موضوعات داغ: - همسان سازي حقوق بازنشستگان - حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق - باشگاه استقلال - مجلس شوراي اسلامي - شوراي اسلامي - سازمان برنامه و بودجه - واژگوني اتوبوس - برنامه و بودجه - سازمان برنامه - محمدحسين جعفريان - شهر آبسرد - تيم بسكتبال مهرام تهران - ستاد مركزي نظارت بر انتخابات - تعداد ثبت نامي ها - دوره هاي ماهانه - فيلم قصه ها - جام قهرمانان - درياي عرب - گلوبو اسپورت برزيل - وقوع تصادف - خودروسازي - بورس تحصيلي

مطالب مرتبط:
نیازمند منشی طراح اتوکد کورل آرتکم
نیازمند به پزشک عمومی دارای پروانه تهران
نیازمند به 1 آشپز و 1 ظرفشور برای رستوران
نیازمند منشی خانم
نیازمند راننده گریدر باتجربه
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 08:552021-05-17دانش

نیازمند یک بازمهندسی ارتباطی هستیم


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز در واقع نیازمند یک بازمهندسی ارتباطی هستیم، گفت: این بازمهندسی موجب به رسمیت شناختن همه ذی نفعان، - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز در واقع نیازمند یک بازمهندسی ارتباطی هستیم، گفت: این بازمهندسی موجب به رسمیت شناختن همه ذی نفعان، افزایش شفافیت، توسعه ارتباطات شبکه ای و پاسخگویی می شود و معنای جامع روابط عمومی شبکه ای است.

رسیدن به یک ظرفیت بهینه و مؤثر، مستلزم توانایی نرم افزاری، پلتفرم های ارتباطی هوشمند سازمان در کنار تفکر احترام به دیگران است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر سعیدرضا عاملی در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بحث روابط عمومی تقویت کننده ارتباطات و سرمایه اجتماعی و رهیدن از تنهایی پرداخت و اظهار کرد: فلسفه وجودی روابط عمومی یعنی تأمین احترام همگان، رعایت حقوق همه ذی نفعان، سخنگویی سازمان، تأمین حضور سازمان در همه عرصه های مرتبط و مدیریت مسئولیت اجتماعی سازمان.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی های روابط عمومی خلاق در انتقال های بهبودبخش، افزود: روابط عمومی خوب، آن روابط عمومی است که خلاقیت و نوآوری را در مسیر انتقال به وضعیت بهتر قرار دهد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این حوزه به پنج انتقال اشاره کرد و گفت: این انتقال ها عبارتند از؛ انتقال از روابط عمومی مبهم به روابط عمومی شفاف ، انتقال از روابط عمومی کند و تأخیری به روابط عمومی به لحظه و قابل دسترسی ، انتقال از روابط عمومی احساسی، توجیه کننده رفتار سازمان به روابط عمومی واقعیت گرا و عقلانی، انتقال از روابط عمومی خاموش به روابط عمومی پاسخگو و در نهایت انتقال از روابط عمومی موردی به روابط عمومی سیستمی و الگوریتمی.

دکتر عاملی همچنین با اشاره به توسعه ارتباطات در شرایط کرونا و به حساب آوردن اعضای سازمان به عنوان یک اصل تعیین کننده سلامت و رضایتمندی، اظهار کرد: روابط عمومی مسئولیت تقویت ارتباطات سازمانی و از انزوا خارج کردن همه اعضا را بر عهده دارد.

وی با بیان این که تنهایی و انزوای منفی، منشأ بدرفتاری های بین فردی، بین گروهی و افسردگی سازمانی است، به تنهایی مثبت نیز اشاره و تاکید کرد: تنهایی زمانی امری مثبت تلقی می شود که کار مثبتی در حین تنهایی انجام می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنان خود به استفاده از ارزش افزوده فناوری های نو برای تقویت سرمایه اجتماعی با استفاده از روابط عمومی شبکه ای و به طرح مسئله کارآمدی و افزایش سرمایه اجتماعی سازمان ها از طریق روابط عمومی شبکه ای پرداخت و گفت: در روابط عمومی شبکه ای به دنبال به فعلیت درآوردن ظرفیت های پنهان، خفته و ناکارآمدشده سازمان و ذی نفعان سازمان هستیم.

