مطالب مرتبط:
اطلاعیه درباره تاریخ برگزاری، نحوه پرینت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1400
اعلام زمان نهایی برگزاری آزمون سراسری 1400 و دریافت کارت ورود به جلسه
جزییات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه 29 خرداد 1400
گزارش تسنیم از آخرین وضعیت برگزاری انتخابات 1400 در استان لرستان
نیلچی تشریح کرد: جزییات نحوه خوانش آرای نامزدها
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 29 خرداد 1400 ساعت 10:552021-06-19اجتماعي

جزییات برگزاری و نحوه پرینت کارت کنکور سراسری 1400


سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای، جزییات تاریخ برگزاری و نحوه پرینت کنکور سراسری سال 1400 را اعلام کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای، جزییات تاریخ برگزاری و نحوه پرینت کنکور" سراسری سال 1400 را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع متقاضیان شرکت در آزمون سراسری سال 1400 می رساند آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه های آزمایشی در تاریخ های اعلام شده به شرح ذیل در 414 شهرستان و بخش مختلف کشور (به شرح جدول شماره 1 مندرج در ذیل این اطلاعیه)  برگزار خواهد شد.

الف- نحوه و زمان پرینت برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون کارت های شرکت در آزمون همه متقاضیان به همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز یکشنبه مورخ 1400.

04.

04 لغایت روز سه ­شنبه مورخ 1400.

04.

08 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع­ رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

لذا متقاضیان شرکت در آزمون ، برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به درگاه اطلاع رسانی مذکور مراجعه نموده و با وارد نمودن شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام (12 رقمی) و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام (16 رقمی) و نام و نام ­خانوادگی، کدملی و سریال شماره شناسنامه یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه نمایند.

 متقاضیانی که در 2 یا 3 گروه آزمایشی متقاضی شده اند باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، برحسب مورد نسبت به پرینت کارت گروه آزمایشی دوم و یا گروههای آزمایشی دوم و سوم (گروه­های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی) خود نیز اقدام نمایند.

 متقاضیان برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند.

برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس­دار و ارائه آن الزامی است.

 متقاضیان درصورت مشاهده نقص احتمالی در کارت شرکت در آزمون، می بایستی "مطابق بند ب این اطلاعیه" به حوزه ­های رفع نقص کارت مندرج در جدول شماره 2 (موجود در ذیل همین اطلاعیه) مراجعه نمایند.

یادآوری مهم: چنانچه متقاضی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی شود، لازم است با مراجعه به درگاه سازمان سنجش آموزش کشور و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده و یا کد پیگیری ثبت­نام اقدام نمایند و به هیچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه ننمایند.

این امکان برای متقاضیانی فراهم می­باشد که در سیستم پاسخگویی دارای عضویت باشند.

لذا ضرورت دارد متقاضیانی که اطلاعات فوق را مفقود نموده اند با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام نمایند.

ب- محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون متقاضیان گروه­های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم انسانی ، علوم تجربی ، هنر و زبانهای خارجی بر مبنای شهرستان انتخابی آنان که  در بند 46 تقاضانامه ثبت نام ، مشخص کرده اند به شرح جدول شماره 1 و آدرس محل رفع نقص به شرح جدول شماره 2 و 3 این اطلاعیه می باشد.

ج- درصورت مشاهده مغایرت در مندرجات کارت شرکت در آزمون، متقاضیان لازم است به شرح زیر اقدام نمایند: 1-متقاضیان نظام سالی واحدی و ترمی واحدی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم (فارغ التحصیلان سال 1384 به بعد) و یا پیش دانشگاهی (فارغ التحصیلان سال 1391 به بعد) می باشند و همچنین متقاضیان نظام آموزشی جدید (نظام 6،3،3) نسبت به مندرجات کارت شرکت در آزمون در بندهای 1 ،3 ،4، 7 ،13، 16، 17، 23، 24 و 25 شامل نام و خانوادگی، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، کد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی، مغایرتی مشاهده نمودند لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ 14/04/1400 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی خود مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند.

