مطالب مرتبط:
سرنوشت کشور در همه زمینه ‎ها وابسته به عمل مردم در روز جمعه است / قهر کردن با صندوق رأی مشکلات را حل نمی کند
رهبر انقلاب: قهر کردن با صندوق رأی مشکلات را حل نمی کند/ همه باید در انتخابات حضور پیداکنند
مشکلات با قهر از صندوق های رأی حل نمی شود/ چشم پوشی از انتخابات با ایران دوستی همخوانی ندارد
قهر کردن با صندوق رأی مشکلات را حل نمی کند
رهبر انقلاب:قهر کردن با صندوق رأی مشکلی را حل نمی کند /اصل مهم مشارکت مردم است
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 26 خرداد 1400 ساعت 23:402021-06-16سياسي

مشکلات نباید موجب قهر مردم با صندوق های رأی شود/ برای دفاع از حرم به میدان می آییم


نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به اینکه برخی از مردم می خواهند به واسطه عملکرد هشت ساله دولت روحانی اعتراض خود را با رأی ندادن نشان دهند، - حسین خسروی اسفزار امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، در رابطه با اهمیت مشارکت مردم در انتخابات، اظهارداشت: ارکان انقلاب اسلامی ایران سه مورد شامل آموزه‎های دینی، رهبری امام و مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه است.

وی با بیان اینکه تجربه انقلاب اسلامی نشان می دهد جمهوری اسلامی ایران به مردم در صحنه خود افتخار می کند، تصریح کرد: اگر تبلیغات سوء دشمن و ناکارآمدی برخی از مدیران در دوران های مختلف منجر به عدم حضور مردم و کمرنگ شدن حضورشان در صحنه های انقلاب گردد آن روز، روز مصیبت است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس افزود: با توجه به اینکه یکی از ارکان اصلی انقلاب مردم هستند و تداوم انقلاب در کلان کشور بستگی به حضور مردم دارد و اگر نظام اسلامی" بخواهد زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) باشد، این امر بدون حضور مردم امکان پذیر نیست و باید به موضوع توجه ویژه داشت.

خسروی اسفزار در رابطه با این سؤال که برخی از مردم می خواهند به واسطه عملکرد هشت ساله دولت روحانی اعتراض خود را با رأی ندادن نشان دهند؟ گفت: پیامبر می فرمایند؛ حکمت و حرف درست و محکم را ولو از انسان مشرک هم باید پذیرفت و آیت الله رییسی یکی از نامزدهای ریاست جمهوری در این دوره بیان کرده؛ دولت آینده را به خاطر دولت گذشته نباید مؤاخذه کرد بنابراین نباید مردم به سبب مشکلات با صندوق های رأی قهر کنند.

راه از بین بردن نارضایتی عدم حضور نیست وی ادامه داد: اینکه مردم ناراضی بوده و نباید در انتخابات مشارکت داشته باشند بدون شک این نارضایتی از مدیریتی اشتباه نشأت گرفته بنابراین برای مدیریت اصلح در کشور مردم در این انتخابات شرکت نمایند و با مشارکت خود مسائل را درست کنند و بدانند با شرکت نکردنشان در انتخابات به طور قطع اوضاع بدتر خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه مقام معظم رهبری علاج دردها و مشکلات کشور را شرکت در انتخابات دانسته اند، اضافه کرد: امروز جبهه مقاومت اسلامی، محوریت جمهوری اسلامی است.

خسروی با اشاره به اینکه تفکر انقلاب و تفکر حاج قاسم سلیمانی قدرت کشورهای اسلامی بوده و این ظرفیت در کشورمان وجود دارد، بیان داشت: اگر عده ای نارضایتی دارند حق دارند چون در عرصه های مختلف مشکلاتی وجود دارد ولی راه از بین بردن نارضایتی، شرکت نکردن در پای صندوق های رأی نیست.

