موضوعات داغ: - دانشگاه آزاد - دانشگاه آزاد اسلامي - يحيي گل محمدي - محمدحسين كنعاني زادگان - كنعاني زادگان - سرمايه فرهنگي - آژانس بين المللي انرژي اتمي - آژانس بين المللي انرژي - واليبال ايران - نيكبخت واحدي - علي باباجان - اعتياد دانش آموزي - Netflix - دبير ستاد تنظيم بازار - نژاد آرين - تهيه خيارشور - سرپرست تيم ملي - تست هاي پزشكي - شهرستان هاي خراسان رضوي - بندر - مسلمي - دادستان نظامي تهران - وحيد سرلك

مطالب مرتبط:
دانشگاه های ایران در تراز مراکز علمی جهان
حاصل رشد فعالیت های علمی و فناورانه کشور، رقابت با برترین دانشگاه های جهان است
هشت طرح ورزشی دانشجویی دانشگاه ایلام افتتاح شد
حاصل رشد فعالیت های علمی و فناورانه کشور، رقابت با برترین دانشگاه های جهان است
بانک رفاه کارگران ایلام 10 میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی اهدا کرد
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 اردیبهشت 1400 ساعت 12:052021-05-06دانش

سقوط آزاد سطح علمی دانشگاه ایلام/ مسوولین زیربار آمارها هم نرفتند


بررسی ها نشان می دهد رتبه دانشگاه ایلام در شاخص کیفیت آموزشی و علمی افت چشمگیری داشته و دانشجویان طعمه انتصابات غیر اصولی شده اند این در حالی است که مسوولین دانشگاه زیر بار آمارها نرفتند.

- سایت یونی رف، مرجع معتبر دانشگاه های ایران نیز بر اساس آمار تولید مقالات علمی در بین دانشگاه های دولتی و در بین کل دانشگاه های کشور، خبرهای خوبی" از رتبه دانشگاه ایلام به ما نداد.

دانشگاه ایلام برخلاف بسیاری از دانشگاه های هم سطح خود از جمله دانشگاه های لرستان، کردستان و رازی کرمانشاه، فاقد شاخص های اولیه ورود به نظام های رتبه بندی جهانی ازجمله تایمز و شانگ های است و در این نظام های رتبه بندی جایی ندارد و به همین دلیل برای بررسی آمار رتبه بندی این دانشگاه به سایر مراجع مربوطه نیز مراجعه کردیم.

نمودار مربوط به این قضیه نمودار افت علمی دانشگاه ایلام طی سال های 2017 تا 2021 بر اساس نظام رتبه بندی معتبر جهانی سایماگو در پایان رتبه دانشگاه ایلام در بین دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی ایران در پایگاه ISC  بر اساس شاخص های مختلف طی سال های گذشته ( 99 تا 94 ) را مورد بررسی قرار دادیم که بر اساس آمارهای منتشر شده، رتبه این دانشگاه در بازه ذکر شده دچار افزایش محسوس شده بود که این امر یک زنگ خطر جدی در این رابطه محسوب می شود.

در سال 1394: رتبه در شاخص پژوهش 32، در شاخص آموزش 43 و در وجهه بین الملل 21 بوده است.

در سال 1398: رتبه در شاخص پژوهش 36، در شاخص آموزش 45 و در وجهه بین الملل 41 بوده است.

در سال 1399: رتبه دانشگاه ایلام در شاخص پژوهش 53، در شاخص آموزش 69 و در وجهه بین الملل 57 بوده تا این دانشگاه همچنان این روند رو به وخامت خود را دنبال کند.

انتصابات غیر اصولی در دانشگاه ایلام یکی از منابع مطلع در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: طی سال های گذشته شاهد کاهش سطح علمی دانشگاه ایلام بودیم و آمارهای منتشر شده از سوی منابع معتبر خود گویای این حقیقت است.

وی افزود: انتصابات غیر اصولی و مبتنی بر روابط سیاسی، حزبی و در برخی موارد قومی- قبیله ای سبب شده تا برخی افراد که فاقد صلاحیت آکادمیک هستند به بدنه دانشگاه وارد شوند و در دراز مدت این وضعیت را به وجود آورند.

