موضوعات داغ: - فريدون آسرايي - بهنوش طباطبايي - جام جهاني قطر - پايگاه خبري تحليلي - دانشگاه علوم پزشكي - دولت سيزدهم - اشتباهات داوري - دانشگاه علوم پزشكي اهواز - حقوقي و قضايي - دانشگاه علوم - رحيم پورازغدي - محمدي عراقي - استقلال گل گهر - وزير ارشاد دولت يازدهم - روزنامه هاي ورزشي جهان - داوور راديچ - شگفت انگيز - علي كاميار - محمدنبي حبيبي - شركت ملي نفتكش - سرهنگ يگانه پور - دپارتمان پزشكي فدراسيون فوتبال - شهر اينچه برون

مطالب مرتبط:
انتخابات 1400 | پناهیان: مشارکت بالا هزینه های کشور را کاهش می دهد/ عالی: رییس جمهور منتخب اعتماد مردم را بازگرداند
دعوت اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان به مشارکت مردم در انتخابات
تشریح عملکرد دانشگاه تبریز در راستای مشارکت حداکثری در انتخابات
افتتاح طرح «والعصر هراستادیک ستاد» برای مشارکت حداکثری مردم اصفهان در انتخابات
فیلم | مشارکت حداکثری در انتخابات در بیان استاد محمدباقر تحریری
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 27 خرداد 1400 ساعت 16:352021-06-17دانش

لزوم مشارکت جامعه دانشگاهی در انتخابات / بررسی الحاق 7 دانشگاه در طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل ازشورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه یکصد و پنجاهم ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با موضوع ساماندهی مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، - " جلسه یکصد و پنجاهم ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور به ریاست سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل ازشورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه یکصد و پنجاهم ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با موضوع ساماندهی مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ریاست سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

لزوم مشارکت جامعه دانشگاهی در رخداد بزرگ انتخاباتسعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به موضوع انتخابات پیش رو و لزوم مشارکت جامعه دانشگاهی در این رخداد، بیان کرد: ظرفیت بزرگ پیشرفت در کشور وابسته به آموزش عالی و دانشگاه است.

اخیراً کنگره آمریکا در مصوبه ای درباره علم و فناوری آورده است: رقابت ما با چین در اقتصاد نیست بلکه در حوزه علم و فناوری است.

بر این اساس، بنیان همه تحولات بزرگ از حوزه علم و فناوری می گذرد.

خانواده فناوری کشور، کارگزاران اصلی کشور و مشوق و راهنمای جامعه در تصمیمات بزرگ خواهند بود.

یکی از عرصه های تصمیم گیری، انتخابات است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: بنیان همه تحولات بزرگ از حوزه علم و فناوری می گذرد.

خانواده فناوری کشور، کارگزاران اصلی کشور و مشوق و راهنمای جامعه در تصمیمات بزرگ خواهند بود.

وی افزود: مقام معظم رهبری تأکید بر مشارکت بالا دارند و به نظرات حضرت امام (ره) در این زمینه استناد می کنند که ایشان عدم مشارکت در مقاطع حساس انتخابات را در زمره گناهان کبیره می دانستند؛ لذا وظیفه عمومی و به ویژه برای ماست که جامعه دانشگاهیان مشوق حضور و مشارکت در انتخابات باشند.

اگر چه هر انتخابات افت و خیز هایی دارد و ممکن است به دلیل برخی ضعف های گذشته و یا اغراق هایی که بیان می شود، مشارکت کاهش یابد، اما قطعاً با تشکیل دولت جدید، انرژی و توان تازه و امید شکل می گیرد.

در واقع هر رای موجب افزایش سرمایه اجتماعی کشور می شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: یکی از رموز کشور های پیشرفته این است که موفقیت ها را می بینند و آن ها را برجسته سازی می کنند.

نباید در مقابل موفقیت ها چشم ها را بست، تا منشأیی برای موفقیت های بعدی باشد.

امیدوار هستیم که هفته پرشکوهی را پیش رو داشته باشیم و همه ظرفیت های علمی کشور در انتخابات مشارکت داشته باشند.

ما نیز به نوبه خود از همه توان دانشگاهی و علم و فناوری دعوت به مشارکت در انتخابات می کنیم.