وی در رابطه با دو دیدگاه مهمی که در حوزه اقتصاد از جمله وابستگی به کشورهای غربی برای رسیدن به توسعه و یا تکیه بر ظرفیت های داخلی، اضافه کرد: متأسفانه مشاور اول دکتر روحانی این اعتقاد را داشته که بدون تکیه به کشورهای اروپایی، کشورمان پیشرفت ندارد و امروز مردم ب طور علنی مشکلات این نگاه را دیده و باید این سؤال را پرسید چرا باید به کسانی وصل شویم که در حقوق بشر به جایی نرسیده و ضعف دارند و حتی جایگاه بشریت را درک نکرده اند.

ارتباط با سایر کشورها را نفی نمی کنیم نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه ارتباط با کشورهای دیگر را نباید نفی کرد زیرا تمام بشریت به یکدیگر نیازمند است، تصریح کرد: از لحاظ دینی و اجتماعی باید با دیگر کشورها ارتباط داشته باشیم ولی ارتباطی که منجر به قدرت و سلطه گردد زیرا نه دینمان و نه غیرتمان به جز این اجازه می دهد.

خسروی با اشاره به اینکه متأسفانه تفکر نادرست وابستگی به کشورهای غربی در این دولت جاری و ساری بوده، یادآور شد: آن چنان که به نظر می رسد نظریه دوم به این صورت که با تکیه بر ظرفیت های داخلی و ارتباط با کشورهای دیگر می توان به توسعه رسید، صحیح تر است.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی" که مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده نیز به این موضوع اشاره دارد که کشور باید طوری مدیریت شود تا در مقابل همه تکان های سیاسی، اجتماعی و غیره حفظ شود و این موضوع با نظریه دوم در مورد اقتصاد نزدیکی بیشتری دارد.

تکیه بر ظرفیت های داخل راه حل توسعه نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس ی به قدرت های دفاعی کشور اشاره کرد و افزود: این قدرت ها نشان می دهند که با تکیه بر ظرفیت های داخلی می توان با تعامل به توسعه دست یافت.

خسروی با بیان اینکه خداوند در قرآن به طور مشخص می فرماید به فراخوان رهبران اگر لبیک بگویید زنده اید، اضافه کرد: افرادی این فرمان حیاط آور را نمی خواهند بفهمند زیرا اگر امر رهبر که تکیه بر ظرفیت های داخلی بوده شنیده می شد به رفع مشکلات کمک مؤثری بود.

وی با اشاره به اینکه نباید به نام جوان گرایی، انسان های باتجربه را کنار بگذاریم، تصریح کرد: تحرک، خلاقیت و نوآوری جوانان باید در کنار تجربه کهنسالان قرار گیرد تا موفقیت حاصل شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس ادامه داد: اینکه آیا دولت جوان خواهد آمد یا خیر بستگی به تصمیم مردم دارد و هر دولتی که بیاید باید وقتی را صرف درست کردن ناکارآمدی های موجود صرف کند.

ویژگی های انتخاب اصلح خسروی به ویژگی های انتخاب اصلح اشاره کرد و یادآور شد: نخستین ویژگی نامزد اصلح ولایت مداری عملی بوده و شاید همه دم از ولایت بزنند ولی آنچه اهمیت دارد ولایت مداری عملی است نه شعاری.

وی با بیان اینکه یکی از سخنان رییس جمهور کنونی این بوده که در ایران یک پرچم وجود دارد و تنها پرچم دار رهبری است و باید این پرسش را از ایشان پرسید که چقدر به این سخن عمل کرده اند، اضافه کرد: در مباحث برجام" رهبری فرمودند که مفاد برجام را به طور واضح برای مردم منتشر نمایید اما رییس جمهور در عمل به این فرمان گفت مگر می شود اسرار کشور را منتشر ساخت و آیا این ولایت مداری است.