2-متقاضیانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی نمی باشند چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1، 3، 4، 7، 13، 14، 15، 16، 17، 18، 19، 20، 21، 22، 23، 24، 25 و 27 شامل نام و نام خانوادگی، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، سری و سریال شناسنامه، محل تولد، سهمیه، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم، محل اخذ مدرک دیپلم، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ پیش دانشگاهی و وضعیت تحصیلی و اشتغال مغایرتی مشاهده نمودند لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ 1400.

04.

12 منحصراً به درگاه اطلاع رسانی این سازمان (قسمت ویرایش اطلاعات) مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در درگاه نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

 3- چنانچه نسبت به اطلاعات مندرج در بندهای الف، ب، ج و د به شرح ذیل معترض می باشید ضروری است برای بررسی موضوع صبح ها از ساعت 8:30 الی 12:00 و بعد از ظهرها از ساعت 14:00 الی 18:00 روزهای اعلام شده طبق زمان بندی مندرج در جدول ذیل به نماینده سازمان سنجش مستقر درباجه رفع نقص حوزه مربوطه براساس جدول شماره 2 (ذیل همین اطلاعیه) مراجعه نمایید.

الف- مغایرت در بندهای 2، 6 ،8، 9 ، 10 و 11 (جنسیت، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت، بهیاری و نوع سوال انتخابی (مختص متقاضیان دارنده دیپلم علوم و معارف اسلامی) ب- چنانچه شماره متقاضی شما چه وزارت جهاد کشاورزی" و رزمنده متقاضی بسیجی و همچنین همسر و فرزندان آنان جهت اعلام مغایرت و تکمیل اطلاعات مربوط به سهمیه حداکثر تا تاریخ 1400.

04.

12 منحصراً به قسمت ویرایش اطلاعات در درگاه این سازمان مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در درگاه نسبت به اصلاح و تکمیل موارد اقدام نمایند تا درصورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوط، سهمیه برای آنها اعمال گردد.

 در غیراینصورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچگونه اعتراضی قابل قبول نمی باشد.

 ضمناً تأکید می­گردد متقاضیانی که سهمیه آنان مورد تایید قرار نگرفته است برای اطمینان بیشتر و بررسی وضعیت عدم تایید سهمیه خود (بعد از ویرایش) به ارگانهای ذیربط نیز مراجعه نمایند.

در غیر اینصورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نمی باشد.

5- متقاضیان گروه آزمایشی هنر در صورت علاقه مندی به رشته­ های ذیل به منظور شرکت در آزمون عملی می­بایست نسبت به انتخاب حداکثر دو مجموعه از رشته های تحصیلی جدول ذیل (ردیف 2 الی 13) و منحصراً به صورت اینترنتی از روز یکشنبه مورخ 1400.

04.

06 همزمان با پرینت کارت تا روز شنبه 1400.

04.

12 از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایند.

با توجه به اینکه پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی مورد نظر در آزمون سراسری سال 1400 بصورت متمرکز و با شرایط خاص صورت می پذیرد متقاضیانی که اقدام به انتخاب یک مجموعه از مجموعه رشته های تحصیلی گروه آزمایشی هنر برای شرکت در آزمون عملی اقدام می نمایند، می­بایست نسبت به پرداخت مبلغ 1.

500.

000 (یک میلیون و پانصد هزار) ریال (معادل صدوپنجاه هزار تومان) بابت هزینه آزمون عملی به صورت اینترنتی به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب، از تاریخ فوق با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی فوق الذکر اقدام نمایند.

متقاضیان در صورتی که علاقه مند به شرکت در آزمون عملی دو مجموعه از مجموعه­ های گروه آزمایشی هنر می باشند می بایست نسبت به پرداخت مبلغ 3.

000.

000 (سه میلیون) ریال (معادل سیصد هزار تومان) بصورت اینترنتی اقدام نمایند.

 عدم پرداخت هزینه آزمون رشته ­های تحصیلی عملی در تاریخ تعیین شده، به منزله عدم امکان پذیرش آنان در این رشته ها خواهد بود.

 آزمون عملی برای رشته های مندرج در جدول ذیل در مرداد ماه 1400 برگزار خواهد شد و متقاضیان لازم است برای اطلاع از جزییات برگزاری آزمون عملی، زمان پرینت کارت ورود به جلسه و آدرس محل برگزاری آزمون رشته های مندرج در جدول ذیل (بجز رشته علوم ورزشی) به اطلاعیه ای که در روز چهارشنبه مورخ 1400.

04.

