مطالب مرتبط:
ایجاد قطب های اقتصادی در استان ها با دولت اقدام و تحول
ریل گذاری اقتصادی کشور باید اصلاح شود/به استان ها نگاه سیاسی نکنیم
31 سند اقتصادی برای 31 استان
31 سند اقتصادی برای 31 استان
ریل گذاری اقتصادی کشور باید اصلاح شود/به استان ها نگاه سیاسی نکنیم
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 21:352021-06-14سياسي

اختیارات تجاری و اقتصادی را به استان ها واگذار می کنیم


نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت اقدام و تحول اختیارات تصمیم گیری و برنامه ریزی و مراودات تجاری و اقتصادی را به استانها واگذار می کنیم.

- "، محسن رضایی عصر دوشنبه در گفت و گوی تلویزیونی با مردم استان مرکزی با بیان اینکه هنر امام خمینی (ره) این بود که در سال 57 مردم ایران را با عشق به وطن و اسلام دور هم جمع کرد و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند، اظهار کرد: با اتخاذ تصمیمات غلط در دو سه دهه گذشته قامت عظیم کشور خم شده است و ما می خواهیم با قیام ملت ایران و با دولت اقدام و تحول حرکت جدیدی را زیر لوای ولایت و اسلام آغاز و با همت جمعی مشکلات را یکی پس از دیگری حل کنیم.

وی ادامه داد: امام (ره) یک بار دیگر در جنگ تحمیلی تمامی اقوام ایرانی را دور هم جمع کرد و رژیم بعثی را که از حمایت بیش از 40 کشور جهان برخوردار بود را از خاک پاک وطن بیرون کرد و اکنون دولت اقدام و تحول قصد دارد با یک قیام فرهنگی و اقتصادی، پیشرفت های بزرگ و در نهایت وحدت ملی را رقم بزند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: قیام سوم ملت ایران با هدایت های مدبرانه رهبر معظم انقلاب و مشارکت تمامی اقوام ایرانی برای بهزیستی کشاورزان، معلمان، کارگران و بازنشستگان و برای شستن گرد و غبار از روی خاک پاک وطن و برای پیشرفت و فتح قله های بزرگ خواهد بود به طوری که دولت و ثروت برای همه باشد.

رضایی گفت: در دولت اقدام و تحول هیچ اثری از زباله گردی و کولبری وجود ندارد و حفظ آبرو و کرامت انسان ها در اولویت کارها قرار خواهد داشت.

علاوه بر پرداخت یارانه 450 هزار تومانی، مسئله اشتغال مولد نیز با جدیت دنبال می شود وی ادامه داد: اولین توجه دولت اقدام و تحول توجه به اقشار آسیب پذیر از قبیل معلمان، کشاورزان، کارگران و بازنشستگان است و علاوه بر پرداخت یارانه چهار میلیون و 500 هزار ریالی به افراد، مسئله اشتغال مولد نیز با جدیت دنبال می شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت اقدام و تحول اگر مردم در بانک ها سپرده گذاری می کنند باید در همان نقطه سرمایه گذاری شود نه اینکه سود سپرده مردم به تهران آمده و در آنجا تبدیل به ارز و بعد هم از کشور خارج شود و با اینکه ثروت ایران از تمام استان ها به تهران و سپس خارج از کشور برود مخالف هستیم.

پیچیدن یک نسخه واحد برای تمام استان ها در مرکز کشور به هیچ عنوان درست نیست رضایی افزود: دولت اقدام و تحول دولت پایان دادن به وعده های بی پشت و برنامه است و دولت ما برای هر استان برنامه خاص براساس توانمندی ها، استعدادها و ظرفیت های آن استان تدوین کرده است و پیچیدن یک نسخه واحد برای تمام استان ها در مرکز کشور به هیچ عنوان درست نیست.

وی ادامه داد: در دولت اقدام و تحول متناسب با ظرفیت ها و استعدادهای هر استان نسخه بهبود شرایط زندگی و معیشتی تدوین شده که از روز نخست فعالیت خود را بر این اساس آغاز می کنیم.

