرسی وجود ندارد حجت الاسلام مروی گفت: تمام مجموعه های آستان قدس چه اقتصادی و چه فرهنگی زیر نظر بازرسی و حسابرسی هستند؛ هیچ خط قرمزی نداریم و هیچ خانه خلوتی نداریم؛ حتی گفته ام حسابرسی و بازرسی دفتر تولیت را نیز بررسی کنند و ببینند هزینه ها و خرج کردها طبق روال است یا خیر؟ وی اظهار کرد: مؤسسه مفید راهبر را که حسابرسی از دستگاه های وابسته به رهبری را انجام می دهد به آستان قدس آوردیم، آنها در آستان قدس کمابیش حضور داشتند اما فعالشان کردیم و گفتیم در همه بخش های آستان حضور پیدا کنید.

تأکید کردم هرچه می توانید حسابرسی کنید و ضعفها را به دست آوردید و پیشگیری کنید و هیچ خط قرمزی در حسابرسی وجود ندارد.

تصدی گری آستان قدس را به حداقل می رسانیم تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه بازرسی و حسابرسی باید جداگانه و قدرتمندانه در آستان قدس فعالیت کنند و حضورشان زینت المجالسی نیست.

گفت: بنا داریم شرکت های اقتصادی آستان قدس را با یکدیگر ادغام و تصدیگری آستان قدس را به حداقل برسانیم؛ کارهای مطالعاتی و کارشناسی این امر آغاز شده است.

وی تصریح کرد: آستان قدس فعالیت اقتصادی خارج از موقوفات ندارد، به همین دلیل نام سازمان اقتصادی آستان قدس را به سازمان بهره وری موقوفات تغییر دادیم که رسالتش استفاده مناسب و افزایش بهره وری موقوفات مردم است.

حجت الاسلام مروی اظهار کرد: در حد توان خود به استقلال اقتصادی کشور و به امنیت کشور می اندیشیم؛ در حوزه تولید دارو و ایجاد خودکفایی" در حوزه سلامت فاکتور 8 که مربوط به بیماران هموفیلی است را تولید و نیاز کشور تامین شد بگونه ای که کشور نیاز به واردات این دارو ندارد.

نگاه سوداگرانه و سودگرایانه در فعالیت اقتصادی نداریم تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در حوزه فعالیت اقتصادی نگاه سوداگرانه و سودگرایانه نداریم و نگاه ما به خودکفایی کشور و تحقق داریم؛ نه اینکه شرکت بوجود بیاوریم؛ از جوانان خوشفکر و خلاق در حد امکانات و توان خود حمایت می کنیم.

خام فروشی نمی کنیم حجت الاسلام مروی گفت: یکی از منابع و موقوفات آستان زمین است.

ما نباید خام فروشی کنیم.

زمین ها اگر نیاز به فروش باشد، به بهره وری برسانیم و ساخت و سازی مناسب فرهنگ امام رضا (ع) روی آن ها انجام دهیم و بعد بفروشیم و به جای آن زمین های دیگری تأمین کنیم.

وی تصریح کرد: این حرم و دستگاه تا این دنیا هست این حرم هم هست و باید اداره شود و باید به گونه ای هزینه کنیم که سرمایه های حرم مطهر تمام نشود و منابع پایدارش برای همیشه باشد؛ البته کار سختی است و کارشناسان اقتصادی متعددی بر روی آن کار می کنند.

هزینه های حرم مطهر واقعا گزاف است و باید بتوانیم تامین کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: واقعا شرمنده مردم هستیم، شرمنده زائران عزیز هستیم، بنده خودم اعتقاد دارم این زائران عزیز مهمانان حضرت هستند.

اگر کسی به خانه کریمی به عنوان مهمان وارد شود پذیرایی نمی شود؟ قطعا می شود، هم معنوی و هم مادی.

شرمندگی ما از این جهت است که نمی توانیم پاسخ دهیم.

همه هزینه ها ما از موقوفات و نذورات است.

برخی نذورات خاص داریم که ویژه مهمانسرا است و نمی توانیم جای دیگری هزینه کنیم اما موقوفات ما آن قدر نیست که بتوانیم سالی یک بار زائر محترم از غذای حضرت بهره مند شود.