23 در درگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار می گیرد، مراجعه نمایند.

متقاضیانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده اقدام نموده و ثانیاً در جلسه آزمون گروه آزمایشی هنر که در روز چهارشنبه مورخ 1400.

04.

09 برگزاری می گردد، حاضر باشند.

6- متقاضیان هریک از گروه­های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی در صورت علاقه­ مندی به رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی (ردیف 1 جدول ذیل) می­بایست نسبت به انتخاب مورد مربوط منحصراً به صورت اینترنتی همزمان با پرینت کارت از روز یکشنبه مورخ 1400.

04.

06 تا روز شنبه مورخ 1400.

04.

12 از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایند و با توجه به اینکه پذیرش دانشجو در این رشته در آزمون سراسری سال 1400 به صورت متمرکز با شرایط خاص صورت می­پذیرد، متقاضیانی که نسبت به انتخاب مورد مربوط اقدام نموده­اند می­بایست نسبت به پرداخت مبلغ 700.

000 (هفتصد هزار) ریال (معادل هفتاد هزار تومان) به صورت اینترنتی به وسیله کارتهای بانکی عضو شتاب اقدام نمایند.

ضمناً متقاضیان برای اطلاع از روزهای برگزاری آزمون عملی رشته مذکور (که در دهه دوم مرداد ماه خواهد بود) به اطلاعیه ای که در روز چهارشنبه مورخ 1400.

05.

06 در درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر می گردد، مراجعه نمایند.

متقاضیانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده اقدام نموده و ثانیاً در جلسه آزمون یکی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی که در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 10 و 1400.

04.

11 برگزاری می گردد، حاضر باشند.

توضیحات لازم درخصوص نحوه اعلام علاقه­ مندی متقاضیان به رشته ­های تحصیلی مورد نیاز به اطلاعیه اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری سال 1400 (نیمه اول مرداد ماه) مندرج در درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه نمایند.

د-یادآوری های مهم 1- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس­دار الزامی است.

2- شروع فرآیند برگزاری آزمون صبح­ها راس ساعت 8:00 (هشت) آغاز می­گردد و درِ حوزه­­های امتحانی رأس ساعت 7:30 (هفت و سی) صبح بسته خواهد شد.

لذا از ورود متقاضیان پس از بسته شدن درِ حوزه­های امتحانی ممانعت بعمل خواهد آمد.

3- هر متقاضی برای حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط ، لازم است اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس­دار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مدادپاکن و یک سنجاق و یا سوزن و همچنین ماسک به همراه داشته باشد.

4- متقاضیان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی، ساک دستی، هرگونه دستگاه ارتباطی (از قبیل پیجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوری، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و .

)، کیف، جزوه، کتاب، ماشین حساب، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند.

بدیهی است که به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند دارای تبعات زیر خواهد بود: 1-4- به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با متقاضیان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری که بخشی از آن در بند هـ آمده است، رفتار خواهد شد.

2-4- درصورت همراه داشتن وسایل ذکر شده و تحویل آنها به هنگام ورود به محل حوزه در صورت مفقود شدن وسایل، حوزه برگزاری هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

3-4- تأکید می شود همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون، موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.

5- برای آن دسته از متقاضیان شرکت در آزمون گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم انسانی ، علوم تجربی و زبانهای خارجی که علاقه مندی خود را برای شرکت در آزمون گروه آزمایشی هنر با گذاشتن علامت در ردیف 40 تقاضانامه اعلام  داشته اند، کارت شرکت در آزمون گروه هنر نیز جداگانه صادر گردیده است .

این دسته از متقاضیان  لازم است  پرینت کارت شرکت در آزمون گروه هنر را نیز علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور دریافت دارند.

به عبارت دیگر برای این قبیل متقاضیان دو کارت شرکت در آزمون صادر شده است که  لازم است  پرینت هر دو کارت شرکت در آزمون را از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور دریافت نمایند.

6- برای آن دسته از متقاضیان شرکت در آزمون گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم انسانی ، علوم تجربی و هنر که علاقه مندی خود را برای شرکت در آزمون گروه آزمایشی زبانهای خارجی نیز با گذاشتن علامت در ردیف 41 تقاضانامه مشخص کرده اند، کارت شرکت در آزمون گروه زبانهای خارجی نیز صادر گردیده است .

