مطالب مرتبط:
بازار سیاه در کمین واکسن/ نگرانی های مهم درباره واردات خصوصی واکسن چیست؟
واکسن های وارداتی کرونا از سوی بخش خصوصی باید رایگان به مردم تزریق شود/ مخالف واردات واکسن برای پولدارها هستیم
بخش خصوصی برای کارگران واکسن کرونا وارد می کند
چگونگی واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی
جزییاتی از چگونگی واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400 ساعت 11:352021-04-21اقتصادي

زمان واردات اولین محموله واکسن بخش خصوصی/ تضمین وارد نشدن واکسن های وارداتی به بازار سیاه چیست؟


نایب رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران گفت: شرکت های تولید کننده واکسن کرونا تنها در صورت مجوز وزارت بهداشت با خریداران واکسن بخش خصوصی وارد مذاکره می شوند.

- ناصر ریاحی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد واردات واکسن توسط بخش خصوصی، گفت: واکسن های را از کمپانی های معتبر تولید کننده واکسن  در سراسر دنیا خریداری می کند و فقط با دولت ها برای فروش آن مذاکره و معامله می کند.

  وی افزود: برای خرید واکسن کرونا توسط بخش خصوصی، وزارت بهداشت مجوزی خطاب به شرکت های تولید کننده و فروشنده  واکسن صادر می کند مبنی بر اینکه خریدار بخش خصوصی مجاز به خرید واکسن است اما واکسیناسیون و سایر امورات مربوط به واکسن توسط وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

  * مجوز رسمی واردات واکسن برای بخش خصوصی صادر شده است نایب رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این سوال که براساس برخی اطلاعات ظاهرا علیرغم مقدمات انجام شده برای خرید واکسن توسط بخش خصوصی هنوز مجوز رسمی خرید این واکسن ها صادر نشده است، گفت: خیر، شرکت های وارد کننده واکسن بخش خصوصی،  قبل از هر اقدامی باید یک نامه ای از وزارت بهداشت به کمپانی های بزرگ فروش واکسن و حتی خرده فروشی های واکسن ارائه دهند مبنی بر اینکه  مجوز خرید واکسن را از سوی وزارت بهداشت کشور خود را دارند.

  وی افزود: کمپانی های فروش واکسن تحت این شرایط یعنی با ارائه نامه یا مجوزی مبنی بر اینکه این شرکت مجاز به خرید است و تحت نظارت وزارت بهداشت توزیع واکسن های خریداری شده انجام می شود، با شرکت های خصوصی خریدار واکسن وارد مذاکره می شوند.

  ریاحی بیان داشت: بنابراین ارائه این نامه به هر شرکت واردکننده  به مفهوم موافقت برای واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی است.

  * قیمت احتمالی واکسن کرونا حدود 250 هزار تومان است وی در مورد قیمت تمام شده واکسن وارداتی کرونا بیان داشت: قیمت تمام شده آن هنوز بصورت دقیق مشخص نشده است زیرا علاوه بر هزینه خرید واکسن هزینه های دیگری از قبیل هزینه حمل، هزینه گمرک و هزینه نگهداری نیز باید به آن اضافه شود اما براساس برآورد اولیه قیمت تمام شده واکسن کرونا حدود 200 الی 250 هزار تومان است.

  * زمان دقیق واردات اولین محموله  واکسن بخش خصوصی هنوز مشخص نیست عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی تهران در مورد زمان دقیق واردات اولین محموله واکسن کرونا توسط بخش خصوصی، اظهار داشت: اولین محموله واکسن کرونای وارداتی توسط بخش خصوصی دو هفته پس از دریافت کلیه مجوزها و تامین ارز و ارسال ارز برای خریدار،  به کشور وارد می شود و سپس سایر محموله های واکسن خریداری شده توسط بخش خصوصی به کشور وارد خواهد شد اما چون بخشی از این موارد خارج از اراده خریدار است بنابراین بصورت دقیق نمی توان زمان واردات اولین محموله را تعیین کرد.

  * توقف واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی در صورت ورود واکسن تولید داخل به بازار وی اظهار داشت: شرکتهای بخش خصوصی فروشندگان زیادی را برای فروش واکسن در سطح دنیا پیدا کرده اند اما طبیعتا واردات آن با احتیاط انجام می شود زیرا با محض ورود تولیدات داخلی واکسن به بازار، بخش خصوصی واردات واکسن را متوقف می کند زیرا قطعا واکسن تولید داخل با قیمت مناسب تر عرضه خواهد شد و دسترسی آن نیز برای مردم آسان تر خواهد بود.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا واردات واکسن کرونا توسط شرکت های غیر دارویی نیز امکان پذیر است، گفت: خیر، طبیعتا این امکان برای شرکت های غیر دارویی وجود نخواهد داشت و شرکت های غیردارویی حتی مجاز به واردات قرص مسکن هم نیستند.