زائران کمی از نذورات متبرک بهره مند می شوند وی بیان کرد: اگر 30 میلیون زائر داریم یک سی ام از این غذای حضرت برخوردار می شوند زیرا امکاناتش را نداریم اما اگر نذورات و امکانات بیشتر شود قطعا دو یا سه برابر می کنیم؛ دوست داریم هر زائری که می آید هر روز مهمان حضرت شود؛ سعی کردیم به شکلی جبران کنیم؛ انشاء الله وقف در این حوزه بیشتر شود حتما چندبرابر کرده و گزارشش را به مردم می دهیم.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: چهار چایخانه تدارک دیده ایم، زائر ممکن است خسته باشد، غذا هم گیرش نیامده و بهتر است تبرکی داشته باشد.

این نیز در راستای زیارت است و فقر و نیاز نیست که زائر سراغ غذای و تبرک حضرت می آید.

چایخانه ها سه موردش بهره برداری شده و چهارمی آن نیز در مسیر مکان یابی است تا در چهارگوشه حرم رضوی این چایخانه ها را داشته باشیم.

برای امنیت حرم با وزارت دفاع و شرکت های دانش بنیان صحبت کرده ایم حجت الاسلام مروی ادامه داد: حقیقتاً وظیفه خود می دانیم و هویت خود را به این می دانیم که به زائر خدمت کرده و تسهیل زیارت کرده و تکریم زائر را حفظ کنیم؛ درصدی موفق بوده و در بخشی هم موفق نبوده ایم.

زائر می گوید در فرودگاه گیت هست و محترمانه عبور می کنیم اما در اینجا جواب نمی دهد.

در فرودگاه هر فلزی را باید تخلیه کرد.

اینجا بخواهیم این کار را بکنیم صف کیلومتری ایجاد می شود و گیت هایی که بتواند این وضعیت را پاسخ دهد هنوز شکل نگرفته؛ با وزارت دفاع و شرکت های دانش بنیان صحبت کرده ایم تا امنیت زائران را تامین کرده و تسهیل زیارت داشته باشیم و دنبال این مسئله هستیم و هزینه هم می کنیم اما هنوز محقق نشده است.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی در آستان قدس رضوی اظهار داشت: در حوزه فرهنگ ما به لحاظ زیرساختی امکانات خوبی داریم و البته هیأتی را مشخص کرده ایم تا برای 20 یا 50 سال آینده تحقیق کنند.

اینکه بتوانیم حداکثر بهره وری داشته باشیم مهم است.

رواق و صحن های جدید در دست بررسی است.

پیشنهادی شده که پشت بام ها تبدیل به صحن شود؛ خیلی زیباست اما اینکه زیرساخت ها و سازه می تواند یا نه باید کار کارشناسی شود و باید حداکثر بهره وری صورت گیرد.

ثقل کار ما" فرهنگی است و مطابق فرموده حضرت باید علوم ائمه را آموخت و محاسن کلام را برای مردم تبیین کرد.

کار فرهنگی قبلا هم بوده و زحمات زیادی کشیده شده است.

حجت الاسلام مروی بیان کرد: در قضایای کرونا در اشاعه فرهنگ رضوی و زیارت متعالی از فضای مجازی بهره گرفتیم.

همان زیارتی که در لسان معصومین به عنوان زیارت بامعرفت وارد شده است از این رو درصدد ایجاد کتابخانه ها در رواق های حرم منور هستیم.

کتابخانه آستان قدس در کشور بی نظیر و در دنیا بی نظیر است و در دنیا درب های این کتابخانه از طریق فضای مجازی باز شده است.

پاسخ به سؤالات و شبهات 50 هزار جوان و نوجوان تولیت آستان قدس رضوی گفت: برنامه بی نهایت مؤسسه جوانان آستان قدس 50 هزار جوان و نوجوان را هدف قرار داده که سؤالات و شبهات آنان را پاسخ می دهد.

کتاب در اختیار مردم می گذاریم و تخفیف هایی نیز لحاظ می کنیم و ترجمه قرآن" و مفاتیح را می خواهیم کار جدیدی صورت دهیم.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به محرومیت زدایی در آستان قدس رضوی اظهار داشت: آنچه که موظف هستیم و رهبر معظم انقلاب برای ما تبیین فرموده اند سه مسئله است.

