موضوعات داغ: - تأمين اجتماعي - تامين اجتماعي - وام قرض الحسنه - ليگ قهرمانان آسيا - ليگ قهرمانان - مستمري بگيران - قهرمانان آسيا - فوتبال ايران - پرداخت وام قرض الحسنه - سازمان تأمين اجتماعي - جواديه الهيه - تورنمنت تايلند - مراد فتحي - مهلت ثبت نام - برخورد اتوبوس - من يونايتد - گاز ايران - منابع طبيعي و آبخيزداري - آتش زدن پرچم آمريكا - مطالعات قرآني - نخست وزير تيمور شرقي - رييس رژيم صهيونيستي - اميدها

مطالب مرتبط:
پوشش 24 هزار مستاجر توسط پوشش کمیته امداد خراسان رضوی
وجود بیش از 11 هزار یتیم تحت پوشش کمیته امداد خراسان رضوی
اولویت جدی کمیته امداد خراسان رضوی تهیه مسکن برای مددجویان است
تشریح اقدامات یکساله کمیته امداد خراسان رضوی
بیش از 1000 خانوار مددجوی کمیته امداد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 14 اسفند 1399 ساعت 00:302021-03-03سياسي

پوشش 24 هزار مستاجر توسط کمیته امداد خراسان رضوی


مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: حدود 24 هزار مستاجر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که از این تعداد 12 هزار خانواده در مشهد و مابقی در سایر مناطق و شهرستان های استان حضور دارند.

- ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: حدود 24 هزار مستاجر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که از این تعداد 12 هزار خانواده در مشهد و مابقی در سایر مناطق و شهرستان های استان حضور دارند.

حبیب الله آسوده امروز، 13 اسفند ماه، در نشست خبری که به مناسبت فرا رسیدن سال روز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و ایام هفته احسان و نیکوکاری، با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، با اشاره به اقدامات این نهاد طی یک سال اخیر و با توجه به شرایط سخت کرونایی اظهار کرد: کمیته امداد یکی از نهادهایی بود که در کنار سایر دستگاه ها به وظیفه خود که بر دو محور مردمی بودن و نهاد برخاسته از متن انقلاب و مهد لوای نظام ولایی استوار است، عمل کرد و وظیفه خود دانست که در کنار مردم باشد و به ندای مقام معظم رهبری پاسخ دهد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی بیان کرد: این در حالی است که ما از همان ابتدا که 13 رجب بود، پویش نذر سلامت را شروع کردیم که این پویش صرفا برای مددجویان تحت کمیته امداد نبود بلکه با شعار کمک به کارگران فصلی و سایر نیازمندانی که متاثر از کرونا بودند و تحت پوشش این نهاد نبودند را راه اندازی کردیم.

در حقیقت کمیته امداد در این راستا یک نگاه بخشی به این موضوع نداشت بلکه تمام افراد متاثر از کرونا را در حد توان و بضاعت خود در شعاع دید و مورد کمک قرار داد.

امیدواریم این کمک ها را که همچنان هم ادامه دارد، با عنایت و همکاری مردم داشته باشیم.

وی عنوان کرد: امروز این نهاد به 196 هزار خانواده خدمت رسانی می کند که از این تعداد، 169 هزار خانواده نیز طبق تبصره 14 معیشت بگیر هستند و حدود 27 هزار خانواده هم تک خدمتی و چندخدمتی هستند که 52 درصد از آن ها در مناطق روستایی و 48 درصد از آن ها نیز در مناطق شهری زندگی می کنند.

همچنین 59 درصد از این خانواده ها دارای سرپرست زن و 41 درصد آنان دارای سرپرست مرد هستند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی بیان کرد: در واقع کمیته امداد برای توانمندسازی یک مدل و الگو را طراحی کرده که طبق این مدل بناست مدل های مختلف خانواده ها را طبق نیازهای ابتدایی، لیستی و حمایتی پوشش دهد.

آسوده با اشاره به خدماتی که این نهاد در اختیار نیازمندان قرار می دهد، خاطرنشان کرد: در راستای ارائه خدمات هم خوشبختانه توانستیم بیش از 2500 جهیزیه را طی 11 ماه اخیر با کمک مردم و خیرین تهیه کنیم و به بیش از 9300 مورد در بحث اجاره مسکن کمک کردیم.

