مطالب مرتبط:
مسدود شدن دسترسی دانشجویان دانشگاه آزاد به آموزشیار / سامانه با پرداخت شهریه باز می شود
جزییات ثبت نام و برگزاری آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400 اعلام شد
دسترسی دانشجویان به سامانه آموزشیار پس از پرداخت بخشی از شهریه امکان پذیر می شود
جزییات ثبت نام و برگزاری آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400 اعلام شد
یک مورد خطای سامانه بین 1100 داوطلب ثبت نامی امری طبیعی است
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 اردیبهشت 1400 ساعت 08:052021-05-06دانش

جزییات ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان از طریق سامانه سجاد / وام دستیاری به جمعیت دانشجویی بیشتری پرداخت می شود


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن ها حائز اهمیت بود.

- " هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را در برگرفت و حائز اهمیت بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن ها حائز اهمیت بود.

گزیده ای از مهم ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه ها در هفته گذشته را مرور می کنیم.

پرداخت وام به 20هزار دانشجوی دستیاری در سال جاری" با تامین شدن منابع برای وام دستیاری، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اعلام کرد که تعداد بیشتری از دانشجویان دستیاری وام دانشجویی می گیرند.

رحیمی،رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به مشارکت بانک قرض الحسنه مهر ایران در طرح شهید سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت عنوان کرد: همکاری مشترک بین وزارت بهداشت و بانک مهر ایران کار بسیار ارزشمندی است تا بخشی از جامعه بتواند در فعالیت های مسوولانه و اجتماعی فعالیت کند.

هدایت کردن و سوق دادن منابع اجتماعی و خیرین به سمت رفع نیازهای سلامت و در حوزه بهداشت اهمیت زیادی دارد که در شرایط کرونا مغتنم است.

امسال با پیگیری های صورت گرفته و مساعدت های وزیر بهداشت این وام ها حداقل به 20 هزار دستیار و با رقم بیش از 300 میلیاردتومان اتفاق خواهد افتاد که با مشارکت بانک مهر ایران صورت می پذیرد.

وی اضافه کرد: در یکسال گذشته صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت نیز با بانک مهر ایران تفاهمنامه ای را امضا کرد، به طوری که در سال 99 توانستیم به بیش از 10 هزار نفر از دستیاران وام های 15 میلیون تومانی پرداخت کنید.

این تسهیلات که از محل منابع بانک مهر ایران بود حدود 150 میلیارد تومان را شامل می شد.

شرایط ضمانت برای بازپرداخت وام های دانشجویی اعلام شد" دانشجویانی که متقاضی دریافت وام دانشجویی هستند برای تسهیل در دریافت وام باید از شرایط ضمانت برای دریافت وام ها را که صندوق رفاه اعلام کرده مطلع باشند.

به منظور تسهیل در بهره مندی دانشجویان متقاضی وام و حمایت از دانشجویان مستعد کم بضاعت، تعداد ضامنین برای ضمانت بازپرداخت وام های دانشجویی به شرح ذیل است:1- برای دریافت وام های دانشجویی تا سقف مبلغ 150 میلیون ریال، معرفی یک نفر ضامن قراردادی از بین ضامنین واجد شرایط مندرج در ماده 11 آیین نامه پرداخت و بازپرداخت وام های دانشجویی صندوق الزامی است.

2- برای دریافت وام های دانشجویی تا سقف مبلغ 300 میلیون ریال، معرفی یک نفر ضامن رسمی یا پیمانی و یا دو نفر ضامن قراردادی از بین ضامنین واجد شرایط مندرج در ماده 11 آیین نامه پرداخت و بازپرداخت وام های دانشجویی صندوق الزامی است.

3- برای دریافت وام های دانشجویی بیش از مبلغ 300 میلیون ریال، معرفی یک نفر ضامن دیگر علاوه بر ضامنین قبلی صرفاً از میان کارکنان رسمی و پیمانی واجد شرایط در ماده 11 آیین نامه پرداخت و بازپرداخت وام های دانشجویی صندوق الزامی است.

