مطالب مرتبط:
تهیه کننده «احضار» برخی صحنه ها تعمداً کمذی است
برخی صحنه های «احضار» تعمداً کمدی است/از «او یک فرشته بود»جلوتریم
برخی صحنه های «احضار» تعمداً کمدی است
برخی صحنه های «احضار» تعمداً کمدی است
تهیه طرح های توسعه کالبدی در ایران از سال 42 شکل قانونی گرفت
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 14:152021-05-17فرهنگي

تهیه کننده «احضار» برخی صحنه ها تعمداً کمدی است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، سریال احضار از قبل از پخش، ابتدای پخش و تا همین آخرین قسمتی که از آن روی آنتن رفت با حاشیه های و واکنش های مختلفی مواجه شد و مخاطب را به چه موافقت و چه مخالفت درگیر خود کرد.

- محمودرضا تخشید تهیه کننده سریال احضار در پاسخ به واکنش های انتقادی نسبت به این مجموعه تلویزیونی، تأکید کرد این سریال گامی رو به جلو در کارنامه علیرضا افخمی محسوب می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، سریال احضار از قبل از پخش، ابتدای پخش و تا همین آخرین قسمتی که از آن روی آنتن رفت با حاشیه های و واکنش های مختلفی مواجه شد و مخاطب را به چه موافقت و چه مخالفت درگیر خود کرد.

در ابتدای پخش البته بخش اعظم این واکنش ها انتقادی بود و با این حال مخالفان و موافقان این سریال را دنبال می کردند تا ببینند علیرضا افخمی کارگردانی که بیش از یک دهه با عنوان خالق و صاحب امتیاز برند سریال های ماورایی شناخته شده و فعالیت داشته است این بار چه ارمغانی برای مخاطبانش آورده است.

یک ویژگی سریال های ماورایی پرداختن آنها به ماجراهایی است که شاید کمتر ارتباطی با جسم و ماده و اتفاقات زمینی دارد، از روح و شیطان گرفته تا چشم برزخی و دنیای پس از مرگ و برزخ و افخمی این بار هم به سبک قصه های همیشگی اش شیطان را وارد قصه های خود کرد.

شیطانی که این بار با موقعیت جلسات احضار روح به میان انسان ها دعوت شد و آنچنان که نام سریال ابتدا دعوت نحس انتخاب شده بود این پدیده سوژه سریال قرار گرفت.

سوژه ای که طبیعتاً هم جذاب است هم در خیل قصه های آپارتمانی و بی مساله، حرف و دغدغه دارد.

با این حال نحوه پرداخت به این سوژه همواره در بحث ها و نقدهای رسانه ای و حتی در میان نظرات مخاطبان مورد بحث و چالش قرار گرفت.

از شوخی با نحوه تصویر کردن روح کامرانی تا جلسات احضار و ویژگی های این شیطان و حتی بحث و مقایسه این سریال با دیگر آثار علیرضا افخمی.

مجال اندکی پیش آمد تا با محمودرضا تخشید تهیه کننده احضار گفتگویی داشته باشیم و او از کیفیت این مجموعه و همچنین نقدها و شوخی هایی که با آن شد و همچنین تلاشی که در این سریال برای مقابله با محافل احضار روح صورت گرفت، بگوید.

این گفتگو را در زیر می خوانید: * جناب تخشید تقریباً اولین بار است که پخش قسمت آخر سریالی به ویژه در باکس مناسبتی رمضان با یک هفته تاخیر روی آنتن می رود و البته با توجه به نکاتی که آقای افخمی در قالب یک ویدئو بیان کرد ظاهراً با مشکلات فراوانی از جمله ابتلا به کرونای بازیگران مواجه شدید.

کمی درباره این فرایند و چالش ها توضیح می دهید؟ البته بازیگران این سریال اخیراً مبتلا به کرونا نشدند و پیش تر مبتلا شده بودند اما طی 2 ماه اخیر مشکلات فراوانی از قبیل همین ابتلای بازیگران اصلی رخ داد که فرایند تولید را با کندی مواجه کرد.

با کرونا گرفتن یک بازیگر نقش اصلی علاوه بر قرنطینه رفتن او باید لوکیشن ها و سکانس ها را جا به جا می کردیم و اینها ریتم تولید را کند می کرد.

