مطالب مرتبط:
برگزیدگان جشنواره قرن؛ معرفی به جامعه بزرگ یونسکو و بهره مندی از جوایز مادی و معنوی
فراخوان جشنواره دانشمندان و اندیشمندان جوان از یکم خرداد آغاز می شود / نزدیک به 2 میلیارد تومان جایزه در انتظار برگزیدگان
غلامی: شعار پنجمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان اعلام شد
پرونده ثبت جهانی سبلان برای ارسال به یونسکو در حال تکمیل است
معرفی داوران جشنواره بین المللی فیلم «زمین»
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 25 اردیبهشت 1400 ساعت 16:152021-05-15فرهنگي

معرفی برگزیدگان جشنواره اندیشمندان و دانشمندان به یونسکو/اعلام زمان ارسال ایده ها


زمان ارسال ایده ها به پنجمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان تحت عنوان جشنواره قرن که آذرماه امسال برگزار می شود، اعلام شد؛ برگزیدگان این جشنواره به جامعه بزرگ یونسکو معرفی خواهند شد.

- زمان ارسال ایده ها به پنجمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان تحت عنوان جشنواره قرن که آذرماه امسال برگزار می شود، اعلام شد؛ برگزیدگان این جشنواره به جامعه بزرگ یونسکو معرفی خواهند شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر غلامی، دبیر پنجمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در نشست خبری این جشنواره که تحت عنوان جشنواره قرن امروز در بنیاد نیکوکاری جمیلی برگزار شد، با اشاره به اینکه 1400 آخرین سال قرن اخیر است و به همین دلیل عنوان جشنواره قرن را برگزیدیم، ابراز امیدواری کرد جشنواره پیش رو مایه برکات و آثار مثبت بسیاری باشد و گستره ای به میزان قرن اخیر پیش روی ما قرار دهد.

وی افزود: طی چهار دوره قبلی جشنواره حدود 1804 نفر شرکت کننده داشته ایم که این تعداد در سایت جشنواره ایده های خود را ثبت کرده و از این تعداد 146 ایده به عنوان ایده های پذیرفته شده نهایی توسط کمیته های علمی و کسب و کار به عنوان طرح های برگزیده انتخاب شدند.

دبیر جشنواره قرن ادامه داد: از این تعداد طرح 21 ایده به نمونه محصول اولیه رسیده اند و البته تعدادی نیز به مرحله کسب و کار رسیده اند.

مشفق همچنین بنیاد نیکوکاری جمیلی را به عنوان تنها حامی مادی و معنوی این جشنواره دانست و تاکید کرد: این بنیاد در 4 دوره قبلی و در دوره پنجم تنها حامی این جشنواره بوده و صاحب امتیاز معنوی این جشنواره است.

این بنیاد اولین خیریه حامی سرمایه های فکری است و امیدواریم این حرکت ارزشمند آغازگر نهضت جدیدی برای ورود خیرین جهت حمایت از سرمایه های فکری کشور باشد.

برگزیدگان به جامعه بزرگ یونسکو معرفی خواهند شد مهندس جمیلی، رییس بنیاد خیریه نیکوکاری جمیلی و رییس شورای سیاستگذاری جشنواره قرن نیز تصریح کرد: جشنواره قرن نماد همکاری میان علم و ثروت است.

حامیان معنوی این جشنواره مراکز علمی و دانشگاهی و اساتید برجسته ای هستند که به صورت داوطلبانه از این جشنواره حمایت می کنند و این بسیار لذتبخش است.

وی در خصوص نحوه برگزاری این جشنواره یادآور شد: برگزاری جشنواره در آذرماه سال جاری به صورت حضوری، نیمه حضوری و مجازی پیش بینی شده است.

بخش اعظمی از جشنواره پیش رو با توجه به همه گیری کرونا ویروس به حوزه علوم پایه اختصاص دارد.