  * واردات واکسن کرونا توسط شرکت های با سابقه بخش خصوصی وی افزود: واکسن کرونا را شرکت های  با سابقه دارویی وارد می کنند که علاوه بر مجوز واردات دارو مجوز واردات و فعالیت روی داروهای بیولوژیک را نیز دارند و مسئول فنی و کارشناس این داروها در شرکت وجود دارد و طبیعی است که واکسن های وارداتی تایید سازمان بهداشت جهانی را دارد.

  ریاحی بیان داشت: تمام واکسن های وارداتی کشور از جمله واکسن های هپاتیت، سه گانه، چهارگانه و پنج گانه، مننژیت و امثال آنها توسط بخش خصوصی وارد کشور می شود و اگر قرار است این واکسن ها به صورت" سراسری تزریق شود، معاونت بهداشت وزارت بهداشت واکسن ها را از بخش خصوصی خریداری می کند و روند مصرف آن زیر نظر وزارت بهداشت خواهد بود.

  * واکسن کرونای وارداتی بخش خصوصی در گمرک تحویل وزارت بهداشت می شود وی در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد که واکسن کرونای وارداتی توسط بخش خصوصی وارد بازار سیاه نشود، گفت: واردات این واکسن به این صورت نیست که بخش خصوصی این واکسن ها را برای خود وارد کند و یا به پرسنل خود تزریق کند، قطعا واکسن های وارداتی در گمرک تحویل وزارت بهداشت یا مرجعی می شود که وزارت بهداشت تعیین کرده است.

  نایب رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: نه شرکت ها امکان نگهداری این واکسن ها را دارند و نه پرسنلی برای تزریق دارند، ضمن اینکه تزریق واکسن کرونا باید به صورت سراسری انجام شود و و اطلاعات مربوط در سامانه وزارت بهداشت" ثبت می شود تا هم مشخص شود که واکسن کرونا به چه افرادی تزریق شده و هم عوارض احتمالی تزریق این واکسن ها بررسی شود.

  وی با بیان اینکه چنین امکاناتی اصلا در اختیار بخش خصوصی نیست ، بیان داشت: با توجه به اهمیت بخش تولید و در راستای جلوگیری از توقف بخش های تولیدی و اهمیت فعال بودن بخش های تولیدی در راستای تامین معیشت مردم مقرر شده تا واکسن های وارداتی بخش خصوصی برای کارگران واحدهای تولیدی تزریق شود.

  وی در پاسخ به این سوال که مردم معتقدند که بخش خصوصی کاری را بدون منفعت مالی انجام نمی دهد و چه توضیحی در این رابطه دارد، بیان داشت: این کم لطفی است، زیرا در این شرایط ریسک های احتمالی بر سر را وارد کنندگان وجود دارد.

  * واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی در استای عمل به مسئولیت اجتماعی ریاحی بیان داشت: شرکت های خصوصی تولیدی، خدماتی و وارداتی دارای مسئولیت اجتماعی هستند و در بسیاری از موارد و در گذشته این قبیل کارها را انجام داده اند بطوری که همین الان هم بسیار از شرکت های خصوصی داروهای ضروری و مورد نیاز مردم را وارد کرده اند و این داروها در جامعه توزیع شده و به مصرف رسیده اما هنوز ارز آن را" از دولت نگرفته اند.

  وی افزود: این در حالی است که با تغییرات نرخ ارز که همیشه احتمال آن وجود دارد این شرکت های وارد کننده متضرر می شوند و این اتفاق نیز افتاده اما بنا به مسئولیت اجتماعی شرکت های دارویی از توزیع آن به جامعه دریغ نکرده اند.

  ریاحی بیان داشت: کسی که وارد حوزه سلامت می شود نمی تواند به پول فکر کند و نمی شود دارویی داشته باشد و بداند که افرادی به علت عدم مصرف آن دارو دچار آسیب یا مرگ می شود اما آن دارو را به علت منفعت مالی در اختیار جامعه قرار ندهد.

  وی با تاکید بر اینکه واردات واکسن در شرایط فعلی کار پرریسک و سختی است،  گفت: اما واردات واکسن کرونا در شرایط فعلی توسط بخش خصوصی در راستای منفعت جامعه انجام خواهد شد.

