موضوعات داغ: - انتخابات رياست جمهوري - انتخابات رياست - رياست جمهوري - انتخابات رياست جمهوري 1400 - انتخابي جام جهاني - سيزدهمين انتخابات رياست جمهوري - تشكيل سرمايه ثابت - جشنواره فيلم ترايبكا - سيزدهمين دوره - سيزدهمين دوره انتخابات - حيدر ضيغمي - بلالي - چيذر - شهر كلوانق - محمد متين - فرماندار گرمسار - شهيد منتظري - ويرايش مقاله - وزارت حج عربستان - لباس پزشكي - پاسگاه انتظامي - بوژيدار رادوشويچ - مرگ خاموش

مطالب مرتبط:
پیام تبریک مدیر عامل بانک سرمایه به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی
استخدام حسابدار خانم با روابط عمومی بالا در مشهد
پیام سلطانی فر به مناسبت روز روابط عمومی
همراه اول موفق به دریافت نشان در هشتمین جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران شد
آموزش مدیران روابط عمومی ها در دستورکار استانداری هرمزگان
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 اردیبهشت 1400 ساعت 08:502021-05-18سياسي

روابط عمومی هایی که هم هستند و هم نیستند


روابط عمومی های ادارات با اینکه بخش مهم سازمان هستند، اما اعتقاد دارند به اندازه حیات خلوت سازمان نیز به آنان اهمیت داده نمی شود.

- روابط عمومی همانگونه که از نامش برمی آید خاستگاه تعامل سازمان با جامعه است.

بخشی که اگرچه بخش مهمی از سازمان است اما آن چنان که باید به آن توجه نمی شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، مگر نه این است که سازمان ها برای مردم کار می کنند؛ بنابراین باید با آنان ارتباط داشته و مشکلات را به مدیران منتقل و از سویی دیگر خدمات را نیز اطلاع رسانی کنند.

ضعف نیروی انسانی در این سال ها در بدنه روابط عمومی و عدم توجه به آموزش های مستمر متناسب با زمان برای این بخش و همچنین عدم مشورت با این حوزه از سوی مدیران همان چیزی است که گلایه های زیادی از سوی مسئولان روابط عمومی همراه شده است.

حامد عارفی نیا، مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی به ایسنا گفت: 27 اردیبهشت ماه در ایران به نام روز ارتباطات و روابط عمومی مزین و نامبردار شده است.

وی افزود: ارتباطات از گذشته های دور به عنوان یک پدیده حیاتی در زندگی بشر وجود داشته است؛ چه زمانی که بشر از ابزارهایی همچون دود، نور، آتش و .

استفاده می کرد و چه با ورود به عصر تلگراف که زندگی بشر شکل تازه تری به خود گرفت و چه امروز که نظام ها و شبکه های ارتباطی همراه با زندگی روزمره بشر رو به جلو حرکت می کنند، همواره به ایجاد نظام رابطه ای اندیشیده است.

این مدیر روابط عمومی بیان کرد: امروزه کم تر کسی را می توان یافت که خود را بی نیاز از ارتباطات و استفاده از ابزارهای ارتباطی بداند؛ شاید بشر هیچ گاه فکر نمی کرد که از ابتدای حیات خویش و همراه و همگام با رشد فکری و جسمی، تا بدین حد با نظامی از این دست و با این پیچیدگی ارتباط داشته باشد.

عارفی نیا ادامه داد: این امر تا بدان جا مهم به نظر می رسد که غوطه ور شدن در دنیای ارتباطات و شبکه های پیچیده ارتباطی، او را به باز تعریف برخی از مفاهیم اساسی و نگاه ویژه به مقوله ارتباطات و روابط عمومی نیازمند کرده است.

