مطالب مرتبط:
نسخه الکترونیک تامین اجتماعی از منظر قانونی
روزانه 6 هزار نسخه الکترونیک در کردستان صادر می شود
مراکز درمانی هرمزگان به سامانه نسخه نویسی تامین اجتماعی دسترسی دارند
نسخه الکترونیک تامین اجتماعی از منظر قانونی
نسخه نویسی الکترونیکی؛ آرمانی مطابق ملزومات این عصر
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 16:252021-03-03سياسي

هیچ نکته منفی در نسخه نویسی الکترونیک وجود ندارد


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، به نقل از روابط عمومی پایگاه خبری سازمان تامین اجتماعی، داود مددی از مدیران عامل اسبق سازمان تأمین اجتماعی است که از آذر 84 تا تیر 86 مدیریت سازمان تأمین اجتماعی را برعهده داشته است.

- "، به نقل از روابط عمومی پایگاه خبری سازمان تامین اجتماعی، داود مددی از مدیران عامل اسبق سازمان تأمین اجتماعی است که از آذر 84 تا تیر 86 مدیریت سازمان تأمین اجتماعی را برعهده داشته است.

برای بررسی برنامه های در دست اقدام سازمان تأمین اجتماعی و مقایسه شرایط فعلی این سازمان با دوران مدیریت مهندس مددی به دفتر او رفتیم و در فضایی دوستانه ساعتی به گفتگو نشستیم.

مددی از تلاش های خود برای ایجاد تحول در سازمان تأمین اجتماعی و ارتقاء حوزه فناوری اطلاعات این سازمان سخن گفت و خاطرات دوره مدیریت نزدیک به دو ساله خود را بازگو کرد.

او معتقد است که همدلی و همراهی بدنه مدیریتی و اجرایی مهمترین امر برای پیشبرد برنامه های مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی است.

وی در دوره مدیریت بر سازمان تأمین اجتماعی اقداماتی را برای حذف دفترچه ارائه کارت هوشمند سلامت شروع کرده است که به دلیل کوتاه بودن دوره مدیریتی و همچنین عدم آمادگی پزشکان برای استفاده از ابزارهای نوین موفق به تکمیل این برنامه نشده و امیدوار است که آقای سالاری در تحقق این آرزوی دیرینه خانواده بزرگ تأمین اجتماعی موفق شود.

یکی از مواردی که در دوران مدیریت بر سازمان تأمین اجتماعی مورد توجه شما بوده و درباره آن بسیار صحبت کرده اید موضوع حق الناس بودن منابع این سازمان است که موجب تفاوت و تمایز آن با سایر نهادهاست.

درباره این تمایز بیشتر توضیح دهید و بفرمایید که مدیریت بر سازمانی که منابع آن حق الناس است با مدیریت بر ارگانی که متعلق به بیت المال است، چه تفاوتی باید داشته باشد؟برای من توفیقی بود که نزدیک 2 سال در سازمان تأمین اجتماعی در خدمت اقشار خدوم و مولد جامعه بودم و دورانی فراموش نشدنی در این سازمان داشتم.

تأمین اجتماعی نهادی عمومی و غیردولتی است.

وظیفه دولت نظارت بر این سازمان است تا به درستی فعالیت کند و منابعی که در اختیار دارد را در مسیری که قانون معین کرده است، هزینه کند.

بیت المال شامل اموال دولت است که از عموم مردم دریافت شده است که ممکن است از مالیات و عوارض باشد و یا از منابع عمومی کشور همچون انفال به دست بیاید.

اینها متعلق به عموم مردم است و دولت نیز مکلف است که برای عموم مردم، برای امنیت کشور، بهداشت و آموزش و نیازهای همگانی هزینه کند اما درباره حق الناس تفاوت هایی وجود دارد.

در حق الناس افراد خاصی پولی در اختیار یک نهاد عمومی غیردولتی گذاشته اند و این پول باید در راستای خواست آن افراد و تعهدی که به این افراد داده شده است هزینه شود.

