مطالب مرتبط:
جزییات تازه از انهدام باند موریانه های جنگل در غرب گلستان/3 نیروی منابع طبیعی هم دستگیر شدند
جزییات انهدام باند سازمان یافته قاچاق چوب در گلستان
بزرگترین باند قاچاق چوب جنگلی کشور در گلستان متلاشی شد
بار کجی که به منزل نرسید؛ انهدام باند قاچاق دارو به افغانستان در مشهد
انهدام دو باند بزرگ قاچاق سلاح و مواد مخدر در شرق کشور
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400 ساعت 22:252021-05-09حوادث

جزییات انهدام باند قاچاق چوب جنگل های شمال/ دستگیری 3 نیروی اداره منابع طبیعی


باند بزرگ قاچاق چوب جنگل های شمال توسط پلیس گلستان شناسایی و منهدم شد که در بین متهمان دستگیر شده سه نیروی حفاظتی اداره منابع طبیعی گلستان نیز وجود دارد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از گرگان، روزهای گذشته خبر انهدام باند بزرگ قاچاق چوب که سه نفر از نیروهای منابع طبیعی نیز با آنها همکاری داشتند توسط رییس کل دادگستری گلستان منتشر شد.

با تلاش پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی گلستان 10 نفر از اعضای اصلی این باند پس از مدت ها فعالیت اطلاعاتی شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه در حال که قصد خروج 15 تن چوب قاچاق از استان را داشتند دستگیر شدند.

پلیس و دستگاه قضایی اعلام کرد سه نفر از افراد دستگیر شده در این پرونده از نیروهای اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان بوده اند که این اداره کل اعلام کرد این سه نفر از نیروهای شرکتی حفاظتی بوده اند.

گفته می شود گستره فعالیت اعضای این باند در سطح کشور بوده که تلاش برای شناسایی و دستگیری سایر اعضای این باند در سطح کشور همچنان ادامه دارد.

* انهدام باند موریانه های جنگل های شمال رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی گلستان بعد از ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگاران و در خصوص جزییات این پرونده اظهار کرد: اعضای این باند همانند موریانه به جان جنگل های شمال کشور افتاده و به شدت به قاچاق چوب مشغول بوده اند که توسط پلیس امنیت اقتصادی شناسایی و دستگیر شدند.

عباس پهلوان نسب بیان کرد: برابر اخباری که به دست ما رسید، شبکه ای سازمان یافته در غرب استان گلستان (در شهرستان کردکوی) اقدام به قاچاق چوب می کرده که موضوع در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: پس از انجام اقدامات اطلاعاتی گسترده در مدت سه ماه، تمامی اعضای این باند که مبادرت به قاچاق چوب می کردند شناسایی شدند و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی گلستان تصریح کرد: از این باند بیش از 15 تن الوار چوب در محل دپو کشف و تعداد سه دستگاه خودروی سبک و سنگین که در راستای قاچاق چوب فعالیت می کردند توقیف شدند.

پهلوان نسب گفت: این باند به صورت سازمان یافته فعالیت می کرد و بزرگترین باند قاچاق چوب در شمال کشور است که در آینده ابعاد بیشتری از فعالیت اعضای این باند را منتشر خواهیم کرد.

  * همکاری نیروهای حفاظتی منابع طبیعی با قاچاقچیان وی اضافه کرد: تعدادی از نیروهای فعال در اداره منابع طبیعی استان گلستان نیز با این قاچاقچیان همکاری می کرده و شرایط را برای فعالیت این افراد فراهم می کردند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی گلستان گفت: ابعاد فعالیت این باند خیلی گسترده تر است که پلیس در حال تحقیق و کشف ابعاد گسترده تر این پرونده است.

پهلوان نسب بیان کرد: اعضای این باند در نقاط مختلف جنگلی و روستاهای شهرستان کردکوی اقدام به دپوی چوب می کرده و سپس به نقاط مختلف انتقال می دادند.

وی افزود: اعضای این باند برای جلوگیری از شناسایی از خودروهای مختلف برای جایجایی چوب استفاده می کردند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی گلستان خاطرنشان کرد: این 15 تن کشف شده آخرین محموله ای بوده که این باند در حال خارج کردن از استان بودند که شناسایی و کشف شده است.

