موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - مجلس شوراي اسلامي - شوراي اسلامي - يحيي گل محمدي - باشگاه استقلال - الناز شاكر دوست - سرمربي استقلال - پاداش پايان خدمت بازنشستگان - مدافع تراكتور - پرويز پرستويي - مصدوميت بازيكن استقلال - اهل تسنن - بانداژ هوشمند - شب و روز - شوك آنافيلاكسي - آبفار لرستان - ابخيزداري - تورنا2 - سفارت ژاپن - يمه خدمات درماني نيروهاي مسلح - سيد الشهدا - منچستر - طرح محرم سازي مدارس دخترانه

مطالب مرتبط:
پیشنهاد اختصاص 5850 میلیارد تومان اعتبار به صنعت زنبورداری
پیشنهاد اختصاص 5850 میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری از اثرات خشکسالی بر زنبورداری
پیشنهاد اختصاص 5850 میلیارد تومان اعتبار به صنعت زنبورداری
تخصیص 3.4 میلیارد تومان اعتبار برای روستاهای فاقد دهیاری مراغه
تامین اجتماعی سمنان 100 میلیارد تومان هزینه درمان پرداخت کرد
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 02:102021-05-16اقتصادي

اختصاص 395 میلیارد تومان اعتبار محرومیت زدایی به سمنان


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: در مجموع بالغ بر 395 میلیارد تومان از محل اعتبارات ویژه توسعه روستایی و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار قانون بودجه 1400 برای این استان در نظر گرفته شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از سمنان، منوچهر فخری یکشنبه شب در نخستین جلسه کارگروه بسیج سازندگی استان سمنان با موضوع اجرای طرح جامع محرومیت زدایی اظهار کرد: هدف از حضور و استفاده از همراهی بسیج سازندگی، دستیابی به موفقیت بیشتر در زمینه محرومیت زدایی و مشارکت و همراهی برای پیشبرد امور عمرانی روستایی و شهری است.

وی افزود: بسیج سازندگی پیمانکار و رقیبی برای پیمانکاران در استان سمنان نیست و تنها به دنبال پیشبرد اقدامات و امور به منظور کمک به دستگاه های اجرایی و ارائه خدمت مطلوب به مردم است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان تأکید کرد: همچنین اعتباراتی ویژه بسیج سازندگی برای ورود به بحث مشارکت و پیشبرد امور عمرانی در روستاها و شهرها اختصاص یافته است که می تواند کمک حال و یاری دهنده دستگاه های اجرایی در خدمت رسانی بیشتر و بهتر باشد.

فخری اظهار کرد: در سال گذشته در بحث اعتبارات محرومیت زدایی ویژه بسیج سازندگی، استان سمنان نسبت به استان های دیگر از اعتبارات کمتری برخوردار شده و پروژه های کمتری به بسیج سازندگی واگذار شد که باید تلاش داشته باشیم تا در سال جدید این مهم تقویت شود.

وی بیان کرد: لایروبی قنوات و چشمه ها و توجه به امر آب کشاورزی و شرب و احداث کانال های آبرسانی، به عنوان یکی از اولویت های ما در استان سمنان در دستور کار کارگروه قرار گیرد و دستگاه های اجرایی از ظرفیت بسیج سازندگی برای این مهم استفاده کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان ادامه داد: امیدواریم از این ظرفیت در حوزه صنعت و میامی نیز استفاده شود که قطعاً توسعه و تحرک بیشتر در معادن را به همراه خواهد داشت و محدودیت ها در این حوزه را از بین خواهد برد.

فخری با بیان اینکه شهرستان میامی، جزو 31 شهرستان کمتر توسعه یافته کشور محسوب شده است، گفت: توجه و برنامه ریزی ویژه ای برای این منطقه در استان هدف گذاری شده است که بسیج سازندگی می تواند در حوزه شهرستان میامی در تمامی امور در حوزه های مختلف، اقدامات خود را به انجام برساند و در راستای محرومیت زدایی گام بردارد.

