مطالب مرتبط:
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 اردیبهشت 1400 ساعت 08:402021-05-18فرهنگي

لبخندهای نخی


سرپرست گروه استرینگ آرت ریسمونا می گوید پس از پخش اجراهای این گروه در برنامه عصر جدید انتظارها از آن ها بالا رفته و باعث شده که چندین ماه درگیر این موضوع باشند که توقعات را برآورده کنند.

- ایسنا/خراسان رضوی سرپرست گروه استرینگ آرت ریسمونا می گوید پس از پخش اجراهای این گروه در برنامه عصر جدید انتظارها از آن ها بالا رفته و باعث شده که چندین ماه درگیر این موضوع باشند که توقعات را برآورده کنند.

عرفان یعقوبی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به فعالیت های هنری گروه ریسمونا، اظهار کرد: فعالیت ما برگرفته از مجموعه هنر استرینگ آرت به معنای هنر نخ است که چند صد سال است که وجود دارد، اما کاری که انجام می دهیم شکل جدیدی از استرینگ آرت است که به تازگی شکل گرفته است.

نوع قدیمی هنر نخ به این صورت بوده که چهره و شکل را ابتدا با میخ طراحی می کردند و سپس فضاهایی که می خواستند به آن ها رنگ دهند را با نخ پر می کردند، اما در شکل جدیدی که ما انجام می دهیم، میخ در طراحی هیچ تأثیری ندارد و میخ ها را صرفاً برای گره دادن نخ ها دور تا دور تابلو می زنیم و تابلو فقط با رفت وآمد نخ شکل می گیرد.

وی با اشاره به این که شرکت در برنامه عصر جدید موجب انگیزه گروه ریسمونا برای ادامه فعالیت شده و به این گروه اعتبار بخشیده است ، افزود: قطعاً شرکت در برنامه عصر جدید برای گروه ما بسیار مفید بود، چراکه به ما اعتبار داد.

اعتباری که شاید ما باید برای کسب آن هزینه و زمان زیادی را صرف می کردیم، اما در برنامه عصر جدید در کم ترین زمان ممکن که دو پخش نیم ساعته تلویزیونی را شامل می شد، اعتبار بسیاری کسب کردیم.

سرپرست گروه ریسمونا با بیان این که شرکت در این برنامه دردسرها و مشقت های خاص خود را نیز داشته و مسئولیت های گروه ما را چند برابر کرده است ، تصریح کرد: شاید اگر می خواستیم به روال طبیعی خودمان پیش برویم، انتخاب مکان کارگاه، نیروها و نحوه برخورد و حتی شکل و شمایل بسته بندی تابلوهای ما به شکل دیگر و آسان تری صورت می گرفت، اما پس از پخش اجراهای ما در برنامه عصر جدید، انتظارهایی از ما به وجود آمد که باعث شد چندین ماه درگیر این موضوع باشیم تا انتظارهای مردم را برآورده کنیم.

یعنی برخی کارها را انجام می دادیم که نهایت حد توان ما بود، اما به دلیل این که در برنامه عصر جدید شرکت کرده بودیم، مردم انتظارات خیلی بالاتر و بیش تری از ما داشتند که تا این توقعات را برآورده کردیم زمان بسیاری برد.

یعقوبی در رابطه با گسترش گروه ریسمونا و نحوه فعالیت این گروه پس از شرکت در برنامه عصر جدید، بیان کرد: اعضای گروه در زمانی که به مرحله اول عصر جدید وارد شدیم از دو نفر تشکیل می شد که یک نفر آن بنده و دیگری سیدسجاد صاحبی بود، اما اکنون اعضای گروه ما را هشت نفر تشکیل داده اند و در روزهای آینده نیز به دنبال جذب نیرو هستیم.

از لحاظ کیفیت نیز هر روز به دنبال این هستیم که کیفیت آثار خود را بالا ببریم و اگر در زمان گذشته می توانستیم که یک تابلو را طی یک هفته بسازیم و ارسال کنیم، اکنون به دلیل بهبود نوع بافت تابلوها و تعداد بیشتر اعضای گروه، در زمان کم تری می توانیم محصول خود را به مشتری برسانیم.

وی درخصوص کمک فضای مجازی به معرفی و فروش آثار این گروه، عنوان کرد: فضای مجازی به شدت توانسته به ما کمک کند و نمی دانم که اگر ظرفیت فضای مجازی و به خصوص اینستاگرام وجود نداشت، اکنون ما انگیزه ای برای فعالیت داشتیم یا خیر.

