موضوعات داغ: - يك چهارم نهايي - رياست جمهوري - قرعه كشي جام حذفي - فوق العاده ويژه - بازيكن پرسپوليس - آذربايجان شرقي - يحيي گل محمدي - پرسپوليس و استقلال - هيات مديره استقلال - بيماران كرونايي - لله وجه سر - شهر زيراب - فرماندهي انتظامي استان سمنان - مونير الحدادي - اخبار فوتبال ايران - ناآرامي هاي لبنان - عارف حسيني - دمنوش عناب - دارباغه - هدايت بيماران - ازاد راه - راكت لب - دادستان شهرستان رباط كريم

مطالب مرتبط:
خرازی: جنگ واکسن موجب رسوایی قدرتهای بزرگ شد
جنگ واکسن موجب رسوایی قدرت های بزرگ شد/ شورای امنیت تنها منافع قدرت های را تضمین می کند
جنگ واکسن موجب رسوایی قدرت های بزرگ شد/ شورای امنیت تنها منافع قدرت های را تضمین می کند
13 میلیون نفر در ایران تا پایان دولت واکسن کرونا می زنند
جهانپور: 13 میلیون نفر تا پایان دولت واکسن کرونا می زنند
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 21 اردیبهشت 1400 ساعت 19:152021-05-11بين الملل

کمال خرازی: جنگ واکسن ها موجب رسوایی قدرت هایی شده که دم از حقوق انسانی می زنند


رییس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان این که ایران به خاطر تحریم ها نمی تواند از منابع مالی خود برای خرید واکسن به تعداد کافی استفاده کند، گفت: - به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سیدکمال خرازی رییس شورای راهبردی روابط خارجی امروز (سه شنبه) با حضور در چهارمین اجلاس مجازی بنیاد رهبران برای صلح که به ریاست رافارن نخست وزیر پیشین فرانسه تشکیل شد، با اشاره به اوضاع یمن، کشتار مسلمانان در میانمار و وضعیت سوریه تصریح کرد: متاسفانه شورای امنیت تبدیل به باشگاهی شده است که حق وتو در آن، منافع قدرت های بزرگ را تضمین می کند، حتی اگر این حق وتو منجر به کشتار ده ها هزار انسان بیگناه شود.

وی با بیان این که ملت های بیدار در خاورمیانه تلاش جدی برای آزادی خود دارند، افزود: این در حالی است که قدرت های غربی درصدد سوداگری با فروش سلاح های مخرب به متجاوزان منطقه ای هستند.

نمونه آن کشور فقیر یمن است.

رییس شورای راهبردی روابط خارجی وضعیت مدیریت جهانی توزیع واکسن کرونا را موجب رسوایی قدرت هایی خواند که دم از حقوق انسانی می زنند و خاطرنشان کرد: عجیب تر آن که کشوری مانند ایران حتی نمی تواند از منابع مالی خود به دلیل تحریم ثانویه آمریکا برای خرید واکسن به تعداد کافی استفاده کند.

خرازی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مشکل قدرت های غربی با قدرت های نوظهور و ملت های دیگر دموکراسی نیست، بلکه نگاه از بالا به پایین آن ها نسبت به دیگر جوامع و ملت ها و عدم احترام به فرهنگ آن هاست.

وی با اشاره به نظرسنجی جدیدی که بنیاد ائتلاف دموکراسی ها انجام داده و بر اساس آن 64 درصد پاسخگویان نابرابری را بزرگ ترین تهدید برای دموکراسی جهانی تلقی کرده اند و 44 درصد پاسخگویان، آمریکا را تهدیدی برای دموکراسی دانسته اند، گفت: وقتی دیده می شود که این قدرت ها از دولت هایی که کاملا با دموکراسی و حقوق بشر بیگانه اند، حمایت سیاسی و نظامی می کنند، نمی توان پذیرفت که دموکراسی و حقوق بشر واقعاً دغدغه آن هاست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، مشروح اظهارات خرازی را در این جا می خوانید: وی طی سخنانی در این نشست مجازی عنوان کرد: روحیه ضد غربی در کشورهای جنوب به دلیل عملکرد برخی دولت های غربی به سرعت در حال تشدید است و دلیل آن خود برتربینی قدرت های غربی نسبت به کشورهای جنوب و عدم احترام به فرهنگ و سنت های آن هاست.