وی عنوان کرد: اجرای دهکده اقتصاد مقاومتی توسط بسیج سازندگی در شهرستان دامغان از دیگر اقدامات ارزنده ای است که با تجربه خوبی که در شهرستان سمنان داشتیم، می تواند به ثمر برسد و کم کم این مهم در تمامی استان فراگیر شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: در مجموع بالغ بر 395 میلیارد تومان از محل اعتبارات ویژه توسعه روستایی و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار قانون بودجه 1400 برای استان سمنان در نظر گرفته شده است که مدیران دستگاه های اجرایی باید تلاش خود را برای تعریف پروژه در راستای جذب این اعتبارات گام بردارند.

فخری افزود: باید تلاش خود را به کار گیریم تا بیشترین میزان جذب اعتبار در بخش های مختلف محرومیت زدایی را داشته باشیم و به تبع آن بیشترین واگذاری پروژه ها به بسیج سازندگی محقق شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی، بازوی توانمند دستگاه های اجرایی استان بوده و با دیدگاه مثبت، هم افزایی و همدلی که وجود دارد، شاهد اقدامات خوبی در حوزه محرومیت زدایی خواهیم بود.

فخری بیان کرد: از تلاش ها و زحمات ارزنده نیروهای جهادی و بسیج سازندگی استان سمنان که در سیل اخیر روستاهای جنوب دامغان نسبت به امدادرسانی اقدام کردند، تقدیر و تشکر می کنم.

واگذاری 15 پروژه محرومیت زدایی به بسیج سازندگی سمنان مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری سمنان نیز در این جلسه با بیان اینکه نخستین جلسه کارگروه بسیج سازندگی استان با موضوع اجرای طرح جامع محرومیت زدایی در استان، برگزار می شود، اظهار کرد: این جلسات به صورت مستمر و ماهانه با حضور اعضا برگزار می شود.

مهدی صمیمیان افزود: دستگاه های اجرایی عضو کارگروه به صورت ماهانه باید گزارش اقدامات خود را در راستای محرومیت زدایی در استان ارائه دهند.

وی اضافه کرد: در سال 1399، تعداد چهار جلسه کارگروه بسیج سازندگی استان سمنان در راستای پیشبرد امور مرتبط با بحث محرومیت زدایی برگزار شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری سمنان عنوان کرد: 15 پروژه با اعتبار دو میلیارد و 560 میلیون تومان در سال گذشته و به منظور اجرای طرح جامع محرومیت زدایی، به سازمان بسیج سازندگی استان واگذار شد.

صمیمیان بیان کرد: این پروژه ها در حوزه های آب و فاضلاب، تبلیغات اسلامی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، آب منطقه ای، ورزش و جوانان و نوسازی مدارس بوده است.

وی گفت: در سال جاری نیز برای این مهم و تخصیص اعتبارات، آمادگی کامل وجود دارد و پروژه های تعریفی توسط دستگاه های اجرایی استان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح و به تصویب خواهد رسید.

راه اندازی دهکده اقتصاد مقاومتی در دامغان جانشین فرمانده سپاه استان سمنان نیز در این جلسه اظهار کرد: در سال گذشته با همدلی و وفاقی که در استان وجود داشت، توانستیم در راستای محرومیت زدایی و ارائه خدمات مطلوب گام برداریم.

سرهنگ منصور شوقانی افزود: امیدواریم با توجه ویژه به اولویت های در نظر گرفته شده، اقدامات در این حوزه بیش از پیش در سال جاری سرعت، کیفیت و هم افزایی را به همراه داشته باشد.

وی اضافه کرد: در ابتدای سال هستیم و تقاضا داریم تا برای رسیدن به هم افزایی، همدلی و ارائه خدمات مطلوب تر، تصویب پروژه ها در این حوزه تسریع یابد.

