مطالب مرتبط:
ارائه لیست از سوی شورای ائتلاف مازندران برای انتخابات شوراهای شهر
ارائه لیست مشترک از سوی شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب
استفاده مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر آبادان از واکسن پاکبانان (فیلم)
رویکرد اصلاح طلبان برای ورود به انتخابات شورای شهر
رد صلاحیت 3 کاندیدای شورای شهر جیرفت
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 28 فروردین 1400 ساعت 00:052021-04-16سياسي

نحوه بسته شدن لیست شورای ائتلاف برای شورای شهر/ شهردار آینده تهران کیست؟


دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در خصوص آخرین وضعیت بسته شدن لیست شورای ائتلاف برای شورای شهر توضیحاتی ارائه کرد و گفت: احتمال دارد شهردار آینده تهران خانم باشد.

- " در خرداد سال جاری همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.

در خصوص نحوه بستن لیست انتخابات توسط اصولگرایان برای شورا و آخرین وضعیت ثبت نام در درگاه اینترنتی، انتخاب شهردار و .

با پرویز سروری دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به گفت وگو نشستیم.

در خصوص آخرین وضعیت بستن لیست ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران توضیح می دهید؟  سازوکارهای ایجاد اجماع ،انسجام و رسیدن به لیست واحد در دستور کار انتخابات پیش رو، انتخابات بسیار حساس و مهم است و طبیعتا مهم ترین انتخابات کشور است و سازوکارهای مطلوب به خود را می طلبد.

همه تلاش ما روی این موضوع قرار گرفته که جریان نیروهای انقلابی با انسجام ،وحدت، یکدلی و همدلی ورود کنند و سازوکارهای ایجاد اجماع و انسجام و رسیدن به لیست واحد موضوع مهمی است که در دستورکار شورای ائتلاف قرار دارد.

تاکنون چند نفر در سراسر کشور در سامانه شورای ائتلاف برای انتخابات شورای شهر شرکت کرده اند؟ ثبت نام بیش از 205 هزار نفر در سراسر کشور در سامانه شورای ائتلاف در حال حاضر ثبت نام و تشکیل مجامع منتخب شورای ائتلاف در شهرستان ها روزهای پایانی خود را سپری می کند، اما ثبت نام همچنان ادامه دارد و از مرز 205 هزار نفر گذشته ایم.

بعد از ثبت نام مجامع عمومی ، مجامع منتخب انتخاب می شود البته این انتخاب در برخی شهرستان ها انجام و در باقی شهرستان ها در حال برگزاری است.

نکته بسیار مهم این است که برای اولین بار شکل انتخابات تناسبی در جریان انقلاب شکل گرفت.

افرادی که ثبت نام می کنند از درون نیروهای انقلابی هستند و همه احزاب و اقشار حضور دارند و افراد با تفکر نیروی انقلاب و مشی شورای ائتلاف در سامانه ثبت نام می کنند.

رفع نقیصه های دموکراسی/صفر تا 100 نداریم ما به دنبال این بودیم که نقیصه های دمکراسی برطرف شود.

در دمکراسی می گویند اکثریت، اما واقعیت این است که اگر اکثریت 1+50 باشد تمام کرسی ها را اشغال می کنند.

در انتخابات ها دیده اید که یک طرف 40 درصد و طرف دیگر 60 درصد آراء را اگر می آورد آن 60 درصد یعنی صد درصد صندلی ها را اشغال می کردند و 40 درصد هیچ می شد و هیچ سهمی از صندلی ها نداشتند و این یک مشکل بود.

ما در شورای ائتلاف این موضوع را برهم زدیم، مجمع عمومی تشکیل و به گروه های 15 نفره تبدیل شدند که 3 نفر نماینده 15 نفر به مجمع منتخب راه می یابد(یعنی هر 15نفر 3 نفر در مجمع تصمیم گیر دارند).

همه سلایق می توانند در انتخابات شرکت کنند به نظر بنده با این روند بسیاری از مشکلات حل می شود و از موضوع صفر و صدی جلوگیری می کنیم و با این کار همه سلایق می توانند شرکت کنند.

به همین دلیل این روش اتخاذ شد.

ما این کار را در فضای مجازی انجام دادیم.

