موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان - انتخابات رياست جمهوري - پاري سن ژرمن - فوتبال برتر - بايرن مونيخ - رييس شوراي عالي سياسي يمن - انتخابات رياست - الاهلي عربستان - ابراهيم شكوري - رياست جمهوري - شهرستان دزفول - عمليات فتح المبين - فرماندهي انتظامي استان فارس - طراحي و دكوراسيون - محمود شفيعي - خط لوله نورد استريم 2 - عارضه يابي - خيابان گردي - اتوبوس بين شهري - شوراي اداري استان تهران - سرعت بالا - تيلور سوييفت - سربداران سبزوار

مطالب مرتبط:
تولید بیش از 16 میلیون گل برای استقبال از بهار 1400
130 میلیارد ریال برای استقبال از بهار در مشهد پیش بینی شده است
هزینه کرد 13 میلیاردی شهرداری مشهد برای استقبال از بهار 1400
130 میلیارد ریال برای استقبال از بهار در مشهد
نوسان سکه در کانال 10 میلیون تومانی/ افزایش 40 هزار تومانی سکه بهار آزادی
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 14 اسفند 1399 ساعت 00:302021-03-03سياسي

پرورش 16 میلیون گل و نصب 1200 المان گل کاری برای استقبال از بهار در مشهد


قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد گفت: پرورش بیش از 16 میلیون گل، 1200 المان در سطح شهر با ترکیب گل کاری برای بهار 1400و 15 هزار متر مربع نقاشی دیواری، - ایسنا/خراسان رضوی قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد گفت: پرورش بیش از 16 میلیون گل، 1200 المان در سطح شهر با ترکیب گل کاری برای بهار 1400و 15 هزار متر مربع نقاشی دیواری، تنها بخشی از اقدامات انجام گرفته در زمینه زیباسازی شهر برای استقبال از بهار امسال است.

مهدی یعقوبی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع برنامه های ستاد استقبال از بهار 1400 و با بیان اینکه ما مدعی هستیم که شهر مشهد پاکیزه ترین شهر در کل کشور است، اظهار کرد: برای سال جاری حدود 19 هکتار گل کاری در سطح شهر اتفاق می افتد.

این رقم نسبت به سال گذشته بیش از 1.

5 درصد افزایش داشته و عمده افزایش ما در حاشیه شهر مانند کال زرکش، کلات، بولوار 22 بهمن و.

خواهد بود.

16 میلیون گل تهیه شده توسط تولیدکنندگان داخل استان تولید شده که معادل حدود 94 درصد از گل های تولیدی است که این مساله منجر به اشتغال زایی نیز شده است.

وی ادامه داد: در تمام مناطق شهر تمهیدات لازم برای استقبال از بهار و گل آرایی انجام شده اما در برخی از مناطق که محل تردد افراد بیشتری هستند، به تناسب و ظرفیت آن مکان فعالیت های بیشتری صورت گرفته است.

در زمینه ریسه بندی و ایجاد فضای روشنایی در شب، حدود 50 نقطه در شهر این کار انجام گرفته و به منظور ایجاد تحول در وروردی هایی مثل ورودی پیامبر اعظم(ص)، توس و جاده قدیم ستون های نوری را با المان های جدید برای شب به کار برده ایم تا مانند مابقی بلوارهای داخل شهر شب ها روشن باشد.

وی افزود: در مناطق حاشیه ای هر جا زمینی با کاربری فضای سبز باشد، در اولویت تملک قرار می گیرد.

در حال حاضر در مناطق بلوار توس حدود 1.

5 هکتار زمین به فضای سبز آن مناطق اضافه کرده ایم.

یکی از اولویت های ما در سال 1400 نیز توسعه فضای سبز در مناطق حاشیه شهر است.

از آنجایی که برنامه ریزی های لازم از سمت شهرداری مبذول شده تا زیباسازی در تمام مناطق شهر اتفاق بیفتد؛ لذا ما از اصحاب رسانه و مردم دعوت می کنیم اگر محل یا محدوده ای در حاشیه شهر مشاهده می کنید که برای استقبال از بهار مغفول مانده، به ما اطلاع بدهند تا مراجعه و رسیدگی لازم در این زمینه انجام بشود.

پیش بینی 120 هزار نهال برای مراسم درختکاری بعقوبی با اشاره به هفته طبیعت خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد پویش بزرگی را در سطح وسیعی تحت عنوان پویش نفس عمیق شهر، در زمینه درختکاری انجام داده است.