جمیلی با اشاره به افزوده شدن بخش هوش مصنوعی به جشنواره پیش رو، خاطرنشان کرد: هدف ما تنها برگزاری جشنواره نیست، بلکه اثرگذاری ملموس در حوزه علم و دانش است.

ما تلاش می کنیم فرصتی مناسب برای دانشمندان و متخصصین جهت دیده شدن فراهم کنیم.

در طول زمان ثبت نام از هر ایده پردازی پشتیبانی خواهد شد و نحوه داوری در دو حوزه کسب و کار و ایده پردازی نیز به صورت شفاف به اطلاع ایده پردازان خواهد رسید.

جمیلی مبنای جشنواره را حمایت از اندیشمندان و دانشمندان جوان همکاری های بین المللی دانست و افزود: طی تفاهمنامه ای که با سازمان جهانی یونسکو به امضا رسیده، برندگان در جامعه بزرگ یونسکو معرفی خواهند شد.

وی ضمن تاکید بر تقویت باشگاه ایده پردازان ادامه داد: جشنواره تنها یک اسم نیست، بلکه به منزله حرکت علم و تحت حمایت قراردادن طرح های مناسب و تحول آفرین است.

ما بنا داریم از مرحله نام نویسی تا اعلام نتایج استارت آپ ویکند برگزار کنیم و ارتباط بین شرکت کنندگان را با اساتید و طلایه داران ایجاد می کنیم تا بر غنای علمی جشنواره افزوده شود.

جمیلی با تاکید بر لزوم تبدیل ایده های فردی به تیمی گفت: از طرح هایی که فرصت حضور در جمع برگزیدگان را ندارند، بسته به تلاش و پشتکارشان در قالب باشگاه ایده پردازان حمایت های مبسوطی خواهد شد.

حتی کسانی که سال های قبل شرکت کرده اند و تصور می کنند ایده شان پخته تر شده، حتما در این دوره شرکت کنند.

مکانیزم حضور علاقه مندان و داوری در جشنواره قرن دکتر مشفق، دبیر پنجمین جشنواره قرن رخدادهایی همچون جشنواره پیش رو را فرصتی برای تبدیل شکوفه های آگاهی و دانش به مرحله ثمردهی دانست و گفت: ما در پی ایجاد بستری هستیم تا از تفکرات و ایده های ناب حمایت های لازم به عمل آید.

وی با اشاره به بهره گیری از پتانسیل اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و نخبگان در عرصه داوری ها تاکید کرد: تلاش می کنیم داوری های ما پاسخگو و شفاف باشد تا همه بدانند ایده ها در چه مرحله ای قرار دارند و براساس چه مختصاتی داوری شده اند.

مشفق تصریح کرد: شرکت کنندگان برای ارائه ایده های خود و آنچه در ذهن دارند تا به جشنواره ارائه دهند، نهراسند.

هر ایده ای که حتی گامی کوچک در مسیر پیشرفت محسوب شود، قابل تقدیر است.

دبیر پنجمین جشنواره قرن با بیان اینکه این جشنواره در دوبخش کسب و کار و ایده پردازی برگزار می شود، افزود: جرقه ها و ایده ها مراقبت می خواهد تا بارور شوند و به مرحله ثمردهی برسند.

رسیدن به این مهم تنها به تفکرات ایده دهنده منحصر نمی شود، بلکه نیاز به سرمایه گذاری و ارتباط و همکاری با ارگان ها است و ما بنا داریم از ایده هایی که به کسب وکار می رسند، حمایت های لازم را صورت دهیم.

مشفق با تشریح مکانیزم حضور افراد در جشنواره خاطرنشان کرد: علاقمندان با مراجعه به پرتال جشنواره می توانند ایده های خود را بارگذاری کنند.

در گام بعدی پس از جمع آوری ایده ها تقسیم بندی لازم در دوبخش ایده پردازی و کسب و کار صورت می گیرد.