وی افزود: نامگذاری یک روز در تقویم شمسی ایرانی به نام روابط عمومی نشانگر نقش، کار ویژه و جایگاه این بخش در پیشبرد اهداف سازمان در سطوح خرد و کلان است؛ امروزه روابط عمومی ها به عنوان عناصر قوی در ارزیابی و تقویت برنامه ها و پیشبرد اهداف سازمان ها تلقی می شوند، به عبارت دیگر شاید بتوان گفت که بخش عظیمی از موفقیت یک سازمان مرهون نقش مؤثری است که روابط عمومی ها بر دوش می کشند.

وی تصریح کرد: در یک نگاه کلی می توان گفت روابط عمومی دارای کارکردی درون سازمانی و برون سازمانی است؛ روابط عمومی از سویی به مانند ویترینی عمل می کند که سازمان را در برابر چشم افکار عمومی نشان داده و به تصویر می کشد و از طریق انعکاس مجموعه فعالیت های سازمان نقش سازنده ای را در خصوص رشد و توسعه سازمانی ایفا می کند.

این کارشناس روابط عمومی بیان کرد: در این ارتباط شاید بتوان نقش آگاهی بخشی و اطلاع رسانی را هم پای فعالیت های سازمان، مهم و حیاتی برشمرد.

عارفی نیا با بیان اینکه از سوی دیگر تعامل سازنده و پویا با کسانی که از بیرون به سازمان می نگرند ضعف ها، نقص ها، کم و کاستی ها و نظرات سازنده را به مدیران سازمان انتقال می دهد، اظهار کرد: در واقع روابط عمومی خلاق و پویا در پی ارتقای بخش های مختلف سازمانی، از طریق ارائه تصویر درست و واقعی از سازمان و نیز ارائه سیستم نظرسنجی و بازخوردگیری است.

وی بیان کرد: از این منظر می توان روابط عمومی را پل ارتباطی سازمان با افکار عمومی دانست که در راستای رسالت سازنده خود در ارتقا و پیشرفت سازمان موانع پیش رو را شناسایی کرده و به عنوان مشاور امین سازمان، در جهت رفع موانع گام برمی دارد.

عارفی نیا ادامه داد: علاوه بر این روابط عمومی نقش مؤثری در پویایی و تحرک درون سازمانی دارد؛ این بخش سازمان حلقه وصلی محسوب می شود تا از طریق برنامه ریزی برای ایجاد فضاهای ارتباطی بین مدیران و کارکنان سازمان در راستای شاداب کردن و تجدید روحیه افراد و نیز انتقال تجارب عمل کند.

این مدیر روابط عمومی بیان کرد: در واقع روابط عمومی حلقه طلایی ارتباطات اجتماعی درون سازمانی و برون سازمانی است که به ایجاد فضای تفاهم و گفتگو میان افراد سازمان و اجتماع کمک می کند.

وی تصریح کرد: نامگذاری این روز به نام روز ارتباطات و روابط عمومی، فرصت مغتنمی است تا اندیشمندان و مسئولان و دست اندرکاران به موضوع آسیب شناسی این عرصه نیز توجه کنند تا با توانمند سازی هر چه بیشتر روابط عمومی ها، کمک به نهادینه شدن جایگاه و ساختار آن ها در راستای حل مشکلات گامی مؤثر در جهت رشد و توسعه سازمانی و اجتماعی بردارند.

برخورداری از هوش اجتماعی بالا محمود بستانی، مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی نیز به ایسنا گفت: روابط عمومی، شغلی سرشار از جذابیت است و یک کارشناس روابط عمومی باید این جذابیت را حفظ کند.

وی با بیان اینکه کارکنان روابط عمومی، باید مخاطب خود را اغنا و متقاعد کنیم، افزود: کارکنان حوزه روابط عمومی باید مهارت بالایی در حرف زدن و داستان سرایی داشته باشند تا بتوانند اوضاع کاری خود را سامان بخشند.

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه کارکنان روابط عمومی باید توانایی تعامل درون و برون سازمانی داشته باشند، ادامه داد: مهم ترین معیار یک مدیر روابط عمومی این است که هوش اجتماعی بالایی داشته باشد.