برگزاری اولین همایش علمی و جشنواره موزه های دانشگاهی کشور " سرسنگی، رییس همایش علمی و جشنواره موزه های دانشگاهی کشور گفت: در کنار موزه های عمومی، دانشگاه ها از موزه های مختلف و متنوعی برخوردارند دانشگاه تهران نیز به عنوان دانشگاه پیشرو دارای چندین موزه در تراز قابل قبول و خوب است.

در کنار باغ موزه نگارستان و خانه موزه مقدم که جز بهترین و شناخته شده ترین موزه های دانشگاه تهران و حتی کشوری هستند موزه های شاخصی مثل موزه های جانور شناسی، موزه باستان شناسی، موزه انگل شناسی و… دانشگاه تهران در حوزه موزه داری از بسیاری از دانشگاه های کشور پیشروتر است.

در این راستا شورای عالی سیاستگذاری موزه های دانشگاهی به ریاست رییس دانشگاه راه اندازی شد که به سیاستگذاری و برنامه ریزی برای موزه های دانشگاه خواهد پرداخت.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه بحث موزه های دانشگاهی در کشور تاکنون دغدغه مند نبوده است، افزود: بحث موزه های دانشگاهی نه تنها در فضای عمومی کشور، بلکه در فضای خاص کشور نیز مورد بحث و توجه نبوده است.

ملانظری: بودجه های مصوب پاسخگوی نیاز دانشگاه ها نیست" کمبود بودجه دانشگاه ها اعتراضات زیادی را در پی داشته و پاسخگوی هزینه های جاری و عمرانی در سال جاری نیست.

ملانظری، رییس دانشگاه الزهرا (س) با اشاره به وضعیت اختصاص بودجه در سال جدید گفت: در سال جاری 42 درصد به بودجه دانشگاه الزهرا(س) اضافه شده که به ظاهر شاید عدد بزرگی باشد، اما پاسخگوی نیاز دانشگاه نیست.

وی افزود: بحث افزایش وحشتناک قیمت ها و اینکه اگر شرایط به حالت عادی بازگردد و دانشجویان بخواهند به دانشگاه برگردند این بودجه در نظر گرفته شده نمی تواند جبران هزینه ها را داشته باشد؛ چرا که علاوه بر تورم افزایش شدید حقوق ها را داشتیم که بیشتر بودجه دانشگاه در این زمینه هزینه می شود.

ملانظری اضافه کرد: اگر بحث خدمت حضوری به دانشجویان را داشته باشیم، باید بودجه مدیریت به درستی هزینه شود که دچار مشکل اساسی نشویم.

اقدامات رو به جلو دانشگاه ها برای افزایش خوابگاه متاهلی " کمبود خوابگاه متاهلی درسال های اخیر یکی از مطالبات اصلی دانشجویان متاهل دانشگاه ها در سطوح مختلف تحصیلی به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی است که با اعتراض و پیگیری های مختلف این دانشجویان و ورود مجلس شورای اسلامی به این موضوع طرحی را برای حل این مشکل درسال جاری به تصویب رسانده که دانشگاه ها موظف هستند که بخشی از ظرفیت خوابگاه هایشان را به دانشجویان متاهل اختصاص دهند.

بر اساس طرح مجلس شورای اسلامی ظرفیت خوابگاه های متاهلی از مهرماه سال جاری افزایش خواهد یافت و بخشی از دغدغه دانشجویان متاهل با این طرح کاهش خواهد یافت.

در همین رابطه بانکی پور، نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص این طرح به خبرگزاری دانشجو، گفت: طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، 72 ماده دارد و برای خوابگاه متاهلی دانشجویی 4 یا 5 ماده از این طرح به خوابگاه متاهلی اختصاص یافته است.

وی افزود: یکی از مسائلی که در این طرح تدارک دیده شده خوابگاه متاهلی برای دانشجویان اعم از بومی و غیربومی چه دختران و چه پسران است.