ما برای بخشهای مختلف هیئت داوران متشکل از اساتید برجسته در نظر گرفته ایم.

در گروه های تخصصی هریک از طرح ها به داوران متخصص ارجاع داده شده و نظرات آن ها در کمیته اصلی داوران تجمیع می شود تا نقاط قوت و ضعف آن ها مورد بررسی قرار گیرد سرانجام نیز کمیته داوران براساس امتیازدهی طرح ها را انتخاب می کنند.

مجموع جوایز برگزیدگان کمره ای، رییس جشنواره قرن نیز تاکید کرد: برای اولین بار بنیاد خیریه نیکوکاری جمیبلی به عنوان یک بخش خصوصی وارد حوزه حمایت از پژوهش و پژوهشگر شده که قابل تقدیر است.

جوانان متخصص سرمایه های آینده کشور هستند و باید در کشور خودشان استعدادهایشان شکوفا شود.

وی از حرکت تدریجی این جشنواره برای حضور قدرتمندانه در عرصه بین المللی خبر داد و گفت: بخشی از این حرکت با امضای تفاهمنامه با یونسکو در جشنواره پیش رو محقق خواهد شد تا در لیست جشنواره های سازمان جهانی یونسکو قرار گیرد.

کمره ای از پرداخت محوری به موضوع کرونا در جشنواره قرن خبر داد و گفت: با توجه به حمایت های گسترده مراکز علمی و دانشگاهی جایگاه این جشنواره بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و پیشنهاد همکاری و کار نیز از سوی مراکز صنعتی و علمی برای برگزیدگان فراهم خواهد شد.

وی در پایان از پرداخت یک میلیارد و 800 میلیون تومان به برگزیدگان دو بخش ایده ها و کسب و کارهای علوم پایه خبر داد و گفت: متخصصین و علاقه مندان می توانند در زمان ثبت نام محرمانه ماندن طرح های خود را برگزینند و آن را تضمین شده بدانند و مطمئن باشند این ایده به جز داوری از سوی متخصصین امین در هیچ جای دیگر مطرح نخواهد شد.

انعقاد تفاهمنامه میان بنیاد خیریه نیکوکاری جمیلی و دانشگاه آزاد دکتر شادی جمیلی، رییس دبیرخانه این جشنواره اول خرداد ماه را زمان آغاز دریافت ایده ها از سوی دبیرخانه دانست و گفت: علاقه مندان داخل و خارج از کشور با شماره پاسپورت و یا کد ملی می توانند تا مهرماه 1400 از طریق مراجعه به پرتال جشنواره قرن ثبت نام کنند.

زمان برگزاری جشنواره نیز 9 آذرماه 1400 خواهد بود.

وی با بیان اینکه تمام لیست برگزیدگان علمی و نهایی چهار دوره قبلی جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در سایت جشنواره موجود است، از انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه آزاد خبر داد و افزود: از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی تشکر می کنم که بستر همکاری را فراهم کردند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: جشنواره - دانشمندان جوان - دانشمندان - برگزیدگان - ایده ها - جامعه بزرگ - برگزار - یونسکو - برگزیدگان جشنواره - معرفی - اعلام - ارسال - ایده - زمان - جوان - آذرماه - جامعه - امسال - نشست خبری - نیکوکاری - امیدواری - بزرگ - گزارش - اشاره - بنیاد - میزان - امروز - برکات - آخرین - جمیلی

آخرین اخبار سرویس:
بازیگر خانم 24 تا 28 ساله جهت تولید فیلم

حال خوش شهاب حسینی /عکس

معرفی بازیگر اصلی در اقتباس سینمایی از انیمیشن کلاسیک «سفید برفی» کمپانی دیزنی

تصاویری دردناک از تخریب دو سینمای قدیمی در مشهد+عکس

حال خوش شهاب حسینی /عکس

عکس/ کافه گردی بهرام رادان با چهره ای نونوار!

