مطالب مرتبط:
2 مرکز جدید برای درمان بیماران کرونایی خراسان شمالی اختصاص یافت
8 فوتی جدید کرونایی در استان بوشهر/ 428 بیمار بستری هستند
شیب ابتلا و بستری بیماران کرونایی در اصفهان رو به افزایش است
افزایش 8 برابری بیماران کرونایی بستری در بیمارستانهای خراسان جنوبی
میزان بستری های روزانه کرونایی در اردبیل از بهبودیافتگان بیشتر است
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 اردیبهشت 1400 ساعت 19:352021-04-23پزشكي

ثبات در ظرفیت بستری های موقت تعداد بیماران کرونایی در استان های شمالی


سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به ثبات در ظرفیت بستری های موقت تعداد بیماران کرونایی در استان های شمالی، گفت: از واکسیناسیون و روند کار در دانشگاه های علوم پزشکی اطمینان داشتیم.

- سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به ثبات در ظرفیت بستری های موقت تعداد بیماران کرونایی در استان های شمالی، گفت: از واکسیناسیون و روند کار در دانشگاه های علوم پزشکی اطمینان داشتیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت و ناظر عالی وزارت بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان های شمالی، به دنبال سفر دو روزه خود و پس از حضور در دو دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران از دانشگاه علوم پزشکی گلستان بازدید کرد.

وی در این سفر چگونگی سیر افزایشی بیماران کرونایی در دانشگاه های علوم پزشکی بابل، مازندران و گلستان را مورد توجه قرار داد و گزارشی در خصوص تست های انجام شده، تعداد دُزهای واکسن دریافتی، روند درمان بیماران در بخش های سرپایی، تعداد تخت های درمانی بیماران کرونایی، ارائه داروهای آنتی وایرال به بیماران بخش های سرپایی، روند واکسیناسیون گروه های هدف در فاز اول واکسیناسیون به خصوص دانشجویان بالینی را مورد توجه قرار داد.

سخنگوی وزارت بهداشت در پایان این سفر دو روزه در جمع مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گلستان به جمع بندی شرایط دانشگاه های علوم پزشکی بابل، مازندران و گلستان پرداخت و گفت: در حقیقت ما در اینجا حضور پیدا کرده ایم تا خدا قوت و خسته نباشیدی گرم را خدمت شما عزیزان عرض کنیم.

به واقع زمانی که به دانشگاه ها سفر می کنیم می بینیم عزیزان ما در صحنه حضور پر قدرتی دارند و با تسلط به اوضاع در حال فعالیت هستند به نحوی که آرامش خوبی در مدیریت بیماری وجود دارد که این مهم دلگرم کننده است.

از واکسیناسیون و روند کار در دانشگاه های علوم پزشکی کاملا اطمینان داشتیم دکتر لاری با بیان اینکه ما از واکسیناسیون و روند کار در دانشگاه های علوم پزشکی کاملا اطمینان داشتیم، اظهار کرد: وزیر بهداشت دستور دادند که با حضور در کنار شما خداقوتی محضر تمامی خادمان سلامت و بهداشت در دانشگاه های علوم پزشکی کشور به عنوان ناظران وزارت بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی عرض کنیم و اگر در مسیر تلاش هایی که در دست اقدام دارید مشکلاتی احصاء شد، در صدد رفع آن برآییم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تصریح کرد: یکی از مهمترین موفقیت هایی که در دانشگاه علوم پزشکی گلستان وجود دارد در کنار مدیریت سیستماتیک معاونت بهداشتی و شخص دکتر جعفریان، ارائه پیشنهادات بسیار خوب است که به ما در مسیر مبارزه با بیماری بسیار کمک می کند.

