موضوعات داغ: - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - افزايش حقوق بازنشستگان - لايحه رتبه بندي معلمان - يحيي گل محمدي - رتبه بندي معلمان - بهاره رهنما - همسان سازي حقوق بازنشستگان - ماركو وراتي - چهارمين دوره شوراها - پخش زنده - همسر ابوبكر بغدادي - رعنا آزادي ور - ادميلسون جونيور - شهرك انقلاب - پيامبران الهي - پاويون دانش بنيان - فرش آرا مشهد - نسل پنجم اينترنت 5G - زيره كوهي - ماشوله

مطالب مرتبط:
نتایج رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی درسال های 99-98
رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی درسال های 99
رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی درسال های 99
نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1399 اعلام شد + مدارک لازم جهت استخدام
خدمت صادقانه رضایت مردم از نهادهای دولتی را افزایش می دهد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 فروردین 1400 ساعت 01:002021-04-11دانش

نتایج رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی درسال های 1399-1398 اعلام شد


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد جواد دهقانی رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در نشست مجازی روسای دانشگاه ها و موسسات پژوهشی که با حضور وزیر علوم، - " رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در نشست مجازی روسای دانشگاه ها و موسسات پژوهشی، گزارش نتایج رتبه بندی دانشگاه های دولتی وموسسات پژوهشی را ارائه کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد جواد دهقانی رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در نشست مجازی روسای دانشگاه ها و موسسات پژوهشی که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، قائم مقام و معاونان وزیر علوم، معاونان این وزارت و حضور مجازی رؤسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز علمی و با محوریت بررسی وضعیت آموزش عالی کشور در محل سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، گزارش نتایج رتبه بندی دانشگاه های دولتی وموسسات پژوهشی را ارائه کرد.

دهقانی در این نشست با تقدیر از تلاش های بی نظیر تمامی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی در رشد و شتاب علمی در عرصه های بین المللی و همزمان با تشدید تحریم های بین المللی گفت: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از اواخر سال 98 با ابلاغ رسمی وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری عملاً ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور را با شاخص ها و معیار های مصوب کارگروه تخصصی رتبه بندی در وزارت علوم آغاز کرد.

وی افزود: هرچند در طول 10 سال گذشته رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور توسط گروه رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام انجام میشد، ولی در سال 99 رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی با نظارت وزارت علوم با معیار ها و شاخص های جدید و نیز روش شناسی کاملاً متفاوت نسبت به قبل و نیز با هماهنگی و نظارت کامل کارگروه تخصصی رتبه بندی در وزرات عتف توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) انجام گرفت.

دهقانی ادامه داد: در تهیه مدل رتبه بندی و معیار ها و شاخص ها، دو هدف اصلی مورد توجه قرار گرفته بود.

هدف اول تاکید به اسناد بالا دستی نظیر نقشه جامع علمی کشور و سیاست های کلان علم و فناوری، ضرورت توجه و تاکید بر تمام ابعاد توسعه علمی و ماموریت های چند جانبه دانشگاه ها به خصوص تاکید به نقش و حضور دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور در جامعه، اثر گذاری اقتصادی و اجتماعی، توجه به مهارت افزایی و کار آفرینی، توسعه و گسترش شرکت های دانش بنیان و اشتغال زایی، بین المللی سازی آموزش عالی و مشارکت های بین المللی در آموزش و پژوهش، تاکید به ترویج فرهنگ شاگرد پروی و مسایل فرهنگی و اسلامی و حضور پر رنگ اساتید و دانشجویان در کرسی های نظریه پردازی و .

بود.