بیش از 6200 انشعاب نیز به صورت رایگان با کمک شرکت های آب، برق و گاز در اختیار خانواده ها قرار گرفت و طبق قانون مجلس و نیروهای مسلح، افرادی که تحت پوشش و دارای شرایط خاصی هستند، موضوع معافیت سربازی آن ها نیز انجام شد.

وی اظهار کرد: نزدیک به 8000 بیمه تامین اجتماعی داشتیم که در این راستا در ابتدای سال به 1021 خانواده در خصوص بحث تامین اجتماعی آن ها کمک کردیم و امروز این تعداد از تحت پوشش کمیته امداد خارج شده اند و مستمری بگیر تامین اجتماعی هستند و 6900 مورد هم به محض اینکه به شرایطی که باید برسند، برای آن ها این کار انجام خواهد شد که در حقیقت این امور در حوزه حمایتی ماست که سعی داشته ایم به آنان توجه داشته باشیم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی عنوان کرد: یکی از کارهایی که در دین نیز بر آن توصیه شده، قرض الحسنه است؛ این در حالی است که بیش از 21 هزار وام قرض الحسنه در حوزه های مختلف اشتغال، مسکن، فرهنگ، کارهای ضروری و وام های کارگشایی پرداخت شده که امسال نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است؛ به گونه ای که نزدیک به 200 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به نیازمندان در سطح استان پرداخت شده است.

آسوده بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و اینکه در حوزه مسکن قیمت ها چند برابر شده به تدریج خانه دار شدن برای نیازمندان و طبقات پایین و متوسط اقتصادی جامعه به یک آرزو و آرمان تبدیل می شود، اما باز هم با توجه به این شرایط، اقدامات ما در این حوزه متوقف نشد و حتی برنامه های خود را نسبت به سال گذشته نیز گسترده تر کردیم که البته در این مسیر نیز نقش موثر مردم را نباید نادیده انگاشت.

وی با بیان اینکه کمیته امداد روزی موفق است که فقر در استان و محله زندگی ما وجود نداشته باشد، اظهار کرد: کمیته امداد، امروزه به مردم نمی گوید که به ما پول بدهید بلکه می گوید که ما نیازمندان را به شما مردم و خیرین معرفی می کنیم و شما را در این مسیر یاری خواهیم کرد.

ما دنبال این نیستیم که حتما خودمان این کار را انجام دهیم.

با این وجود کمیته امداد حمایت کننده، بسیج کننده و متصدی ساماندهی مردم و منابع مردمی در راستای کاهش فقر است.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی خاطر نشان کرد: از این رو 4700 خدمت مسکن به خانواده ها داده شده که از این تعداد، 1900 مورد هم بحث احداث و خرید مسکن را داشتیم که این امور از ابتدای فروردین ماه تا اول اسفندماه جاری انجام شده و این تعداد مسکن یا تحویل داده شده و یا اینکه در حال احداث هستند و همچنین بیش از 2800 مورد هم در حال تعمیر و بهسازی است.

آسوده بیان کرد: حدود 24 هزار مستاجر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که از این تعداد 12 هزار خانواده در مشهد و مابقی نیز در سایر مناطق و شهرستان های استان حضور دارند.

در حقیقت در این راستا تلاش های زیادی صورت گرفته و اولین بار در مشهد و حاشیه شهر، شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی زمینی را به اندازه دو هکتار در شهرک شهید باهنر برای ساخت مسکن این خانواده ها واگذار کردند تا ما عملیات ساخت 1000 واحد را برای خانواده های تحت پوشش آغاز کنیم.

وی افزود: همچنین در کنار این امر با مشارکت بنیاد مسکن و کمک شهرداری در منطقه پنجتن زمینی در اختیار بنیاد مسکن و مجمع خیرین قرار گرفته که در این منطقه هم کار را شروع کرده ایم که این اقدام در 40 سال اخیر در مشهد بی سابقه بوده است.