   انتهای پیام/   
کلید واژه ها: واکسن - بخش خصوصی - وزارت بهداشت - تولید کننده - خصوصی - واردات - واردات واکسن - رییس کمیسیون - واکسن کرونا - خرید - رییس کمیسیون اقتصاد - اتاق بازرگانی تهران - بهداشت - نایب رییس - تولید - وزارت - کمیسیون - کمیسیون اقتصاد - اتاق بازرگانی - خبرگزاری فارس - توسط - مذاکره - مجوز - اقتصاد - اقتصاد سلامت - واکسیناسیون - کرونا - بازار سیاه - ناصر ریاحی - صادر

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارشناس حسابداری فروش خانم با حقوق ثابت و بیمه در تهران

شرط و شروطی برای بازگشت خارجی ها به بازار لوازم خانگی

وزیر راه به اصفهان نمی آید

شاخص بالاخره سبز شد/ بورس به کدام سمت می رود؟

رونمایی از اولین محصولات فاز یک خط تولید واکسن کووایران برکت

مکه 230 سال پیش چه شکلی بود + تصاویر

کرمانی ها 17 هزار میلیارد تومان سهام عدالت دارند

مصرف بی رویه آب در تهران نوبت بندی را به دنبال دارد

وِیچای U70؛ کراس اوور چینی از یک کمپانی قدیمی/ خودرویی 10 هزار دلاری با 8 هزار دلار آپشن اختیاری (+عکس)

رشد اهدای خون در شب های قدر سال 1400

قیمت خانه های 40 تا 60 متری در تهران چند؟

صدور حواله اعتبار 50 میلیون یورویی برای فاضلاب اهواز

مناطق آزاد شریک تجاری سرمایه گذاران و تولیدکنندگان هستند

سوت قطار تا دو ماه دیگر در کردستان به صدا در می آید

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری CRM آشنا به آفیس در تهران

استخدام مهندس برق و الکترونیک آقا در شرکت هیدرو پردازش صنعت در تهران

ببینید | احتمال افزایش قربانیان کرونا در تهران!

چه سهامی برای خرید مناسب است؟

تولید محصول کاندنسیت (+C5) در مجتمع اتان گیری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در عسلویه

وزیر راه به اصفهان نمی آید

تحویل بخش عمده مسکن محرومان تا مرداد 1400

کاهش میزان مصرف آب شرب

ضرورت راه اندازی ایستگاه هواشناسی در 6 شهرستان تازه تأسیس سیستان و بلوچستان

نانوایان فانتزی اجازه افزایش نرخ ندارند

خودروهای صفر در محدوده قیمتی 400 تا 650 میلیون تومان

زمین های سوخته با ارزش

رونمایی از یک پدیده عجیب

شورای رقابت، سیاسی عمل کرد/ با تعرفه 86 درصدی خودرو موافق نیستیم

بازار طلا به کدام سو می رود؟ +قیمت ها

ریزش گسترده قیمت ها در بازار موبایل

تصویب 6 طرح گردشگریِ کشاورزی در سمیرم

بازار خودرو در فاز انتظار/ کدام خودرو ها امروز ارزان شدند؟

تایید «سینوفارم» توسط « WHO»گامی در مسیر تقویت اعتبار علمی چین در جهان

هشدار سونی درباره کمبود عرضه پلی استیشن 5

توزیع 1100 بسته معیشتی و غذای گرم در امامزاده صالح(ع) تهران

افزایش 15 تا 37 میلیون تومانی قیمت محصولات زامیاد

ارزش پالایشی یکم 20 اردیبهشت 1400 چقدر شد؟

ارزش سهام عدالت و دارایکم در 20 اردیبهشت 1400

شورای رقابت، سیاسی عمل کرد/ با تعرفه 86 درصدی خودرو موافق نیستیم/ 80 درصد رانت نصیب دلالان می شود

پیش بینی بورس فردا 21 اردیبهشت 1400

استخدام کارمند اداری در تعاونی فنی مهندسی پارس لیان اروند در تهران

استخدام کارشناس کنترل کیفیت یارد و کارشناس تولید از کل کشور جهت مازندران

معاون عمرانی استانداری: مردم خوزستان بدانند شرایط سختی در تامین برق تابستان داریم

برداشت دانه های روغنی کلزا از مزارع گچساران

تالاب انزلی ظرفیتی برای ورزش قایقرانی/ 100 میلیارد تومان جدب ورزش گیلان شد

فوری/ احکام دانشجو معلمان صادر شد

قیمت امروز پراید در تهران +جدول

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره): ماهیانه 450 میلیارد تومان بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع می شود

