مطالب مرتبط:
استفاده مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر آبادان از واکسن پاکبانان (فیلم)
کاهش 70 درصدی سفر با ناوگان اتوبوسرانی بیرجند
استفاده مدیران شهرداری آبادان از واکسن پاکبان ها
اقدامی عجیب در آبادان؛ مدیران شهرداری و اعضای شورا با سهمیه پاکبان ها واکسن کرونا تزریق کردند
استفاده مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر آبادان از سهمیه واکسن پاکبانان (فیلم)
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 28 فروردین 1400 ساعت 00:452021-04-16سياسي

از کاهش 6 درصدی نیروهای شهرداری تا جانمایی مدیران در پست های جدید


ادغام دو معاونت در شهرداری تهران آغاز شد.

هر چند برخی این اقدام را شتابزده و باعث آسیب به نیروی انسانی می دانند ولی شورای شهری ها می گویند جای نگرانی نیست و خروج نیروها از شهرداری رضایتمندانه خواهد بود.

- خبرگزاری فارس، گروه شهری: از سال 96 با روی کار آمدن شورای پنجم، برخی از اعضا و مدیران جدید اعلام کردند که ساختار شهرداری به نوعی فشل است و باید اصلاح و برخی از معاونت ها بر همین اساس با یکدیگر ادغام شوند.

بر همین اساس لایحه اصلاح ساختار کلید خورد ولی از همان زمان این موضوع با اما و اگرهای فراوان روبه رو شد.

مخالفان و موافقان هر کدام نظرات مختلفی داشتند، برخی می گفتند این موضوع سبب چابک سازی شهرداری و برخی معتقد بودند این موضوع سبب تعدیل نیروی فراوان در شهرداری پایتخت می شود.

اماهر چند کرونا" منصرف شده اند و آب پاکی را روی دست شورای شهری ها ریختند ولی ماجرا به همین مساله ختم نشد.

اوج اختلاف شورای شهری ها بر سر اصلاح ساختار اختلافات در مورد این مساله آنقدر زیاد بود که علی اعطا، سخنگوی شورای شورای شهر تهران گفت: کمتر پیش آمده است که در صحن شورای شهر موضوعی در این حد موجب اختلاف و شکاف شود؛ خود شهرداری که بناست این لایحه را اجرا کند وضعیتش مشخص نیست، اکنون  هم که از خواب بیدار شده یا شبانه تصمیم گرفته، در هر حال، ابراز آمادگی برای اجرای لایحه را ندارد.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر تهران"، ممکن است برخی عدم آمادگی شهرداری را نداشتن جسارت و برخی نداشتن توانایی تعبیر کنند اما در هر حال شهرداری اعلام کرده است که آمادگی اجرای لایحه را ندارد.

ساختار شهرداری وحشت آفرین است اما مجید فراهانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران از موافقان سرسخت این لایحه بود و در این باره گفت: در شورای اصلاح طلبان" بحث اصلاح ساختار را دنبال کردیم، از زمان بلدیه فقط به ساختار شهرداری اضافه شده بگونه ای که الان وقتی به ساختار شهرداری نگاه می کنیم وحشت می کنیم.

فراهانی افزود: اصلاح ساختار جز وعده های مکتوب ما است و باید این وعده مهم اجرا شود و این کار از واجبات است سوال اصلی این است.

درخت 100 ساله شهرداری تهران" باید حرص شود محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران هم که تلویحا با اصلاح ساختار موافق بود با بیان اینکه در حال حاضر شرایط برای اصلاح ساختار فراهم نیست، گفت: شهرداری تهران مانند یک درخت صدساله است که وظایف آن بزرگ شده و شاخ و برگ زیادی دارد و هیچ وقت در راستای هرس آن کاری انجام نشده است.

وی گفت: اگر درخت را هرس نکنیم، دیگر محصول مطلوبی نمی دهد و هزار ایراد پیدا می کند.

از نظر سیستماتیک، شهرداری تهران با این حجم پرسنل و بدهی و هزینه، مردم را راضی نمی کند و نیاز به هرس دارد.

اما وقتی هرس ناقص انجام شود مشکل را حل نمی کند.

پس باید با تخصص و جدیت این کار در فصل دقیق خود انجام شود.

