مطالب مرتبط:
صدای دانشجو / شماره اول ماهنامه «بهارستان» دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات منتشر شد
رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل: با بحران جدی کرونا در استان مواجهیم
حمایت همه جانبه دانشگاه آزاد از دانشمندان هسته ای
پرداخت سالانه 8 میلیون و 400 هزار تومان وام به دانشجویان دکتری
پرداخت سالانه 8 میلیون و 400 هزار تومان وام به دانشجویان دکتری
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 فروردین 1400 ساعت 13:102021-04-13دانش

چرا وام شهریه دانشگاه آزاد پرداخت نمی شود؟ / وزارت علوم: مشکل از «آموزشیار» است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به عنوان متولی پرداخت وام های دانشجویی به دانشگاه های تحت نظارت وزارت علوم، - چرا وام شهریه دانشگاه آزاد پرداخت نمی شود؟ / وزارت علوم: مشکل از آموزشیار است " مشکلات سیستم آموزشی، آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی باعث شده که دانشجویان این دانشگاه نتوانند در سال تحصیلی جاری از مزایای وام شهریه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم بهره مند شوند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به عنوان متولی پرداخت وام های دانشجویی به دانشگاه های تحت نظارت وزارت علوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علمی و کاربردی، دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه پیام نور است و اعتباراتی را برای دانشگاه های شهریه پرداز برای پرداخت وام شهریه درنظر گرفته است که این وام ها در طول هر نیمسال تحصیلی باید پس از ثبت درخواست دانشجو و تایید دانشگاه به حساب دانشجو واریز شود.

با تغییرات صورت گرفته در پرداخت وام های دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان، دانشجویان دانشگاه های شهریه پرداز هم شامل این تغییرات شدند و بر اساس تصمیم صندوق رفاه دانشجویان، دانشجویان ورودی سال های تحصیلی گذشته دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی و کاربردی و مؤسسات غیردولتی غیرانتفاعی بهره مند از وام شهریه بانک طرف تعهد، در صورت تمایل از سال تحصیلی جدید پس از ارائه سند تعهد جدید و مدارک و مستندات به اداره رفاه دانشگاه می توانند از وام شهریه صندوق رفاه استفاده کنند.

همچنین دانشجویان تحت پوشش نهاد های حمایتی در اولویت دریافت وام دانشجویی هستند.

دانشجویان ورودی سال های تحصیلی گذشته دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی و کاربردی و مؤسسات غیردولتی غیرانتفاعی بهره مند از وام شهریه بانک طرف تعهد، در صورت تمایل از سال تحصیلی جدید پس از ارائه سند تعهد جدید و مدارک و مستندات به اداره رفاه دانشگاه می توانند از وام شهریه صندوق رفاه استفاده کنند.

چرا وام شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد پرداخت نشده؟ استفاده از وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان در سال تحصیلی جاری مشکلاتی را برای دانشجویان دانشگاه آزاد ایجاد کرده است در پیام هایی که از سوی دانشجویان دریافت کردیم، به این صورت است که از ابتدای سال تحصیلی تاکنون دانشجویان دانشگاه آزاد نتوانستند از وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان برخوردار شوند.

در پیام این دانشجویان آمده است: چرا وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم هنوز برای دانشگاه آزاد در سال تحصیلی جاری واریز نشده است؟ این مشکل نه فقط برای نیمسال دوم، بلکه دانشجویان دانشگاه آزاد وام شهریه نیمسال اول را هم دریافت نکرده اند.

سیستم آموزشیار مانع از هویت سنجی دانشجویان دانشگاه آزاد شد برای دریافتی پاسخی درخصوص علت محروم شدن دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراغ ناصر مطیعی، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم رفتیم و جویای واریز نشدن وام شهریه این دانشجویان شدیم که وی در پاسخ گفت: صندوق رفاه دانشجویان ابلاغ اعتبار وام شهریه را به دانشگاه آزاد مانند سایر دانشگاه ها داشت و به آن ها اعلام کردیم که برای پرداخت وام های دانشجویی محدودیت اعتباری هم نداریم ، اگر این اعتبارات را جذب کنید باز هم اعتباراتی اضافه خواهیم کرد منتها مکاتباتی زیادی با دانشگاه آزاد به خصوص رییس این دانشگاه و معاونان آن داشتیم، مشکل این است که دانشگاه آزاد در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری آموزشی خود تغییراتی ایجاد کرده است و این تغییرات باعث شده که تاکنون نتوانستند سیستم آموزشی خود را به پایگاه داده های وزارت علوم متصل کنند که ما بتوانیم هویت سنجی دانشجویان را انجام دهیم در واقع مشکل اصلی از سامانه آموزشی آموزشیار است.