این دسته از متقاضیان  لازم است  پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی زبانهای خارجی را نیز علاوه بر کارت گروه آزمایشی مربوط از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور دریافت دارند.

به عبارت دیگر برای این قبیل از متقاضیان دو کارت شرکت در آزمون صادر شده است که  لازم است  پرینت هر دو کارت شرکت در آزمون را از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور دریافت نمایند.

7- برای آن دسته از متقاضیان شرکت در آزمون گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم تجربی و علوم انسانی که علاقه مندی خود را برای شرکت در گروه های هنر و همچنین گروه زبانهای خارجی با علامتگذاری  در ردیفهای 40 و 41 تقاضانامه مشخص کرده اند، سه کارت شرکت در آزمون (یک کارت مربوط به گروه آزمایشی اصلی علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی و یا علوم انسانی و دو کارت دیگر به ترتیب برای گروه هنر و زبانهای خارجی ) صادر شده است .

این قبیل از متقاضیان  باید پرینت هر سه کارت شرکت در آزمون را از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور دریافت دارند.

8- متقاضیان نظام جدید آموزشی 3-3-6 در گروه آزمایشی علوم انسانی که دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی و متقاضیان نظام سالی واحدی/ترمی واحدی که عنوان دیپلم و پیش دانشگاهی آنان  علوم و معارف اسلامی  (کد 18) است با توجه به انتخاب نوع دفترچه سوالاتی که در بند 38 تقاضانامه مشخص کرده اند، در جلسه آزمون به آنها دفترچه عمومی و اختصاصی مورد درخواست تحویل خواهد شد.

9- متقاضیان آزمون سراسری سال 1400 با توجه به دارا بودن آخرین مدرک تحصیلی می بایست دارای یکی از شرایط باشند: 1-9- دانش آموز نظام جدید آموزشی 3-3-6 (پایه دوازدهم) که تا پایان شهریور ماه (31/06/1400) موفق به اخذ دیپلم می شوند.

2-9- دارای گواهی نامه پیش دانشگاهی (به تاریخ فارغ التحصیلی حداکثر تا 31/06/1400).

3-9- دارای دیپلم چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه.

4-9- دارای مدرک کاردانی و یا بالاتر (به تاریخ فارغ التحصیلی حداکثر تا 31/06/1400).

متقاضیانی که موفق به اخذ یکی از مدارک فوق تا تاریخ 31/06/1400 نشوند، در صورت شرکت و قبولی در آزمون ، قبولی آنان لغو خواهد شد.

تبصره: در صورت قبولی متقاضی در رشته هایی که پذیرش آنها از نیمسال دوم سال تحصیلی 1401-1400 آغاز می گردد به شرط دریافت مدارک تحصیلی فوق تا تاریخ 30/11/1400، ثبت نام و ادامه تحصیل آنان در رشته قبولی بلامانع خواهد بود.

10- با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه­ های برگزاری آزمون، نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ­ها دارد، خواهشمند است نسبت به تکمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون سراسری سال 1400 از تاریخ 9/4/1400 لغایت 16/4/1400 بصورت اینترنتی از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایید.

ه‍- نکاتی مهم در خصوص دفترچه های سوال گروههای آزمایشی پنج گانه و شخصی سازی آنها: 1-13- در آزمون سراسری سال 1400 به هر متقاضی در گروههای آزمایشی یک پاسخنامه و 2 دفترچه سوال (آزمون عمومی دفترچه شماره 1 و آزمون اختصاصی دفترچه شماره 2 ) در قالب دو بسته نایلونی داده می شود.

این بسته ها شخصی سازی شده و مشخصات متقاضیان بر روی پاسخنامه و جلد دفترچه سوالات درج گردیده است.

2-13- متقاضیانی که  معارف آنها غیراسلام و یا زبان خارجی آنان غیرانگلیسی می باشد، باید سؤالات مربوط به اقلیت های دینی (کلیمی ، زرتشتی و مسیحی ) و زبان خارجی غیرانگلیسی (فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و یا روسی ) را پاسخ دهند.

سؤالات مربوط برای این دسته از متقاضیان با توجه به شماره داوطلبی آنان شخصی سازی شده و به صورت بسته های مجزا، در جلسه آزمون همراه با دفترچه سوالات عمومی به آنها تحویل خواهد شد.

