مطالب مرتبط:
حمله روزنامه اصولگرا به جهانگیری؛ متهم ردیف دوم
ببینید | روایت ستاد انتخاباتی اسحاق جهانگیری از روز ثبت نام در انتخابات 1400
تصویر جنجالی از متهم ردیف دوم که کاندید انتخابات شد + تصویر
شکوری: چرا پرسپولیس با 40 میلیون هوادار ردیف بودجه ندارد؟
شکوری: چرا پرسپولیس با 40 میلیون هوادار ردیف بودجه ندارد؟
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 09:152021-05-17سياسي

متهم ردیف دوم بحران اقتصادی / چرا اسحاق جهانگیری نماد تام وضع موجود است؟


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، در دنیای قدرت و سیاست میان مایگان میل به ارزش ها دارند؛ ارزش ها را تقدیس می کنند و همواره از آن سخن می گویند، - " جهانگیری به وزارت کشور رفت تا بعد از 8 سال برای مردم کمی بغض کند و ناله وار سخن بگوید تا شاید یک بار دیگر مردم به کسانی که این وضع را بر کشور تحمیل کرده اند، رای دهند تا کمی بعد، وقتی که وضع از شرایط فعلی نیز ناگوارتر شد، از این وعده های انتخاباتی نیز عقب نشینی کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، در دنیای قدرت و سیاست میان مایگان میل به ارزش ها دارند؛ ارزش ها را تقدیس می کنند و همواره از آن سخن می گویند، اما هرگاه که برسر دوراهی ارزش ها و منافع شخصی و حزبی قرار می گیرند، راه دوم را در پیش می گیرند و به هنجار ها پشت می کنند.

شاید بتوان بسیاری از کاندیدا هایی را که تا روز شنبه در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند در قالب این طبقه دسته بندی کرد، اما به طور حتم اسحاق جهانگیری معاون اول دو دولت روحانی، شاخص ترین فرد با ویژگی های میان مایگی است.

بررسی اظهارات و رفتار او در 8 سال گذشته و به ویژه آنچه روز شنبه در ستاد انتخابات وزارت کشور گفت، نشان می دهد معاون اول روحانی، در میان مایگی گرفتار شده است و راهی برای رهایی از آن ندارد.

او تمایل دارد یک اخلاق مدار حداکثری باشد؛ منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح دهد؛ آرمان ها، ارزش ها و هنجار ها را قربانی مطالبات شخصی اش نکند و بر همین اساس نیز در نطق خود پس از ثبت نام در انتخابات، به طور ویژه از مبارزه با فساد گفت و حتی تاکید کرد که 4 سال آینده یک فرصت ویژه برای مبارزه با فساد خواهد بود.

او به این هنجار ها علاقه دارد، اما عملکردش می گوید ناتوان تر از آن است که منافع فردی خودش را در برابر هنجار های جامعه از دست بدهد.

شاید به همین دلیل است که در بخشی از 8 سالی که ریاست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را برعهده داشته است، برادرش مهدی جهانگیری که اقدام به قاچاق حرفه ای ارز و تحصیل مال نامشروع کرده، دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بوده است.

به عبارت ساده تر، او یکی از فاسدترین عناصر اقتصادی در کشور را دبیر ستادی کرده که قرار بوده با مفاسد اقتصادی مبارزه کند.

او علاقه مند به مبارزه با فساد است و بار ها درباره حل مشکل فساد سخن گفته، اما به جای اینکه هر سه هفته یک بار جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را برگزار کند، آن را هر 6 ماه یک بار تشکیل داده است.

جهانگیری همچون بسیاری از سیاستمداران دنیا از رفاه و پیشرفت کشور خوشحال می شود و به همین دلیل هم برای وضع فعلی که او و دوستانش در دولت شکل داده اند جلوی دوربین بغض می کند، اما وقتی این هنجار با منافع شخصی و حزبی او تعارض پیدا می کند، به میدان می آید تا یک بار دیگر دولت روحانی را تکرار کند؛ دولتی که سخت ترین شرایط اقتصادی را درطول انقلاب بر مردم تحمیل کرد و آن ها را برای خرید مایحتاج اولیه زندگی شان به صف های طویل انواع و اقسام کالا از پوشک بچه تا مرغ و تخم مرغ کشاند.

