مطالب مرتبط:
کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ظرفیت های بسیار هنوز محروم است
توزیع نهاده های دامی بین عشایر کهگیلویه و بویراحمد
دستبند پلیس بر دستان کلاهبردار اینترنتی در کهگیلویه و بویراحمد
ظرفیت های 10 جزیره استان بوشهر باید بیشتر مورد استفاده قرار گیرد
آیت الله رییسی: درصدی از درآمد نفت و گاز باید به ایلام برسد
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 25 خرداد 1400 ساعت 01:552021-06-14سياسي

استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن ظرفیت های نفت و گاز اما محروم است


نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن ظرفیت های نفت و گاز و گردشگری اما محروم است.

- ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن ظرفیت های نفت و گاز و گردشگری اما محروم است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، امیر حسین قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از طریق شبکه استانی با بیان اینکه برخی دولت ها با شعار ما توازن منطقه ای درست می کنیم شروع به کار کردند، افزود: چرا این دولت ها برای تحقق شعار خود موفق نشدند، زیرا دولت ها می خواستند فقط خودشان این کار را انجام دهند و به از مردم استفاده نکردند.

وی با اشاره به اینکه ما همه ایران را در تهران خلاصه کردیم اظهار کرد: 70 درصد بودجه های دولتی، ایجاد مراکز تفریحی، توزیع نیروی متخصص به طور کلی همه و همه در تهران اون هم در شمال تهران هزینه می شود.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه تهران حدود 14میلیون جمعیت دارد و بیش از نیمی از این تعداد حاشیه نشین هستند، خاطرنشان کرد: این تبعیض مزمن منجر به تورم مزمن شده است چرا که فقرا در حال مالیات دادن به ثروتمندان هستند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه در طول هفتاد سال گذشته تورم قشر ضعیف را آزار داده است، تصریح کرد: شکاف در آمدی هر روز در حال افزایش است و هر چه از مرکز به سمت مرزها می رویم وضعیت وخیم تر می شود.

وی با بیان اینکه بیکاری گسترده از دیگر مشکلات مردم است، ادامه داد: حدود 450شهرستان در کشور وجود دارد و از این تعداد 150 کشور وضعیت بحرانی و 30شهرستان وضعیت فوق بحرانی دارند.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به مشکل سربازی جوانان گفت: بسیاری از جوانان از مناطق محروم برای خدمت سربازی یا گذراندن دوره دانشگاهی به شهرستان های غنی کشور عزیمت می کنند و بعد از آن دیگر حاضر نیستد به محل تولد خود که بسیار محروم است برگردند و بسیاری از همین جوانان ممکن است از کشور خارج یا به آسیب های اجتماعی دچار شوند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه در دولت سلام سربازی به صورت اجباری نیست بلکه به صورت حرفه ای و داوطلبی شکل می گیرد، اظهارکرد: ما طرحی کلان در دستور کار داریم که بر اساس آن نباید همه امکانات در تهران خلاصه شود و مردم بین مرکز استان و تهران سرگردان باشند بلکه باید مدیران در مراکز از قدرت و اختیار پاسخگویی در حد وزیر برخوردار باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید بودجه ها بین دستگاه ها به صورت عادلانه توزیع شود، خاطرنشان کرد: در شهرستان ها نیز باید این بودجه عادلانه در اختیار فرمانداران قرار گیرد همچنین اختیار منابع مالی هر شهرستان باید در اختیار آن شهرستان باشد.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه در دولت سلام قدرت و حاکمیت به مردم بازگردد و این گفته من بر اساس قانون اساسی تاکید کرد: دولت تورم را از جیب مردم بر می دارد، مالیات های نادرست از جیب مردم هزینه می شود، منابع و هزینه های بورس را از جیب مردم بر می دارندهمچنین نفت مردم به جای سفره آنها، در دولت هزینه می شود.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه در دولت سلام سامانه ای الکترونی راه اندازی شده است که بر اساس آن اگر یک سوم مردم از مدیر مربوطه ناراضی باشند آن مدیر باید عزل شود افزود: هزینه های 13هزار مدیرکل و فرماندار توسط مردم تامین می شود و باید آن مدیر پاسخگوی مشکلات مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه ما بودجه را مستقیم به شهرستان ها پرداخت می کنیم گفت: در دولت سلام استاندار کارش معرفی مدیران، برنامه ریزی برنامه های کلان، رابط بین استان و مرکز کشور است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در دولت سلام ظرفیت های طبیعی، زیرساختی، انسانی و مزیت های شغلی هر منطقه را استخراج کردیم و می دانیم هر شهرستانی چه منابعی دارد و بر اساس این ظرفیت ها، مناطق مختلف کشور را برای رسیدن به توسعه اولویت بندی می کنیم.