دراین هفته به صورت نمادین 120 هزار نهال برای مراسم درختکاری در سطح شهر در نظر گرفته شده اما مهمتر از این، اقدامات بنیادینی است که در طول ایام سال شهرداری در این زمینه انجام می دهد و فقط محدود به مناسبت های خاص مانند هفته درختکاری نیست.

شهروندان می توانند از طریق ثبت نام در سامانه الکترونیکی که در طول سال فعال است درخواست نهال رایگان بدهند تا شهرداری در همه مناطق متناسب با درخواست های صورت گرفته نهال ها را درخدمت آن ها قرار بدهد و حتی اگر در زمینه کاشت نهال نیز نیاز به کمک داشته باشند، خدمت رسانی به شهروندان انجام می گیرد.

علاوه بر این در قالب طرح مشارکت با ادارات نیز شهرداری نهال مد نظر آنان را در اختیارشان قرار می دهد.

همچنین اگر شهروندان در زمینه هرس و سم پاشی نهال و.

نیز مشکل داشته باشند، گروه امداد گیاه نیز فعال است که می تواند راهنمایی های لازم را در این زمینه دریافت بفرمایند.

وی افزود: نکته بارز بخش درختکاری این است که با توجه به 1500هکتار درختکاری که در سطح شهر انجام گرفته، این کار در کنار تاثیرات زیست محیطی مثبتی که دارد، اشتغال عظیمی را نیز برای باغبان ها و کارگران فضای شهری ایجاد کرده است.

یعقوبی با اشاره به اینکه اقدامات زیباسازی شهر فقط محدود به زمان خاصی نیست و در تمام طول سال در حال پیگیری است، افزود: گل کاری فضای شهری در فصل بهار رونمایی و در تمام فصول سال پیگیری می شود.

همینطور رنگ آمیزی جداول نیز در تمام سال انجام می شود و رسیدگی به المان ها نیز به همین صورت است.

این کار باهدف تبدیل پایتخت مذهبی ایران به یکی اززیباترین کلانشهرهای کشور ادامه می یابد.

در این راستا نگاه ویژه تری به بافت پیرامونی حرم داریم و جلسات متعددی را با آستان قدس رضوی به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی در این منطقه و بحث زیباسازی و جداسازی پارکینگ ها وزیرگذر و .

داشته ایم .

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار مشهد، در زمینه طراحی المان های شهری اظهار کرد: شهرداری امسال از تیرماه فراخوان عام داد که هرکس ایده ای برای زیباسازی شهر دارد می تواند بدون هیچ محدودیت ایده خود را ارائه دهد.

در ابتدا معاونت فرهنگی شهرداری المان ها را دسته بندی کرد و از سمت کارشناسان حوزه هنری مورد داوری قرار گرفتند و در مرحله بعدی شورای محلات به نمایندگی از مردم حاضر و رای گیری انجام شد.

یعقوبی با اشاره به اینکه در شهرداری همواره از ایده های نیروهای خوش فکر و جوان استقبال می شود، افزود: ما از سمن های مختلف، ایده های نو وانتقادات مختلف با آغوش باز استقبال می کنیم.

حوزه معاونت خدمات شهری به عنوان حوزه ای که خدمات مستقیم به شهروندها ارائه می دهد باید به صورت مداوم به روز باشد و متناسب با دانش روز حرکت کند.

بنابراین از نخبگان، افراد دارای ایده استقبال می کنیم و امیدواریم که همراهی جوانان خوش فکر را در این مسیر داشته باشیم.

یعقوبی در پاسخ به پرسشی مبنی بر چگونگی آبیاری فضای سبز و مشکلات بی آبی در مشهد بیان کرد: در بحث کم آبی درصدد هستیم که استفاده از منابع آبی و سفره های آب زیرزمینی را به حداقل رسانیده و راهکارهای جایگزینی را برای آنها ایجاد کنیم.

یکی از این راهکارهای جایگزینی، استفاده از پساب ها است.

افتتاح تصفیه خانه چهل بازه گام بزرگی در این زمینه است.

این تصفیه خانه با ظرفیت بسیار بالا می تواند یک و نیم مترمکعب در سال آب تصفیه شده بسیاربا کیفیت تولید کند که مورد تایید اداره کل محیط زیست برای استفاده درفضای سبز باشد.

علاوه براین تصفیه خانه خین عرب نیز درحال حاضر حدود 6 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده تولید می کند، تصفیه خانه سیدی نیزعلی رغم مشکلات و محدودیت هایی که در این پروژه وجود دارد امیدواریم اوایل سال آینده آن را نیز وارد مدار کنیم .

