مطالب مرتبط:
فعالیت های فرهنگی و دانشجویی علوم پزشکی در سامانه رصد ثبت می شود
برگزاری طرح ملی تدبر در قرآن در دانشگاه های علوم پزشکی
ثبت نام آزمون اختصاصی دانشگاه علوم اسلامی رضوی تا 25 خرداد ادامه دارد
اقدامات معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مقابله با کرونا
مهلت ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی تمدید شد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 فروردین 1400 ساعت 13:102021-04-19دانش

فعالیت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه رصد ثبت می شود


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست بررسی سامانه رصد فعالیت های ادارات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با حضور سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و جمعی از مدیران .

- " جمع آوری اطلاعات در سامانه رصد فعالیت های ادارات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه های دانشجویی، رفاهی، مشاوره، شورای صنفی، کانون های دانشجویی و امور قرآنی در حال تکمیل است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست بررسی سامانه رصد فعالیت های ادارات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با حضور سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و جمعی از مدیران این معاونت برگزار شد.

این نشست به منظور بررسی سامانه الکترونیکی رصد فعالیت های فرهنگی و دانشجویی این معاونت و نقاط ضعف و قوت این سامانه و همچنین فرآیند تکمیل بخش های فنی آن برگزار شد.

در این نشست، نسرین ستوده مسئول واحد آمار و فناوری اطلاعات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، گزارش عملکرد جامعی از واحد آمار و فناوری اطلاعات این معاونت و همچنین نحوه فرآیند تکمیل سامانه رصد فعالیت های فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و نیز نحوه انتقال و بارگذاری اطلاعات ادارات مختلف بر روی این سامانه، به حاضران ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه بستر های الکترونیک موجود در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: این سامانه بر چهار بستر طراحی و پایه گذاری شده است و با ایجاد سامانه فرابر ، پورتال اسپریت ، سامانه رای شمار و سامانه پرسشنامه ساز و آزمون ساز تلاش داریم تمامی فعالیت های ادارات را در فضای مجازی و بستر الکترونیک، نگهداری و بایگانی کنیم.

ستوده با یادآوری اینکه فعالیت های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به لحاظ حوزه فناوری اطلاعات به دو بخش دانشجو محور و کارشناس محور تقسیم شده است، گفت: بخشی از جمع آوری اطلاعات از طریق دانشجویان انجام می گیرد و طی آن دانشجو با تکمیل فرم های رفاهی، خوابگاه، تغذیه، مشاوره سلامت و روان، فعالیت در نهاد دانشجویی خوداظهاری می کند.

وی افزود: بخش دیگر کارشناس محور است که به عبارتی، دریافت گزارشات عملکردی، از طریق کارشناسان مربوطه صورت می گیرد.

مسئول واحد آمار و فناوری اطلاعات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت همچنین گزارشی از رصد فعالیت های اداره کل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بستر سامانه جامع الکترونیکی ارائه کرد.

وی گفت: جمع آوری اطلاعات و گزارش گیری در سامانه رصد فعالیت های ادارات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بخش مربوط به اداره کل دانشجویی مسائل رفاهی و امور خوابگاهی، تربیت بدنی، مشاوره و سلامت روان دانشجویان و شورای صنفی، در حال تکمیل و انجام است.

ستوده افزود: به عنوان مثال در حوزه مشاوره و سلامت روان دانشجویان، سامانه پایش سلامت روان بر اساس پرسشنامه GHQ و CCSM (در بستر سامانه اسپریت پورتال) طراحی شده و از 20 بهمن ماه سال گذشته در دسترس دانشجویان است و تعداد زیادی از دانشجویان، اطلاعات فردی و پرسشنامه را تکمیل کردند.

وی افزود: ضمن اینکه به روز رسانی سامانه دریافت گزارش عملکرد اداره مشاوره در بستر سامانه فرابر و طراحی پرسشنامه الکترونیک کرونا از منظر دانشجویان از ابتدای شیوع ویروس کرونا، انجام شده است.

مسؤول حوزه IT معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: در بخش تربیت بدنی، بانک اطلاعات مدیریت تربیت بدنی در بستر سامانه فرابر طراحی شده و همچنین طراحی سامانه پذیرش دو المپیاد ورزش های فکری و همگانی نیز در بستر فرابر انجام شده است.

ستوده خاطرنشان کرد: در اداره کل فرهنگی، تلاش داریم طراحی بانک اطلاعات کانون های فرهنگی، سامانه جشنواره فرهنگی، سامانه انجمن های علمی دانشجویی، سامانه نشریات دانشجویی، سامانه فعالیت کانون های جهادی را تا مهرماه به پایان برسانیم و اطلاعات جمع آوری شده را به پرتال جدید سامانه رصد فعالیت های ادارات معاونت فرهنگی و دانشجویی انتقال دهیم.

وی گفت: بانک اطلاعات کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی شامل ثبت مشخصات دبیران کانون ها، کارشناسان فرهنگی، مشخصات کانون ها، فراهم کردن امکان درخواست عضویت همه دانشجویان و درخواست کاندیداتوری در مجمع عمومی، برگزاری انتخابات آنلاین، تهیه بانک جامع اعضای کانون های فرهنگی و فعالیت های این کانون ها است و از اردیبهشت 99 در دسترس است.

این کارشناس حوزه آی تی افزود: همچنین با طراحی بانک اطلاعات کانون های فرهنگی می توانیم در مسیر برگزاری انتخابات چهار مجمع کانون های فرهنگی، برگزاری مسابقه الکترونیک CHEX.

TED و اعلام نتایج آن، برگزاری مسابقه الکترونیک کتابخوانی، طراحی پرسشنامه الکترونیک کرونا از منظر دانشجویان، به اهداف مورد نظر دست یابیم.

ستوده همچنین به طراحی سامانه جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: ثبت اطلاعات متقاضیان شرکت در جشنواره، ثبت اولیه اثر در رشته های مورد نظر، اختصاص کارتابل به کارشناسان دانشگاهی، ثبت قطعی آثار، داوری مرحله دانشگاهی و کشوری و پذیرش شرکت کنندگان مسابقات در سطح دانشگاهی و ملی از جمله اقدامات انجام شده است.

وی گفت: همچنین با طراحی سامانه جشنواره قرآنی هدهد دانشگاهیان، نسبت به برگزاری مسابقات آنلاین در بخش آوایی در سطح دانشگاهی و همچنین برگزاری مسابقات آنلاین در بخش معارفی در سطح ملی و نیز مسابقات الکترونیک غدیر (ویژه کارکنان ستاد وزارتخانه) اقدامات سازنده ای انجام شده است.

در ادامه این نشست، مدیران ارشد حاضر، نظرات، نقد ها و پیشنهادات خود را در خصوص فعالیت سامانه رصد فعالیت های ادارات معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت، ارائه کردند.

سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به مزایا و اهداف سامانه رصد فعالیت های مدیریت دانشجویی گفت: سامانه رصد فعالیت های ادارات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با هدف تسهیل و تسریع در ارائه گزارش در حوزه های مختلف فرهنگی و دانشجویی، طراحی شده است.

وی گفت: این سامانه باعث ایجاد نظم و انسجام بیشتری در مسیر فعالیت های ادارات دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی می شود و با تکمیل این سامانه، تمام فعالیت ها و اطلاعات دانشگاه های علوم پزشکی در زمینه های فرهنگی و دانشجویی ثبت شده و در اختیار دانشگاه ها و ستاد وزارتخانه قرار می گیرد.

لاری با بیان اینکه مبنای تمام بررسی ها، اعتبارسنجی و بودجه ها، اطلاعاتی است که در این سامانه توسط دانشگاه های علوم پزشکی درج می شود، گفت: باید تمام ظرفیت ها و تلاش خود را معطوف به تکمیل این سامانه کنیم و بتوانیم تا ماه های پیشروی در حوزه فرهنگی، بانک اطلاعات مربوط به حوزه های فرهنگی و دانشجویی را تکمیل و به سامانه رصد منتقل کنیم.