مسئله اصلی روابط عمومی شبکه ای یافتن راه حل برای کارآمدی سازمان و افزایش سرمایه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سازمان است.

وی در ادامه افزود: فناوری های جدید بر مبنای اتصال گرایی دو ارزش افزوده جدید را به وجود آورده اند که عبارتند از تراکم داده ها و افزایش تراکنش داده ها.

دکتر عاملی در ادامه به این پرسش پرداخت که چه امری باعث افزایش ارزش سرمایه نهادهای مجازی می شود؟ و در پاسخ به این سوال به تبدیل اطلاعات به داده، تراکم داده، تراکم تراکنش های داده ای، الگوریتم های نظام مند داده مبنای حل مسئله اشاره کرد.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به سرمایه جهانی و اینکه ارزش افزوده فضای شبکه ای جدید مربوط به بهره گیری از ظرفیت منبع کردن انبوه جمعیت برای تولید ارزش اقتصادی است، خاطرنشان کرد: در واقع منبع قراردادن جمعیت انبوه جهان برای تحقق یک هدف، منبع مالی عظیمی را به وجود آورد که باید از آن به سرمایه جهانی تعبیر کرد.

تمام شرکت های بزرگ امروز جهان در فضای مجازی از همین مسیر تراکم سرمایه اکسابایتی فراهم کرده اند.

دکتر عاملی در بخش دوم ارائه خود با طرح این سوال که روابط عمومی شبکه ای چیست، گفت: در فضای جدید که در پرتوی نظام فراگیر رایانه ای شکل گرفته است، یک شبکه را می توان مجموعه ای از دستگاه ها تعریف کرد که از طریق واسطه ارتباطی به یکدیگر متصل شده اند.

در چنین شبکه هایی، هر دستگاه به عنوان گره در نظر گرفته می شود و هر گره می تواند یک رایانه، پرینتر، گوشی همراه یا هر دستگاه ارتباطی دیگر و حتی دستگاه های اینترنت همه چیزها باشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازاداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی در ادامه با اشاره به شبکه های ارتباطی اظهار کرد: شبکه های ارتباطاتی، مجموعه ای از افراد، سازمان ها و دیگر موجودیت های اجتماعی هستند که به واسطه مجموعه ای از روابط اجتماعی مانند دوستی، همکاری یا تبادل اطلاعات به یکدیگر متصل می شوند که ارتباطات در چنین شبکه هایی به دو شکل صورت می گیرد: ارتباطات همزمان که در زمان واقعی تبادلات میان طرفین قرار می گیرد و ارتباطات غیرهمزمان که پیام ها می توانند در هر زمان ارسال شوند و مخاطبان دریافت کننده نیز در هر زمان اقدام به خواندن آنها کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین پیرامون عناصر اصلی ارتباطات شبکه ای به وجود گره های ارتباطی، ارتباط متقابل بین گره های ارتباطی، تعامل ماژولار بین گره های ارتباطی، تشخیص و به حساب آوردن یکدیگر و قابلیت طبقه بندی سطوح و محتوای ارتباطات اشاره کرد.

عضو هییت علمی گروه ارتباطات دانشگاه تهران در ادامه به روابط عمومی شبکه ای پرداخت و افزود: روابط عمومی شبکه ای ظرفیتی است برای تأمین نظام مند و پایدار ارتباطات سازمان به منظور حفظ و توسعه ارتباطات درون سازمانی، برون سازمانی و ایجاد مشارکت همه علاقه مندان در توسعه و پیشرفت سازمان از طریق افزایش داده ها و تراکنش های داده مبنا که منجر به افزایش سرمایه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شود.