اصلاح ساختار در شهرداری چراغ خاموش کلید خورد سرانجام پاییز سال گذشته اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 11 رای مخالف لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران را رد کردند.

ولی 5 اسفند سال 99 اعضای شورای شهر تهران با 16 رای موافق با ادغام دو معاونت برنامه ریزی و توسعه و منابع انسانی موافقت کردند.

بستن دهان منتقدان با حکم آقای معاون البته برخی در شهرداری تهران، شائبه و حاشیه های حکم سرپرستی حامد مظاهریان برای این دو معاونت را دلیل ادغام دو معاونت و راهکار بستن دهان منتقدان اعلام کردند.

ادغام دو معاونت اسفند سال پیش تصویب و اجرای آن فروردین 1400 آغاز شد البته از همان زمان و با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال نگرانی ها از تعدیل نیرو در شهرداری تهران ایجاد شد.

آسیب به سرمایه انسانی شهرداری با ادغام دو معاونت  مدیرن سابق شهرداری هم نه تنها مخالف این ادغام هستند بلکه آن را" سبب آسیب شدید به شهرداری تهران می دانند درباره این موضوع به سراغ ناصر امانی، معاون سابق شهرداری تهران رفتیم.

وی درباره این موضوع گفت:  ادغام دو معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی شهرداری تهران در شرایط کنونی بسیار شتابزده و نادرست بود این دو معاونت پس از 10 سال بررسی تشکیل شده بود که اکنون با یکدیگر ادغام شده و ما با ادغام این معاونت به شدت مخالفیم.

وی افزود: ادغام دو معاونت برنامه ریزی و نیروی انسانی به سرمایه انسانی شهرداری آسیب وارد می کند و در بسیاری از سازمان ها که حجم کمتری از نیروهای انسانی دارند معاونت منابع انسانی تشکیل شده و اکنون با ادغام این معاونت در معاونت برنامه ریزی مشکلات زیادی به بار خواهد آمد.

امانی تاکید کرد: ساختار شهرداری را نباید به صورت" مجزا و معاونتی بررسی کرد بلکه اصلاح ساختار برای کل شهرداری لازم است اگر معاونت های تخصصی و اجرایی با یکدیگر ادغام می شد بهتر بود تا معاونت منابع انسانی که نیاز به ضرورت تشکیل آن بوده و اهمیت بالایی دارد بنابراین با ادغام دو معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی قطعاً توفیقی حاصل نخواهد شد.

 مازاد نیرو در شهرداری/خروجی ها رضایتمندانه افزایش می آید اما حسن رسولی، عضو شورای شهر تهران نظر متفاوتی داردو وی درباره این موضوع به فارس گفت: شهرداری تهران با مازاد نیرو مواجه است ولی در حال حاضر موضوع خانواده" کارکنان و معیشت آنها با توجه به شرایط اقتصادی بسیار مهم بوده لذا مسئله اصلاح ساختار در قالب موضوع بلند مدت سیاست گذاری شده و خروج نیروها به صورت داوطلبانه خواهد بود مانند شرایط بازنشستگی پیش از موعد یا بازخریدی و در فرآیند تدریجی ورودی ها به شهرداری کاهش و خروجی ها از شهرداری رضایتمندانه افزایش می آید.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای شهر، شهرداری موظف است سالیانه تلاش کند حداکثر 6 درصد نیروهای انسانی را کاهش و 50 درصد این 6 درصد یعنی 3 درصد را از طریق درج آگهی عمومی و آزمون عمومی از میان فارغ التحصیلان دانشگاه ها استخدام کند و این مسئله سبب می شود که در میان مدت کاهش نیروهای شهرداری را شاهد باشیم از طرفی این موضوع اقدامی فوری نیست که امنیت شغلی کارکنان را به هم بزند، همچنین تاکید بر جذب نیرو از طریق آزمون سراسری و توسط نهادهای تخصصی خواهد بود.

مدیران در پست های همتراز جانمایی می شوند این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: حتی مدیرانی که بعضاً و مشاغل آنها از طریق ادغام دو معاونت ادغام می شود در نظام طبقه بندی مشاغل شهرداری تهران تا پایان خدمت در سایر پست های همتراز جانمایی می شوند.