عدم توجه به معیارهای آکادمیک در جذب هیات علمی یکی از اساتید دانشگاه ایلام در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: یکی از مشکلات اساسی دانشگاه ایلام این است که در جذب هیات علمی و انتخاب مدیران دانشگاه دقت لازم صورت نگرفته و معیارهای آکادمیک در نظر گرفته نشده است.

وی افزود: وقتی ملاک و معیارهای ما آکادمیک و بر اساس شایسته سالاری نباشد، قطعا در فرآیند آموزش و تولید علم مشکلاتی به وجود می آید که وضعیت کنونی دانشگاه ایلام ناشی از همین انتصابات است.

  ضعف دانش فنی مدیران یکی دیگر از اساتید دانشگاه ایلام در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: برخی از مدیران کنونی دانشگاه حضور فعالی در دانشگاه ندارند و تا زمانی که حضور فعال وجود نداشته باشد اشرافی هم بر امور وجود نخواهد داشت که این مسئله در کنار ضعف دانش فنی این افراد سبب شده تا دانشگاه از مسیر اصلی خود منحرف شده و شرایط کنونی به وجود بیاید.

وی ادامه داد: با توجه به انتصابات سیاسی و قومی- قبیله ای، شایسته سالاری در دانشگاه ایلام جای خود را به ناشایسته سالاری داده و در حال حاضر افراد توانمند به عنوان تهدید محسوب شده و به حاشیه رانده می شوند.

دانشگاه ایلام به دنبال تولید داده های تبلیغاتی است! پس از پایان این گفت وگو به سراغ یکی دیگر از اساتید دانشگاه ایلام رفتیم که وی هم ضمن اشاره به برخی از گفته های اساتید قبلی، به سیاست های اشتباه دانشگاه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر معیارهای دانشگاه ایلام بیشتر عددی و کمی بوده و این دانشگاه بیشتر به دنبال تولید داده های تبلیغاتی یا همان مدیریت ویترینی است.

وی ادامه داد: اصولا هر دانشگاه باید طرح و هدف خاص داشته باشد و برای آن برنامه ریزی و در نهایت در راستای تحقق اهداف بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تلاش کند؛ تربیت نیروی انسانی متخصص، تولید علم و پوشش دادن مشکلات جامعه از جمله اهداف اصلی دانشگاه هاست اما تا زمانی که افراد متناسب انتخاب نشوند، دانشگاه نمی تواند در مسیر اصلی خود حرکت کند.

این استاد دانشگاه افزود: در حال حاضر با مدیرانی روبرو هستیم که برخی از پست ها را اشغال کرده و به دلیل عدم دانش فنی و صلاحیت آکادمیک توانایی تحقق اهداف دانشگاه را نداشته و صرفا در راستای منافع شخصی یا سیاسی خود فعالیت می کنند که متاسفانه به دلیل برخی اعمال نفوذها برخوردی نیز با این افراد متخلف صورت نمی گیرد.

افت شدید سطح علمی دانشگاه ایلام یکی دیگر از اساتید دانشگاه گفت: با توجه به آمارهای منتشر شده توسط مراجع معتبر و مشاهداتی که ما از شرایط کنونی دانشگاه داشته ایم، به افت شدید سطح علمی دانشگاه ایلام اذعان داریم و شکی در آن نیست؛ اما ممکن است برخی مدیران و مسوولین تلاش کنند تا این وضعیت را طبیعی جلوه داده و آن را" ماست مالی کنند که قطعا با توجه به آمارهای گویا از مراجع مختلف و معتبر، این امر مسیر نخواهد شد.

پس از شنیدن درد و دل های اساتید دانشگاه ایلام که درخواست داشتند برای جلوگیری از مشکلات احتمالی از سوی برخی از مدیران، اسمی از آن ها برده نشود به سراغ مسوولین مربوطه در دانشگاه ایلام رفتیم تا نظرشان را در رابطه با وضعیت کنونی دانشگاه و برنامه های احتمالی آن ها برای خروج از بحران فعلی جویا شویم.

