مطالب مرتبط:
برای بازیابی اعتماد در جامعه باید مجموعه ای از اتفاقات مثبت رخ دهد/درخواست از احزاب برای معرفی نامزدهای شورا/ پیش بینی من از شورای ششم، ترکیبی مانند شورای چهارم است
معرفی شهید شاخص هنرمندان فارس در سال 1400 / شهیدی که اسوه تلاش بود
ارائه رایگان گواهی اصالت آثار صادق تبریزی به خریداران/موفقیت هنرمندان ایرانی در حراجی های معتبر آنلاین
معرفی شهید هنرمند شاخص سال 1400/ همفکری دستگاه های فرهنگی فارس
برای بازیابی اعتماد در جامعه، لازم است مجموعه ای از اتفاقات مثبت رخ دهد/ از احزاب خواسته شده که نامزدهای مورد نظر شوراها را به جبهه اصلاحات معرفی کنند/ پیش بینی من از شورای ششم، ترکیبی مانند شورای چهارم است
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 22 فروردین 1400 ساعت 14:452021-04-11سياسي

رسالت هنرمند انقلابی ایجاد امید در جامعه است/ گاهی در معرفی آثار هنرمندان انقلابی کوتاهی می شود


جوان هنرمند اهل چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هنری که در خدمت انقلاب و به اهداف انقلاب اسلامی وفادار باشد، هنر انقلابی است، گفت: رسالت و وظیفه یک هنرمند انقلابی در شرایط فعلی ایجاد امید و نشاط در جامعه است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از شهرکرد، هنر اصیل صیقل دهنده اسلام ناب است و هنرمند انقلابی با درک درست از این رسالت خود سعی خواهد کرد در جهت تحقق آرمان های انقلاب و اسلام ناب حرکت کند.

هنر باعث اصالت انسان است و هنرمند اصیل و با دغدغه در برابر چالش های جامعه خود و جبهه حق بدون دغدغه نیست.

در واقع هنر انقلابی تلاش می کند تا جامعه به سمت آگاهی حرکت کند و اساساً این هنر در برابر گمراهی ایستادگی و مقاومت خواهد کرد.

رمز موفقیت جامعه آگاهی جامعه است و این امر با هنر انقلابی محقق خواهد شد چراکه علاوه بر داشتن ذوق و سلیقه هنری مخاطب را با آرمان های انقلاب اسلامی نیز آشنا می کند و این امر در  آثار شهید آوینی به خوبی" مشهود است و ایشان توانسته در آثار خود مخصوصاً در کتاب رستاخیز جان امام را به هنرمندان به شکل واقعی بشناساند.

لذا در ادامه پای صحبت های جوان هنرمندانقلابی از چهارمحال و بختیاری نشسته ایم تا آگاهی های بیشتری از هنر انقلابی کسب کنیم و با مشکلات هنرمندان این هنر بیشتر آشنا شویم تا شاید کمی از دینمان به این عرصه را جبران کرده باشیم.

جمال الدین خدابخشی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در شهرکرد، در تعریف هنر انقلاب اسلامی، گفت: هنری که در خدمت انقلاب و نظام اسلامی" باشد و به اهداف انقلاب اسلامی یعنی ظلم ستیزی، زیر بار زور نرفتن، استقلال، برپایی عدالت و .

که برای محقق شدن این آرمان ها تلاش بسیاری شده، وفادار باشد، هنر انقلابی نامیده می شود.

مجری شبکه جهانبین چهارمحال و بختیاری افزود: به شخصی که آثار و هنرش در خدمت همین آرمان های انقلاب باشد و با زبان هنر این آرمان ها را به جامعه انتقال دهد نیز هنرمند انقلابی گفته می شود، هنرمند انقلابی باید این آرمان ها را باور کند و برای این اهداف فعالیت کند و هیچ تفاوتی ندارد که به این باور با چه رشته هنری جامعه عمل بپوشاند.

