مطالب مرتبط:
روابط عمومی ها باید در تحقق اهداف گام دوم انقلاب نقش آفرینی کنند
همیاری گسترده برای تحقق اهداف سازمان ها هنر بزرگ روابط عمومی است
همیاری گسترده برای تحقق اهداف سازمان ها هنر بزرگ روابط عمومی ها است
روابط عمومی موفق در گرو حضور بیشتر در شبکه های اجتماعی
روابط عمومی کارآمد نقش ارزنده ای در هدایت افکار عمومی دارد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 16:102021-05-17دانش

احترام به دیگران و تبادل موقعیت، تحقق معنای جامع «روابط عمومی شبکه ای» است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی، - احترام به دیگران و تبادل موقعیت، تحقق معنای جامع روابط عمومی شبکه ای است " دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فلسفه وجودی روابط عمومی تأمین احترام همگان، رعایت حقوق همه ذی نفعان، سخنگویی سازمان، تأمین حضور سازمان در همه عرصه های مرتبط و مدیریت مسئولیت اجتماعی سازمان است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که یکشنبه 26 اردیبهشت ماه به صورت مجازی و با حضور وزیر علوم بر گزار شد، به بحث روابط عمومی تقویت کننده ارتباطات و سرمایه اجتماعی و رهیدن از تنهایی پرداخت و گفت: فلسفه وجودی روابط عمومی تأمین احترام همگان، رعایت حقوق همه ذی نفعان، سخنگویی سازمان، تأمین حضور سازمان در همه عرصه های مرتبط و مدیریت مسئولیت اجتماعی سازمان است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ویژگی های روابط عمومی خلاق در انتقال های بهبودبخش گفت: روابط عمومی خوب، آن روابط عمومی است که خلاقیت و نوآوری را در مسیر انتقال به وضعیت بهتر قرار دهد.

وی در این حوزه به پنج انتقال اشاره کرد و گفت: این انتقال ها عبارتند از انتقال از روابط عمومی مبهم به روابط عمومی شفاف ، انتقال از روابط عمومی کند و تأخیری به روابط عمومی به لحظه و قابل دسترسی ، انتقال از روابط عمومی احساسی، توجیه کننده رفتار سازمان به روابط عمومی واقعیت گرا و عقلانی ، انتقال از روابط عمومی خاموش به روابط عمومی پاسخگو و در نهایت انتقال از روابط عمومی موردی به روابط عمومی سیستمی و الگوریتمی .

عاملی همچنین با اشاره به توسعه ارتباطات در شرایط کرونا و به حساب آوردن اعضای سازمان به عنوان یک اصل تعیین کننده سلامت و رضایتمندی، گفت: روابط عمومی مسئولیت تقویت ارتباطات سازمانی و از انزوا خارج کردن همه اعضا را بر عهده دارد.

استاد دانشگاه تهران تأکید کرد: تنهایی و انزوای منفی، منشأ بدرفتاری های بین فردی، بین گروهی و افسردگی سازمانی است.

وی همچنین با اشاره به تنهایی مثبت نیز گفت: تنهایی زمانی امری مثبت تلقی می شود که کار مثبتی در حین تنهایی انجام می شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود به استفاده از ارزش افزوده فناوری های نو برای تقویت سرمایه اجتماعی با استفاده از روابط عمومی شبکه ای و به طرح مسئله کارآمدی و افزایش سرمایه اجتماعی سازمان ها از طریق روابط عمومی شبکه ای پرداخت و گفت: در روابط عمومی شبکه ای به دنبال به فعلیت درآوردن ظرفیت های پنهان، خفته و ناکارآمدشده سازمان و ذی نفعان سازمان هستیم.

مسئله اصلی روابط عمومی شبکه ای یافتن راه حل برای کارآمدی سازمان و افزایش سرمایه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سازمان است.

وی در ادامه افزود: فناوری های جدید بر مبنای اتصال گرایی دو ارزش افزوده جدید را به وجود آورده اند که عبارتند از تراکم داده ها و افزایش تراکنش داده ها.

عاملی در ادامه به این پرسش پرداخت که چه امری باعث افزایش ارزش سرمایه نهاد های مجازی می شود؟ و در پاسخ به این سوال به تبدیل اطلاعات به داده، تراکم داده، تراکم تراکنش های داده ای و الگوریتم های نظام مند داده مبنای حل مسئله اشاره کرد.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به سرمایه جهانی و اینکه ارزش افزوده فضای شبکه ای جدید مربوط به بهره گیری از ظرفیت منبع کردن انبوه جمعیت برای تولید ارزش اقتصادی است، گفت: در واقع منبع قراردادن جمعیت انبوه جهان برای تحقق یک هدف، منبع مالی عظیمی را به وجود آورد که باید از آن به سرمایه جهانی تعبیر کرد.