پهلوان نسب بیان کرد: 10 نفر از اعضای این باند شناسایی و دستگیر شدند که سه نفر از آنها از افراد نیروهای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان بودند که با اعضای باند همکاری می کردند.

وی اضافه کرد: اعضای این باند از استان های گلستان، همدان و تهران بودند که شناسایی و دستگیر شدند و تلاش برای شناسایی سایر بارهای خارج شده و دیگر افراد مرتبط با این باند ادامه دارد.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی گلستان بیان کرد: نکته بسیار مهم در این پرونده این است اعضای این باند بلافاصله پس از قطع درخت، در محل اقدام به الوارکشی می کنند و سپس با خودرو و احشام به نقاط مختلف جابه جا می کنند.

* تحمیل نیروهای شرکت های بهره بردار جنگل به اداره منابع طبیعی سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان نیز گفت: 576 نیرو در منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان مشغول به فعالیت هستند که 506 نیروی شرکتی حفاظتی هستند و باقی نیروی رسمی اداره هستند.

عبدالرحیم لطفی تاکید کرد: از این تعداد 400 نفر نیروهایی بودند که از طریق شرکت های بهره برداری قبلی جنگل به اداره کل منابع طبیعی استان های شمالی تحمیل شدند.

وی اضافه کرد: بیشتر این نیروهای افراد بسیار خوبی هستند و حتی 60 نفر از این تعداد در پالایش های انجام شده از سیستم خارج شدند.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان تصریح کرد: در نتیجه باعث شد موضوعی همانند این پرونده قاچاق به وجود بیاید.

لطفی بیان کرد: موضوع قاچاق در بسیاری از نقاط استان و حتی شمال کشور وجود دارد و اغلب به صورت محدود و کوچک است اما اعضای این باند به صورت سازمان یافته و حرفه ای فعالیت می کردند.

وی گفت: سال 1399، 830 فقره کشف قاچاق چوب انجام شده که از این میزان 141 متر مکعب چوب های صنعتی بوده و یک هزار و 745 استر هم چوب هیزمی بوده است.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان تصریح کرد: در فروردین ماه سال جاری 78 فقره قاچاق چوب کشف شده است.

* اخراج 3 قرقبان متخلف منابع طبیعی در زمستان 1399 لطفی گفت: هر شب همکاران ما در حال کشف قاچاق هستند که بیشتر این قاچاق با خودروی سواری انجام می شود که صندلی عقب خودرو را خارج کرده و محلی برای دپو و جاسازی چوب قاچاق تبدیل می کنند که کشف آن هم بسیار سخت است.

وی اضافه کرد: متاسفانه سیاست گذاری بازار چوب در کشور به صورتی است که باید بازنگری روی آن انجام شود تا در روند کاهش قاچاق چوب موثر باشد.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان خاطرنشان کرد: افزایش قیمت چوب باعث سوداگری در این عرصه و افزایش قاچاق چوب شده که به نظر من با زراعت چوب باید در این عرصه به گونه ای اقدام کرد که قاچاق چوب کاهش یابد.

لطفی گفت: در این پرونده 116 الوار کشف شده که هر الوار یک میلیون تومان ارزش ریالی آن است.

وی اضافه کرد: اعضای این باند افرادی را به عنوان کشیک و دیده بان در نقاط مختلف به خدمت می گرفته تا زمانی که نیروهای منابع طبیعی و یا پلیس در منطقه حاضر شدند به آنها اطلاع دهند تا آنها از محل خارج شوند.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با اشاره به برخورد جدی با فراد متخلف در این اداره، گفت: در سه ماه پایانی سال گذشته نیز سه نفر قرق بان دیگر که تخلف آنها برای ما محرز شد اخراج شدند.

لطفی بیان کرد: قرار داد این شرکت ها به پایان رسیده و ما دیگر با این شرکت ها قرارداد همکاری منعقد نخواهیم کرد و قصد داری برای حفاظت از جنگل ها با بسیج سازندگی عقد قرارداد داشته باشیم.

وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس که نظارت بر عملکرد این نیروها با کدام یک از قسمت های این اداره کل بوده است، گفت: مسوولیتش با یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان بوده است.