در شکل گیری ثبت نام و فرایندهای آن امکان دارد که بعضا موانعی وجود دارد اما فرایند در حال اجراست و با توجه به زمان محدود ظرفیت خوبی شرکت کردند.

این ظرفیت بزرگ برای جریان انقلاب است.

در خصوص فرایند بسته شدن لیست توضیح می دهید؟ باید از احتمال تأثیرگذاری جریانات سیاسی بر روی شورا کاهش دهیم ما در فرایند انتخاب دو مدل را برای شورای شهر و ریاست جمهوری انتخاب کرده ایم.

مدل شورای شهر کاملا متفاوت است، شورای شهر انتخاباتش اجتماعی است و باید از احتمال تأثیرگذاری جریانات سیاسی بر روی شورا کاهش دهیم و این موضوع به حداقل برسد و باید در ترکیب شورا موضوعات اجتماعی و کارشناسی دیده شود.

یک برشی از دل شورای ائتلاف شهرستان ها زده ایم و لیست شورای شهر بر اساس نیاز مدیریت شهر بسته می شود ما یک برشی از دل شورای ائتلاف شهرستان ها زده ایم و لیست شورای شهر بر اساس نیاز مدیریت شهر بسته می شود.

افرادی وارد لیست می شوند که در عرصه های اجتماعی، کارشناسی و مدیریت شهر تبحر دارند و البته این فرایند طولانی است.

70 نفر از مدیران و معاونین آقای قالیباف در شهرداری تهران" در این دوره برای حضور در انتخابات ششمین دوره شورا شرکت کردند.

آیا در لیست شورای ائتلاف این افراد سهمی دارند؟ مدل سهم خواهی را برنمی تابیم/لیست بر اساس شایسته سالاری ما در انتخابات گذشته نشان دادیم که مدل سهم خواهی را برنمی تابیم.

مدل استخراج لیست تهران نشان داد که جریان انقلاب بر اساس شایسته سالاری انتخاب می شود و باید افراد متخصص و انقلابی باشند.

کسی که قرار است در لیست قرار گیرد باید به مسائل شهر آگاه باشد.

به دلیل نسبت افراد وارد لیست نمی شوند/هر کدام از مدیران که شایستگی داشته باشند در لیست قرار می گیرند ما افراد را به خاطر نسبت وارد لیست نمی کنیم و معیار ما شایسته سالاری است تا بتوانیم معضلات شهری را برطرف کنیم.

البته من این را هم عرض کنم که قرار نیست لیستی را مبنی بر مدیران شهرداری ببندیم، اما هر کدام از مدیران که شایستگی داشته باشند و با ویژگی های شورای ائتلاف تطبیق داشته باشند می توانند در لیست قرار گیرند، اما این که نگاه ما این باشد که فرد صرفا مدیر شهرداری بوده و باید در لیست قرار گیرد این طور نیست.

البته باید روند ثبت نام را انجام دهند و مدیری که می خواهد در لیست باشد حتماً  باید سوابق و همچنین برنامه برای شهر داشته باشد.

شائبه هایی مبنی بر حضور آقازاده" ها در لیست وجود دارد، در این باره توضیح می دهید؟ آقا زاده و داماد زاده در لیست نداریم/تاکید بر ملاک شایسته سالاری به آقازاده، دامادزاده و.

به هیچ عنوان به دلیل این که نسبتی با کسی یا فردی داشته باشد در لیست قرار نمی دهیم اما ممکن است فرزند کسی خودش صاحب قابلیت باشد و ظرفیت های لازم را داشته باشد.

احتمال حضور فرد در لیست وجود دارد اما باز هم تأکید می کنم شایسته سالاری ملاک ماست.

ثبت نام در درگاه انتخابی شورای ائتلاف تا سی و یکم فروردین است احتمال تمدید ثبت نام وجود دارد؟ احتمال تمدید ثبت نام در درگاه انتخاباتی شورای ائتلاف بله این احتمال وجود دارد.

ما برای شکل گیری یک لیست واحد در تهران و در کشور تلاش می کنیم.

در خصوص روند بسته شدن نهایی لیست توضیح می دهید؟ هنوز روند نهایی بسته شدن لیست نهایی نشده است قرار است در جلسه آتی به این موضوع پرداخته شود و هنوز فرایند قطعی نیست.