وی در ادامه افزود: تمام شرکت های بزرگ امروز جهان در فضای مجازی از همین مسیر تراکم سرمایه اکسابایتی فراهم کرده اند.

عاملی در بخش دوم ارائه خود با طرح این سوال که روابط عمومی شبکه ای چیست؟ گفت: در فضای جدید که در پرتو نظام فراگیر رایانه ای شکل گرفته است، یک شبکه را می توان مجموعه ای از دستگاه ها تعریف کرد که از طریق واسطه ارتباطی به یکدیگر متصل شده اند.

در چنین شبکه هایی، هر دستگاه به عنوان گره در نظر گرفته می شود و هر گره می تواند یک رایانه، پرینتر، گوشی همراه یا هر دستگاه ارتباطی دیگر و حتی دستگاه های اینترنت همه چیز ها باشد.

وی در ادامه با اشاره به شبکه های ارتباطی گفت: شبکه های ارتباطاتی، مجموعه ای از افراد، سازمان ها و دیگر موجودیت های اجتماعی هستند که به واسطه مجموعه ای از روابط اجتماعی، مانند دوستی، همکاری یا تبادل اطلاعات به یکدیگر متصل می شوند که ارتباطات در چنین شبکه هایی به دو شکل صورت می گیرد: ارتباطات همزمان که در زمان واقعی تبادلات میان طرفین قرار می گیرد، و ارتباطات غیرهمزمان که پیام ها می توانند در هر زمان ارسال شوند و مخاطبان دریافت کننده نیز در هر زمان اقدام به خواندن آن ها کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین پیرامون عناصر اصلی ارتباطات شبکه ای به وجود گره های ارتباطی، ارتباط متقابل بین گره های ارتباطی، تعامل ماژولار بین گره های ارتباطی، تشخیص و به حساب آوردن یکدیگر و قابلیت طبقه بندی سطوح و محتوای ارتباطات اشاره کرد.

عضو هییت علمی گروه ارتباطات دانشگاه تهران در ادامه به روابط عمومی شبکه ای پرداخت و گفت: روابط عمومی شبکه ای ظرفیتی است برای تأمین نظام مند و پایدار ارتباطات سازمان به منظور حفظ و توسعه ارتباطات درون سازمانی، برون سازمانی و ایجاد مشارکت همه علاقه مندان در توسعه و پیشرفت سازمان از طریق افزایش داده ها و تراکنش های داده مبنا که منجر به افزایش سرمایه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شود.

وی در ادامه افزود: روابط عمومی شبکه ای از ظرفیت تبدیل پراکندگی و دوری به نظام مند شدن و نزدیکی، تأمین ارتباط همزمان بین ذی نفعان و توسعه ارتباطات فردی محیطی و حضوری به ارتباطات شبکه ای فردی و جمعی فرامکانی برخوردار است.

عاملی با اشاره به اینکه روابط عمومی شبکه ای ظرفیتی است برای پویا کردن همه عناصر ارتباطی درون سازمان، گفت: روابط عمومی شبکه ای را می توان قالب یا ریخت اجتماعی جدیدی برای روابط عمومی ها دانست که فعالیت های اساسی آن پیرامون شبکه ها سازمان یافته است.

در چنین زمینه ای، شبکه ها اقتضائات خاص خود را برای روابط عمومی ها به همراه دارند که مبتنی بر خصوصیات شبکه هاست.

در واقع در روابط عمومی شبکه ای، یک شبکه از ند ها یا گره های به هم متصل تشکیل شده که این گره ها می توانند درون شبکه ای یا بیرون از شبکه باشند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش پایانی سخنان خود به پیامد های روابط عمومی شبکه ای پرداخت و گفت: تبدیل روابط عمومی سلسله مراتبی به روابط عمومی شبکه ای، روابط عمومی مخاطب گرا به روابط عمومی تعاملی، روابط عمومی تک فضایی به روابط عمومی شبکه ای دوفضایی و روابط عمومی مقطعی و مناسبتی به روابط عمومی نظامند و ماندگار از پیامد های روابط عمومی شبکه ای است.

وی به عنوان نتیجه گیری نهایی از سخنان خود در این جلسه، به غیر مرکزی و همه مرکزی شدن شبکه ای روابط عمومی و استحکام ارتباطات درونی، بیرونی سازمان نیز اشاره کرد و گفت: ظرفیت غیرمرکزی و مرکزی فضای مجازی و بستر ارتباطی اینترنتی امکانی است که می تواند منجر به مشارکت جمعی، انسجام گروه های درون سازمانی و برون سازمانی را افزایش دهد و سطح، دامنه و تراکم ارتباطات سازمان را افزایش دهد.