اینکه با فهم چنین دولت و چنین عملکردی جهانگیری حاضر به ورود به عرصه انتخابات شده، نشان می دهد در سیاست، تکرار و تکرار میان مایگی، فرد را رفته رفته تبدیل به یک نفع طلب فرومایه ای می کند که نه تن ها دیگر حاضر به مماشات با ارزش ها نیست که به مبارزه با آن ها نیز برمی خیزد.

سیاستمداران میان مایه جدا از اینکه خود را به ورطه سقوط می کشانند، جامعه ای را که بر آن حکومت می کنند نیز به ورطه میان مایگی و سقوط می کشانند؛ چراکه الناس علی دین ملوکهم ؛ مردم به روش و طریقه حاکمان و پادشاهان خویش زندگی می کنند.

یک دولت میان مایه، تلاش می کند مردم را نیز به میان مایگی بکشاند.

اسحاق جهانگیری با این جمع بندی به وزارت کشور رفت تا بعد از 8 سال، برای مردم کمی بغض کند و ناله وار سخن بگوید تا شاید یک بار دیگر مردم به کسانی که این وضع را بر کشور تحمیل کرده اند، رای دهند تا کمی بعد، وقتی که وضع از شرایط فعلی نیز ناگوارتر شد، همچون بسیاری از تصمیمات و وعده های دیگری که جهانگیری و دولت از آن عقب نشینی کردند، از این وعده های انتخاباتی نیز عقب نشینی کنند و تنها مشکل دولت شان را لکنت زبان در تشریح دستاوردهایش بخوانند.

در این گزارش به چند پرده از اسحاق جهانگیری در 8 سال روحانی اشاره شده است.

بازگشت با دلار جهانگیری دلار جهانگیری یکی از بزرگ ترین اقدامات یک دولت در زدن چوب حراج به منافع کشور بوده است.

از آن تصمیم سه سال گذشته، اما ضربه حیف ومیل 18 ملیارد دلار از منابع ارزی کشور آن هم در دوره تحریم ها، همچنان پابرجاست.

تبعات این تصمیم به اندازه ای است که اکنون تقریبا هیچ کس در دولت حسن روحانی حاضر به پذیرش مسئولیت آن نیست.

یکی از این افراد، اسحاق جهانگیری است.

او در گفت وگویی در کلاب هاوس گفت: اینکه گفته شد ارز جهانگیری؛ وقتی آن شب تصمیم گیری شد، اعضای آن جلسه که شامل تیم اقتصادی دولت و غیردولت بودند در پایان تصمیم گیری اعضای دولت و برخی مشاوران رسانه ای آقای رییس جمهور، پیشنهاد کردند برای اینکه تحت عنوان تصمیم دولت در جامعه جا بیفتد، جهانگیری آن را اعلام کند، اما من مخالف بودم.

این ارز 4200تومانی مصوبه جلسه سران سه قوه است.

اینکه آقایان بعدا درموردش اظهارنظر نکردند به خودشان برمی گردد.

این ادعای جهانگیری را حسام الدین آشنا، مشاور رییس جمهور سه سال قبل تر در گفتگو با یک نشریه رد کرده بود.

او به اندیشه پویا دراین باره گفته بود: در جلسه تصمیم گیری برای دلار 4200تومانی حضور داشتم.

وقتی اوضاع سخت می شود هیچ کس مسئولیت تصمیمش را قبول نمی کند.

رییس جمهور اعلام کرد می خواهیم در یک جلسه، درمورد وضعیت نرخ ارز که بالا می رود بحث کنیم.

قبل از آن جلسه، جهانگیری جلسات متعددی برگزار کرده بود و آن جلسه نهایی اساسا به درخواست جهانگیری تشکیل شد.

طبق گفته آشنا، جهانگیری در آن جلسه گزارشی از جلسات قبلی خودش با تیم اقتصادی دولت و بیرون دولت ارائه می کند که خلاصه اش این سه نکته می شود: امکان این را نداریم که دلار را روی 3500 نگه داریم، چاره ای نیست جز اینکه به سمت تک نرخی کردن ارز برویم و غیر از این نرخ، هر دلاری را که هست باید قاچاق تلقی کنیم.