وی در ادامه افزود: روابط عمومی شبکه ها از ظرفیت تبدیل پراکندگی و دوری به نظام مند شدن و نزدیکی، تأمین ارتباط همزمان بین ذی نفعان و توسعه ارتباطات فردی محیطی و حضوری به ارتباطات شبکه ای فردی و جمعی فرامکانی برخوردار است.

دکتر عاملی با اشاره به اینکه روابط عمومی شبکه ای ظرفیتی است برای پویا کردن همه عناصر ارتباطی درون سازمان، گفت: روابط عمومی شبکه ای را می توان قالب یا ریخت اجتماعی جدیدی برای روابط عمومی ها دانست که فعالیت های اساسی آن پیرامون شبکه ها سازمان یافته است.

در چنین زمینه ای، شبکه ها اقتضائات خاص خود را برای روابط عمومی ها به همراه دارند که مبتنی بر خصوصیات شبکه هاست.

در واقع در روابط عمومی شبکه ای، یک شبکه از ندها یا گره های به هم متصل تشکیل شده که این گره ها می توانند درون شبکه ای یا بیرون از شبکه باشند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به پیامدهای روابط عمومی شبکه ای پرداخت و تصریح کرد: تبدیل روابط عمومی سلسله مراتبی به روابط عمومی شبکه ای، روابط عمومی مخاطب گرا به روابط عمومی تعاملی، روابط عمومی تک فضایی به روابط عمومی شبکه ای دوفضایی و روابط عمومی مقطعی و مناسبتی به روابط عمومی نظام مند و ماندگار از پیامدهای روابط عمومی شبکه ای است.

وی به عنوان نتیجه گیری نهایی از سخنان خود در این جلسه، به غیرمرکزی و همه مرکزی شدن شبکه ای روابط عمومی و استحکام ارتباطات درونی، بیرونی سازمان نیز اشاره کرد و افزود: ظرفیت غیرمرکزی و مرکزی فضای مجازی و بستر ارتباطی اینترنتی امکانی است که می تواند منجر به مشارکت جمعی شده، انسجام گروه های درون سازمانی و برون سازمانی را افزایش دهد و سطح، دامنه و تراکم ارتباطات سازمان را افزایش دهد.

دکتر عاملی در پایان خاطرنشان کرد: توسعه و تعمیق روابط عمومی شبکه ای موجب افزایش سرمایه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سازمان می شود.

روابط عمومی شبکه ای منتهی به توسعه منابع انبوه انسانی سازمان که در پیوند و مشارکت اعضاء، مشتریان و علاقه مندان می شود و قابلیت بالایی برای افزایش سرمایه اقتصادی، سرمایه اجتماعی و سرمایه فرهنگی سازمان دارد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورای عالی انقلاب فرهنگی - روابط عمومی - شورای عالی انقلاب - وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - انقلاب فرهنگی - نیازمند - روابط - عمومی - شورای عالی - دکتر سعیدرضا عاملی - ارتباطات - تحقیقات و فناوری - سرمایه اجتماعی - سعیدرضا عاملی - عالی - فرهنگی - فناوری - انقلاب - تقویت کننده - رسمیت - شورای - امروز - شبکه - دبیر - بیان - پاسخگویی - دانشگاه - اجتماعی - تحقیقات

آخرین اخبار سرویس:
کرونا در ایران| 144 خانواده دیگر عزادار شدند

چند نکته درباره 5 تغییر کنکور/ از میزان تأثیر نمرات پایه داوزدهم و یازدهم تاتعیین شرط معدل برای ورود به دانشگاه

استخدام کارشناس آزمایشگاه در شرکت فرداد کیان فرتاک در قم

5 تغییر مهم در کنکور/ از میزان تأثیر نمرات پایه داوزدهم و یازدهم تاتعیین شرط معدل برای ورود به دانشگاه