وی افزود: راهکارهای دیگری نیز در دست اقدام است، ما بالغ بر 16 چشمه را شناسایی کرده ایم و در کنار این چشمه ها و قنات ها، در حال تقویت سفره های آب زیرزمینی نیزهستیم تا بتوانیم از این منابع آبی به شیوه صحیح استفاده کنیم.

برنامه ریزی برای جداسازی آب شرب از غیرشرب مشهد در سال آینده یعقوبی افزود: امسال قراردادهای بسیاری در توسعه شبکه جداسازی آب شرب و غیرشرب بسته شده و برنامه ریزی هایی در حال انجام است تا سال بعد بتوانیم وارد مدار شبکه جداسازی آب شرب از غیرشرب شویم.

این موضوع تحولی زیرساختی است که کمک بسیار زیادی درآبیاری فضای سبز در آینده نزدیک خواهد کرد.

یعقوبی افزود: در همین راستا، سازمان حفاظت از محیط زیست، شهرداری مشهد را به دلیل فعالیت های سازنده در زمینه زیباسازی، مدیریت مصرف آب و فعالیت های محیط زیستی به عنوان واحد خدماتی پیشرو در کشور معرفی کرده است.

قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد در زمینه اقدامات انجام گرفته توسط شهرداری برای پاکبانان و کارگرهای خدمات شهری و فضای سبز که در زیباسازی فضای شهری نقش بسزایی به عهده دارند، اظهار کرد: بار اصلی و عظیم کار استقبال از بهار برروی دوش پاکبانان و کارگرهای خدمات شهری و فضای سبز بوده است و در دو سال اخیر فعالیت های جدیدی از سوی شهرداری درجهت حمایت از کارگران خدمات شهری انجام گرفته است.

قبل از اعمال محدودیت های کرونایی به مناسبت های مختلف برای این عزیزان جشن هایی تدارک دیده می شد و بسته های معیشتی دوباردر سال به آنها تعلق می گرفت.

امسال نیز بسته های معیشتی در غالب چهارمناسبت در شب یلدا، میلاد حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و 22 بهمن، جمعا مبلغ یک میلیون و دویست هزارتومان به حساب پاکبان های عزیزریخته شده که جمعیت این عزیزان بالغ بر یازده هزار نفر بود.

همچنین مبلغ یک میلیون تومان عیدی نیز برای آنها در نظر گرفته شده است.

کارگرهای خدمات شهری بیمه تکمیلی می شوند یعقوبی بیان کرد:علاوه براین، برای کارگرهای خدمات شهری و کارگرهای فضای سبز پیگیری های لازم در جهت بیمه تکمیلی این عزیزان در حال انجام است که شهرداری هزینه بیمه تکمیلی این عزیزان را درکنار بیمه ای که الان دارند، تقبل می کند تا نگرانی های آنها را بابت هزینه های جانبی در زمینه درمان و .

مرتفع سازد.

اقدام دیگر اصلاح دفترچه های پیمان است، قبلا ممکن بود مثلا هر سه سال یک کاپشن به این افراد بدهیم اما امسال لباس و و کاپشن تهیه شد ودر اختیارآنها قرار گرفت و برای حمایت ایمنی از این عزیزان در زمینه تهیه هدلایت در شب، جلیقه های متفاوت که روی آن چراغ نصب می شود برای افرادی که در بزرگراه ها مشغول هستند به جهت اینکه قابل رویت باشند، در نظر گرفته شده است.

وی افزود: به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت روزانه وسایل مورد نیاز نظیر ماسک و.

نیز در اختیار این عزیزان قرار می گیرد.

علاوه بر این موارد، درصدد ارائه لایحه ای به شورا هستیم تا بلکه بتوان حمایت های دیگری نیزاز این قشر زحمت کش انجام شود.

یعقوبی در مورد زمینه تدابیر اندیشه شده برای کارگران روزمزد که در سطح شهر و گوشه خیابان در جستجوی کار هستند، اظهار کرد: به منظور ساماندهی کارگران ساختمانی و روزمزد، با همکاری انجمن صنفی کارگری در میدان فردوسی مکانی تعبیه شده که علاوه بر بحث تکریم کارگر، شرایط مختلف آن به لحاظ سرمایشی و گرمایشی و.

در نظر گرفته شده است.