ثبات در ظرفیت بستری های موقت تعداد بیماران بستری کرونایی در استان های شمالی کشور ناظر عالی وزارت بهداشت در استان های شمالی استفاده از ظرفیت بستری های موقت را امری بسیار مهم دانست و گفت: سه دانشگاه علوم پزشکی بابل، مازندران و گلستان با به کار گرفتن این سیستم به خوبی توانستند بار بیماران بستری کرونایی را کنترل کنند و به ثبات در تعداد بیماران بستری کرونایی برسند که این تجربه موفق باید در تمام کشور مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مشکل شما اکنون تعداد تخت نیست بلکه نگران هستید با درمان های آنتی بایرال و افزایش این بار، آیا می توانید همچنان پاسخگوی بیماران باشید یا خیر؟ خاطر نشان کرد: موضوع نگران کننده دوم، اکسیژن است که در این میان گرمای هوا کمی نگران کننده است که امیدواریم بتوان از طریق رفع مشکلات زیرساختی این مشکل را نیز حل کرد.

شفافیت در دستورالعمل ها از نکات مورد تاکید در دانشگاه های علوم پزشکی شمالی است لاری در ادامه تاکید بر شفافیت دستورالعمل ها را نیز از نکات مطرح شده در دانشگاه های علوم پزشکی بابل، مازندران و گلستان عنوان و ابراز کرد: این موضوع در این سفر از سوی عزیزانمان در سطح دانشگاه های علوم پزشکی به خصوص دانشگاه علوم پزشکی گلستان مطرح شده است.

شاید بهتر است کمیته واکسن بررسی های لازم را انجام و دستورالعمل های مربوط به واکسن را سریعتر در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار دهند تا عزیزان ما در سطح دانشگاه ها دچار سردرگمی در این خصوص نشوند.

دانشگاه علوم پزشکی گلستان در عرض 20 روز رشد 350 درصدی تعداد بیماران بستری کرونایی را تجربه کرد در ادامه دکتر عبدالرضا فاضل رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان، بیان کرد: در پیک چهارم کرونا استان گلستان با تاخیری کوتاه نسبت به سایر استان های کشور کار خود را آغاز کرد.

این پیک شدت بیماران بستری را به سرعت افزایش داد به نحوی که روز اول فروردین 1400 تعداد بستری های بیماران کرونایی استان حدود 180 نفر بود که در روز 20 فروردین به 680 بیمار بستری افزایش پیدا کرد به این معنا که در عرض 20 روز 350 درصد رشد بیماران بستری کرونایی را داشتیم.

وی در خصوص روند کنترل تعداد بیماران بستری کرونایی، افزود: مدیریت مختلف بیماری انجام شد و تلاش کردیم بیماران را بیشتر به صورت سرپایی درمان کنیم که در این مسیر به لطف خدا موفق عمل کردیم به نحوی که امروز در اولین روز از اردیبهشت ماه سال 1400 به ثبات در تعداد بیماران بستری رسیدیم و افزایشی را در این حوزه مشاهده نمی کنیم و امیدواریم این شرایط ثابت بماند و شیب نزولی خود را طی 10 روز آینده پیدا کند.

مشکلی در تزریق واکسن در دانشگاه علوم پزشکی گلستان وجود ندارد وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در تزریق واکسن در دانشگاه وجود ندارد، یادآور شد: واکسیناسیون در پارت اول تا سوم و تا قبل از پارت آخر که واکسن استرازنکا وارد کشور شد به خوبی صورت گرفته است.

در این مدت سه نوع واکسن اسپوتنیک وی، بهارات بایوتک و سینوفارم تزریق شد که مجموع این سه نوع واکسن 9 هزار و 900 دُز را شامل می شد.

دکتر فاضل اضافه کرد: از این تعداد، 9 هزار و 400 دُز واکسن تزریق شده است که پس از دریافت واکسن استرازنکا به دلیل ابهامی که در خصوص این واکسن وجود داشت کمی سرعت تزریق واکسن را کند کرد.

بر این اساس تا انتهای هفته جاری واکسن استرازنکایی که در اختیار ما قرار داده شده است تزریق خواهد شد.