در حقیقت ما این کار را با اولویت خانواده های ایتام شروع خواهیم کرد و امیدواریم که با شروع این اقدامات، مسیر برای موضوع زمین در مشهد باز شود، چرا که عمده مشکل مشهد زمین است و همچنین بتوانیم از طریق منابع بانکی و دستگاه هایی مانند بنیاد مسکن و خیرین این کار را انجام دهیم.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به صحبت هایی که در این خصوص انجام شده پیش بینی می شود که در سال آینده یکی از اولویت های جدی ما بحث مسکن خواهد بود.

علاوه بر این نیز مانور مشترکی را در ایام شهادت تا ولادت حضرت زهرا(س) تحت عنوان فرزندان ولایت برای تمام افرادی که هم پدر و هم مادر آن ها مرحوم شده اند راه اندازی کردیم که با توجه به بررسی هایی که صورت گرفت تعدادشان به 130 خانوار می رسد که تمام مشکلات آن ها اعم از معیشتی، تحصیلی، لوازم منزل و مسکن بررسی شد که بر همین اساس بناست تا اول مهر سال آینده مشکل مسکن این 130 خانواده حل شود.

همچنین علاوه بر این تعداد خانواده، 43 خانواده ای که بیش از سه یتیم دارند هم شناسایی شده که این ها هم در اولویت بحث مسکن قرار خواهند گرفت.

حوزه اشتغال آسوده، حوزه اشتغال را به عنوان قله توانمندسازی اقتصادی خانواده ها دانست و گفت: نزدیک به 400 میلیارد تومان اعتبار امسال ما در این حوزه بوده است که از این رقم 10 هزار و 400 مورد اشتغال، بیش از 2100 کاریابی و بیش از 17 هزار و 500 فرصت شغلی ایجاد شده که از این تعداد 12 هزار مورد به صورت مستقیم و 5000 مورد هم به صورت غیر مستقیم ثبت شده است که میانگین اجرای هر طرح اشتغال در سال 99 نیز 42 میلیون تومان بوده است.

از این رو می توان گفت که امسال 768 میلیارد تومان از محل درآمد خالص، 37 هزار طرح اشتغال بوده است.

وی اظهار کرد: همواره با توجه به اینکه امروزه در شرایط سختی به سر می بریم، از این رو سعی کردیم که در بحث خودکفایی این عزیزان نیز توجه بیشتری داشته باشیم، اما در عین حال نزدیک به 1670 طرح اشتغال خودکفا شده و از تحت پوشش کمیته امداد و نهادهای حمایتی خارج شده اند و از ابتدای سال تا کنون هم بیش از 124 هزار طرح اشتغال در کمیته امداد استان اجرا شده است.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: ما اگر بخواهیم مردمی کردن کمیته امداد را از این مفهوم، اجرایی کنیم بایستی نهادسازی می کردیم که این نهادسازی را در قالب مراکز نیکوکاری شکل دادیم.

به گونه ای که شاید پنج سالی می شود که مراکز نیکوکاری در سطح استان گسترده شده و تا کنون 489 مرکز نیکوکاری عمدتا با محوریت مساجد، امام جماعت و هیئت امنای محله تشکیل شده است که از این تعداد 91 مرکز در حوزه تخصصی مانند حوزه درمان، جهیزیه و مسائل فرهنگی، قرآن و دیگر موضوعات مختلف فعال شده است و 398 مورد هم حوزه عمومی محله است که بخشی از کار را نیز به این افراد محول می کنیم که خوشبختانه این افراد در راستای کمک به افراد، حمایت های فراوانی را داشته اند.

طرح اکرام و ایتام آسوده با تاکید بر اینکه حوزه ایتام و اکرام از اهمیت بسزایی برخوردار است و همه ما باید به این موضوع مهم توجه ویژه ای داشته باشیم، خاطرنشان کرد: هر سال که ایام ولادت امام علی(ع) فرا می رسد همه ما را متوجه این موضوع می کند.

این در حالی است که 11 هزار و 800 یتیم در استان داریم که خوشبختانه در بحث ایتام، یتیم بدون حامی نداریم و آن چیزی که امروزه در طرح اکرام به دنبال آن هستیم، این است که افراد در طرح ایتام شرکت داشته و می توانند در سامانه آنلاین ورود پیدا کرده و یک یتیم را برای خود انتخاب کنند.