جوابیه دانشگاه ایلام روابط عمومی دانشگاه ایلام در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: پیرو  اعلام انتشار ارزیابی اخیر پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، مربوط به بازه زمانی 97 – 96  و اعلام رتبه 41+ دانشگاه ایلام در بین دانشگاه های جامع و رتبه  60 ـ 47  در بین کل دانشگاه های کشور، موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی و به ویژه جامعه دانشگاهی به اطلاع می رسد تا ضمن استفاده از این فرصت مطلوب برای ارائه اطلاعات درست و مستند درباره جایگاه علمی و پژوهشی دانشگاه، به سؤالات احتمالی برخی مخاطبان ارجمند و علاقمند به حفظ سرعت پیشرفت دانشگاه پاسخ داده شود.

  1- برابر صراحت اطلاعیه ISC، اطلاعات پژوهشی رتبه بندی مربوط به بازه زمانی 2018 – 2016 و اطلاعات پرسشنامه مربوط به بازه زمانی 1397 – 1395 است فلذا نتایج اعلام شده نمی تواند مبنای ارزیابی جایگاه پژوهش دانشگاه در حال حاضر باشد و ارزیابی سیاست ها و توفیقات پژوهشی دانشگاه مستلزم اعلام نتایج سال های 98 و 99 و 1400 از سوی همان مرجع است تا قضاوت منصفانه تری صورت گیرد.

2- در بازه زمانی 97-96،  جمع آوری (Retract) تعدادی مقاله از نویسندگان ایرانی در سطح جهان، سبب بازنگری در حمایت ها و اجرای سیاست های پژوهشی وزارت عتف، برای سالم سازی پژوهش ها، تدوین آیین نامه تخلفات پژوهشی و اقدامات اصلاحی برای ارتقای کیفیت پژوهش، خروج مجلات غیرمعتبر از فهرست حمایت و کم اثر کردن پژوهش های ضعیف شد که منجر به کاهش تعداد مقالات با ضریب تأثیر کم و افزایش مقالات منتشر شده در چارک اول Q1 و چارک دوم Q2 علم جهان شده است.

3- علی رغم اعمال سخت گیری ها در بازه زمانی مورد مطالعه، دانشگاه ایلام برابر اعلام ISC با 15 دانشگاه هم گروه شده است که دانشگاه های بیرجند، بجنورد، خلیج فارس، گلستان، لرستان و هرمزگان دانشگاه های مرکز استان بوده و از دانشجو، استاد و امکانات بیشتری نسبت به دانشگاه ایلام برخوردار هستند.

4- در ارزیابی اعلام شده، دانشگاه ایلام در شاخص اثرگذاری اقتصادی و اجتماعی  رتبه 31 و در شاخص امکانات و تسهیلات رتبه 13 را در بین دانشگاه های جامع  کسب کرده؛ کسب این رتبه ها گواه آن است که دانشگاه ایلام در طی چند سال گذشته ضمن حفظ اثرگذاری اجتماعی و اقتصادی خود با بهره گیری از ظرفیت های استانی و ملی توانسته است زیر ساخت،  تجهیزات، آزمایشگاه ها و امکاناتی دایر کند که با بهترین دانشگاه های کشور قابل رقابت است که قطعاً وضعیت این شاخص ها در بهبود و ارتقا سایر شاخص ها نیز در آینده اثرگذار خواهد بود.

5- در خصوص جایگاه فعلی پژوهش دانشگاه ایلام، جهت استحضار مردم شریف اعلام می دارد که با افزایش فعالیت های بین المللی و پذیرش دانشجویان خارجی، دانشگاه ایلام از سال 2017 برای اولین بار به عضویت نظام رتبه بندی جهانی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی جهان (سایمگو) درآمده است و ارزیابی این دانشگاه برای سال های اخیر حاکی از آن است که دانشگاه ایلام در طی این سال ها بین دانشگاه های دولتی، علوم پزشکی و آزاد کشور که به مراتب عددی بیش از دو برابر دانشگاه های جامع و دانشگاه های وابسته به وزارت علوم هستند، در رتبه های هم تراز و بالاتر از دانشگاه های مطرح کشور قرار گرفته است:  1-5- در سال 2018 دانشگاه ایلام رتبه 51 را کسب کرده، درحالی که  دانشگاه لرستان رتبه 59، دانشگاه اراک رتبه 63 و دانشگاه زابل رتبه 79 را کسب کرده اند.

