مطالب مرتبط:
روحانی : بدون حضور فعال مردم در صحنه حتما مسائل کشور حل و فصل نخواهد شد/ جامعه در هر شرایطی به انجام امور خیرخواهانه و فعالیت خیرین نیاز دارد
بدون حضور فعال مردم در صحنه حتما مسائل کشور حل و فصل نخواهد شد
بدون حضور فعال مردم در صحنه حتما مسائل کشور حل و فصل نخواهدشد
روحانی: دولت به تنهایی و بدون حضور فعال مردم در صحنه قادر نیست مسایل کشور را حل کند
روحانی: بدون حضور مردم مشکلات جامعه حل و فصل نمی شود
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 فروردین 1400 ساعت 19:202021-04-19سياسي

روحانی: بدون حضور فعال مردم در صحنه مسائل کشور حل و فصل نخواهد شد


روحانی رییس جمهوری با بیان اینکه بدون حضور فعال مردم در صحنه مشکلات جامعه، حتما مسائل کشور حل و فصل نخواهد شد، تاکید کرد: اینکه فکر کنیم دولت قادر است به تنهایی و بدون حضور و فعالیت مردم همه مشکلات را حل کند، - گره ها را بازکند و شرایط و محیط مناسب را فراهم کند، امکان پذیر نیست.

" " به گزارش سایت قطره و به نقل ازجماران؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با جمعی از خیرین و فعالان سازمان های مردم نهاد (سمن ها) که با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت محدود حضوری و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی انجام شد، اظهارداشت: اگر بخواهیم کشور و نظام را حفظ کنیم و مردم را در مسیر سعادت و تعالی قرار دهیم، بدون کمک و یاری یکدیگر امکان پذیر نخواهد بود.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه احزاب و تشکل های سیاسی نیز در مسیر آگاه سازی و دموکراسی در جامعه وظایف و رسالت هایی برعهده دارند، گفت: مسائل سیاسی خود به خود با رقابت همراه است و همه فعالیت می کنند که قدرت را تصاحب کنند اما در بحث سمن ها و خیرین شرایط متفاوت است و اینگونه نیست که یکی بخواهد دیگری را از صحنه خارج کند و همه در کنار هم همکاری می کنند.

رییس جمهور وجود هماهنگی بین سمن ها و خیرین را اقدامی لازم و ارزشمند دانست و افزود: اینکه سمن ها و خیرین در سامانه ای تجمیع شوند تا از این طریق از فعالیت یکدیگر با خبر باشند و فعالیت های یکدیگر را هماهنگ کنند، یک کار ضروری است .

دکتر روحانی با بیان اینکه در طول دولت های یازدهم و دوازدهم تلاش ما تقویت سمن ها و بازکردن بیشتر راه و مسیر برای خیرین بوده است، افزود: آمار و ارقام حکایت از این دارد که در این راه موفقیت هایی کسب شده است و سیاست دولت تدبیر و امید این بوده تا جایی که امکان دارد کارها در اختیار خود سمن ها و خیرین قرار داده شود.

رییس جمهور افزود: امروز به حمایت های انجام شده از سوی دولت، تعداد سمن ها و تشکل های مردم نهاد از 4 هزار و 300 به 9 هزار و 800 تشکل افزایش یافته است، ضمن اینکه سیاست دولت این بوده که تا جایی که امکان دارد، کار و اداره امور را به خود این تشکل ها واگذار کنیم.

دکتر روحانی با مقایسه فعالیت تشکل های مردم نهاد با کارهای دولتی، گفت: کار دولت بر مبنای مقررات، حقوق و ساعت کاری است و زمان و شرایط خاص خود را دارد، اما کار در تشکل های مردم نهاد و خیریه عمدتاً داوطلبانه و بر مبنای نشاط و همدلی جریان دارد.

رییس جمهور با بیان اینکه کارخیر و خیرجمعی به عنوان یک وظیفه، نیاز و نشاط برای جامعه ضروی است، گفت: با آگاهی بخشی و توانمندساختن جامعه چه بسا از بسیاری از آسیب های اجتماعی و انحرافات که در اثر ناآگاهی بروز می کند، جلوگیری می شود.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه موضوعات زیادی در جامعه وجود دارد که باید به فرهنگ تبدیل شود، اظهار داشت: به عنوان مثال درمورد امر به معروف و نهی از منکر قبل از اینکه دیگران را به معروف دعوت کنیم باید قبلاً، آن موضوع به عنوان یک کار نیک و پسندیده در جامعه جا افتاده باشد.