وی عنوان کرد: همواره باید با توجه به شرایط سخت و تورمی که در جامعه حاکم است سرانه را افرایش دهیم و بنا داریم که این سرانه را که امروزه برای هر یتیم 300 هزار تومان است به 700 هزار تومان برسانیم.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: حدود دو ماه گذشته اولین سامانه 3128 را در کشور راه اندازی کردیم که در این سامانه هر روز از ساعت 7:30 صبح الی 16 این سامانه پاسخگوی مردم، مسئولین و خیرین در سطح استان است و تا کنون 4079 تماس در حوزه های مختلف مشارکت مردمی و سایر حوزه های تعریف شده در کمیته امداد داشته ایم.

البته گفتنی است که بخشی از این پاسخگویی ها به صورت مجازی و بخشی نیز به صورت حضوری صورت می گیرد و از ساعت 14 الی 16 در تمام ایام هفته مدیران امداد استان حضور دارند.

طرح اطعام آسوده عنوان کرد: موضوع اطعام هم یکی دیگر از اقدامات خوبی بود که امسال به شدت به این طرح نیاز بود و انجام شد و در سه مرحله اطعام مهدوی، علوی و حسینی از نیمه شعبان سال گذشته شروع شد که بالغ بر هشت میلیون پرس غذا را با مراکز نیکوکاری و هیئات مذهبی سطح استان تهیه کرده و در اختیار نیازمندان قرار دادیم.

وی افزود: در بحث قرارگاه مواسات هم طبق فرمایش مقام معظم رهبری، کمیته امداد در کنار سایر دستگاه ها مانند اداره اوقاف، آستان قدس، شهرداری، ائمه جمعه و سایر دستگاه های استان، حضور داشت و مردم را طی این مدت کمک کرد که در حقیقت چنین انسجامی را در هیچ جایی از استان نمی توان پیدا کرد که به نوعی قرار گیری این طرح در کنار طرح شهید سلیمانی به آسان تر شدن این شرایط برای اقشار آسیب پذیر کمک خواهد کرد.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: گفتنی است که بیش از یک میلیون و 400 بسته نیز توسط اعضای قرارگاه جمع آوری شد که همه این کمک ها با کمک و با تکیه بر مردم توزیع شد و در اختیار مردم قرار گرفت که علاوه بر این نیز سامانه خیر و احسان تحت عنوان سامانه سخا هم نزدیک به یک سال است که فعالیت می کند و افراد می توانند کمک های خود را از طریق این سامانه نیز انجام دهند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: کمیته امداد - خراسان رضوی - امداد - مدیر کل کمیته امداد - کمیته - خراسان - هزار - استان - مستاجر - رضوی - حبیب الله آسوده - شهرستان - خانواده - مدیر کل - سایر - پوشش - حضور - امام - اصحاب رسانه - مناطق - مردمی بودن - حبیب الله - دستگاه ها - شرایط سخت - نشست خبری - مدیر - نهاد - حدود - مشهد - کرونایی

آخرین اخبار سرویس:
محسن رضایی به نماینده رسانه ها در هیأت نظارت بر مطبوعات تسلیت گفت

پسری که با الگو قرار دادن پدر ممتاز شد

نباید یک لحظه از دشمن غافل شویم/ضرورت همگرایی در داخل کشور

تعهد مبنای پاسخگویی مسئولین باشد

گلایه‎های عجیب وزیر راه و شهرسازی/ کدام نهادها در ساخت مسکن ملی کارشکنی کردند؟

حضور اعضای نظام مهندسی یزد در سی سخت زلزله زده

لایحه رتبه بندی معلم دست نیافتی است

غنی سازی 60 درصد بر عزت و اقتدار کشور افزود

فرازی از سخنان مرحوم آیت الله فلسفی در مورد دلیل مستجاب نشدن دعا

عباسی: رییس انرژی اتمی اصرار داشت یک عنصر امنیتی رانده شده فعالیت کند / ترور فخر زاده هم حاصل گرای همین افراد بود

برتری مارکوس سویدر برای صدراعظمی آلمان

کشور با توجه به فناوری های نوین به توسعه پایدار دست می یابد

توضیح ظریف در مورد مذاکرات ایران با طالبان و واکنش وی به خروج آمریکا از افغانستان