2-5- در سال 2019 دانشگاه ایلام رتبه 76 را کسب کرده، درحالی که  دانشگاه شهید رجایی رتبه 79، دانشگاه سیستان و بلوچستان رتبه 82، دانشگاه گلستان رتبه 85 و دانشگاه اراک رتبه 87 را کسب کرده اند.

3-5- در سال 2020 دانشگاه ایلام و دانشگاه زنجان رتبه 53 را کسب کرده اند، درحالی که دانشگاه لرستان رتبه 58، دانشگاه الزهرا و دانشگاه خواجه نصیرالدین رتبه 59، دانشگاه محقق اردبیلی رتبه 61، دانشگاه مازندران رتبه 62 و دانشگاه سمنان رتبه 63 را کسب کرده اند.

4-5- در سال 2021 تاکنون دانشگاه ایلام با رتبه 50 هم ‍ ردیف دانشگاه خواجه نصرالدین و دانشگاه لرستان و بالاتر از دانشگاه الزهرا، بین المللی امام خمینی، قم، سمنان، زنجان، مازندران و  گلستان قرارگرفته است.

   6- بدون تردید رتبه و جایگاه کسب شده در سایماگو حاصل اجرای سیاست های پژوهشی، تلاش اعضای محترم هیأت علمی، دانشجویان سخت کوش و کارکنان دانشگاه بوده و به حول قوه الهی کماکان شاهد استمرار توفیقات دانشگاه ایلام درکسب جایگاه های منطقه ای، ملی و بین المللی خواهیم بود.

7- دانشگاه ایلام با عنایت به تأثیر شاخص های فناوری و نوآوری در ارتقای جایگاه علمی و فناوری با پیگیری های مستمر و کسب حمایت های ملی موفق به اخذ مجوز ایجاد مجتمع نوآوری و فناوری شد که در بهار سال جاری افتتاح خواهد شد.

8- در خاتمه ذکر این نکته ضروری است که در نظام رتبه بندی دانشگاه ها، تغییر رتبه در سال های مختلف امری طبیعی است، لیکن مهم تر از اعلام رتبه، حفظ جایگاه دانشگاه در بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی هم تراز در کشور است که این مهم تاکنون محقق شده است.

اگر کمی به گذشته بازگردید و به افراد دارای مدارک مختلفی مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد توجه کنید، از سطح بالای توانایی و دانش آنها گلایه خواهید کرد، زیرا چنین نکات و تجربه ای در دانشگاه ها در اختیار شما قرار نگرفته است.

با وجود نارضایتی همیشگی دانشجویان و اساتید از شرایط متقابل یکدیگر، باید به این نکته اشاره کرد که هدف فعلی دانشجویان و اساتید نسبت به گذشته بسیار تفاوت کرده است؛ بارها اساتیدی را دیده ایم که نسبت به بی مسوولیتی دانشجویان معترض هستند و در سمت مقابل نیز دانشجویان از عدم انتقال اطلاعات کاربردی نسبت به اساتید اعتراض دارند.

اما در این بین چه کسی مقصر است؟ اهداف دانشجویان از ورود به دانشگاه در موارد بسیاری به دست آوردن موقعیت شغلی بهتر برای کارمندان ادارات، سازمان ها و گذراندن عمر برای جوان ترها به شمار می رود.

  هر چند در این بین افرادی هستند که هنوز به شکل کلاسیک عمل کرده و تنها به درس و تحصیل فکر می کنند، اما در نهایت به این نتیجه می رسند که تلاش و کوشش آنها نتیجه دلخواهی نداشته و مانند سایرین، تنها یک مدرک تحصیلی دریافت کرده اند؛ اما به نظر شما کارشناس رشته نرم افزار که هنوز فرق بین سیستم عامل و کفتر کاکل به سر را نمی داند، لایق در اختیار داشتن این مدرک تحصیلی است؟ آیا استادی که به جای ارائه مباحث درسی کاربردی به تحمیل پروژه به دانشجویان می شود، لایق نام شریف و والای استاد است؟ و آیا قرار است کسی برای حل مشکلی که اساسا وجودش را قبول ندارد کاری انجام دهد؟ انتهای پیام/ 
کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه ایلام - رتبه بندی - ایلام - رتبه - دانشگاه های دولتی - علمی - دانشگاه های ایران - آمار - رتبه بندی جهانی - نمودار - بندی - کیفیت آموزشی - مقالات علمی - مراجع - بررسی - مربوط - دانشجویان - شاخص - انتصابات - نظام - شانگ های - کردستان - آموزشی - مراجعه - مقالات - جهانی - تولید - کیفیت - دولتی

