مطالب مرتبط:
زمان پرداخت حقوق خرداد ماه بازنشستگان و مستمری بگیران+ جزییات
زمان پرداخت حقوق خرداد ماه بازنشستگان اعلام شد
پرداخت بخشی از معوقات کارگران روزمزد پتروشیمی ایلام/ انتظار برای دریافت به موقع مزد و مزایای مزدی
زمان پرداخت حقوق خرداد ماه بازنشستگان اعلام شد
زمان پرداخت حقوق خرداد ماه بازنشستگان و مستمری بگیران+ جزییات
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 15:452021-06-14اقتصادي

آن 69 نفر/ ماجرای پرداخت نشدن سه ماه حقوق کارگران شهرداری ایلام


سفره کارگران شهرداری ایلام به خاطر 3 ماه حقوقی که معوق مانده خالی تر از همیشه شده و کارگران برای رفع این بی پولی از خبرگزاری فارس درخواست رسیدگی داشته این در حالی است که از ترس اخراج شدن اصرار به مخفی ماندن اطلاعات خود داشتند! - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از ایلام، چند روز پیش یکی از کارگران شهرداری ایلام در تماس با خبرنگار فارس از تاخیر 3 ماهه در پرداخت حقوق حدود 70 نفر از کارگران خدمات شهری ایلام خبر داد تا این موضوع به سوژه ای برای تهیه این گزارش تبدیل شود.

یقینا شنیدن این خبر می تواند برای هر کسی که بستنی" و کولر گازی می اندازد، برای آنان تداعی کننده ی کلاه های لبه دار و بطری های آبی است که احتمالا از شب قبل در فریزر گذاشته اند در طول روز آب خنکش برای فرار از گرما زندگی مهیا کنند.

آری این روایتی است از مردانی زحمتکش که برای تأمین نیاز خانواده ی خود سخت ترین کارها را به جان می خرند، اما گاهی زندگی برایشان سخت تر هم می شود؛ آن زمان که سه ماه حقوق آنها پرداخت نمی شود؛ سه ماهی که به گفته ی یکی از کارگران از فروردین 1400 تا کنون ادامه داشته و در این میان شهرداری و شرکت های خدماتی طرف قرارداد هم هیچ یک حاضر به پاسخگویی نیستند.

سه ماه است که حقوق دریافت نکرده ایم یکی از کارگران می گفت: ما حدود 70 نفر هستیم که هر یک بابیش از 5 تا 6 سال سابقه از اسفند ماه سال گذشته که آخرین دریافتی خود را داشتیم هیچ مبلغی دریافت نکرده ایم و حتی شرکت های خدماتی در ازای کاری که انجام می دهیم حاضر به ثبت قرارداد با ما نیستند و سه ماه است که امروز و فردا می کنند.

وقتی از دلیل سکوت سه ماهه ی او و همکارانش پرسیدیم، پاسخ داد: خب چه کاری از دست ما بر می آید؟ پاسخ تمام اعتراضات یه جمله است: نمیخوای برو! خب شما بفرمایید بعد از 6 سال کار برای شهرداری ما کجا برویم؟ ما هم زن و بچه داریم، چشم امیدشان بعد از خدا به دست ماست اما مسوولین شهرداری ما را شرمنده ی زن و بچه هایمان کرده اند.

یکی دیگر از کارگران گفت: چند وقت پیش یکی از همکاران ما، شهردار ایلام را در خیابان دیده و به او گفته که آقای شهردار چرا فکری به حال ما نمی کنید؟ ما سه ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده ایم! در این لحظه با خنده از خبرنگار ما پرسید: شهردار چی جواب داده باشه خوبه؟ بعد خودش ادامه داد: شهردار گفته بود که سه ماه نیست، دو ماه است.