مردم تبلیغات توخالی را نمی خواهند نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه کاش نوع زندگی نامزدها توسط مسئولان ذیربط برای مردم مشخص می شد، تصریح کرد: نوع زندگی نامزدها نشان می دهد آن ها چقدر با مشکلات و دردهای مردم جامعه آشنا هستند.

خسروی با بیان اینکه داشتن برنامه برای نامزدها بسیار اهمیت دارد اما آنچه بیش از این مهم بوده کارنامه نامزدها است، اضافه کرد: ویژگی برتری حاج قاسم سلیمانی میدانی بودن بود که باید نامزدها این موضوع را سرلوحه کارشان قرار دهند.

وی ادامه داد: مردم تبلیغات توخالی را نمی خواهند بلکه باید نامزدها در کنار برنامه کارنامه بجنگند ولی امروز دفاع از حرم جمهوری اسلامی شرکت مردم در انتخابات است.

انتهای پیام/69027/ح
کلید واژه ها: مردم - انقلاب اسلامی - انقلاب - نماینده مردم - انقلاب اسلامی ایران - اسلامی - جمهوری اسلامی ایران - حضور مردم - نماینده - مقام معظم رهبری - جمهوری اسلامی - صندوق های رأی - صحنه - حضور - درمیان - خبرنگار فارس - دولت روحانی - مشارکت مردم - دفاع از حرم - ایران - ارکان - رهبری - حسین خسروی - ناکارآمدی - مقام معظم - خوسف - نشان - مجلس - خبرنگار - تبلیغات

آخرین اخبار سرویس:
عضویت شهردار آبادان در هیأت مدیره سازمان همیاری شهرداری های استان خوزستان

ایران ممکن است با مطالبات غیرواقعی به مذاکرات وین بیاید

غدیر پربرکت برای شهرک طالقانی ماهشهر/چترحمایت خیران برسرنیازمندان

انتصاب مسئله دار و دقیقه نودی《ک.پ》در شرکت متعلق به وزارت نفت

دولت عدالتخواه! از تصویر خود پاسداری کن...

ویدئو| شایعه به کما رفتن ارشا اقدسی تکذیب شد؛ چشمانش را باز کرد

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقو

روحانی از بدعهدی غرب عبرت نگرفت

گرانی های لحظه آخری /بوی رانت از آبنبات برجام /ستاد مساحمه با کرونا

122 نقطه حادثه خیز در شهرهای استان بوشهر اصلاح شد

6 استراتژی برای باانگیزه ماندن در دوران کرونا

فیلم | درخواست مهدی رسولی برای حل مشکل بی آبی خوزستان

واکنش کیانوش رستمی به قهرمانی فارس الباخ در المپیک /عکس

مهمترین چالش وزیر نفت آینده چیست؟

122 نقطه حادثه خیز در شهرهای استان بوشهر اصلاح شد

صدور دستور قضایی برای 7 درصد اعضای شورای پنجم در استان بوشهر

تحقق کامل شبکه ملی اطلاعات باید جزو اولویت های دولت سیزدهم باشد

اردبیل قطب دارویی آینده کشور تبدیل می شود

مقام ارشد امریکایی: اطرافیان رییس جمهور جدید ایران دچار سوء محاسبه هستند

آخرین اقدامات برای اجرای رتبه بندی معلمان

با چه رتبه ای در رشته هوشبری قبول می شویم؟+ جدول انتخاب رشته 1400

چرا هر عمل ایران، تهدید آمریکا است؟! / چماق نازی در دوران رایش سوم / چرا دیگر جنگ بزرگی رخ نخواهد داد؟ / جنجال برانگیزترین افشاگری های ویکی لیکس / سوابق حضور آمریکا در خلیج فارس

دروغ مصلحت آمیز یا منفعت خیز از زبان شهید مطهری

اردبیل به قطب دارویی کشور تبدیل می شود/بی اثر بودن تحریم ها با تکیه بر توان داخلی