آخرین اخبار سرویس:
اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها در سال 1400

کتاب «استرس و روش های مدیریت آن» منتشر شد

آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم اعلام شد

فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

ربات مبتنی بر هوش مصنوعی تغییرات جنگل ها را رصد می کند

پروژه بین المللی سازی مؤسسات آموزش عالی ایران

اولین دوره دکتری مستقیم علوم و مهندسی اعصاب برگزار می شود

بیوگرافی هایده حسین زاده همسر اول رحیم نوروزی + عکس

اصلاح دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم

دانشگاه آزاد اعلام کرد؛ فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد دزفول برتر شناخته شد

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد

1042 ناظر بهداشتی بر شعبات اخذ رأی نظارت دارند

فردا آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری در دانشگاه آزاد

محله ای به وسعت یک دانشگاه

دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام

در چه صورت امتحان مجدد برای دانشجو برگزار می شود؟

ثبت نام ترم تابستانی دانشگاه گلستان از 15 تیر آغاز می شود

آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم اعلام شد

تألیف کتاب ردپای سرمایه فرهنگی در عرصه کار و تولید توسط استاد دانشگاه آزاد اسلامی رودهن

دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیات علمی نمونه کشوری ابلاغ شد

دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیات علمی نمونه کشوری ابلاغ شد

دانشگاه آزاد اعلام کرد؛ فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

تقویم آموزشی ترم تابستان دانشگاه تبریز اعلام شد

تشخیص سریع پیشرفت سرطان با کمک MRI امکان پذیر شد / از ساخت قلم رسانای آموزشی تا کاهش عوارض جانبی دارو ها با نانوکپسول ها

دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد | رشته ها و امکانات

اولویت واکسیناسیون کرونای دانشجویان مطابق مقطع تحصیلی / برگزاری کنکور 1400، کمتر از 20 روز دیگر

اولویت واکسیناسیون کرونای دانشجویان مطابق مقطع تحصیلی آن ها / برگزاری کنکور 1400، کمتر از 20 روز دیگر

استخدام گرافیست و طراح خوش ذوق و خلاق در سورنا انتخاب برتر در تهران

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

دعوت چهرهای دانشگاهی،فرهنگی ونخبگان زنجان برای شرکت در انتخابات

استخدام دانشجو برق یا مکانیک

منشی خانم مجرد

هماهنگی بین قوای سه گانه؛ راهکار حل مشکلات کشور

استخدام مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو در فارس

سؤالات مصاحبه دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400

جزییاتی از فراخوان «طرح شهید احدی» با رویکرد تحصیل بدون آزمون مقطع دکتری

این زلزله 32 سال طول کشیده است / فاجعه باورنکردنی!

لزوم ساماندهی آشفتگی بازار در نظام آموزش عالی/ مراکز آموزش عالی منحل نمی شوند

ایران به 100 نفر اول کنکور افغانستان بورسیه تحصیلی داده است

تلاش برای ممنوع کردن گردش به چپ در خیابان ها

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 27 خرداد

استخدام کارشناس علوم اجتماعی در شرکت مهندسی صنعتی فهامه در تهران

ساماندهی مراکز آموزش عالی نادیده انگاری زحمات نیست

آغاز پروژه تحقیق و توسعه شرکت نویان نگین پارسیان با مشارکت بیش از 180 دانشجو جوان کشور

