موضوعات داغ: - امتحانات نهايي - تامين اجتماعي - ستاد ملي مقابله با كرونا - برگزاري امتحانات - بازنشستگان تامين اجتماعي - سفارت سوييس - افزايش حقوق بازنشستگان - حقوق بازنشستگان - مقابله با كرونا - فرهاد مجيدي - جانباختگان - مارك آندره تراشتگن - قيمت توزيع مرغ - توليد نفت عربستان - ليگ واليبال - طرح ساماندهي آموزش عالي - فرماندار خرمشهر - اتوبوس هاي هيبريدي - مانور مشترك - بلوغ - يورش - فرماندار گرمه - ميخاييل مامياشويلي

مطالب مرتبط:
تزریق واکسن کرونا میزان کشندگی را کاهش می دهد
تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش می دهد/دانشجویان واکسینه می شوند
مردم مراقب شگردهای کلاهبرداران به بهانه تزریق واکسن کرونا باشند
وزارت بهداشت: اطلاع رسانی برای تزریق واکسن کرونا از طریق ارسال پیامک به سرپرست خانوار انجام می شود
آخرین اخبار از تزریق واکسن کرونا در استان مرکزی
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400 ساعت 12:052021-04-21پزشكي

تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش اما میزان سرایت بیماری را تغییر نمی دهد


معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت و ناظر عالی وزیر بهداشت گفت: براساس تجارب کشورهایی که واکسیناسیون خود را به درصد قابل توجهی رسانده اند نکته مهم دیگر این است که با تزریق واکسن، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از شهرستان ساری، دکتر سیماسادات لاری ناظر عالی وزیر بهداشت در سفر به مازندران در اجرای طرح شهید حاج به دانشگاه علوم پزشکی بابل سفر کردیم.

*نقطه قوت دانشگاه علوم پزشکی بابل استفاده از مراکز درمانی سرپایی  وی با بیان اینکه در ابتدای ورود به دانشگاه علوم پزشکی بابل نشستی را با حضور رییس و معاونان درمان و بهداشت و فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه برگزار کردیم، خاطرنشان کرد: در این نشست در ارائه گزارشی دقیق، در جریان روند بیماری در این استان، نحوه واکسیناسیون و چگونگی پذیرش و درمان بیماران کرونایی قرار گرفتیم.

نقطه قوت عزیزان ما در این دانشگاه به کارگیری مراکز درمانی سرپایی است به نحوی که این امر بهبود ظرفیت پذیرش بیمار را به دنبال داشته است.

به صورت" سرپایی ویزیت شده و داروهای خود را دریافت کنند و زیرپوشش خدمات درمانی قرار گیرند.

*نسبت افراد فوت شده به بستری در دانشگاه علوم پزشکی بابل زیر 10 درصد است لاری نسبت تعداد افراد فوت شده به بستری را در فضای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل بسیار خوب عنوان کرد و افزود: این نسبت زیر 10 درصد بوده است که این موفقیت در حوزه واکسیناسیون نیز براساس آن چیزی که انتظار داشته ایم، رخ داده است.

به احتمال بسیار قوی تا پنج شنبه پیش رو گروه های باقی مانده از جمله کادر بهداشت و درمان و بیماران خاص در این دانشگاه نیز واکسینه خواهند شد.

*دانشجویان حاضر در مراکز درمانی جزء اولویت های واکسیناسیون  ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان های شمالی، دانشجویان حاضر در مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل را نیز جزء گروه هایی که در پارت جدید واکسن مورد واکسیناسیون قرار خواهند گرفت، دانست.

سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص شرایط کنونی کشور در پیک چهارم کرونا، خاطرنشان کرد: در استان مازندران و به تبع آن شهرستان بابل، مشکل اساسی نزدیکی زمان دو پیک سوم و چهارم بود که فاصله کوتاه این دو موج، فرصتی به مدیریت بیماری نداد، اما به لطف خدا اکنون شرایط تحت کنترل است.

مردم به خانواده" می شود.

*تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش اما میزان سرایت بیماری را تغییر نمی دهد وی در ادامه با تاکید بر این نکته که مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را مانند روزهای ابتدایی ورود ویروس کرونا به کشور با همان حساسیت بالا رعایت کنند تا واکسیناسیون به درصد قابل توجهی برسد، خاطر نشان کرد: بر اساس تجارب کشورهایی که واکسیناسیون خود را به درصد قابل توجهی رسانده اند نکته مهم دیگر این است که با تزریق واکسن، کشندگی بیماری کاهش خواهد یافت اما قدرت سرایت که همان میزان ابتلا به بیماری را به دنبال دارد تغییری نخواهد کرد.

معاون وزیر بهداشت بر فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی مرتب دست ها و استفاده از ماسک در درجه اول و قرار دادن صحیح ماسک بر روی صورت در وهله دوم تاکید کرد و گفت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری به شدت افزایش یافته است و تعداد فوتی های ما در برخی استان ها نگران کننده است.

مشاغل نیز تا حدی می توانند بسته بمانند زیرا فشارها اقتصادی زیاد است بنابراین مردم رعایت های خود را افزایش دهند تا از این شرایط نیز عبور کنیم.

در ادامه دکتر سید فرزاد جلالی رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، بیان کرد: در نشست برگزار شده گزارشی مفصل در خصوص بیماری کرونا طی 14 ماه گذشته در دانشگاه علوم پزشکی بابل به محضر سخنگوی وزارت بهداشت ارائه شد.

این گزارش اشاره به تعداد افراد بستری شده، تعداد افراد فوت شده، تعداد تست های کرونایی که انجام شده است و روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی طی ماه های گذشته داشته است.

*افزایش تعداد واکسن های تزریقی در دانشگاه علوم پزشکی بابل  وی در شرایط کنونی مسئله واکسیناسیون را جزء اولویت های بهداشت و درمان کشور و دانشگاه علوم پزشکی بابل دانست و ادامه داد: در دانشگاه علوم پزشکی بابل با پارت واکسنی که در سری جدید تا چند روز آینده به دست ما خواهد رسید، تعداد واکسن های تزریقی ما به حدود 12 هزار واکسن خواهد رسید که با این تعداد واکسن، مجموع عزیزان ما در کادر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل واکسینه خواهند شد.

در این میان تعدادی از بیماران خاص نیز در این مجموعه واکسینه خواهند شد.

این مقام مسؤول با بیان این که تمامی عزیزان در خانه های سالمندان شهرستان نیز واکسینه شده اند، اضافه کرد: امیدواریم با ارسال محوله های واکسن و امکان استفاده واکسن های داخلی که جز بهترین واکسن های جهان نیز خواهند بود، بتوانیم بیماران قرار گرفته در سنین بالا و افراد با عوامل خطر را نیز در شهرستان واکسینه کنیم.

*تعداد تخت علوم پزشکی بابل دو برابر میانگین کشوری رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان این که این دانشگاه تقریبا نزدیک به دو برابر میانگین کشوری، تعداد تخت نسبت به هزار نفر جمعیت تحت پوشش دارد، ابراز داشت: بر این اساس این میزان در کشور میانگین 1/3 تا 1/4 است که در دانشگاه علوم پزشکی بابل حدود 2/3 تا 2/4 است.

دانشگاه علوم پزشکی بابل در پیک اول کرونا که وضعیت درامی داشت حدود 540 بیمار بستری شده  را پوشش داد که این دانشگاه در همان زمان تخت اضافی در اختیار داشت.

جلالی در تکمیل سخن خود ابراز داشت: در طی این 14 ماه هیچ بیمار عزیزی بدون تخت درمانی نبوده است و اکنون نیز با این که تعداد بیماران ما نسبت به پیک دو و پیک سه افزایش یافته است، اما به تعداد پیک یک نرسیده است و حداکثر بستری های ما حدود 340 بیمار است که حدود یک سوم توان و ظرفیت ما در تعداد تخت درمانی محسوب می شود.

این مقام مسؤول به بخش های بستری موقت در مراکز درمانی اشاره و خاطر نشان کرد: علاوه بر این تمهیدات، بخش های بستری موقت را نیز ایجاد کرده ایم به نحوی که بیمارانی که در چند روز ابتدای بد حالی خود، درمان لازم را دریافت کرده اند و اکنون در وضعیت پایداری قرار دارند، می توانند به این بخش ها به صورت روزانه مراجعه کنند و در عرض 3 تا 4 ساعت پایش شوند و درمان تزریقی را دریافت کنند، که روزانه به این شکل 150 بیمار به مجموعه تحت پوشش ما افزوده می شود.

*دانشجویان رشته بالینی دانشگاه در الویت واکسن وی در خصوص واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل، گفت: تمامی دانشجویان رشته بالینی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز جز اولویت های دانشگاه در کنار پرسنل بهداشتی و درمانی جهت انجام واکسیناسیون هستند و با اتمام پارت آخر واکسیناسیون، تمامی دانشجویان ما نیز واکسینه خواهند شد.

در ادامه دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دو پروژه در دست ساخت دانشگاه علوم پزشکی بابل بازدید کرد.

*ساخت مجموعه ورزشی مختص دانشجویان دختر  دکتر مهدی پورامیر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل در این بازدید اظهار کرد: این مجموعه ورزشی مختص دانشجویان دختر دانشگاه است که در مجاورت مجتمع خوابگاهی دختران دانشگاه علوم پزشکی بابل قرار دارد.

این پروژه دارای دو بخش است که بخش ابتدایی سالن ورزشی و فرهنگی است و بخش دوم بخش اداری است که مجموعا حدود هزار و 500 مترمربع را شامل می شود.

 وی در خصوص روند پیش رو در این پروژه، اضافه کرد: فونداسیون کار انجام شده است و بخشی از سازه مجموعه آماده نصب است که با حمایت مسؤولان عزیزمان در ستاد وزارت بهداشت، هدف گذاری ما که بهره برداری از این پروژه تا تابستان 1400 است، تحقق خواهد گرفت.

برای ساخت این مجموعه تا کنون 700 میلیون تومان هزینه شده است و حدود دو تا دو نیم میلیارد تومان دیگر جهت بهره برداری از این پروژه بودجه نیاز است.

در ادامه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از "سازه نمایشگاه دایمی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل" بازدید کرد.

لاری در حاشیه این بازدید، بیان کرد: امیدواریم هر چه زودتر بیماری کرونا در جهان و همچنین کشور عزیزمان ایران ریشه کن شود تا باری دیگر دانشجویان عزیزمان به فضای دانشگاهی خود بازگردند و صدای هیجان و شور و نشاط دانشگاهی بر سکوت ایجاد شده در این مراکز غالب شود.

*ساخت فضاهای فرهنگی و ورزشی  وی افزود: ساخت چنین فضاهای فرهنگی و ورزشی مطمئنا نشاط دانشجویی را به دنبال خواهد داشت زیرا دانشجو می بیند که از سوی مسؤولان دانشگاه دیده شده است و برای برنامه های ورزشی و فرهنگی خود در کنار امور آموزشی، فضای لازم را در اختیار دارد.

*فضای دائمی برای ارائه برنامه های نمایشگاهی  پور امیر در خصوص ساخت سازه نمایشگاه دایمی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز اظهار کرد: این سازه، سازه ای فضا کار و منحصر به فرد در استان مازندران است و به شکلی ساخته شده است که می توان از فضای داخلی این سازه که حدود 400 مترمربع است به صورت دائمی به عنوان نمایشگاه استفاده کرد و دانشجویان برنامه های نمایشگاهی و کارگاهی خود را در یک فضای مناسب  برگزار کنند.

وی بیان کرد: نوع خاصی از هندسه در ساخت این سازه در کنار ابزارهای هنری استفاده شده است.

برای ساخت این سازه حدود یک میلیارد تومان هزینه شده است و حدود 400 میلیون تومان جهت تکمیل و بهره برداری بودجه نیاز دارد.

انتهای پیام/86041/ج
کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی بابل - دانشگاه علوم پزشکی - ناظر عالی وزیر بهداشت - علوم پزشکی - دانشگاه - بهداشت - واکسیناسیون - وزیر بهداشت - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - سخنگوی وزارت بهداشت - دکتر سیماسادات لاری - دانشجویی - پزشکی - درمان - بیماران کرونایی - سفر به مازندران - سیماسادات لاری - درمان بیماران - خبرگزاری فارس - برگزار - فرهنگی - بیماری - بابل - علوم - معاون فرهنگی - سخنگوی وزارت - وزارت بهداشت - مراکز درمانی - گزارش - تزریق

آخرین اخبار سرویس:
9میلیون دوز واکسن کرونا طی یک ماه آینده وارد کشور می شود

هزار و 500 نفر در همدان واکسن کرونا انستیتو پاستور را تزریق کردند

ابتلای 481 تن به کرونا در آذربایجان غربی

اعلام سامانه ثبت نام واکسیناسیون سالمندان 80 سال به بالا

آیا دویدن برای زانو ها مضر است؟

شیوه ثبت نام سالمندان جا مانده از واکسن

بستری های کرونا در ایلام به 175 نفر کاهش یافت

پروتزهای زانو و لگن ایرانی تولید شد

زنان بیشتر از مردان از کرونا آسیب می بینند!

نشست مجازی «چالش های فقهی، پزشکی و اخلاقی غربالگری جنین » برگزار می شود

کرونا همچنان در لرستان قربانی می گیرد

هشدار پزشکان در آمریکا نسبت مصرف داروهایی که فشارخون را افزایش می دهند

زنان بیشتر از مردان از کرونا آسیب می بینند!

280 بیمار خاص در خراسان شمالی علیه کرونا واکسینه شدند

زنجان رخت قرمز کرونایی خود را برافکند

پیشنهاد ممنوعیت ورود به شیراز در تعطیلات عید فطر

رنگ کرونایی استان بوشهر نارنجی شد/ عسلویه و دیر در وضعیت زرد

بیش از یکصد هزار نفر در اصفهان واکسن کرونا را دریافت کردند

شناسایی 181 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان

افزایش تولد بیماران جدید تالاسمی در خوزستان

آمار کرونا اردبیل 18 اردیبهشت؛ 5 فوتی و 50 ابتلای جدید

خدمات بسیج جامعه پزشکی به روستاهای الشتر ارائه شد

بروز 80درصد بحران های طبیعی دنیا در ایران

شیوه ثبت نام سالمندان جامانده از واکسن کرونا | چهار هزار نفر نام نویسی کردند

سامانه ثبت نام برای واکسن کرونا، قابل دسترس شد

آمار کرونا اردبیل 18 اردیبهشت؛ 5 فوتی و50 ابتلای جدید

ثبت نام بیش از 2 هزار یزدی برای برای تزریق واکسن کنژوگه

مردانی: سازمان بهداشت جهانی واکسن سینوفارم چین را تایید کرد

سامانه ثبت نام برای واکسن کرونا، قابل دسترس شد

آمار کرونا اصفهان 18 اردیبهشت؛ 18 فوتی و 324 ابتلای جدید

نشست چالش های فقهی، پزشکی و اخلاقی غربالگری جنین برگزار می شود

فیلم | عملکرد ضعیف مسئولان باشت مقابل کرونا/شهرستان دنا قربانی کریک و پاتاوه

12 درصد کودکان ایرانی مبتلا به آسم هستند/ دکتر مهدویانی: مهم ترین علامت آسم در بزرگسالان و کودکان سرفه های طولانی مدت است

فیلم | عملکردضعیف مسئولان باشت مقابل کرونا/شهرستان دنا قربانی کریک و پاتاوه

«شهربانو منصوریان» امروز جراحی می شود

مرگ 4 بیمار کرونایی دیگر در کردستان

کارشناسان سلامت: محدوده انتشار کرونا بیش از 182 سانتیمتر است!

صاعقه در گیلان، جان یک زن شالیکار را گرفت

سازمان جهانی بهداشت واکسن چینی را تایید کرد

تصویر/ جدیدترین رنگبندی کرونایی شهرستان های ایران

اعلام جدیدترین رنگ بندی کرونایی شهرهای خوزستان

فوت شالیکار گیلانی بر اثر صاعقه/ مصدومیت پنج زن شالیکار دیگر

تداوم شیب نزولی کرونا در گلستان/ بیماران بستری به 483 نفر رسید

معاینه رایگان مرکز درمان ابن سینا در پویش حمایت از زوج های نابارور

فیلم/ توضیح روحانی درباره مهار مرگ بر اثر کرونا

تنبیه بدنی چه اثراتی بر مغز کودک دارد؟

تحقیقات جدید: ذرات معلق حامل ویروس کرونا می توانند تا مسافت بیش از 182 سانتیمتر پخش شوند

78 مورد جدید کرونا در منطقه کاشان ثبت شد

آخرین وضعیت کرونا در کردستان/از شناسایی 181 کرونایی جدید تا فوت 4 بیمار دیگر

324 بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / فوت 33 بیمار

آخرین وضعیت کرونا در کردستان/از شناسایی 181 بیمار جدید تا فوت 4 نفر

شناسایی 438 مبتلای جدید به کرونا در لرستان/ فوت 9 نفر

«شهربانو منصوریان» امروز جراحی می شود

چهار شهرخوزستان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شدند

شیوه ثبت نام سالمندان جا مانده از واکسن

ارائه خدمات رایگان بسیج جامعه پزشکی در مناطق محروم چهارمحال و بختیاری

ثبت نام واکسن کرونا+ جزییات و راهنمای ثبت نام و آموزش تصویری

واکسن کرونا به 17 هزار و 174 نفر در استان بوشهر تزریق شد

فجر انرژی عرضه اکسیژن مایع را آغاز کرد

مشهد از وضعیت قرمز کرونا خارج شد

بهترین واکسن اولین واکسن است/ به روند عبور پیک چهارم کرونا رسیده ایم

5 فوتی براثر کووید 19 طی 24 ساعت گذشته

اهدای خون برای تأمین نیاز بیماران تالاسمی

ورزش عوارض را در بیماران خاص به تعویق می اندازد/نیازمند توجه ویژه ایم

ابتلای 70 ماما به کرونا در خراسان شمالی

وضعیت کرونایی لرستان رو به بهبود اما شکننده؛ مردم همچنان رعایت کنند

ورزش عوارض را در بیماران خاص به تعویق می اندازد/نیازمند توجه ویژه ایم

کمک می کنیم تا محیط بهتری برای بیماران اعصاب و روان فراهم شود

شناسایی 69 بیمار کرونایی در کاشان و آران و بیدگل

مشهد نارنجی شد

نگرانی از ایجاد مشکل در غربالگری تالاسمی ها با طرح اخیر مجلس/ وضعیت واکسیناسیون بیماران خاص

3 شهر خوزستان در وضعیت قرمز کرونا

قرار گرفتن 4 شهرستان لرستان در وضعیت نارنجی / 7 شهرستان قرمز هستند

3 شهر خوزستان کماکان در وضع قرمز / دید و بازدیدهای عید مجازی باشد

میزان رعایت پروتکل ها در استان همدان 79 درصد است

آخرین رنگ بندی کرونا در شهرهای ایران | پایان وضعیت قرمز در بیشتر نقاط

مردم در صف واکسن کرونا؛ در برخی مراکز سند خانه می خواهند!

شایع ترین تومور چشمی کودکان را بشناسیم

اهدای یک دستگاه آنژیوگرافی به بیمارستان توحید

تزریق واکسن کرونا به کهنسالان در لارستان محدودیت ندارد

100 نوزاد پارسال در آمبولانسهای اورژانس 115 خراسان رضوی به دنیا آمدند

ناتوانی از تصویر تالاسمی در ایران کمرنگ شده است

اعلام نیاز دانشگاه های پزشکی برای واکسیناسیون دانشجویان

واکسن مشترک ایران و کوبا عوارض خفیفی دارد

امکان کنترل رایانه با ماهیچه گوش برای افراد معلول

نگرانی از ایجاد مشکل در غربالگری تالاسمی ها با طرح اخیر مجلس /وضعیت واکسیناسیون بیماران خاص

صاعقه جان بانوی شالی کار گیلانی را گرفت/ پنج زن دیگر مصدوم شدند

باورهای نادرست تغذیه ای در بارداری

محدوده انتشار کرونا بیش از 182 سانتیمتر است!

مشکلات روانی – اجتماعی بیماران خاص و صعب العلاج در پاندمی کرونا

هلال احمر 9 میلیون دوز واکسن کرونا وارد می کند

مردانی: سازمان بهداشت جهانی واکسن سینوفارم چین را تایید کرد

امکان کنترل رایانه با ماهیچه گوش برای افراد معلول

4 خاصیت شگفت انگیز زنجبیل برای زنان

افتتاح دومین کتابخانه ویژه مادر و کودک گیلان

استان بوشهر از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد

افراد بالای 85 سال برای واکسیناسیون علیه کرونا مراجعه کنند

اگر فواید هسته خرما را بدانید آن را دور نمی اندازید

واکسیناسیون رایگان علیه بیماری تب مالت در بیجار آغاز شد

ایران به جمع 6 کشور صاحب فناوری ساخت میکروسی تی پیوست

تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش اما میزان سرایت بیماری را تغییر نمی دهد

تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش اما میزان سرایت بیماری را تغییر نمی دهد