این مسائل در طول کار به وجود آمد و طی 2 ماه اخیر با این چالش ها مواجه شدیم.

* در طول پخش سریال مخاطب با یک ابهام و علامت سوال مواجه شد که این سریال قرار است ژانر ترسناک و ملتهب باشد یا اثری ماورایی و معنوی؟ این سریال اثری ماورایی درباره روح و احضار روح بوده است و ما با این سوژه خواستیم به مکان هایی بپردازیم که در آنها احضار روح می شود و بگوییم این مکان ها از زمینه لازم برای شکل گیری وسوسه های شیطانی برخوردارند.

اینها را با حضور خود شیطان نمایش دادیم و منظور این نیست که هر کسی به این مکان ها برود لزوماً یک شیطان خواهد دید.

منظور ما این است که کسی که احضار روح می کند و چهار تا حرف هم درباره دوست و آشنا و زندگی فرد می زند این می تواند زمینه ای فراهم کند برای پشت هم اندازی ها، دروغ ها و… در نتیجه کدورت ها و اختلافاتی را ایجاد کند و باعث برهم خوردن روابط خانوادگی و دعوا و درگیری شود و خیلی از بحران هایی را در بر داشته باشد که ریشه اش وسوسه های شیطانی است.

از طرف دیگر ما به اقتضای سکانس هایی که روح حضور داشت از یک هشدار مثبت 14 هم استفاده می کردیم اما این هشدار به این معنا نبود که ما می خواهیم بگوییم این سکانس لزوماً ترسناک است بلکه پرداختن به موضوع روح این فضا را ایجاب می کرد که به مخاطب هشدار دهیم اگر لازم می داند اجازه ندهد کودکان به این صحبت ها گوش دهند و در نتیجه در سکانس هایی که گفتگوی ساده ای هم با بازیگر نقش روح صورت می گیرد آن علامت مثبت 14 ثبت می شد.

* یعنی برای این نبود که بگویید این صحنه ها ترسناک است؟ ممکن بود در یک صحنه هایی به اقتضای روح ترسناک هم بشود اما خود ما این علامت را لزوماً برای فقط صحنه ترسناک نمی زدیم یک مثال بزنم خیلی از فیلم ها و مستندهای غربی در گوشه آن ممکن است علامت مثبت 17 داشته باشد اما ترسناک نیست ولی مثلاً چون موضوع آن درباره مواد مخدر است به بیننده هشدار می دهند و ارتباطی با ترس ندارد.

* پس چرا زمینه سازی خود سریال و حتی تیزر ابتدایی برای نمایش نوعی ژانر ترسناک بود؟ ما دو یا سه صحنه ویژه درباره این موضوع داشتیم و مخاطب پیش داوری کرد که سریال قرار است ترسناک باشد و البته تیزر ما هم در این پیش داوری موثر بود.

بنابراین بلافاصله تیزر دومی ساختیم و این فضای ترسناک را از آن حذف کردیم.

تیزر دوم کاملاً از آن فضاسازی ترسناک فاصله دارد چون خودمان حس کردیم تیزر اول دارد مردم را به اشتباه می اندازد و خودمان هم نمی خواستیم فضا را ترسناک کنیم.

موضوع درباره روح و احضار روح بود و فقط مثبت 14 می زدیم تا خانواده ها بدانند این موضوع خاص است و ممکن است حالت التهاب و ترس پیدا کند.

پس هدفمان ترس نبود که الان یک عده می گویند پس چرا ما نترسیدیم؟ مثل این است که فیلمی درباره مواد مخدر ببینید و بگویید چرا من نترسیدم.

* قصد ترس نداشتید اما در عین حال گاهی از نشانه های ژانر ترس هم بهره گرفتید.

به هر حال وقتی می خواهید روح احضار کنید نمی توانید خیلی ساده مراسم را برگزار کنید.

اگر روح خیلی ساده بیاید و برود شما گلایه می کنید که تماشای روح نمی تواند اینقدر ساده اتفاق بیفتد.

منتها ما وارد ژانر ترسناک نشدیم ولی چون موضوع درباره ارواح بود از هشدار سنی استفاده می کردیم و به هر حال همین موضوع با خودش ترس و واهمه هم دارد.