روحانی به تک تک اعضای آن جلسه نگاه می کند و می پرسد این جمع بندی همه شماست؟ همه این موضوع را تایید می کنند، ولی روحانی با آن مخالفت می کند و می گوید اگر همه شما موافق هستید و این را تنها راه نجات کشور می دانید، من به مثابه اکل میته با این پیشنهاد موافقت می کنم.

پس از تصمیم گیری قرار بر اعلام این خبر می شود.

جهانگیری اعلام این خبر را می پذیرد و در پاسخ به آشنا که می گوید اگر شما این را اعلام کنید، باید همه حیثیت سیاسی خودتان را پای این کار بگذارید ، می گوید: من مسئولیت دارم و باید این کار را انجام دهم.

بی تقصیر با 19 مسئولیت! یک سال پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 96، که وعده های متنوع اسحاق جهانگیری برای رونق اقتصاد نتیجه ای در برنداشت و به اعتراضات دی ماه منجر شد، اسحاق جهانگیری در مهرماه سال 97 ادعا کرد: من تا این لحظه اجازه برکناری منشی خودم را نداشته ام، پس از من انتظار نداشته باشید که وکیل و وزیر را تغییر دهیم.

این موضوع به قدری غیرقابل باور بود که باوجود گذشت نزدیک به سه سال از آن، پای این جمله معروف به کلاب هاوس و میتینگ های انتخاباتی جهانگیری هم باز شد و او سعی کرد مختصات این اتفاق را روایت یا به نوعی توجیه کند.

هرچند در تابستان 98 هم درباره این کلیدواژه گفته بود رابطه خوبی با رییس جمهور دارم و از اختیاراتم راضی هستم.

، اما این پایان داستان نبود.

چندی پیش جهانگیری درباره داستان منشی خود در کلاب هاوس برای نخستین بار گفت: مطلبی که درباره منشی گفتم، اولین کسی که از من سوال کرد آقای رییس جمهور بود، به ایشان گفتم از موضوعی ناراحتم و وقتی صبح به جلسه رفتم، برادری به عنوان وزیر صنعت معرفی شده، من به آن ها گفتم از من چه انتظاری دارید؟ آیا می خواهید وزیر عوض کنم؟ این استعاره را به کار بردم و گفتم من منشی هم نمی توانم عوض کنم.

همه تغییرات مدیران ارشد در دفتر رییس جمهور استعلام می شود و این حق رییس جمهور است، من معاون او هستم تا به رییس جمهور کمک کنم، نه اینکه تقاضای اختیارات ویژه کنم، در حدی به من اختیارات داده شده و به وظایف خود عمل کرده ام.

این امر -که به نوعی نشانه مناقشه داخلی دولتی ها بود- درحالی علنی شد که اسحاق جهانگیری نه تن ها اختیار منشی خود بلکه اختیار تعیین ارز 4200 تومانی را هم به تصرف خود درآورد و با ارز جهانگیری ضربه سنگینی به منابع ارزی کشور زد.

ازسوی دیگر اسحاق جهانگیری فارغ از اختیارات قانونی یک معاون اول معمولی، در دولت روحانی بیش از 19 مسئولیت برعهده داشته؛ یعنی گذشته از اینکه طبق قانون، گستره اختیارات معاون اول از همه وزرا بیشتر بوده و می تواند نشست هماهنگی معاونان رییس جمهور را هم شخصا تشکیل دهد، از مسئولیت هایی همچون ریاست ستاد تنظیم بازار، ریاست ستاد اقتصاد مقاومتی، ریاست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، ریاست ستاد مدیریت بحران، رییس ستاد ویژه اقتصادی، ریاست ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، ریاست کارگروه توسعه زیربنایی سواحل مکران، مدیریت جلسه شورای عالی اقتصاد، شورای عالی اشتغال، شورای عالی جوانان، شورای عالی اداری، شورای عالی استاندارد، شورای ملی ایمنی، شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی، شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و ریاست هیات مرکزی نظارت بر طرح های اشتغال ویژه برخوردار است.