وی افزود: حتی در نیمسال گذشته اعلام کردیم که نامه ای ارسال کنید و مسئولیت تمام داده ها و لیست دانشجویان را دانشگاه آزاد را بپذیرد و ما استثنائا وام شهریه دانشجویی نیمسال اول را برای دانشگاه آزاد به هویت سنجی دانشجویان منوط نمی کنیم.

تا این حد تسهیلاتی را برای این دانشگاه در نظر گرفتیم، اما معاونت دانشجویی این دانشگاه اقدامی در این زمینه انجام نداده است.

مطیعی اضافه کرد: ما برای پرداخت شهریه به دانشگاه آزاد مانند سایر دانشگاه ها هیچ مشکلی نداریم، این مشکل از سوی سامانه آموزشی است که باید خودشان پیگیری و حل کنند.

ما هم هیچ گونه بحثی در این خصوص نداریم و اگرمشکل برطرف شود اعتبارات پرداخت خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان یادآور شد: به همه دانشگاه ها اعلام کردیم در صورت کمبود اعتبار، اعتبار مورد نیاز مجددا به حساب دانشگاه ها واریز خواهد شد و دانشگاه آزاد نیز می تواند از اعتبارات مجدد استفاده کند.

این مشکل را باید دانشگاه آزاد و معاونت دانشجویی این دانشگاه حل کند.

مشکلی که دانشگاه آزاد زیر بار آن نمی رود پس از اینکه رییس صندوق رفاه دانشجویان مشکل اصلی واریز نشدن وام شهریه دانشجویان را سیستم آموزشی و آموزشیار دانشگاه عنوان کرد از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی پیگیر این مشکل شدیم که چرا دانشگاه با وجود اعلام صندوق رفاه دانشجویان نتوانسته این مسئله را حل کند که دانشجویان بتوانند از اعتبارات وام شهریه صندوق رفاه استفاده کنند.

حیدری، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه گفت: ما مشکلی در زمینه پرداخت وام شهریه نداریم وام های دانشجویی هم از طریق بانک های طرف قرارداد و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد پرداخت شده است و گزارشی هم به هیات رییسه داده شده است که مشکل تشکیلاتی وجود ندارد و اگر موردی هم باشد به صورت شخصی است که باید پیگیری شود.

وی افزود: تعداد کمی از دانشجویان دانشگاه آزاد از طریق صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم وام شهریه می گیرند.

امسال اتفاقی که در مجلس شورای اسلامی افتاده این است که صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد به رسمیت شناخته شده و قرار شد هر آنچه که بر اساس مصوبه مجلس در بحث وام دانشجویی است به صورت سرانه در کشور توزیع شود.

توقفی در پرداخت وام شهریه نداشتیم! حیدری ادامه داد: ما اگر 38 درصد آموزش عالی کشور را داریم باید 38 درصد به دانشگاه آزاد تخصیص داده شود که صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه آزاد پرداخت کند.

سال های گذشته هر آنچه که صندوق رفاه تشخیص می داد به دانشگاه آزاد پرداخت می کردند، اما در سال جدید قانون گذار تاکید کرده که به صورت سرانه اعتبارات تقسیم می شود که منتظر آیین نامه اجرایی از سوی دولت هستیم.

سخنگوی دانشگاه آزاد در خصوص علت واریز نشدن وام های شهریه سال تحصیلی جاری گفت: در سال جدید هیچ گونه اعتباری از سوی صندوق رفاه به دانشگاه آزاد اختصاص داده نشده است.

در نیمسال اول تحصیلی مبلغی داده شد و با وجود مشکلات ایجاد شده پرداخت وام های شهریه با متوقف نکردیم.

وی یادآور شد: با این قانونی که از سوی مجلس مصوب شده، تفاوتی بین دانشگاه های دولتی و غیر دولتی نیست و اعتبارات وام های دانشجویی به صورت سرانه تقسیم بندی می شود.

تناقض در اظهارت سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی این واقعیت را نشان می دهد که مشکلات سیستم آموزشی دانشگاه آزاد یا همان آموزشیار نه تنها در انتخاب واحد دانشجویان، واریز شهریه و مسائلی از این قبیل باعث نارضایتی دانشجو شده؛ بلکه مشکلات این سیستم آموزشی دانشجویان را از دریافت وام شهریه در یک ترم تحصیلی محروم کرده است؛ بنابراین مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به جای تناقض گویی باید فکری به حال مشکلات این سیستم آموزشی کنند تا زمینه اعتراضات دیگری را برای دانشجویان ایجاد نکنند.