وی افزود:موضوع ادغام برخی از معاونت ها در شهرداری تهران با آغاز فعالیت اعضای شورای پنجم از طریق طرح مسئله ای تحت عنوان اصلاح ساختار مدنظر گرفت ولی به دلیل مقاومت ها در شورا و بیرون شورا مطابق برنامه سوم شهرداری پیش نرفت.

از طرفی شرایط سخت معیشتی جامعه و امنیت شغلی کارکنان شهرداری را مدنظر قرار دادیم لذا هیچ کجای این لایحه اصلاحی و گزارشی که در کمیسیون برنامه بودجه به صحن داریم صحبت کاهش نیرو، تعدیل و اخراج کارکنان مطرح نیست.

اصلاح ساختار را با کاهش نیروی انسانی متفاوت می دانیم وی گفت: با راهبرد شورای پنجم، صیانت از امنیت شغلی کارکنان را خواهیم داشت لذا جای نگرانی وجود ندارد و به طور مثال کارشناسان حوزه معاونت برنامه ریزی یا منابع انسانی الان ماموریت هایشان پابرجاست با ما بحث اصلاح ساختار را با کاهش نیروی انسانی متفاوت می دانیم.

تعهد آقای معاون به کارکنان شهرداری حامد مظاهریان، معاون دو معاونت ادغام شده هم دراین باره گفت: درباره نگرانی از تعدیل نیروهایی که به صورت پیمانکاری و قراردادی با شهرداری در حال کار هستند در پی ادغام دو معاونت گفت: زمانی که من وارد شهرداری شدم 65 هزارنفر نیرو داشت و اکنون 59 هزار نفر نیرو دارد و هیچ تعدیلی صورت نگرفت بلکه ورودی را کنترل کردیم و خروج را آزاد و به صورت انگیزشی انجام دادیم.

این تعهد را می دهم که این اقدام بر مبنای تعدیل نیست.

توپ مشکلات در زمین مدیران جدید؟ نیروی های انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه هر سازمان شناخته می شوندو باید مدیران هرچه بیشتر در جهت رضایتمندی و حفظ منزلت آنها اقدام کنند.

از طرفی شرایط اقتصادی حاکم بر کشور هم اهمیت این موضوع را مضاعف کرده است.

کمتر از چند ماه دیگر به پایان فعالیت شورای پنجم و بسیاری از مدیران شهرداری تهران نمانده است.

نیروهای شهرداری اما نگران تر از همیشه در مورد وضعیت قراردادهایشان هستند و برخی اعلام کرده که خبری از قرارداد در سال جدید با آنها نیست.

حالا باید دیدکه مدیران کنونی به وعده خود عمل خواهندکرد یا با موجی از نارضایتی کارکنان شهرداری، توپ مشکلات را به زمین مدیران جدید می اندازند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شهرداری - موضوع - شورای - ادغام دو معاونت - شهرداری تهران - معاونت - شهری - نیروها - مدیران - ساختار - نیروی انسانی - اصلاح ساختار - ادغام - اصلاح - نیروی - چابک سازی - جدید - خبرگزاری - اساس - مخالفان - موافقان - پایتخت - نگرانی - تهران - اعلام - اقدام - تعدیل - لایحه - ماجرا - چابک

آخرین اخبار سرویس:
بحران منابع انسانی جناح ها/ دست اصلاح طلبان در انتخابات خالی است

نقش «معلم» با توسعه فضای مجازی، برجسته تر شد

سفر در ایام عید فطر ممنوع! +جزییات

10 کتاب موضوعی شهدا در زنجان چاپ می شود

ایجاد انتخابات پرشور در خراسان شمالی وظیفه تمام دستگاه ها است

توزیع 5000 پرس غذای گرم بین نیازمندان نهاوند

سرمایه سوزی و سوءمدیریت؛ کارنامه عملکرد دولت

برگزاری نماز عید فطر در صورت کنترل کرونا در قزوین

لیست مشاغل گروه 1 و 2 کرونا

عربستان و پیشنهاد مذاکره با ایران

نگاهی به تازه های شبکه های اجتماعی امروز

وداع مردم هیچان با دو شهید حافظ امنیت

تجلیل از دو معلم قرآن از سوی بنیاد ملی خیریه رهروان حسنی(ع)