نمی توان پولی که به عنوان حق بیمه از مردم دریافت شده است را در مسیری غیر از ارائه خدمات مقرر در قانون تأمین اجتماعی به جامعه تحت پوشش هزینه کرد.

حتی در خدمات عام المنفعه و امور خیریه نیز نمی توانیم این منابع را هزینه کنیم و این منابع را حتی خارج از چارچوب تعهدات قانونی برای جامعه بیمه شدگان تأمین اجتماعی نیز نباید هزینه کنیم.

مدیریت منابع و مصارف سازمان تأمین اجتماعی به نحوی است که حق بیمه ای را از کارگر و کارفرما و بخش اندکی نیز از دولت دریافت می کند و تعهدات مشخصی نیز در قبال جامعه تحت پوشش دارد.

اما در ادوار مختلف قانون گذاران و تصمیم گیران کشور تخفیف هایی را برای بیمه شدگان و کارفرمایان لحاظ کرده اند و هزینه این تخفیف ها را بر عهده دولت قرار داده اند.

مثل تخفیف حق بیمه کارفرمایی کارگاه های زیر 5 نفر، رانندگان و سایر اقشار.

آیا این نوع تخفیف ها به حق الناس بودن منابع تأمین اجتماعی خدشه وارد نمی کند؟اساس فعالیت تأمین اجتماعی در همه جای دنیا بر اساس محاسبات بیمه ای است.

و هرنوع تصمیم گیری برای این سازمان نباید موجب برهم زدن محاسبات بیمه ای باشد.

هر جا که مجلس قانونی را تصویب کرده، منابع مالی آن را نیز معین کرده است اما در مواقعی دولت این قوانین را اجرا نکرده و با این روند به نوعی تعرض به حقوق دیگران صورت گرفته است و ما در سایر عرصه های اقتصادی کشور نیز چنین مسائلی را شاهدیم.

اینکه قانون مزایایی را برای برخی از اقشار بیمه شدگان لحاظ کرده است و پرداخت آن را بر عهده دولت گذاشته، به لحاظ قانونی روند صحیحی است و ایرادی بر آن وارد نیست اما مشکل اینجا است که منابع آن از سوی دولت پرداخت نشده است.

درباره بسیاری از تصمیمات و اقداماتی که دولت انجام می دهد چنین روندی وجود دارد اما درباره تأمین اجتماعی تفاوت در این است که تعرض به حقوق افراد مشخصی صورت می گیرد وحق الناس در معرض تعرض قرار می گیرد که موضوع بسیار مهمی است و باید درباره این حوزه با حساسیت ویژه ای عمل شود و جلوی اینگونه تعرض ها گرفته شود.

راه برون رفت از این وضعیت این است که دولت بخشی از تعهدات خود در قبال تأمین اجتماعی را انجام دهد و از سوی دیگر همزمان بخشی از عوامل ایجاد کننده بدهی برای دولت نیز تعدیل شود تا روند فزاینده افزایش بدهی دولت به تأمین اجتماعی کاهش یابد.

تأمین اجتماعی در کشور ما اجباری است و هر کسی در این کشور شاغل است باید بیمه پردازی او انجام شود و بیمه اجباری در بسیاری کشورها وجود دارد و این اصلی پذیرفته شده است و با معیارهای شرعی ما نیز کاملا سازگار است.

باید ترتیبات اجرایی و عملیاتی لازم اتخاذ شود تا حقوق کارگران زحمت کش جامعه رعایت شود و این کارگران از حق تأمین اجتماعی برخوردار باشند و سازمان تأمین اجتماعی باید این کار را رسالت خود بداند.

مشاغل سخت و زیان آور یکی از مواردی است که این مسائل در آن به خوبی مشخص است.