* به نظر من بیشتر این صحنه ها شبیه کمدی شده بود.

اتفاقاً خود ما یک جاهایی عمداً صحنه ها را کمدی کرده بودیم.

* صحنه ای که مثلاً افسانه چهره آزاد بازیگری که روح را احضار می کند در رختخواب پلک چشم می بیند و از آن می ترسد… در صحنه ای که پلک دیده می شود نه! ولی در بخش هایی می خواستیم کمدی باشد.

مثل صحنه هایی که این روح کرونا را تشخیص می دهد و یا می گفت در آیینه تو را نمی بینم و بعد می خندید و می رفت.

خانم چهره آزاد هم بازیگری شیرین است و اصلاً او را انتخاب کردیم چون خواستیم صحنه های احضار روح را تلطیف کرده و سریال را از حالت ترس صرف خارج کنیم و همه اینها به عمد بوده است.

* چرا قصه اینقدر دیر شروع شد و حتی در قسمت یکی مانده به آخر به اتفاقات شیطانی ماجرا پی بردند؟ اتفاقاً داستان با ریتم خیلی خوبی شروع شد، گم شدن چند دختر در جنگل، مرگ کامرانی، مراجعه به مینو برای احضار روح، مواجهه با روح کامرانی و… به همین ترتیب داستان با نظم و تعلیق خوب بیان می شود و در جای مناسب بیننده را درگیر این موضوع می کند که انگار این روح کامرانی نیست و در ادامه پی به ماهیت واقعی او می برد.

به نظر من تعجیل بیننده برای آنکه قصه را زودتر بیان کنیم ناشی از تعلیق کار است که بیننده گرفتار آن شده و می خواهد زودتر پایان کار را بداند.

موضوعی که در او یک فرشته بود هم رعایت شده بود و ما در آن سریال هم در قسمت های پایانی به شیطان بودن خانم بهاره افشاری بازیگر نقش شیطان پی می بردیم.

* آقای افخمی آن سریال را حدود 2 دهه پیش ساخته است این سریال نباید از آن مجموعه جلوتر باشد؟ من می گویم جلوتر است.

در آن سریال تعداد محدودی شخصیت یک قصه را روایت می کردند و در این سریال ما با شخصیت های متعدد رو به رو هستیم که نویسنده داستان منسجم و پر تعلیقی را از آنها روایت می کند.

* ولی آن سریال ها در زمان خودشان از طرف مخاطب خیلی جدی گرفته شدند اما این سریال با بازخوردهای طنز و شوخی های زیادی مواجه شد.

این سریال خیلی جدی است، من تعجب می کنم این طور می گویید اما شاید بیننده انتظار داشت به طور مثال وقتی به دفتر مینو می رود بترسد و شوخی می کرد که این روح را دیده است اما چرا نترسیده است که من گفتم اساساً هدف ما آن نبود.

* فکر می کنم بخشی به عقبه خود آقای علیرضا افخمی برمی گردد که یک دهه درباره سریال های ماورایی یا فیلمنامه نوشته و یا کارگردانی کرده است و حالا مخاطب انتظار بالاتری از ایشان داشت؟ خیر به نظرم اینگونه نیست.

چرا می گویید که این سریال در مقایسه با سریال هایی مثل او یک فرشته بود عقب تر است؟ احضار داستانی جدید در فضایی جدید است و اتفاقاتی که برای مائده و روح کامرانی رخ می دهد به اندازه یک سر سوزن مشابهتی با داستان های قبلی ندارد.

در این سریال هم مخاطب دائم در حال حدس زدن بود یکی می گفت روح خبیث است، یک فکر می کرد روح خود کامرانی است، یکی حدس می زد جن باشد و داستان با رعایت ابعاد دراماتیک به دقت جلو رفت، بیننده را درگیر کرد و حرف خود را درباره روح، احضار روح و مسائل و مشکلات پیرامون آن بیان کرد.

تا آخرین روز ما نظرات مردمی پیرامون سریال را رصد کردیم پس داستان درست تعریف شد و جلو رفت.

حتی به نظرم این سریال به لحاظ نگارش و تولید نسبت به کارهای ماورایی قبلی سخت تر بود.