در حال حاضر تمام داوطلبانی که با حوزه درمان ارتباط داشته اند حتی کادر پشتیبان واکسن دریافت کرده اند که به طور کل 12 هزار و 300 دُز واکسن در دانشگاه علوم پزشکی گلستان تا کنون تزریق شده است و 11 هزار و 500 دُز واکسن استرازنکا نیز تا پایان هفته تزریق خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: چهارشنبه اول اردیبهشت ماه هم 9 هزار واکسن سینوفارم وارد استان شد که برای بیماران خاص و عزیزانی که شیمی درمانی می شوند، تزریق خواهد شد.

95 درصد دانشجویانی که داوطلب تزریق واکسن در دانشگاه بوده اند واکسن دریافت کرده اند وی در خصوص واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز بیان کرد: اولویت ما تمرکز در حوزه دانشجویان به خصوص دانشجویان رزیدنت، اینترن و استاجرهایی است که وارد بخش های کرونایی، عفونی و داخلی می شوند.

تا امروز 95 درصد دانشجویانی که داوطلب تزریق واکسن در دانشگاه بوده اند واکسن دریافت کرده اند و هر دانشجویی که داوطلب تزریق واکسن باشد نیز به سرعت واکسن دریافت خواهد کرد.

این مقام مسئول در خصوص درمان بیماران کرونایی در بخش های سرپایی ابراز کرد: مراکز 16 ساعته درمانگاه شبانه روزی تامین اجتماعی، درمانگاه شبانه روزی سپاه و درمانگاه تامین اجتماعی فرهنگیان را در این خصوص بسیج کرده ایم.

تست های رپید را نیز در اختیار این مراکز قرار داده ایم و دستورالعمل و درمان سرپایی را نیز ارائه داده ایم تا بیمار مبتلا خدمات درمانی را سریعتر دریافت کنند.

فاضل اضافه کرد: خانواده این بیماران نیز آموزش داده شدند تا قرنطینه در منزل انجام شود و تست رپید برای اعضای خانواده نیز انجام می شود.

مشکل کمبود تخت نداریم رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص وضعیت تخت های درمانی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، بیان کرد: در خصوص کمبود تخت در اسفندماه 98 تجربه تلخی داشتیم به نحوی که 60 درصد از تعداد دو هزار و 500 تخت درمانی به دلیل رشد فزاینده بیماری به بیماران کرونایی اختصاص یافت.

بر اساس گزارش وبدا، وی اضافه کرد: به دیگر معنا در تاریخ ذکر شده حدود هزار و 350 بیمار کرونایی داشتیم اما اکنون نگرانی نداریم زیرا آمادگی لازم را به دست آوردیم به نحوی که تعداد بیماران بستری کرونایی ما در پیک دوم و سوم 600 بیمار و در پیک چهارم نزدیک به 700 بیمار بوده است و اکنون کمبود تخت را احساس نمی کنیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه های علوم پزشکی - بیماران کرونایی - استان های شمالی - سخنگوی وزارت بهداشت - علوم پزشکی - وزارت بهداشت - دانشگاه - سخنگوی وزارت - دانشگاه علوم پزشکی - کرونایی - بیماران - پزشکی - بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی گلستان - طرح شهید حاج قاسم سلیمانی - واکسیناسیون - دانشگاه علوم پزشکی بابل - استان - علوم - وزارت - سخنگوی - علوم پزشکی گلستان - مازندران - حاج قاسم سلیمانی - ظرفیت - تعداد - بستری - اطمینان - سیما سادات لاری - گلستان

آخرین اخبار سرویس:
نگرانی وزارت بهداشت از افزایش کرونا در تعطیلات عید فطر

فواید جادویی کاهو برای بیماران دیابتی

معاون وزیر بهداشت: نگران افزایش بیماران در تعطیلات عیدفطر هستیم

اطمینان بخشی به مردم اِوَز فارس درباره اثربخشی واکسن کرونا

نگرانی وزارت بهداشت از افزایش کرونا در تعطیلات عید فطر

یک میوه ضدسرطانی پُرآب!