محرومان و احسان جویان مجاور یا مشهدی ها؛ محرومان و نیازمندان زائر و سوم در مناطقی که موقوفه داریم بخشی از درآمد موقوفه را که با وقف نامه تطبیق دارد خرج احسان پذیران آن منطقه کنیم.

توزیع یک میلیون بسته معیشتی در ایام کرونا حجت الاسلام مروی گفت: ما با کمال دقت و وسواس این کار را صورت می دهیم.

نیازمندان و احسان جویان مجاور را غفلت نکرده ایم.

گزارش ها در این حوزه کمتر است.

در کرونا یک میلیون بسته 500 هزار تومانی معیشتی داشتیم و در قضیه سیل هم کمک مقطعی و دائم با ایجاد اشتغال داشتیم.

کرونا شرایط استثنایی بود اما بیشتر دنبال این هستیم که نیازمندان را خودکفا کرده و کار و سرمایه و شغل بدهیم.

از طریق دام و دامداری کارهای خوبی صورت گرفته و برنامه رسیدگی به نیازمندان ما بیشتر شده و البته امکانات ما در حدی نیست که احسان پذیران مشهد را بی نیاز کنیم؛ این را اولویت و وظیفه دینی و انسانی خود می دانیم.

وی گفت: آستان قدس سازمانی شفاف و پاسخگو است؛ عملکرد و برنامه ما مشخص است البته هنوز بخشی دیگر باید وارد حوزه شفافیت" شود؛ معتقدیم شفافیت اعتماد مردم به آستان را بیشتر می کند و به سود آستان است چون آستان قدس مجموعه ای مردمی است که مردم هزینه هایش را می پردازند و ما کارگزار مردم هستیم و باید بدانند با نذورات چه می کنیم.

با دولت همکاری داشته و داریم تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: ما در حکم رهبر معظم انقلاب به بنده همکاری با دستگاه های دولتی را داریم.

ما دولتی نیستیم و در مقابل دولت نیستیم.

اگر احتیاجی باشد همکاری می کنیم و قرارداد می بندیم.

در سیستان 320 هکتار قرارداد بستیم و زمین ها را آبیاری کردیم.

همکاری خوبی با دولت در جهت منافع کشور به نفع مردم داریم.

حجت الاسلام مروی ابراز کرد: در سال گذشته برنامه ریزی کردیم که حاشیه شهر که مسئله اش مختص مشهد نیست مقداری مسئله اش حل شود و 30 هکتار زمین آستان قدس را در یک قلم تحویل دادیم و گفتیم دستگاه ها بیایند خانه بسازند و این طبق نظر افراد قدیمی در آستان قدس سابقه نداشته است اما برای محرومان این کار را می کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان تصریح کرد: ائمه اطهار زنده هستند و به اذن الهی پاسخ می دهند و اجابت می کنند.

خداوند ائمه را برای سعادت بشر فرستاده است.

برای سعادت اخروی نیاز به این بزرگان داریم و باید عاقبت بخیری و سعادت را از این بزرگان بخواهیم و بدانیم امامان مظهر جود و رافت الهی هستند.

هیچکس از اینجا نومید بازنمی گردد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: رعایت دستورالعمل های بهداشتی - دستورالعمل های بهداشتی - آستان قدس رضوی - آستان قدس - آستان - حسابرسی - تقدیر از آستان قدس رضوی - بهداشتی - دستورالعمل - بازرسی - مواد ضدعفونی کننده - حرم مطهر - خط قرمزی - ضدعفونی کننده - خبرگزاری فارس - فعال - رضوی - فعالیت - رعایت - سلامت - تقدیر - آستان مقدس - شیوع کرونا - کارشناسان - لوح تقدیر - هزار - خادم - ماسک - خبرگزاری - خادم یار

آخرین اخبار سرویس:
آشنایی با بهترین شهربازی های کانادا

ضرورت اجرای دقیق شیوه نامه های بهداشتی

آموزش دفاع شخصی به محیط بانان خوزستان

اهدا 13 سری جهیزیه به زوج های جوان لامرد

یونان با شدیدترین موج گرما از 30 سال گذشته مواجه است

روستای نگارخاتون فامنین روستای بدون دخانیات

بازگشایی آموزشگاه های رانندگی البرز

احداث جاده تندرستی در یزد

اجرای طرح های علمی و نوآورانه در حوزه پسماند برای اولین بار در کشور

طرح اجتماع محور مراکز مثبت زندگی؛ ظرفیت سنجی و نیاز سنجی درمحلات

پدر شهیدان «کرمیار» به فرزندان شهیدش پیوست

سالانه 25 کیلومتر شبکه فرسوده انتقال آب در جنوب تهران نوسازی می شود

نوزدهمین رویداد فرهنگی «عطر سیب» در میدان امام حسین (ع)