جانشین فرمانده سپاه استان سمنان ادامه داد: توجه به امورات آب آشامیدنی، آبخیزداری و بیابان زدایی در روستاها در بخش محرومیت زدایی یکی از اولویت های ما در پیشبرد امور است.

شوقانی تصریح کرد: رسیدگی و لایروبی قنوات و چشمه ها و توجه به امر آب کشاورزی، از دیگر اولویت های ما در زمینه محرومیت زدایی است.

وی بیان کرد: راه دسترسی روستایی و همچنین راه بین مزارع از دیگر اولویت های ما در پیشبرد امور محرومیت زدایی در استان سمنان است.

جانشین فرمانده سپاه استان سمنان اضافه کرد: در حوزه اقتصادی، در 14 عرصه اقتصاد مقاومتی می توانیم ایفای نقش داشته باشیم و در همین راستا، بحث دهکده اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دارد که این مهم در سال گذشته در مرکز استان راه اندازی شده و برکات خوبی به همراه داشته است.

شوقانی اظهار کرد: هدف گذاری ها برای راه اندازی دهکده اقتصاد مقاومتی در شهرستان دامغان نیز انجام شده است که در سال جاری انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در هنگام حضور در روستاهای محروم در راستای توجه به امورات این مناطق برای محرومیت زدایی، از حداکثر توان نیروهای جهادی و همچنین ادوات و تجهیزات برای پیشبرد امور عمرانی و سایر بخش ها در روستاها استفاده خواهیم کرد.

تکمیل 5 خانه عالم روستایی در استان سمنان رییس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان نیز در این جلسه با بیان اینکه در سال گذشته، سه جلسه کارگروه بسیج سازندگی در این استان برگزار شد، اظهار کرد: 17 پروژه استانی مصوب و تفاهم نامه توسط دستگاه های اجرایی برای اجرا منعقد شد.

مهدی کاشفی با بیان اینکه پروژه ها در این حوزه، 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اضافه کرد: پنج خانه عالم روستایی ظرف مدت یک ماه تکمیل و تحویل شد.

وی با بیان اینکه تقاضا داریم تا این جلسات با همدلی و وفاقی که در سطح مدیران کل استان سمنان وجود دارد، تداوم داشته باشد، افزود: در سال گذشته ازنظر کیفیت امور و پروژه ها برای محرومیت زدایی همدلی و وفاق و عنایت ویژه ای وجود داشت که از استاندار سمنان و معاونان وی و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان تقدیر و تشکر دارم.

رییس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان ادامه داد: در حوزه آب و راه روستایی اعتبار بسیار خوبی در سال 1400 برای بسیج سازندگی پیش بینی شده است که امیدواریم با پای کار بودن مدیران کل مربوطه، بتوانیم اعتبار بیشتری را برای استان جذب کنیم.

کاشفی عنوان کرد: تقاضا داریم تا در راستای تأمین امکانات اولیه گروه های جهادی و پشتیبانی از این افراد، کمیته پشتیانی گروه های جهادی ذیل کارگروه بسیج سازندگی استان تشکیل شود.

وی تصریح کرد: در استان سمنان برای بخش دهکده اقتصاد مقاومتی در سال گذشته دو میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که با تخصیص 50 درصدی این اعتبار، در 14 عرصه 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشتیم.

رییس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال جاری نیز به بخش دهکده اقتصاد مقاومتی در راستای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال توجه ویژه ای شود.

انتهای پیام/2568/س/
کلید واژه ها: بسیج سازندگی - محرومیت زدایی - سمنان - سازندگی - محرومیت - استاندار سمنان - استان - میلیارد تومان - استان سمنان - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - عمرانی - اعتبار - بسیج - دستگاه های اجرایی - استاندار - اعتبارات - مناطق کم برخوردار - پیمانکار - روستایی - میلیارد - هماهنگی - قانون بودجه 1400 - توسعه روستایی - خبرگزاری فارس - همراهی - کم برخوردار - منوچهر فخری - قانون بودجه - رفع محرومیت - تومان