ولیکن متاسفانه همچنان کارگران زیادی حاشیه خیابان حضور دارند، به همین خاطر به دنبال آن هستیم که امتیازاتی را برای کارگران درنظر بگیریم که به حضور در آن جایگاه تشویق شوند و با تمایل خود در آنجا حضور یابند.

بدین منظور تفاهم نامه های متعددی را با ادارات مختلف تنظیم کردیم که هرسازمان به نوبه خود خدماتی را به این افراد ارائه دهد که مجموعه این خدمات باعث شود کارگر احساس کند که اگر اهل کار باشد در جایگاه به او کار داده می شود و شهروند نیز حتما از جایگاه کارگر بگیرد نه از حاشیه خیابان، ولیکن این موضوع نیازمند گذشت زمان و فرهنگسازی است.

راه اندازی سامانه ای برای کارگران وی افزود: علاوه بر این به شهروندان و قشر زحمتکش کارگر نوید این را می دهیم که اپلیکیشن و سایتی در این زمینه طراحی شده که کارگران می توانند به راحتی اطلاعات خود را ثبت کرده و در آن اپلیکیشن ثبت نام کنند و شهروندان و کارفرما نیز بدون حضور در جایگاه بتواند کارگر مدنظر خود را بگیرند.

از آنجایی که ممکن است کارگرها به نحوه کار با اپلیکیشن و سایت آگاهی نداشته باشند، داخل جایگاهی که برای کارگرها است دو نفر مسئول را در نظر گرفته ایم که توضیحات لازم را برای آنها ارائه بدهند.

در حال حاضر 6300 نیرو با مشخصات کامل در سامانه ثبت نام کرده اند و هیچ محدودیتی برای کارگرها و به کارگیری آنها توسط شهرداری وجود ندارد حتی از کارگرهایی که تابعیت ایرانی ندارند، آن دسته از افرادی که مجوز دارند نیز می توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری مشهد بیان کرد: هیچ هزینه ای از کارگران برای ثبت نام در سایت و ارائه خدمات به آنها گرفته نمی شود، بلکه حتی خدمات و مزایای متعددی را برای کارگرهایی که در این سامانه عضویت دارند در نظر گرفته ایم؛ به عنوان مثال هماهنگی لازم با نهضت سوادآموزی انجام شده که در این جایگاه ها قرار بگیرند و به کارگرانی که سواد خواندن و نوشتن ندارند، آموزش های لازم را ارائه بدهند و همینطور آموزش های فنی در اختیار آنها قرار بگیرد تا در درجات بالاتر در اصطلاح استاد کار بشوند و مهارت های بیشتری بیاموزند تا در بحث حقوقی شرایط برای آنها بهتر شود.

وی افزود: علاوه براین، یکسری مزایا مثل بسته های معیشتی نیز برای این افراد درنظر گرفته ایم که افرادی که ثبت نام کردند تشویق بشوند همچنان در سامانه بمانند، حتی تلاش می کنیم در بیمه کارگران ساختمانی اولویت با افرادی باشد که در سامانه ثبت نام کردند نه کارگر سرگذر.

متاسفانه مستندسازی که همکاران ما انجام دادند حاکی از آن است که برخی از این افراد که نوشته کارگر و در فضای شهر حضور دارند به نوعی تکدی گری می کنند و واقعا جویای کار نیستند که با راه اندازی این سامانه به دنبال و تغییرات وشرایط بهتری هستیم.

یعقوی عنوان کرد: این سایت و اپلیکیشن مذکور در یکشنبه هفته آینده 17 اسفندماه رونمایی می شود.

شهرداری نیز در پروژه های مختلف خود از کارگرهایی که در این سایت ثبت نام کرده باشند استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: استقبال از بهار - شهرداری مشهد - استقبال - بهار - میلیون - قائم مقام - مشهد - متر مربع - پرورش - المان - شهرداری - مناسبت - افزایش - ستاد - زیباسازی شهر - مهدی یعقوبی - اصحاب رسانه - نقاشی - ترکیب - حاشیه شهر - نشست خبری - هزار - زیباسازی - مقام - شهر مشهد - اقدامات - برنامه - یعقوبی - 22 بهمن - حاشیه