رییس جمهور با اشاره به مشکلات کرونا و فشارهای اقتصادی ناشی از آن در جامعه اظهار داشت: حدود 3 سال و نیم است که در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و هیچ کشوری با چنین شرایطی مواجه نبوده است .

این درحالی است که توانستیم در برابر همه فشارها ایستادگی کنیم تا جایی که همه کشورها و حتی طراحان فشار حداکثری نسبت به ملت ایران به ناموفق بودن طراحی خود اذعان دارند.

دکتر روحانی افزود: البته در شرایط خاص و جنگی، خودبخود در بخش رفاه و توسعه جامعه نقص ایجاد می شود، اما افتخار ملت و دولت این بود که در طول این مدت که هیچ کسی هم ما را یاری نکرد، همه در کنار هم ایستادگی و مقاومت کردیم.

رییس جمهور با اشاره به شیوع ویروس جهش یافته و شکل گیری موج چهارم بیماری در کشور، اظهار داشت: امروز با ویروس جهش یافته و تغییر شکل یافته ای مواجه هستیم که موج چهارم بیماری را ایجاد کرده که با موج های قبلی غیرقابل مقایسه است، امروز همین ویروس در اروپا و آمریکا هم مشاهده می شود.

دکتر روحانی تاکید کرد:اگر نمی توانستیم امکانات لازم را برای بیمارستان های خود فراهم کنیم و شرکت های دانش بنیان ونتیلاتور، تجهیزات و داروهای مورد نیاز را تولید نمی کردند، بی تردید با مشکلات زیادی مواجه می شدیم.

چرا که هیچکس حتی در این حوزه نیز حاضر به کمک به ما نبود و دشمن نیز امروز همان روش سابق خود را برای تحریم ها حتی در دوران کرونا و برای تأمین دارو نیز ادامه می دهد.

رییس جمهور با بیان اینکه حضور مردم در صحنه تمام معادلات را تغییر می دهد، اظهار داشت: مردم ایران که در حوادثی همچون سیل و زلزله حضور و مشارکت فعال خود را در کمک و یاری یکدیگر نشان داده اند، امروز هم با کمک های مؤمنانه در مسیر مقابله با آسیب های ناشی از کرونا قدم بر می دارند.

دکتر روحانی در ادامه خاطر نشان کرد: کار خیر و دسته جمعی، اقدام بسیار ارزشمندی است که در روزهای سختی و حتی رفاه و آسایش ضرورت دارد و وقتی یاری و کمک وجود داشته باشد، تحمل شرایط سخت زندگی به مقدار زیادی آسان می شود.

رییس جمهور با بیان اینکه حتی اگر کرونا و جنگ اقتصادی هم نباشد، حضور تشکل های مردم نهاد و کمک و یاری مردم و آسیب دیدگان ضروری است، اظهار داشت: جامعه نیازهای گوناگونی دارد و تشکل های مردم نهاد در حوزه های مختلف می توانند در مسیر رفع نیازمندی های مردم مؤثر باشند، همچنان که اهدای عضو کار بسیار ارزشمندی است و به نوعی حیات بخشیدن به انسان است و در این زمینه فعالیت تشکل های مربوطه بسیار ارزشمند است و همچنان باید جامعه را به کمک و یاری همدیگر دعوت و تشویق کنیم.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه محیط زیست هم نیازمند کمک تشکل های مردم نهاد است،اظهار داشت: با توجه به خشکسالی اقلیم ایران نیازمند صیانت از منابع آبی هستیم و مشکلات شرق کشور عمدتاً از معضل بی آبی است.

رییس جمهور با بیان اینکه از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم این بود که تلاش کرد آب را از دریا به فلات مرکزی برساند و امروز به واسطه اقدامات زیربنایی دولت منطقه شرق کشور بویژه سیستان و بلوچستان در مسیر تحول قرار دارد، افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید جاسک یک منطقه کوچکی بود، اما امروز به مرکزی برای فعالیت اقتصادی و صادرات نفت تبدیل شده است.

دکتر روحانی ادامه داد: از این به بعد صادرات نفت هم از جاسک و هم از خارک انجام می شود و چنانچه مشکلی در خلیج فارس و تنگه هرمز وجود داشته باشد می توانیم خارج از این منطقه نفت خود را صادر کنیم و برای این منظور هزار کیلومتر لوله که با امکانات و تجهیزات کاملاً داخلی ساخته شده از گوره به جاسک کشیده شده است.