آخرین اخبار سرویس:
تاکنون 40هزار تن چغندرقند مناطق گرمسیری استان کرمانشاه برداشت و تحویل کارخانه های قند شده است

صدور 7 مجوز سرمایه گذاری در جاجرم

ایمنی زایی 93.5درصدی «کووایران برکت» در فاز دوم/ 12 کشور در صف خرید واکسن ایرانی

به تعدادی خانم جهت غرفه نمایشگاه نیازمندیم

نیازمند کمپرسی ده چرخ در معدن

جذب نیروی تلفنی دورکار

به یک خانم جهت همکاری در تایپ و تکثیر نیازمندیم

شغل فروش زعفران

کرونا چند میلیونر جدید آفرید؟

سوله جهت شراکت و همکاری

فراخوان جذب مشاور در هلدینگ املاک خانه

راننده ایسوز 6تن

افزایش پیک بار مصرف برق تا 62 هزار مگاوات

خاندوزی: عملکرد بانک ها آبرویی برای بانک مرکزی باقی نگذاشته است

معاون قوه قضاییه: ضرورت اصلاح نظام قیمت گذاری خودرو

خرید بذر غلات در قزوین از مرز 4 هزار تن عبور کرد

رکورد جدید مایکروسافت با رسیدن به ارزش دو تریلیون دلار

جزییات اعطای کارت رفاهی تا 7 میلیون تومان

آغاز برداشت نخود از مزارع بخش خلیفان شهرستان مهاباد

باطری ساز ماهر ونیمه ماهر

استخدام مسئول فروش خانم در شرکت تولیدی معتبر

نیاز مند نیرو کار ساختمانی

به فروشنده آقا جهت همکاری نیازمندیم

استخدام فروشنده خانم با مزایای

ثبت نام رایگان اسنپ باکس مختص آقایان

کارگر جوان آقا و خانم

نیازمند منشی خانم در مشاور املاک زمین شهری

دو هزار انبار کالای کرمان در انتظار ثبت صمت

زمان و نحوه ثبت نام پیش فروش محصولات ایران خودرو تیر 1400

جزییات پرداخت کارت رفاهی 7 میلیونی/ چه افرادی مشمول هستند؟

وام 7میلیونی برای یارانه بگیران و دارندگان سهام عدالت

گشایش نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان در گلستان؛ حضور هیئت تجاری کشور قزاقستان در نمایشگاه

