موضوعات داغ: - انتخابات رياست - انتخابات رياست جمهوري - رياست جمهوري - انتخابات رياست جمهوري 1400 - سيزدهمين دوره - سيزدهمين دوره انتخابات - سيزدهمين انتخابات رياست جمهوري - ستاد انتخابات - تشكيل سرمايه ثابت - جشنواره فيلم ترايبكا - نشست معاون فرهنگي - باخت به الوحده - راديو ايران - ملت قهرمان - تيم هاي پايه - هاونگ - ابراهيم قربان زاده - علوم پزشكي مشهد - برنامه شب يلدا - كيلكا - فناوري چاپ سه بعدي - افغا - حريف استقلال

مطالب مرتبط:
لزوم استعفای مدیران شهری که وارد لیست انتخاباتی می شوند
افزایش شعب انتخاباتی در خرم دره
بیانیه مشترک چین، نروژ و تونس با درخواست برای توقف درگیری ها در فلسطین
آغاز ویژه برنامه انتخاباتی «1400» در تلویزیون
بیانیه مشترک چین، نروژ و تونس با درخواست برای توقف درگیری ها در فلسطین
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 14:252021-05-17سياسي

بیانیه انتخاباتی رسول منتجب نیا


دبیرکل حزب اصلاح طلب جمهوریت ایران اسلامی و کاندیدای دوره سیزدهم ریاست جمهوری در بیانیه ای انتخاباتی، به بیان برخی دیدگاه های خود درباره مسائل مهم کشور پرداخته است.

- دبیرکل حزب اصلاح طلب جمهوریت ایران اسلامی و کاندیدای دوره سیزدهم ریاست جمهوری در بیانیه ای انتخاباتی، به بیان برخی دیدگاه های خود درباره مسائل مهم کشور پرداخته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، در ابتدای بیانیه انتخاباتی رسول منتجب نیا خطاب به مردم آمده است: پس از درخواست مؤکد صدها تن از نخبگان، دلسوزان ملت، فعالین سیاسی و جوانان، در آخرین ساعت برای خدمت به شما و به زعم خویش، اصلاح و سامان دادن امور اجرایی کشور، خود را در معرض رأی و انتخاب شما قرار دادم و در این مرحله پاره ای از دیدگاه های خود را عرضه می کنم.

میهن عزیز ما ایران از یک سو جزو غنی ترین و ثروتمندترین کشورهای جهان شمرده می شود و از سوی دیگر روز به روز مشکلات اقتصادی و مضایق معیشتی مردم بیشتر می گردد.

مردم ایران از نظر هوش و استعداد در جهان سرآمد هستند و با کمال تأسف بسیاری از نیروهای لایق و کارآمد، یا منزوی و خانه نشین شده اند یا به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند.

ساختار نظام جمهوری اسلامی، آن گونه که بنیان گذاران آن ترسیم کردند و مردم به آن رأی دادند، قابل دفاع و البته نیازمند به اصلاح و تکمیل است و قانون اساسی، جزء مردمی ترین و جامع ترین قوانین و دارای ظرفیت بسیار بالایی است؛ هر چند به شهادت خود آن قانون، نیاز به بازنگری و ترمیم در مقاطع مناسب زمانی دارد.

در ادامه بیانیه با اشاره به ظرفیت های قانون اساسی و اینکه درصدی از آن مورد تفسیرهای نادرست و غیرمنطقی قرار گرفته است، آمده است: استقرار حکومت مردمسالار دینی بر سه پایه منافع ملی ، وحدت ملی و اقتدار ملی مبتنی است و این ساختار، مسئولانی مقتدر، شجاع، مردمی، فداکار، دلسوز، پاکدست و کارآمد، هماهنگی و انسجام تمامی ارکان و اجزاء حکومت و حمایت آگاهانه و اعتماد کامل آحاد ملت را می طلبد که باید بگوییم این الزامات، تا حد زیادی خدشه دار شده است.

در قانون اساسی، اصل 113 تا 141 ، جایگاه ، وظائف و اختیارات رییس جمهوری را که برگزیده مستقیم مردم است و اعضاء دولت و همکاران او ، به نمایش گذاشته شده است، او مسئول اجرای قانون اساسی است، اما تاکنون مفهوم و ابعاد این اجرا مشخص نشده است و مسئولان نظام و از جمله رؤسای جمهوری، به جز یک مورد، آن هم ضعیف، نخواسته یا نتوانسته اند آن را مشخص و عملی کنند.

این بیانیه می افزاید: به صراحت می گویم در تمامی دوره های تحریم مشکلات کشور ، به ویژه بحران های اقتصادی، بیش از آن که معلول تحریم های ظالمانه قدرت های جهانی باشد، معلول ضعف، سوء تدبیر و مدیریت و خودداری مسئولان از توأمان نمودن دو عنصر دقت و بررسی کارشناسانه با شهامت و شجاعت در اجرا بوده است.