لطفی بیان کرد: عده ای از قرق بانان منابع طبیعی متاسفانه با اعضای این باند همکاری می کرده و با وجود اطلاع از انجام عمل غیرقانونی قاچاق چوب، برخورد لازم را انجام نمی داده و با آنها همکاری می کردند.

وی تاکید کرد: این افراد جزء نیروهای حفاظتی مناطع طبیعی بودند.

انتهای پیام/83004  
کلید واژه ها: منابع طبیعی - اداره منابع طبیعی - گلستان - قاچاق چوب - جنگل های شمال - دستگیر - منابع طبیعی و آبخیزداری - رییس کل دادگستری گلستان - انهدام باند - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - طبیعی - اداره - منابع - قاچاق - منابع طبیعی گلستان - پلیس امنیت اقتصادی - باند - انهدام باند قاچاق - فرماندهی انتظامی - رییس کل دادگستری - اداره کل - دادگستری گلستان - شناسایی - انتظامی گلستان - نیروهای شرکتی - امنیت اقتصادی - خبرگزاری فارس - پلیس - انهدام - حفاظتی

آخرین اخبار سرویس:
حریق در ساختمانی اداری در خیابان سعدی /نجات جان 17 نفر از ساکنان

خرداد امسال 9 هزار و 23 بار تلفن های اورژانس 115 بابل به صدا در آمد

استخدام راننده بنز تک

جوشکار لوله گاز و آتش نشانی

انحراف به چپ سمند بوی مرگ می داد

نجات 18 نفر از افراد محبوس شده میان دود غلیظ + تصاویر

شناسایی خانه ای که محل دپوی لوازم آرایشی قاچاق شده بود!

کشف بیش از 16 میلیون تومان کالای قاچاق توسط هنگ مرزی تایباد

راه اندازی تفرجگاه های شیلاتی در همدان

کشف 26 دستگاه ماینر تولید ارز دیجیتال در خوزستان

بازداشت 6 سوداگر مرگ با یک تن و 68کیلو مواد افیونی

یک کشته و 2 زخمی بر اثر آتش سوزی در بهمیی

گذشت از قصاص به برکت قدوم خادمان امام رئوف

پراید زیر کامیون له شد !/ فیلم

مرگ غم انگیز پسر 11 ساله در سقوط دروازه فوتبال

کشف بیش از یک تن مواد مخدر در مهرستان و ایرانشهر

برتری یگان حفاظت محیط زیست فارس در کشور

زلزله خوی خسارت جانی در پی نداشت

نجات 18 نفر از آتش سوزی ساختمان اتحادیه لوازم یدکی+ عکس

بازداشت دو بازیگر مطرح تلویزیون به خاطر سرقت از یک زن!

20 سال را هرروز با کتک خوردن سپری کردم!

ترفندهای مختلف برای کلاهبرداری با عابربانک

سناریوی خانم دکتر برای قتل هولناک مرد طلافروش

باتفاوت های همسرمان باید چه کنیم تا زندگی به کاممان شیرین شود؟

خیاط گونی دوز نیازمندیم

حرکت خلاف جهت پراید در«خط ویژه»/ رویارویی اتوبوس و پراید؛راننده متخلف جریمه شد+ عکس

حریق گسترده یک ساختمان در خیابان سعدی تهران

معلم متجاوز در دام پلیس

زمین لرزه ای به بزرگی 4.1زرآباد در آذربایجان غربی را لرزاند

نجات 18 نفر از حریق اتحادیه لوازم یدکی+ عکس

تصادف شدید نیسان و کامیون

تجاوز وحشتناک به عروس 18 ساله در حجله؛ داماد خواب بود!

مرد پرنده بر فراز میدان تایمز نیویورک

سرقت در یک چشم بهم زدن/ پسر بچه 10سال نداشت !

آتش سوزی انبار پتو در زیرزمین مسکونی دزفول

خلافی ماشین خود را می‎ توانید قسطی پرداخت کنید + ویدئو

خانم جهت امور منزل

چرا خانم دکتر نقشه قتل مرد طلافروش را کشید؟

سرقت حرفه ای موتورسیکلت توسط پسر 10ساله!