پیش بینی بورس 21 اردیبهشت 1400

پیش بینی بورس 21 اردیبهشت 1400

تالاب انزلی ظرفیتی برای ورزش قایقرانی/ 100 میلیارد تومان جدب ورزش گیلان شد

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت و پورسانت در شرکت کانتابلا در قزوین

قیمت خودروهای 300 تا 500 میلیون تومانی + جدول

فوری/احکام دانشجو معلمان صادر شد

هشدار کمپانی سونی درباره کمبود عرضه پلی استیشن 5

آمریکایی ها از مالیات های بالا شاکی هستند

ریزش ادامه دارِ قیمت ها در بازار موبایل

پیش بینی نرخ تورم بالای 40 درصد برای نیمه اول امسال

افزایش قیمت طلا در بازار های داخلی و خارجی

پیش بینی بورس فردا سه شنبه 21 اردیبهشت 1400

امضا تفاهمنامه برای تسهیل فروش محصولات زنان کارآفرین و تولید کننده

فصلی نو در خودروسازی ایران با کمک مشاوران آلمانی

پیش بینی بورس 21 اردیبهشت 1400 / دلار چند باشد بازار ارزندگی دارد؟

بازار خودرو در فاز انتظار/ کدام خودروها امروز ارزان شدند؟

تصاویر| برداشت توت فرنگی در زنجان

تولید بیش از 9 هزار تن ماهی قزل آلا در شهرستان ماهنشان

موافقت بانک مرکزی با تزریق 21 هزار میلیارد ریال نقدینگی به بانک ها

محصولات خودروسازی «زامیاد» 15 تا 37 میلیون تومان گران شد

رقم پول های بلوکه شده ایران در دیگر کشورها اعلام شد

قیمت مسکن در تهران امروز دوشنبه 20 اردیبهشت

قیمت روز خودرو دوشنبه 20 اردیبهشت

کرونا درآمد نصف مردم جهان را کم کرد

پیش بینی بورس 21 اردیبهشت 1400

رقم پول های بلوکه شده ایران در دیگر کشورها اعلام شد

پادکست اخبار دوشنبه 20 اردیبهشت استان سمنان

زمان پرداخت «حقوق» اردیبهشت ماه بازنشستگان اعلام شد/ صدور احکام حقوقی جدید

ارزش سهام عدالت امروز 20 اردیبهشت 1400

شوک عجیب پیش بینی بازار خودرو تا قبل از انتخابات

ساز و کار دستورالعمل برگزاری مجامع الکترونیک

15 میلیارد دلار ارز کشور بلوکه شده است

زالی عنوان کرد؛ تهران همچنان قرمز است/ نگرانی از تغییر ترددها در شهر

طرز تهیه پیتزا آرژانتینی فوگازا خوشمزه و متفاوت

اوج گیری تورم در ارمنستان و آذربایجان

احتمال گرانی بنزین در پی تعطیلی بزرگترین شبکه خط لوله آمریکا

استخدام کارشناس سیستم ها و روش ها در پردیس صنعت زنده رود در اصفهان

معاون وزیر صمت: هیچ فولادی گم نشده است

بازگشت سالانه 8 واحد راکد به مدار تولید در جزیره کیش

مسکن ملی فرزندخوانده دولت بعد می شود

کنایه نوبخت به ادعای تحویل زمین سوخته به دولت بعد: چه زمین های سوخته با ارزشی!

بهره برداری از 9 خانه هلال در روستاهای اشتهارد

کنایه نوبخت به ادعای تحویل زمین سوخته

تردیدها در بازار ارزهای دیجیتالی بیشتر شد

مردم خوزستان بدانند شرایط سختی در تامین برق تابستان داریم

کنایه نوبخت به ادعای تحویل زمین سوخته به دولت بعد

ادارات اصفهان مصرف آب، برق و گاز را 40 درصد کاهش دهند

تصویب جذب فاینانس برای 7 طرح مهم در آذربایجان شرقی

رقم پول های بلوکه شده ایران در دیگر کشورها اعلام شد

بهره برداری از 9 خانه هلال در روستاهای اشتهارد

بهره برداری از پروژه های عمرانی تبریز با اعتبار 700 میلیارد ریال

توانیر چه دستورالعملی برای کاهش مصرف برق در ادارات دارد؟

زمان واردات اولین محموله واکسن بخش خصوصی/ تضمین وارد نشدن واکسن های وارداتی به بازار سیاه چیست؟

زمان واردات اولین محموله واکسن بخش خصوصی/ تضمین وارد نشدن واکسن های وارداتی به بازار سیاه چیست؟