جوشکار درب و پنجره ساز آهنگر

عکس/فریبا نادری تیپ قرمز جیغ زد

اولین هفته تابستان با سینمایِ تلویزیون/ از ماجرای نیمروز تا سرتو بدزد رفیق

اربعین شیطون بلا یعنی چی آقای بشیر حسینی؟ + فیلم

اعلام زمان و ساعت پخش تکرار سریال «دودکش 2»

عکس/ تغییر چهره حیرت انگیز آشا محرابی

شیوا ابراهیمی در سریال جدیدش /عکس

کشف حجاب درسا بختیار بازیگر سریال احضار + عکس

انفجار زودپز روی صورت بازیگر معروف کشور + عکس +18

شیوا ابراهیمی در سریال جدیدش /عکس

تأملی پیرامون زندگی از نگاه اندیشمندان جهان

مسئولیت پذیری و یورش بردن به دل مشکلات

ز غوغای جهان فارغ

استخدام فیلم بردار ، عکاس و تدوینکار

میاندوزکار ماهر

پست رضا کیانیان در واکنش به درگذشت دو خبرنگار در حادثه واژگونی اتوبوس

ویدئو/ خنده های بهنوش طباطبایی و کوچولو در خودرو!

ادبیات سخیف بشیر حسینی روی آنتن زنده صداوسیما + فیلم

عکس لو رفته خانوادگی «آقای بازیگر»/ عکس

تصویری غیر قابل تصور از مهران مدیری /عکس

نهادهای اجرایی به یاری شرکت ها و استارت آپ های داخلی بیایند

فیلم| «مرال» تازه به دنیا آمده در ارتفاعات کردکوی گلستان/ به نوزادان حیوانات وحشی در طبیعت دست نزنیم

تصویری غیر قابل تصور از مهران مدیری /عکس

تمدید مهلت ارسال آثار پنجمین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان

پیکر حمید مجتهدی در قطعه هنرمندان آرام می گیرد

تبریک تهمینه میلانی به مناسبت روز جهانی زنان مهندس +عکس

تمدید مهلت ارسال آثار پنجمین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان

دلنوشته احمدرضا درویش برای بازیگر «دوئل»

تست بازیگری/پیش دبستانی تاهفتم/بازیگر

حس شیرین پدر و مادر شدن در «پریزاد»

دومینوی تخریب سینماهای قدیمی مشهد/ فیلم

خوشبختی به «اکبر عبدی» رو کرد/ عکس

شبکه سلامت برای ناشنوایان فیلم پخش می کند

پورعرب؛ کراش بود، وقتی کراش مُد نبود

«پدر» روایتی متفاوت از آلزایمر از دریچه نگاه یک مبتلا

بشیر حسینی و اربعین شیطون بلا با خانم مجری+ فیلم

وزیر ارشاد سانحه واژگونی اتوبوس را تسلیت گفت

فروشنده لوازم موسیقی ترجیحا اقا

عکس| تبریک بازیگر معروف به امین قوامی

استخدام خانم جهت کار در کافه رستوران

فیلم های کلاسیک کن معرفی شدند

فیلم های کلاسیک کن معرفی شدند

پرتره اروپایی و خیره کننده «بازیگر معروف»/ عکس

حسن نجفی: برای من ایران و اتفاقات تاریخی اش اهمیت دارد

دلنوشته احمدرضا درویش برای بازیگر «دوئل»

تعریف و تمجید شهاب حسینی از عباس کیارستمی در جشنواره عکس 5

پیام تسلیت وزیر ارشاد در پی درگذشت دو خبرنگار

یادداشت نوید محمودی کارگردان افغانستانی سینمای ایران برای کودکان مظلوم افغانستانی