رییس جمهور همچنین به اقدامات دولت در زمینه ساخت بزرگراه از چابهار تا بندرعباس و نیز احداث خط آهن از چابهار تا زاهدان اشاره کرد و اظهار داشت: اقدامات زیربنایی بر عهده دولت است و با این کارها زمینه و بستر برای فعالیت تشکل های مردم نهاد فراهم می شود تا در حوزه های مختلفی از جمله آموزش، بهداشت ، محیط زیست و مدرسه سازی فعالیت کنند.

دکتر روحانی با اشاره به تأسیس 100 مرکز به عنوان خانه جوان درکشور به اهمیت حضور نسل جوان در تشکل های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: یکی از افتخارات دولت این است که زمینه را برای فعالیت تشکل ها و سمن ها فراهم کرده است و معتقدیم کار اصلی در توسعه کشور بر عهده مردم و فعالان اجتماعی غیر دولتی است.

در دیدار امروز خیرین و فعالان سازمان های مردم نهاد با رییس جمهور، رییس هیأت مدیره شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری، مدیرعامل انجمن خیریه اوتیسم ایران، مدیر عامل خیریه طلوع بی نام و نشان ها، مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه ساز، سخنگوی مجمع ملی سازمان مردم نهاد جوانان، مدیرعامل تشکل جمعیت حامیان زمین، مدیر عامل مؤسسه توسعه خدمات مالی خرد، مدیر عامل انجمن اهداء عضو ایرانیان، مدیر عامل شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری، رییس هیأت مدیره مؤسسه نیکوکاری کاشانه مهر، مدیر عامل انجمن خانواده پایدار ایرانی، مدیر عامل بنیاد همدلان آینده نگر سیستان و بلوچستان و مدیرعامل انجمن علمی و آفرینش های هنری معلولان ایران در سخنانی با قدردانی از حمایت های دولت از فعالیت تشکل های مردم نهاد ضمن ارایه گزارشی از فعالیت هایشان دیدگاه ها و درخواست های خود را با رییس جمهور در میان گذاشتند.

تحت پوشش قرار گرفتن خدمات مربوط به درمان اوتیسم، ساخت مراکز جامع اوتیسم، حمایت از تشکل های مربوط به ساماندهی بی خانمان ها، توجه به جوانان، ایجاد و توسعه کسب و کارهای خرد و کوچک در روستاها و حاشیه شهرها، اختصاص ردیف بودجه برای انجمن اهداء عضو ایرانیان تسریع در تدوین و تصویب قوانین زیرساختی برای نظارت بر فعالیت سازمان های مردم نهاد، حذف مالیات بر ارزش افزوده از لوازم مربوط به معلولین و توجه به دیپلماسی محیط زیست از جمله نکاتی بود که در این جلسه از سوی خیرین و مدیران تشکل های مردم نهاد مطرح گردید.

متن کامل سخنان رییس جمهور منتشر می شود.


کلید واژه ها: روحانی - رعایت پروتکل های بهداشتی - مردم - سازمان های مردم نهاد - پروتکل های بهداشتی - فعال - بدون - حضور - حل و فصل - دکتر حسن روحانی - تشکل های سیاسی - کشور - مشکلات - حجت الاسلام - دکتر روحانی - رییس جمهوری - جامعه - مسائل - حسن روحانی - مردم نهاد - آگاه سازی - صحنه - مسیر - کنیم - دموکراسی - هایی - دکتر - بهداشتی - دوشنبه - فعالیت

آخرین اخبار سرویس:
بازگشایی مراکز همگانی خرید و فروش خودرو در تهران

شرایط اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده در انتخابات شوراها اعلام شد

الکاظمی: در انتخابات نامزد نمی شوم/ عراق حیاط خلوت هیچ کشوری نخواهد بود

ملاقات آذری جهرمی با احزاب سیاسی تکذیب شد

آشنایی با اعمالی که کارهای خیر ما را بی اثر می کنند

مرد دانش و پژوهش و راستی

برگزاری 50 دوره آموزشی و هنری در فضای مجازی

فرمانده کل ارتش درگذشت والده حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم را تسلیت گفت

کدخدایی: صلاحیت داوطلبان در چارچوب مصوبه جدید شورای نگهبان بررسی می شود

پارلمان های جهان و سازمان های مردم نهاد از دفاع مشروع ملت فلسطین حمایت کنند

فرصت آزمون و خطا نداریم، افراد مجرب پا به عرصه انتخابات بگذارند/ عدالت خواهی،ظلم ستیزی و کار برای مردم شاخصه های رییس جمهور آینده