در اینجا لازم است تأکید کنم که قدرت های غربی برای سرکوب ملت هایی که برای آزادی خود دست به مبارزه می زنند از برچسب تروریسم استفاده می کنند، در حالی که بین مبارزه آزادیبخش ملت ها و اقدامات گروه های تروریستی باید تفاوت قائل شد.

خرازی اضافه کرد: وضعیت ژئوپلیتیک، معادلات سیاسی، اقتصادی و واقعیت های میدانی در جهان امروز به میزان قابل توجهی تغییر کرده است.

کشوری مانند ایران به عنوان یک قدرت نوظهور با وجود هشت سال جنگ و چند دهه تحریم از جمله تحریم حداکثری ترامپ توانسته است مقاومت کرده، موقعیت خود را تثبیت و در مبارزه با داعش و القاعده نقش برجسته ای را ایفا کند.

ملت های بیدار در خاورمیانه تلاش جدی برای آزادی خود دارند، در حالی که قدرت های غربی در صدد سوداگری با فروش سلاح های مخرب به متجاوزان منطقه ای هستند.

نمونه آن کشور فقیر یمن است.

وزیر خارجه پیشین عنوان کرد: دورنمای بهداشتی در جهان ناامید کننده است و کشورهای جنوب نگران وضعیت خود هستند.

این که بر اساس آمارهای موجود تا پایان فوریه 2021، کشورهای فقیر و دارای درآمد متوسط جمعاً 675 میلیون دُز واکسن کووید 19 دریافت کرده اند و کشورهای ثروتمند 4.

2 میلیارد و چند برابر نیاز واقعی شان واکسن دریافت کرده اند، نگران کننده است.

عجیب تر آنکه کشوری مانند ایران حتی نمی تواند از منابع مالی خود به دلیل تحریم ثانویه آمریکا برای خرید واکسن به تعداد کافی استفاده کند.

جنگ واکسن ها نیز که به قاچاق، دزدی و مصادره واکسن و یا لوازم پزشکی منجر شده، موجب رسوایی قدرت هایی شده است که دم از حقوق انسانی می زنند.

خرازی اضافه کرد: مقابله با چالش های کنونی جهان مستلزم شکل گیری نظم چندجانبه نوین بر اساس واقعیت ها، اصلاح ساختار سازمان ملل و شورای امنیت و همچنین عدم مداخله قدرت های بزرگ در سازمان های بین المللی است.

وی گفت: متأسفانه شورای امنیت تبدیل به کلوپی شده است که به واسطه حق وتو، منافع قدرت های بزرگ را تضمین می کند، حتی اگر این حق وتو منجر به کشتار ده ها هزار انسان بیگناه شود.

متأسفانه نمونه های چنین فجایعی در تاریخ شورای امنیت فراوان است و امروزه نیز به همین دلیل شاهد ادامه جنگ در یمن، کشتار مسلمانان روهینگیا در میانمار و وضعیت سوریه و دیگر مناطق هستیم.

خرازی اظهار داشت: در گزارش سالانه، از افزایش تعداد اعضای شورای امنیت صحبت شده است، ولی به نظر اینجانب این ساختار از بنیان مشکل دارد و اضافه کردن چند کشور دیگر به اعضای دائم این شورا ممکن است مشکل آن کشورها را حل کند، ولی نمی تواند به ارتقای امنیت بین المللی کمک کند.

به نظر اینجانب راه حل را باید در دموکراتیک ساختن ساختار سازمان ملل و شورای امنیت جستجو کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، رییس شورای راهبردی روابط خارجی خاطرنشان کرد: موضوع دیگری که گزارش سالانه چالش اصلی چندجانبه گرایی دانسته و بر ضرورت گفت وگو درباره آن تأکید کرده، دموکراسی است.