بستانی اظهار کرد: در حوزه میراث فرهنگی بنا به مقتضیات مجموعه متبوع خود باید بتوانیم در راستای معرفی بهتر ظرفیت ها باید ارتباطات برون سازمانی بهتری داشته و به نوعی روایتگر جذابیت های گردشگری و صنایع دستی استان هستیم.

نیروی کار متخصص نداریم وی با بیان اینکه یک روابط عمومی موفق باید تعامل سازنده ای با رسانه ها به عنوان انعکاس دهنده موضوعات برنامه ها داشته باشند، افزود: جایگاه روابط عمومی در ادارات آن چنان که که باید نیست؛ روابط عمومی باید جایگاه ویژه ای داشته باشد.

بستانی اظهار کرد: بخش روابط عمومی باید در نگاه مدیران اولین طرف مشورت بوده و باید بخش عمده ای از بودجه سازمان در روابط عمومی هزینه شود.

وی تصریح کرد: همچنین این بخش نیاز به نیروی انسانی متخصص دارد، اما متاسفانه حیاط خلوت ادارات است در حالی که باید به عنوان پیشانی مجموعه باشد چراکه آن چیزی که مخاطب در اولین نگاه به سازمان او را می بیند، است.

حمایت های جلسه ای وی با اشاره به اینکه رسانه ها نیز لازم است چالش ها و مشکلات روابط عمومی را مورد بحث قرار دهند، ادامه داد: مدیران و مسئولان نیز باید اقدام عملی برای ارتقای جایگاه روابط عمومی انجام دهند؛ این در حالی است که در جلسات تنها به اهمیت زبانی بخش روابط عمومی پرداخته شده و وقتی جلسه به اتمام رسید، خارج از جلسه اقدام ویژه ای انجام نمی دهند.

وی یادآور شد: مشکل دیگر این است که در بخش روابط عمومی، بحث اطلاع رسانی تضعیف شده که باید اطلاع رسانی شده و مشکلات حل شود.

نیاز به نیروی کار علمی در حوزه روابط عمومی مرسل مالکی، مشاور و مدیر روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی نیز به ایسنا گفت: عملکرد روابط عمومی های ادارات در این سال ها مطلوب بوده، اما هنوز هم فضا برای بهتر شدن وجود دارد.

وی افزود: برای ارائه فضای بهتر نیازمند تعامل مدیران و مجموعه روابط عمومی هستیم تا بتوانیم به یک فضای اثربخش در این حوزه و افزایش کارهای رسانه ای مطلوب برسیم.

مشاور و مدیر روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: نباید از نظر دور داشت که امروز فضای مجازی محل حضور افراد بسیار با سطح سواد و علائق متفاوت است و از طرفی ابزار مهم روابط عمومی برای بیان عملکردها و خدمات و ارائه به مردم و همچنین ارتباط با مردم، همین فضاست.

مالکی ادامه داد: اگر یک سری مطالب نادرست در فضای مجازی منتشر شود، یک سازمان و مدیر روابط عمومی آن سازمان باید ماه ها وقت بگذارد تا آن شبهه را برطرف کرده و پاسخگویی کند.

وی یادآور شد: یک روابط عمومی دقیق، سنجیده و با نیروی کار علمی می تواند راهکارهای علمی و مناسبی را برای برون رفت سازمان متبوعش از مشکلات و موانع ارائه دهد که این امر تنها نیاز به دیده شدن دارد.

نباید از این نکته غافل شد که بخش روابط عمومی مهم ترین بخش سازمان است، اما انگار تنها بخشی است که سال ها در مورد آن کاری انجام نشده و نیاز است بیشتر به آن توجه کرد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: روابط عمومی - سازمان - روابط - عمومی - زمان - سازمان جهاد کشاورزی - مدیر روابط عمومی - مدیر - مدیران - جهاد کشاورزی - خراسان جنوبی - نیروی انسانی - اطلاع رسانی - ایسنا - حیات خلوت - سازمان ها - همان - اردیبهشت - در ایران - مسئولان - کشاورزی - خراسان - ادارات - متناسب - مشکلات - ارتباط - اعتقاد - جامعه - گزارش - مستمر