کلید واژه ها: معاونت فرهنگی و دانشجویی - وزارت بهداشت - دانشجویی - معاونت فرهنگی - فرهنگی - بهداشت - معاون - معاونت - وزارت - سیماسادات لاری - فعالیت - سامانه - معاون فرهنگی - دانشگاه - دانشگاه های علوم پزشکی - ادارات - برگزار - کانون های دانشجویی - خبرگزاری - نشست - مدیران - گزارش - بررسی - علوم پزشکی - لاری - گروه - حضور - اطلاعات - تکمیل - پزشکی

آخرین اخبار سرویس:
حمایت های مالی مهم ترین دغدغه پیش روی انجمن های علمی

تبادل دانش و دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه هنر گسترش می یابد

درخشش تیم تربت حیدریه در رقابت های ملی کرسی های آزاداندیشی

سپیده خداوردی با لباس بدنسازی + عکس

قدرتمندترین اشعه لیزر جهان ساخته شد

کار زیبای علی دایی اشک همه را درآورد + عکس

بازگشایی بازار تهران پس از حدود یک ماه تعطیلی

سپیده خداوردی با لباس بدنسازی + عکس

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 19 اردیبهشت

میزان تاثیر کنکور بر انتخاب دانشجویان کاهش یابد

ضرورت تقویت ظرفیت آموزش های الکترونیکی

قدردانی از استادان برگزیده دانشگاه های سیستان و بلوچستان+فیلم

کار خیر خیران لنگرودی در ماه مبارک رمضان

میزان تاثیر کنکور بر انتخاب دانشجویان کاهش یابد

میزان زکات فطریه از سوی مراجع تقلید اعلام شد + جزییات

آغاز امتحانات دانشگاه پیام نور خوزستان از اول خرداد

ارائه بن تخفیف نمایشگاه مجازی قرآن به دانشجویان و طلاب

بسته های پروتیینی از سوی جهادگران قم بین خانواده های نیازمند توزیع شد

ضرورت تقویت آموزش  الکترونیکی و ارتقای کیفی پژوهش در بودجه دانشگاه ها

تبدیل علم به فناوری در تمام رشته ها گره گشاست

68 شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری زنجان فعالیت می کند

مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی برای تعمیر و به روزرسانی تجهیزات حمایت می شوند

آزادی زندانیان ی جرائم غیرعمد گیلان

تبدیل علم به فناوری در تمام رشته ها گره گشاست

70درصد تجهیزات بیمارستان جدید جهرم تأمین شد

مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی مجوز فعالیت گرفت

جذابیت دنیای سخن با کلاب هاوس / نشریه «واجد» انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شد

معلمان جایگاه و شأن خود را ارج نهند

بین المللی سازی دانشگاه ها؛ بستری جهت ارتقای سطح استانداردها

راهکارهای برون رفت از تحریم در حوزه کشاورزی / کشاورزی در کشور دچار فرسودگی شده است

رونق صنعت دام و طیور با نوآوری های تازه به میدان آمده

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز منصوب شد

آمادگی دانشگاهها برای پذیرش حضوری دانشجویان/انتظار داریم دانشگاهیان در اولویت واکسن قرار بگیرند

آمار واقعی قربانیان کرونا در جهان 7 میلیون نفر است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز منصوب شد

برگزاری امتحانات دانشگاه پیام نور خوزستان از اول خرداد

فعال شدن شعب آینده پژوهی در دانشگاه

ردیابی منشاء تولید گاز سولفید هیدروژن در مخازن گازی

تغییر تاریخ امتحانات الکترونیکی پایان ترم

ماسک عجیب سیاوش خیرابی سوژه شد + عکس

14دستگاه صنعت شیشه و بلور ایران ساخت شد

کارگروه آینده پژوهی آموزش عالی در دانشگاه ها تشکیل شد

بن تخفیف در نمایشگاه قرآن به دانشجویان و طلاب اختصاص می یابد

اتاق های همکاری های علمی بین المللی راه اندازی می شود

آزمون جامع دکتری دانشگاه معارف مهر 1400 برگزار می شود

جشن پیروزی کارگران هفت تپه برگزار شد

جزییات بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در تهران، اصفهان، مشهد و ...

درخواست تعویق زمان برگزاری امتحان جامع دکتری آزاد

همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با دانشگاه علمی کاربردی

تولید پارچه ای که بدن را هم گرم و هم سرد می کند!