برخی اعضای شورا و شهرداری آبادان با سهمیه پاکبان ها واکسن زدند

صالحی: لحظه ای می توانیم درصد غنی سازی را افزایش دهیم

کاندیدای غیراصلاح طلب معرفی نخواهیم کرد/از طرف نهاد اجماع ساز با مطهری صحبت نشده است

اهداکنندگان خون جریمه منع تردد شبانه نمی شوند

دعوت عراق از 75 سازمان و کشور عربی و خارجی برای نظارت بر انتخابات

واکنش قالیباف به پخش مستند لشکر زینبی

عباسی: صالحی در خصوص حضور افراد رانده شده در انرژی اتمی پاسخگو باشد

کرباسچی حمایتش از لاریجانی را تکذیب کرد

کرج نیازمند راه اندازی بیمارستان صحرایی است

شبهای رمضان با برنامه قرار سحر همراه اول

ماجرای جالب رفاقت شهاب حسینی و پژمان بازغی

افزایش 65 درصدی تخت های بیمارستان صحرایی آیت الله صدوقی اصفهان

پیامد مدیریت نادرست ستاد ملی کرونا گریبانگیر مردم شده است

ممنوعیت سفر های دریایی در موج چهارم کرونا

عملیات ترکیبی چندضلعی بایدن علیه ایران

واحدهای تملیکی استان لرستان تعیین تکلیف شوند

یزدی زاده: نهادی فراقوه ای باید مسئول تدوین و نظارت بر اجرای برنامه های توسعه شود

کارشکنی برخی از نهادها در اجرای طرح اقدام ملی مسکن

وزیر بهداشت: همه مشکلات با واکسن حل نمی شود!

سفرهای دریایی در موج چهارم کرونا ممنوع شد

بازتاب غنی سازی 60 درصدی اورانیوم ایران با سرعت 9 گرم در ساعت در رسانه های خارجی

ممنوعیت سفر های دریایی در موج چهارم کرونا

تشکیل قرارگاه تواصی دانشجویی در سطح دانشگاه های استان گلستان

واعظی: غنی سازی 60 درصدی پاسخ به مدعیان تعطیلی صنعت هسته ای کشور بعد از برجام است

همکاری کانون وکلای دادگستری و بیمه رازی

رییسی گزینه اول اصولگرایان و جبهه انقلاب است

تصاویر/ آغاز به کار طرح تبلیغی-جهادی انصار الحجّه در اهواز

شبهای رمضان با برنامه قرار سحر همراه اول

غنی سازی 60 درصد بر عزت و اقتدار کشور افزود

آن چه در مذاکرات می گذرد صادقانه به مردم گفته شود

ایجاد ثبات و امنیت اقتصادی و تأمین نیازهای معیشتی در اولویت است

تشییع پیکر مادر 2 شهید دفاع مقدس در تبریز

مدیریت نادرست ستاد ملی کرونا گریبانگیر مردم شده است

ارتش و سپاه اجازه نخواهند داد امنیت کم نظیر میهن اسلامی متزلزل شود

فرصت سازی بی نظیر برای نشر معارف الهی/ مقاله حضرت آیت الله صافی گلپایگانی- بخش دوم

واعظی: فناوری هسته ای صلح آمیز در ایران بومی شده

نخستین نشست قرارگاه فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه خوزستان برگزار شد

«طرح تبلیغی انصارالحجه» تکلیفی الهی بر عهده مبلغان خوزستانی

تولید 9 گرم در ساعت اورانیوم با غنای 60 درصد

وقف در زمینه علم و دانش موردتوجه جامعه باشد

بازتاب غنی سازی 60 درصدی اورانیوم ایران با سرعت 9 گرم در ساعت در رسانه های خارجی

ایران به اورانیوم با غنای 60 درصد رسید

واکنش یک حقوقدان به بحث ها در مورد مصادیق رجل سیاسی: احراز صلاحیت نامزدها به شدت تحت تاثیر منافع یک جریان خاص سیاسی است/ رجل ملی و سیاسی بودن به معنای داشتن سابقه مدیریتی نیست/ سید حسن خمینی به طور قطع رجل سیاسی و مذهبی است