وقتی یک فرد می خواهد مغازه ای را در خیابان های سجاد، هاشمیه و یا اطراف حرم مطهر دایر کند، حساب می کند که چه میزان خریدار از آن منطقه عبور می کنند و چگونه باید افراد را جذب کرد، اما فضای اینستاگرام این محدودیت را ندارد و می توان به صورت روزانه محصول خود را برای چندین هزار نفر معرفی کرد و هر چقدر بهتر بتوانید محصول را معرفی کنید طبیعتاً خریداران بیش تری نیز خواهید داشت.

ممکن است هر روز نزدیک به 100 اکانت جدید نیز از صفحه مجازی ما دیدن کنند و ما نیز هر روز در قالب پست و استوری سعی می کنیم که به بهترین نحو آثار خود را به مخاطبان معرفی کنیم .

سرپرست گروه ریسمونا با بیان این که افراد فعال در هنر استرینگ آرت و تولید تابلوهایی شبیه به گروه ریسمونا در دنیا به صورت محدود و به تعداد انگشتان دست هستند ، بیان کرد: چندی پیش برای نخستین بار یک تابلوی سه چهره را تولید کردیم و فکر می کردم که تنها گروهی هستیم که تابلوی نخی دارای سه چهره را تولید کرده ایم، اما متوجه شدیم که یک نفر دیگر در عراق هم این کار را انجام می دهد، اما طبق بررسی هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که ابتدا ما این کار را انجام داده ایم و تاریخ تولید تابلوی آن فرد عراقی دیرتر از گروه ما بوده است.

یعقوبی خاطرنشان کرد: به دلیل این که تراکم نخ در فضای 75 سانتی متری یا حتی در تابلوهای یک متری باعث می شد که وقتی نخ بافته می شد، چهره ها تیره و تار شود پیش از این تابلوی سه چهره تولید نشده بود، اما با توجه به انتظاراتی که مردم از ما داشتند، پس از چندماه آزمون و خطا و تغییر نحوه بافت توانستیم که تابلوهای سه چهره و حتی چهار چهره تولید کنیم.

وی با اشاره به این که ناشناخته بودن این هنر دلیل فعالیت محدود افراد در این زمینه است ، ادامه داد: به این خاطر که حداقل تا پیش از این که ما در برنامه عصر جدید شرکت کنیم، این هنر در ایران ناشناخته بود کسی سراغ آن هم نمی رفت، اما پس از این اتفاق افرادی سراغ آموزش آن رفتند و سراغ ما می آمدند که این کار را به آن ها آموزش دهیم.

چون در خارج از کشور نیز این هنر ناشناخته است و به دلیل این که از جنس فعالیت های هنری است، شاید کسی به کسب درآمد از آن فکر نکند و برای این فعالیت ابتدا باید ذوق و عشق تولید آن در فرد وجود داشته باشد.

سرپرست گروه ریسمونا در رابطه با آموزش ساخت تابلوهای استرینگ آرت، تصریح کرد: افراد بسیاری برای آموزش سراغ ما می آیند.

شاید از بین هر پنج سوالی که از ما در رابطه با تابلوها می پرسند، چهار سوال قیمت و یک سوال در رابطه با آموزش باشد، اما برای آموزش به دلیل این که هنر جدیدی است برخی زیرساخت ها لازم است و هم چنین باید کمی بیش تر در رابطه با آن فکر کرد که آیا اکنون زمان این است که ما آموزش دهیم یا نه.

به این خاطر که ما برای آموختن این هنر دو سال زحمت کشیدیم و نمی دانم کار درستی است که بخواهیم در مدت کوتاهی به تعداد افراد بسیاری این هنر را آموزش دهیم یا نه، اما مانند خیلی فعالیت های دیگر، روزی افرادی که در این سبک فعالیت می کنند، شروع به آموزش آن می کنند.

یعقوبی افزود: این چند نفری که مانند ما در دنیا این کار را انجام می دهند نیز در حال حاضر آموزش نمی دهند و ما نیز برای آموختن آن، چون هیچ نوع آموزشی وجود نداشت، یک نمونه را مشاهده کردیم و سپس به خواندن مقاله ها و دیدن فیلم های طراحی این تابلو پرداختیم و پس از آن تمرین و آزمون و خطاهای بسیاری کردیم تا آن را آموختیم.

وی در رابطه به برگزاری نمایشگاه آثار گروه ریسمونا در گالری ها، اظهار کرد: به برگزاری نمایشگاه آثار در گالری ها فکر کردیم و سراغ آن هم رفتیم.

در گالری حجری نیز یک نمایشگاه برگزار کردیم، اما پس از آن با شیوع بیماری کرونا مواجه شدیم و فرصت نکردیم تا به صورت حضوری فعالیت کنیم و تمرکز را بر فعالیت های مجازی منعطف کردیم، اما اگر دوباره چرخه گالری ها شکل بگیرد، حتماً ما نیز در گالری ها نمایشگاه برگزار خواهیم کرد.

