موضوعات داغ: - انتخابات رياست - انتخابات رياست جمهوري - رياست جمهوري - انتخابات رياست جمهوري 1400 - سيزدهمين دوره - سيزدهمين دوره انتخابات - سيزدهمين انتخابات رياست جمهوري - ستاد انتخابات - تشكيل سرمايه ثابت - جشنواره فيلم ترايبكا - نشست معاون فرهنگي - باخت به الوحده - راديو ايران - ملت قهرمان - تيم هاي پايه - هاونگ - ابراهيم قربان زاده - علوم پزشكي مشهد - برنامه شب يلدا - كيلكا - فناوري چاپ سه بعدي - افغا - حريف استقلال

مطالب مرتبط:
مدیریت دورکاری: چالش ها و راهکارهای آن در دنیای امروز
مدیریت دورکاری/ چالش ها و راهکارهای آن در دنیای امروز
مدیریت دورکاری؛ چالش ها و راهکارهای آن در دنیای امروز
مدیریت دورکاری؛ چالش ها و راهکارهای آن در دنیای امروز
تلاش ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای توسعه اشتغال در اشتهارد
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 16:352021-05-17دانش

چالش ها و راهکارهای کارآفرینی و اشتغال زایی در ورزش


توجه به کسب و کارهای نوپا و سیستم های استارت آپ در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است و هدف کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها این است که دستاوردهای علمی و فناورانه را در محیط های اقتصادی و اجتماعی به کار ببرند.

- ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی گفت: توجه به کسب و کارهای نوپا و سیستم های استارت آپ در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است و هدف کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها این است که دستاوردهای علمی و فناورانه را در محیط های اقتصادی و اجتماعی به کار ببرند.

  دکتر زهرا سادات میرزا زاده به مناسبت هفته سرآمدی آموزش در وبیناری تحت عنوان چالش ها و راهکارهای کارآفرینی و اشتغال زایی در ورزش دانشجویی اظهار کرد: دانشگاه های نسل چهارم، دانشگاه هایی هستند که به نوعی تحت عنوان کار و عمل از آن ها نام برده می شود و در رقابت هایی که در سطح دنیا وجود دارد، رویکرد جهانی شدن و تغییراتی اتفاق می افتد.

در واقع ضرورت اینکه آموزش های ما به سمت دانشگاه های نسل چهارم، ما را سوق دهد، کاملا واضح است.

وی افزود: از آن جایی که مهم ترین دارایی هر سازمانی، سرمایه های اجتماعی و منابع انسانی هستند و به عنوان مهم ترین و ارزشمندترین دارایی های غیر ملموس در سازمان ها از آن ها نام برده می شود، می توانیم بگوییم مهم ترین عامل برای توسعه شرایط اقتصادی یک کشور هستند.

اما چون دارایی های غیر ملموس هستند، نتایج، تولیدات و خدمات آن ها در یک بازه زمانی طولانی احتمالا نتیجه خود را نشان می دهد و این امر ممکن است مانند تولید محصول یا وسیله، زود بازده نباشد و اثرات رشد اقتصادی خود را نشان نمی دهد.

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی تصریح کرد: بنابراین ممکن است در برنامه ریزی ها و سیاست های کلان جوامع و کشوری غافل شوند.

اما واقعیت این است که توسعه آموزش و مباحث مربوط به پیاده سازی مقوله های آموزشی و پژوهشی در دانشگاه ها می تواند توسعه پایدار باشد و در واقع آن مولفه ها و عناصر موثر در دانشگاه های نسل چهارم را برای ما مشخص کند.

وی در خصوص مقوله هایی که پیش نیاز دانشگاه های نسل چهارم است، عنوان کرد: کارآفرینی چندین رویکرد دارد و هدف ما از مباحث کارآفرینی این است که باید بین واژه های کارآفرینی و اشتغال زایی در ورزش، تفاوت هایی را قائل شویم.