در این بیانیه منتجب نیا تحلیل خود را در زمینه اقتصادی چنین بیان می کند: در زمینه برنامه های اقتصادی، با این که فصل چهارم قانون اساسی، اصل 43 تا 55، نظام اقتصادی کشور را تا حدی قابل قبول، تبیین کرده است و لکن در اجرای آن اصول به خصوص اصل 44 و 49، پیشرفت قابل توجهی نداشته و در بسیاری موارد، به شعار، بسنده کرده و گاهی به عقب برگشته ایم و این ناکامی، زاییده عواملی است از جمله فقدان تعریف روشن و جامع از نظام اقتصاد اسلامی، تداخل مسئولیت ها، ورود اکثر ارگان ها به حوزه اقتصاد و در نتیجه لوث شدن مسئولیت ها، کاهش بهره وری در همه زمینه ها به ویژه عرصه اقتصاد، نگرش و عملکرد بخشی و جزیره ای در مجلس و دولت، وجود ناهماهنگی و عدم انسجام بین دستگاه های مربوط، ضعف نظارت توسط مدیران و دستگاه های نظارتی، فقدان یا ضعف سیستم ارزیابی و اعمال تشویق و تنبیه، رشد فزاینده رانت دهی و رانت خواری، اختلاس و فساد در نظام اداری و اقتصادی کشور، کم توجهی به طرح ها و برنامه های تولیدی داخلی و تکیه بر واردات، گسترش کمک های نقدی و غیر نقدی به نیروهای مستعد فعالیت و تولید و باصطلاح اقتصاد صدقه محور و فقدان برنامه ای جامع برای ایجاد اشتغال و نیل به خودکفایی از راه ایجاد فرصت های مختلف تولیدی، عدم تناسب آموزش ها و مهارتها در مراکز آموزشی با فضای کسب و کار.

در ادامه بیانیه نظر این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در زمینه سیاست داخلی چنین عنوان شده است: در عرصه سیاست داخلی، عقیده دارم اصول 19 تا 42 به خوبی اجرا نشده و به رغم دادن شعارهای پررنگ و لعاب، همچنان مردم در بسیاری از موارد از حقوق مسلم اجتماعی خود محروم بوده اند و نظام نتوانسته از آن حقوق آن چنان که قانون صراحت دارد، دفاع کند.

این بیانیه می افزاید: در زمینه سیاست خارجی، بر پایه فصل دهم اصل 152 تا 155، مبنای تنظیم سیاست خارجی، روابط صلح آمیز و متقابل با دولت های غیر محارب است.

بدین معنا که ما می توانیم با تمامی دولت ها و ملتهای جهان به جز رژیم اشغالگر قدس، با حفظ استقلال، حکمت، عزت و منافع ملی، رابطه صلح آمیز داشته باشیم.

مع الأسف ما تا سال های طولانی باید تاوان شعارهای تند و غیر منطقی یا اقدامات نسنجیده برخی مسئولان و افراد را بپردازیم.

همچنین در عرصه فرهنگی، نگاه من، باور و رعایت کرامت و جایگاه آحاد ملت و حرمت گذاری به آنها است؛ پرهیز از صف بندی های کاذب، تنگ نظری، دگم اندیشی، سخت گیری و تضییق، تندی و خشونت و برخورد پدرانه و کریمانه مسئولان کشور با تمامی افراد، گروهها، اقوام، ادیان، مذاهب و سلایق گوناگون و اجتناب از دشمن انگاری منتقدان و انتقام گیری از متخلفان را ضروری دانسته و اندیشه و برخورد مغایر با آن ها را سبب سستی اعتماد به نظام و مسئولان و ضعف باورهای دینی و مذهبی ملت، خاصه نسل جوان می دانم.

در ادامه بیانیه آمده است: در زمینه اجتماعی معتقدم تمامی مسئولان و کارگزاران نظام باید عدل و انصاف را ازش زندگی شخصی، خانوادگی و اداری خود شروع کنند تا مردم این مفاهیم را در اعمال و زندگی آن ها مشاهده نمایند و با تناقض بین اظهار و عمل، موجبات بدبینی به نظام و مسئولان بلکه دین و مذهب را فراهم نسازند.

از این رو، من با هر گونه رانت دهی و رانت خواری، تبعیض و امتیاز دادن به مسئولان و وابستگان آن ها تحت هر عنوان به شدت مخالفم، من با زندگی اشرافی و تجملاتی مسئولان در محل سکونت و محل کار و وسیله نقلیه و … مخالفم، من با جداسازی منازل مسئولان از توده های مردم و استقرار آن ها در نقاط مرفه نشین به شدت مخالفم.