وی افزود: هدف دوم توجه نقش و جایگاه دانشگاه ها در عرصه های بین المللی و حضور آن ها در رتبه بندی های بین المللی و تلاش برای تطابق داشتن این جایگاه در مقایسه با نقش آفرینی دانشگاه ها در هدف مورد نظر اول بود.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با اشاره به معیار های جدید رتبه بندی مراکز آموزش عالی گفت: در رتبه بندی جدید در سال 99 معیار های کلی درارزیابی و رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در 6 حوزه آموزش (با وزن 30 درصد)، پژوهش (با وزن 25 درصد)، فناوری و نوآوری (با وزن 20 درصد)، بین المللی سازی (با وزن 10 درصد)، اثرگذاری اقتصادی (با وزن 10 درصد) و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات (با وزن 5 درصد) است و هر کدام از این معیار های اصلی، به تعدادی شاخص اصلی و زیر شاخص تقسیم می شوند که عملکرد دانشگاه در هر یک از آن ها به صورت جداگانه ارزیابی می شود.

تعداد شاخص های به کار گرفته شده در رتبه بندی جدید 104 شاخص و زیرشاخص است که در جدول زیر بر اساس هر معیار اصلی نشان داده شده است: وی با بیان اینکه بر اساس روش شناسی جدید و بر مبنای شاخص های مصوب کارگروه تخصصی رتبه بندی در وزارت علوم، اطلاعات مورد نیاز رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی از سه طریق جمع آوری شده است، اظهار داشت: اطلاعات پژوهشی که جمع آوری آن بر عهده گروه رتبه بندی پایگاه استنادی جهان اسلام می باشد، از طریق خوداظهاری دانشگاه ها که از طریق تکمیل پرسشنامه الکترونیکی رتبه بندی توسط رابطین محترم در دانشگاه ها به دست آمده و نیز برخی اطلاعات آموزشی که از طریق وزارت علوم یا سازمان های زیر مجموعه در اختیار گروه رتبه بندی قرار داده شده است.

روش شناسی رتبه بندی به صورت کامل در وب سایت رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در دسترس دانشگاه ها قرار خواهد گرفت.

براساس روش شناسی موجود کلیه اطلاعات جمع آوری شده در سال های 95 الی 97 بوده و دلیل انتخاب این بازه زمانی تکمیل کلیه اطلاعات مورد نیاز در شاخص ها و معیار های مورد نیازاست.

دکتر دهقانی در ادامه گفت: در رتبه بندی سال 99، تعداد 95 دانشگاه حضور داشتند که اطلاعات آن ها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و بر اساس ماموریت دسته بندی شده و مورد رتبه بندی قرار گرفته اند.

تفاوت این دسته بندی با رتبه بندی سال پیش، در دسته بندی دانشگاه های علوم کشاورزی به صورت مستقل است.

آمار حضور دانشگاه ها بر اساس نوع دانشگاه به شرح زیر است: وی افزود: با توجه به اینکه رتبه بندی با روش شناسی جدید برای اولین بار در سال 99 انجام شده است، بدون تردید در برخی موارد ممکن است سوالات و ابهاماتی وجود داشته باشد که تلاش خواهد شد اطلاعات و جزییات کامل از طریق داشبورد اختصاصی در اختیار دانشگاه ها قرار گیرد.

با این حال کلیه پیشنهاد هایی که توسط برخی دانشگاه ها ارسال شده است جمع آوری شده تا انشاا.

در سال آینده در کارگروه تخصصی رتبه بندی در وزارت عتف بررسی و مد نظر قرار گیرد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با بیان اینکه مهم ترین چالش موجود در رتبه بندی سال جاری، عدم اطلاعات کافی، شفافیت و نیز مستندات در شاخص های آموزش، نوآوری.

فنآوری، اثر گذاری اقتصادی و نیز خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات بود، گفت: در این خصوص به مواردی از قبیل عدم ارسال اطلاعات کامل و مستندات مربوط به بخش خود ارزیابی توسط برخی دانشگاه ها، عدم دقت لازم در تکمیل پرسشنامه در پروفایل دانشگاه ها از جمله آمار مربوط به شاخص های نسبت تعداد پایان نامه های تقاضا محور، تجاری سازی فناوری، کارآفرینی، ارتباط با صنعت و جامعه، قرارداد های ارتباط با صنعت و جامعه ونیز شاخص های مرتبط با زیرساخت و تسهیلات و امکانات دانشگاه، عدم ارسال اطلاعات ضروری نظیر تدوین دوره نوآوری در آموزش، مهارت افزایی در آموزش، بازنگری برنامه های درسی، تدوین برنامه های درسی به مدیریت آموزشی وزارت عتف و در نتیجه عدم کامل بودن اطلاعات برخی از دانشگاه ها می توان اشاره کرد.