سیدحسن نصرالله مذاکرات وین را موجب عصبانیت اسراییل می داند، شما چطور؟

توزیع 2 هزار بسته معیشتی در قزوین

دستگیری یکی از عوامل شهادت 2 بسیجی در نیکشهر

عراقچی: ایران ممکن است همکاری با بازرسان آژانس را تمدید کند

نماینده ولی فقیه در کردستان: اقتدار توام با رأفت ویژگی پلیس در تراز انقلاب اسلامی است

بالاخره رای هفت تپه صادر شد

راهکارهای عملیاتی برای کاهش جان باختگان جاده ای

سفر های عید فطر ممنوع+فیلم

9 واحد غیرفعال در مهاباد به چرخه تولید بازگشت

وضعیت قرمز کرونایی در آذربایجان غربی به 3 شهرستان کاهش یافت

بازگشت هفت تپه به بیت المال را ‏به کارگران زحمتکشش تبریک می گویم

اجرای طرح ممنوعیت ترددهای بین شهری از سه شنبه فارغ از وضعیت شهرها

شاید ایران همکاری با بازرسان آژانس را تمدید کند

سفر های عید فطر ممنوع

نماز عید سعید فطر در استان قزوین برگزار می شود

شوراها در دوراهی حمایت یا نظارت | اعطا: چرخ دنده های حکمرانی محلی میان شوراها و شهرداری ها تنظیم نیست

خدمات هلال احمر برای جامعه اطلاع رسانی شود

احتمال تمدید همکاری ایران با بازرسان آژانس

حزب مجمع ایثارگران: به گفت و گو و آشتی ملی برگردیم/ این نظام ملک شخصی کسی نیست/ مردم حق دارند که خودشان برای سرنوشتشان تصمیم بگیرند

راستی آزمایی تاریخ در جانوران آدم نما+تصاویر

هجمه علیه شورای نگهبان به بهانه یک مصوبه

همدان؛ مقصد بیست و ششمین سفر استانی رییس قوه قضاییه

دو مادر و یک پدر شهید به فرزندان شهیدشان پیوستند

جزییات بخشودگی بدهی بیمه ای کارفرمایان در سال 1400+جدول سطح بندی جرایم

اقتدار شهید سلیمانی در میدان پشتوانه قدرت دیپلماسی ما بود

تخلف آشکار در برگزاری انتخابات مجامع سرمایه گذاری سهام عدالت استان ها/ مجمع دولتی انتخاب مردم نیست

مدیر کل دفتر حفاظت و احیای تالاب ها منصوب شد

وضعیت قرمز کرونایی در آذربایجان غربی به 3 شهرستان کاهش یافت

زمان برگزاری آزمون وکالت اعلام شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس: آمریکایی ها هنوز قبول نکردند که اول تحریم ها را لغو کنند

فعالیت مشاغل گروه های دو در شهر های قرمز هرمزگان

« Esoral » مجوزی از سازمان غذا و دارو ندارد

سردار نقدی: خدمتگزاری گروه های جهادی در شرایط کرونایی برگ زرین دیگری را رقم زد

انتقاد شورای عالی دولت لیبی از دخالت کشورهای غربی در امور این کشور

تکریم خانواده شهید «عیسی شالکویی» در برنامه «مهرآیین»