عاملی: هر یک از مراکز و دانشگاه هایی که ادغام شده اند، با فلسفه خاصی راه اندازی شده بودند، آن تعدادی که دانشگاه هستند و در عین حال تعداد اعضای هیئت علمی آن ها زیر شاخص موافقت اصولی است باید ملحق شوند و به آن هایی که تعداد هیئت علمی آنان بالاتر از این شاخص است فرصتی دو ساله داده می شود تا وضعیت مرکز را بهتر کنند.

بررسی الحاق دانشگاه ها در طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی عاملی با توجه به دستور این جلسه در سخنانی اظهار داشت: در منطق فازی، نگاه صفر و یک مطرح نیست و این در مورد دانشگاه هم صادق است.

بحث اصلی الحاق موسسات و مراکز آموزشی کوچک با حفظ هویت و استقلال است، لذا هویتشان حفظ خواهد شد.

در جلسه قبل مطرح شد که دانشگاه به جایی گفته می شود که حداقل سه دانشکده دارد و دانشکده جایی است که حداقل سه گروه دارد و هر گروه هم حداقل 5 نفر هیئت علمی دارد؛ بنابراین یک دانشگاه باید حداقل 45 عضو هیئت علمی را دارا باشد.

به لحاظ دانشجو هم گفته شده که هر گروه حداقل 100 تا 150 دانشجو داشته باشد لذا هر دانشکده حداقل حدود 450 دانشجو و هر دانشگاه حداقل 1350 دانشجو دارد؛ لذا با نگاه منطق فازی ما یکبار یک دانشگاه را هویت نمی اندازیم و در درجه اول اگر شرایط را ندارند موافقت قطعی آن ها را تبدیل به موافقت اصولی می کنیم و یک فرصت دو ساله برای ارتقا می دهیم.

البته با نگاه به شاخص موافقت اصولی، این کمیت پایین تر می آید و یک گروه به سه نفر عضو هیئت علمی و یک دانشکده با 9 نفر و یک دانشگاه با 27 نفر عضو هیئت علمی می تاند موافقت اصولی بگیرد.

عاملی با بیان اینکه هر یک از مراکز و دانشگاه هایی که ادغام شده اند، با فلسفه خاصی راه اندازی شده بودند، افزود: آن تعدادی که دانشگاه هستند و در عین حال تعداد اعضای هیئت علمی آن ها زیر شاخص موافقت اصولی است باید ملحق شوند و به آن هایی که تعداد هیئت علمی آنان بالاتر از این شاخص است فرصتی دو ساله داده می شود تا وضعیت مرکز را بهتر کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین تأکید کرد: مواردی که شرایط موافقت اصولی را دارند، موافقت قطعی برای آن ها به موافقت اصولی تبدیل گردد.

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ابتدای این جلسه در سخنانی به تشریح اقدامات وزارت علوم در اجرای طرح ساماندهی مراکز و مؤسسات آموزش عالی پرداخت و اظهار کرد: آن چه که در مجموعه اقدامات مدنظرمان بود، بحث ساماندهی آموزش عالی، رتبه بندی و مأموریت گرایی و اجرای بند های مصوبه 776 بود است.

بخش های مربوط به مأموریت گرایی و رتبه بندی دانشگاه ها تا پایان سال 99 پیگیری شده و در جلسه قبل گزارش ساماندهی را ارائه کردیم.

وزیر علوم: تجربه نشان داد با مدیران واحد های کوچک نمی توان موضوع را جلو برد تا ظرفیت دانشگاه های گیرنده الحاق را هم در بر بگیرد؛ چرا که عملاً دانشگاه های گیرنده الحاق، دریافت کننده پیشنهاد های متعدد خواهند بود.

غلامی ادامه داد: در ساماندهی، به غیر از دو مورد که چالش برانگیز بود، کار های مابقی مراکز انجام شده است.

قرار است چند مرکز آموزش عالی که تحت عنوان دانشگاه مجوز گرفته و فعالیت دارند، مطابق شاخص های ساماندهی آموزش عالی، مورد بررسی اعضای ستاد نقشه جامع علمی کشور قرار گیرند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تجربه نشان داد با مدیران واحد های کوچک نمی توان موضوع را جلو برد تا ظرفیت دانشگاه های گیرنده الحاق را هم در بر بگیرد؛ چرا که عملاً دانشگاه های گیرنده الحاق، دریافت کننده پیشنهاد های متعدد خواهند بود.