وی با بیان اینکه ظلمی صد ساله به برخی مناطق کشور شده است، اظهارکرد: باید این مناطق را شناسایی و مشکلات و موانع توسعه آن مناطق را برطرف کنیم و با سرمایه گذاری در این مناطق این تبعیض تاریخی از بین می رود.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به اینکه دولت سلام دولت همه مردم ایران به ویژه جوانان است، اظهار کرد: برنامه های دولت سلام بر اساس تجریبات صد ساله دولت های گذشته طراحی شده و مردم را بر سر سفره انقلاب می نشاند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه عده ای در رفاه به سر می برند و عده ای دیگر در فقر به سر می برد، تصریح کرد: وظیفه دولت اسلامی برقراری عدالت در جامعه و بودن با مردم است و از بین بردن قبلیه گرایی، رانت، فساد و تبعیض در صدر برنامه های دولت سلام قرار دارد.

وی افزود: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد سال های سال در کنار انقلاب و نظام بودند و خدمات بی نظیری به نظام ارائه دادند و این استان باوجود داشتن ظرفیت های زیادی از جمله نفت و گاز، گردشگری و دامداری و کشاورزی محروم است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد مشاهیری از جمله آیت الله ملک حسینی، پروفسور علی ملک حسینی و استاد نورالله سلامی را در دامن خود پرورده است، گفت: روند احداث جاده چرام به باشت به طول انجامید و در سال های اخیر خطرات و آسیب های زیادی به مردم این منطقه وارد کرد و باید این جاده هر چه زودتر راه اندازی شود.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به برخی مشکلات ترافیکی و جمعه بازار در شهر یاسوج، تامین آب مورد نیاز عشایر، اختلالات اینترنتی در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شهرستان بهمیی در لیست اقتصاد مقاومتی قرار دارد و بیشترین مهاجرت فرست را به خود اختصاص داد این در حالی است که این شهرستان از ظرفیت معادن و گردشگری بسیار بالایی برخوردار بوده و در نزدیکی پالایشگاه بیدبلند واقع شده است.

وی با بیان اینکه امسال زمین لرزه سی سخت منجر به تخریب منازل مردم شهرستان دنا شده است، افزود: باید هر چه زودتر این منازل بازسازی شود و توسعه راه های روستایی و گازرسانی روستایی در شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد باید در دستور کار قرار گیرد.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه شهرستان های کهگیلویه، بهمیی، چرام و لنده بیش از 250هزار نفر جمعیت دارند که در ردیف مناطق محروم کشور قرار دارند، گفت: بیمارستان های نیمه کاره این شهرستان ها، توسعه پتروشیمی دهدشت، طرح آبرسانی به دهدشت، سوق و لنده باید هر چه زودتر تکمیل شود.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه گچساران 20درصد نفت و گاز کشور را تامین می کند، تاکید کرد: منافع نفت و گاز این منطقه به مردم این شهرستان نمی رسد و توسعه شاخص های بهداشتی باید در این منطقه مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه 4طرح ملی نیمه تمام در لنده وجود دارد که در دولت سلام این طرح ها مورد توجه قرار می گیرد، بیان کرد: در شهرستان مارگون ظرفیت های زیادی از جمله تولید ماهیان سردآبی، رفع مشکلات آب شرب عشایر و کشاورزان و باغداران به طور ویژه در دستور کار دولت سلام قرار می گیرد.


کلید واژه ها: استان کهگیلویه و بویراحمد - کهگیلویه و بویراحمد - استان کهگیلویه - بویراحمد - کهگیلویه - استان - سیزدهمین دوره - نفت و گاز - امیر حسین قاضی زاده هاشمی - ریاست جمهوری - دولت ها - حسین قاضی زاده هاشمی - امیر حسین قاضی زاده - سیزدهمین - دولت - ظرفیت - محروم - قاضی زاده هاشمی - گردشگری - جمهوری - نیروی متخصص - نامزد - ریاست - تحقق شعار - قاضی زاده - دوره - شعار - مردم - گفت و گو - استفاده

آخرین اخبار سرویس:
تفاهم نامه همکاری بیش از 50 دستگاه اداری با جهاد دانشگاهی

تاکید معاون رییس جمهور ونزوئلا بر گسترش روابط با ایران

فرمانده کل سپاه : صهیونیست ها متوجه پیامدهای خطرناک حرف هایی که می زنند، باشند

جهانگیری معاون اول، واعظی رییس دفتر رییسی!