هرچند که در محتوا هر دو این واژه ها، مقوله ها و تلاش هایی که در این زمینه اتفاق می افتد منجربه توسعه و بهره وری در حوزه اقتصادی کشور می شود و سرمایه های انسانی، اجتماعی و دانش سازمان ها را می تواند توسعه دهد.

میرزا زاده بیان کرد: همانطور که می دانید از ژوزف شومپیتر به عنوان پدر کارآفرینی یاد می شود و چندین رویکرد و مقوله را در حوزه کارآفرینی مطرح می کند و می گوید، کارآفرین، فردی است که کالای جدید معرفی کند، یک شیوه جدید برای تولید یک محصول قدیمی را به کارگیرد، یک بازار جدید برای یک محصول موجود ایجاد کند، یک منبع جدید برای تامین مواد اولیه کشف و به کار گیرد و یک ساختار جدید برای یک صنعت موجود ایجاد کند .

بنابراین هر کدام از این شیوه ها می تواند یک فرد را به سمت کارآفرینی نزدیک کند.

بلوغ اجتماعی و صنعتی نشان دهنده کارآفرین متعهد است وی خاطرنشان کرد: به لحاظ محتوایی همه ما یک درک نسبتا یکسانی را از واژه کارآفرینی داریم اما در اجرا فرد کارآفرین را در متون و تحقیقات کاربردی و اجرایی که در صنعت از آن نام برده می شود، فردی می دانند که متعهد است.

بدین معنا فردی که کارآفرینی انجام می دهد به نوعی به بلوغ اجتماعی و صنعتی رسیده که متعهد شده است.

کارآفرین آن چالش ها و ریسک هایی را که در عمل و فرآیند اجرایی کار وجود دارد، درک می کند و علی رغم اینکه چالش ها و موانع را می بیند اما باز هم متعهد است که فرآیند کار را پیش ببرد.

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی تصریح کرد: در واقع مقوله یکی از ویژگی های متمایز فرد کارآفرین است.

کارآفرین افرادی هستند که از یک ثروت درونی برخوردار و از ذهن و تفکر خلاقانه انتقادی خود برای اینکه مزیت رقابتی را ایجاد کنند، استفاده کردند.

بنابراین کارآفرین فردی نیست که ما بگوییم اختیارات و منابع اولیه در اختیار داشته، اقدامات خود را چیدمان کرده و در یک فرآینده قرار داده و در نهایت تولید و بهره وری کرده است.

وی اضافه کرد: بلکه واقعیت این است که در تمام متون و تجربه افراد کارآفرین موفق بررسی می کنیم، همه آن ها افرادی هستند که از یک مزیت رقابتی و ثروت درونی برخوردار هستند و آن ثروت درونی همان دانش، دارایی و تفکری است که وجه تمایز با دیگران است.

کارآفرین فردی است که شرایط را به عنوان فرصت می نگرد و به دنبال چالش ها، موانع و مقصرها نیست بلکه به دنبال این است که از این وضعیتی که وجود دارد چگونه می تواند ایده، تفکر، وجه تمایزی که دارد به عنوان فرصت استفاده کند و مثبت ببیند و آن را به تولید مورد نظر نزدیک کند.

میرزا زاده عنوان کرد: کارآفرین فردی است که اهل ریسک و تعهدپذیری است و واقعا به آن کار و نتیجه کار ایمان دارد.

همچنین ارزش آفرینی می کند.

به این معنا که تنها به منافع فردی توجه ندارد.

فردی که ارزش آفرینی می کند در واقع حرفه ای به شرایط نگاه می کند و فارغ از مقتضیات جامعه کنونی، آیین نامه ها و دستورالعمل هایی که وجود دارد، نگاه جدید دارد و می خواهد خدمت، مزیت رقابتی، مفهوم جدید، رضایت درونی را در خود ایجاد کند.

همه ما تجربه کردیم که خدمتی را به کسی انجام می دهیم و اینکه وقتی کاری انجام می دهیم که منفعت عمومی دارد چقدر احساس رضایت درونی و ارزشمند بودن داریم.