* بالاخره مخاطب متوجه می شود که با منطق صداوسیما و تلویزیون احضار روح کار درستی نیست پس می تواند به منفی بودن این شخصیت پی ببرد.

پس ما توانستیم مخاطبی را که این موضوع را می داند 26 قسمت با تعلیق خیلی جدی به دنبال خود بکشانیم.

و مخاطب را برای دیدن این سوژه تا 26 قسمت جذب و حفظ کردیم.

قسمت هایی داشتیم که حتی بیننده بد و بیراه می گفت که چرا در لحظه حساس به پایان رسید، اینها یعنی قصه به خوبی بیان شده است.

* و هیچ کس از کیفیت سریال ناراضی نبود؟ من نمی گویم این سریال صددرصد راضی کننده بود مگر می شود چنین کاری را پیدا کرد.

همه کارهایی که پخش می شود ایرادهایی هم دارد حتی بهترین کارهای دنیا هم ایراد دارد پس منتقدانی که بهترین آثار خارجی را نقد می کنند اگر ایراد نداشته باشد چطور نقد می کنند.

* البته منظور رضایت صددرصدی و مقایسه با خارجی ها نیست بلکه منظور اثری در سطح استاندارد آثار پیشین آقای افخمی است.

من می گویم از همان آثار خیلی جلوتر بوده است.

داستان های شخصیت های متعدد سریال همه با یک انسجام به پیش رفت و مخاطب جذب شد و ان شاءالله به خوبی هم قصه به پایان می رسد.

نظرات مخاطب هم درباره سریال روز به روز بهتر می شد چون در روایت قصه ما فرود نبود بلکه روند سریال اوج داشت.

این را هم بگویم خود من خیلی از نکاتی را که در این سریال بیان شد نمی دانستم.

آیا شما می دانستید احضار روح حرام است؟ یا می دانستید در جلسات احضار روح ممکن است با جن مواجه شوید و با فریبکاری پیش رود.

90 درصد مردم اینها را نمی دانند و به این موضوعات اشراف پیدا کردند و امیدواریم دیگر چشم و گوش بسته سراغ این محافلی که می تواند برای زندگی آنها مشکلات ایجاد کنند نروند.

حرف های به این مهمی در این سریال بیان شد شما سریال های دیگر را نگاه کنید و ببینید آیا یک دهم چنین سخنانی را بیان می کنند، این حرف با روایتی جذاب و تعلیق دار هم بیان شد که بفهمید در دفاتر احضار روح چه کلاهبرداری هایی انجام می گیرد و چه اتفاقاتی رخ می دهد و آنچه که شما می خواهید ممکن است نباشد و شما را فریب می دهند.

اینها در سطح رو و آشکار کار بیان شد و در سطحی عمیق تر، سریال احضار به شیطان و نفوذ آرام، بی سروصدا و فریبکارانه او در ذهن و روح و زندگی مردم پرداخت و به مردم هشدار داد که بیشتر مراقب خود و زندگی خود باشند.

* ممکن است با دیدن این سریال برای بیننده این کنجکاوی هم به وجود بیاید که حتی با جن مواجه شود ولی باز هم بخواهد به سؤالاتش برسد؟ این مشکل خودشان است و البته باید بدانند که با رفتن به چنین مکان هایی همین مشکلاتی که نشان دادیم به وجود می آید.

ممکن است دروغ بشنوند، دو بهم زنی رخ دهد و ما همه این هشدارها را دادیم.

هشدارهایی که با انسجام داستانی و روایی و جذاب بیان شد و اگر برخی همین مسیر را ادامه دهند ما مقصر نیستیم.

ما همه این موارد را با تحقیق پیش بردیم در بخشی از سریال بازیگر، تفسیر المیزان را باز می کند و مشخص می کند کار براساس تحقیق و کتب تفسیر پیش رفته است.

اگر بخواهید در یک کار تحقیقی، داستان را وارد کنید خیلی سختی دارد.

خیلی ها به این مضامین ورود پیدا می کنند و کار شعاری می شود و حرفشان الکن یا ناتمام می ماند؛ اینها را هم باید در یک کار در نظر گرفت.