آخرین اخبار سرویس:
تعطیلی جلسات ماه رمضان تهدیدی جدی برای سلامت معنوی جامعه است

مراسم انس با قرآن کریم با حضور رهبر انقلاب برگزار می شود

حرفهای دوپهلوی عباس سلیمی نمین در باره ابراز علاقه ضرغامی به چگوارا

ماه رمضان فرصتی برای کمک و همدردی با دیگران است

باید و نبایدهای روزه داری در روزهای کرونایی

فیروزی: توجه به معیشت مردم سبب دلگرمی و مشارکت بیشتر در انتخابات می شود

ثبت نام 7201نفر برای شورای اسلامی روستاهای کردستان

مردم نباید تاوان بی فکری مسئولان را بدهند

ثبت نام 7201نفر برای شورای اسلامی روستاهای کردستان

فرمان برگزاری زودهنگام انتخابات پارلمانی عراق امضا شد

تربیت دینی فرزندان نیازمند پالایش محیط خانه از مسائل ضدارزشی است

گزارش استهلال رمضان 1442

بی سر و سامانی های سپند امیرسلیمانی /عکس

فیروزی پوربادی: توجه به معیشت مردم سبب دلگرمی و مشارکت بیشتر در انتخابات می شود

هویت عامل اختلال در سیستم برق مجتمع غنی سازی نطنز شناسایی شد

واکنش یاسر هاشمی به خبر ازدواجش با یک شاهزاده خانم سعودی

مجلس 10 روز به دولت فرصت داد

9 اثر فرهنگی تاریخی کرمانشاه ثبت ملی شد

لغو مذاکرات وین خواسته اسراییل است/ نباید اختلافات داخلی را به سیاست خارجی وصل کنیم

راهداری زنجان 414 مورد تخلف را در کمیسیونهای مختلف بررسی کرد

صنایع مسؤلیت های اجتماعی خود را فراموش نکنند

فعالیّت های جهادی شعبانیه تا مشارکت فعال در مهرواره محله همدل کرمان

ارتش؛دفاع مقدس، خودباوری و خودکفایی

گام موثر مجلس برای عادلانه کردن نظام مالیاتی

بلوکه کردن اموال ایران موجب بی اعتمادی مردم از کره جنوبی شده است

کوچ اعضای ستاد ابراهیم رییسی به ستاد سعید جلیلی /آقای دیپلمات منتظر روشن شدن تکلیف برجام

پایبندی به فقه جواهری به معنای نفی ابتکار و توسعه فقه نیست

قالیباف، محاصره شد /تکرار یک رقابت اینبار در انتخابات ریاست جمهوری 1400

چرا کسانی که شاهد جرمهای حسن رعیت بودند و حرف نزدند، محاکمه نمی شوند؟

نامه ایران به آژانس اتمی درباره حمله خرابکارانه در تاسیسات نطنز

ماه رمضان؛ فرصت فقر زدایی و توانمند سازی اقتصادی

برنامه کاندیدای اقتصاددان انتخابات 1400 برای پرداخت یارانه

زارعی: چه کسی از اختلاف قیمت مرغ سود برده است؟/ بالا بودن منزلت کشاورز از وزیر کشاورزی

چهارشنبه اولین روز از ماه مبارک رمضان خواهد بود

انتخابات در زندگی فردی و اجتماعی همه مردم تاثیر مستقیم دارد

چرا دیگر هیچ چیز مثل گذشته نیست؟

رقبای قالیباف رهایش نمی کنند!

مگر نطنز بمباران شده!؟

طلاب و روحانیون برای تحقق تمدن اسلامی و به کمال رساندن انسان ها تلاش می کنند

آمار نهایی ثبت نامی های شورای روستایی مازندران به 16 هزار نفر رسید

انصارالله هرگونه تنش نظامی با شدت بیشتر پاسخ داده خواهد شد

سه رکن اصلی سیاست حرف قطعی چیست؟

پیگیری مشکلات اینترنت و آنتن دهی تلفن همراه روستاهای کرمانشاه

رهبر انقلاب یمن: جامعه بشری زیر سلطه آمریکایی و اسراییل نیازمند هدایت قرآنی است

بی سر و سامانی های سپند امیرسلیمانی /عکس

رییس جمهور عراق فرمان برگزاری انتخابات زودهنگام را صادر کرد

استخدام Android Developer در مهندسین مشاور بهبد فرادیس نقش جهان در اصفهان

ترتیل خوانی «نوای ملکوت» بوشهر بدون حضور مردم برگزار می شود

مردم نگران ثبت واحدهای مسکونی خود نباشند

مردم در جمهوری آذربایجان چگونه انتخاب می کنند؟

رمضان و ره توشه غیر مقبول دفتر تبلیغات

چهارشنبه اول ماه رمضان است

ارائه 5 خدمت ویژه به بازنشستگان کشوری در دفاتر پیشخوان

آخرین جزییات بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان در سال 1400