کارآفرین فراتر از امکانات و منافعی که وجود دارد، فکر می کند وی افزود: فردی که کارآفرین است فراتر از مقتضیات روز و شرایطی که همه افراد درگیر هستند، به ارزش ها و به آن رضایت درونی فکر می کند.

کارآفرین فردی است که فراتر از امکانات و منافعی که وجود دارد، به شرایط فکر می کند و آن فرصت ها و حداقل هایی که ممکن است افراد توجه نکنند، به عنوان دغدغه و منبعی که می تواند در آینده بازدهی داشته باشد، توجه می کند.

این عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی بیان کرد: کارآفرین فردی است که تمرکز بر اقدامات دارد و ما در فرآیند کارآفرینی با سه مرحله خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی مواجه هستیم، بدین معنا که فرد کارآفرین باید قطعا مراحل قبلی را پشت سر بگذارد و صرفا این نیست که مدت زمانی را برای این دو مرحله صرف کند، اما واقعیت این است که این موارد به صورت منسجم و یکپارچه هدایت شوند.

بنابراین کارآفرین، فرد خلاقی است و ایده های جدید دارد و از تفکر استفاده کرده نه صرفا از آموزش.

وی گفت: دانشجویان باید به اساتید، مربیان در حوزه ورزش به عنوان کاتالیزر نگاه کنند و استادان شما نقشه راه هستند و نه صرفا مرجع.

بنابراین فردی که تفکر می کند، کسی است که این مقوله را درک کرده و هر چه آموزش دیده و دریافت می کند را نپذیرد بلکه مورد نقد قرار دهد و از مفروضات خود استفاده و اضافه کند.

همچنین یافته های خودش را به آموزش بیفزاید و آن را تقویت کند.

افرادی که خلاق هستند ایده جدید دارند و ایده خود را پیاده سازی و اجرایی می کنند.

میرزا زاده اظهار کرد: کارآفرین فردی است که دیدگاه خود را پیاده سازی، نوآوری، برای دیگران عرضه کرده و در زمانی کارآفرین می شود که ایده پیاده سازی شده را تبدیل به بهره وری کند.

باید خروجی کار را مشاهده کند که برای تیم و جامعه منفعت داشته باشد.

کارآفرین به دنبال این نیست که صرفا درآمدزایی کند و آن سرمایه اولیه ای را که صرف کرده به دست بیاورد و چندین برابر کند بلکه روی اینکه بتواند تولید یا خدمت جدیدی را عرضه کند که مخاطبان خود را داشته باشد و جامعه هدف خود را پیدا کند، تمرکز می کند تا بر اجتماع اثرگذاری داشته باشد.

وی در خصوص تفاوت کارآفرینی و اشتغال زایی، اضافه کرد: واقعیت این است که حتی در ساختار دانشگاه های دنیا هم این تفاوت ها و شاخص ها دیده شده است و زمانی که در مورد کارآفرینی صحبت می کنیم، سخن از دانشگاه های نسل چهارم است اما هنگامی که در مورد هم افزایی صحبت می کنیم سخن از دانشگاه های نسل سوم است.

دانشگاه های نسل سوم دانشگاه هایی هستند که تلاش می کنند فنون خود را مطابق با نیازهای جامعه تنظیم کنند و فارغ التحصیلان دانشگاه ها که دانشجویان هستند، برای اینکه وارد بازار کار شوند و بتوانند مشاغلی را که وجود دارد با سطح دانش و توانمندی که دارند به بهترین شکل هدایت کنند.

در کشورهای توسعه یافته، آموزش، محور یک کشور است این عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی ادامه داد: زمانی که از دانشگاه های نسل چهارم سخن به میان می آید، در واقع یک جهش و تحولی را ایجاد می کنیم و فارغ التحصیل و تولید دانشگاه ما که همان دانشجو است باید فردی باشد که نه تنها توانمندی لازم را برای اشتغال در بازار کار داشته باشد بلکه باید ارزش آفرینی کند و بتواند بنا و معماری جدیدی را در حوزه کسب و کارها به وجود آورد.