سرپرست گروه ریسمونا با اشاره این که به ادارات و مکان های مختلفی برای ثبت هنرشان مراجعه کردند، اما تلاششان به نتیجه نرسیده است ، گفت: برای ثبت این هنر به اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی مراجعه کردیم که به ما گفتند شما جزء زیر مجموعه این اداره قرار نمی گیرید و هنرتان زیر مجموعه هنرهای تجسمی است و پس از این که به اداره دیگری که به ما معرفی کردند مراجعه کردیم، آن ها نیز گفتند که هنر ما جزو هنرهای تجسمی هم قرار نمی گیرد، سپس سراغ اتحادیه تابلوسازان رفتیم و برخی مدارک از ما خواستند که ما آن ها را نداشتیم و نتوانستیم هنر خود را ثبت کنیم.

یعقوبی با بیان این که فعالیتشان به عنوان یک هنر ثبت نشده است، اما آنها را به عنوان هنرمند می شناسند ، خاطرنشان کرد: نهادها ما را به عنوان هنرمند قبول دارند و آغاز سفارشات ارگان ها از ما نیز از آستان قدس رضوی بود.

پس از مرحله اول عصر جدید پیشنهاد تولید یک اثر و اجرا در حرم مطهر رضوی به گروه ما شده بود و به دلیل این که پیش از شرکت در عصر جدید نذر کرده بودیم که کاری برای امام رضا(ع) تولید کنیم، این کار را پذیرفتیم و پس از آن نیز برای سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اثری در حرم مطهر رضوی با کارگردانی و فیلم برداری عوامل خود حرم مطهر رضوی تولید کردیم.

برخی سفارشات نیز از شهرداری و صداوسیما صورت گرفته بود که انجام دادیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: برنامه عصر جدید - گروه - رفته - جدید - عصر جدید - سرپرست - برنامه - فعالیت - درگیر - موضوع - ایسنا - گفت وگو - یعقوبی - طراحی - عرفان - اشاره - قدیمی - رضوی - چهره - صورت - هنری

آخرین اخبار سرویس:
تکلیف افرادی که یک دوز واکسن دریافت کرده اند چیست؟+فیلم

گلاب آدینه و دخترش در مراسم افتتاحیه فیلم «آبجی» /عکس

چطور لباس هایمان را بدون اتو، صاف و بی چروک نگه داریم؟

ویدئو/ دورهمی جدید از روی کدام برنامه ساخته شده؟

روایت نسل کشی با «درخشش در ساعت مقرر»/ کنش اجتماعی در شهر جنگ زده

استخدام پرسنل در سالن زیبایی واقع در شهابی

جدیدترین فیلم اصغر فرهادی پاییز اکران می شود

مقصد بعدی جهانبخش مشخص شد

جشن تولد ملکه انگلیس در قلعه ویندزور + فیلم

مهران مدیری: کپی کرده ایم درجه یک! / آخه مدیری، مدیری، مدیری ...

شرکت 75 درصدی بانوان هنرمند در دوسالانه ملی نقاشی ایران

سامان احتشامی در سرزمین رویایی دیزنی /عکس

فراخوان هنروری

سامان احتشامی در سرزمین رویایی دیزنی /عکس

مربی منزل و مربی سایه اتیسم

جایزه هیات داوران جشنواره «انیمافست» زاگرب به محبوبه کلایی رسید

جایزه هیات داوران جشنواره «انیمافست» زاگرب به محبوبه کلایی رسید

کارآموز طراحی سایت و برنامه نویسی

گرافیست و عکاس و ادیت فیلم پاره وقت و دورکاری

آقای بازیگر با گریم گرگ /عکس

آقای بازیگر با گریم گرگ /عکس

منجوق دوزی مروارید دوزی

نخندیدن به دیالوگ های پژمان جمشیدی سخت است

چشمان گربه ای خانم بازیگر /عکس

فروشنده مبتدی یا حرفه ایی

اما و اگرهای برگزاری جشن خانه سینما

پولیتزر متفاوت

نیلوفر کوخانی در اکران فیلم کوتاه «تردید» /عکس

توصیه چهره های سرشناس ادبیات برای جوانان علاقه مند

تقویم و اوقات شرعی بیست و سوم خرداد شیراز + فیلم

تدوینگر و ادیتور حرفه ای عکس و فیلم

نیلوفر کوخانی در اکران فیلم کوتاه «تردید» /عکس

نخندیدن به دیالوگ های پژمان جمشیدی سخت است

عکس/ شبنم قلی خانی در پشت صحنه تئاتر

شایعات جنجالی پیرامون الناز شاکردوست بعد از انتشار پست روز دختر

عکس/ یادگاری رضا بهرام با خواهرانش!