دو، سه ماده طرح توسعه خوابگاه متاهلی در این مصوبه، داریم که تا 5 یا 6 سال دیگر خوابگاه های متاهلی وسیع و گسترده می شود.

همچنین بودجه هایی را برای ودیعه مسکن دانشجویان پیش بینی کرده و مرخصی تحصیلی برای دانشجویان باردار و مادر در نظر گرفته ایم.

این نماینده مجلس ادامه داد: از دیگر مفاد این طرح می توان به آموزش مجازی برای مادران باردار یا دارای فرزند زیر سه سال اشاره کرد.

همچنین طرح دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی به ازای هر فرزند شش ماه کسر می شود.

مسائل دیگری مثل حذف شیفت شب مادران باردار، مرخصی دوهفته ای برای تولد فرزند به پدر، تخفیف و تسهیلات در واگذاری زمین و غیره نیز از دیگر مزایای این طرح است.

ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان از طریق سامانه سجاد به مدت یک ماه" دانشجویان متقاضی میهمانی و انتقال به سایر دانشگاه ها تا 10 خرداد 1400 فرصت دارند برای ثبت درخواست خود جهت سال تحصیلی 1401-1400 به سامانه سجاد به آدرس https://portal.

saorg.

ir مراجعه و نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام کنند.

همچنین دانشگاه های مبدأ موظفند درخواست دانشجو را بررسی کرده و در صورت داشتن شرایط از 11 خرداد تا 15 تیر ماه نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت ریز نمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد ارسال کنند.

سپس دانشگاه های مقصد موظفند حداکثر تا پایان مرداد ماه نسبت به بررسی تقاضا ها اقدام و از طریق سامانه یاد شده اعلام کند.

با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور و پیروی تمام مؤسسات آموزش عالی از دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا، در صورت تداوم وضعیت بیماری، میهمانی و انتقال دانشجویان تحت شرایط حاکم خواهد بود و موافقت مؤسسات مبدا و مقصد با درخواست های میهمانی و انتقال در صورت بازگشت به شرایط عادی در مؤسسات آموزش عالی امکان پذیر خواهد بود.

دانشگاه ها و مؤسسات موظف هستند زمان شروع ثبت درخواست های میهمانی و انتقال را با استفاده از ابزار های مناسب اطلاع رسانی علی الخصوص از طریق فضای مجازی به اطلاع کلیه دانشجویان برسانند.

ثبت نام بیست و چهارمین دوره ازدواج دانشجویی " ثبت نام بیست و چهارمین دوره ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت به صورت آزمایشی آغاز شد.

دانشجویانی که از اول مهرماه سال 1397 تا اول اردیبهشت ماه سال 1400 ازدواج کرده اند، می توانند با مراجعه به سایت https://ezdevaj.

nahad.

ir/registeration/sign-up ازدواج دانشجویی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ثبت نام کنند.

مراسم ازدواج دانشجویی یا طرح ملی همسفرتا بهشت با شعار ازدواج بهنگام، آگاهانه، آسان و پایدار جهت فائق آمدن بر این حلقه مفقوده، در جوار بارگاه نورانی حضرت ثامن الحجج آقا علی بن موسی الرضا (ع) برگزار خواهد شد و ستاد ازدواج دانشجویی با برگزاری مراسم تلاش دارد زوج های جوان را با آموزش مهارت های زندگی، در آغاز زندگی مشترک یاری رساند.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه ها - دانشجویان - دانشجویی - فرهنگی - نقل و انتقال دانشجویان - اخبار - صنفی - هفته - خبرگزاری - انتقال دانشجویان - منتشر - اهمیت - خبرنگار - دستیاری - مهم ترین اخبار - پرداخت - هایی - نقل و انتقال - گزارش - دربر - مهم ترین - ثبت نام - انتقال - سامانه - تامین - منابع - گذشته - جمعیت - مرور

آخرین اخبار سرویس:
فردا آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری در دانشگاه آزاد