البته این همه، مسئولیت تمام اختیارات آقای معاون اول نیست و در دولت دوازدهم، ریاست کارگروه اقتصادی شورای عالی امنیت ملی هم به این لیست بلندبالا اضافه شد.

از سوی دیگر اختیاراتی که در آیین نامه هیات دولت برعهده معاون اول قرار می گیرد، از تکالیف و اختیارات رییس جمهور است.

حتی معاون اول رابط مصوبات کمیسیون های دولت و رییس جمهور بوده و دفتر هیات دولت دستور جلسات هیات دولت را طبق نظر معاون اول به صورت هفتگی تنظیم می کند؛ از آن گذشته درصورت فوت یا بیماری بیش از دو ماه رییس جمهور یا تاخیر در برگزاری انتخابات، معاون اول رییس جمهور با موافقت رهبری اختیارات رییس جمهور را برعهده می گیرد.

به هرحال اسحاق جهانگیری که در انتخابات 96 به عنوان یار پوششی یا ضربه گیر حسن روحانی به رقابت های انتخاباتی آمد و به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری با تمام توان از عملکرد دولت دفاع کرد و برای آینده هم وعده داد، برای انتخابات 1400 نیاز دارد ناکارآمدی دولت را به گردن فردی غیر از خودش بیندازد، اما این با سابقه حمایت او از عملکرد دولت، در تعارض جدی است.

مبارزه با فساد؛ از عمل تا شعار مبارزه با فساد یکی از کلیدواژه های اصلی سخنرانی انتخاباتی جهانگیری پس از ثبت نامش در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم بود.

در نگاه او مبارزه با فساد چنان جدی به نظر می رسد که او برای مبارزه با آن چهارسال آینده را یک فرصت طلایی خواند و گفت: چهارسال آینده فرصتی طلایی پیش رو داریم تا با فساد سازمان یافته مبارزه کنیم.

این اظهارات در نگاه نخست نشان می دهد معاون اول دولت روحانی در عزم جدی برای برخورد با مفاسد اقتصادی دارد، اما آیا این مبارزه واقعی است یا از جنس شعار هایی است که او در سال 96 به مردم داد و هیچ یک محقق نشد؟ آیا مبارزه با فساد یک اقدام جدی است یا مصرف کارکرد تبلیغاتی برای اسحاق جهانگیری دارد؟ سنجش وعده او با توجه به اینکه جهانگیری در دو دولت روحانی معاون اول بوده و اختیارات زیادی داشته است، کار چندان سختی نیست.

صرف نظر از ابهامات درباره منزل شخصی جهانگیری و همچنین پرونده فساد اقتصادی برادرش، معاون اول در دو دولت روحانی، رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز بوده است.

ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، سال 80 و پس از صدور فرمان 8 ماده ای رهبر انقلاب به روسای قوای سه گانه برای مبارزه با فساد اقتصادی و ارتقای سلامت اداری تشکیل شد و از همان ابتدا مسئولیت برگزاری جلسات آن به معاون اول رییس جمهور تفویض شد.

به دلیل اهمیت ویژه ای که ستاد در امر مبارزه با فساد اداری-اقتصادی دارد، بنا بر قانون باید هر سه هفته یک بار جلساتش با حضور معاونان اول سه قوه برگزار شود.

با توجه به اهمیت مساله مبارزه با فساد و تمرکز جهانگیری حتی در نطق انتخاباتی اش بر آن، طبیعی است که ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در دوره ریاست او، اقدامات بسیار جدی ای را در دستورکار قرار داده باشد.

بررسی عملکرد ستاد در دولت یازدهم و به ویژه دولت دوازدهم چنین چیزی را نشان نمی دهد.

در مدت ریاست جهانگیری، ستاد در دو برهه یکی به مدت چندماه و دیگری بیش از دوسال تشکیل جلسه نداد.

از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون به طور میانگین جلسات ستاد هر 6 ماه یک بار برگزار شده است.

پیش تر جهانگیری در اسفندماه 96 در توجیه برگزار نشدن جلسات ستاد در سخنانی گفته بود: از اوایل سال97 با رویکرد جدیدی به موضوع مفاسد وارد خواهیم شد.