بیمه شدن یک میلیون کارگر با علیرضا محجوب/ بدون یک نماد امکان تشکیل اقلیت حامی کارگر وجود ندارد

جدید یا قدیم؛ این بار درباره قانون انتخابات ریاست جمهوری 1400

پلیکان؛ عقاب تیزپرواز آسمان اقتدار دفاعی/صدف2؛ شکارچی شناور های سطحی و زیرسطحی دشمن

شرایط روزه داری در مبتلایان دیابت

بشنوید | طبرسی: یا باید پشت سر هم منتظر موج کرونا باشیم یا محدودیت جدی ایجاد کنیم

بهترین روش دعوت مردم به نیکی چه روشی است؟

بیانیه پایانی گردهمایی روحانیون شیعه در آلمان، هلند و بلژیک

ساختار تحریمهای آمریکا، در هم تنیده و غیر قابل تفکیک است

چند و چونی در باب همه پرسی یا رفراندوم

جستجوی تمام جزییات و احکام روزه در یک کتاب

صداوسیما نباید وانمود کند که همه مشکلات اقتصادی جامعه گردن یک طیف سیاسی است/ رسانه ملی نباید جانب یک جناح سیاسی خاص را بگیرد/ عملکرد رسانه در تخریب افرادی که از مردم رای گرفته اند، موجب ناامیدی جامعه می شود

نمکی یک وزیر را به دلیل اعلام خطر درباره ورود کرونا به ایران بی سواد خوانده بود!

قمار احمقانه اسراییل در تحولات منطقه ای

توافق با چین خنثی کننده تحریم های حداکثری آمریکاست

افطاری های ساده بقاع متبرکه «بیرون بر» شد/ برای شب های قدر هنوز تصمیم نگرفته ایم

ترتیل صفحه 89 قرآن/ مهم ترین انگیزه جهاد+فیلم، متن و مفاهیم

یک اظهارنظر عجیب دیگر از اقتصاددان انقلابی !

تخته کار ماهر چرخکار ماهر وردست چرخکار کارگرساده

آن کسانی که ترور ها را انجام دادند، امروز آزادانه در کشور های غربی دارند حرکت می کنند

نیازمند خانم و آقا واسه کافه

اعطاءنمایندگی تولیدات مونوپل چمن مصنوعی

خاستگاه فقهی اختلاف نظر مراجع در اثبات رؤیت هلال

روایتی شیرین از زندگی آیت الله ابراهیم امینی از زبان خودشان/هدف ایشان از سفرهای بسیار چه بود؟/هسته مرکزی جامعه مدرسین چگونه تشکیل شد؟

دیدار قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی با عراقچی

حوضه محصولات دیجیتالی و هوش مصنوعی

استخدام ویزیتور و حسابدار

خیاط حرفه ای

تدوین کار حرفه ای آشنا به تدوین تبلیغاتی

کارشناس فروش

بسنده کردن به لغو تحریم های دوران ترامپ خلاف امنیت ملی است

افسونگری خانم بازیگر با غروب خورشید /عکس

استقلال سیاسی ووابستگی فرهنگی ما/مترجمان رامثل فلاسفه معرفی کردند

(ویدئو) روایتی تازه از حادثه نطنز؛ انفجار در 50 متری زیرزمین

توضیح احمد خمینی درباره عدمِ کاندیداتوری پدرش

سید حسن خمینی با توصیه رهبر انقلاب نامزد انتخابات نمی شود

استخدام نیروی خانم در کافی نت دفتر پیشخوان

نیروی تزریقات آقا

استخدام مسئول دفتر خانم در یک شرکت معتبر

استخدام فروشنده و منشی آقا و خانم

برش کار کابینت روشویی ( پی وی سی )

اموزش خیاطی به شرط استخدام

دفتر کار محدوده منطقه 6

آشنایی امام با میرزا جوادآقا ملکی چه تاثیری در رشد عرفانی ایشان داشت؟ ادیب یزدی پاسخ می دهد

نامه ظریف به گوترش درباره حادثه نطنز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

از دانستن رازهایی درباره زبان بدن غافل نشوید

پرورش 16 میلیون گل و نصب 1200 المان گل کاری برای استقبال از بهار در مشهد

پرورش 16 میلیون گل و نصب 1200 المان گل کاری برای استقبال از بهار در مشهد