این بیانیه در پایان می افزاید: در مورد دو شعار پرزرق و برق جوانگرایی و حمایت از حقوق بانوان معتقدم تاکنون در این دو مورد اقدام مؤثری صورت نگرفته است و برنامه ریزی دقیق، جامع و عملی برای جذب، آموزش و به کارگیری هر چه بیشتر این دو قشر را ضروری می دانم و اگر در این میدان توفیق یافتم، حتماً اعضاء دولت را حتی الامکان از این دو صنف انتخاب کرده و میانگین سنی آن ها را بین 30-50 سال قرار می دهم و به تمامی بخش های دولتی، بهره گیری حداکثری از آن ها را الزام می نمایم.

در خصوص رفع تبعیض جنسیتی و احقاق حقوق بانوان، عزم ملی و همکاری جدی قوای سه گانه را ضروری می دانم.

من بر این باورم که ایران متعلق به همه ایرانیان است و هیچ فرد و گروهی بر دیگران مزیت ندارد.

از این جهت لازم می دانم مسئولان نظام آحاد ملت را از هر قوم و قبیله، نژاد، دین، مذهب و سلیقه سیاسی، فرهنگی، فرزندان خود و صاحبان کشور دانسته و با آنان برخورد کریمانه و پدرانه همراه با رأفت و رحمت داشته باشند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: انتخاب - رسول منتجب نیا - بیانیه - بیان - جمهوری - ثروتمندترین کشورهای جهان - ایران اسلامی - ریاست جمهوری - دیدگاه - اصلاح طلب - منتجب نیا - کشور - اصلاح - ایران - مشکلات اقتصادی - دبیرکل - اسلامی - کشورهای جهان - ثروتمندترین - مسائل - ریاست - دوره - رسول - اقتصادی - درخواست - مشکلات - گزارش - سیاسی - سامان - مرحله

آخرین اخبار سرویس:
سلامت انتخابات ششمین دوره شوراهای کرمانشاه مثبت بود

حدیث روز | خردمندترین فرمانروا

نتایج نهایی انتخابات شورای شهر 1400 درشیراز

تصاویر| شمارش آرا در اصفهان

اقتصاد ایران و دشمنانش/اولین قدم در هندسه گام دوم/حالا بعد از انتخابات

رحیمی: رییس جمهور منتخب از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور استفاده کند

مردم استان زنجان مشارکت بالایی در انتخابات به ثبت رساندند

تیتر یک کیهان چند ساعت بعد از پایان انتخابات

نتایج انتخابات شورای شهر سمنان اعلام شد

انتخابات با امنیت کامل در خراسان رضوی برگزار شد

صوت بیانات پس از شرکت در انتخابات 1400

المیادین: روز تاریخی و استثنایی برای ایران و ایرانیان

آیا قلب توانایی ایجاد میدان مغناطیسی دارد؟

اعلام نتایج انتخابات شوراها در سمنان

رحیمی: رییس جمهور منتخب از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور استفاده کند

روزنامه های شنبه 29 خرداد 1400

صف های طولانی مردم سنندج پس از ساعت 12 شب در شعب اخذ رای

ایسنا آغاز شمارش ارا

عکس صفحه یک کیهان چند ساعت بعد از پایان انتخابات /حمله به روحانی

نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری + جزییات

باورنکردنی/ ازدواج پسر 7 ساله با مادرش + مراسم عروسی

اجمالی/ نتایج انتخابات شوراها در سمنان

انتخابات ایران تأثیری بر روند مذاکرات در روز جمعه نداشت

بازگشت ترامپ به رینگ انتخابات

کارگر میوه فروشی با حقوق

استخدام معلم علوم آقا

پذیرش کار در منزل

کار در منزل(غیرحضوری.داری دارمد ثابت)

سالندار خانوم.فرکار.کارگر ساده.شهرستانی.پیک موتوری

تکنسین کار با دستگاه لیزر

تکنسین کلینیک حیوانات خانگی

ایسنا شمارش آرای ملت

شمارش آرا در شعبه های اخذ رأی در اراک

آغاز شمارش ارا - اصفهان

جشن انقلاب در دارالارشاد اردبیل

ستاد قاضی زاده هاشمی مدعی وقوع تخلفات در برگزاری انتخابات شد

شمارش آرای ملت - همدان

نماینده امیرحسین قاضی زاده در وزارت کشور: بیش از 20 شکایت تحویل ستاد انتخابات داده ایم

انتخابات1400 در شبکه های اجتماعی:«مردم میدان»برای«کار درست»آمدند/عکسی برای نمایش شکست پروژه رأی بی رأی