وی افزود: از آنجا که این اطلاعات از اهمیت زیادی برخوردار بوده و برخی از دانشگاه ها موارد را تکمیل و یا مستدات را ارائه نکرده بودند در فرایند رتبه بندی مشکلات زیادی ایجاد و موجب تاخیر در اعلام نتایج گردید.

انشاا.

تلاش خواهد شد در سال آینده با هماهنگی بیشتر وزارت عتف با دانشگاه ها و نیز ارایه راهنمایی های لازم برای شفاف سازی کامل در پرسشنامه و نیز دریافت دقیق اطلاعات مورد نیاز، این چالش ها برطرف و دقت کافی در این خصوص صورت گرفته تا خطای ناشی از این کار به کمترین میزان ممکن برسد.

دهقانی با بیان اینکه نتایج رتبه بندی سال 99 با توجه به تصمیم کارگروه تخصصی رتبه بندی بر اساس چند بخش مختلف از جمله دانشگاه های جامع، دانشگاه های صنعتی، دانشگاه های علوم کشاورزی و هنر و نیز به صورت در همکرد دانشگاه های جامع و صنعتی محاسبه و منظور شده است؛ اظهار کرد: در هر بخش با توجه به نزدیک بودن امتیازات و نیز رتبه های دانشگاه ها انتخاب بازه های رتبه ای به جای رتبه مطلق پیشنهاد و اجرا گردیده است.

بر این اساس همه دانشگاه های حاضر در رتبه بندی به صورت بازه مشخص محاسبه و منظور و اعلام شده است.

وی افزود: برای تمام دانشگاه های جامع تا رتبه 40، بازه های ده تایی تعریف شده است.

دسته اول ده دانشگاه اول بوده که با توجه به امتیاز کسب شده در بازه رتبه ای (1-10) قرار دارند، دسته دوم ده دانشگاه دوم هستند که در بازه رتبه ای (11-20) قرار دارند، دسته سوم ده دانشگاه سوم هستند که در بازه رتبه ای (21-30) قرار دارند و دسته چهارم ده دانشگاهی هستند که در بازه رتبه ای (31-40) قرار دارند و سایر دانشگاه ها در دسته پنجم و در رتبه 41+ قرار می گیرند.

دهقانی گفت: در گروه دانشگاه های صنعتی، تمام دانشگاه ها در دسته های 5 تایی قرار می گیرند و دسته اول پنج دانشگاه اول هستند که در بازه رتبه ای (1-5) قرار دارند، دسته دوم پنج دانشگاه دوم هستند که در بازه رتبه ای (6-10) قرار دارند، دسته سوم پنج دانشگاه سوم هستند که در بازه رتبه ای (11-15) قرار دارند و سایر دانشگاه ها در چهارم و در رتبه 16+ قرار می گیرند.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در ادامه افزود: در بخش در همکرد دانشگاه ها نیز به شیوه بالاکه برای دانشگاه های صنعتی و جامع اعلام گردید، عمل شده با این تفاوت که برای این دانشگاه ها بازه های 15 تایی اعلام شده و دانشگاه هایی که در بازه رتبه ای 1-15 قرار دارند به عنوان دانشگاه های دسته اول هستند.

وی گفت: چنانچه دو یا چند دانشگاه دارای رتبه مشابهی باشند، تعداد دانشگاه ها در آن بازه بیشتر خواهد بود و به همین نسبت به عدد بازه بعدی اضافه خواهد شد، به عنوان مثال در رتبه بندی درهمکرد و در بازه رتبه ای 31-45 تعداد دانشگاه ها به جای 15 دانشگاه، 16 دانشگاه است و به همین دلیل بازه رتبه ای بعدی به جای 46 از 47 شروع شده است).