آخرین اخبار سرویس:
جشن انقلاب در دارالارشاد اردبیل

ستاد قاضی زاده هاشمی مدعی وقوع تخلفات در برگزاری انتخابات شد

شمارش آرای ملت - همدان

نماینده امیرحسین قاضی زاده در وزارت کشور: بیش از 20 شکایت تحویل ستاد انتخابات داده ایم

انتخابات1400 در شبکه های اجتماعی:«مردم میدان»برای«کار درست»آمدند/عکسی برای نمایش شکست پروژه رأی بی رأی

آتش در لانه عنکبوت/ روسیاهی به روسیاهان پروژه تحریم انتخابات ماند

نامه شورای نگهبان به وزارت کشور درباره اسم نامزدها

نشست سه جانبه افغانستان، ایران و ترکیه با محور تحولات افغانستان

این آراء متعلق به ابراهیم رییسی است +عکس

روایت ستاد قاضی زاده از تخلفات عجیب

شمارش آراء انتخابات در اردبیل

تاکید عضو حقوقدان شورای نگهبان بر اخذ آرای مردم

انتخابات 1400؛ رای گیری در حرم مطهر رضوی

واکنش نماینده مردم کرج به خرید و فروش رأی در البرز

اعتراض نماینده همتی به وزارت کشور

تصاویر| چهره های متفاوت پای صندوق رای انتخابات

آغاز شمارش آراء در آذربایجان غربی

اوکراین 10 فرد و نهاد روسیه را تحریم کرد

اعتراض نماینده همتی به وزارت کشور درباره نامه منسوب به ستاد رییسی

حضور نامزدهای ریاست جمهوری پای صندوق های رای+ فیلم

مشارکت 55 درصدی مردم نیشابور در انتخابات 1400

سخنگوی ستاد انتخابات کشور: در اعلام نتیجه تاخیر خواهیم داشت

مشارکت حدود 65 درصدی مردم سرخس در انتخابات

جدیدترین اخبار مشارکت از استان ها

کارکنان هیات های اجرایی شعب اخذ رای در ایلام شنبه تعطیل هستند

مشارکت 55 درصدی مردم نیشابور در انتخابات 1400

میزان مشارکت در سه استان سمنان، کرمانشاه و آذربایجان شرقی چقدر بود؟

توبه کردن ؛ نشانه صالح بودن انسان/ خدا به آنچه در دل هاست داناتر است +صوت

همتی تنها نماند / ملت به صحنه آمد / شکست پروژه تحریم

گمانه زنی درباره آمار مشارکت انتخابات ریاست جمهوری؛ بالای 50 درصد

مشارکت حدود 65 درصدی مردم سرخس در انتخابات

ایسنا ساعات پایانی رای گیری

انتخابات1400 در شبکه های اجتماعی: «مردم میدان» برای «کار درست» آمدند/ عکسی برای نمایش شکست پروژه رأی بی رأی

گزارش میدانی | ایستاده پای انقلاب تا آخرین لحظه

شمارش آراء در یکی از شعبات اخذ رای در اردبیل

نماینده حامی رییسی: ملت کار را تمام کرد

فک پلمپ صندوق های رای

کار در منزل

پذیرش کار پاره وقت در منزل

پذیرش دایرکتور اینستاگرلم

کسب درامد در منزل واریزی روزانه

کسب درامد در منزل(غیرحضوری.واریزی روزانه)

پرستار کودک خانم

استخدام منشی خانم

بر اصلی خ کمیل. نیازمند به مشاور املاک

در شعب اخذ رای بسته شد

آغاز شمارش آراء در همدان

دبیر ستاد انتخابات کشور: ممکن است اعلام نتایج انتخابات با تاخیر انجام شود

مشارکت در این 3 استان بالای 50 درصد بود

61 درصد گلستانی ها در انتخابات مشارکت کردند

رفع مشکلات اقتصادی در گروی انتخاب رییس جمهوری شایسته است

فرآیند شمارش آراء انتخابات 1400 در سراسر کشور

حرکت معنادار آیت الله صافی گلپایگانی هنگام رای دادن+ فیلم

نماینده همتی در ستاد انتخابات: وزیر کشور اطمینان داد تا حقی ضایع نشود

پایان اخذ رای در همه شعب سراسر کشور

همتی اجازه شوآف به این جماعت نون به نرخ روزخور را نداد!