آتش در لانه عنکبوت/ روسیاهی به روسیاهان پروژه تحریم انتخابات ماند

نامه شورای نگهبان به وزارت کشور درباره اسم نامزدها

نشست سه جانبه افغانستان، ایران و ترکیه با محور تحولات افغانستان

این آراء متعلق به ابراهیم رییسی است +عکس

روایت ستاد قاضی زاده از تخلفات عجیب

شمارش آراء انتخابات در اردبیل

تاکید عضو حقوقدان شورای نگهبان بر اخذ آرای مردم

انتخابات 1400؛ رای گیری در حرم مطهر رضوی

واکنش نماینده مردم کرج به خرید و فروش رأی در البرز

اعتراض نماینده همتی به وزارت کشور

تصاویر| چهره های متفاوت پای صندوق رای انتخابات

آغاز شمارش آراء در آذربایجان غربی

اوکراین 10 فرد و نهاد روسیه را تحریم کرد

اعتراض نماینده همتی به وزارت کشور درباره نامه منسوب به ستاد رییسی

حضور نامزدهای ریاست جمهوری پای صندوق های رای+ فیلم

مشارکت 55 درصدی مردم نیشابور در انتخابات 1400

سخنگوی ستاد انتخابات کشور: در اعلام نتیجه تاخیر خواهیم داشت

مشارکت حدود 65 درصدی مردم سرخس در انتخابات

جدیدترین اخبار مشارکت از استان ها

کارکنان هیات های اجرایی شعب اخذ رای در ایلام شنبه تعطیل هستند

مشارکت 55 درصدی مردم نیشابور در انتخابات 1400

میزان مشارکت در سه استان سمنان، کرمانشاه و آذربایجان شرقی چقدر بود؟

توبه کردن ؛ نشانه صالح بودن انسان/ خدا به آنچه در دل هاست داناتر است +صوت

همتی تنها نماند / ملت به صحنه آمد / شکست پروژه تحریم

گمانه زنی درباره آمار مشارکت انتخابات ریاست جمهوری؛ بالای 50 درصد

مشارکت حدود 65 درصدی مردم سرخس در انتخابات

ایسنا ساعات پایانی رای گیری

انتخابات1400 در شبکه های اجتماعی: «مردم میدان» برای «کار درست» آمدند/ عکسی برای نمایش شکست پروژه رأی بی رأی

گزارش میدانی | ایستاده پای انقلاب تا آخرین لحظه

شمارش آراء در یکی از شعبات اخذ رای در اردبیل

نماینده حامی رییسی: ملت کار را تمام کرد

فک پلمپ صندوق های رای

کار در منزل

پذیرش کار پاره وقت در منزل

پذیرش دایرکتور اینستاگرلم

کسب درامد در منزل واریزی روزانه

کسب درامد در منزل(غیرحضوری.واریزی روزانه)

پرستار کودک خانم

استخدام منشی خانم

بر اصلی خ کمیل. نیازمند به مشاور املاک

در شعب اخذ رای بسته شد

آغاز شمارش آراء در همدان

دبیر ستاد انتخابات کشور: ممکن است اعلام نتایج انتخابات با تاخیر انجام شود

مشارکت در این 3 استان بالای 50 درصد بود

61 درصد گلستانی ها در انتخابات مشارکت کردند

رفع مشکلات اقتصادی در گروی انتخاب رییس جمهوری شایسته است

فرآیند شمارش آراء انتخابات 1400 در سراسر کشور

حرکت معنادار آیت الله صافی گلپایگانی هنگام رای دادن+ فیلم

نماینده همتی در ستاد انتخابات: وزیر کشور اطمینان داد تا حقی ضایع نشود

پایان اخذ رای در همه شعب سراسر کشور

همتی اجازه شوآف به این جماعت نون به نرخ روزخور را نداد!

ویدئو| مردی که تعرفه های خالی را به نام محسن رضایی پر می کند

حماسه 28 خرداد پیروزی «بصیرت» ملت بر «اغواگری» معاندان بود

فک پلمپ صندوق ها و آغاز شمار آراء

سخنگوی ستاد انتخابات: با تجمیع آرا؛ شمارش آغاز می شود

گوترش بار دیگر به عنوان دبیرکل سازمان ملل انتخاب شد

فرآیند شمارش آراء انتخابات 1400 در سراسر کشور آغاز شد

قدردانی استاندار گیلان از شرکت آگاهانه مردم در انتخابات

آغاز شمارش آرا در استان همدان

حماسه 28 خرداد پیروزی «بصیرت» ملت بر «اغواگری» معاندان بود

نتیجه رسمی شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری 1400

بیانیه انتخاباتی رسول منتجب نیا

بیانیه انتخاباتی رسول منتجب نیا