خدابخشی در خصوص اینکه هنر انقلابی تا چه حدی در جامعه امروز شناخته شده است، ادامه داد: انسان فطرتاً ذات پاکی دارد و قطعاً همه شعارهای عدالت، آزادی، استقلال و.

را دوست دارد و هیچگاه زیر بار ظلم و زور نمی رود، لذا قطعاً مردم از هنری که این ویژگی ها را داشته باشد استقبال می کنند حال این امر بسته به هنرمند دارد که در اثرش تا چه حدی ذوق هنری به کار ببرد و برای نمایش هرچه زیباتر این شعارها از چه ابزاری کمک بگیرد که هر چه ذوق هنری بیشتری در اثر دیده شود قطعا مخاطب را بیشتر مجذوب می کند و اثرگذاری بیشتری در قلب و ذهن او خواهد داشت.

تبلیغ هنر مهمتر از ساخت هنر است وی اظهار کرد: بخشی از اثرگذاری هنر و تأثیرگذاری هنر انقلابی در جامعه بسته به هنر و ارزش هنر دارد که اگر هنرمند با شیوه عالی آن اثر را نشان دهد می تواند مخاطب را جذب کند و ادامه اثرگذار بودن هنر به تمام دستگاه های متولی و داعیه دار هنر مربوط می شود که باید دست به کار شوند تا هنر تولید شده را حمایت و عرضه کنند در واقع باید گفت تبلیغ هنر مهم تر از ساخت هنر است زیرا اگر هنری هرچند فاخر و ارزشی ساخته شود اما به مردم معرفی نشود قطعاً مخاطب از ساخت آن بی خبر می ماند و نمی تواند فیلم ساخته شده را ببیند.

همه دستگاه های اداری که بخشی به اسم فرهنگ و هنر را در خود جای داده اند و بابت این امر بودجه دریافت می کنند برای شناساندن هنر انقلابی نقش دارند و مسئولند.

این روایتگر جوان ادامه داد: دستگاه های متولی باید در معرفی تولیدات انقلابی در سطح جامعه فعالیت کنند و به مردم در رابطه با آن اثر ساخته شده آگاهی دهند، همه دستگاه های اداری که بخشی به اسم فرهنگ و هنر را در خود جای داده اند و بابت این امر بودجه دریافت می کنند برای شناساندن هنر انقلابی نقش دارند.

خدابخشی افزود: اگر هر کدام از این دستگاه ها نقش خود را به درستی ایفا کند نتیجه آن را" در شناساندن هنر انقلابی به جامعه و تاثیرگذاری این هنر در میان مخاطبان خواهیم دید.

ساخت اثر به زبان مردم؛ مهمترین راه جذابیت هنر مجری تلویزیون" استان تصریح کرد: هنرمند قبل از تولید اثر باید نیازسنجی  کند و مخاطب را بشناسد و سپس هنرش را باید با زبان مردم تولید کند یعنی بتواند آرمان هایی که برای آن تلاش بسیاری شده است را با زبان مردم در قالب هنر تولید کند تا بتواند با مخاطب ارتباط برقرار کند در این صورت هنر جذابیت بیشتری پیدا می کند و در نتیجه اثرگذاری بالایی نیز خواهد داشت.

تجلیل از هنرمند در شناساندن هنر انقلابی کفایت نمی کند این هنرمند انقلابی در خصوص نحوه شناساندن هنر انقلابی در جامعه گفت: هنرمند نمی تواند همه هزینه های تولید و تبلیغ اثرش را تامین کند و دیده شدن یک اثر حمایت مالی را می طلبد پس صرفاً تجلیل از هنرمند در شناخت هنر انقلابی کفایت نمی کند و سودی برای شخص ندارد.