ظرفیت صنایع تبدیلی برای سیب زمینی به 400 هزار تن می رسد

روز بدون فوتی کرونا در کردستان

داوطلبان روزهای پایانی کنکور را چگونه بگذرانند؟ 

فراخوان پذیرش و حمایت از ایده های فناورانه از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز منتشر شد

3 دانشجوی دانشگاه جهرم در جشنواره غزل خوانی حافظ برگزیده شدند

5 تغییر مهم در کنکور

3 دانشجوی دانشگاه جهرم در جشنواره غزل خوانی حافظ برگزیده شدند

5 تغییر مهم در کنکور

حذفیات کنکور 1402/ درس های عمومی از کنکور حذف می شود؟

مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی ناعدالتی آموزشی را بیشتر می کند

استخدام پروموتر در شرکت پردازش متصل رایکا با پورسانت و درآمد عالی در تهران

استفاده موفق الگوی ساختاری گلبرگ های گل رز در مهندسی بافت استخوان

استفاده الگوی ساختاری گلبرگ های گل رز در مهندسی بافت استخوان

ابلاغ مصوبه تبدیل دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه

از ثبت 2 اختراع تا چاپ 12 مقاله ISI توسط پژوهشگران جوان

دروس عمومی از کنکور حذف می شود

مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور مجموعه ای کامل برای سرویس دهی در حوزه های مختلف است

2 عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان در فهرست سرآمدان علمی کشور معرفی شدند

خدمات پرتعداد مالی به شرکت های خلاق تعلق گرفت

گناهانی که سبب سلب نعمت می شود

اهدای نشان خادمی حسینیه اعظم زنجان به رییس دانشگاه آزاد اسلامی

پیام تسلیت وزیر علوم در پی جان باختن دو خبرنگار ایرنا و ایسنا

دروس عمومی از کنکور حذف شد

ایجاد 6 رشته تحصیلی جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان

دروس عمومی از کنکور حذف شد

دانشجوی دکتری دانشگاه شهید بهشتی درگذشت

موفقیت دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا در مهندسی بافت استخوان

دروس عمومی از کنکور حذف می شود

پیام تسلیت وزیر علوم در پی جان باختن دو خبرنگار ایرنا و ایسنا

پیام تسلیت وزیر علوم در پی جان باختن خبرنگاران

تسلیت دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پی حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران

وزیر علوم جان باختن دو خبرنگار ایرنا و ایسنا را تسلیت گفت

تصاویر منتخب خرداد 1400

تبریک لاتی الناز شاکردوست به پرویز پرستویی!

تسلیت دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پی حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران

طرح اصلاح کنکور از عدالت تا کار آمدی/ گلشنی: کنکور تا زمانی که رانت وجود دارد برداشته نخواهد شد

پیام تسلیت وزیر علوم در پی جان باختن دو خبرنگار ایرنا و ایسنا

10 دانشگاه با بیشترین درخواست همانندجویی پایان نامه ها/ دانشگاه فردوسی مشهد در صدر

پیام تسلیت وزیر علوم در پی جان باختن دو خبرنگار ایرنا و ایسنا

5 تغییر اساسی کنکور

واردات 2 میلیونی واکسن کرونا کامل شد

دانشگاه فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد دانشجو می پذیرد

دانشگاه فنی و حرفه ای کهگیلویه وبویراحمد در 25 کدرشته کاردانی و کارشناسی دانشجو می پذیرد

برگزاری مسابقات والیبال ساحلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی

مرکز مشاوره در دانشگاه پیام نور افتتاح شد/ در زمان کرونا نیاز به مراکز مشاوره بیش از گذشته است

مصوبه تبدیل دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی

ترم تابستانی دانشگاه ملایر از 9 مرداد آغاز می شود

تحول دانشگاه بدون همکاری استادان و هیئت علمی امکان پذیر نیست

مصوبه تبدیل یک دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه ابلاغ شد

آخرین فرصت ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1400

استخدام طراح - گرافیست در کاوش الکترونیک نوتریکا منطقه آزاد انزلی در تهران

دو روز تا پایان مهلت ثبت نام پذیرش در دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان

(تصاویر) نخستین جراحی رباتیک از راه دور ایران

چهاردهمین جلسه شورای مدیریت فعالیت های دانش بنیان دانشگاه آزاد برگزار شد

استخدام تکنسین مکانیک در شرکت سوین آسانبر سهند در تهران

آخرین اَبَرماه سال 1400 را به تماشا بنشینید

تاسیس 3 کانون بسیج اساتید در مراکز وابسته دانشگاه جامع علمی و کاربردی

استخدام کارشناس و مشاور اعزام دانشجو در آوای حامی مهاجر در تهران

استقرار 100 واحد فناور در ساختمان سوم مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز

افزایش یارانه نشریات دانشجویی در دانشگاه تربیت مدرس

شعار معیشت بدون توجه به شعار ارتقای اقتصاد دانشگاه، عالمانه نیست/ کشور و دانشگاه ها نیازمند تحول جدی است

انجمن های علمی به استقلال بیشتری نیاز دارند

انجمن های علمی برای عملکرد بهتر نیاز به استقلال بیشتری دارند

دوربین های قابل تزریق با سرنگ!

آتش سوزی جنگل های زاگرس عمدی یا سهوی؟ / نگرانی فعالان محیط زیست برای شُش های کشور

اصلاح آیین نامه ارتقای اساتید / ثبت نام آزمون های کاردانی نظام جدید و کارشناسی ناپیوسته سال 1400

تصاویر باورنکردنی از خیابان های کویت بعد از طوفان شن

غفلت دانشگاه ها از محافظت دانشجویان در برابر آسیب های اجتماعی

آخرین مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ هر سال دو کنکور

نیاز به مدرس رشته های دانشگاه

دانشجویان ترم بالایی کارشناسی در اولویت تزریق واکسن قرار می گیرند

اعطای مدرک دکترای هنری به 24 سینماگر و صداپیشه

5 تغییر اساسی کنکور

دانشگاه ها بر اساس تعداد دانشجویان معلول مناسب سازی فضا را عملیاتی کنند

بازاریاب پاره و تمام وقت (دانشجو )

عرضه محصولات اپل به دانشجویان برای یادگیری بهتر!

5 تغییر مهم در کنکور

عرضه محصولات اپل به دانشجویان برای یادگیری بهتر!

مهندسی پزشکی، الکترونیک

فروشنده خانم نیمه وقت

گل گهر را ببرید 2 برابر پاداش می دهم/ ایران با 65 ورزشکار به المپیک توکیو می رود

تورم 43 درصدی؛ یک نفر هم به ما خسته نباشید نگفت/ دورخیز کرونا برای حمله پنجم

دروس عمومی از کنکور حذف خواهد شد

حذف دروس عمومی از کنکور سراسری

به هیچ عنوان به تعویق کنکور فکر نمی کنیم

شهریه دانشگاه وارث الانبیاء کربلا برای حافظان قرآن کریم نصف شد

طرح شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ساماندهی کنکور از 1402

دانشگاه آزاد کرمانشاه: کالبدگشایی سگ زنده صحت ندارد

یک کارمند، پرچمِ «شعر امید» به دست گرفت

آغاز واکسیناسیون دانشگاهیان در عراق با هدف ازسرگیری آموزش حضوری

دستیار طب سنتی پس از آموزش حجامت و طب سنتی

برقراری پرواز مسیر رامسر به کیش

انجام نخستین جراحی رباتیک از راه دور ایران بر روی شبکه همراه اول

نشست بررسی روند اجرای تفاهم نامه همکاری های دانشگاه مازندران و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 2 تیر

مسابقه بزرگ دوچرخه سواری «در رکاب امام مهربانی ها» در کاشان برگزار می شود

نیازمند یک بازمهندسی ارتباطی هستیم

نیازمند یک بازمهندسی ارتباطی هستیم