وی افزود: تعداد مراکز دانشگاه علمی کاربردی از 1072 مرکز به 385 مرکز تقلیل پیدا کرده است، همچنین تعداد واحد های پیام نور نیز اکنون به 340 واحد رسیده و دانشکده های فنی و حرفه ای هم با افزایش واحد ها اکنون به رقم 180 آموزشکده فنی حرفه ای رسیده است.

محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه در سخنانی با بیان اینکه یک جانبه گرایی در برخورد با موضوع ساماندهی، راه حل صحیحی نیست، گفت: در 16 سال گذشته این مراکز به دلایل مختلف راه اندازی شده اند.

همیشه به دانشگاه آزاد در این زمینه معترض بودند، اما بعدتر دریافتیم که بسیاری از دانشگاه های دولتی بدون داشتن هیئت علمی بیش از 500 دانشجو داشتند.

طهرانچی: اگر مأموریت گرایی مقدم بر موضوع ساماندهی پیگیری می شد، بسیاری از مسائل و مشکلات قابل حل بود.

وی افزود: رهبری معظم یکی از برکات جمهوری اسلامی را گسترش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می دانند.

بحثی که وجود دارد این است که نباید برای دانشگاه کارکرد همسانی در نظر گرفت و مسئولان ذی ربط با دانشگاه محلی و ملی برخورد یکسانی دارند، دانشگاه محلی قرار است محور توسعه منطقه و دانشگاه ملی باید محور توسعه کشور باشد.

اگر مأموریت گرایی مقدم بر موضوع ساماندهی پیگیری می شد، بسیاری از مسائل و مشکلات قابل حل بود.

منادی سپیدان، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه در سخنانی بیان کرد: ساماندهی یک کار مهم و بزرگ است، اما برخی نمایندگان مجلس اعتراض مهم و شدیدی به موضوع ادغام و الحاق دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی وجود داشتند.

بر این موضوع باید تأکید شود که قرار نیست هیچ دانشگاهی تعطیل شود.

استفاده از کلمه الحاق این برداشت را به دنبال دارد که قصد تعطیلی مرکز وجود دارد.

محمدعلی کی نژاد، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در سخنانی با بیان اینکه مسئول آموزش عالی کشور وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی است و امر ساماندهی واقعا نیازمند فاز های مختلف نیست، اظهار داشت: دانشگاه دارای شرایط و استاندارد هایی است و اساتید و هیئت علمی آن نیز باید دارای شناسه باشند.

همین امسال، طی جلسات و بررسی هایی، 960 مجوز جذب هیئت علمی صادر شد.

مخبر دزفولی: ساماندهی نادیده انگاری زحمات نیست، بلکه به اقدامات صورت گرفته از ابتدای انقلاب نظم داده می شود.

محمدرضا مخبردزفولی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در سخنانی در این جلسه بیان کرد: در مصاحبه ها گفته می شود، ایران 2850 دانشگاه دارد.

در حالی که طبق برخی برآورد ها چیزی حدود 300 تا 350 دانشگاه داریم و این حرف یک اتهام است.

در رنکینگ های جهانی حتی این مسئله بیان شده است.

در عین حال لازم است این آشفتگی بازار در نظام آموزش عالی کنار برود و به سمت برنامه محوری و جایگزینی پژوهش با وضعیت موجود برویم.

وی افزود: ساماندهی نادیده انگاری زحمات نیست، بلکه به اقدامات صورت گرفته از ابتدای انقلاب نظم داده می شود.

در مورد دانشکده های فنی حرفه ای و علمی کاربردی باید با نگاه جدی تر مدیریت و ساماندهی شود.

حسین کچویان، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در سخنانی بیان کرد: اگر منطق درستی در طرح ساماندهی نداشته باشیم و افراد قانع نشوند، در رفت و آمد دولت ها، این کار قطعاً عقیم خواهد ماند.

برخی استدلال ها مدیریتی و برخی آمایشی است.

ابتدا باید درباره آمایش بحث و حل و فصل می شد و اگر منطق های گوناگون در این بحث دخالت داشته باشد، شاهد اظهارنظر و دخالت همه طیف ها و دستگاه ها در طرح ساماندهی خواهیم بود.