خدابخشی اظهار کرد: هنرمند انتظار دارد هنرش در جامعه دیده شود زیراکه برای این هنر ماه ها و سال ها زحمت کشیده و اگر هنرش معرفی و تبلیغ نشود و به گوش مردم نرسد تصور می کند هنرش آنچنان که باید به نتیجه نرسیده است، پس مهمتر از تجلیل از هنرمند شناساندن اثرات او است زیرا که اثر همان حرف هنرمند را می زند.

هنر انقلاب آنگونه که باید در استان آموزش داده نشده حال این کوتاهی می تواند از طرف هنرمند یا از طرف دستگاه های متولی باشد که نتوانستیم آنگونه که باید نیروی جوان هنرمند انقلابی در استان تربیت کنیم.

کوتاهی در آموزش هنر انقلابی مهمترین چالش این هنر است وی به برخی از مشکلات هنرمندان انقلابی در سطح استان اشاره کرد و افزود:  علاوه بر مشکلات مالی که عمده مشکلات هنرمندان استان می باشد کوتاهی هایی نیز در آموزش به چشم می خورد، در واقع یعنی هنر انقلاب آنگونه که باید در استان آموزش داده نشده حال این کوتاهی می تواند از طرف هنرمند یا از طرف دستگاه های متولی باشد که نتوانستیم آنگونه که باید نیروی جوان هنرمند انقلابی در استان تربیت کنیم که این مشکل اساسی است و باید توجه بیشتری به آن شود.

ایجاد امید و نشاط در جامعه رسالت اصلی هنرمند انقلابی این هنرمند هم استانی در پایان رسالت هنرمند انقلابی را ایجاد امید و نشاط در جامعه دانست و بیان کرد: رسالت و وظیفه یک هنرمند انقلابی همانند پزشکی که به بیمارش امید می دهد، امید و نشاط بخشیدن به مردم در زمانی که جامعه در شرایط بد اقتصادی همراه با شیوع بیماری کرونا" و مشکلاتی که همگان به چشم می بینیم است.

وی افزود: هنرمند باید با اثرش فضایی را ایجاد کند که مخاطب دقایقی را با تماشای آن اثر از مشکلاتش جدا شود و در پایان نیز حس امید و نشاط در مخاطب دیده شود.

انتهای پیام/68036
کلید واژه ها: انقلاب - انقلابی - هنرمند - هنر انقلابی - جامعه - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - اسلام ناب - چهارمحال و بختیاری - ایستادگی و مقاومت - آرمان های انقلاب - اسلام - رسالت - آثار هنرمندان - خبرگزاری فارس - انقلاب اسلامی - گاهی - نشاط در جامعه - برابر - دغدغه - آگاهی - رمز موفقیت - چهارمحال - هنرمندان - امید - اصیل - هنری - ایستادگی - خبرگزاری - هنر اصیل - بختیاری

آخرین اخبار سرویس:
اعلام آمادگی 600 تن از علما و مبلغان اهل سنت برای حضور پرشور در انتخابات

حمایت رسمی قالیباف از لیست شورای ائتلاف

رییس ستاد قاضی زاده: قاضی زاده هاشمی انصراف نداده است/ از صداوسیما شکایت می کنیم

وعده ها و اولویت های اعضای لیست جمهور برای شورای شهر ششم

پرداخت مالیات یا دریافت یارانه بسته به درامد شهروندان

رییسی: دنبال تعامل با دنیا و رفع تحریم هستیم/ مرتبط کردن بازار و سفره مردم به خارج غلط است

استخدام نیروی سایت

سفر سید ابراهیم رییسی به تبریز

نسل جدید برای فهم واقعه هفتم تیر نیاز به تمدن نوین اسلامی دارند

انصراف قاضی زاده هاشمی تکذیب شد

بیانیه تشکل های اسلامی دانشجویان و فارغ التحصیلان؛ راه برون رفت از مشکلات موجود حضور در عرصه انتخابات است