3-13-  متقاضیان  دارای گواهینامه دیپلم بهیاری که به حرفه بهیاری اشتغال دارند، لازم است علاوه بر پاسخگویی به  سؤالات دفترچه شماره 2، به 50 سؤال درس بهیاری مندرج در دفترچه شماره 3 (دفترچه بهیاری ) پاسخ دهند.

4-13- متقاضیان در  تمامی گروههای آزمایشی می بایست پاسخ سوالات دفترچه های عمومی و اختصاصی را در همان یک برگ پاسخنامه تحویل شده علامتگذاری نمایند.

و- دستورالعمل بهداشتی، فاصله ­گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی ضمن آرزوی سلامتی، تندرستی و موفقیت برای شما، براساس، آخرین اطلاعات درباره راه­های انتشار ویروس رعایت کنید.

زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به موقع در محل آزمون حضور یابید.

حوزه برگزاری آزمون از ساعت 6:30 صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور شما خواهد بود.

برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول ننمایید.

از تردد بی­ مورد در محل آزمون جداً خودداری نمایید.

هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر متقاضیان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ نمایید.

همراه داشتن ماسک 3 لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی می باشد.

در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر متقاضیان مجاور جداً خودداری نمایید.

برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری کنید.

از تماس دست­ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جداً خودداری نمایید.

هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده نمایید.

در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کنید.

درصورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک اقدام به صحبت نمایید.

در پایان آزمون تا زمان اعلام خروج از سالن توسط عوامل اجرایی همچنان بر صندلی خود مستقر باشید.

به پیامهایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و درجلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش­کرده و به آن عمل کنید.

سعی کنید از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می­شود نظیر صندلی­ها، دستگیره درب­­ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و.

خودداری نموده و از دستمال کاغذی استفاده کنید.

ز- تکمیل فرم خوداظهاری : 1- تکمیل فرم خوداظهاری ویژه متقاضیان مبتلا به بیماری کرونا: به منظور ارائه خدمات به آن دسته از متقاضیان آزمون سراسری سال 1400 که دچار بیماری کرونا شده اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه ای اتخاذ نموده است.

بر این اساس متقاضیانی که علائم بیماری آنها از تاریخ 24/03/1400 بصورت قطعی تایید گردیده، لازم است از روز یکشنبه مورخ 30/03/1400 لغایت سه شنبه مورخ 14/04/0100 با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان (بخش آزمون سراسری) فرم خوداظهاری را تکمیل نموده و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا (تاییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری نمایند.

متقاضیانی که این فرم را تکمیل نمایند براساس دستورالعمل های وزارت بهداشت از سایر متقاضیان جدا شده و آزمون آنها در یکی از بیمارستانهای تعیین شده صرفاً در شهرهای محل آزمون به همراه سایر متقاضیان مبتلا به بیماری کرونا برگزار خواهد شد.

2- تکمیل فرم خوداظهاری ویژه همه متقاضیان آزمون: متقاضیان این آزمون لازم است از روز دو شنبه مورخ 31/03/1400 به سامانه خودارزیابی بیماری کرونا به آدرس https://salamat.

gov.

ir (قسمت سامانه خود ارزیابی بیماری کرونا) مراجعه نموده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام نمایند.

اطلاعات متقاضیان در سامانه مذکور نزد وزارت بهداشت محفوظ است.

ح- مواردی از قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری ماده 5 - تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است: الف - ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی نظمی در برگزاری آزمون گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی (حتی بصورت خاموش) و دستگاههای حافظه دار.

ب - ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون متقاضی را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل: 1 - ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون.

2 - تبانی" با متقاضیان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سوال برای تخلف در آزمون.

3 - ثبت نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای متقاضی اصلی.

ج - استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه دار.

د - کمک به متقاضی خارج از ضوابط برگزاری آزمون جهت پاسخ به سوالات.

ه‍- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به متقاضیان یا استفاده غیرمجاز از آنها.

و - هرگونه تغییر غیرمجاز سوالات، اوراق و پاسخنامه های متقاضیان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.

ز- افشای سوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو.

ح - خرید یا فروش سوالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیرواقعی باشد.