ایجاد منطقه آزاد سیستان تصویب شد

اجازه نمی دهیم پولدار ها زودتر واکسن بزنند

کتابت 6 قرآن با تلفیق خطوط

گناهی که هیچ کفاره ای ندارد

پاسخ نهاد کتابخانه های عمومی به مصاحبه حجت الاسلام پژمانفر نماینده مجلس

درخواست اعضای فراکسیون زنان مجلس به رییس دستگاه قضا برای عفو زندانیان زن

تازه های شبکه یک تلویزیون؛ از سری جدید فرمول یک تا برنامه های انتخاباتی

داستان مردی که امام علی(ع) به خاطر او نخلستانش را فروخت

در نهمین روز از عملیات «بیت المقدس» چه گذشت؟

نامه شورای ائتلاف بویراحمد به آیت الله رییسی/حضور شما در انتخابات امری ضروری است

سرقت وحشتناک گوشی منشی حواس پرت

اسناد تاریخی بازگو کننده هویت غنی مردم است

چرا اصولگرایان، دیگر دوست ندارند قالیباف رییس جمهور شود؟

سعید آلاد پوش از فعالان رسانه ای کشور به سوگ مادر نشست

خلوت کریمخانی کاخ گلستان و ماجرای استخوان کریمخان

آیت الله سیستانی مبلغ فطریه اعلام کرد

لزوم مدرسه داری بر اساس رسالت معلمی

حمایت مرکز پژوهش های مجلس از طرح قانون بانک مرکزی و 3پیشنهاد اصلاحی

تاجیک: اصلاح طلبان صدای منتقد را خفه می کنند

بسته های معیشتی کویرتایر به نیازمندان اهدا شد + تصاویر

سه روستای لرستان به دبیرخانه طرح انتخاب روستای قرآنی ایران معرفی شد

شهرستان های با وضع قرمز کرونایی در آذربایجان غربی به 3 شهر کاهش یافت

فرمانده کل سپاه: دشمن را با شکست های خفت بار به گورستان تاریخ روانه می کینم

نماز عید فطر با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود/ کاهش بیماران بستری در استان قزوین

بدهی 4 هزار میلیاردی کارگاه ها به تامین اجتماعی/نحوه بهره مندی کارفرمایان از بخشودگی جرائم

بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب و روز جهانی قدس در عراق

نماینده مجلس: ایجاد منطقه آزاد سیستان تصویب شد

سفر رییسی به همدان

آغاز عملیات ساخت شهرک مسکونی کوثر بنیاد شهید یزد با حضور وزیر راه

انتخابات عرصه نمایش اقتدار ملی

ذوالنوری: سوم خرداد دوربین های آژانس خاموش می شود

عراقچی: ایران ممکن است همکاری با بازرسان آژانس را تمدید کند

واکنش تولیت آستان قدس رضوی به اظهارات ظریف

رییس قوه قضاییه به استان همدان سفر می کند

انتخابات نه انتخاب یک فرد که یک تصمیم گیری جمعی و چندوجهی ست / بسته های سیاستی زمانی قابل اعتمادند که یا در سطحی کوچک تر یا در کشوری دیگر از محک واقعیت سربلند بیرون آمده باشند / این که برنده انتخابات بخواهد فردا، مردم و سرمایه مردم را محل آزمون و خطا قرار دهد؛ خطر دسته جمعی بزرگی است /

رونمایی از تندیس مرحوم هاشمی رفسنجانی

شب قدر دانشجویی در کنار کادر درمان

اشکالاتی که بر مصطفی ملکیان در باب روشنفکر وارد است

رایزنی ظریف با چینی ها نتیجه داد؛ بزودی حجم قابل توجهی واکسن کرونا وارد ایران می شود

هفت تپه به بیت المال بازگشت

سعید محمد: تایید صلاحیت من حتمی است

اصلاح طلبان و انتخابات 1400؛ موسوی لاری: اصلاح طلبان کاندیدای شایسته دارند اما انگیزه کاندیداتوری ندارند/ عطریانفر: اصلاح طلبان نامزد نداشته باشند لاریجانی خیرالموجودین است

ایمان بدون عمل سودی به حال انسان ندارد

دشمن هیچگاه نمی تواند آسیبی به ایران اسلامی وارد کند

انتخابات؛ فرصتی برای تغییر

فسخ واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به نتیجه رسید

دهمین روز متوالی اعتراضات مردم کلمبیا به لایحه اصلاح مالیاتی، فقر و نابرابری

بالا گرفتن درخواست ها برای افزایش تعداد اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل

توضیح گوترش درباره مشکلات انتصاب نماینده سازمان ملل در صحرای غربی

فسخ واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به نتیجه رسید

غرضی: مردم از احزاب ناامید شده اند

فراخوان پروژه کاری پژوهشی در نهاد کتابخانه های عمومی

از کاهش 6 درصدی نیروهای شهرداری تا جانمایی مدیران در پست های جدید

از کاهش 6 درصدی نیروهای شهرداری تا جانمایی مدیران در پست های جدید