دهقانی افزود: نکته ای که بیان آن حائز اهمیت است تفاوت جایگاه دانشگاه ها در دو رتبه بندی دانشگاه های جامع و صنعتی با درهمکرد دانشگاه ها است و اینکه ممکن است دانشگاهی که در رتبه بندی دانشگاه های جامع دارای رتبه بهتری نسبت به یک دانشگاه باشد و در رتبه بندی درهمکرد در بازه رتبه ای پایین تری قرار گیرد.

این تغییر در رتبه به دلیل شیوه نرمال سازی است که در هرشاخص نسبت به دانشگاه اول انجام می گیرد و با تغییر دانشگاه ها ممکن است دانشگاه اول تغییر کند و به دنبال آن رتبه دانشگاه هم تغییر کند.

وی در ادامه گفت: از مزیت های رتبه بندی فوق امکان ارتقای جایگاه دانشگاه ها بر اساس اطلاع از نقاط ضعف خود و برطرف نمودن آن ها و نیز تاکید و استمرار در نقاط قوت خود در رتبه بندی برای سال های آینده است، بدین شکل که با توجه به اطلاعاتی که دانشگاه ها از نحوه عملکرد خود در رتبه بندی حاضر به دست می اوردند می توانند به منظور عملکرد بهتر برنامه ریزی و سیاستگذاری داشته باشند.

دهقانی اظهار داشت: دانشگاه ها می توانند با مراجعه به پروفایل خود جزییات عملکرد را در هر شاخص مورد ملاحظه نمایند، ضمناً نتایج رتبه بندی در وب سایت رتبه بندی به آدرس https://ur.

isc.

ac برای عموم در دسترس است و روش شناسی آن نیز به صورت واضح در همین وبگاه قرار داده خواهد شد.

لازم به ذکر است رتبه تمام دانشگاه های هم بازه یکسان بوده و ترتیب قرار گرفتن آن ها در هر بازه بر اساس حروف الفبا بوده است.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در پایان گفت: نکته قابل توجه این است که اساساً برای دانشگاه ها رتبه بندی نباید به یک هدف تبدیل شود بلکه ابزاری است که دانشگاه ها و موسسات پژوهشی را در طی مسیر پیموده شده، راهنمایی نموده و با اطلاع از نقاط قوت و ضعف خود امکان اصلاح مسیر و به خصوص حرکت در راستای توسعه علمی همه جانبه سازمان و در نتیجه کشور را مشخص می نماید؛ لذا دقت شود که وجود دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در هر جایگاه و رتبه موجب کاهش ارزش آن ها نخواهد شد و قطعاً با تاکید بر نقاط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعف قادر خواهند بود در مسیر ماموریت همه جانبه خود ادامه دهند.


کلید واژه ها: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام - دانشگاه ها - دانشگاه - روسای دانشگاه ها - علوم - دانشگاه های دولتی - اطلاع رسانی - جهان اسلام - نشست مجازی - پژوهشی - موسسات - فناوری - مجازی - سرپرست - پایگاه - رتبه بندی - خبرگزاری - گزارش - منطقه - اطلاع - اسلام - رسانی - نشست - رییس - حضور - جهان - دهقانی - وزیر - دولتی - مراکز علمی

آخرین اخبار سرویس:
نگاهی به جنبه های آموزشی شاهنامه

نگاهی به جنبه های آموزشی شاهنامه

توانمندسازی دانشجویان رویکرد اصلی وزارت علوم است

اقدامات ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برای ارتقای مهارت های شناختی کودکان

برتری مازندران در جشنواره رویش دانشجویی

انتصاب مدیر اندیشکده غرب شناسی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی

انتصاب مدیر اندیشکده غرب شناسی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی

راه رسیدن به شادمانی در روزگار کرونایی

اعلام اولویت های پژوهشی پژوهشگاه تربیت بدنی

احترام و تبادل موقعیت معنای جامع روابط عمومی شبکه ای است 

کمبود آب با فناوری های نوین جبران می شود

حفظ سلامتی، شرط حضوری شدن دانشگاه ها در ترم آینده است

کمبود آب با فناوری های نوین جبران می شود

حفظ سلامتی، شرط حضوری شدن دانشگاه ها در ترم آینده است

توزیع 3400 پرس غذای گرم در بین نیازمندان قزوینی از سوی دانشگاه آزاد

برگزاری دوره های پژوهشی و علمی در بسیج دانشجویی/ دانشجویان با جهاد علمی به حل مسائل کشور کمک کنند

بررسی دستاوردهای آموزش مجازی در دوران کرونا نشان دهنده وجود ظرفیت های مناسب در حوزه فناوری

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز در قاب تصویر

مهلت ثبت نام در بیست و ششمین دوره طرح ولایت تمدید شد

شرط بازگشایی دانشگاه ها در ترم آینده اعلام شد

علی اکبر رمضانیان پور درگذشت+ بیوگرافی و علت فوت

ضرورت بررسی دستاوردهای آموزش مجازی در دوران کرونا

چند توصیه غذایی برای سلامت زنان+ اینفوگرافی

برگزاری دوره مقدماتی نرم افزار انسیس فلوئنت

نتایج دعوت به مصاحبه آزمون دکتری پایان هفته جاری اعلام می شود

شرط بازگشایی دانشگاه ها در ترم آینده اعلام شد

افتتاح زمین والیبال ساحلی خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بم

مدل سازی ریاضی و تفکر محاسباتی برای مسائل دنیای واقعی

پاسخگویی به نیاز های ملی و منطقه ای با بهره گیری از ظرفیت های تحقیقاتی و علمی دانشگاه آزاد بوشهر

(تصاویر) آذری جهرمی در مراسم رونمایی از ابررایانه سیمرغ

شرط حضوری شدن کلاس ها و بازگشایی دانشگاه ها از مهر 1400

انتصاب دکتر گلشنی به ریاست گروه تخصصی علم و دینِ شورای متون

موافقت با ایجاد دو رشته جدید در آموزشکده فنی پسران ایلام

سومین نشست «نقد کتاب تفسیر معاصرانه قرآن» برگزار می شود

موافقت با ایجاد دو رشته جدید در آموزشکده فنی پسران ایلام

دیپلماسی یا میدان

سالن بدنسازی خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بم افتتاح شد

آیا همه سیارات میدان مغناطیسی دارند؟

تعداد بستری های کرونایی استان بوشهر به 304 نفر کاهش یافت

نحوه فعالیت های پژوهشی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس اعلام شد

طراحی نانوواکسن جدیدی که پاسخ ایمنی قوی ایجاد می کند

استقرار 3 تیم فناور و 3 شرکت دانش بنیان در سرای فناوری های نوین و پوشاک دانشگاه آزاد یزد

زمان بررسی پذیرش دانشگاه های خارج از کشور اعلام شد

تشخیص، مدیریت و درمان در رفتگی کشکک در حیوانات کوچک

دانشجویان برگزیده نهایی «هشت بهشت» معرفی شدند

پرسشگری و مطالبه گری از وظایف اساتید در انتخابات است

2 تیم دانشگاه آزاد کرمانشاه به مرحله سوم مقدماتی کرسی های آزاد اندیشی راه یافتند

آغاز واکسیناسیون افراد بالای 75 سال در زنجان

دانشگاه آزاد اسلامی با سپاه استان قم تفاهم نامه امضا می کند

افتتاح بزرگترین سایت خودرویی تزریق واکسن در کشور

پیروزی نماینده دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان در مسابقات کرسی های آزاداندیشی

نشست دانشگاه ها درباره گسترش همکاری با چین برگزار می شود

دانش بنیان ها به میدان می آیند / رفع نیاز های حوزه نقشه برداری

رونمایی از ابر رایانه سیمرغ

ویدئوی موتورسواری بهاره رهنما در جزیره کیش

طراحی نانو واکسن جدید کرونا که ایمنی قوی ایجاد می کند

نشست «بدون تعارف با خشکسالی 1400» در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