دکتر عاملی در پایان افزود: توسعه و تعمیق روابط عمومی شبکه ای موجب افزایش سرمایه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سازمان می شود.

روابط عمومی شبکه ای منتهی به توسعه منابع انبوه انسانی سازمان که در پیوند و مشارکت اعضاء، مشتریان و علاقه مندان می شود و قابلیت بالایی برای افزایش سرمایه اقتصادی، سرمایه اجتماعی و سرمایه فرهنگی سازمان دارد.


کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - روابط عمومی - شورای عالی انقلاب - انقلاب فرهنگی - روابط - عمومی - شورای عالی - دانشگاه - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - سعیدرضا عاملی - گزار - عالی - احترام - فرهنگی - سازمان - انقلاب - خبرگزاری - تحقیقات و فناوری - شورای - مسئولیت اجتماعی - اجتماعی - سرمایه اجتماعی - فناوری - مدیران - تقویت کننده - گزارش - عاملی - آموزش - وزیر علوم

آخرین اخبار سرویس:
موسسه استنادی علوم و دانشگاه آزاد در مسیر تعامل ملی و بین المللی

کتاب «بازیافت پسماند تخته فیبر» در اردبیل منتشر شد

درگذشت دانشجوی دانشگاه فرهنگیان

سامانه ثبت درخواست ها و مشکلات دانشجویان بین المللی راه اندازی شد

صعود دانشگاه سمنان در رتبه بندی های لایدن و تایمز 2021

اعطای نشان روابط عمومی برتر ایران به پگاه

افزایش تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون استخدامی وزارت علوم

«وقایع اتفاقیه» نشریه برتر از نگاه دانشجویان دانشگاه فردوسی

همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با دانشگاه های بین المللی

سرپرست گروه آموزشی فیزیک هسته ای دانشگاه مازندران منصوب شد

آغاز تمرینات بانوان هاکی باز

215 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه بیرجند تحصیل می کنند

اساتید دانشگاه های اصفهان در میان سرآمدان علمی کشور در سال 1400

همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با دانشگاه های بین المللی/ جذب دانشجوی خارجی

امضای 5 توافقنامه در نخستین روز فعالیت پارک فناوری و نوآوری نفت

بیش از 2000 دانش آموخته خارج از کشور جذب هیئت علمی دانشگاه های داخل شده اند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر: 11 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای جدید در استان بوشهر تاسیس می شود

آیین نامه شورای فضای مجازی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

دانشگاه علامه طباطبایی با دانشگاه داکا بنگلادش تفاهم نامه همکاری علمی امضا کرد

انتخاب اصلح، مردم را به آینده امیدوار می کند

باید و نبایدهای حوزه پژوهش از زبان فناور برتر جشنواره فرهیختگان

بررسی رشته علوم دریا و اقیانوس شناسی

کانون همیاران سلامت دانشگاه رازی به عنوان کانون برگزیده کشوری انتخاب شد

جزییات رویداد کمند با موضوع «کار، مهارت و نوآوری دختران دانشجو»

پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت 5 موافقت نامه همکاری امضا کرد

تحصیل 215 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه بیرجند

جریان تکنوکرات هشت سال زمان مردم ایران را ربودند

دعوت دانشگاه آزاد برای حضور حداکثری در انتخابات 1400

موفقیت سه کانون فرهنگی دانشجویی دانشگاه بجنورد در نهمین جنشواره ملی رویش

اعلام جزییات ترم تابستان پیام نور

تعداد دانشجویان بورسیه داخل و خارج کاهش یافت

تلاش دانش بنیان ها برای نفوذ ابرکامپیوتر ها در صنایع نتیجه داد

آیین نامه شورای فضای مجازی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

وبینار «نقش الکترونیک قدرت در توسعه اقتصادی و کارآفرینی» برگزار می شود

افزایش تعداد افراد حضوری دانشگاه ها منوط به واکسیناسیون آن ها علیه کروناست

تقویم آموزشی دانشگاه تربیت مدرس منتشر شد

اهدای یک باب منزل مسکونی به دانشجویان کم بضاعت

یادداشتی بر نمایشگاه «چشم تا خط» از مینا بحرینی در نگارخانه هنگام

اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار به صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی

کارگاه آموزشی «آشنایی با کلیات مالکیت معنوی دستاوردهای علمی»

نظم آفرینی نتیجه انتخابات و نظام رأی گیری است

بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی

تشییع پیکر امام جماعت و رییس هیئت امنای مسجد قائم محله گرگانجدید

پولیتیکیه / نشریه «آرمان ما» جامعه اسلامی دانشجویان دانشکده حقوق دانشگاه تهران منتشر شد