رضایی گفت: در دولت اقدام و تحول اگر چه به استانداران اختیارات داده می شود اما به حال خود رها نمی شوند و کمک می شود از طریق امکانات پژوهشی به آنها راه اصلی نشان داده شود اما تصمیم گیری نهایی بر عهده خود استانداران خواهد بود.

استانداران دولت اقدام و تحول از مردم بومی همان استان انتخاب می شوند نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: استانداران دولت اقدام و تحول از مردم بومی همان استان انتخاب می شوند به طوری که 10 نفر از افراد بومی استان ها انتخاب و توانمندی های آنها در یک گروه نخبگان مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت یک نفر برای استانداری انتخاب می شود.

وی ادامه داد: در دولت اقدام و تحول سیاسی کاری، پارتی بازی و رابطه بازی در انتخاب استانداران وجود ندارد و افراد بر اساس شایستگی انتخاب و طبق اصل 127 قانون اساسی اختیارات به آنها واگذار می شود.

وای بر گروه های سیاسی که با شعبده بازی و بازی های سیاسی برای کشور هزینه ایجاد می کنند رضایی در ادامه تاکید کرد: وای بر گروه های سیاسی که با نمایشنامه نویسی، شعبده بازی و بازی های سیاسی برای کشور هزینه ایجاد می کنند؛ به جای این کارها به فکر معیشت مردم باشید چرا که این مردم ولی نعمتان ما هستند و بنده در دولت اقدام و تحول همان طور که در زمان جنگ زیر بمباران و آماج حملات رژیم بعثی ایستادگی کردم یکبار دیگر خود را سپر مردم ایران قرار می دهم.

وی با ابراز تعجب از تحصیل برخی از افراد در غرب و رواج تفکر غربی توسط این افراد در کشور، گفت: در این کشورها مردم با 10 درصد آورده قیمت تمام شده مسکن، خانه دار می شوند و بدون شک این سیاست را در کشور ما نیز می شود دنبال کرد.

مردم می توانند با آوردن 10 درصد بهای مسکن صاحب خانه شوند رضایی گفت: امروز هزینه هر متر مربع مسکن از 35 تا 50 میلیون ریال برآورد می شود و با این حساب هزینه تمام شده یک مسکن 80 متری حدود سه میلیارد و 200 میلیون ریال است که مردم می توانند با آوردن 10 درصد صاحب خانه شوند و 90 درصد مابقی را به صورت اقساط به بانک ها پرداخت کنند و سود تسهیلات را هم بر عهده دولت خواهد بود.

وی ادامه داد: بدون شک اگر ساخت و ساز مسکن در کشور شتاب گیرد بیش از 300 صنعت دیگر نیز راه می افتد و بازار کسب و کار نیز رونق جدی به خود می گیرد.

رضایی تاکید کرد: مسئله ازدواج جوانان را یک امر حیاتی است و در دولت اقدام و تحول به زنان خانه داری که آموزش تربیت فرزند و سه ماه آموزش بهداشت دیده باشند، حقوق ماهیانه پرداخت می شود البته در گام نخست حقوق به زنانی که بیش از 2 فرزند داشته باشند تعلق می گیرد.

رضایی عنوان کرد: راه اندازی کسب و کارهای خانگی با هدف حمایت از حقوق بانوان، اقتصادی کردن شهرها و ایجاد مناطق اقتصادی، توسعه اقتصادی پایین به بالا، بدون اتکا به پول نفت و در نهایت حفظ کرامت انسانی از خانه تا جامعه از دیگر برنامه های دولت اقدام و تحول است.

اختیارات تصمیم گیری و برنامه ریزی های تجاری و اقتصادی را به استان ها واگذار می کنیم نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اختیارات تصمیم گیری و برنامه ریزی های تجاری و اقتصادی به هر استان واگذار می شود به طور مثال استان های آذربایجان می توانند با کشورهای عراق و ترکیه مراوده تجاری ایجاد کنند یا سیستان و بلوچستان می توانند با پاکستان و هندوستان فعالیت های صادرات و واردات انجام دهند.