با چند نفر از کارگران صحبت کردیم؛ عمده ی صحبتشان همین ها بود؛ مردانی نجیب که معلوم بود کارد به استخوانشان رسیده وگرنه بعید بود با این همه صبر و متانت بخواهند این چنین از کسی گلایه کنند؛ بلافاصله با روابط عمومی شهرداری تماس گرفتیم.

پرداخت حقوق این کارگران ربطی به شهرداری ندارد سلطانی روابط عمومی شهرداری در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: پرداخت حقوق یا عقد قرارداد با این کارگران، ارتباطی به شهرداری ایلام نداشته و این موضوع باید از طریق شرکت های طرف قرارداد شهرداری پیگیری شود.

وی افزود: ما در قبال انجام کارهای شهرداری، به شرکت ها پول پرداخت می کنیم و شرکت ها موظف هستند حقوق کارگران خود را پرداخت کنند.

در همین راستا خبرنگار ما به سراغ شرکت مذکور رفت تا علت عدم پرداخت حقوق و ثبت قرارداد با کارگران ایلامی را جویا شود.

چه کسی پاسخگویی حقوق معوقه کارگران شهرداری است؟ مظفری مدیر شرکت خادم در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: ما به تازگی برنده ی مناقصه برای عقد قرارداد با شهرداری شده ایم و طی هفته های آینده پس از انجام مراحل اداری قرارداد خود را با شهرداری منعقد می کنیم و پس از آن هم می توانیم با کارگران مذکور قراردادهایی ثبت کنیم.

مظفری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر چگونگی محاسبه و پرداخت 3 ماه حقوق معوقه این 70 کارگر گفت: مسوولیت ما در قبال پرداخت حقوق کارگران پس از عقد قرارداد است که در نتیجه سه ماه گذشته ارتباطی با شرکت ما نخواهد داشت و ما طی این مدت اصلا فعالیتی نداشته ایم که بابت آن حقوق پرداخت کنیم.

با توجه به اظهارات روابط عمومی شهرداری مبنی بر عدم دخالت مستقیم شهرداری در عقد قرارداد و پرداخت حقوق به نیروهای شرکتی و همچنین اظهارات مدیر شرکت خدماتی خادم مبنی بر عدم فعالیت طی ماه های گذشته این سوال به وجود آمد که این افراد طی ماه های گذشته در کجا مشغول فعالیت بوده اند و چه کسی باید پاسخگو باشد؟ که در نهایت مدیر شرکت خادم، هیچ پاسخی برای این سوال نداشت! در ادامه روند پیگیری ها به سراغ سازمان بازرسی استان رفتیم؛ تا دادِ این 70 نفر را به گوش بازرس کل استان برسانیم.

ورود و پیگیری بازرسی برای حل مشکل مهدی اصلانی کرچی رییس بازرسی کل استان ایلام پس از اطلاع به سرعت نسبت به پیگیری این موضوع اقدام کرد و در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: با توجه به آنکه موضوع معوق شدن پرداخت حقوق 3 ماهه حدود 70 نفر از کارگران این قشر زحمت کشی که  انجام کار تنظیف و خدمات شهری را بر عهده داشته، مطرح شد.

وی افزود: لذا بر اساس حساسیت و اهمیت موضوع و الزامات ابلاغی سازمانی بابت تسریع در رسیدگی و تعیین تکلیف این گونه مشکلات عمومی در این وضعیت وخیم اقتصادی، تسریع در ثبت و رسیدگی موضوع به همکاران یادآوری شد و با پیگیری فوریتی همکاران، معاون شهردار بلافاصله، توضیحات خود را برای بازرسی کل ارسال کرده است.

  بازرس کل استان ادامه داد: ایشان پرداخت شدن حقوق کارگران تا پایان فروردین ماه 1400 را اعلام کرده و 3 نوبت تجدید مناقصه در تعیین پیمانکار را دلیل تأخیر در پرداخت حقوق اردیبهشت اعلام کردند، معاون شهردار در آینه تصریح کرد با تعیین شدن پیمانکار در آخرین مناقصه، حقوق معوق کارگران تا پایان هفته جاری پرداخت می شود.