عبدالله جاسبی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این جلسه بیان کرد: دانشگاه به بسیاری از شهر های ما هویت بخشیده است است و حتی برخی شهر ها در آستانه تعطیلی بودند و وقتی دانشگاه در آن شهر ها تأسیس شد، امکانات آمد و مهاجرت معکوس را شاهد بودیم و شهر ها زنده شدند.

اگر بر تمرکززدایی تأکید نشود، هویت شهر ها زیر سؤال می رود و ضرورت دارد این مسئله در شاخص ها و پارامتر ها مدنظر قرار گیرد.

رجبعلی برزویی، رییس کمیسیون علم و آموزش دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این جلسه در سخنانی بیان کرد: لازم است از وزارت علوم تشکر کنیم شاید در این چند سال یکی از موضوعاتی که با هماهنگی بین دبیرخانه و وزارت علوم پیش می رود، موضوع ساماندهی مراکز آموزش عالی است.

در جلسه پیشین که در تاریخ سوم اسفندماه سال 99 برگزار شد، مصوبه ای در شورای گسترش آموزش عالی تصویب شد و 17 استان مورد مطالعه قرار گرفتند و از 66 مورد مطرح شده در صورت جلسه، 34 مورد برای ساماندهی انتخاب می شوند و از این میان 23 مورد در فاز اول و 10 مورد در فاز دوم برای بررسی تقسیم شدند.

24 مورد مربوط به ارزیابی در فاز اول هستند.

در جلسه قبل جناب دکتر عاملی جمع بندی کردند که مراکز آموزش عالی که غیردخترانه و غیر دانشگاه هستند، الحاق آن ها مصوب شوند، اما آن هایی که دانشگاه های ویژه بانوان هستند و یا عنوان دانشگاه دارند، به کمیسیون ارجاع و مورد بررسی مجدد قرار گیرند تا پس از بررسی، پیشنهادات ارائه شود.

وی افزود: مراکزی که در طرح ساماندهی اقدام به الحاق و ادغام آن ها شده است، استاندارد های لازم از نظر تعداد دانشجو، تعداد هیئت علمی و فضای ملکی که در اختیار دارند را نداشتند.

در فاز دوم دانشگاه هایی داریم که شرایط مشابه موارد بالاست که باید برای این ها با دانشگاه هایی که مشابهت دارند، در مورد ادغام یا الحاق تصمیم گیری کرد.

وی با بیان اینکه همچنین با پنج مورد ساماندهی مراکز آموزش عالی ویژه خواهران موافقت به عمل آمد، گفت: وزارت علوم موظف است حداکثر در مدت 4 ماه گزارش ارزیابی از ساماندهی فاز اول را به ستاد نقشه ارائه کند.

همچنین وزارت علوم پس از تایید گزارش ارزیابی فاز اول توسط ستاد موظف است در مدت 3 ماه پیشنهاد ساماندهی فاز دوم و سایر استان هایی که مورد ساماندهی قرار نگرفته اند را ارائه نموده و جهت تأیید به ستاد نقشه ارائه نماید.

سید حسن قدسی پور معاون نظارت و ارزیابی ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با استعدادترین دانشجویان دانشگاه به خصوص دانشگاه های دولتی که بار اصلی فناوری کشور بر دوش آن هاست و بودجه شان هم از طرف دولت تأمین می شود، پس از فارغ التحصیلی، عموماً به خارج از کشور می روند.

مأموریت گرایی باید به گونه ای باشد که هزینه پیشرفت کشور های بیگانه را پرداخت نکنیم؛ لذا پیشنهاد مأموریت گرایی دانشگاه و طرح اولویت ها مشخص باشد.

ابراهیم سوزنچی، معاون خط مشی گذاری ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این جلسه در سخنانی اظهار کرد: در جلسه قبل بعضی دانشگاه ها علاوه بر بیرجند و کوثر مانند دانشگاه آمل و بهشهر به موضوع ساماندهی کمیسیون اضافه شده اند که ظاهراً تعداد هیئت علمی و دانشکده های آن ها هم قابل توجه است و شاید شامل ساماندهی نباشند.