نشست شورای امنیت برای بررسی تحولات افغانستان

نخستین جلسه هیئت دولت به ریاست رییسی

شرکت رییس مجلس بلاروس در مراسم تحلیف آیت الله رییسی

رییسی در دیدار وزیر خارجه عمان: حضور بیگانگان در منطقه هیچ ثمره ای ندارد

استقرار صلح و امنیت در افغانستان اولویت جمهوری اسلامی ایران است

برگزاری مراسم ماه محرم با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی

مصوبات جدید مجلس درباره رتبه بندی معلمان شامل چه مواردی می شود؟

مردمی بودن مسئولان مایه قدرت نظام است

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با صدور پیامی یاد شهدای جهاد سازندگی را گرامی داشت

مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر در گرو همکاری همه کشورهای منطقه است

اختصاص 5 میلیارد تومان برای نوسازی دره اسدآبادی خرم آباد

مصوبات جدید مجلس درباره رتبه بندی معلمان شامل چه مواردی می شود؟

برقراری تعامل گسترده با همسایگان از اصول سیاست خارجی دولت است

آغاز برنامه های ماه محرم در منطقه 15 از جمعه

بازدید سرزده صبحگاهی رییسی از بخش امور مراجعین نهاد ریاست جمهوری

​برقراری تعامل گسترده با کشورهای همسایه از جمله اصول اولیه سیاست خارجی دولت ایران