وی افزود: به همکاران تاکید شده که پرداخت شدن حقوق فروردین 1400 و اسفند سال گذشته را با بررسی اسناد کنترل کنند تا با موضوع شکایت و اعلامیه تطبیق داده و اظهارنظر صحیحی صورت گیرد و در بررسی ها این موضوع  نیز رسیدگی خواهد شد که آیا اولا حداقل 2 ماه قبل از اتمام قرارداد پیمانکاری خدمات شهری، امکان برگزاری تشریفات برگزاری مناقصه برای تعیین برنده و پیمانکار وجود نداشته تا دچار محدودیت زمانی و مشکلات عدم پرداخت حقوق به دلیل مشخص نشدن پیمانکار جدید در تجدید مناقصات نشود.

اصلانی گفت: ثانیا آیا امکان استفاده از ظرفیت افزایش مجاز 25 درصد قرارداد وجود نداشته تا ضمن استمرار قرارداد قبلی تا تعیین پیمانکار در مناقصات تجدید شده، پرداخت حقوق و بیمه کارگران نیز توسط پیمانکار سابق به موقع پرداخت شود و نحوه تدبیر در پیش بینی این موارد در تنظیم اسناد مناقصه و تشریفات برگزاری مناقصات و انعقاد قراردادها بررسی خواهد شد تا از بروز این گونه مشکلاتی برای کارگران در این وضعیت تنگناهای معیشت اقتصادی جلوگیری شود.

در نهایت با پیگیری خبرنگار فارس و بازرس کل استان مقرر شد این مشکل ظرف هفته ی پیش رو برطرف شود اما چیزی که در این میان اهمیت دارد این است که تمام اقدامات لازم جهت جلوگیری از تکرار این چنین مواردی صورت گیرد تا دیگر شاهد این چنین مشکلاتی برای این قشر زحمتکش و آسیب پذیر نباشیم.

خبرگزاری فارس در هفته های پیش رو، اخبار و گزارشات تکمیلی در این خصوص را به اطلاع عموم خواهد رساند.

انتهای پیام/ 970800
کلید واژه ها: کارگران شهرداری - شهرداری ایلام - کارگران - ایلام - خبرگزاری فارس - شهرداری - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - خبرگزاری - فارس - پرداخت - حقوق - حقوق کارگران - خبرنگار فارس - پرداخت حقوق - گزارش - خدمات شهری - کولر گازی - اطلاعات - خبرنگار - خانواده - درخواست - بی پولی - طول روز - رسیدگی - مردانی - زحمتکش - یکی از - حقوقی - تاخیر - زندگی

آخرین اخبار سرویس:
طرز تهیه دسر «بادام یخی»

سبحانیان: آثار زیادی در صف انتشار باقی مانده اند/با کاهش چاپ کتاب مواجه شدیم

استخدام 7 عنوان شغلی در یک فست فود معتبر در فارس

استخدام کارشناس فروش بازاریابی حرفه ای با حقوق ثابت، بیمه، پورسانت و پاداش

استخدام کارمند اداری در شرکت راهکار تجارت پایا در تهران

استخدام کارشناس تولید با بیمه، اسکان، وعده غذایی از کهگیلویه و بویراحمد

سود سه سال گذشته شستا معادل دو برابر کل 18 سال قبل از آن است

بیستمین فروش فوق العاده ایران خودرو آغاز شد

استخدام کارشناس فروش تابلو برق در شرکت تابلو صنعت توان در تهران

استخدام ASP.NET Developer در یک شرکت معتبر در ظفر - تهران

استخدام 3 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در البرز

استان اصفهان روزانه نیازمند 600 تن گوشت مرغ است

استخدام 3 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در 9 استان کشور

روشهای مشاهده «سوابق بیمه» با کدملی + مراحل و جزییات

استخدام مسئول دفتر با سرویس رفت و برگشت و بیمه در شهرک صنعتی کمشچه

استخدام کمک حسابدار با بیمه و مزایا در شرکت روبین صنعت دقیق در تهران

استخدام مهندس صنایع با بیمه تکمیلی در توسعه صنایع نفت و گاز سرو در تهران

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت، بیمه تکمیلی، پورسانت در کرج و تهران