وی ادامه داد: در دولت اقدام و تحول همه نقاط کشور تبدیل به کارگاه های تولیدی کوچک و بزرگ تبدیل می شوند مشروط بر اینکه شور و نشاط و آزادی های اجتماعی در چارچوب قانون نیز در کشور ایجاد شود.

رضایی در پایان بیان کرد: بدون شک بیرون کردن فقر و تنگدستی از کشور کمتر از خارج کردن سربازان بعثی از خاک وطن اجر و پاداش ندارد که به فضل خدا این مهم در دولت اقدام و تحول عملیاتی می شود.


کلید واژه ها: دولت اقدام و تحول - سیزدهمین دوره انتخابات - انتخابات ریاست جمهوری - اختیارات - اسلام - استان - ایران - اقتصادی - انتخابات ریاست - سیزدهمین دوره - انقلاب اسلامی - کنیم - دولت - واگذار - اقوام ایرانی - ریاست جمهوری - استان مرکزی - برنامه ریزی - تصمیم - اقدام - مردم ایران - امام خمینی - تصمیم گیری - جنگ تحمیلی - محسن رضایی - تلویزیونی - رژیم بعثی - ملت ایران - کشور - انتخابات

آخرین اخبار سرویس:
بهارنکو تجربه ای موفق در کشور و افتخاری برای شیراز است

پیام تسلیت انجمن پیشکسوتان مطبوعات برای درگذشت عکاس قدیمی «اطلاعات»

جنگ افغانستان طولانی ترین جنگ به ثبت رسیده آمریکا است/ بایدن وارث طرح ترامپ برای خروج از افغانستان بود/ دموکرات ها دیپلماسی را ترجیح می دهند

کوچکی نژاد: طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به دنبال رونق کسب و کارهای اینترنتی است نه تعطیلی آن

ببینید| پشت صحنه جالب موزیک ویدئوی جدید بهنام بانی

اولیانوف: دور هفتم مذاکرات «وین» بعد از تحلیف رییسی برگزار می شود

اظهارات همسر ابراهیم رییسی درباره دولت سیزدهم | جملیه علم الهدی:  انتخابات اخیر نشان داد که مردم خیلی خوب صداقت را درک می کنند

ایجاد جذابیت در شغل قضاوت و اعتماد به وکلا راه حل رفع اطاله دادرسی است

حال و روز عجیب گمرک؛ از انتصاب دقیقه 90 یک مشاور تا سکوت عجیب درخصوص انحلال دفتر پایش

راهبرد دیرهنگام برای دولت الکترونیک در ایران/ میراث مجازی که دولت های یازده و دوازده برای رییس جمهور بعدی گذاشتند

واکنش رضا کیانیان به پاسخ قالیباف درباره طرح ضد اینترنت

تهمت منصور ارضی به دولت

کابینه احتمالی رییسی؛ از معاون اولی مخبر تا تیم اقتصادی شبه احمدی نژادی

دفاع سرسختانه حسین شریعتمداری از طرح جنجالی مجلس | اینکه می گویند با طرح صیانت، شغلهای زیادی از بین می رود دروغ است

حسین شریعتمداری: ضدانقلابیون، اصلاحاتی ها و حامیان دولت مخالف طرح صیانت اند!