کلید واژه ها: دانشگاه - صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم - وزارت علوم - صندوق رفاه دانشجویان - دانشگاه آزاد - دانشجویان - دانشگاه آزاد اسلامی - وزارت - شهریه دانشگاه آزاد - وام شهریه - پرداخت - وام های دانشجویی - علوم - شهریه دانشگاه - شهریه - دانشجویی - آموزشیار - دانشگاه فنی و حرفه ای - آزاد - خبرگزاری - دانشگاه پیام نور - صندوق - خبرنگار - رفاه - اسلامی - مشکل - دانشگاه علمی - فنی و حرفه ای - دانشگاه فنی - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارشناس علوم آزمایشگاهی در آزمایشگاه ثمین قیطریه در تهران

فیلم| خیرانی که 10 سال پای سفره اطعام مهدوی می نشینند

جذب دانشجوی دکترای بدون آزمون برای سالتحصیلی 1401_1400 در دانشگاه صنعتی سهند

سیدمهدی پناهی عکس| استهلال ماه شوال در اردبیل

برگزاری بیش از 1300 برنامه ذیل پویش ملی در بهشت

آداب و اعمال شب و روز عید فطر

«سرای زندگی» فرصتی در تداوم طرح «پویش» برای اشتغال دانشجویان

تصویر متفاوت از یک دانشجوی زن در محضر رهبری

استخدام سرپرست کارگاه آقا (رشته مهندسی مکانیک) در تهران

استخدام کارشناس علوم آزمایشگاهی در آزمایشگاه اوستا در تهران

تصویری ویژه از دیدار رهبری با دانشجویان| یک دانشجو به همراه نوزادش

قطب نمای کوسه در مهاجرت اقیانوسی!

تصویری متفاوت از یک دانشجو در محضر رهبری

جایزه جوان نوآور ماندگار، ارج نهادن شهیدان و نوآوری اهداف اصلی

پرتاب 130 موشک مقاومت به سمت عسقلان و تل آویو+ فیلم

استخدام نقشه کش صنعتی (رشته مکانیک) در شرکت میراب در تهران

سالانه سکوت 1200 کودک ناشنوا در کشور می شکند

شرایط اخذ 6 واحد درسی به جای پایان نامه کارشناسی ارشد چیست؟/ محدودیت دانش آموختگان در شیوه آموزش محور

استخدام نگهبان در گروه صنعتی پویا (شرکت پارکو) در زنجان

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 22 اردیبهشت

نحوه دریافت گواهی ویرایش نیتیو و ترجمه تخصصی برای مقاله علمی

استخدام نگهبان در گروه صنعتی پویا (شرکت پارکو) در قزوین

استخدام 9 عنوان شغلی در گروه صنعتی پویا (شرکت پارکو) در قزوین

امتیازات پژوهشی شرکت در همایش «علوم انسانی و حکمت اسلامی»

استخدام تراشکار ماهر و مکانیک صنعتی ماهر در شرکت مبتکران صبا در اصفهان

آبروی سحر

نتیجه 219 تست کرونا روزانه در قم مثبت شد

جدیدترین تصاویر از سیاره مشتری با جزییات خیره کننده

تغییر تاریخ امتحانات الکترونیکی پایان ترم دانشگاه پیام نور گیلان + جدول

تشکیل 15 صندوق جسورانه بورسی با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی

دعوت از دانشجویان علوم پزشکی برای شرکت در مسابقه «سلسبیل»

انتصاب سرپرست دفتر جذب دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و انجمن ملی خرمای ایران

استقامت فیلمی از بزرگنمایی سنگ های مریخ منتشر کرد

اقدام برای راه اندازی پارک فناوری سلامت علوم پزشکی ایران

بکارگیری روشی نوین برای رفع عیوب ترانسفورماتورهای روغنی

امکان استفاده دانشجویان دانشگاه تهران از نسخه الکترونیکی کتاب های جهاددانشگاهی

امضای تفاهم نامه همکاری میان واحد تهران شمال و مرکز نوآوری پژوهشگاه قوه قضاییه

شناسایی صدای همهمه ای فراتر از منظومه شمسی

تنهایی و انزوا به اندازه سیگار شما را می کشد

تجلیل از برگزیدگان جشنواره فرهیختگان و برترین های دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

تأسیس مدارس سما با رویکرد قرآنی در دانشگاه آزاد اسلامی

توزیع بیش از 3 هزار پرس غذا توسط دانشجویان دانشگاه آزاد قزوین

ساخت کوچکترین تراشه قابل تزریق جهان

پرداخت معوقه های اساتید دانشگاه علم و صنعت در سال 1400

جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در اهواز

پادری هوشمند ضدعفونی کننده ساخته شد

اعداد ریاضی شعبده بازان قهاری هستند/ امضای دانشجویان پای معادلات دیفرانسیل

عابدزاده سرپرست دبیرخانه شورای نظارت و هماهنگی سمای آذربایجان شرقی شد

کارمندان کم برخوردار 80 بسته معیشتی دریافت کردند

مرحله پایانی سومین لیگ ملی نوآوری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