غلامحسین رحیمی، معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در بخشی از این جلسه در سخنانی اظهار کرد: بحث اقدام و انحلال مطرح نیست و مؤسسات و مراکز آموزش عالی در طرح ساماندهی منحل نخواهند شد، اما نه به عنوان مؤسسه ای مستقل بلکه زیر نظر یک دانشگاه فعالیت می کنند.

آیین نامه و دستورالعمل الحاق آن ها به صورت تفصیلی ابلاغ شده است.

به گفته رحیمی؛ بار توسعه علمی کشور بر دوش دانشگاه هاست، لذا طرح ساماندهی از ضروریات است تا این نتیجه حاصل شود که وضعیت فعلی برخی واحد ها و مراکز آموزش عالی را شاهد نباشیم.


کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورای عالی انقلاب - ستاد راهبری نقشه جامع علمی - ساماندهی مراکز آموزش عالی - انقلاب فرهنگی - ستاد راهبری نقشه جامع - نقشه جامع علمی کشور - شورای عالی - مراکز آموزش عالی - دانشگاه - عالی - فرهنگی - انقلاب - آموزش عالی - طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی - جامعه دانشگاهی - وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - شورای - ساماندهی - برگزار - انتخابات - شورا - جامع - راهبری - دبیر - خبرگزاری - تحقیقات و فناوری - مراکز - عاملی

آخرین اخبار سرویس:
افزایش رشته های تحصیلی در دانشگاه پیام نور کردستان

علت خالی بودن صندلی دانشگاه های مهارت آموز چیست؟

علت خالی بودن صندلی دانشگاه های مهارت آموز چیست؟

شغل های اینترنتی برای دانشجویان

آغاز ثبت نام بدون آزمون کارشناسی و کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

آغاز ثبت نام بدون آزمون کارشناسی و کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

بیشترین مراجعه به بیمارستان ها را شاهدیم / خوزستانی ها دو هفته در خانه بمانند

جزییات انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی + مهلت ثبت نام و انتخاب رشته

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان + شرط سنی جدید

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان + شرط سنی

آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزاد + جزییات

انتشار دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها

کشف فسیل باستانی

فرمانده سپاه بیت المقدس: تمام امکانات سپاه را برای تسریع واکسیناسیون کرونا در کردستان به کار می گیریم

اخبار کوتاه استان قزوین در 14 مرداد ماه + فیلم

آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی

آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درخشش دانش آموزان ابتدایی سمای کهنوج در آزمون تیزهوشان

گرایش های دانشگاه فرهنگیان در رشته های مختلف

تکذیب واکسیناسیون بدون محدودیت سنی در خوزستان

افزایش شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان

شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان + شرایط پذیرش

محمدرضا گلزار عکس بزرگ شدنش را درست کرد!

کاهش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان به 22 سال + شرایط پذیرش

اجرای مرحله نخست واکسیناسیون دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی لامرد

رقابت بیش از 12 هزار داوطلب آزمون ورود به حرفه مهندسان در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان

دانشگاه آزاد اسلامی اهر میزبان 285 داوطلب آزمون نظام مهندسی

دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها منتشر شد

برگزاری موفقیت آمیز آزمون صلاحیت بالینی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

آغاز ثبت نام آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی سال 1400

پردیس کیش دانشگاه تهران شرایط پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی را اعلام کرد

آغاز انتخاب رشته متقاضیان دانشگاه آزاد اسلامی

انتشار دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها

سومین آزمون صلاحیت های بالینی در دانشگاه علوم پزشکی آبادان برگزار شد

آزمون صلاحیت بالینی پزشکان در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد 

ثبت نام در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی کنکور آغاز شد

آزمون صلاحیت بالینی پزشکان در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد 

دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها منتشر شد

رقابت بیش از یک هزار داوطلب سقزی در آزمون ورود به حرفه مهندسان

گرایش های دانشگاه فرهنگیان در رشته های مختلف

زمان ثبت نام و انتخاب رشته دوره های بدون آزمون کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