ماده 6 - هیأت های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازاتهای زیر را درباره متخلفان دارند: الف - در مورد مشمولان بند (الف) ماده (5): اخطار کتبی با درج در پرونده متقاضی و اعلام به مراجع ذیربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال.

ب - در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (5): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی متقاضی در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد.

تبصره - آراء هیأت های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (6) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون ها می باشد.

ماده 7 - در مورد مشمولان بندهای (د)، (هـ)، (و) (ز) و (ح) ماده (5) هیأت های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (10.

000.

000) ریال تا یک میلیارد (1.

000.

000.

000) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می نمایند.

ماده 8 - ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (5) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد موجب تشدید مجازات می شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم می گردد.

مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می باشد.

ماده 9 - رسیدگی در هیأت های رسیدگی به تخلفات در آزمون ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأت های انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (6) و (7) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می گردد.

ماده 10 - در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازاتهای مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (6)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون ها، قبولی وی در آزمون را ابطال می نماید.

در این صورت موسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود و چنانچه گواهی فارغ التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری" یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی می باشند.

ماده 11 - چنانچه با بررسی های فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی متقاضی و سوابق تحصیلی وی مغایرتهای غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تأیید هیأت های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون ها از متقاضی در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می آید.

تعیین وضعیت نهایی آزمون این متقاضی، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی می باشد.

ماده 12 - هر موسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی متقاضیان شرکت در آزمون های مورد بحث این قانون فعالیت می کند چنانچه در تخلفات ماده (5) مشارکت داشته باشد مجوز تاسیس آن لغو می شود و مدیران مسوول آنها علاوه بر محرومیت دائمی از تاسیس و اداره این گونه مراکز به مجازات های پیش بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می شوند و چنانچه موسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد مجازات مدیران مسوول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (6) می باشد.

تبصره - در مورد آموزشگاههایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذیربط مدعی العموم نیز می تواند راساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.

ط - نحوه اعلام گزارش تقلب و تخلفات با نزدیک شدن به ایام برگزاری آزمون سراسری سال 1400 مشاهده می شود برخی از افراد و مؤسسات سودجود و کلاهبردار با انجام تبلیغات در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی و با ادعای واهی دسترسی به سؤالات آزمون سراسری، اقدام به اخاذی" و کلاهبرداری می نمایند.

از متقاضیان درخواست می شود در نهایت هوشیاری و مراقبت از گرفتار شدن در دام این شیادان، هرگونه خبر مشکوک در این زمینه را از طریق شماره تلفن های 36182152-026 و 36182151-026 و آدرس الکترونیکی hefazatazmon@sanjesh.

org به ستاد خبری اداره کل حراست سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمایند.

به متقاضیان عزیز اعلام می­دارد این سازمان هیچگونه فعالیتی در کانالهای اطلاع رسانی (تلگرام، اینستاگرام و .

) ندارد و متقاضیان محترم جهت کسب اطلاعات لازم و دسترسی به اطلاعیه­های صادره می­توانند از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان، نشریه الکترونیکی پیک­سنجش و یا کانالهای اطلاع­رسانی داخلی سروش، آی گپ، گپ، بله و ایتا به آدرسهای مندرج در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایند.

ی - نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش و کشور باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان می­توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http://darkhast.

sanjesh.

org  مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند.

پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می­شود.

متقاضیان می­توانند پس از دریافت شماره و کد رهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس: http://rahgiri.

sanjesh.

org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

ضمناً متقاضیان درصورت لزوم می توانند سؤال یا سؤالات خود را از تاریخ سه شنبه 14/04/0800 لغایت روز شنبه 12/04/1400 با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور  و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن 42163-021 در میان بگذارند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: سازمان سنجش آموزش کشور - سازمان سنجش آموزش - سازمان سنجش - اطلاع - برگزاری - اطلاعیه - آزمون - پرینت - سراسری - کنکور سراسری - سازمان - سال 1400 - کشور - شرکت - زمان - متقاضیان - اعلام - تاریخ - کنکور - آموزش - کنکور سراسری سال - کنکور سراسری 1400 - تعلیم و تربیت - کارت - سنجش - راهنما - خبرگزاری - مورخ - اختصاصی - خبرنگار

آخرین اخبار سرویس:
استخدام دایکات کارفکی ماهر با بیمه و مزایا در کارتن سازی در البرز

استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی در آتلیه شیما در البرز

استخدام منشی با حقوق ثابت و بیمه در محدوده خیابان مطهری تهران

استخدام کارگر با بیمه تکمیلی و پاداش در شرکت رادایران در شهرقدس

استخدام مهندس مکانیک و بازرس کنترل کیفی در شرکت آذر موتور مبین در البرز

استخدام منشی در قسمت پذیرش در یک مطب دندانپزشکی در تهران

پیام تسلیت آناهیتا همتی /عکس

استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی با حقوق ثابت 4 میلیون، بیمه و پاداش در کرج

استخدام طراح صنعتی در شرکت معتبر دانش بنیان در شهرک صنعتی گلگون

استخدام مهندس معماری در معمار سازه اعلم در محدوده ونک تهران

کادگر ساده برای اجاره دوچرخه داخل پارک

استخدام کارگر فنی-فایبرگلاس کار با حقوق مکفی، بیمه، ناهار و سرویس در البرز

استخدام مهندس پلیمر و رنگ در شرکت دانش بنیان ایمن پلیمر شیمی در تهران

استخدام منشی در شرکت ایمن کنترل امن در تهران

استخدام کمک حسابدار با حقوق ثابت و بیمه در محدوده آریاشهر (صادقیه)

استخدام مهندس مکانیک در شرکت آرام ایمن صبا در تهران

استخدام مرچندایزر با بیمه و بیمه تکمیلی در گروه صنعتی لینا در تهران

استخدام مهندس عمران در شرکت ساختمانی هرمود در تهران

استخدام انباردار با حقوق ثابت و بیمه در شرکت سحر شید سپهر در اصفهان

از مسائل زیست محیطی شهرستان پردیس چه می دانیم؟

95 هزار فرهنگی واجد شرایط بازنشستگی هستند/ افزایش حقوق نیروهای خدماتی در قالب اضافه کار

کارگر ساده

کار درمنزل باحقوق بالا

استخدام مهندس شیمی، تکنسین فنی و کارگر ساده در مجتمع داروسازی دی میبد

استخدام پرستار تخصصی بچه با حقوق و مزایای مکفی در تهران

پیشنهاد یک کارشناس در خصوص اصلاح نظام حمل و نقل شهری

تصویر خیره کننده زمین از منظر ایستگاه فضایی بین المللی

استخدام منشی با ناهار و بیمه در راسا موتور البرز در البرز

استخدام منشی با پورسانت، بیمه و پاداش در تهران

اوقات شرعی امروز پنج شنبه به افق شهرکرد

استخدام نصاب دوربین و دزدگیر و نصاب شبکه با حقوق بالا و بیمه در تهران

استخدام حسابدار در هلدینگ رومی در تهران

سیل در بنگلادش

نیاز به شاگرد دارم

استخدام ویزیتور با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه تکمیلی در شرکت عباسپور آدرین

استخدام کارشناس تعمیر و نصب تجهیزات برقی و الکترونیکی و انباردار در اصفهان

آثار ناپیدای آموزش آنلاین؛ فرصت ها و مخاطرات

استخدام باریستا و آشپز در یک کافه در تهران

استخدام تکنسین الکترونیک با بیمه در شرکت درب اتوماتیک آسیادر در خراسان رضوی

استخدام کارمند اداری با بیمه، پاداش و بیمه تکمیلی در تهران

هوای مازندران تا اواسط هفته آینده گرم و آفتابی

استخدام حسابدار در شرکت حدیدسازان قرن در البرز

واکسیناسیون معلمان تا 10 روز دیگر تمام می شود ؛ حتی مربیان مهدکودک و پیش دبستانی

بازاریاب دورکاری

رتبه بندی معلمان و همه چالش هایی روبرویش!