ساخت بزرگترین لندفیل دفن پسماند افتخار نیست/شورای شهر اتاق فکر ایجاد کند

سومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران برگزار می شود

نوآوری در صنعت ورزش با کمک استارت اپ ها توسعه می یابد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان در قاب تصویر

نوآوری در صنعت ورزش با کمک استارت اپ ها توسعه می یابد

چین پس از 5 سال فضاپیمای سرنشین دار به فضا می فرستد

مهلت ثبت نام وام تحصیلی دانشجویان ارشد دانشگاه تربیت مدرس اعلام شد

افزایش کیفیت محصولات آبی در مجتمع کشاورزی و دامپروری دانشگاه آزاد کرمانشاه

ویژگی خاص افراد ثروتمند

فرصت های بازار روسیه برای شرکت های دانش بنیان

امتحانات دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای ، مجازی برگزار می شود

سایه تاریک کرونا بر اقتصاد کشور

وبینار«تجهیزات ضد انفجار» برگزار می شود

وبینار «کارآفرین شو: دانشجو کارآفرین» برگزار می شود

شرط حضوری شدن دانشگاه ها از ترم آینده

سایه تاریک کرونا بر اقتصاد کشور

دوره آموزش صفر تا صد انتگرال

جذب نیرو دانشگاه علمی کاربردی

اعلام جزییات ترم تابستان پیام نور

ستاری: تجاری سازی ایده های نوآورانه بازار محصولات ورزشی را در داخل و خارج توسعه می دهد

حمایت 8200 یورویی از طرح پژوهشی مشترک با هلند

صندلی های هوشمند با صدای دست زدن، بصورت خودکار مرتب می شوند + فیلم

نگاهی جامع به دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج | رشته ها و امکانات

آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشگاهیان

کسب صلاحیت آزمایشگاه همکار محیط زیست

صدور مجوز جذب دانشجوی کارشناسی پیوسته مهندسی ساخت و تولید در دانشگاه صنعتی ارومیه

یورو 2020| آمادگی 100 درصدی کریم بنزما/ خیال فرانسوی ها آسوده شد

پیشنهاد راه اندازی دوره کاردانی آموزش ابتدایی برای جبران کمبود معلم

درخشش دانشجوی دختر دانشگاه صنعتی نوشیروانی در مسابقه همگانی شطرنج آنلاین

کشف ستاره ای اسرارآمیز

اولین دوره جشنواره کشوری «کبوتر حرم» با محوریت امام رضا (ع) برگزار می شود

اعطای تسهیلات به دانش آموختگان برتر دانشگاه یزد برای ادامه تحصیل در دوره دکتری

دانشجویان جهادی کهگیلویه و بویراحمد تیرماه به مناطق محروم اعزام می شوند

حمایت 8200 یورویی از طرح پژوهشی مشترک با هلند

دولت آینده از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان در تحول کشور استفاده کند

اعلام جزییات ترم تابستان پیام نور

جزییات ترم تابستان پیام نور اعلام شد/مهلت ثبت نام دانشجویان مهمان

آخرین فرصت دانشجویان برای استفاده از وام های نیمسال دوم / شرایط ضمانت و تعهدنامه دانشجویی

شیوع کرونا تأثیری بر فروش نمایشگاه ایران ساخت نداشت

نیرو جهت کار در فضای سبز

حضور پنج دانشگاه ایران در رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا/اینفوگرافیک

ویدئو/ تکلیف افرادی که یک دوز واکسن دریافت کرده اند چیست؟

کار در خشکشویی

نیازمند مهندس الکترونیک

استخدام کادرسابقه داردرهتل

دلخوری ها از ناکارآمدی ها با انتخاب درست جبران می شود/ برخورد با مفسدان، وقتی دولت روحانی خواب بود

شناسایی و تدوین 4 چالش در برنامه علمی «سیل و بازسازی پس از آن»

جشن خیابانی دهه کرامت در میدان راه آهن

افتتاح دفتر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی لرستان و اهداء حکم اعضای هیات امناء انجمن

افتتاح دفتر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی لرستان و اهداء حکم اعضای هیات امناء انجمن

جذب مدرس زبان

دعوت دانشگاه آزاد از مردم برای حضور در پای صندوق های رای

(ویدئو) تکلیف افرادی که یک دوز واکسن دریافت کرده اند چیست؟

اولین خاطرات در سن دو و نیم سالگی در ذهن ثبت می شوند

نیازمند استاد برای پاسخ به سوالات دانشجویان

آموزش و پرورش در چه دوره ای به معلم نیاز دارد؟

احترام به دیگران و تبادل موقعیت، تحقق معنای جامع «روابط عمومی شبکه ای» است

احترام به دیگران و تبادل موقعیت، تحقق معنای جامع «روابط عمومی شبکه ای» است