به همین دلیل من هم نمی توانم قطعی بگویم اما تلاش می کنیم باز هم می گویم که شایسته سالاری در اولویت باشد.

در حال حاضر چند نفر در تهران در درگاه اینترنتی ثبت نام کرده اند؟ بیش از 2000 نفر در تهران ثبت نام کرده اند/منتظر نظر هیات نظارت در خصوص رد صلاحیت ها هستیم/بررسی رزومه ها آغاز شد دو هزار و خرده ای شرکت کرده اند و در این محدود رقم بالایی است.

البته ما همچنان منتظریم که هیأت اجرایی و هیأت نظارت نظر قطعی را درباره رد صلاحیت کاندیدا بدهد، اما متوقف نشده ایم و بررسی رزومه کاندیداها را آغاز کرده ایم.

کار دشواری است که بین دو هزار نفر رزومه را بررسی کنیم، اما تلاش می کنیم که حقی ضایع نشود و افرادی که شایسته هستند در لیست قرار گیرند.

برخی اخبار مبنی بر این وجود دارد که احتمالا چند لیست از اصولگرایان برای انتخابات شورا ارائه می شود، در این باره توضیح می دهید؟ تلاش برای لیست واحد/ممکن است شاخص هایی برای نامزدها در نظر بگیریم ما تلاش می کنیم که به یک لیست واحد برسیم و نباید از شایسته سالاری دور شویم.

باید زمینه های وحدت فراهم شود.

تمامی افراد می توانند شرکت کنند.

ما به دنبال لیست پر اثر هستیم.

هنوز مدل ما قطعی نشده است و ممکن است شاخص هایی برای نامزدها در نظر بگیریم، اما باز هم تلاش می کنیم که به لیست واحد برسیم.

در صورتی که لیست ها رقابتی شود، آیا یک فرد می تواند علاوه بر این که در لیست شما حضور دارد در لیست های دیگر هم قرار گیرد؟ در این باره توضیح می دهید؟ هنوز در این زمینه مصوبه نگرفته ایم و نمی توانیم اعلام کنیم ولی در انتخابات مجلس برای این که لیست تشتت و اختلاف ایجاد نشود و مردم دچار سرگشتگی نشوند، موضوع اشتراک بعلاوه 2 مطرح شد، اما هنوز برای انتخابات شورای ششم تصمیم قطعی گرفته نشده است.

طبیعی است که با لیست اصلاح طلبان" رقابت می کنیم و در درون جبهه انقلاب تا جایی که امکان داشته باشد به وحدت می رسیم.

اخباری مبنی بر این که در آینده امکان دارد که شهردار تهران خانم باشد مطرح است و در این باره اسامی چند نفر مطرح شده است، در این باره توضیح می دهید؟ احتمال دارد شهردار آینده تهران زن باشد/نگاه جنسیت محور نداریم بله، این احتمال هم وجود دارد که شهردار آینده تهران زن باشد.

همه گزینه ها بررسی می شود.

به موضوع انتخاب شهردار جنسیت محور نگاه نمی کنیم، هر کسی که بتواند گره از مشکلات شهر باز کند و خدمات مناسبی بدهد و رضایتمندی ایجاد کند، می تواند شهردار باشد.

ما جنسیت محور نگاه نمی کنیم که شهردار زن باشد یا مرد.

هر کسی که شایسته تر باشد بر اساس نظر شورای شهر به عنوان شهردار انتخاب می شود.

با توجه به سوابقی که شما در مجلس و مدیریت شهری دارید، مدیریت فعلی شهر را چگونه ارزیابی می کنید؟ 4 سال است که خدمت رسانی در شهر متوقف شده و حتی عقبگرد هم داشته اند 4 سال است که خدمت رسانی در شهر متوقف شده و مردم منتظر روزهای باشکوه گذشته و بلکه بهتر از آن هستند.

  در دوره شورای چهارم در همین ایام هر روز مردم شاهد افتتاح یک پروژه بودند بالاخره می توان 4 سال دوره مدیریت فعلی را با شورای چهارم، سوم و دوم تطبیق داد.

کارنامه شورای پنجم کارنامه خوبی نیست.