* غیر از تحقیقات قرآنی، تحقیقی هم در جامعه داشتید که این موضوع و رفتن سراغ این افراد برای احضار جن و روح چقدر مبتلابه جامعه است؟ یکی از دوستانی که در این زمینه تحقیق داشت می گفت در جامعه تا 70 درصد درگیر این موضوعات می شوند که از فال گیری و فال بینی و دعا گرفتن تا احضار روح و جن و اینها وجود دارد و حتی رفتن سراغ کسانی که در حوزه عرفان های کاذب فعالیت دارند را در برمی گیرد.


کلید واژه ها: سریال احضار - سریال - علیرضا افخمی - احضار - واکنش - تهیه کننده - خبرگزاری - محمودرضا تخشید - علیرضا - موافقت - فرهنگی - مخالفت - گزارش - حاشیه - درگیر - مخاطب - افخمی - آخرین - کارگردانی - محمودرضا - گروه - آنتن - مخالفان - کارنامه - موافقان - امتیاز - یک دهه - صحنه - پاسخ - صاحب

آخرین اخبار سرویس:
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره نمای مطلوب شهرداری قم تا 31 خرداد

بی حوصلگی های بازیگر سریال لحظه گرگ و میش /عکس

سومین جایزه انتخاب کتاب سال خراسان شمالی

حواشی کنسرت های آنلاین ادامه دارد

دیدار رییسی با اهالی فرهنگ و هنر

انتشار کتاب مقدمه ای بر اصول نوغانداری

مشهد، مرکز هنر حکاکی سنگ در ایران

«دیو و ماه پیشونی» تابستان به شبکه نمایش خانگی می آید

راه اندازی انجمن تعزیه در فارس

انفجار هولناک پمپ بنزین در روسیه + فیلم

حامد همایون بازیگر سریال تلویزیونی شد

ببینید | سوال جالب مهران مدیری از دختر دندانپزشک در مورد شکستگی دندانش

با سخت ترین نوع رژیم گیاهی آشنا شوید

کاندیداها دیگر نمی توانند با شعارهای آزادی، سینما و فرهنگ رییس جمهور شوند/ در شرایطی که مردم ایران دغدغه های زیادی دارند خجالت می کشم درباره رویاهایم فیلم بسازم

بازیگر «از سرنوشت»: پژمان جمشیدی در بازیگری از فوتبال موفق تر است

تهیه کننده «دینامیت» حاضر به اکران فیلم نیست

نیاز بالای سیستان و بلوچستان به اهدای خون+فیلم

معرفی داوران بخش «نوعی نگاه» جشنواره «کن»

تقویم و اوقات شرعی بیست و پنجم خرداد شیراز + فیلم

حاضر به سوزاندن «دینامیت» نیستم

پرده برداری اشکان خطیبی از اجحافی بزرگ

7 ترفند خانگی برای فراری دادن مورچه از خانه

دو گاف بزرگ و جنجالی بایدن در جریان نشست گروه 7 + فیلم

حذفیات، نمایشنامه را ناقص کرد/ زیر بار ممیزی ها نرفتم

حامد همایون با «حالا برعکس» روی آنتن شبکه نسیم + عکس و تیزر

سارا عرفانی از دشواری های نوشتن رمان مذهبی گفت

تجربه ی دلهره، قتل و مستند در یک فیلم داستانی/ در فیلم هایم حتی از حیوانات بازی می گیرم

آغاز بزرگ ترین جشنواره دانش آموزی ایران فردا در خوزستان

تولید یک فیلم سینمایی چقدر زمان می برد؟

پیش بینی فردوسی پور درباره دیدار مقابل عراق + فیلم

حاضر به سوزاندن «دینامیت» نیستم/تضمین های سازمان سینمایی شوخی است

حاضر به سوزاندن «دینامیت» نیستم/تضمین های سازمان سینمایی شوخی است

کنسرت های آنلاین؛ حواشی و چالش ها

مهارت عجیب یک مرد در درست کردن عروسک بادکنکی + فیلم

تهیه کننده سینما: سازمان سینمایی توسط فردی از بدنه خود سینما که به مسائل آن اشراف دارد اداره شود