به نظر اینجانب مشکل قدرت های غربی با قدرت های نوظهور و ملت های دیگر دموکراسی نیست، بلکه نگاه از بالا به پایین آن ها نسبت به دیگر جوامع و ملت ها و عدم احترام به فرهنگ آن هاست.

آن ها دنیا را با معیارها و شاخص های خود می سنجند و اصرار دارند مدل دموکراسی خود را بدون توجه به تنوع فرهنگی و ارزشی جوامع مختلف بر آن ها تحمیل کنند.

وی گفت: البته، چنین نگاهی هیچ گاه از سوی کشورهای جنوب پذیرفتنی نیست.

از طرف دیگر وقتی دیده می شود که این قدرت ها از دولت هایی که کاملاً با دموکراسی و حقوق بشر بیگانه اند، حمایت سیاسی و نظامی می کنند، نمی توان پذیرفت که دموکراسی و حقوق بشر واقعاً دغدغه آن هاست.

خرازی اضافه کرد: در اینجا توجه شما را به نظرسنجی جدیدی که بنیاد ائتلاف دموکراسی ها به ریاست آقای راسموسن، نخست وزیر پیشین دانمارک و دبیرکل پیشین ناتو در ماه مه 2021 در 53 کشور و بین 50000 نفر انجام داده است، جلب می کنم که طبق آن 64 درصد پاسخگویان نابرابری را بزرگ ترین تهدید برای دموکراسی جهانی تلقی کرده اند و 44 درصد پاسخگویان، آمریکا را تهدیدی برای دموکراسی دانسته اند.

وی در پایان گفت: امیدوارم این تبادل نظرها و تلاش صادقانه بنیاد رهبران برای صلح بتواند به سهم خود در کاهش چالش های کنونی جهان و شکل گیری نظم جدید و چندجانبه گرایی نوین مؤثر افتد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: رییس شورای راهبردی روابط خارجی - شورای راهبردی روابط خارجی - شورای راهبردی - روابط خارجی - خارجی - شورای - راهبردی - قدرت های بزرگ - قدرت - حق وتو - شورای امنیت - سیاست خارجی - روابط - واکسن - کشتار - انسان - خرازی - خرید واکسن - منابع مالی - خاورمیانه - نخست وزیر - فروش سلاح - مسلمانان - رییس - بیان - خبرگزاری - تحریم ها - سوداگری - میانمار - استفاده

آخرین اخبار سرویس:
درخواست سران جی 7 در مورد هواپیمای اوکراینی از ایران

توافق سیسی و رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان برای همکاری امنیتی و نظامی

اوکراین از بیانیه ضد روسی گروه 7 قدردانی کرد

از سرگیری سه پرواز هفتگیِ وین تهران

واکنش بلینکن به خبرسازی روزنامه واشنگتن پست درباره ایران و روسیه

هشدار نسبت به توزیع قرآن دارای نقص صفحات در فلسطین

عکس| سفر 300 روزه یک لاک پشت از ترکیه به تونس

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در جهان/ آمریکا در صدر جدول

آمار جهانی همه گیری کرونا/ انگلیس و ایتالیا با بالاترین شمار قربانیان در قاره سبز

پیدا و پنهان خروج نتانیاهو از اریکه ی قدرت

نهنگ غواص را بلعید و سپس بیرون انداخت+عکس

بایدن بازهم گاف داد؛نام سوریه،لیبی شد!