انهدام یک تیم تروریستی در جنوب شرق کشور

پیشنهاد معنادار آذری جهرمی: می توان محبوبیت ظریف را به کاندیدای دیگری منتقل کرد

کاندیدای معروف اصلاح طلبان چه زمان به ستاد انتخابات می رود؟

انفجار در مراسم نماز جمعه کابل 12 کشته برجای گذاشت

وابستگی دیپلماسی دفاعی و سیاسی کشور نشانگر ضرورت همبستگی هاست

دعوت جمعی از دانشجویان از محسن رضایی برای حضور در انتخابات

تاج زاده: تسلیم قانون شکن ها نمی شویم (فیلم)

کنفرانس مهندسی برق ایران با حضور و حمایت ایرانسل برگزار می شود

ببینید | واکنش کدخدایی به بیانیه خوانی تاج زاده در وزارت کشور

امام جمعه کاشان: افزایش جنایات در افغانستان نتیجه لشکرکشی آمریکا است

سید حسن خمینی: صبح آزادی را انتظار می کشیم

بسته های غذای گرم از سوی دانشگاهیان علوم پزشکی هرمزگان بین نیازمندان توزیع شد

فوری/ تماس تلفنی لاریجانی با آیات عظام صافی گلپایگانی و نوری همدانی پیش از کاندیداتوری

عدم ثبت نام قالیباف در صورت حضور آیت الله رییسی برای وحدت جریان در انتخابات

اقامه نماز عید فطر در مسجدالحرام پس از وقفه یکساله

توصیه های انتخاباتی از تریبون نماز جمعه | امام جمعه اصفهان: کسی که می گوید رای نمی دهم بی تدبیر است | امام جمعه ورامین: مواظب مواضعتان باشید

سنت ‎های عید فطر در اندونزی از «حلال به حلال» تا عیدی دادن ادارات + عکس

آبرسانی سیار به 51 روستا در اردستان حذف می شود

اتباع افغانستانی تا پایان اردیبهشت امسال برای تمدیدگذرنامه های خانواری مهلت دارند

کریمی: به دنبال منابع دائمی مالی برای مشوق های صادراتی هستیم

انتخابات ریاست جمهوری یکی از عرصه های تاثیر گذاری سیاسی کشور است

ملاقات آذری جهرمی با احزاب سیاسی تکذیب شد

واکنش تلویحی کدخدایی به نامزدی احمدی نژاد

ماجرای نذری که برای رهایی از اعدام پذیرفته شد/ بخشش اولیای دم به حرمت امام رضا(ع)

مستند «قرارعاشقی» از شبکه 5 سیما پخش می شود

خاندان آل هاشم عزادار شد/درگذشت والده مکرمه نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی

آمریکا آلوده به تروریسم دولتی و ترانزیت مواد مخدر است

شورای نگهبان مطالب خلاف مقررات تبلیغاتی را مدنظر قرار خواهد داد

سخنگوی شورای نگهبان: جلوی جشنواره ثبت نام را گرفتیم

فرصت تمدید روادید اتباع افغانستانی تا پایان اردیبهشت

ماموستا رستمی: شیعه و سنی جنایات رژیم صهیونیستی و کشتار دانش آموزان افغانستانی را محکوم می کنند

سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر جنایت صهیونیست ها نشانه نفاق است

39 بستری جدید و سه فوتی کرونایی در شبانه روز گذشته در استان بوشهر

500 بسته معیشتی بین نیازمندان سروآباد توزیع شد

چهارمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری-2

تاجگردون: مسئول ستاد انتخاباتی لاریجانی نیستم

صلاحیت داوطلبان در چارچوب مصوبه جدید شورای نگهبان بررسی می شود

وابستگی دیپلماسی دفاعی و سیاسی کشور نشانگر ضرورت همبستگی هاست

تاجگردون: روز گذشته با لاریجانی دیدار کردم؛ عزم او برای کاندیداتوری جزم است / مسئول ستاد انتخاباتی او نیستم

داوطلبان رد صلاحیت شده برای ثبت اعتراض 4 روز فرصت دارند

بازدید سخنگوی شورای نگهبان از ستاد انتخابات کشور

آخرین خبر از حضور جهرمی در انتخابات ریاست جمهوری

دانشجویان ایرانی شهادت دانش آموزان افغانستانی را تسلیت گفتند

صهیونیست ها در هیچ کجای دنیا در امان نخواهند بود

پادکست / از کاهش اندک کرونا تا افزایش درگیری در تل آویو

سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر جنایات رژیم صهیونیستی محکوم است