بانوان طلبه رشت از هنر برای انتقال مفاهیم دینی استفاده می کنند

حجاب نامتعارف مریم معصومی بازیگر تلویزیون! + عکس

عده ای از فضای مجازی «یله و رها»سود می برند

توقع نداریم در رأس کابینه از چهره های شاخص اصلاح طلب استفاده شود/ امیدواریم بدنه دولت قلع و قمع نشود/ رییسی به شعار فراجناحی بودن دولتش پایبند باشد

ایجاد جذابیت در شغل قضاوت و اعتماد به وکلا راه حل رفع اطاله دادرسی است

مسیح مهاجری: باید از کارهای خوب دولت روحانی تقدیر کرد / به استقبال از دولت سیزدهم برویم

تهیه کننده سریال«وضعیت زرد»: دین را از فضای محافظه کاری در بازنمایی رسانه ای خارج کردیم و به متن زندگی آوردیم

جنبش النهضه تونس برای برگزاری انتخابات زودهنگام اعلام آمادگی کرد

تغییرات جدید در اعمال فوق العاده ویژه فرهنگیان در راه است!

جدیدترین گزارش نوبخت از اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان و رتبه بندی معلمان!!

اتهام سنگین حاج منصور ارضی به دولت روحانی | خط و نشان علیه محدودیت های کرونایی | فضای مجازی را دشمن برای ما فراهم کرده

حسین شریعتمداری: اینکه می گویند با طرح صیانت،شغلهای زیادی از بین می رود دروغ است/ طرفداران انقلاب با این طرح مخالفت نکنند،اصلاحش کنند

جهاددانشگاهی برای تحقق اهداف نیازمند حمایت است

عده ای از فضای مجازی «یله و رها»سود می برند

برگزار مراسم دهه محرم در فضای باز در قروه/فعالیت 150 روحانی در برگزاری مراسم دهه محرم

رویکرد امریکا در برابر برجام دولت رییسی چه خواهد بود؟/ «بازی اتهام» شروع شده

صفحه نخست روزنامه های دوشنبه

روزنامه اصولگرا: با رفتن دولت تدبیر و امید،امید می آید/ آقای ظریف!کتاب شما جز خودتان خواننده ای ندارد

همسر رییسی: مردم به دنبال گمشده بودند

بیگی نژاد: مجلس یازدهم ناظر و مطالبه گر است

تصاویر | آرش کماندار ایران برای مقابله با دشمنان 

منصور ارضی: روحانی بلیت سفر به مغولستان را ارزان کرد تا مردم کربلا نروند

صدای آقای هاشمی ضبط است که گفت فلانی استدلال هایی درباره مذاکره با آمریکا دارد

انتقاد شهید رجایی از پذیرایی متنوع مهمانسرای حرم امام رضا(ع)

سه وجهی قانون، شرع و عرف در ریشه یابی انحراف و بحران هویت در معماری و شهرسازی ایران

مجلس صد در صد به دنبال سهم خواهی از دولت رییسی است/ دود طرح صیانت از فضای مجازی به چشم رییسی می رود

استخدام کارشناس منابع انسانی با حقوق مکفی و بیمه در تهران

اظهارات جملیه علم الهدی درباره دولت همسرش ابراهیم رییسی

سقف افزایش حقوق بازگشت/ اصلاح مصوبه جنجالی دولت با پیگیری مجلس

روحانی اصولگرا: حملات به دولت احمدی نژاد،رهبر معظم انقلاب را وادار به حمایت از او کرد

منتجب نیا: اگر تقاضای دولت جدی باشد، حتما کمک می کنیم

فراخوان مجازی قوه قضاییه برای درخواست نظارت همگانی بر روند های قضایی

ماجرای خودسوزی کتایون ریاحی +عکس

بغداد نقش موثری در برقراری ارتباط تهران و ریاض ایفا می کند

عکس بی حجاب مریم معصومی با موهای پر کلاغی!

هند، ایران و روسیه بازیگران متضرر تحولات افغانستان هستند

صفجه اول روزنامه های دوشنبه11مرداد 1400

برای نجات کشور دولت و مردم باید آخرین فرصت پنجره جمعیتی کشور را جدی بگیرند!