جدول پخش برنامه های صدا و سیمای 10 مرداد1400

پاسخ قالیباف به نامه رضا کیانیان / جلسات کمیسیون را به صورت علنی برگزار می کنیم

سفیر انگلیس: شاهد رنج مردم ایران از تحریم ها بودم/ از رفتن ناراحتم

گزارش تصویری:مراسم جشن و سرور طلاب خارجی به مناسبت آزادی شیخ زکزاکی

نتیجه نهایی کنکور دکتری و سراسری شهریور ماه اعلام می شود

هشدار سیدمحمد خاتمی درباره هزینه های سنگین طرح ضداینترنت مجلس

اوقات شرعی 10 مرداد 1400 به افق شهرکرد

سخنگوی دولت روحانی به رییسی: امیدوارم به خیانت متهم نشوید

مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه درگذشت نویسنده افغانستانی را تسلیت گفت

تعارض منافع از تحقق وعده های رییس جمهور جلوگیری می کند

آیین افتتاح و بهره برداری باغ راه حضرت فاطمه زهرا (س)

ببینید | برگ زرین دیگری از جملات ناب جواد خیابانی؛ کمر جمله رگ به رگ شد!

وظیفه جریان انقلابی پیگیری موضوعات تا کسب نتیجه است

پیام آیت الله العظمی صافی به چهارمین کنگره ضیافت شاعرانه غدیر

آرزوی خوش بهرام رادان /عکس

تنفیذ حکم؛ حمایت معنوی رهبر انقلاب در ابتدای کار دولت ها/ رهبری در متن حکم تنفیذ چه نکاتی را به رؤسای جمهور گوشزد می کنند؟

وداع با مرد اسطوره ها

34 هزار نفر عوامل انتخابات در نوبت واکسن/ واکسیناسیون دست اندرکاران رسانه ای انتخابات مرحله به مرحله است

ابتکار: دولت دوازدهم پیشگام مباحث فقهی و حقوقی زنان اهل سنت بود

ارزش افراد در ذهن بابک جهانبخش /عکس

تامین آب 8400 هکتار از اراضی کشاورزی از سد کرم آباد پلدشت

حمله کیهان این بار به رضا عطاران!

ارزش افراد در ذهن بابک جهانبخش /عکس

آزادی بازداشت شدگان اعتراضات خوزستان پس از دستور رییس قوه قضاییه

عملیات احداث مرکز نگهداری از کودکان کار و خیابانی فرزندان رحمت تبریز آغاز شد

تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه استان اصفهان

حجت الاسلام مروی خبر داد؛ تمام توان و امکانات آستان قدس رضوی برای کمک به گسترش واکسیناسیون مردم

حضور نماینده عربستان در مراسم تحلیف رییسی سبب بازگشایی سفارت متقابل تهران و ریاض می شود/ خروج ترامپ از کاخ سفید در تغییر سیاست خارجی عربستان موثر بوده

نقش تکنولوژی در تحول آموزش و پرورش/ تعلیم و تربیت نباید سیاست زده شود

انجام نخستین عملیات اطفای حریق از سوی نیرو های مسلح ایران در ترکیه

رونمایی از گزینه های وزارت صمت و بهداشت دولت رییسی /بدون برجام و FATF می توان کشور را اداره کرد؟

اوقات شرعی دهم مرداد 1400 به افق شهر یاسوج

نشست «فتوحات در دوره خلفای نخستین» برگزار می شود

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 9 مرداد

روحانیت پیشگام دفاع از خاک مقدس ایران اسلامی

بندگی خدا از ویژگی های شاخص امام موسی کاظم (ع) بود

زارعان: روحانی از بدعهدی غرب عبرت نگرفت

روحانیت پیشگام دفاع از خاک مقدس ایران اسلامی

ضرب و شتم یک ایرانی توسط ماموران بازداشتگاه سوئد

حجت الاسلام مروی خبر داد؛ تمام توان و امکانات آستان قدس رضوی برای تولید واکسن و کمک به گسترش واکسیناسیون مردم