کارمنداداری خانم

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر در محدوده چهار راه پارک وی- تهران

استوری تکان دهنده احسان علیخانی درواکنش به آمار قربانیان کرونا

استخدام کارمند اداری در گروه تولیدی ژیوان زیست فناوری روژه در تهران

استوری تکان دهنده احسان علیخانی درواکنش به آمار قربانیان کرونا

کشف فسیل های 9 میلیون ساله حیوانات مهره دار در مراغه

فضای مجازی؛ جاده صاف کنِ کلاهبرداری

استخدام مهندس برق و الکترونیک با بیمه، عیدی، پاداش و سنوات در البرز

استخدام تراشکار و فرزکار در شرکت نایین ابزار یاران در شهر نجف آباد

تقویم روز و اوقات شرعی گیلان، 14 مرداد

افق شرعی گرگان، 14مرداد

پیش بینی هواشناسی در ایران امروز 14 مرداد 1400

استخدام مهندس مکانیک، بازرس کنترل کیفی و کارشناس تضمین کیفیت در البرز

اقدام جالب یک طبیعت دوست برای حیات وحش

اوقات شرعی چهاردهم مرداد در سمنان

استخدام مهندس شیمی و مهندس مکانیک با بیمه و پاداش در تهران

استخدام کارمند اداری با بیمه و اضافه کار در آکادمی زبان سفیرگفتمان/شهریار

استخدام کارمند اداری در شرکت ایرسا پرواز سپهرداد در تهران

استخدام مهندس شیمی، مسئول دفتر (منشی)، کارشناس شیمی و مهندس مکانیک در تهران

شهروندان عراقی با تست منفی کرونا از مرز شلمچه وارد کشور شوند

جدول پخش مدرسه تلویزیونی پنجشنبه 14 مرداد

خسارت های سنگین باد و باران در فاریاب

دانش آموز زرندی موفق به کسب رتبه سوم کشوری در مسابقه مجازی رویش هنر سمپاد شد

واکسیناسیون فرهنگیان شهرستان زرند از امروز 13 مرداد ماه

استخدام تخته زن کبابی و کارگر ساده با حقوق مناسب، ناهار و شام در تهران

استخدام تکنسین مکانیک، تکنسین الکترونیک و تکنسین قالب در قزوین

هواشناسی ایران / افزایش 5 تا 8 درجه ای دمای هوا در سواحل دریای خزر

رتبه بندی معلمان با چه چالش هایی روبروست؟

رتبه بندی معلمان با چه چالش هایی روبروست؟

شرکت کلرپارس موظف به رفع مشکلات خود در زمان بندی تعیین شده است

حالِ هوای استان اصفهان چطور است؟

شرکت کلرپارس موظف به رفع مشکلات خود در زمان بندی تعیین شده است

استخدام مهندس برق و الکترونیک و منشی با بیمه و ناهار در راسا موتور البرز

استخدام کارشناس کنترل کیفیت، کارمند منابع انسانی با بیمه تکمیلی و سرویس

راه اندازی پایگاه های انتخاب رشته در استان قزوین + فیلم

تعطیلی یک هفته ای اصفهان صحت ندارد

استخدام کارمند اداری با بیمه در آکادمی زبان سفیرگفتمان/شهریار

پارک ملی موزامبیک

ساماندهی مراکز غیرمجاز پسماند در شمال شرق پایتخت

استخدام کارمند اداری با حقوق ثابت، پاداش، بیمه در البرز

ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 منتشر شد

استخدام تراشکار ماهر و جوشکار با حقوق پایه و حق فنی در آذربایجان شرقی

راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1400 منتشر شد

اقدام جالب طبیعت دوست کهگیلویه و بویراحمد برای حفظ حیات وحش

خبر هایی از آب رسانی و بررسی مشکلات روستایی

استخدام کارگر ساده با بیمه، عیدی و سنوات در شرکت سینا پلیمر سیمین البرز

ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 منتشر شد

پیش بینی کمینه و بیشینه دمایی چهاردهم مرداد در استان سمنان

بهره مندی بیش از 2 هزار مددجوی کرمانشاهی از آموزش های مهارتی رایگان

استخدام کارمند اداری و منشی در شرکت گولدن آبشار در تهران

استخدام عکاس صنعتی با حقوق و مزایای توافقی، بیمه، سرویس ایاب و ذهاب

استخدام کارمند اداری با بیمه در شرکت گولدن آبشار در تهران

بهره برداری از پروژه مناسب سازی سیمرغ در یزد/ معلولان در انتظار رفع معلولیت های شهری

البرز در میانه تابستان سفیدپوش شد

استخدام کارشناس اداری و منابع انسانی در بنیاد نیکوکاران شریف در تهران

جزییات برگزاری و نحوه پرینت کارت کنکور سراسری 1400

جزییات برگزاری و نحوه پرینت کارت کنکور سراسری 1400