ماجرای خودسوزی کتایون ریاحی +عکس

عادت هایی که با رفتن کرونا نباید ترک شوند

رهبر انقلاب: صدای آقای هاشمی ضبط است که گفت فلانی استدلال هایی درباره مذاکره با آمریکا دارد

با چه رتبه ای در رشته بینایی سنجی پذیرفته شویم؟+ جدول انتخاب رشته 1400

مطلقاً نبایستی برنامه های داخلی را به همراهی غرب موکول کرد

مذاکرات هسته ای با شیوه دیگری ادامه می یابد

رویه آموزشی کشور با انقلاب اسلامی هم خوانی ندارد

امکان درمان ناباروری بانوان مسن با کمک فناوری های نوین

ورود دهمین محموله واکسن هلال احمر

گزارش برجامی اعتراف نامه شکست دستگاه دیپلماسی است

طرح رتبه بندی معلمان تا اجرا فاصله زیادی دارد

برگزاری آزمون وکالت سال1400 مرکز وکلای قوه قضاییه در شهریورماه

حدیث روز | لذّت عبادت

دشمن اغتشاشات و فتنه های زیادی علیه نظام طراحی کرده است

همه آنچه که باید از زندگی شیخ مجتبی قزوینی بدانیم

ادیب الممالک فراهانی، شاعری که هم حکمت و ریاضی می دانست و هم با زبانهای دنیا آشنا بود/توصیف شورآفرین او از مصائب عاشورا

استخدام حسابدار در نمایندگی 6401 بیمه ایران در تهران

استخدام کارشناس آموزش در یک سازمان مردم نهاد در تهران

یادداشت|خیابان انقلاب سهم ماست

تذکرهای مهم امام خطاب به رییس جمهور در مراسم تنفیذ شهید رجایی

جدیدترین شعرهای پیچیده بهاره رهنما منتشر شد!+ عکس

فرماندهی که به حکم امام، جانشین شهید صیاد شیرازی شد

شهردار تهران باید روحیه انقلابی داشته باشد

استخدام نماینده علمی فروش دارویی با ایاب و ذهاب، بیمه و پورسانت فروش

روزی که امام حکم ریاست جمهوری شهید رجایی را تنفیذ کرد

طرز تهیه سوپ گوجه و ریحان

روند اجرای محدودیت های کرونایی در ادارات خوزستان ارزیابی و نظارت می شود

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و رایگان شدن خدمات درمانی سالمندان و بیماران خاص ارزشمند و خوشحال کننده است

فوق العاده ویژه معلمان با حقوق مردادماه پرداخت می شود

نامه مشاور قالیباف به پرویز پرستویی

64 روایت تکان دهنده از سانسور شده های جنگ/ «حوض خون»؛ آینه خون دل هایی که برای دفاع از انقلاب خورده شد

تنها با تلاش به هدف خود رسیدم

آیا مرکز ملی «یون درمانی» از سد تحریم ها عبور می کند؟

نامه مشاور قالیباف به پرویز پرستویی

عشایر عراق در دیدار سفیر ایران خواستار ملاقات با امام خامنه ‎ای شدند

ممنوع الخروج کردن زن و فرزند؛ گَزَک قدیمی مردانه/داستانی که اینبار گریبان دختر سوارکار را گرفت

بسیاری از شرارت های داخلی توسط رژیم صهیونیستی سازماندهی می شود

آزادی پدرم را مدیون محور مقاومت در نیجریه و شیعیان کشورم هستیم

آزادی خواه: قانون هسته ای،غرب رابه مذاکره کشاند

آیا مرکز ملی یون درمانی از سد تحریم ها عبور می کند؟

مستندی از پشت پرده المپیک، ساخته شد

مستندی از پشت پرده المپیک، ساخته شد

بسیاری از شرارت های داخلی توسط رژیم صهیونیستی سازماندهی می شود

نامه نمکی به رهبری و درخواست تعطیلی دو هفته ای

استخدام گوینده در مجموعه ایران تایپیست در تهران

فال حافظ / الا ای طوطی گویای اسرار

استخدام کارشناس حسابرسی داخلی در شرکت صنعتی بهشهر در تهران

اختیارات تجاری و اقتصادی را به استان ها واگذار می کنیم

اختیارات تجاری و اقتصادی را به استان ها واگذار می کنیم