اغاز ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور استان اصفهان

15000 هزار دز واکسن کرونا طی 24 ساعت گذشته در کرمانشاه تزریق شده است

گذر قطعه ای از یک ستاره با سرعت شگفت آور از کنار ما

داوطلبان کنکور چگونه می توانند انتخاب رشته کنند؟

آغاز ثبت نام بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور

جزییات برگزاری آزمون گواهینامه و دانشنامه فوق تخصصی پزشکی اعلام شد

استخدام کارمند اداری دانشجو

آزمون صلاحیت بالینی دانشجویان رشته پزشکی مازندران در ایستگاه 33

استخدام اپراتور دستگاه میکروسکوپ الکترونی در تهران

گذر قطعه ای از یک ستاره با سرعت شگفت آور از کنار ما

اطلاعیه درباره اعلام تاریخ ثبت نام در رشته های پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 1400 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی

انتخاب رشته دانشگاه آزاد آغاز شد

رقابت بیش از یک هزار داوطلب در آزمون ورود به حرفه مهندسان

راهکار دانشگاه آزاد برای مشکل کم شدن دانشجو

کارگشایی جهاددانشگاهی در بدنه بسیج / آموزش ها اشتغال محور باشند

انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاد در کنکور 1400 آغاز شد

آزمون صلاحیت بالینی پزشکان در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد

افتتاح پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کرونا در دانشگاه آزاد سنندج توسط فرمانده سپاه کردستان

انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاد در کنکور 1400 آغاز شد

جزییات برگزاری آزمون کتبی سی و ششمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان اعلام شد

آغاز ثبت نام جاماندگان کنکور از امروز

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان استاد نمونه کشور معرفی شد

آغاز انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

برگزاری آزمون صلاحیت بالینی پایان دوره پزشکان عمومی در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود

چرا گرافیت رسانای الکتریسیته است؟

دانشگاه آزاد اسلامی باید دانشگاه حل مسئله باشد

پردیس کیش دانشگاه تهران شرایط پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی را اعلام کرد

فرصت دوباره برای جاماندگان از کنکور/ آغاز ثبت نام از امروز

انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

آغاز انتخاب رشته کنکور 1400 از امروز

راه اندازی مراکز تجمیع واکسیناسیون دانشگاهیان در کردستان

انتخاب رشته کنکور 1400 دانشگاه آزاد آغاز شد+ لینک دانلود دفترچه راهنما

استفاده از نخبگان در مسیر توسعه دانشگاه آزاد اسلامی لنجان

دو استاد اصفهانی در جمع 17 استاد نمونه کشوری

آغاز واکسیناسیون دانشگاهیان الزهرا از هفته آینده

آغاز انتخاب رشته متقاضیان دانشگاه آزاد اسلامی

آغاز انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

رهگیری حرکت نانوذرات امکان پذیر شد

127 هزار دوزتزریق واکسیناسیون دردومرکزتجمیعی و یک مرکزخودرویی دربابل

اصلاح شرط سنی پذیرش دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر

آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزاد

آزمون کاردانی نظام جدید 22 مردادماه برگزار می شود/ مهلت تکمیل فرم خوداظهاری تا فردا

زرین آمیزی: کنکوری ها برای موفقیت بیشتر از نرم افزار سازمان سنجش استفاده کنند

بیشترین جمعیت دانشجویی در استان های کشور متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است

آیین تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران

انتخاب رشته دانشگاه آزاد آغاز شد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد آغاز شد

آغاز ثبت نام جاماندگان کنکور از امروز

آغاز ثبت نام جاماندگان کنکور از امروز

گام بزرگ جهاد دانشگاهی در حمایت از فناوران و پژوهشگران بومی و جهادی

واکسیناسیون 291 نفر از دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد

عکس | نشست خبری چهل ویکمین سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی در اردبیل

عضویت بیش از دو هزار نفر در سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی شعبه قم

عضویت بیش از دو هزار نفر در سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی شعبه قم

شرط سنی پذیرش دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهیدرجایی اصلاح شد

شورا در انتخاب شهردار دقت کند

دانشجویان خوابگاهی دانشگاه تربیت مدرس واکسینه می شوند

رشته روانشناسی سلامت با پیشنهاد دانشگاه سمنان در وزارت علوم ایجاد می شود

رقابت بیش از 12 هزار داوطلب آزمون ورود به حرفه مهندسان در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان

لزوم مشارکت جامعه دانشگاهی در انتخابات / بررسی الحاق 7 دانشگاه در طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی

لزوم مشارکت جامعه دانشگاهی در انتخابات / بررسی الحاق 7 دانشگاه در طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی