مطالب مرتبط:
شمارش معکوس آغاز کار سرای نوآوری خودرو در شاهرود/ وقتی دانشگاه بال پژوهشی صنعت خودرو می شود
شمارش معکوس جشنواره خرید بیمه بدنه ویژه اسفند ماه 99
آغاز ثبت نام داوطلبان شرکت در فاز سوم تست انسانی واکسن مشترک ایران و کوبا
بیستمین جشنواره پایان نامه های برتر قرآنی آغاز به کار کرد
آغاز مبارزه با آفت سن مادر در مزارع کشاورزی شهرستان قزوین
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400 ساعت 11:452021-04-21اجتماعي

آغاز شمارش معکوس بریده بریده شدن نفس های مازندران


شمارش معکوس برای "بریده بریده شدن" نفس های مازندران آغاز شده است، این موضوع را مدیرکل محیط زیست مازندران مطرح می کند و معتقد است موضوعاتی مانند تغییر کابری غیرمجاز اراضی و بلندمرتبه سازی در سواحل جز ایجاد شرایط نامناسب سود دیگری ندارد.

- آغاز شمارش معکوس "بریده بریده شدن" نفس های مازندران ایسنا/مازندران شمارش معکوس برای "بریده بریده شدن" نفس های مازندران آغاز شده است، این موضوع را مدیرکل محیط زیست مازندران مطرح می کند و معتقد است موضوعاتی مانند تغییر کابری غیرمجاز اراضی و بلندمرتبه سازی در سواحل جز ایجاد شرایط نامناسب سود دیگری ندارد.

در واقع این مسئول معتقد است با ساخت برج های بلندمرتبه در برخی شهرها، راه هوا از دریا را مسدود کرده ایم و این امر مانند سدی در مقابل خزر عمل می کند و اگر اینطور پیش برویم در مازندران خفه می شویم، هر چند مسئولان بر لزوم برخورد با متخلفان سخن می گویند اما اگر سری به شهرهای ساحلی بزنید، تغییر کاربری اراضی کشاورزی و بلندمرتبه سازی را به وضوح خواهید دید.

با شتابی که تغییرات کاربری اراضی کشاورزی در مازندران به خود گرفته، تصور کنید تا 30 سال آینده، به جای کشت برنج در این اراضی باید شاهد آپارتمان های چند 10 طبقه و یا ویلاهای لاکچری باشید.

ویلاهایی که شاید در طول سال حتی یک ماه هم مورد استفاده قرار نگیرند و در این میان آنچه به عنوان نتیجه شاهد آن خواهیم بود، وابستگی یک کشور به محصول استراتژیک برنج است.

بسیاری از مازندرانی ها حتی نمی توانند تصور کنند که روزی باید برنج "پاکستانی یا هندی" را به جای "طارم درجه یک" و یا "جگل" مصرف کنند اما با این سرعتی که تغییر کاربری ها به خود گرفته است، این موضوع خارج از دسترس نیست.

موضوع تغییر اراضی کاربری تنها به شالیزارهای این استان محسوب نمی شود، بحث جدی این روزهای استان ساحلی مازندران، بلندمرتبه سازی در سواحل نیز هست، موضوعی که با سرعت زیاد در جریان است و البته با ورود تدریجی مسئولان به این امر شاید واکنش هایی نسبت به مقابله با این موضوع دیده شود اما قطعا تا زمان برخورد با متخلفان باید به این مثل برسیم که "نوش دارو پس از مرگ سهراب؟".

مشاوران املاک غیرمجاز؛ متهمان اصلی تغییر کاربری اراضی مازندران! در این راستا مهدی رازجویان با اشاره به نقش صنعت کشاورزی در توسعه کشور، اظهار کرده که حفظ اراضی کشاورزی و باغی در مازندران جهت تامین امنیت غذایی کشور ضروری است.

رازجویان در این زمینه، نوک پیکان را به سوی مشاوران املاک گرفته و معتقد است، مشاوران غیرمجاز املاک تنها به فکر کسب درآمد هستند و برای این افراد حفظ محیط زیست و زمین های کشاورزی اهمیتی ندارد بنابراین باید با این افراد سودجو برخورد قانونی شود، موضوعی که مورد انتقاد بسیاری از مشاوران املاک قرار گرفته و ضعف مدیریتی مسئولان را دلیل اصلی این اتفاقات می دانند.

از سوی دیگر، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران به این نکته نیز اشاره کرد که، دهگردشی با هدف برخورد با متخلفین باید از سوی دهیاران و بازرسان جهاد کشاورزی به صورت منظم انجام شود.

رازجویان با اشاره به نام گذاری سال توسط مقام معظم رهبری به تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها، به این نمته تاکید کرد که در برابر برخورد قانونی با متخلفین حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز باید از تولیدکنندگان موفق و قانون مدار مسکن حمایت شود.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری ها در حوزه شهری و دهیاری ها در حوزه روستایی باید جدیت بیشتری در برخورد با متخلفین داشته باشند، اشاره کرده که، با مسئولین و کارکنان ادارات که با متخلفین ساخت و سازهای غیرمجاز همکاری کرده و در دادن انشعابات آب، برق و گاز به آنها نقش داشتند باید بر حسب قانون برخورد شود.

با مرتفع سازی های غیرمجاز برخورد می کنیم در همین راستا رییس کل دادگستری مازندران نیز بر پیشگیری از تغییر کاربری اراضی و به ویژه مرتفع سازی های غیرمجاز تاکید کرد.

حجت الاسلام اکبری با حضور در شهرستان بابلسر ضمن بازدید از ساحل شهرکی علی آبادمیر وبرخی شهرک های این شهرستان که سواحل را تصرف کرده اند، بر حفظ حریم ساحل و آزادسازی سواحل از ساخت و سازهای غیرقانونی تاکید کرد.

وی همچنین جلوگیری از مرتفع سازی و تخریب مرتفع سازی های غیرمجاز مورد تاکید قرار داد و به این نکته اشاره کرد که، دستگاه های مسئول، عزمی جزم برای تعیین تکلیف سواحل شمال کشور دارند و رییس قوه قضاییه نیز همواره بر اهمیت و ضرورت آزادسازی حریم سواحل دریای خزر در چارچوب قوانین و مقررات جاری تاکید دارند.

وی در این بازدید به این نکته نیز اذعان کرد که، در گذشته بخش عمده ای از سواحل مازندران در اختیار نهادها و بخش خصوصی بود و 100ها شهرک مسکونی که اغلب در اختیار بخش خصوصی قرار داشت مانع از دسترسی مردم به سواحل می شد، بر این اساس با هم اندیشی و نظام مند کردن شیوه های آزادسازی و قاطعیت نهادهای مسئول، زمینه دسترسی و استفاده عموم از سواحل فراهم شده است.

اکبری در این زمینه، اشاره کرده که سواحل مازندران، پربازدیدترین قسمت ها در نوار شمالی کشور است و زمینه استفاده برای عموم باید فراهم شود؛ ضوابط و دستورالعمل ها در مورد حریم دریا و رعایت فاصله قانونی 60 متری کاملا مشخص و آشکار است و با متصرفان غیرقانونی، برخورد قانونی صورت می گیرد.

مازندران در مرز هشدار آلودگی هوا به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، موضوع مهمی که باید به آن اشاره کرد و به طور معمول در میان مسئولان مورد غفلت قرار می گیرد، ارزش ریالی زمین در سواحل است که موجب می شود تا افزایش ارتفاع در ساخت و سازهای مسکونی بدون رعایت فاصله در کنار هم انجام شود و این امر همانند دیواری جلوی ساحل خزر عمل می کند و در نتیجه مشکلات زیست محیطی را در شهرهای ساحلی استان مازندران به وجود آورده به طوریکه چندی پیش به صورت لحظه ای ppm اندازه گیری شده هوا در مازندران به مرز هشدار رسیده بود که این تلنگری برای مازندران خواهد بود.

کارشناسان ساختمان سازی نیز بر این باورند که برای حفظ اراضی کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری غیر قانونی ، ارتفاع سازی در استان ضروری است اما جانمایی درست باید صورت بگیرد تا آسیب زیست محیطی کمتری وارد شود و در نوار ساحلی، مرتفع سازی به دلایل اقتصادی توسعه یافته و این به لحاظ زیست محیطی آسیب زننده است.

شمارش معکوس نفس های بریده بریده در مازندران حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل محیط زیست مازندران پیش از این در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در صنعت ساخت و ساز به شکل گیری جزایر حرارتی دقت نکرده ایم، تصریح کرد: با ساخت برج های بلندمرتبه در برخی شهرها، راه هوا از دریا را مسدود کردیم که مانند سدی جلوی خزر عمل کرده است و اگر اینطور پیش برویم در مازندران خفه می شویم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه چند هزار هکتار در میانکاله خشک شد، ریز گردها در بخش شرقی مازندران دیده شده و شرق مازندران در تهدید کانون های آلودگی طبیعی هستند، گفت: زیست گاه پرندگان تخریب شد وتالاب دریایی وجود آب بندان ها موجب آسیب شده و نیروگاه نکا با استفاده از سوخت مازوت بی کیفیت آلودگی را به 100ppm رسانده است.

وی افزود: نسیم دریا در روز به سمت خشکی و در شب از خشکی به دریا می وزد و در نتیجه کوران باد بین دریا و خشکی و کوهستان رطوبت را تنظیم و برخی از قواعد طبیعی روی زمین نیز به درستی اعمال می شود.

ابراهیمی گفت: با توسعه بلند مرتبه سازی بدون فاصله در سواحل، عبور و گردش هوا بین دریا با خشکی متوقف شد و در نتیجه رطوبت، بوی نامطبوع و برخی مشکلات زیست محیطی و معضلات بهداشتی در شهرهای ساحلی استان به وجود آمد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: مازندران - مدیرکل محیط زیست مازندران - شمارش معکوس - محیط زیست مازندران - مدیرکل محیط زیست - بلندمرتبه سازی - معکوس - موضوع - محیط زیست - آغاز - غیرمجاز - نامناسب - مدیرکل - سواحل - شرایط - تغییر - دیگری - اراضی - سازی - زیست - محیط - مسئولان - مسدود - دریا - ساخت

آخرین اخبار سرویس:
تعداد پایگاه های امتحانی دوازدهمی ها به 7 هزار پایگاه افزایش یافت

تامین واکسن برای حجاج در صورت برگزاری مراسم حج/ 3 سناریو برای پیاده روی اربعین

عاقبت گورخر های آفریقایی چه شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه:نام جمعیت هلال احمر با ایثار مسئولیت انسان های شریف و با اراده گره خورده است

فروش کتب درسی فقط اینترنتی است

اینفوگرافیک| تهران برای زنان امن تر شد | بهسازی 2 هزارنقطه از پایتخت برای زنان

4 برابر شدن تعداد حوزه های امتحانی دانش آموزان در استان قزوین

بازدید سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری استان کردستان از باغ هادی شهرک سعدی سنندج

وقوع رگبار و رعد و برق در 20 استان کشور | وضعیت جوی تهران در دو روز آینده

تردد عادی و روان در جاده ها/ انسداد3 محور اصلی

افزایش 3 درصدی دانش آموزان با وزن طبیعی/4 استان دارای بیشترین دانش آموز لاغر و خیلی لاغر

افزایش 51 درصدی تمایل مردم به ورزش های همگانی/ راه اندازی حدود 6 هزار خانه ورزش روستایی

آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمدحائز رتبه اول کشور

ارتباط آلودگی هوا با اختلال حافظه

درباره میرزاخانی

40 هزار مربی تربیت بدنی و سلامت آماده خدمات رسانی هستند

آماده سازی 130 حوزه امتحانی برای دانش آموزان همدانی

درودی: تامین واکسن برای حجاج در صورت برگزاری مراسم حج/ 3 سناریو برای پیاده روی اربعین

آغاز امتحانات حضوری دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم از فردا

مرکز ماده 16 ترک اعتیاد استان البرز افتتاح شد

بهره برداری از ایستگاه های متروی اقدسیه و مرزداران

سه سناریو برای پیاده روی اربعین

آماده سازی مدارس برای برگزاری امتحانات حضوری

الزام شهرداری به ایجاد لایه دانش بنیان در پایتخت

قلعه ی قاجاری در معرض نابودی/ استاندار قلعه فتح آباد زرند را از ویرانی نجات دهد

پویش «معلم عزیز من» در گیلان برگزار شد

استفاده از ماسک در مدارس آمریکا همچنان ضروری است

کاهش اضافه وزن دانش آموزان به 27.7 درصد/ دانش آموزان گیلانی و تهرانی در صدر چاقی

آمادگی کامل آموزش و پرورش خوزستان برای برگزاری امتحانات حضوری

کاهش اضافه وزن دانش آموزان با اجرای طرح کوچ/ دانش آموزان گیلانی و تهرانی در صدر چاقی

فعالیت قرارگاه قرآنی حاج قاسم سلیمانی در کرمان

امتحانات نهایی پایه های نهم و دوازدهم، حضوری شد

رویایی ترین هتل ها برای خوابیدن زیر سقف آسمان

چاق ترین دانش آموزان در تهران و لاغرترین در سیستان وبلوچستان!/ دخترانی که در آینده توان فرزندآوری ندارند!

طعمه چرب شیادان؛ رانندگان تاکسی های اینترنتی

تمدید مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون بخش نظری دوره ICU

فعالیت های شهرداری باید با اصول خلاقانه و زیباسازی انجام شود

دمای هوا در 6 شهر استان بوشهر از 40 درجه گذشت

طرز تهیه تارت شیر؛ یک دسر خوشمزه و خاص

فعالیت مجدد اتوبوس ها در شیراز/راننده ها واکسینه نشده اند

افتتاح مدارس برکت شهید فخری زاده در مناطق محروم

لغو محدودیت تردد بین شهری در گیلان

اجرای طرح «معرفت زیارت» در حرم شاهچراغ(ع)

دریافت وجه در مدارس دولتی ممنوع است

مدیرکل آموزش و پرورش: 2هزار و 550کلاس درس در استان کرمان ساخته شد

مدرسه کانون زندگی و کانون تحولات آینده است

افزایش دمای هوا طی روزهای آینده در اردبیل

فلامینگوهای بختگان به سمت دریاچه مهارلو مهاجرت می کنند

پدیده چاقی نسل آینده را در معرض مخاطره قرار می دهد

مدارس دولتی مجاز به دریافت شهریه در زمان ثبت نام نیستند

حاجی میرزایی: مدرسه صرفا متعلق به آموزش و پرورش نیست

تامین واکسن برای حجاج در صورت برگزاری مراسم حج/ 3 سناریو برای پیاده روی اربعین

برنامه سنجش سلامت جسمانی کلاس اولی ها ابلاغ شد

تولد اولین جوجه لاک پشت های پوزه عقابی کیش درسال 1400

لایروبی 59 کیلومتر از بستر رودخانه های استان قزوین

ضرورت تهیه و عرضه به موقع کپسول های سواد محیط زیستی

اخذ مجوز دوره های آموزشی بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری توسط جهاددانشگاهی

حاجی میرزایی: مدرسه صرفا متعلق به آموزش و پرورش نیست

(تصاویر) طوفان در هند

استخدام مهندس برق آقا در شرکت ساتل تابلو در باقرشهر

طرح کنترل چاقی دانش آموزان در راستای شادابی جامعه است

استخدام منشی مدیر عامل در شرکت شیرآلات زرشام در تهران

استخدام Talent Acquisition Specialist در تاکسی ماکسیم در تهران

استخدام کارمند بازاریابی دستگاه کارتخوان در عصر الکترونیک آریا در البرز

استخدام کارمند پشتیبانی دستگاههای کارتخوان در عصر الکترونیک آریا در البرز

دلالی به سفرهای زیارتی هم رسید

واکسیناسیون معلولان و کارکنان مراکز بهزیستی خراسان جنوبی

دلایل رایج پژمردگی گیاهان آپارتمانی

تامین واکسن برای حجاج در صورت برگزاری مراسم حج/ 3 سناریو برای پیاده روی اربعین

استخدام کارمند اداری خانم در شرکت زیست ابزار پژوهان در تهران

از سرگیری پروژه های کانال کشی آب در مناطق محروم خراسان جنوبی توسط موسسه خیریه کریمان

استخدام کارشناس آموزش و پشتیبانی در مکتب شریف در تهران

شهرداری نمی تواند واکسن کرونا بخرد

شهرداری هزینه مهاجرت بی رویه به تهران را می پردازد

امتحانات نهایی پایه های نهم و دوازدهم، حضوری شد

دریافت پول در هنگام ثبت نام دانش آموزان غیرقانونی است

استخدام تکنسین کنترل کیفیت و کارگر ساده در شرکت بهمن بروفیل در تهران

واکسیناسیون معلولان و کارکنان مراکز بهزیستی استان

آغاز عملیات بروزرسانی و نصب پلاک های پستی در شهر اصفهان

استخدام کارمند اداری در گروه سپهر گستر ماورانت در تهران

استخدام مدیر مالی در شرکت کیان الماس الموت در قزوین

استخدام منشی دفتر خانم با حقوق، بیمه و پاداش در ایلیا پنجره در اصفهان

استخدام منشی دفتر و بازاریاب حرفه ای در ایلیا پنجره در اصفهان

طبیعت دوستان با سامانه 1540 به کمک محیط زیست بیایند

بهترین زمان برای تهرانگردی چه موقع است؟

پیش بینی 180 حوزه امتحانی برای دانش آموزان پایه دوازدهم در البرز

استخدام سرپرست فروش در گروه سولیکو (کاله) در آذربایجان شرقی

آغاز ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان از اول خرداد

توصیه هایی برای کاهش اضطراب در امتحانات

استخدام گرافیست با مزایا در یک شرکت معتبر در تهران

توزیع 17 هزار بسته غذایی از محل موقوفات در مازندران

گاز خراسان رضوی و نوسازی مدارس همکاری می کنند

ویدئو | خاطره بازی با طولانی ترین خیابان خاورمیانه | ولیعصر قرار است ثبت جهانی شود

تداوم محدودیت تردد شبانه در یزد/مردم توجهی به محدودیت تردد ندارند

استخدام حسابدار خانم در شرکت پترو اشکان کارون در تهران

ابلاغ سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در سال 1400

شروط وزارت بهداشت برای امتحانات نهایی دانش آموزان

سقوط پل 120 تنی در حال ساخت روی جرثقیل+تصاویر

وضعیت جوی پایدار در استان قزوین

افتتاح بلوار شهدای منا در شاهرود

آغاز شمارش معکوس بریده بریده شدن نفس های مازندران

آغاز شمارش معکوس بریده بریده شدن نفس های مازندران