مشارکت حداکثری مهمترین هدف کاندیداهای ریاست جمهوری است

قاضی زاده هاشمی: مردم به شایعات انصراف من توجه نکنند

از فردا 27 خرداد 1400 تبلیغات انتخاباتی ممنوع است

سفر سید ابراهیم رییسی به تبریز

مشکلات نباید موجب قهر مردم با صندوق های رأی شود/ برای دفاع از حرم به میدان می آییم

ضرورت حضور حداکثری ملت در انتخابات را به طور مستدل تبیین کنیم

فهرست ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب شورای شهر کرمانشاه مشخص شد

نیکزاد: عزم همگانی برای تشکیل یک دولت در تراز مردم و انقلاب جزم است

گردهم آیی بزرگ حامیان آیت الله رییسی در استان یزد به روایت تصویر

سعید جلیلی به نفع رییسی کناره گیری کرد + واکنش رییسی

تصاویر/ دیدار مدیر حوزه های علمیه استان ایلام با بزرگان بخش موسیان شهرستان دهلران

هشدارهای عبدالناصر همتی در آستانه انتخابات 1400

قاضی زاده هاشمی انصراف داد

انصراف قاضی زاده تکذیب شد / شکایت از صداوسیما

کنایه سعید جلیلی به همتی بعد از انصراف

حماسه حضور

سخن نگاشت | حضور مردم در انتخابات راه غلبه بر فشار دشمن

متکی: آیت الله رییسی به مطالبات اهل سنت توجه می کند/مبارزه با شاخ و برگ های فساد اولویت دولت آینده است

رهبر انقلاب: راه حل مشکلات، صندوق رای است

تکذیب انصراف قاضی زاده هاشمی/ از خبرگزاری صدا و سیما شکایت می کنیم

رییسی: همکاران من از طیف های مختلف خواهند بود/ فقر پسندیده جامعه برخوردار نیست

تکذیب انصراف قاضی زاده هاشمی به نفع رییسی

تا این لحظه فقط نامه انصراف مهرعلیزاده به وزارت کشور رسیده است/ نامزدها روز انتخابات هم می توانند انصراف دهند

جدال توییتری جلیلی با همتی بعد از کناره گیری

مجهز ترین مجتمع دندانپزشکی در منطقه13 به بهره برداری رسید

پیام مهم آیت الله رییسی خطاب به مردم استان اصفهان

فیلم | دومین مستند انتخاباتی علیرضا زاکانی

انصراف قاضی زاده هاشمی تکذیب شد

قاضی زاده هاشمی هم انصراف داد/ رییسی ماند و رضایی و همتی

مشارکت حداکثری مهمترین هدف کاندیداهای ریاست جمهوری است

کارگر آقا یا خانم 2نفر چاپ تماشا

منشی وارد به امور کامپیوتری و گرافیک

استخدام سالن کار فست فود کار

جذب نیروی مشاور املاک

خانومی جوان با ظاهر جهت منشی مدیرعامل

نیروی جوان جوشکار فنی ورقکار

نادری: 91درصد داوطلبان انتخابات شوراها در تهران تایید صلاحیت شدند

آخرین اظهار نظرهای انتخاباتی اراکی ها در آخرین ساعات تبلیغات

انتخابات بازیچه دست اصولگرایان؛ سومین نامزد پوششی هم انصراف داد!

خواهان تعامل عزت آفرین با کشورهای دنیا هستیم

متلک، بدگویی و تهمت من را از میدان خارج نمی کند

ببینید | قدرت نمایی غرورانگیز نظامی ایران در دریا؛ جدیدترین ناوشکن های پیشرفته ارتش

فیلم | دعوت امام جمعه آران و بیدگل از مردم برای حضور در پای صندوق های رای

تکذیب انصراف قاضی زاده هاشمی

نسل جدید برای فهم واقعه هفتم تیر نیاز به تمدن نوین اسلامی دارند

حمایت حزب کارگزاران از لیست جمهور

رییسی در دیدار با آل هاشم: دولت مردمی دنبال تعامل با دنیا و رفع تحریم هاست

جدال توییتری سعید جلیلی با همتی بعد از کناره گیری از انتخابات+عکس

سالاری: شورای پنجم جلوی امضاهای طلایی را گرفت

فال روز پنج شنبه 27 خرداد 1400

امیرحسین قاضی زاده هاشمی از ادامه رقابت انتخاباتی انصراف داد

توضیحات خطیب زاده در پی سخنان امروز رهبر انقلاب درباره برگزاری انتخابات در خارج از کشورر