اخبار جدید از پرداخت فوق العاده ویژه فرهنگیان

آغاز اجرای طرح «تابستانه کتاب» در آذربایجان غربی

فرهاد رهبر تحت اراده رییسی عمل نخواهد کرد /شخصیت خاتمی آنقدر برجسته بود که اقتصاددانان از او پیروی می کردند

ببینید | بالاخره واکسن برکت چه زمانی قرار است بیاید؟

علت اهتمام شیعیان نسبت به اربعین نویسی درباره فضائل علی(ع)

رستوران ها باید تعطیل شوند/راه مقابله با کرونا آسان است

اختلاف 30 هزار میلیارد تومانی دولت و مجلس در اجرای رتبه بندی معلمان

تمرین تخصصی پدافند پرتویی در منطقه پدافند هوایی جنوب برگزار شد

ستاد مقابله با کرونا: 60 درصد مردم در برخی استان ها برای تزریق واکسن حضور نیافتند

حضرت خدیجه (س)؛ زنی مبلغ، همسری اسوه و مادری الگو

آمار نهایی نامزدها، ائتلاف ها و احزاب حاضر در انتخابات آتی عراق

یادداشت سیدمحمود رضوی خطاب به پرویز پرستویی

اصابت سنگ به صورت تیرانداز صهیونیست + فیلم

بندگی خدا از ویژگی های شاخص امام موسی کاظم (ع) بود

اختلاف 30 هزار میلیارد تومانی دولت و مجلس در اجرای رتبه بندی معلمان

تاکید نایب رییس مجلس بر رفع مشکلات 5 شهر آذربایجان غربی

برخی انحصارها در کشور «شکاف طبقاتی» ایجاد کرده است / جلوه های آزادی مشروع در جامعه تبیین شود

مشارکت هواپیمای نظامی ایران در اطفای حریق در ترکیه

سلفی بازیگران سریال دودکش 2

آیین رونمایی از اولین کتاب عکس حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) همزمان با میلاد پدر بزرگوار ایشان

گل پنجم پورتو برابر لیون توسط مهدی طارمی

ابلاغ پیام تسلیت رییس جمهور به خانواده رییس فقید بنیاد مسکن

اولین مشارکت هواپیمای نظامی ایران در اطفای حریق در ترکیه

گزارش کار معزی در آخرین روزهای دولت دوازدهم

آقای هاشمی چرا در این چهار سال متخلفان را معرفی نکردید؟

فرصت 6 روز تعطیلی برای کنترل کرونا تبدیل به تهدید‬ جدی شد

افتتاح پروژه آب رسانی به 4 روستا در شهرستان بابل

قدردانی امام جمعه مردمی تبریز از رییس اداره مسلمانان قفقاز

رستوران ها باید تعطیل شوند/راه مقابله با کرونا آسان است

تقدیم لوح یادمان زرین از طرف دولت به همسر مرحوم علیرضا تابش

تصاویر/ جشن عید غدیر در حرم امامین کاظمین (علیهما السلام)

واکسیناسیون مردم مشهد تسریع شود

واکسیناسیون مردم مشهد تسریع شود

طرح صیانت از کاربران فضای مجازی ضرورتی نداشت/ اصل 85 صرفا برای طرح های ضروری است

مرکز بین الملل حوزه درگذشت شاعر افغانستانی را تسلیت گفت

نظام سازی انقلاب بر بنیادهای معرفتی مکتب امام خمینی به سامان رسید

مشکلات نباید موجب قهر مردم با صندوق های رأی شود/ برای دفاع از حرم به میدان می آییم

مشکلات نباید موجب قهر مردم با صندوق های رأی شود/ برای دفاع از حرم به میدان می آییم