بانک هایی که وام 7 میلیون تومانی می دهند

کارآفرینی از پای چرخهای خیاطی

فرصت ثبت نام تسهیلات کسب و کار تا پایان شهریور ماه تمدید شد

خرید بذر غلات در قزوین از مرز 4 هزار تن عبور کرد

290 طرح وزارت نیرو تا پایان دولت دوازدهم بهره برداری می شود

سوءاستفاده برخی مدیران از پرداخت حقوق بازنشستگان

کارون در محاصره فاضلاب

سامانه کاربردی اطلاع رسانی خاموشی ها در کرمانشاه افتتاح شد

کارگر ساده و راننده نیسان

حقوق ساعتی پرداخت می شود کارگر ساده وماهر

مدیر فروش حقوق ثابت+نیمه وقت باپلنهای افزایش حقوق

استخدام بازاریاب آرایشی و بهداشتی با حقوق

استخدام کارشناس فنی و مهندسی

استخدام کارخانه معتبر در یزد

تمرکز بر نیازهای مشتریان، وجه تمایز بانکداری دیجیتال

افزایش دمای هوا و ضرورت مدیریت مصرف آب و برق

شگفتی جدید رنو در دنیای خودروهای برقی

جزییات اعطای وام 7میلیون تومانی به یارانه بگیران

تصمیمی برای افزایش قیمت شیر خام گرفته نشده است

آغاز واکسینه کردن کودکان در برابر کرونا در اولین کشور خاورمیانه

سمپاشی نسل دوم کرم سیب با پهپاد در دماوند

توقیف خودروی حامل کولر های قاچاق در میاندورود 

پیش بینی قیمت طلا فردا پنجشنبه 3 تیر 1400

قیمت پرفروش ترین کولرها در بازار

فیلم | همه باید برای تولید مضاعف واحدهای تولیدی تلاش کنند

جزییات اعطای وام 7میلیون تومانی

فیلم| کارخانه قند ورامین با حمایت دستگاه قضایی به چرخه تولید بازگشت

صحبت های رییس اتحادیه از روند قیمت ها در بازار طلا و سکه

در بهار امسال چقدر کاهش بارش داشتیم؟

طرح ساماندهی نواحی کارگاهی شهر پردیس اجرا شد

تمدید مهلت ثبت نام تسهیلات کرونایی در آذربایجانغربی

همکارفنی

مکانیک ماهر ماشین های سنگین

نیازمند نگهبان باغ شهری

فروشنده تمام وقت با تجربه آقا یا خانم

ویزیتور کارشناس فروش لوازم آرایشی و بهداشتی

نیازمند فروشنده مجتمع زیتون

درخواست همکاری خدمه خانم

استخدام نیرو مسلط به زبان انگلیسی

زندانیان جرائم غیر عمد لرستان نیازمند سخاوتمندی خیران

افزایش چشمگیر بیماران سرپایی مبتلا به کرونا

690 میلیون نفر از ساکنان جهان هر شب گرسنه می خوابند

پیش فروش یک ساله 2 محصول ایران خودرو از فردا 3 تیر

پیش بینی قیمت طلا فردا پنجشنبه 3 تیر

کاهش 50 درصدی آورد آب در حوزه دز

نیمی از نیاز کاغذ تحریر کشور وارد می شود/ سود 27 برابری شستا از سال 97

ضریب اشغال تخت در بیمارستان های گلستان رو به کاهش است

‍ رفع مشکل قطعی آب 24 روستای مجتمع قلعه گلینه بخش کوزران شهرستان کرمانشاه

جزییات اعطای وام 7میلیون تومانی به یارانه بگیران و دارندگان سهام عدالت

قیمت روز میوه های تابستانی در 2 تیر 1400

افزایش پیک بار مصرف برق تا 62 هزار مگاوات

کمک 14 میلیارد ریالی بانوی شیرازی به آنکولوژی امیر

بخشی از ظرفیت تولید برق در منطقه پارس جنوبی به مردم استان بوشهر اختصاص یابد

برخی کارگران عسلویه در خانه ماندند

پرداخت یکهزار و 340میلیارد تومان اعتبار برای اجرای 39طرح مهم در گلستان

رشد فعالیت های تجاری منطقه یورو با بیشترین سرعت در 15 سال اخیر

جزییات پرداخت یارانه یک میلیون تومانی

جزییات اعطای وام 7میلیون تومانی به یارانه بگیران و دارندگان سهام عدالت

لزوم عمل به مصوبه ممنوعیت کشت شلتوک در خوزستان

بهار 1400 با کاهش بیش از 62 درصدی بارش ‎ها سپری شد

اسامی برندگان رزرو سایپا + قیمت محصولات سایپا 1400

قیمت گذاری واکسن ایرانی + جزییات

تکمیل طرح گاز رسانی در لیکک و روستا های حومه

مدیر پروژه تولید واکسن: اثربخشی واکسن کووایران تا 93.5 درصد است

پروژه آزادراه خرم آباد ـ اراک مرداد ماه زیر ترافیک می رود

اجرای سیستم های آبیاری نوین، تسکین بخش خشکسالی

درخواست برخورد با کشاورزانی که غیرمجاز آب برداشت کنند

قیمت گوشی موبایل سامسونگ در بازار امروز + جدول قیمت

اختصاص 395 میلیارد تومان اعتبار محرومیت زدایی به سمنان

اختصاص 395 میلیارد تومان اعتبار محرومیت زدایی به سمنان