سخنگوی وزارت امور خارجه: برای برگزاری انتخاباتی در شأن ایرانیان مقیم خارج تلاشی مضاعف انجام خواهیم داد

مشاور وزیر کشور: انصراف داوطلبان باید شخصا اعلام شود

مرتضی حیدری: نامزد هیچ انتخاباتی نیستم

یادداشت رسیده/ پاسخ به یک شبهه! آیا شورای نگهبان بانی وضع موجود است؟

مصطفی الکاظمی با حضور در حرم امامین عسکریین

رای گیری با بالگرد در 3 شهرستان خوزستان / حضور رابطان بهداشتی در شعب انتخاباتی

بیانیه انصراف مهرعلیزاده بدون نام بردن از همتی

افزایش تعداد شعبات اخذ رأی نیشابور در انتخابات 1400

انتشار نقشه راه اقتصادی سید ابراهیم رییسی

سالاری: شورای پنجم جلوی امضا های طلایی را گرفت

مجید جراحی گرد همایی حامیان آیت الله رییسی در یزد

خط مستقیم پستی اراک – اصفهان و اراک -خرم آباد راه اندازی شد

قاضی زاده هاشمی هم انصراف داد

قاضی زاده هاشمی هم انصراف داد؟

حمایت حزب کارگزاران از لیست جمهور

قاضی زاده هاشمی انصراف داد

اجتماع حامیان آیت الله رییسی در همدان

درآمد پایدار راهی برای اتمام پروژه های نیمه تمام شهرداری قزوین/ ارتقای فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی در راستای کاهش بار ترافیکی+فیلم

قاضی زاده هاشمی از انتخابات کناره گیری کرد

قاضی زاده هاشمی انصراف داد

انصراف داوطلبان باید شخصا اعلام شود

تشکر رییسی از تصمیم جلیلی

قاضی زاده هاشمی هم انصراف داد

سیاست خارجی همتی؛ از ادامه برجام تا دیدار با بایدن!

وزارت کشور انصراف سعید جلیلی را تایید کرد

بودجه ریزی متمرکز سبب عدالت در توزیع امکانات می شود

آذربایجان شرقی در آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات قرار دارد

حفظ سلامت مردم در روز انتخابات در اولویت است

فیلم | دعوت نماینده ولی فقیه در کاشان از مردم برای حضور در انتخابات

رحمانی فضلی: با اطمینان می گویم کمبود تعرفه رای نداریم

ولایتمداری، واجب شرعی و ضامن رستگاری و سعادت در دنیا و آخرت است

تایید انصراف سعید جلیلی از سوی وزارت کشور/زاکانی هنوز نامزد انتخابات ریاست جمهوری است

قاضی زاده هاشمی هم انصراف داد

آیا مرد چینی مجازات می شود؟ / اتهام اغفال دختران زیر 18 سال ایرانی!+فیلم

قاضی زاده هاشمی هم انصراف داد

انتقاد قاضی زاده هاشمی از به فراموشی سپردن موضوع انتشار فایل صوتی ظریف/مصلحی: از شیطنت ها متاسفم

پاسخ به یک شبهه! آیا شورای نگهبان بانی وضع موجود است؟

رسالت هنرمند انقلابی ایجاد امید در جامعه است/ گاهی در معرفی آثار هنرمندان انقلابی کوتاهی می شود

رسالت هنرمند انقلابی ایجاد امید در جامعه است/ گاهی در معرفی آثار هنرمندان انقلابی کوتاهی می شود