آموزش بازیگری

گریم متفاوت محسن تنابنده /عکس

جواد افشار و مجتبی امینی به سریال حضرت معصومه را نی سازند

استخدام در سالن زیبایی

گریم متفاوت محسن تنابنده /عکس

بانک صوتی از آواهای دوران جنگ نداریم/ مجبور شدیم صدای آهنگران را از «زیرخاکی» حذف کنیم

عکس/ جواد عزتی با ژست سیگار گوشه دهان

آغاز تولید فصل جدید برنامه «الف»/ امیری اسفندقه در شبکه شما

بلایی که کرونا بر سر خانم بازیگر آورد /عکس

عصرانه بهرام رادان در کافه روباز!

نوجوان ضبط کننده فیلم قتل جورج فلوید برنده پولیتزر 2021 شد!

آغاز تولید فصل جدید برنامه «الف»/ امیری اسفندقه در شبکه شما

استخدام ادمین

نوید محمدزاده مارادونا شد/عکس

عکس/ آزاده صمدی هم چادری شد!

انتقاد اولین بازیگر مسلمان کاندید اسکار بهترین مرد به نمایش مسلمانان در هالیوود

تهدیدی برای تعطیلی کتابفروشی ها

فیلم/ آواز سوزناک علی نصیریان که اشک شهاب حسینی را درآورد

«قورباغهِ» هومن سیدی، در بازار جشنواره کن عرضه خواهد شد

خبرهای امروز از استودیو خبر ایران/ 22 خرداد 1400

عکس| تمجید فرزاد حسنی از ابرج طهمورث

آغاز پیش تولید اولیه سریال حضرت معصومه (س)

مسابقه دورهمی قسمت اول / جزء به جزء کپی است + فیلم

احتمال اکران پاییزی «قهرمان» اصغر فرهادی

(ویدئو) اعتراف مهران مدیری به کپی بودن دورهمی؛ دورهمی جدید از روی کدام برنامه ساخته شده؟

«قورباغه» در بازار جشنواره کن

استخدام تایپیست ومترجم

واکنش وزیر فرهنگ به اعلام نشدن دلایل عدم احراز صلاحیت نامزدها

فیلم کوتاه هدیه در مراحل پس از تولید

گلایه مهوش وقاری از عدم کمک مالی برای درمان زنده یاد محسن قاضی مرادی

رشتی دوزی؛ هنری 8 هزار ساله در خطه گیلان

سلفی متفاوت و جذاب «الناز شاکردوست»/ عکس

جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی کاشان به پایان رسید

«قورباغه» در بازار جشنواره کن

ویدئو| تبریک تولد متفاوت گوهر خیراندیش به مهناز افشار

هیکل ورزشکاری امیرحسین آرمان با ریش بلند + عکس

درخواست سازمان بهزیستی از سلبریتی ها

کسب رتبه نخست فیلمنامه از جشنواره طنین مسجد اثر هنرمند جوانرودی

پایان جشنواره سراسری تئاتر مهر در خانه طباطبایی های کاشان

چی بخوریم تا جوش نزنیم؟ + اینفوگراف

به تعدادی همکار خانم و آقا نیازمندیم

نظر امیرحسین آرمان درباره عشق + عکس

عکس/ هلیا امامی با عینک شش ضلعی و تیپ متفاوت

ابراز علاقه به سبک «مریم مومن»/ عکس

شمارش معکوس تا 28 خرداد +فیلم

پخش مجموعه مستند داستانی باران که می بارد از شبکه یک

روزی برای پاسداشت دختران این مرزوبوم +فیلم

تمجید فرزاد حسنی از بازیگر سریال «زخم کاری»

سرنوشت فردا، در گروه انتخاب درست امروز+فیلم

اکران فیلم «بی سرزمین» تورج اصلانی در سینماهای عراق

فیگور لب آبی «بازیگران مشهور»/ عکس

سریال تو درم را بزن چند قسمت است + عکس

تمدید مسابقه فیلم نامه نویسی سیما فیلم

کل کل ساره بیات و هومن سیدی در سریال گیسو + فیلم

عکس | نوید محمدزاده مارادونا شد!

ساختمان دبیرخانه ما رکوف مرمت می شود

معرفی برگزیدگان شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان

معرفی برگزیدگان شانزدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان

خوشگذرانی لاکچری «خواننده معروف» در آلمان/ عکس

حدیث فقیری گزارش تصویری| نمایشگاه خوشنویسی «بانوی آفتاب» در مشهد

افتتاح نمایشگاه شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی

نماهنگ معرفی| مستند غیررسمی

تبیین جلوه های تمدنی در فرهنگ و سیره رضوی در برنامه توحید خانه

مجموعه خبر های گوناگون 22 خرداد ماه + فیلم

لبخندهای نخی

لبخندهای نخی