باید بتواند شرایط را با ایده ها به سمت تولید و بهره وری پیش ببرد.

در واقع تفاوتی که بین کشورهای توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه وجود دارد این است که در کشورهای توسعه یافته، آموزش، محور یک کشور است.

وی تصریح کرد: این کشورها معتقد هستند زمانی که تحولی در آموزش، مدارس، دانشگاه، آموزش و پرورش و.

ایجاد نشود در واقع سرمایه های انسانی ساخته نشوند، قطعا نمی توانیم بهره وری و خروجی بیشتری داشته باشیم.

اما در مجموع کارآفرینی کسب و کار و شغل جدید را ایجاد می کند و ارزش را برای جامعه به وجود می آورد اما اشتغال زایی به تقاضاها و نیازهای بازار برای جذب نیرو و منابع انسانی کمک می کند.

بنابراین کارآفرین سعی می کند از طریق تغییرات و تحولات فضاهای کسب و کار را ایجاد کند اما اشتغال زایی سعی می کند که کسب و کار را اشغال یا تکمیل کند.

میرزا زاده بیان کرد: خروجی و نتیجه کارآفرینی، عرضه یک کالا و خدمت جدید است اما اشتغال زایی به ندرت با نوآوری همراه است و آن وضعیت موجود تنظیم شده و همان اشغال کردن کسب و کارها است.

کارآفرینی بیشتر به بخش خصوصی ارتباط پیدا می کند اما اشتغال زایی بیشتر به فرآیندها و شرایط دولتی برمی گردد.

هدف اصلی کارآفرینی این است که تیم کاری، بنگاه اقتصادی، استارت آپ، کسب و کار و.

ایجاد کند اما هدف اصلی اشتغال زایی بیشتر جنبه های فردی دارد.

بنابراین کارگروهی در اشتغال زایی محور اصلی نیست.

وی عنوان کرد: کارآفرین در هر مرحله، دوره و هر زمانی انجام شود یک ثروت، ارزش و تولید جدیدی را به وجود می آورد و جامعه را متحول می کند اما اشتغال زایی معمولا از امکانات و منابع موجود استفاده می کند و نمی توانیم بگوییم که یک ارزش و بهره وری را برای جامعه خواهد داشت.

صرفا کار را انجام می دهد برای اینکه به هدف مورد نظر برسد.

کارآفرینی بهره بردن از فرصت هایی است که در آینده ایجاد می شود عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی اظهار کرد: کارآفرینی در واقع بهره بردن از فرصت هایی است که در زمان حال و آینده ممکن است ایجاد شود و افراد، پیش بینی را برای آینده دارند اما در اشتغالزایی صرفا به زمان حال فکر می کند و به امکانات و منابعی که در شرایط فعلی وجود دارد، می توانند آن رویکرد و درک ما را نسبت به شرایطی که در آن قرار داریم یا کسب و کاری که می خواهیم ایجاد کنیم، توسعه دهند.

رسالت ما در حوزه ورزش مهم است چراکه می توانیم به صنعت ورزش کمک کنیم.

وی گفت: ما سرمایه های انسانی توانمندی داریم که به دلیل بی توجهی و اینکه فرآیندها را تعریف و شفاف سازی نکردیم، سردرگمشان می کنیم بی انگیزه می شوند و در نهایت آن ها را از دست می دهیم.

توجه به کسب و کارهای نوپا و سیستم های استارت آپ در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است و هدف کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها این است که دستاوردهای علمی و فناورانه را در محیط های اقتصادی و اجتماعی به کار ببرند.

میرزا زاده اظهار کرد: کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها به ایده های نوآورانه برمی گردد.

به ایده هایی که ریسک پذیری بالا و توان زیادی دارند و برای اینکه رشد کنند می توانند منجربه بازگشت سرمایه شوند.

همچنین ایده هایی که هزینه های راهبری آن ها کمتر است را می توان از ویژگی های کسب و کارهای نوپا دانست.