قدر این چهار وزیر دولت روحانی را خواهیم دانست

پاشینیان برای شرکت در مراسم تحلیف عازم ایران می شود

شمارش معکوس تا انتخاب شهردار جدید تهران/ جزییات تازه از جلسه ویژه

واکسیناسیون محیط بانان در دستور کار قرار گرفت

ارتش با قدرت در مقابل هر نوع از تهدیدات ایستادگی می کند

رییسی: با اتکا به پیشینه تمدنی روابط ایران و تاجیکستان را ارتقا دهیم

دو نفر از کارمندان شهرداری گناوه رسوا شدند

امیر سرتیپ حیدری: اجرای طرح پرچمداران موجب ارتقای منزلت و جایگاه سربازی شده است

هابیل درویش هم از نامزدی شهرداری تهران انصراف داد

تاکید رضایی بر گسترش روابط و تجارت ایران و بولیوی

وزارت اطلاعات: مدعیان زمینه سازی ظهور امام زمان دستگیر شدند

جزییات برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری سیزدهم

حمایت اوقاف از 300 هیئت و مسجد فعال در کرمانشاه

حضور بیگانگان در منطقه هیچ ثمره ای جز تهدید امنیت ندارد

نشست آموزشی منتخبان شورای اسلامی روستا های بخش مرکزی و مهاباد

نشست مطبوعاتی جهاد دانشگاهی بوشهر

برگزاری نشست مطبوعاتی جهاددانشگاهی بوشهر

باید با اتکا به پیشینه تمدنی، سطح روابط ایران و تاجیکستان را ارتقا دهیم

استخدام نیروی خدماتی و کارشناس امور اداری با حقوق ثابت و بیمه تکمیلی- تهران

انتقاد اساتید به برگزاری همایش آرایش در دانشگاه تهران

جزییات رای اعتماد مجلس به کابینه رییسی

تسهیل مراودات تجاری ایران و پاکستان به بهبود معیشت مرزنشینان کمک می کند

استخدام تحصیلدار و کارپرداز در کارآفرینان بلندآوازه سرزمین پارس در مشهد

برقراری تعامل گسترده با کشورهای همسایه از اصول اولیه سیاست خارجی دولت ایران است

تحلیف شوراهای شهر و روستا در فیروزکوه

«چمران» رییس و«سروری» نایب رییس شورای شهر ششم تهران شدند

زمان پخش زنده تحلیف ریاست جمهوری آیت الله رییسی

مناسبات تهران و مسقط برآمده از پیوندها و اشتراکات تاریخی دو ملت است

حکم رهبر انقلاب برای انتصاب نماینده ولی فقیه در سمنان

نگاهی به واقعه مباهله

استخدام مسئول امور اداری و دفتری با بیمه در گروه صنعتی اوج گستر قرن در یزد

فرمانده کل سپاه: صهیونیست ها متوجه پیامدهای خطرناک حرف هایی که می زنند باشند

«چمران» رییس شورای اسلامی شهر تهران شد

شناسایی یک گروه انحرافی مدعی زمینه سازی ظهور توسط سربازان گمنام امام زمان

2 کارمند شهرداری گناوه بازداشت شدند

ضرورت تلاش شوراها برای توسعه کشور

برادر مسیح علی نژاد از زندان آزاد شد

برادر مسیح علی نژاد از زندان آزاد شد

قدر این چهار وزیر دولت روحانی را خواهیم دانست

افزایش همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و تاجیکستان به نفع مردم 2 کشور است

چرا حل مشکلات اقتصادی زمان بر است؟

دستگیری اعضای فرقه انحرافی در قم

افزایش همکاری های اقتصادی بین ایران و تاجیکستان به نفع مردم دو کشور است

شوراهای شهرستان اصفهان سوگند خوردند

دشمن از باسوادهای حزب الهی می ترسد/ ضرورت هوشیاری و آگاهی نسبت به مسائل جهان

اجرای طرح پرچمداران موجب ارتقای منزلت و جایگاه سربازی شده است

احتمال بروز مشکل برای بستری بیماران کرونایی اصفهان/ محدودیت شبانه مجدداً اعمال می شود

طبخ و توزیع 11 هزار پرس غذای گرم در بهمیی

چیزی که صدا و سیما نشان نداد؛ رکوردشکنی و ثبت سنگین ترین وزنه ای که یک انسان بالای سر برده است!

اوج گیری کرونا زیر سایه عادی انگاری

عوامل گروه انحرافی مدعی زمینه سازی ظهور دستگیر شدند

بودجه دولت کفاف عمران و آبادانی شهرها و روستاها را نمی دهد

چمران 80ساله رییس شورای شهر تهران شد

استفاده کننده وی پی اِن مجرم نخواهد بود

چمران 80ساله رییس شورای شهر تهران شد

مراکز معاینه فنی پایتخت پنجشنبه تعطیل شد

اخطار فرمانده کل سپاه: پاسخ های ما مخرب، ویرانگر و پشیمان کننده است

پیشتازی بانوان لرستان در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

دیدار وزیر خارجه عمان با رییسی

آیین تکریم اعضای پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان دماوند

ترکیب هیئت رییسه شورای اسلامی شهر اصفهان رسمی شد

شناسایی یک فرقه انحرافی و مدعی مهدویت در قم

ضربه اطلاعات به گروه مدعیان دروغین در قم | عوامل گروه انحرافی مدعی زمینه سازی ظهور دستگیر شدند

وقف از فرهنگ عزاداری حضرت سیدالشهدا پشتیبانی کرد

نماینده مردم فسا: زیرساخت ها و سرمایه گذار جهت راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی فسا آماده است/ مجلس به دنبال محدود کردن فضای مجازی نیست

رییس مجلس بلاروس در مراسم تحلیف آیت الله رییسی شرکت می کند

نشر ارزش های انقلاب در بستر فضای مجازی در اولویت است

تغییر ماهیت یگان های نیروی زمینی ارتش به سمت «تهاجم محوری»

دیدار مدیر روابط سیاسی وزارت خارجه دولت بولیوی با عراقچی

شرکت وزیر خارجه کویت در مراسم تحلیف رییسی

گزینه های تصدی پست شهرداری تهران به 6 تن رسید

تأکید قالیباف بر اجرای توافقات ایران و تاجیکستان

مراکز معاینه فنی پایتخت فردا تعطیل شد

آیا هنر مدرن اسلامی وجود دارد؟ | حکمت هنر اسلامی از منظر هنری کربن

رییسی در دیدار رییس مجلس تاجیکستان: نا امنی های امروز افغانستان به نفع هیچکس نیست

پیام وزیر کشور در آستانه شروع به کار دوره ششم شورا های اسلامی شهر و روستا

ضربه به عوامل یک فرقه انحرافی و دروغین در قم

انتشار مجموعه 6 جلدی کتاب راز سر به مهر ظریف

ضرورت اجرایی شدن توافقات بین تهران - دوشنبه

آیت الله رییسی: برقراری تعامل گسترده با کشورهای همسایه از اصول اولیه سیاست خارجی دولت ایران است

استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن ظرفیت های نفت و گاز اما محروم است

استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن ظرفیت های نفت و گاز اما محروم است