در کشور فساد زیاد است، اتفاقا فساد سیستمی در کشور وجود دارد و بعضی از کسانی که خود آلوده هستند تلاش دارند با نشانی نادرست توجه ما را به جای دیگری منحرف کنند.

ما فریب این آدرس های غلط را نخواهیم خورد.

ان شاءالله در این رابطه با کمک قوه قضاییه هم با فساد مصداقی مقابله خواهیم کرد و هم در حوزه پیشگیری کار های جدی ای انجام خواهیم داد.

او در آن سال بعد از این سخنان نیز بازهم اهتمام ویژه ای به برگزاری جلسات ستاد صورت نگرفت.

آخرین جلسه این ستاد در 21 خرداد 98 برگزار شد و از آن روز تا به امروز یعنی بیش از 706 روز است که ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل جلسه نداده است.

نکته تلخ تر از این، حضور مهدی جهانگیری، قاچاقچی حرفه ای ارز در این ستاد بوده است.

او که در دولت روحانی توسط دستگاه قضایی محاکمه شد، مسئول دبیرخانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بوده است.

مجموع عملکرد جهانگیری در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به خوبی نشان می دهد که او واقعا دغدغه مبارزه با فساد را دارد یا دم زدن از فساد و مبارزه با آن، تکرار همان وعده هایی است که سال 96 و در مناظرات انتخاباتی داده شده است.

تصور جهانگیری از دولت اسحاق جهانگیری همواره تلاش کرده یا از پذیرش مسئولیت تصمیمات خود و دولت روحانی طفره برود یا اینکه بگوید اگر ما نبودیم وضع بدتر از این می شد.

او، اصلاح طلبان و روحانی در سال 96 با این حربه توانستند به قدرت برسند.

آن ها به افکارعمومی این سیگنال را منتقل می کردند که اگر ما نباشیم، پراید 50 میلیون و دلار 5 هزار تومان می شود.

دلار نه 5 هزار تومان که 30 هزار تومان شد و پراید نیز درحال حاضر بیش از 120 میلیون تومان قیمت دارد.

با این حال جهانگیری اکنون معتقد است یکی از ضعف های دولت همین لکنت زبان است و ما شرم می کنیم دستاوردهایمان را بگوییم.

او در بهمن ماه سال گذشته عملکرد دولت در دوره تحریم را شاهکار خواند و گفت: امروز به نقطه ای رسیده ایم که ترامپ و تیم او حضور ندارند.

چند روز بعد در دوم اسفندماه جهانگیری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و افتتاح همزمان طرح های اقتصادی و عمرانی در سالن پیامبراعظم (ص) استانداری کردستان در روز هایی که مردم در صف مرغ و گوشت بودند، گفت: نگذاشتیم مردم در تامین کالا های اساسی و دارو با وجود تحریم ها مشکلات را زیاد حس کنند.

جهانگیری هم معتقد است اگر دولت دوازدهم و اقداماتش نبود تاکنون کشور فروپاشیده بود و اگر این طور نشده، به خاطر اقدامات آنهاست.

او البته در نشستی با مدیران ارشد بانکی گفته بود: هریک از ما در دوران مسئولیت های مختلف خود کارنامه ای داریم و عملکرد ما از حافظه مردم پاک نخواهد شد.

ارزیابی اتفاقات اخیر و مواجهه کشور با پیچیدگی ها و فشار های متعدد نشان می دهد مسئولان اقتصادی کشور عملکرد خوبی داشته اند، اما عده ای نیز در داخل کشور تلاش می کنند به جامعه القا کنند دولت ضعیف است.

دولتِ غافلگیرشده درحالی که در همان سال 94 کارشناسان به دفعات تذکر داده بودند که با تغییر دولت در ایالات متحده، امکان خروج آمریکا از برجام بدون هیچ هزینه ای وجود دارد، اسحاق جهانگیری در تیرماه 97 و بعد از خروج آمریکا از توافق، بازگشت تحریم ها و آغاز فشار حداکثری در شورای اداری استان اصفهان حرف مهمی زد و گفت دولت درجریان این اتفاق غافلگیر شده است! حرفی که خیلی ها از آن تعجب و نهایتا تلاش کردند آن را به پای ساده لوحی برخی دست اندرکاران ماجرا بگذارند.