در دوره شورای چهارم در همین ایام هر روز مردم شاهد افتتاح یک پروژه بودند و در سال آخر صد کیلومتر مترو به تهران اضافه شد.

سکوت خبری/گذرگاه و آسفالت موضوع مدیران فعلی/متأسفانه شورای پنجم در سیکل سیاسی قرار گرفت/مدام فرافکنی می کنند اما در حال حاضر می بینیم که سکوت خبری است و کار به جایی رسیده است که گذرگاه و آسفالت موضوع شورای پنجم می شود.

متأسفانه شورای پنجم در سیکل سیاسی قرار گرفت و با فرافکنی های دائمی مدام می گفتند که گذشتگان چه کردند.

ما هم در همان روزها گفتیم شما برنامه بریزید و کار کنید.

مردم چشم بیداری دارند و خودشان مقایسه و تشخیص می دهند که شما چقدر کارنامه موثری خواهید داشت.

حتی اعضای فعلی شورای شهر هم از وضعیت موجود صدایشان درآمده در این 4 سال متأسفانه نه تنها شهر متوقف شده، بلکه عقبگرد هم داشته ایم.

از چاله چوله های شهر گرفته تا وضعیت مترو و مردم کاملا این موضوع را احساس می کنند.

حتی اعضای فعلی شورای شهر هم از وضعیت موجود صدایشان درآمده و نسبت به عملکرد گلایه و انتقاداتی دارند و بارها رییس شورای شهر تهران در مصاحبه ها این موضوع را متذکر شده است.

شهرداری در مسیر خدمت نیست و مردم منتظرند که یک روح جدید به کالبد شهر دمیده شود و افرادی وارد شهر شوند که دوباره خدمت رسانی خوب ارائه کنند.

در چند ماه پایان شورای پنجم تازه یادشان افتاده  باید استعفا دهند/البته این استعفاها شویی بیش نیست و به جایی هم نمی رسد همین اخیراً هم موضوع استعفاهای نمایشی اعضای شورا مطرح است این افراد مدام به دنبال فرافکنی هستند و تلاش می کنند که موضوعات را به حاشیه کشانده تا رفع مسؤولیت کنند.

در چند ماه پایان شورای پنجم تازه یادشان افتاده مشکلاتی در خدمت رسانی است و باید استعفا دهند.

البته این استعفاها شویی بیش نیست و به جایی هم نمی رسد و باید گفت که اعضای فعلی به جای کارهای نمایشی بروند در چند ماه باقیمانده مشکلات را حل کنند.

این استعفاها هم به نتیجه نمی رسد و یک بازی و شو است، البته ما 4 سال شاهد شوی این افراد بودیم،
کلید واژه ها: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب - انتخابات - شورای ائتلاف - انتخاب - ائتلاف نیروهای انقلاب - شورای - شورا - آخرین وضعیت - ائتلاف - شورای اسلامی شهر تهران - لیست - انتخابات ریاست جمهوری - انقلاب - شهردار - شورای شهر - تهران - وضعیت - شورای اسلامی شهر - آخرین - نیروهای انقلابی - انتخابات ریاست - انتخاب شهردار - شورای اسلامی - ریاست جمهوری - پرویز سروری - آینده - اصولگرایان - توضیح - شهر تهران - دستور کار

آخرین اخبار سرویس:
فعالیت 600 قرارگاه تحول محلات در هرمزگان/ کار کارستان بسیج در مهار آسیب های اجتماعی

فارس من| وعده شهرداری فردیس برای رفع مشکل پاکبانان/پرداخت معوقات و واکسیناسیون در دستورکار است

جلیلی: نقش قوه مجریه در مبارزه با فساد، مهمتر از قوه قضاییه است

کتاب تحول شهرنشینی به نفع کودکان منتشر شد

رییسی را برای ریاست قوه قضاییه اصلح می دانم

بیانیه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب

مراتب ثبت ملی هشت اثر میراث فرهنگی ناملموس کردستان

مطالبه کارنامه سبزهای ماده 28 در «فارس من»؛ برای جلوگیری از سونامی بازنشستگی جوان های باانگیزه استخدام کنید