هدیه 20 گیگابایتی ایرانسل برای استادان حوزه و دانشگاه فعال شد

شعب آینده پژوهی در دانشگاه ها فعال شد

اولین کنفرانس ملی مدیریت سبز پسماند در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود

فرصت های همکاری علمی بین دانشگاه بجنورد و موسسه زبان های خارجی ترکمنستان بررسی شد

از هر تجمع و دورهمی عید فطر در خوزستان خودداری شود

طرح جامع راه مهندسی / ماهنامه «افق دانش» ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه منتشر شد

امکان ثبت نام مجدد کنکور ارشد 1400 فراهم شد

جزییات واکسیناسیون دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

تصاویر هولوگرام اکنون می توانند در هوا حرکت کنند

14 ایده تحقیقاتی برای توسعه محصولات شناختی عرضه شد

ادامه اعتراض دانشجویان آزاد به تاریخ برگزاری آزمون جامع

ایتالیا سیلیکون ولی خود را می سازد

کارگروه آینده پژوهی آموزش عالی در دانشگاه ها تشکیل شد

ایران در بخش آموزش عالی جایگاه خوبی در جهان دارد

استایل از مد افتاده » فرزاد فرزین»/ عکس

منصور اوجی به روایت تصویر

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سمای استان سمنان منصوب شد

آغاز مهلت مجدد ثبت نام در آزمون علوم پزشکی

آزمون جامع دکتری دانشگاه معارف مهر 1400 برگزار می شود

عکس های برتر هفته در جهان

برگزاری رزمایش کمک های مومنانه بسیج اساتید دانشگاه آزاد به مناسبت عید فطر

انجام بیش از 103 هزار ماموریت اورژانس آذربایجان شرقی در سال گذشته

رشد چشمگیر انتشار مقالات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

فردا آخرین مهلت ثبت نام برای حضور در جلسات پیش دفاع دکتری

به دنبال مهارت آموزی منجر به نوآوری و کارآفرینی هستیم

تصاویر هولوگرام اکنون می توانند در هوا حرکت کنند

اعلام آمادگی دانشگاه شهرکرد برای برگزاری کنکور سراسری

کشف نوع جدیدی از شفق قطبی

ادامه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه تهران در مقطع دکتری

رژیم غذایی افراد روزه دار از افطار تا سحر چگونه باید باشد؟

فردا آخرین مهلت ثبت درخواست حضور در دومین دوره جلسات پیش دفاع دکتری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

آغاز امتحانات دانشگاه پیام نور خوزستان از اول خرداد

آیات حقوقی قرآن

تجهیز بیمارستان جدیدالاحداث سید الشهدا در جهرم

فردا؛ آخرین مهلت ثبت درخواست حضور در دومین دوره جلسات پیش دفاع دکتری دانشگاه آزاد

مهندسی معماری و عمران از دانشگاه تا بازار کار

تحقق رویداد های استارت آپی دانشگاه علمی کاربردی در سال 1400

اندازه گیری کنترل خوردگی لوله های انتقال نفت و گاز در ایران

آموزش با طعم نوآوری و کارآفرینی

کدامیک از آزمون ها به تعویق افتاده اند؟ + زمان برگزاری

شرایط اجاره نامه و پرداخت وام مسکن متأهلی دانشجویان

موفقیت دانشگاه آزاد کرمانشاه در مرحله مقدماتی رویداد ملی کرسی های آزاداندیشی

در جلسه رییس و دبیر جدید کانون کارآفرینی اصفهان اعلام شد: کانون نقش اتاق فکر کارآفرینی استان را برعهده دارد

تبدیل معدل ایران به ایتالیا، اولین گام در مسیر مهاجرت تحصیلی

آیین نامه های همیار دانشجو و انتقال دانشجویان بزودی به ابلاغ می شود

همکاری برای توسعه نوآوری های کارآفرینانه در بین صنایع خرد، کوچک، متوسط

تولید نانو پوشش ضدخش سطوح تزیینی با ضمانت ماندگاری 20 ساله

آیین نامه های همیار دانشجو و انتقال دانشجویان بزودی به ابلاغ می شود

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه تهران تا 24 اردیبهشت ادامه دارد

کدام دانشجویان در دیدار با رهبر انقلاب سخن خواهند گفت؟ + اسامی

فعالیت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه رصد ثبت می شود

فعالیت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه رصد ثبت می شود