عکس|حال خیلی بد نسرین مقانلو

بوریا بافی - شیراز

فیلم هایی که قبل از مرگ باید دید

حمله شجاعانه یک سگ به تمساح غول پیکر + فیلم

فرار میلیمتری از چنگال مرگ؛ لحظه سقوط درخت در رستوران+فیلم

چهره مغموم آشا محرابی /عکس

مستندی در مورد الهام اصغری به تهیه کنندگی مهتاب کرامتی

درگیری شدید ببر و شیر نر+فیلم

نوشیدنی هایی برای روز های گرم تابستان

این خواننده هم واکسن ایرانی زد /عکس

بازی با نیروی جاذبه توسط خلبان جنگنده + فیلم

خنده های از ته دل بازیگر سریال «نون خ» /عکس

استخدام خیاط فوری

استخدام دستیار دندانپزشک ساکن غرب تهران

خنده های از ته دل بازیگر سریال «نون خ» /عکس

آشپز ماهر باغ رستوران

حامد همایون بازیگر سریال طنز شد + ویدئو

حامد همایون بازیگر سریال طنز شد + ویدئو

حامد همایون بازیگر سریال طنز شد

کاروان مهربانی در شهرستان ملارد به راه افتاد

فروشنده مجرب و صندوقدار

ادمین

صدیق: می گفتند شبیه به آنجلینا جولی هستی!

می گفتند شبیه به آنجلینا جولی هستی!

نیازمند فروشنده کتاب

داوران «نوعی نگاه» کن معرفی شدند

پنجره ای رو به سوی امید

از سینما حمایت کنید تا رونق بگیرد

پرونده سریال بسته می شود

نباید به فرهنگ و هنر نگاهی ابزاری داشت

عکس/ هانیه توسلی؛ باز هم غمگین و تنها

داوران «نوعی نگاه» کن معرفی شدند

زمان پخش مجموعه تلویزیونی «حالا برعکس» با حضور حامد همایون + تیزر

کارمند خانم در انتشارات

شجاعت مثال زدنی یک لاک پشت در برای فراری دادن سلطان جنگل + فیلم

در انتظار معجزه

در تنهایی خودش غرق بود

کارگردان تئاتر: از میان همه هنرها، کرونا بیشترین آسیب را به تئاتر زد

گل استثنایی و ناب جمهوری چک به اسکاتلند + فیلم

عکس/ جذاب مثل غزاله نظر!

5 فناوری ترسناک

پارسا پیروز فر و طناز طبابایی در یاغی

(ویدئو) بهنوش بختیاری: نق نزنید، رای بدهید!

هشدار نسبت به به استفاده بیش از حد برخی کودکان و نوجوانان از فضای مجازی

تخفیفی که گول زدن مشتری است

تبریک جالب تولد هوتن شکیبا توسط الناز شاکردوست

تخفیفی که گول زدن مشتری است

معروف ترین شاعر ایرانی در جهان کیست؟

ببینید | تصاویر غم انگیز از گورخری که جسد فرزندش را رها نکرد

معروف ترین شاعر ایرانی در جهان کیست؟

«پدر» برای هندی ها دوبله شد

«پدر» برای هندی ها دوبله شد

تبریک تولد هوتن شکیبا به سبک الناز شاکردوست /عکس

ثبت جهانی مجموعه تاریخی شیخ شهاب الدین اهر

درخشش دختر معلول اصفهانی در رشته والیبال + فیلم

تبریک تولد هوتن شکیبا به سبک الناز شاکردوست /عکس

عمل جراحی سپند امیرسلیمانی، موفق بود

فیلم/واکنش رونالدو به قرارگرفتن کوکاکولا به جای آب در نشست خبری

توصیه بازیگر سینما و تلویزیون به رأی اولی ها

عکس| طاهره از داغمادران شهید میگوید

حامد همایون بازیگر شد/ ضبط یک مجموعه طنز در استودیو «خندوانه»

حامد همایون بازیگر شد

احضار؛ امیدی که نامید شد

عکس جدید کتایون ریاحی در کنار برادرش

سیاوش طهمورث؛ شاه بی تاج

تهیه کننده «احضار» برخی صحنه ها تعمداً کمدی است

تهیه کننده «احضار» برخی صحنه ها تعمداً کمدی است