توییت کنایه آمیز درباره کاندیداتوری علی لاریجانی

دومین جشنواره قرآنی «نور امید» در فضای مجازی برگزار می شود

آذری جهرمی: برای نامزدهای ریاست جمهوری، بسته انتخاباتی در نظر گرفته ایم

وزیر راه درگذشت اکبر ترکان را تسلیت گفت

دکتر احمدی نژاد در مصاحبه با روزنامه آیدینلیک ترکیه: تغییری در سیاست های خارجی و بین المللی آمریکا پس از ترامپ مشاهده نمی شود

بیانیه انتخاباتی حدادعادل در حمایت از ابراهیم رییسی: به دام بدزبانی و دوقطبی ها نیفتیم 

رمز ارزها یا پول پوچ

خداداد عزیزی: هرکس درباره نویسندگی نظر داده پاسخگو باشد/ من توهین نکردم

مازندران استان برتر در بخش توسعه و ترویج معارف قرآنی است

به یاد مریم میرزاخانی، ابرراینه مریم ساخته خواهدشد

اینجا نبض دانشگاه می زند

تکذیب خبر سگ کشی توسط شهرداری تبریز

بیانیه حداد عادل در حمایت از رییسی

23 عنوان کتاب در سالروز آزادسازی خرمشهر در استان فارس رونمایی می شود

لزوم تدوین طرح های ارتباطی بر مبنای آینده پژوهی

همه ما مسئولیم

بانک مرکزی می تواند نظام بانکی را در مسیر تولید هدایت کند

در مکتب نهج البلاغه؛ عبور از دنیا

راه اندازی مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی در پردیس دانشگاه تهران

تداوم خدمت و کمک رسانی از سوی ستاداجرایی فرمان امام (ره) در بوستان باشت

آمادگی وزارت دفاع برای کمک به اطفاء حریق هوایی جنگل های کشور

سردار اشتری: ممنوعیت هرگونه تجمع پیش از آغاز رسمی تبلیغات انتخاباتی

زحمات 12 ساله برای طرح قانون بانک مرکزی/ اصلاح قانون 49 ساله در مجلس یازدهم

چرا با وجود بالا بودن آمار فوتی ها رنگ شهرها از قرمز به نارنجی تبدیل شد؟

برنامه های روز خیام اعلام شد

پیش شرط پیشرفت اقتصادی و جهش تولید از نظر علی لاریجانی

زنگنه: زمان بررسی طرح قانون بانک مرکزی باید بیشتر باشد/ قالیباف: طرح به صورت دو شوری بررسی می شود

چمران: با نزدیک شدن به انتخابات، میزان مشارکت بالا می رود

عکس | تا کی باید پروتکل های بهداشتی ویژه کرونا را رعایت کنیم؟

درخواست از رییس جمهور برای دادن اخطار قانون اساسی

فهرست نیروهای انقلاب برای انتخابات شوراها هنوز نهایی نشده است

حداد عادل: نیروهای انقلاب توان شان صرف حمایت از رییسی شود

محمد هاشمی : از میان جهانگیری و محسن هاشمی یکی باید بماند

پیام سید محمد خاتمی درپی درگذشت اکبر ترکان

اسامی نامزد های نهایی چه زمانی اعلام می شود؟ + فرایند انتخابات 1400

اسامی نامزدهای نهایی چه زمانی اعلام می شود؟

مروری بر چهره ها و شعارهای داوطلبان ریاست جمهوری + جدول

این 13 نماینده فعلی و ادوار مجلس کاندیدای ریاست جمهوری شدند+اسامی

اقتصاد یا سیاست خارجی؛ اولویت اصلی علی لاریجانی کدام است؟

آصفی شخصیت های سیاسی را میزبانی می کند

اصطلاح نامه «مسائل جدید کلامی» منتشر شد

25 کیلومتر طاقت فرسا برای نبرد بیت المقدس/با درپوش آرپی جی ضرب گرفته و آواز خواندم