با این ترفندها در روزهای داغ خانه خود را خنک نگه دارید

سدها و تونل های انتقال آب کارون کدامند؟

سن خورشید چگونه محاسبه می شود؟

کدام نمادهای بورسی متوقف شده اند؟

درامد زایی با موبایل هوشمند همراه با پرداخت هزینه اینترنت

با گوشی هوشمند دارمدزایی کن(همراه با پرداخت هزینه اینترنت)

درامد زایی با دایرکتور بصورت تسویه روزانه

استخدام کارشناس تامین و خرید در شرکت ایرانیان سپهر آسمان در تهران

استخدام در کارگاه تولیدی تریکو

ساخت و نصب اسکلت فلزی

استخدام کارشناس مسئول انبار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام گرافیست در یک شرکت معتبر تولیدی در تهران

سدها و تونل های انتقال آب کارون کدامند؟

استخدام فروشنده با بیمه در هوم سنتر آقاهٰا در یزد

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت، بیمه و بیمه تکمیلی، پورسانت در کرج

استخدام راننده و موزع با حقوق 10 تا 12 میلیون تومان و بیمه در تهران

استخدام 5 ردیف شغلی (رشته عمران و معماری) در تهران

ورود جهاد دانشگاهی به حوزه استراتژیک تولید بذرهای هیبرید

سود سه سال گذشته شستا معادل دو برابر کل 18 سال قبل از آن است

استخدام کارشناس تحقیق بازار (CRM) با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در شیراز

استخدام مترجم زبان انگلیسی با حقوق توافقی و بیمه در گروه بازرگانی بخشیان

استخدام کارمند فروش با بیمه، پاداش و امکان درآمد بالای 8 میلیون در تهران

واکسیناسیون 14 درصدی جمعیت خوزستان

با 40 میلیون تومان چه موتورسیکلتی می توان خرید؟ | کارکرد پایین مهم ترین ملاک انتخاب