خاکی صدیق: شرط برگزاری حضوری کلاس های دانشگاهی از مهر 1400

250 بسته غذایی از سوی جهادگران علوم پزشکی ایرانشهر بین نیازمندان و کارگران این شهرستان توزیع شد

حسابدار و کمک حسابدار

آشنایی با کنکور کارشناسی ارشد مهندسی عمران

نشست «آمار در پژوهش ویژه دانشجویان الهیات» برگزار می شود  

تغییرات اقلیمی در حال نابودی نقاشی 40 هزار ساله

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه خوارزمی و سازمان مدیریت بحران کشور امضا شد

برگزاری دوره مقدماتی آنلاین طراحی تجربه و رفتار کاربردی

امتحانات پایانی 11 هزار دانش آموز دزفولی حضوری برگزار می شود

سلسله جلسات کارگاه «روش تحقیق» برگزار می شود

برگزاری دوره مقدماتی آنلاین طراحی تجربه و رفتار کاربردی

همایش مجازی خیام و توسعه شهری در دانشگاه نیشابور برگزار می شود

اعلام سطوح محدودیت و شرایط فعالیت پژوهشی در دانشگاه تربیت مدرس

زمان بررسی پذیرش دانشگاه های خارج از کشور اعلام شد

سرپرست دانشگاه صنعتی همدان منصوب شد

تایید ابتلای دو سرنشین برزیلی یک کشتی در بندر امام به کرونا

تقدیم نسخه اصلاح شده آیین نامه انضباطی دانشجویان به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی

معاون دانشگاه فردوسی، سرآمد آموزشی کشور شد

وزارت ارتباطات ابررایانه جدید را به نام مریم میرزاخانی نامگذاری کرد/ بسترهایی برای تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری ارائه می شود

وبینار «روان شناسی اسطوره در داستان های شاهنامه» برگزار شد

نحوه فعالیت های پژوهشی در دانشگاه تربیت مدرس

شبکه موزه های دانشگاهی ایران و جهان شکل می گیرد

جایزه سالیانه Calder Prize برای یک پایان نامه دانشجویی

سامانه ثبت نام آزمون بخش نظری دوره ICU مجددا از 28 اردیبهشت ماه فعال می شود

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی یادگار امام(ره) و پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

سه رتبه ارتقا در سامانه علم سنجی برای تلاشگران دانشگاه علوم پزشکی اراک

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه | امکانات و دستاوردها

برنامه های کارآفرینی دانشگاه آزاد تضمین کننده فعالیت های اقتصادی است

آخرین آمار ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری پزشکی اعلام شد

شورای تعامل و هم اندیشی دانشجو و دانشگاه در مشهد آغاز به کار کرد

انجمن های علمی با مراکز فناور ارتباط نزدیک پیدا کنند

اسکان دانشجویان علم و صنعت در خوابگاه ها از امروز آغاز می شود / جلوگیری از ورود دانشجویان فاقد گواهی سلامت

موانع تولید دانه های روغنی در کشور کدامند؟

کارگاه آموزشی «غلبه بر نگرانی» برگزار می شود

وبینار ارزیابی چرخه عمر مصالح

دانشگاه آزاد اسلامی با پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای تفاهم نامه امضا کرد

موانع تولید دانه های روغنی کشور کدامند؟

استخدام بازاریاب حضوری با پورسانت عالی در شرکت خانه مکمل

هدف مدرسه اینورس آموزش تخصصی برای ورود به بازارکار است

برگزاری کارگاه آموزشی «تسهیلات دانشجویی بنیاد ملی نخبگان»

احتمال دائمی شدن واکسیناسیون کرونا در جهان

همکاری صنایع برای جذب CO 2 و تبدیل آن به مواد شیمیایی کاربردی

هجدهمین نشست مشورتی دانشگاه ها 4 خردادماه برگزار می شود

نتایج رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی درسال های 1399-1398 اعلام شد

نتایج رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی درسال های 1399-1398 اعلام شد