انتصاب دبیرکارگروه شناسایی چالش ها و رفع موانع تولید

ممنوعیت سفرهای دریایی در موج چهارم کرونا

برگزاری نخستین رویداد ملی «افق روشن» در همدان/ تقویت رویکرد امیدآفرینی

کرباسچی حمایت از لاریجانی را «تکذیب» کرد/ این مسأله دروغ یا انحراف در گفته های من است

اولیانوف: رایزنی های کمیسیون مشترک برجام در وین ادامه دارد

مسؤولان نگذارند چرخ تولید از حرکت بایستد

اولیانوف: رایزنی های برجامی در وین امروز ادامه خواهند یافت

حاشیه های پر سروصدای خاکسپاری همسر ملکه انگلیس

واکنش واعظی به آغاز ‎غنی سازی 60 درصدی اورانیوم

مسئولان باید در مذاکرات یک صدا باشند

رسیدگی به مشکلات حقوقی 40 نفر از مراجعین در ملاقات مردمی رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی

433 بستری و 4 فوتی کرونایی در شبانه روز گذشته در استان بوشهر

افتتاح کانون بسیج هنرمندان در غرب شیراز

آن چه در مذاکرات می گذرد صادقانه به مردم گفته شود

فیلم/ مادر شهید سرلشگر محمد ناصری به فرزنده شهیدش پیوست

ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری «حضوری» است

صالحی: محصول60 درصدی که هم اکنون می گیریم حدود 9گرم در ساعت است

قطعا ملت ما با تلاش ، وحدت و اطاعت از رهبری با قدرت به راه خود ادامه خواهند داد

منشی خانم جهت دفتر وکالت

استخدام حسابدار آقا

نگاهی به وضعیت 4 کارخانه بزرگ که با مساعدت های قضایی به چرخه تولید و اشتغال بازگشتند

ممنوعیت سفرهای دریایی در موج چهارم کرونا

پیام تسلیت آیت الله علیدوست در پی درگذشت حاج علی فاضل لنکرانی

آمار ابتلای روزانه کرونا در قزوین از 1000 نفر گذشت

انفجار در سایت هسته ای محصول اتاق فکر آمریکا، اروپا و ارتجاع عرب بود

سوییس به آموزش حضوری باز می گردد

سرلشکر سلامی: وحدت ارتش و سپاه آرزو های دشمن را باطل ساخته است

واکنش واعظی به آغاز ‎غنی سازی 60 درصدی اورانیوم

یاسوج سردترین منطقه کهگیلویه و بویراحمد

آیین معارفه امام جمعه جدید شوشتر برگزار شد

حرکت کشور با خرابکاری در مراکز هسته ای متوقف نمی شود

نشست کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی درباره غنی سازی 60 درصدی ایران

تعطیلی هیئت ها و مساجد در ماه رمضان و برقراری سفرهای تفریحی به ترکیه!

فیلم | دعوت امام جمعه چالدران از جوانان برای ورود به حوزه علمیه

صالحی: محصول 60 درصدی که هم اکنون می گیریم حدود 9 گرم در ساعت است

ترفند جدید کلاه برداران با دعوت نامه کلاب هاوس

لطف هم محله ای ها بزرگترین سرمایه من

والدین فرزندان خود را به سمت دینداری تشویق کنند

قرارگاه تواصی دانشجویی برای تبیین گفتمان انتخابات 1400 در استان گلستان تشکیل شد

نمایشگاه مجازی طرح و نقش قالی در موزه فرش برگزار شد

رییس سازمان انرژی اتمی: در هر ساعت 9 گرم اورانیوم 60 درصد تولید می کنیم

تصاویر/ آیین معارفه امام جمعه جدید شهرستان شوشتر

هشدار درباره آغاز بکار شبکه اجتماعی کلاب هاوس با اهداف سیاسی و انتخاباتی در ایران/ عملیات ترکیبی چندضلعی بایدن علیه ایران

اقدامی عجیب در آبادان؛ مدیران شهرداری و اعضای شورا با سهمیه پاکبان ها واکسن کرونا تزریق کردند

پوشش 24 هزار مستاجر توسط کمیته امداد خراسان رضوی

پوشش 24 هزار مستاجر توسط کمیته امداد خراسان رضوی