فواید جادویی کاهو برای بیماران دیابتی

نشانه های زخم معده چیست؟/ تاثیر استرس بر معده

ماسک پارچه ای را چگونه ضد عفونی کنیم؟

خودکفایی در تولید صافی دیالیز

نگرانی وزارت بهداشت از افزایش کرونا در تعطیلات عید فطر

آخرین آمار کرونا در جهان تا 22 اردیبهشت ماه 1400 + جدول

چگونه علائم آسم و کرونا را از هم تشخیص دهیم؟

محرز: واکسن «کوو ایران برکت» با کیفیت و ایمن است

بهبود رفلاکس معده با گیاه انیسون

علت احساس سردی در دست و پا چیست؟

ماسک پارچه ای را چگونه ضد عفونی کنیم؟

افزایش احتمال ابتلا به سرطان در افراد چاق

فروش آزاد انسولین قلمی در استان مرکزی ممنوع است

ایبوپروفن کرونا را تشدید می کند؟

سبک زندگی نامناسب زنان حاشیه نشین

میوه هایی که نباید با یکدیگر مصرف کرد

غربالگری بیش از 273 هزار نفر در مرز های کشور

هدیه ی ستاره خلیج فارس به شبکه درمان هرمزگان

نگرانی وزارت بهداشت از افزایش کرونا در تعطیلات عید فطر

استخدام منشی مطب ارتوپدی آقا در مطب دکتر فرشید مالکی در اصفهان

روند موفق واکسیناسیون در عین نگرانی از عادی انگاری- دکتر محمود کریمی

ایمنی زایی فاز اول تست واکسن رازی فراتر از پیش بینی ها بود/ در انتظار دریافت مجوز برای آغاز فاز دوم هستیم

چگونه علائم آسم و کرونا را از هم تشخیص دهیم؟

چرا عرق سرد می کنیم؟

25 هزار کنگاوری علیه بیماری کرونا واکسینه می شوند

هدیه ستاره خلیج فارس به شبکه درمان هرمزگان

واکنش پزشک علی انصاریان به قصور پزشکی | هرگز به سهم خودم آن ها را نمی بخشم!

فواید خوردن روزانه یک سیب؛ از افسانه تا واقعیت

پس از تزریق واکسن هم باید ماسک بزنیم؟

فدراسیون کشتی و معضل عدم پایبندی تیم ها به قراردادها/ کمیته انضباطی یا کدخدامنشی؟

این افراد هرگز نباید هندوانه بخورند!

کوو برکت؛ امید ایرانی آمد/ زمان بندی تزریق این واکسن چگونه است؟

پرستار، نقش آفرین صحنه زندگی کرونایی

توزیع 800 وعده غذایی گرم در جویبار

توضیحاتی مهم درباره واکسیناسیون کرونا/ ایمنی زایی واکسن؛ دو هفته بعد از تزریق دوم

واکنش دکتر انصاریان به قصور پزشکی | هرگز به سهم خودم آن ها را نمی بخشم!

نقش والدین برای صیانت کودکان از عوارض شیوع کرونا چیست؟

استخدام نماینده علمی (مدرپ) در خراسان رضوی

استخدام نماینده علمی (مدرپ) در شرکت تولید و بازرگانی سیلانه سبز در فارس

17 رازمردانه که آقایان هرگز به زبان نمی آورند!

انجام بیش از 13 هزار تست «پی سی آر» در مرزهای کشور

استخدام کارمند اداری خانم در شرکت پویش درمان گستر کاسپین در تهران

چگونه علائم آسم و کرونا را از هم تشخیص دهیم؟

ایمنی زایی واکسن کرونا؛ دو هفته بعد از تزریق دوم | ورود 10 میلیون دُز واکسن تا آخر خرداد

خواص خارق العاده آب پرتقال

افزایش تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در پایتخت

واکنش دکتر انصاریان به قصور پزشکی | هرگز به سهم خودم آنها را نمی بخشم!