تجمع قبل از آغاز رسمی تبلیغات انتخاباتی ممنوع است

با پایان رای گیری، برگزیدگان دور نهم زنان کارآفرین برتر مشخص شد

ادعای پوشالی غرب در حمایت از حقوق بشر

مهم ترین تأثیر شفافیت ایجاد اعتماد بین مردم است

نامزدها با شفافیت عمل کنند/ لزوم انتخاب سالم و آگاهانه

16 هزار نفر از خدمات آموزشی کمیته امداد قزوین بهره مند شدند

فهرست نیروهای انقلاب برای انتخابات شوراها هنوز نهایی نشده است

فرماندار: 160 رابط بر مسایل بهداشتی شعب اخذ رای سمنان نظارت می کنند

تقدیر نمایندگان از قالیباف به خاطر حفظ وحدت جریان انقلاب

برخی از مدیران روابط عمومی با لابی و رانت انتخاب می شوند/ لزوم افزایش بودجه روابط عمومی

استخدام مسئول تولید محتوا در مجتمع هنری نگاره در اصفهان

جهرمی: برای نامزدها، بسته انتخاباتی درنظر گرفتیم

تغییر لوگوی محک به مناسبت سی سالگی

فعالیت 12 هزار مُبَلّغ در ماه مبارک رمضان

بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری

آصفی شخصیت های سیاسی را میزبانی می کند

تار نوازی و خوانندگی افسانه بایگان (فیلم)

استخدام کارشناس تبلیغات در شرکت پرداز گرافیک پوریا در تهران

مشارکت فعال مدیران همراه اول در میزگردهای تخصصی و کارگاه های کنفرانس مهندسی برق ایران

«مجری» میزبان تفکرات مختلف سیاسی می شود

مازندران از استان های موفق در بخش توسعه و ترویج معارف قرآنی است

دولت به تمرد و قانون شکنی عادت کرده است

دوره آموزشی مجازی منظومه فکری رهبر معظم انقلاب برگزار شد

اقتصاد یا سیاست خارجی؛ اولویت اصلی علی لاریجانی کدام است؟

«دمی درنگ» تا کشف شگفتی های خلقت روح و روان + تیزر

موافقت مجلس با طرح اصلاح قانون ساختار و وظایف بانک مرکزی/ طرح به صورت دو شوری بررسی می شود

لزوم حمایت نیروهای انقلاب از رییسی

چمران: هنوز به هیچ لیستی برای شورای شهر تهران نرسیده ایم

استفاده از اعتبارات همترازی نیروهای شهربان برای تامین کسری بودجه خلاف مصوبه شورا است

دانستنی های حقوقی سرقت و مجازات این جرم

برنامه های روز خیام اعلام شد

اشرف غنی: توافق صلح با طالبان بدون تایید لویه جرگه پذیرفتنی نیست

پیشنهاد 176 شعبه اخذ رأی برای انتخابات در شهرستان مهاباد

گزارش پایانی خبرنگار خبرگزاری دانشجو از حواشی و اخبار آخرین روز ثبت نام داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری

سعید جلیلی: در 4 سال آینده کشور باید پیشرفت و جهش پیدا کند

سریال هایی چون »احضار« نباید اولویت صداوسیما باشد

همه آمدند! / رقابت کاندیدا ها با «من روحانی نیستم»!

پذیرش 40 درصدی کل متوفیان کرونایی کشور توسط سازمان بهشت زهرا(س)

جزییات طرح قانون بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی بررسی می شود

روحانی به شورای نگهبان اخطار بدهد | سید ابراهیم امینی:اعضای ردصلاحیت شده شورا حتما اعتراض کنند

باز باران، باز سیل، باز سوءمدیریت

واکنش مجری برنامه تهران 20 به ثبت نام همه افراد در نامزدی انتخابات صرفا با یک کپی شناسنامه وقتی همه چیز را به شوخی گرفتیم وضع کشور به اینجا می رسد!

کلیپ خنده دار سگ و گربه ها

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول

توصیه جالب برای ماسک زدن

حضور افراد شایسته در قوه مجریه باعث کاهش پرونده های فساد می شود

حداد عادل: نیروهای انقلاب توان خود را برای پشتیبانی از آیت الله رییسی به کار گیرند

توصیه به رامبد جوان؛ یک کم استراحت کن!

یک کیک هفتاد درصدی

نیروهای انقلاب توان خود را برای پشتیبانی از آیت الله رییسی به کار گیرند

نحوه بسته شدن لیست شورای ائتلاف برای شورای شهر/ شهردار آینده تهران کیست؟

نحوه بسته شدن لیست شورای ائتلاف برای شورای شهر/ شهردار آینده تهران کیست؟