در نتیجه صنعت ورزش هم گسترده است، روز به روز تنوع و اهمیت آن بیشتر می شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: استارت آپ - دستاوردهای علمی - استارت - استارت آپ ها - دانشگاه - اشتغال زایی - کارآفرینی - فناورانه - اجتماعی - اقتصادی - دانشگاه فردوسی - ورزش دانشجویی - اشتغال - علمی - عضو هیات علمی - سیستم - جهانی شدن - هیات علمی - مورد - قرار - ورزش - دانشجویی - چالش - محیط - هایی - عضو هیات - فردوسی - مناسبت - جهانی - آموزش

آخرین اخبار سرویس:
منشی و دستیار مدیر عامل

پذیرش هیئت علمی در جامعه المصطفی العالمیه خراسان

نیازمند به دانشجو / فارق التحصیل مجسمه سازی

سازمان همکاری اسلامی 500 دانشجوی فلسطینی را بورسیه می کند

قرداد مشروط اسکوچیچ تمام می شود؟/ فرهاد در آستانه انفجار

ایران در آستانه تغییر/ ملت به صحنه آمد

شناسایی 3 هزار چالش در برنامه علمی «مدیریت حوزه آبخیز دریاچه ارومیه»

نیازمند فروشنده آقای جوان جهت کار در عینک فروشی

فروشنده آقا

ربات مبتنی بر هوش مصنوعی تغییرات جنگل ها را رصد می کند

فردا شنبه، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 28 خرداد

پروژه بین المللی سازی مؤسسات آموزش عالی ایران

اولین دوره دکتری مستقیم علوم و مهندسی اعصاب برگزار می شود

سرای نوآوری گیاهان دارویی چگونه سرآمد جشنواره فرهیختگان شد؟

دانشگاه علوم پزشکی آبادان در بین 10 دانشگاه برتر مسابقات المپیاد دانشجویان علوم پزشکی قرار گرفت

درخشش دانشگاه های استان اصفهان در رتبه بندی موضوعی شانگ های 2021

باران سیاره مشتری هلیومی است

کتاب «استرس و روش های مدیریت آن» منتشر شد

جمهوریت، آزمون 1400 / شماره نهم ماهنامه《خط بهشتی》دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری منتشر شد

کریستالی که 58 درصد سخت تر از الماس است

شهریه ثابت دوره دکتری دانشگاه خیام مشخص شد

روایت یک انتخاب ، امروز زاهدانی ها امدند برای یک انتخاب

بازاریاب گازرسانی مسکونی با پورسانت عالی

انتخابات 1400 در سنندج

استخدام روانشناس خانم در تهران

اولین دوره دکتری مستقیم «علوم و مهندسی اعصاب» برگزار می شود

جزییات حذف اضطراری دروس دانشگاه صنعتی ارومیه اعلام شد

شروع ترم تابستانی در دانشگاه علم و صنعت از 2 مرداد ماه

جزییات پذیرش در ارشد «علوم قرآنی و حدیث در سلامت» اعلام شد/ تمدید مهلت ثبت نام

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها در سال 1400

کتاب «استرس و روش های مدیریت آن» منتشر شد

آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم اعلام شد

فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

ربات مبتنی بر هوش مصنوعی تغییرات جنگل ها را رصد می کند

پروژه بین المللی سازی مؤسسات آموزش عالی ایران

اولین دوره دکتری مستقیم علوم و مهندسی اعصاب برگزار می شود

بیوگرافی هایده حسین زاده همسر اول رحیم نوروزی + عکس

اصلاح دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم

دانشگاه آزاد اعلام کرد؛ فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد دزفول برتر شناخته شد

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد

1042 ناظر بهداشتی بر شعبات اخذ رأی نظارت دارند

فردا آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری در دانشگاه آزاد

محله ای به وسعت یک دانشگاه

دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام

در چه صورت امتحان مجدد برای دانشجو برگزار می شود؟

ثبت نام ترم تابستانی دانشگاه گلستان از 15 تیر آغاز می شود

آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم اعلام شد

تألیف کتاب ردپای سرمایه فرهنگی در عرصه کار و تولید توسط استاد دانشگاه آزاد اسلامی رودهن

دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیات علمی نمونه کشوری ابلاغ شد

دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیات علمی نمونه کشوری ابلاغ شد

دانشگاه آزاد اعلام کرد؛ فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

تقویم آموزشی ترم تابستان دانشگاه تبریز اعلام شد

تشخیص سریع پیشرفت سرطان با کمک MRI امکان پذیر شد / از ساخت قلم رسانای آموزشی تا کاهش عوارض جانبی دارو ها با نانوکپسول ها

دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد | رشته ها و امکانات

اولویت واکسیناسیون کرونای دانشجویان مطابق مقطع تحصیلی / برگزاری کنکور 1400، کمتر از 20 روز دیگر

اولویت واکسیناسیون کرونای دانشجویان مطابق مقطع تحصیلی آن ها / برگزاری کنکور 1400، کمتر از 20 روز دیگر

استخدام گرافیست و طراح خوش ذوق و خلاق در سورنا انتخاب برتر در تهران

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

دعوت چهرهای دانشگاهی،فرهنگی ونخبگان زنجان برای شرکت در انتخابات

استخدام دانشجو برق یا مکانیک

منشی خانم مجرد

هماهنگی بین قوای سه گانه؛ راهکار حل مشکلات کشور

استخدام مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو در فارس

سؤالات مصاحبه دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400

جزییاتی از فراخوان «طرح شهید احدی» با رویکرد تحصیل بدون آزمون مقطع دکتری

این زلزله 32 سال طول کشیده است / فاجعه باورنکردنی!

لزوم ساماندهی آشفتگی بازار در نظام آموزش عالی/ مراکز آموزش عالی منحل نمی شوند

ایران به 100 نفر اول کنکور افغانستان بورسیه تحصیلی داده است

تلاش برای ممنوع کردن گردش به چپ در خیابان ها

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 27 خرداد

استخدام کارشناس علوم اجتماعی در شرکت مهندسی صنعتی فهامه در تهران

ساماندهی مراکز آموزش عالی نادیده انگاری زحمات نیست

آغاز پروژه تحقیق و توسعه شرکت نویان نگین پارسیان با مشارکت بیش از 180 دانشجو جوان کشور

استخدام شرکت الوند پخش پارسا

استخدام کارشناس آزمایشگاه در یک واحد آزمایشگاهی در بندرعباس

حضور 18 نفر از اساتید دانشگاه شریف در جمع سرآمدان علمی کشور

تریبون آزاد انتخاباتی در میان بانوان قزوینی + فیلم

کاهش تعداد مراکز علمی ـ کاربردی و پیام نور

آموزش دروس ریاضی کاربردی 1 و تحقیق در عملیات

8 شهرستان کرمانشاه در وضعیت نارنجی قرار دارد

اصلاحیه چهارم دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها منتشر شد

استخدام پشتیبان قلمچی بدون سابقه

جدول زمان بندی مصاحبه آزمون نیمه متمرکز دکتری دانشگاه ارومیه منتشر شد

ساماندهی مراکز آموزش عالی نادیده انگاری زحمات نیست

ساماندهی مراکز آموزش عالی نادیده انگاری زحمات نیست

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها اصلاح شد

لزوم مشارکت جامعه دانشگاهی در انتخابات/ مهلت 2 ساله به برخی دانشگاه ها در طرح ساماندهی

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

استخدام کارشناس بخش پذیرش و ویزا در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان در تهران

تون آپ کار ماهر

پوشش آنلاین انتخابات ریاست جمهوری 1400 از طریق سامانه مجازی دانشگاه آزاد اسلامی

لزوم مشارکت جامعه دانشگاهی در انتخابات / بررسی الحاق 7 دانشگاه در طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها

آخرین خبر درباره کسر حقوق دانشجو معلمان+ عکس

چالش ها و راهکارهای کارآفرینی و اشتغال زایی در ورزش

چالش ها و راهکارهای کارآفرینی و اشتغال زایی در ورزش