تخریب بیش از 170 مدرسه براثر جنگ در افغانستان

برپایی پویش اجتماعی مهربان در منطقه 3 تهران

رونمایی از تجهیزات ساخت شهرداری تهران

رگبار باران و رعد و برق تابستانی در کرمانشاه

رییس جمعیت هلال احمر: با تمام توان به مردم خدمت می کنیم

آخرین وضعیت پرونده قضایی «مهشاد» و «ریحانه»

آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی پلاک ت اصفهان از امروز

انتشار کارنامه رتبه های زیر 100هزار سه گروه آزمایشی کنکور

تخریب بیش از 170 مدرسه براثر جنگ در افغانستان

نوزدهمین رویداد فرهنگی «عطر سیب» در میدان امام حسین (ع)

تعطیلی ثبت احوال امیدیه با ابتلای همه کارمندان به کرونا

تهیه علوفه جهت زیستگاه جانوری پناهگاه حیات وحش موته توسط مجتمع طلای موته

انتقاد استاندار از وضعیت جاده اصلی فریدن/ رضایی: وضعیت جاده روستاهای پشت کوه بهتر از مسیر اصفهان -داران است

پیش بینی وزش باد شدید در استان تهران/ رگبار باران و رعد و برق در نیمه جنوبی تهران

تشدید کنترل ناوگان حمل مسافر در آذربایجان غربی

پارک پردیسان در آستانه تبدیل به نخستین منطقه حفاظت شده شهری

مراسم ایام ماه محرم به شرط رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شود

طرح اجتماع محور مراکز مثبت زندگی؛ ظرفیت سنجی و نیاز سنجی درمحلات

تلف شدن 70 راس کل و بز در منطقه پیرحاجات طبس

رونمایی از 22 برنامه عملیاتی شهر دوستدار کودک در تهران

آغاز واکسیناسیون معلمان شهرستان فیروزکوه از امروز

تلف شدن 70 راس کل و بز در منطقه پیرحاجات طبس

رییس جمعیت هلال احمر: خدمت به مردم با تمام توان و امکانات

راه اندازی دو مرکز واکسیناسیون فرهنگیان در شهر کرمان

ترافیک سنگین در محور چالوس

زیارت امام رضا(ع) پاداش خانواده های کاشانی که از قصاص گذشتند

واکسیناسیون خبرنگاران جنوب غرب استان تهران

کاهش 2 درجه ای دمای هوا در اصفهان

پیش بینی بارش تندری باران و احتمال وقوع سیلاب در البرز

پاکسازی رودخانه های رشت از شبکه های درهم فاضلاب

ترافیک سنگین در آزادراه کرج - قزوین و محور چالوس

سدسازی به سبک معماران ساسانی

پاسخنامه رتبه های زیر 100 هزار کشوری در کنکور 1400 منتشر شد

هواشناسی|هشدار سیلاب ناگهانی در 19 استان

خسارت سیلاب تابستانی به استان های شمالی کشور

رگبار و رعد و برق به همراه باد شدید در برخی شهرها/ گرد و خاک در نیمه شرقی کشور

هشدار هواشناسی نسبت به تداوم رگبار و رعد و برق در 19 استان

ترافیک سنگین در محور کندوان و مسیر آزادراهی بین کرج و قزوین

کسب 111 مقام برتر در جشنواره ملی «فردا» توسط دانش آموزان فارس

تصاویر| بیداد بی آبی در سرزمینِ هزارچشمه ایران

فتوتیتر | آموزش قرآن ضمن زندگی باشد

پذیرش دانش آموزان دختر در دوره اول متوسطه سمای قشم از مهر 1400

فضای باز مدارس در اختیار هیئت های مذهبی قرار می گیرد

پیش بینی حضور 1.4 میلیون کلاس اولی در مدارس

توضیحات پلیس درباره کلیپ درگیری مأمور پلیس راه با یک راننده

شهر دوستدار کودک با شعار محقق نمی شود

هشدار هواشناسی نسبت به تداوم رگبار و رعد و برق در 19 استان

مشاوره اخذ مجوز و یا تاسیس مدرسه غیر دولتی (غیرانتفاعی)