محله ای به وسعت یک دانشگاه

دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام

در چه صورت امتحان مجدد برای دانشجو برگزار می شود؟

ثبت نام ترم تابستانی دانشگاه گلستان از 15 تیر آغاز می شود

آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم اعلام شد

تألیف کتاب ردپای سرمایه فرهنگی در عرصه کار و تولید توسط استاد دانشگاه آزاد اسلامی رودهن

دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیات علمی نمونه کشوری ابلاغ شد

دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیات علمی نمونه کشوری ابلاغ شد

دانشگاه آزاد اعلام کرد؛ فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

تقویم آموزشی ترم تابستان دانشگاه تبریز اعلام شد

تشخیص سریع پیشرفت سرطان با کمک MRI امکان پذیر شد / از ساخت قلم رسانای آموزشی تا کاهش عوارض جانبی دارو ها با نانوکپسول ها

دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد | رشته ها و امکانات

اولویت واکسیناسیون کرونای دانشجویان مطابق مقطع تحصیلی / برگزاری کنکور 1400، کمتر از 20 روز دیگر

اولویت واکسیناسیون کرونای دانشجویان مطابق مقطع تحصیلی آن ها / برگزاری کنکور 1400، کمتر از 20 روز دیگر

استخدام گرافیست و طراح خوش ذوق و خلاق در سورنا انتخاب برتر در تهران

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

دعوت چهرهای دانشگاهی،فرهنگی ونخبگان زنجان برای شرکت در انتخابات

استخدام دانشجو برق یا مکانیک

منشی خانم مجرد

هماهنگی بین قوای سه گانه؛ راهکار حل مشکلات کشور

استخدام مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو در فارس

سؤالات مصاحبه دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400

جزییاتی از فراخوان «طرح شهید احدی» با رویکرد تحصیل بدون آزمون مقطع دکتری

این زلزله 32 سال طول کشیده است / فاجعه باورنکردنی!

لزوم ساماندهی آشفتگی بازار در نظام آموزش عالی/ مراکز آموزش عالی منحل نمی شوند

ایران به 100 نفر اول کنکور افغانستان بورسیه تحصیلی داده است

تلاش برای ممنوع کردن گردش به چپ در خیابان ها

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 27 خرداد

استخدام کارشناس علوم اجتماعی در شرکت مهندسی صنعتی فهامه در تهران

ساماندهی مراکز آموزش عالی نادیده انگاری زحمات نیست

آغاز پروژه تحقیق و توسعه شرکت نویان نگین پارسیان با مشارکت بیش از 180 دانشجو جوان کشور

استخدام شرکت الوند پخش پارسا

استخدام کارشناس آزمایشگاه در یک واحد آزمایشگاهی در بندرعباس

حضور 18 نفر از اساتید دانشگاه شریف در جمع سرآمدان علمی کشور

تریبون آزاد انتخاباتی در میان بانوان قزوینی + فیلم

کاهش تعداد مراکز علمی ـ کاربردی و پیام نور

آموزش دروس ریاضی کاربردی 1 و تحقیق در عملیات

8 شهرستان کرمانشاه در وضعیت نارنجی قرار دارد

اصلاحیه چهارم دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها منتشر شد

استخدام پشتیبان قلمچی بدون سابقه

جدول زمان بندی مصاحبه آزمون نیمه متمرکز دکتری دانشگاه ارومیه منتشر شد

ساماندهی مراکز آموزش عالی نادیده انگاری زحمات نیست

ساماندهی مراکز آموزش عالی نادیده انگاری زحمات نیست

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها اصلاح شد

لزوم مشارکت جامعه دانشگاهی در انتخابات/ مهلت 2 ساله به برخی دانشگاه ها در طرح ساماندهی

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

استخدام کارشناس بخش پذیرش و ویزا در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان در تهران

تون آپ کار ماهر

پوشش آنلاین انتخابات ریاست جمهوری 1400 از طریق سامانه مجازی دانشگاه آزاد اسلامی

لزوم مشارکت جامعه دانشگاهی در انتخابات / بررسی الحاق 7 دانشگاه در طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها

آخرین خبر درباره کسر حقوق دانشجو معلمان+ عکس

سه طرح رویداد ایده های فناورانه و نوآورانه موفق به جذب سرمایه شدند

تریبون آزاد انتخاباتی در دانشگاه آزاد کهنوج برگزار شد

جزییات رویداد کمند با موضوع کار، مهارت و نوآوری دختران دانشجو

اصلاحات جدید آزمون استخدامی اعلام شد

اصلاحات جدید آزمون استخدامی وزارت علوم منتشر شد

همکاری پارک علم و فناوری گیلان با کارخانه سبحان دارو

واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان از شهریور تا آبان انجام می شود

در چه صورت امتحان مجدد برای دانشجو برگزار می شود؟

حرف های دل مردم در تریبون آزاد ابهر

فراخوان جذب طرح های فناورانه دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام شد

آیین بهره برداری از ایستگاه مترو مدافعان سلامت

آغاز پروژه تحقیق و توسعه شرکت نویان نگین پارسیان با مشارکت بیش از 180 دانشجو

پذیرش دانشجو مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد در رشته “مدیریت کسب و کار” و “طراحی لباس”

پلیس فتا به دنبال متقلبان امتحانات دانشگاه

تلسکوپ فضایی «هابل» از کار افتاد

رقابت پژوهشگران در مسابقه ملی رابط مغز و رایانه به ایستگاه آخر رسید

کاوش اعماق اقیانوس ها با زیردریایی خودران

پلیس فتا به دنبال متقلبان امتحانات دانشگاه

کشف روشی جدید برای تشخیص سریع کرونا

جلسه مجمع عمومی و فوق العاده صندوق پژوهش و فناوری مازندران برگزار شد

شرایط شرکت در نیمسال تابستانی دانشگاه علم وصنعت اعلام شد

ایران به 100 نفر اول کنکور افغانستان بورسیه تحصیلی داده است

تأثیر هستی شناسی و انسان شناسی توحیدی در حکمرانی

18 نفر از اساتید دانشگاه شریف در جمع سرآمدان علمی کشور

از سر گیری صید کیلکا در دریای خزر

اطلاعیه در خصوص اصلاحات (سری چهارم) دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون استخدام پیمانی دانشگاه ها، موسسات آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال 1400

تقویت سرمایه اجتماعی در جامعه؛ راهکار حل مشکلات

استخدام مدیر پروژه و سرپرست کارگاه در شرکت سایتال ساخت در تهران

فراخوان حمایت از طرح های نوآوری های آموزش مجازی علوم و فناوری های شناختی منتشر شد

حضور 18 نفر از اساتید دانشگاه شریف در جمع سرآمدان علمی کشور

15تیر؛ آغاز ثبت نام بخش معارفی جشنواره قرآن دانشجویان البرز

فراخوان جذب سرباز امریه در سازمان امور اراضی استان البرز منتشر شد

دانشگاه محل تضارب اندیشه ها و اجتماع عقول است

استخدام ادمین اینستا

تشکیل کنسرسیوم دانشگاه های برتر ایران در کیش

استخدام حسابدار با حقوق و مزایای عالی در یک آزمایشگاه در تهران

مسائل اقتصادی و معیشتی نتیجه اقدام ضعیف برخی مدیران است

درخشش دانشگاه های اصفهان در رتبه بندی موضوعی شانگهای 2021

درخشش دانشگاه های اصفهان در رتبه بندی موضوعی شانگهای 2021

مرکز مشاوره دانشگاه تربیت مدرس به عنوان یکی از مراکز مشاوره فعال معرفی شد

وبینار «معرفی و کاربردهای علم داده» برگزار می شود

گلچین معانی و دانشکده ادبیات مشهد

وبینار «معرفی و کاربردهای علم داده» برگزار می شود

جزییات ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان از طریق سامانه سجاد / وام دستیاری به جمعیت دانشجویی بیشتری پرداخت می شود

جزییات ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان از طریق سامانه سجاد / وام دستیاری به جمعیت دانشجویی بیشتری پرداخت می شود