فواید خوردن روزانه یک سیب؛ از افسانه تا واقعیت

واکسن آسترازنکای تولید ایتالیا مجوز مصرف در ایران گرفت

با خاطیان تزریق واکسن خارج از نوبت در خراسان جنوبی برخورد شد

چگونه علائم آسم و کرونا را از هم تشخیص دهیم؟

راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان خاتم الانبیای جاسک

لنز هوشمندی که علائم حیاتی بدن را اندازه می گیرد!

11 هزار ایلامی واکسن کرونا را دریافت کردند

خوزستانی ها به کاهش اخیر بستری ها اعتماد نکنند

هرمزگان مستعد گسترش ویروس جهش یافته است

ایمنی زایی واکسن کرونا؛ دو هفته بعد از تزریق دوم

درمان آسیب های نخاعی با کمک ایمپلنت هایی به اندازه چند میلی متر!

ورود 1میلیون و 400هزار دُز واکسن کرونا از سوی هلال احمر تا کنون

ایبوپروفن خطر تشدید کووید 19 را به همراه ندارد

مبانی اخلاقی و چالش های حقوقی کپی رایت در آموزش مجازی بررسی می شود

درمان عفونت های پوستی با کمک پچ میکروسوزنی

ویدئو / جزییاتی درباره واکسیناسیون کرونا در ایران

ببینید | حمام با فضولات گاو برای محافظت در برابر کرونا!

خطر ابتلا به زوال عقل در بیمارانی کلیوی بیشتر است

کرونای هندی و آفریقایی در ایران؛ استان های جنوبی در خطرند!

نظارت سازمان نظام روانشناسی بر شبکه شاد ضروری است

سالمندان واکسن زده بازهم ماسک بزنند

کـارآفـریـنـی بـا گـیـاهـان دارویـی

تزریق واکسن کرونا در چهارمحال و بختیاری بیشتر از میانگین کشوری است

علیه انصاریان توطئه کردند!/ من هرگز به سهم خودم آنها را نمی بخشم

استخدام برقکار صنعتی جهت کارخانه مواد غذایی در کرج

استخدام فروشنده در واحد مواد غذایی باحقوق ثابت در یک هایپر مارکت در تهران

اهدای فطریه به بیماران نیازمند کرونایی

نظارت سازمان نظام روانشناسی بر شبکه شاد ضروری است

تازه ترین آمار ابتلا به کرونا در جهان

سوداگری در طب زنان

رونمایی اولیه اسکوچیچ از لیست تیم ملی

علوم پزشکی زنجان بر اجتماعی سازی سلامت توجه ویژه ای دارد

از ویروس کرونای آفریقایی هراس دارم / وارد فاز جدید شده ایم

افراد واکسینه شده هم کرونا می گیرند؟

نابینا شدن 300 نفر پس از تزریق واکسن کرونا!

بیمارستان ولی عصر( عج) اراک بیماران جدید کرونایی را پذیرش نمی کند

بیماری کرونا در افراد واکسینه شده خفیف بروز می کند

افراد مبتلا به نارسایی کبد روزه نگیرند

چطور غذا بخوریم و شکم مان چاق نشود؟

طرح غربالگری اضطراب کودکان در قزوین اجرا می شود

استخدام مشاور پوست و مو (بیوتی ادوایزر) در گیلان

دیابتی ها در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار بگیرند/مراحل عضویت در انجمن دیابت

خواص شگفت انگیز آب پرتقال برای سلامت

خواص شگفت انگیز پوست تخم مرغ برای سلامتی

یازده فایده باورنکردنی نوشیدن آب ولرم به صورت ناشتا

احتمال آسیب قلبی در کرونا چقدر است؟

شیوع «کپک سیاه» در بیماران کرونایی هند

ثبات در ظرفیت بستری های موقت تعداد بیماران کرونایی در استان های شمالی

ثبات در ظرفیت بستری های موقت تعداد بیماران کرونایی در استان های شمالی