استخدام شرکت الوند پخش پارسا

استخدام کارشناس آزمایشگاه در یک واحد آزمایشگاهی در بندرعباس

حضور 18 نفر از اساتید دانشگاه شریف در جمع سرآمدان علمی کشور

تریبون آزاد انتخاباتی در میان بانوان قزوینی + فیلم

کاهش تعداد مراکز علمی ـ کاربردی و پیام نور

آموزش دروس ریاضی کاربردی 1 و تحقیق در عملیات

8 شهرستان کرمانشاه در وضعیت نارنجی قرار دارد

اصلاحیه چهارم دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها منتشر شد

استخدام پشتیبان قلمچی بدون سابقه

جدول زمان بندی مصاحبه آزمون نیمه متمرکز دکتری دانشگاه ارومیه منتشر شد

ساماندهی مراکز آموزش عالی نادیده انگاری زحمات نیست

ساماندهی مراکز آموزش عالی نادیده انگاری زحمات نیست

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها اصلاح شد

لزوم مشارکت جامعه دانشگاهی در انتخابات/ مهلت 2 ساله به برخی دانشگاه ها در طرح ساماندهی

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

استخدام کارشناس بخش پذیرش و ویزا در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان در تهران

تون آپ کار ماهر

پوشش آنلاین انتخابات ریاست جمهوری 1400 از طریق سامانه مجازی دانشگاه آزاد اسلامی

لزوم مشارکت جامعه دانشگاهی در انتخابات / بررسی الحاق 7 دانشگاه در طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها

آخرین خبر درباره کسر حقوق دانشجو معلمان+ عکس

سه طرح رویداد ایده های فناورانه و نوآورانه موفق به جذب سرمایه شدند

تریبون آزاد انتخاباتی در دانشگاه آزاد کهنوج برگزار شد

جزییات رویداد کمند با موضوع کار، مهارت و نوآوری دختران دانشجو

اصلاحات جدید آزمون استخدامی اعلام شد

اصلاحات جدید آزمون استخدامی وزارت علوم منتشر شد

همکاری پارک علم و فناوری گیلان با کارخانه سبحان دارو

واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان از شهریور تا آبان انجام می شود

در چه صورت امتحان مجدد برای دانشجو برگزار می شود؟

حرف های دل مردم در تریبون آزاد ابهر

فراخوان جذب طرح های فناورانه دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام شد

آیین بهره برداری از ایستگاه مترو مدافعان سلامت

آغاز پروژه تحقیق و توسعه شرکت نویان نگین پارسیان با مشارکت بیش از 180 دانشجو

پذیرش دانشجو مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد در رشته “مدیریت کسب و کار” و “طراحی لباس”

پلیس فتا به دنبال متقلبان امتحانات دانشگاه

تلسکوپ فضایی «هابل» از کار افتاد

رقابت پژوهشگران در مسابقه ملی رابط مغز و رایانه به ایستگاه آخر رسید

کاوش اعماق اقیانوس ها با زیردریایی خودران

پلیس فتا به دنبال متقلبان امتحانات دانشگاه

کشف روشی جدید برای تشخیص سریع کرونا

جلسه مجمع عمومی و فوق العاده صندوق پژوهش و فناوری مازندران برگزار شد

شرایط شرکت در نیمسال تابستانی دانشگاه علم وصنعت اعلام شد

ایران به 100 نفر اول کنکور افغانستان بورسیه تحصیلی داده است

تأثیر هستی شناسی و انسان شناسی توحیدی در حکمرانی

18 نفر از اساتید دانشگاه شریف در جمع سرآمدان علمی کشور

از سر گیری صید کیلکا در دریای خزر

اطلاعیه در خصوص اصلاحات (سری چهارم) دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون استخدام پیمانی دانشگاه ها، موسسات آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال 1400

تقویت سرمایه اجتماعی در جامعه؛ راهکار حل مشکلات

استخدام مدیر پروژه و سرپرست کارگاه در شرکت سایتال ساخت در تهران

فراخوان حمایت از طرح های نوآوری های آموزش مجازی علوم و فناوری های شناختی منتشر شد

حضور 18 نفر از اساتید دانشگاه شریف در جمع سرآمدان علمی کشور

سقوط آزاد سطح علمی دانشگاه ایلام/ مسوولین زیربار آمارها هم نرفتند

سقوط آزاد سطح علمی دانشگاه ایلام/ مسوولین زیربار آمارها هم نرفتند