او البته در این سخنرانی این را هم گفت که دولت به تن هایی قادر به مدیریت کشور نیست و باید مردم به کمک دولت بیایند.

این درحالی بود که او و دولت یک سال قبل، با تبختر کسانی را که نگران خروج آمریکا از برجام بودند مورد استهزا قرار می دادند.

نمونه دیگر که البته بسیار جالب هم بود به آبان ماه گذشته برمی گردد؛ جایی که معاون اول دولت در پاسخ به سوالی درباره تورم و افزایش سنگین قیمت ها به جای اینکه از برنامه دولت بگوید و حداقل تلاش هایی را که صورت گرفته تشریح کند، گفت: برای کاهش قیمت ها دعا کنید! وعده های جهانگیری در سال 96 * وعده های توخالی سبب می شود مردم به کارآمدی نظام بدبین شوند * امروز توهین کنندگان به ظریف با برجام عکس یادگاری می گیرند * مطمئنم ما می توانیم بزرگ ترین چالش های سیاسی و اقتصادی پیش روی کشور را حل کنیم * امروز دیگر کسی از گرانی و تورم حرفی نمی زند.

، چون کاری شد کارستان * رونق شروع شده و رشد اقتصادی در سال جاری بالا رفته.

فضای بین المللی مثبت شده است * ما به همه اهداف مان در برجام رسیدیم * دنیا عاشق کار کردن با ایران شده.

هجوم شرکت های غربی و شرقی به ایران برای کار کردن آغاز شده * در دوران دولت های نهم و دهم قیمت ارز لحظه ای بالا می رفت * از ایران حفاظت و حراست می کنیم و نمی گذاریم سفره مردم کوچک تر شود * ما در بدترین شرایط اقتصادی کشور، بهترین خدمت را به محرومان کردیم * حل مشکلات اقتصادی در کشور نیاز به تدبیر و اقدام های عاقلانه دارد و نمی توان با وعده های بی اساس این مشکلات را حل کرد * ایران رییس جمهوری نیاز دارد که بتواند مدیریت اقتصادی کشور را به سمتی پیش ببرد که از آن اشتغال بیرون بیاید * ما می توانیم زندگی مردم را به صورت آبرومندانه متحول کرده، شغل فراوان ایجاد و میلیارد ها دلار در این کشور سرمایه گذاری کنیم * ما مسکن اجتماعی نیز داریم که با کمک نهاد های حمایتی مثل کمیته امداد، بهزیستی و وزارت تعاون و خیرین تعدادی مسکن دراختیار متقاضیان قرار گیرد * دولت آینده حتما ضدفساد خواهد بود.

ما در بحث مبارزه با فساد هیچ تعارفی با کسی نداریم و در این مساله باید شفافیت به وجود بیاید * باید تلاش کنیم قدرت خرید از تورم بالاتر باشد.

اگر این گونه نباشد مردم آسیب می بینند.

باید تورم را کاهش دهیم و قدرت خرید حتما از نرخ تورم بالاتر باشد * مقامات ارشد خارجی یکی پس از دیگری برای گفتگو با مقامات ایران صف کشیدند.

فضای اقتصادی کشور به فضای آرامی تبدیل شد * مردم عزیز شما حرف ها را شنیدید، آزمودنی را آزمودن خطاست.

از گذشته باید عبرت بگیرید.

انتخابات پیش رو انتخاب بین بد و بدتر نیست، میان راه و بیراهه است * الان هیچ ایرانی ای نیست که نگران باشد اگر مریض شد هزینه درمان را چگونه پرداخت می کند * نباید سفره مردم کوچک شود.