روزانه بیش از هزار نفر از فرهنگیان در شهر اصفهان واکسینه می شوند

تداوم فعالیت سامانه بارشی در ارتفاعات هرمزگان/مردم از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی خودداری کنند

نخستین مدرسه تابستانی «فقه و اجتماع» برگزار می شود

کمبود فضای آموزشی در شهرستان های بویراحمد و دنا

هشدار هواشناسی نسبت به تداوم رگبار و رعد و برق در 19 استان

کارکردهای مرکز ملی هماهنگی پایش و آینده پژوهی دریاچه ارومیه

قدمت آتشگاه اصفهان گمانه زنی شد

کنکور سال 1402 قطعاً تغییر خواهد کرد

تزریق روزانه 260 دوز واکسن برای شاغلین در مدارس دماوند

آموزش 60 هزار ساعت در 16 رشته و 22 حرفه به کارآموزان

تزریق واکسن کرونا به بیش از 3 هزار نفر از کارکنان مترو

پیش بینی رگبار باران در برخی از مناطق استان کرمانشاه

پارک پردیسان در آستانه تبدیل به نخستین منطقه حفاظت شده شهری

ویدئو/ گزارش خبرگزاری ایلنا از سامانه های هشدار سریع زلزله پایتخت

تداوم فعالیت سامانه بارشی در ارتفاعات استان/مردم از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی خودداری کنند

ترافیک سنگین در محور چالوس

بلژیک میزبان کتابخانه های روباز

کشف دو سیارک سرخ شگفت انگیز با ترکیبات آلی پیچیده

راه اندازی اپلیکیشن های جمع آوری پسماند در پایتخت

هشدار هواشناسی نسبت به تداوم رگبار و رعد و برق در 19 استان

پاسخنامه کنکور سراسری 1400+ لینک دانلود

مجوز استفاده هیئت های مذهبی از فضای باز مدارس ابلاغ شد

عکس| جزییات تجمع بازنشستگان فولاد در تهران، خوزستان و اصفهان

رتبه 7 کنکور علوم انسانی: اعتقادی به کلاس های کنکور ندارم / سئوالات ریاضی خیلی سخت بود

آغاز طرح واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل درون شهری ساری

زمان ثبت نام دانش آموزان پایه دهم در مدارس شاهد تمدید شد

درخشش 9 دانش آموز فارس در بخش پژوهشی مسابقات سراسری قرآن

عکس| جزییات تجمع همزمان بازنشستگان فولاد در تهران، خوزستان و اصفهان

اعلام هشدار زرد هواشناسی در سمنان

ببینید | رونمایی طبیعت از لاکچری ترین تخت جهان؛ رایگان و عمومی!

بازگشایی آموزشگاه های رانندگی استان البرز

آغاز فعالیت پایگاه های انتخاب رشته کنکوری های در خوزستان + هزینه انتخاب رشته

پاسخنامه رتبه های زیر 100 هزار کشوری در کنکور 1400 منتشر شد

برگزاری نخستین جشنواره نجوم در مازندران

رتبه سوم کنکور علوم انسانی: تا یک روز قبل از کنکور هم درس می خواندم/ برای موفقیت برنامه ریزی مدون داشتم

واکنش پلیس به کلیپ درگیری لفظی مأمور پلیس راه با یک راننده

پاسخنامه کنکور سراسری 1400 در دسترس قرار گرفت

پرداخت فوق العاده ویژه معلمان با حقوق مرداد ماه

ابلاغ مجوز استفاده هیأت های مذهبی از فضای مدرسه در ایام سوگواری محرم

مروی: هیچ خط قرمزی در بازرسی از آستان قدس رضوی نداریم/ حسابرسی را از دفتر خودم آغاز کردم

مروی: هیچ خط قرمزی در بازرسی از آستان قدس رضوی نداریم/ حسابرسی را از دفتر خودم آغاز کردم