محمدرضا گرایی به مدال طلا دست یافت

استخدام تکنسین برق با سرویس رفت و برگشت و بیمه در شهرک صنعتی کمشچه

استخدام کارمند اداری با بیمه در یک شرکت معتبر در گیلان

استخدام سرپرست منابع انسانی و کارشناس منابع انسانی در شهرک صنعتی شکوهیه قم

استخدام کارشناس فروش غیر حضوری با حقوق ثابت در شرکت فنی مهندسی فاواش در قم

بازار جهانی نفت امروز چهارشنبه 13 مرداد| قیمت نفت سبک ایران 73.75 دلار

زیر و بم خودرو لامبورگینی هوراکان STO مدل 2021 را ببینید

کار اینترنتی در منزل

استخدام پیک موتوری تنها در سطح شهر

دعوت به همکاری در بازاریابی

استخدام غیر حضوری در زمینه تایپ معمولی 

استخدام ادمین دورکاری با درآمد بالا

استخدام مشاور املاک در آژانس املاک ملک آرا707 در تهران

استخدام کارشناس ارشد حسابداری در شرکت بازرگانی فراسوی در تهران

اگر نمک اقیانوس ها از بین برود چه می شود؟

کووید 19 احتمال زایمان زودرس و مرده زایی را افزایش نمی دهد

استخدام آبدارچی با حقوق ثابت و بیمه در شرکت سازه صنعت بادبند در تهران

استخدام کارشناس مکانیک با سرویس و بیمه در گروه سازندگان صنعت اسپادانا

استخدام مسئول دفتر، کارشناس فنی بازاریابی و مدیر بازاریابی و توسعه بازار

استخدام کارشناس فنی در شرکت اندیشه پردازان صنعت پرشیا در تهران

استخدام کارمند فروش و بازاریابی با حقوق، پورسانت، بیمه در مجتمع چاپ کوفا

ساینای صفر در مرز 170 میلیون تومان

استخدام حسابدار ارشد خانم در شرکت معتبر تولیدی و صنعتی در شهرک وردآورد

استخدام اپراتور تولید، اپراتور کنترل کیفیت، کارشناس تولید اسید چرب در قزوین

کف بازار خبری از سیمان 40 هزار تومانی نیست

استخدام کارشناس فروش و کمک حسابدار در شرکت سحر شید سپهر در اصفهان

استخدام 5 عنوان شغلی در شرکت ماهان پخش زرین شمال در مازندران

استخدام حسابدار و کارشناس فروش در گروه تولیدی برنا صنعت در کرمان

استخدام نیروی خدماتی در شرکت کیان تجارت آژیراک در تهران

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی (الکتروموتور) در شرکت موتوژن در تهران

صورتحساب سهام عدالت تا امروز 13 مرداد 1400

مراکز معاینه فنی تهران در روز پنجشنبه تعطیل است

کووید 19 احتمال زایمان زودرس و مرده زایی را افزایش نمی دهد

استخدام کارشناس تولید محتوا و منشی آشنا به حسابداری در تهران

استخدام کارمند ارتباط با مشتری (CRM) در شرکت نیکران موتور پاسارگاد در تهران

پیش بینی استمرار خدمت حدود 50 هزار فرهنگی واجد شرایط بازنشستگی/افزایش دریافتی نیروهای خدماتی

بررسی قیمت بلیت هواپیما در کمیته تخصصی

استخدام 3 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی

کار در منزل با گوشی(دایرکتر اینستاگرام)

تایپیست حرفه ایی

فروش محصولات بهداشتی و مراقبتی پوست و مو

استخدام اشپز در غذا بیرونبر

کاره پاره وقت (نتورک)

استخدام ویزیتور فروش با حقوق ثابت، پورسانت، پاداش، بیمه، بیمه تکمیلی

استخدام کارشناس کنترل کیفی در یک شرکت معتبر تولیدی در اصفهان

استخدام مدیر فروش در یک شرکت معتبر در شهرک صنعتی توس

پیش بینی استمرار خدمت حدود 50 هزار فرهنگی واجد شرایط بازنشستگی/افزایش دریافتی نیروهای خدماتی

مرکز جهان کجاست؟

استخدام بازاریاب و ویزیتور با حقوق ثابت، بیمه تکمیلی، هزینه ایاب و ذهاب

استخدام کارشناس فروش، انباردار و کمک حسابدار در شرکت سحر شید سپهر در اصفهان

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت، هزینه ایاب ذهاب، پورسانت و بیمه در تهران

استخدام کارشناس تولید با بیمه، اسکان، وعده غذایی از زنجان

استخدام نماینده علمی فروش با بیمه، حقوق ثابت و پورسانت در بازرگانی دراژه

استخدام 7 عنوان شغلی با بیمه، عیدی، سنوات، پاداش، سرویس در اصفهان

استخدام کارمند فروش با حقوق ثابت، پورسانت بسیار عالی و بیمه در تهران

استخدام کارگر ساده و راننده پخش در یک انبار مرکزی پخش در البرز

استخدام سرپرست فروش در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی و مازندران

استخدام تراشکار دستی ماهر و کارشناس کنترل کیفی با سرویس و بیمه در اصفهان

آن 69 نفر/ ماجرای پرداخت نشدن سه ماه حقوق کارگران شهرداری ایلام

آن 69 نفر/ ماجرای پرداخت نشدن سه ماه حقوق کارگران شهرداری ایلام