ما می توانیم با برنامه هایی که گفتیم مسائل و مشکلات را حل کنیم * راهکار های عاقلانه و عالمانه ای پیش بینی کرده ایم تا بتوانیم به زندگی فقرا رسیدگی کنیم و به نیازمندان جوری رسیدگی کنیم که دیگر نیاز نداشته باشند
کلید واژه ها: ارزش ها - انتخابات ریاست جمهوری - ارزش - وعده های انتخاباتی - انتخابات - جهانگیری - خبرگزاری - اسحاق جهانگیری - انتخابات ریاست - بحران اقتصادی - ریاست جمهوری - گزارش - سیاسی - سیاست - وزارت کشور - عقب نشینی - کشور - گروه - قدرت - میان - مردم - اقتصادی - کاندیدا - جمهوری - شرایط - بحران - ریاست - وزارت - اسحاق - قرار

آخرین اخبار سرویس:
اگهی استخدا نیرو جهت کار در فست فود

استخدام نیروی کافی نت و دفتر فنی تایپ و تکثیر

نیروی فنی به صورت پروژه ای و کنترات

صندوقدار و هاست

نیوری خانم جهت فروشگاه آنلاین

لغو همه تحریم ها بازگشت به برجام را در پی خواهد داشت

اظهارات مهرعلیزاده در سومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری 1400

افراد فاقد طهارت اقتصادی در دولت آینده جایی ندارند

استخدام ناخنکار ماهر

استخدام منشی و کارمند اداری خانم

انجام کارمجازی با گوشی درمنزل حقوق تضمینی

استخدام برقکار

دعوت به همکاری از مشاورین محترم در زمینه املاک

استخدام شرکت شیرین عسل

استخدام نیروی خانم کار در دفتر پیشخوان

فیلم/توسعه کشاورزی حفاظتی در بیجار

انتخاب کاندیدای اصلح می تواند راه برون رفت از مشکلات فعلی کشور باشد

کارآموزی کناف

استخدام صندوقدار و خدماتی

نارضایتی مردم از وضعیت موجود، زنگ خطر و هشداری برای مسئولان است + فیلم

توسعه همکاری صندوق سلامت با دانش بنیان ها

تولید ملزومات حجاب متنوع و گسترده

کار در رستوران در محدوده سجاد

صندوق دار و کمک حسابدار درمانگاه دندانپزشکی

استخدام افراد فعال در شرکت ویرا با حقوق

اتفاق نظر اولیانوف با عراقچی: نباید انتظار توافق در روزهای آتی را داشت

استخدام در دیلی مارکت وابسته به گروه صنعتی میهن

استخدام منشی خانم جهت املاک در سعادت آباد

استخدام مسئول شبکه کامپیوتری

اقدامات مجلس یازدهم در زمینه تحقق عدالت

در صورت احیای برجام، مسائل منطقه اولویت دولت سیزدهم در سیاست خارجی است

استخدام مشاور املاک/هلدینگ بزرگ دلتا

نیازمند مشاور جهت همکاری در دپارتمان املاک

نیروی کار برای سوپر مارکت

فیلم/ توضیحات خبرساز جلیلی در خصوص حجاب و بانوان

ویزیتورآقایا خانم باروابط عمومی بالا، ثابت و درصدی

استخدام طراح وبسایت و seoکار حرفه ای

کارگر ساده و وردست تاسیسات

فعلا در پروازهای کیش – اهواز محدودیت اعمال نمی شود

فعالیت هسته ای ایران در چارچوب معاهده NPT است

وقت مناسب ناخن گیری از نظر علم پزشکی

استخدام 2 نفر بازاریاب حرفه ای

استخدام کمک بهیار در کلینیک کاشت مو

فرصت شغلی آنلاین

استخدام ناخنکار پر مشتری درصدی 80 20

استخدام صندوقدار خانم شیفت شب

جذب نیروی بازرگانی خانم

نمی توان همه بار آموزش فضای مجازی را بر دوش یک نهاد گذاشت

رهبر انقلاب: علاج دردهای مزمن کشور در پُرشور بودن انتخابات است

دیدار حاج محمدی با خانواده مدیرکل زندان های استان فارس

استخدام نیروی آقا

اعطای نمایندگی بیمه سامان

منشی تلفنی در منزل

استخدام کارشناس حرفه ای سئو

حمایت رسمی فراکسیون اهل سنت مجلس از آیت الله رییسی

دعوت به همکاری ((مشاورین املاک باما))

نیازمند نگهبان اقا بومی ترجیحا متاهل

استخدام پاره وقت ادمین خانم

فروشنده کفش و کتانی

چشمان گربه ای خانم بازیگر /عکس

توافق بهزیستی و سازمان روانشناسی برای صدور مجوز مراکز مشاوره

ظاهر زندگی دیگران در باطن زندگی شما

منشی مدیر و مشاور تلفنی فوری

دعوت به همکاری و یا شراکت در خدمات موسسه زیبایی.