پیام های تسلیت درپی حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران

پیام تسلیت وزیر ارشاد در پی درگذشت دو خبرنگار

تصاویر| جشنواره هزار رنگ در عروسی عشایر بازفت

«احسا علیخانی» با استایلی خاص تر از همیشه/ عکس

هریسون فورد مصدوم شد

سایه یادگار جدیدش را منتشر کرد

دانلود قسمت 17 گیسو (عاشقانه 2) با ترافیک نیم بها + لینک مستقیم HD و بدون حذفیات

واکنش وزیر ارشاد به درگذشت ناگهانی خبرنگاران ایسنا و ایرنا

پیام تسلیت وزیر ارشاد در پی درگذشت دو خبرنگار

پیام تسلیت خدادی به دنبال درگذشت خبرنگاران ایرنا و ایسنا در حادثه واژگونی اتوبوس

سایه یادگار جدیدش را منتشر کرد

وزیر ارشاد در گذشت دو خبرنگار را تسلیت گفت

استخدام کادر اداری در آموزشگاه

پیام تسلیت وزیر ارشاد در پی درگذشت دو خبرنگار

اسپک عجیب دروازه بان اسلواکی!+فیلم

پیام تسلیت وزیر ارشاد در پی جان باختن دو خبرنگار

پیام تسلیت وزیر ارشاد برای فوت دو تن از خبرنگاران

تسلیت وزیر ارشاد برای درگذشت دو خبرنگار ایسنا و ایرنا

فراخوان مهرواره با خدا حرف بزن

اخبار کوتاه 2 تیر + فیلم

سایه «یادگار» جدیدش را منتشر کرد

پیام تسلیت معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی جان باختن دو خبرنگار

عکس/ آرایش افراطی الهام حمیدی در اتاق میک آپ!

«امتحان» آماده نمایش شد/ روایتی از یک اختلاف نظر تاریخی

تصاویری از خانواده‎ ی پرجمعیتِ ستاره ی هالیوود

تسلیت معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در پی جان باختن دو خبرنگار 

قیمت جدید انواع بنز در پایتخت

شباهت عجیب اعضای خانواده «خانم بازیگر» به یکدیگر/ عکس

آغاز یازدهمین جشنواره کتابخوانی «رضوی» در لرستان / یکم آبان؛ آخرین مهلت شرکت در جشنواره

«امتحان» آماده نمایش شد/ روایتی از یک اختلاف نظر تاریخی

سایه «یادگار» جدیدش را منتشر کرد

حضور پژمان بازغی در «قبله عالم»

اطلاعیه معاونت مطبوعاتی درخصوص تامین کاغذ مورد نیاز مطبوعات در سال 1400

یادنامه خبرنگار پیشکسوت ایلامی تهیه می شود

ببینید | تصاویری از اتوبوسی که جامعه خبری ایران را در سوگ نشاند

دل نوشته احمدرضا درویش برای درگذشت ابوالفضل شاه کرم، بازیگر «دوئل»

ببینید | ادبیات سخیف سیدبشیر حسینی روی آنتن زنده صداوسیما

بازپخش سریال امنیتی پربیننده تلویزیون

افزایش 50 درصدی حقوق کارکنان دولت مرهون تلاش وزارت ارشاد است

بازیگران فیلم غریزه به کارگردانی سیاوش اسعدی + عکس

تصاویر/ عکس های عجیب نیوشا ضیغمی وقتی در خود است!

فیلم| حضور خادمین حرم رضوی در ورامین

پژمان بازغی با چادر قجری در «قبله عالم»+عکس

ماجرای عاشقانه آن هاتاوی و خواننده 24ساله

دلنوشته احمدرضا درویش برای بازیگر «دوئل»

ماجرای عاشقانه آن هاتاوی و خواننده 24 ساله

معرفی برگزیدگان جشنواره اندیشمندان و دانشمندان به یونسکو/اعلام زمان ارسال ایده ها

معرفی برگزیدگان جشنواره اندیشمندان و دانشمندان به یونسکو/اعلام زمان ارسال ایده ها