بایدن: به رییس جمهور چین گفتم آمریکا دنبال درگیری نیست

شفقنا آینده/ شیعیان هزاره و آینده صلح در افغانستان؛ پیرمحمد ملازهی: خروج آمریکا و ناتو فضا را برای حملات بیشتر به شیعیان باز کرده است/ احتمال تقسیم افغانستان به دو بخش شمالی و جنوبی در صورت بروز جنگ داخلی

پیشنهاد انصارالله یمن برای تبادل اسرا با عربستان، امارات و سودان

هفتمین سالروز تاسیس حشد شعبی/ اگر حشد نبود، چه اتفاقی می افتاد؟

معترضان فرانسوی بعد از سیلی به مکرون، روی ملنچون رهبر حزب چپ افراطی فرانسه آرد پاشیدند

استولتنبرگ: ناتو در ارتباط با روسیه ابزارهای متفاوت را استفاده خواهد کرد

بلینکن در واکنش به خبرسازی روزنامه واشنگتن پست درباره ایران و روسیه:هیچ مسئله یا منافع دیگری را با توافق هسته ای معاوضه نمی کنیم

موش های مین یاب (عکس)

زاخارووا: قابل پیش بینی بودن روسیه طی سال های اخیر ثابت شده است

رییس ستاد کل نیروهای مسلح فرانسه استعفا کرد

احتمال صدور مجوز اعمال کامل فوق العاده ویژه فرهنگیان

بلینکن و لاپید پیرامون آتش بس غزه گفتگو کردند

پیشنهاد یمن برای رایگان کردن حج امسال

درگیری ارتش ترکیه و حزب کارگران کردستان در العمادیه + فیلم

مهمترین عناوین روزنامه های افغانستان

همزاد بستنی فروش ترامپ در پاکستان+ویدیو

راهپیمایی هزاران نفری در مادرید در اعتراض به عفو رهبران کاتالونیا

برای رفع چالش های آبی در کردستان تلاش می شود

امنیت فرودگاه کابل و بستن مراکز دیپلماتیک؛ محورهای مهم اجلاس ناتو برای افغانستان

الجزایر مجوز شبکه فرانس24 را لغو کرد

تهدیدات «نفتالی بنت» علیه فلسطین جنبه رسانه ای و تبلیغاتی دارد

حمله پهپادی به پایگاه نظامی «ویکتوریا» در بغداد

یک وزیر عرب در کابینه جید اسراییل

در دفاع از کشور نیاز به سلاح کشتار جمعی نداریم

مشارکت جایزه قرآن دبی و توزیع مصحف ملی امارات در نمایشگاه کتاب قاهره

دستاوردهای اجلاس سران گروه هفت چه بود؟

درخواست کمک یک میلیون فرانکی برای مقابله با خشکسالی در 4 استان ایران

ناکامی رژیم صهیونیستی در خروج از بحران موجودیتی

توسل آنکارا به خارجی ها برای تأمین امنیت: «ناتو برای امنیت ترکیه ضروری است»

کت صورتی رنگ بهاره رهنما در گیسو /عکس

جیک سالیوان: بایدن با متحدان ناتو درباره نشست قریب الوقوعش با پوتین مذاکره خواهد کرد

یک قتل، 140 بیماری

حضور یک وزیر عرب در دولت جدید رژیم صهیونیستی

پیشنهاد انصارالله یمن برای تبادل اسرا با عربستان، امارات و سودان

آشا محرابی در گالری نقاشی /عکس

قتل خانواده مسلمان؛ بدترین حمله علیه مسلمانان کانادا از سال 2017

خودکشی دختر و پسر عاشق در دریاچه سد کارون

استخدام گارسون در کافه بنیتا در شهرک غرب تهران

بایدن: ملکه الیزابت مرا یاد مادرم انداخت

توافق فوری بایدن با نخست وزیر جدید اسراییل درباره ایران

وزیر خارجه مصر پیام «السیسی» به امیر قطر را به دوحه برد

لبنان| ماندن و رفتن حریری در دست سعودی ها

گروهی از صهیونیست ها پایان نتانیاهو را جشن گرفتند+فیلم

11 ابربدهکار بانکی الان کجا هستند؟

نشانه های احتضار رژیم صهیونیستی

استخدام مدرس انگلیسی فرانسه و آلمانی در موسسه سرا در اصفهان

پیشنهاد کنایه آمیز صنعاء به ریاض: حاضر به بستن قرارداد برای اداره حج هستیم

استخدام مدیر مالی در شرکت پانیا پرتو کهربا در تهران

پوتین: روسیه آماده تبادل متقابل مجرمان سایبری با آمریکا است

حملات پهپادی به پایگاه نظامیان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد

در ادامه چالشهای حاکمیت سایبری؛ دعوای واتس اپ با دولت ها بالا گرفت

فراخوان انتفاضه فلسطین در برابر راهپیمایی پرچم

مقابله کشورهای گروه 7 با پروژه جاده ابریشم چین

سفیر اتریش در تهران خبر داد: از سرگیری سه پرواز هفتگی وین-تهران

بایدن: به رییس جمهور چین گفتم آمریکا دنبال درگیری نیست

استخدام آشپز ماهر با حقوق مکفی جهت کار در هتل در تهران

کشته شدن 50 عضو الشباب به دست ارتش سومالی

پامپئو: با دولت بایدن، آمریکا به سال های ضعف دوره اوباما بازمی گردد

دعوای واتس اپ با دولتها بالا گرفت

نخست وزیر مکلف لبنان: نبیه بری هرگز پشتم را خالی نکرد

پایانِ نتانیاهو؛ بنِت نخست ‎وزیر اسراییل شد

توافق فوری بایدن با نخست وزیر جدید اسراییل درباره ایران

شرط رژیم صهیونیستی برای تعمیر بلندگوهای مسجد ابراهیمی در الخلیل

عکس| امیر محمد زند در پارک

کشف کارخانه ساخت بمب های دست ساز در کرکوک

تیراندازی مرگبار در «اوهایو» آمریکا/ 3 نفر در کشته شدند

بایدن: به رییس جمهور چین گفتم آمریکا دنبال درگیری نیست

پیشنهاد انصارالله یمن برای تبادل اسرا با عربستان، امارات و سودان

توافق فوری بایدن با نخست وزیر جدید اسراییل درباره ایران

چطور لباس هایمان را بدون اتو، صاف و بی چروک نگه داریم؟

رییس ستاد کل نیروهای مسلح فرانسه استعفا کرد

دعوای واتس اپ با دولتها بالا گرفت/ واکنش به مخالفت انگلیس با رمزگذاری سر به سر

محاکمه «آنگ سان سوچی» به اتهام فساد مالی از امروز آغاز می شود

بایدن با اردوغان درباره افغانستان، روسیه و چین گفت وگو می کند

توضیحات ماکرون درباره رویکرد جی 7 در قبال چین

حامد کمیلی چقدر پیر شده! /عکس

بلینکن: کاهش تعهدات هسته ای ایران نتیجه خروج آمریکا از برجام است

خشکسالی در ایران

اولین توافق فوری بایدن با بنت درباره ایران!

50 عضو گروه تروریستی الشباب به دست ارتش سومالی کشته شدند

نخست وزیر نیوزیلند از یک کارگردان خواست روی مسلمانان تمرکز کند نه او

آمار جهانی همه گیری کرونا/ انگلیس و ایتالیا با بالاترین شمار قربانیان در قاره سبز

در زمانه پروانه ها منتشر شد

جیک سالیوان: بایدن با متحدان ناتو درباره نشست قریب الوقوعش با پوتین مذاکره خواهد کرد

آمار جهانی مبتلایان ویروس کرونا

بدل پاکستانی ترامپ درحال فروختن بستنی+فیلم

نتانیاهو در آستانه محاکمه مجدد

روحانی: نیروی دریایی و هوایی ارتش در دفاع مقدس مستقیما با ارتش آمریکا روبرو شدند

کمال خرازی: جنگ واکسن ها موجب رسوایی قدرت هایی شده که دم از حقوق انسانی می زنند

کمال خرازی: جنگ واکسن ها موجب رسوایی قدرت هایی شده که دم از حقوق انسانی می زنند