3نفر وزیتور خانم 1نفرخیاط خانم 1نفرپولیستر کار اقا

سالندار اقا نیروی اشپزخانه اقا سالادزن خانم

3 میلیون و 600 هزار خوزستانی، واجد شرایط رای دادن

پاداش نیکی به خانواده در کلام امام صادق (ع)

تبعیض نژادی و قومی؛ چالشی جدی برای نژاد ها و مذاهب کانادا

ویژگی مهمی که حضرت معصومه (س) را فضیلت بخشید

اظهارات مدیر کل آژانس درباره موضوع هسته ای ایران سیاسی است

استخدام مراقب سالمند،بیمار سراسر کشور

نیازمند نیروی آقا در رستوران

طراح وب سایت

استخدام نیروی جوان برای برنامه و فعالیت های فرهنگی

اطلاعیه ستاد مقابله با کرونا درباره تجمع هواداران یک نامزد انتخابات در اهواز

سلفی ماشینی سحر دولتشاهی /عکس

تماشای سومین مناظره نامزد های انتخابات 1400

جذب نیروی (خانم وآقا) جهت تکمیل کادراداری شرکت

کار در دفتر املاک

نیازمند معمار یا طراح داخلی حرفه ای

استخدام سرپرست فروش

انتخاب کاندیدای اصلح می تواند راه برون رفت از مشکلات فعلی کشور باشد

صحنه دردناک شکنجه و قربانی کردن یک گاو برای کاندیدای انتخابات شوراها در سیرجان+فیلم

مناظره| شفیعیان: من مسئولیت دولت روحانی را می پذیرم/ محمدخانی: مسبب وضع موجود، دولت مستقر است

مناظره| شفیعیان: رهبری از برجام حمایت کردند/ محمدخانی: کدام یک از 9 شرطی که رهبری برای برجام تعیین کردند، اجرایی شد؟

مناظره| شفیعیان: کاری که روحانی برای تصویب برجام کرد، در هیچ دولتی انجام نشد/ محمدخانی: مسبب وضع موجود، دولت مستقر است

مناظره| شفیعیان: انتخابات1400، بازی از پیش تعیین شده بود/ مطهرخانی: طبق نظرسنجی ها، لاریجانی و جهانگیری 4 و 2 درصد رای داشتند.

اتحادیه اروپا: مذاکرات وین بر دستیابی به یک توافق نهایی متمرکز است

اطلاعیه ستاد مقابله با کرونا درباره تجمع هواداران یک نامزد انتخابات در اهواز

استخدام نیروی خانم سالن دار رستوران سنتی

استخدام زوج سرایدار بدون فرزند

کرونا از جنگ بالاتر است!

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در سوییس همزمان با سراسر کشور

وقت انتخاب 10-مناظره | شفیعیان: هیچ کدام از 7 نامزد انتخابات، مسئولیت اشتباهات دوره مدیریتی خود را به گردن نگرفت/محمدخانی: اصلاح طلبان چه قدرحاضرند مسئولیت حمایتشان از دولت روحانی را بپذیرند؟

رایزنی عراقچی با روسای هیات های روسیه و چین در وین

هشدار استاندار سمنان به نامزد ها و حامیان آنان

جهت امور خزانه داری و تنخواه گردان.

صندوقدار کترینگ خانم یا اقا شیفت ظهر

به یک خانم مجرب و متعهد جهت خدماتی

متهم ردیف دوم بحران اقتصادی / چرا اسحاق جهانگیری نماد تام وضع موجود است؟

متهم ردیف دوم بحران اقتصادی / چرا اسحاق جهانگیری نماد تام وضع موجود است؟