اقدام ارزشمند شورای نگهبان در اصلاح مواردی از قانون انتخابات/ لزوم وحدت برای برگزاری انتخاباتی پرشور

کنایه کدخدایی به بیانیه خوانی برخی کاندیداها +فیلم

سخنگوی شورای نگهبان از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد

نگاهی به شایعات انتخاباتی علیه رییسی و قالیباف

پویش نخبگانی و مردمی در حمایت از کاندیداتوری «رییسی»

واکنش حاج قاسم به پیشنهاد نامزدی در انتخابات

فرصت 5 روزه شورای نگهبان برای تایید صلاحیت داوطلبان

تصاویر | بازدید سخنگوی شورای نگهبان از ستاد انتخابات وزارت کشور

شرکت در انتخابات و انتخاب اصلح مهمترین شرط رفع مشکلات است/ آمریکا نگران توانمندی نظامی مقاومت و نیروی قدس است

انقلاب اکتبر: ده روزی که ادبیات را تکان داد | یاشار دارالشفاء و پیام حیدرقزوینی

فرصت 5 روزه شورای نگهبان برای تایید صلاحیت داوطلبان

پیروی از رهنمودهای رهبر انقلاب برای پیشرفت و آبادانی ایران لازم است

امام جمعه کرج: دولت نباید مذاکرات را به انتخابات گره بزند / ایران در میز مذاکره عجله ای ندارد

ملاک بررسی صلاحیت نامزدها مصوبه شورای نگهبان است

سید حسن خمینی: صبح آزادی را انتظار می کشیم

پایان اردیبهشت؛ آخرین مهلت تمدید گذرنامه های خانواری

واکنش کدخدایی درباره بیانیه خوانی برخی کاندیداها+ ویدئو

امام جمعه تبریز عزادار شد

تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده عضویت در شورای شهرهای ایلام به 579 نفر رسید

باهنر با ظرفیت جامعه مهندسین و فراکسیون رهروان پشت لاریجانی قرار گرفت !

سیدحسن خمینی:صبح آزادی را انتظار می کشیم

امام جمعه موقت مشهد: رای دادن وظیفه و ترک آن گناه است

کدخدایی در پاسخ به ایران پرس: بررسی صلاحیت داوطلبان طبق مصوبه شورای نگهبان انجام خواهد گرفت

جدیدترین نظرسنجی در مورد انتخابات 1400

غلامعلی رجایی: جهانگیری می آید

پرهیز از رأی انفعالی یا احساسی در انتخابات

فیلم کامل مستند حدیث دیگران

رونمایی از آلبوم موسیقی عرفانی «ذکر و دف» در سنندج

صلاحیت داوطلبان در چارچوب مصوبه جدید شورای نگهبان بررسی می شود

هلاکت دو تروریست در جنوب شرق کشور

خوشبختانه امسال جشنواره ثبت نام نداشتیم/ جمهوری اسلامی تریبون های مجانی زیادی در اختیار افرادی قرار داده است

رد صلاحیت شدگان انتخابات شوراها 4 روز برای اعتراض مهلت دارند

مشارکت حداکثری در انتخابات نشان از بلوغ اجتماعی و سیاسی مردم دارد

تنها راه حفظ امنیت کشورهای منطقه اخراج تروریست های آمریکایی است

جمهوری اسلامی تریبون مجانی زیاد دارد/شورای نگهبان مطالب بیان شده از این تریبون ها را در تایید صلاحیت مدنظر قرار می دهد

ملاقات آذری جهرمی با احزاب سیاسی تکذیب شد

توصیه به کاندیداهای ریاست جمهوری/ مواظب مواضعتان باشید

مهلت 4 روزه رد صلاحیت شدگان انتخابات شورا ها برای اعتراض

تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده عضویت در شورای شهرهای ایلام به 579 نفر رسید

نوید محمدزاده مکث سروش هیچکس را تقدیم فرشته حسینی کرد

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به بیانیه سیاسی برخی کاندیداها /جلوی جشنواره ثبت نام را گرفتیم

زمان پایان تمدید روادید گذرنامه های خانواری اتباع افغانستانی

توضیح درباره دیدار ظریف و محمد خاتمی

روحانی: بدون حضور فعال مردم در صحنه مسائل کشور حل و فصل نخواهد شد

روحانی: بدون حضور فعال مردم در صحنه مسائل کشور حل و فصل نخواهد شد