هالیوودی هایی که در کودکی رها شدند +عکس

تصادف شدید خاور با دو پراید در بزرگراه آزادگان و نشت شدید گازوییل

ترفندهای مختلف برای کلاهبرداری با عابربانک

شنای مرگبار 2 جوان در استخر

دزدی لمور کمیاب

کاهش 91 درصدی پرونده ها در دادگاه های تجدید نظر ایلام

برخورد خاور با دو پراید در بزرگراه آزادگان تهران

20 درصد جامعه کارگری، درگیر اعتیاد هستند/ درخواست پلیس برای انتقال شلترها به حاشیه شهر/ قبح مصرف مواد مخدر در بین زنان در حال از بین رفتن است

کشف جنازه مردانه در ارتفاعات ملایر + عکس

فیلم/ حمله یک مار پیتون به مامور باغ وحش

مهریه عجیب و جنجالی بازیگران و همسرانشان +عکس

رهایی قاتل از طناب دار در سربیشه

با بیمه و نهار

پرستاری از دختر 6 ساله

تصادف زنجیره ای در بزرگراه آزادگان

پرستاری از کودک دو ساله

جزییات حادثه برای هواپیماهای بجنورد / علت سقوط؟

دستگیری 4 سارق حرفه ای در اشنویه

تصادف یک دستگاه خاور و دو خودروی سواری در بزرگراه آزادگان

جان باختن دو تبعه افغان حین شنا در جهرم

کشف 24 تن چای قاچاق در فردیس

ترفندهای مختلف برای کلاهبرداری با عابربانک

آب تنی در تشت یک متری

قالیباف و بافنده فرش

بازداشت راننده ای که زوج جوان کرمانشاهی را زیر گرفت

زلزله در آذربایجان غربی

داماد کردستانی نوعروسش را به آتش کشید

اجرای عملیات بتن ریزی در بزرگراه امام علی (ع)

مهار آتش سوزی مزارع گندم در شاهین دژ

زمین لرزه زرآباد آذربایجان غربی خسارتی نداشت

رویارویی پراید متخلف با اتوبوس

پیست کارتینگ / مشارکتی

درسه ماه گذشته ؛ کشف 5 تن موادمخدر در آذربایجان غربی

تولید پلاستوفوم

درخواست دیه برای قتل مادربزرگ

کشف و جمع آوری 39 ماینر غیرمجاز ارزدیجیتال از یک خانه

له شدن پراید در تصادف با خاور!

زلزله آذربایجان غربی را لرزاند

سارقان عابر بانکی را می شناسید؟

محاکمه قاتل پزشک معروف تهرانی و همدستانش

اخاذی آرایشگر قلابی به بهانه ازدواج

زمین لرزه خوی خسارتی در پی نداشت

امدادرسانی به 307 نفر حادثه دیده در سه ماهه اول سالجاری

بازداشت دو بازیگر مطرح تلویزیون به خاطر سرقت از یک زن

دستبند محیط بانان بر دستان شکارچیان متخلف جمی

مهار آتش سوزی منطقه شورآب سیاخ دارنگون شیراز

دختر 13 ساله بودم که پسرخاله ام مرا بی آبرو کرد / این دختر عروس موقت می شد

زلزله در آذربایجان غربی

تلاش ناکام فرزندان پیرزن مقتول برای اثبات قاتل بودن عروس خانواده

مرگ غم انگیز پسر 11 ساله در سقوط دروازه فوتبال

بازداشت دو بازیگر مطرح تلویزیون به خاطر سرقت از یک زن

آزادی 30 زندانی جرائم غیرعمد از زندان مرکزی شهرکرد

تکرار تراژدی مهاجرت از کشور؛ این بار مادری جوان جان باخت

زلزله بامدادی آذربایجان غربی را لرزاند

زلزله 4.1 ریشتری زرآباد خوی تلفاتی نداشت

تجاوز به عروس 18 ساله در اتاق حجله!

زلزله ای به بزرگی 4.1زرآباد در آذربایجان غربی را لرزاند

مرگ نوجوان بوکانی پس از خوردن آب یخ

آتش سوزی در مغازه لوازم خودرو

تلاش ناکام فرزندان پیرزن مقتول برای اثبات قاتل بودن عروس خانواده

نقشه هولناک خانم دکتر برای قتل مرد طلافروش

جزییات انهدام باند قاچاق چوب جنگل های شمال/ دستگیری 3 نیروی اداره منابع طبیعی

جزییات انهدام باند قاچاق چوب جنگل های شمال/ دستگیری 3 نیروی اداره منابع طبیعی