وبینار «پلوتو: از کشف تا اخراج»

امضای تفاهم نامه بین معاونت میراث فرهنگی و دانشگاه مالک اشتر

همایش «اسب کاسپین؛ در سراشیبی انقراض» در دانشگاه گیلان برگزار می شود

کمک 160 میلیون تومانی نیکوکاران برای آزادی زندانیان

رونمایی از نشریه دانشجویی «کیمیاگران» در دانشگاه آزاد شیراز

نخستین فراخوان جذب پژوهشگر پسادکتری مرکز کوانتوم شریف

استخدام مدیر تضمین کیفیت در یوژه پارت آریا در تهران

مراسم تشییع مسعود ولدبیگی

مراسم تشییع عبدالوهاب شهیدی

کمک مالی 150 میلیون دلاری به دانشجویان رشته های مهندسی

مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه امیرکبیر تمدید شد

کلاس های مجازی «تجوید و آواشناسی» برگزار می شود

پایان سکوت زندگی 1200 کودک در سال با حمایت هیأت امنای صرفه جویی ارزی

تجمع دانشجویان انقلابی خوزستان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین + عکس

ارائه خدمات و طراحی قطعات مورد نیاز صنایع در دانشگاه آزاد خوزستان

نمایندگان دانشجویان در کمیته ناظر بر انجمن های علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان انتخاب شدند

ربات ایرانی «سورنا» در جمع 10 ربات برتر دنیا

طراحی پادری هوشمند خشک کننده و ضدعفونی کننده

فروپاشی شوروی، دلیلی برای خیز فناوری در سرزمین تزارها

اجرای طرح سه شنبه های کارآفرینی و راه اندازی مدرسه کار

همایش «حکیمان خراسان؛ از حکیم طوس تا حکیم نیشابور» برگزار می شود

استقامت فیلمی از بزرگنمایی سنگ های مریخ منتشر کرد

مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه امیرکبیر تمدید شد

مانتو چهل تیکه و لاکچری الهام حمیدی + عکس

پاسخ به 2 تصور اشتباه در مورد روزه گرفتن/ روزه داری قدرت عضلات را کاهش نمی دهد

عملکرد مثبت صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت های دانش بنیان

دانشگاه آزاد اسلامی اقدام تروریستی در مدرسه سیدالشهدا کابل را محکوم کرد

رویدادهای علمی| آیا «استقامت» با خود میکروب به مریخ برده است؟

استِپ آپ؛ طرحی با موضوع سلامت اجتماعی و ورزش

30 مرکز درمانی و دانشگاهی با فناوری های شناختی تجهیز شد

فراخوان جذب و پذیرش شرکت ها و واحد های فناور برای استقرار در منطقه آزاد کیش

همکاری بیش از 300 فارغ التحصیل ایرانی دانشگاه های برتر دنیا با مراکز علمی کشور

پایان سکوت زندگی 1200 کودک در سال

تصاویر جدید از سیاره مشتری

دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان | تسهیلات و امکانات

همایش بین المللی «حکیمان خراسان؛ از حکیم طوس تا حکیم نیشابور» برگزار می شود

افرادی بالای 75 سال خوزستان برای دریافت واکسن کرونا به مراکز بهداشتی مراجعه کنند

دانشجویان مشگین شهری رتبه برتر رویدادملی را کسب کردند

آموزش اصول تنظیم قرارداد

برگزاری شام غریبان شهدای کابل در بابل + عکس

یادواره 60 دانشجوی شهید خراسان شمالی

آداب و اعمال شب و روز عید فطر

دریافت غیرحضوری کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی پایه دوازدهم

ثبت نام 1200 دانشجوی دوره دکتری دانشگاه آزاد برای حضور در جلسات پیش دفاع

ضرورت تشکیل شرکت های دانش بنیان در حوزه علوم انسانی و اجتماعی

زمان برگزاری آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال 1400 تغییر یافت

زمان برگزاری آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال 1400 تغییر یافت

تولید انرژی و فرآیند اندازه گیری تنش های پسماند ثبت اختراع شد

زمان برگزاری آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال 1400 تغییر یافت

چرا وام شهریه دانشگاه آزاد پرداخت نمی شود؟ / وزارت علوم: مشکل از «آموزشیار» است

چرا وام شهریه دانشگاه آزاد پرداخت نمی شود؟ / وزارت علوم: مشکل از «آموزشیار» است