ویدئو| مردی که تعرفه های خالی را به نام محسن رضایی پر می کند

حماسه 28 خرداد پیروزی «بصیرت» ملت بر «اغواگری» معاندان بود

فک پلمپ صندوق ها و آغاز شمار آراء

سخنگوی ستاد انتخابات: با تجمیع آرا؛ شمارش آغاز می شود

گوترش بار دیگر به عنوان دبیرکل سازمان ملل انتخاب شد

فرآیند شمارش آراء انتخابات 1400 در سراسر کشور آغاز شد

قدردانی استاندار گیلان از شرکت آگاهانه مردم در انتخابات

آغاز شمارش آرا در استان همدان

حماسه 28 خرداد پیروزی «بصیرت» ملت بر «اغواگری» معاندان بود

نتیجه رسمی شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری 1400

فیلم| نگاهی به انتخابات در الیگودرز

نماینده حامی رییسی: ملت کار را تمام کرد

شبکه لبنانی المیادین: صندوق های رأی ایران، حساب وکتاب خارج را بر هم زد

دبیر ستاد انتخابات کشور: ممکن است اعلام نتایج انتخابات با تاخیر انجام شود

حماسه 28 خرداد پیروزی «بصیرت» ملت بر «اغواگری» معاندان بود

فرآیند شمارش آراء انتخابات 1400 در سراسر کشور آغاز شد

سخنگوی ستاد انتخابات کشور: در اعلام نتیجه تاخیر خواهیم داشت

آغاز شمارش آراء در شعب اخذ رای لرستان

نماینده همتی در ستاد انتخابات: وزیر کشور اطمینان داد تا حقی ضایع نشود

خبر شهادت یک مرزبان واقعیت ندارد

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در قزاقستان

(تصویر) واکنش روزنامه کیهان به روز انتخابات

درخواست شورای هماهنگی ستادهای مردمی رییسی از حامیان و هواداران

سیاستمداران مشهور و نامزدها کجا رای دادند؟

استخدام منشی ، دفتر

کارگر برای کار در کارگاه ذغال

منتخب عکس های حضور مردم غیور ایران انتخابات 1400

ستاد انتخابات پایان اخذ رأی در کلیه شعب سراسر کشور را اعلام کرد

درخواست شورای هماهنگی ستادهای مردمی رییسی از حامیان و هواداران

آراء مطرح شده نامزد ها را نه تایید و نه رد می کنیم

ستاد انتخابات پایان اخذ رأی در کلیه شعب سراسر کشور را اعلام کرد

از پیک چهارم کرونا گذر کرده ایم

انتخابات 1400 رای گیری در بیمارستان بقیه الله(عج)

پایان اخذ رای در همه شعب سراسر کشور

انتخابات 1400؛ رای گیری در عشایر اهر

شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری 1400 در همدان

نماینده همتی در ستاد انتخابات: وزیر کشور اطمینان داد تا حقی ضایع نشود

سخنگوی ستاد انتخابات: با تجمیع آرا؛ شمارش آغاز می شود

همکار خانم چاپ تریکو

قرار داد با خیاط ماهر در برند آروشا مد

نیاز به دو منشی خانم

نماینده همتی در ستاد انتخابات: وزیر کشور اطمینان داد تا حقی ضایع نشود

مشارکت 55 درصدی مردم خراسان رضوی در انتخابات 1400

قدردانی استاندار از شرکت آگاهانه مردم گیلان در انتخابات

روابط عمومی هایی که هم هستند و هم نیستند

روابط عمومی هایی که هم هستند و هم نیستند