کارگری که در محیط سخت و زیان آور و خطرناک همچون معادن و جاهای این چنینی کار می کنند قطعا باید مزایای خاصی نیز داشته باشند اما هزینه مربوط به این مزایا را باید کسانی پرداخت کنند که از کار آن کارگر منتفع شده اند به عبارتی کارفرما، دولت و جامعه باید این هزینه را بپردازند اما درحال حاضر شرایط به گونه ای شده است که هزینه مزایای مربوط به کارگران مشاغل سخت و زیان آور از منابع سایر کارگران پرداخت می شود و این وضعیت با عدالت و اصول بیمه گری مغایرت دارد و باید به صورت عادلانه ای اصلاح شود.

یکی از برنامه های شما در زمان مدیریت بر تأمین اجتماعی جایگزین کردن کارت هوشمند سلامت به جای دفترچه بوده است.

درحال حاضر حذف دفترچه و استفاده از سامانه نسخه الکترونیک از پروژه های بسیار مهم سازمان است که مدیریت فعلی سازمان با جدیت آن را دنبال می کنند و با سایر نهادها نیز برای پیشبرد این پروژه درحال همکاری هستند.

این برنامه را چگونه ارزیابی می کند و درباره آن چه دیدگاهی دارید؟باید بپذیریم که در عصر الکترونیک قرار داریم و باید ملزومات این عصر را نیز بپذیریم.

در این عصر دستگاه های دولتی حق ندارند که مردم را برای دریافت خدمات به جای دیگری ارجاع دهند و باید تبادل اطلاعات در بین دستگاه ها به آسانی انجام شود.

حرکت به سمت دولت الکترونیک و سازمان های الکترونیک امری ضروری و بدیهی است که باید در کشور مورد توجه قرار گیرد و سازمان تأمین اجتماعی نیز باید در این مسیر گام بردارد.

نخستین اقدامی که ما در سازمان تأمین اجتماعی در راستای تحقق دولت الکترونیک شروع کردیم، مربوط به دفترچه ها بود.

در آن زمان وضعیت نسخه تأمین اجتماعی به گونه ای بود که بعد از تجویز نسخه توسط پزشک به فاصله دو روز باید در داروخانه دریافت می شد و اگر بیش از دو روز از تجویز گذشته بود، باید بیمار مجددا به پزشک مراجعه می کرد و نسخه جدید دریافت می کرد.

ما در ابتدا برای تغییر این وضعیت مشکلات زیادی داشتیم و برای اینکه به بدنه تأمین اجتماعی این موضوع را اثبات کنیم که این فرآیند به زیان سازمان و به زیان مخاطبان و بیمه شدگان است زمان زیادی صرف کردیم و با مقاومت هایی نیز مواجه شدیم تا در نهایت این مدت را افزایش دادیم.

برای صدور دفترچه نیز بسیار مشکل بود و باید مردم چند بار به شعب مراجعه می کردند و ما برای همه شعب پرینتر تهیه کردیم تا سرعت کار افزایش یابد و زمان دریافت دفترچه را بسیار کوتاه کردیم.

در نهایت برای اینکه رضایتمندی مرم را بالا ببریم و مشکلات را برطرف کنیم در سال 85 با حوزه فناوریهای ریاست جمهوری صحبت کردیم و با توجه به شرایط داخلی سازمان که مقاومت زیادی وجود داشت، از نیروهای آنجا کمک گرفتیم و ما پایلوت این کار را شروع کردیم و کارتهای سلامت را ایجاد کردیم که سوابق پزشکی افراد در این کارتها ذخیره سازی می شد.

قرار بود که در یکی از استانهای قم یا سمنان پایلوت شود که این کار انجام نشد و عمر خدمتی ما در تأمین اجتماعی به پایان رسید.

اگر چند ماه دیگر فرصت کار در سازمان تأمین اجتماعی برای من وجود داشت پایلوت را نیز انجام می دادیم.

در آن زمان موانع و مشکلاتی بر سر راه پیاده سازی این طرح داشتیم.

موضوع سخت افزاری موضوع در آن زمان خیلی مهم بود و باید پزشکان به جای نوشتن دارو در نسخه از ابزارهای الکترونیک استفاده می کردند که در این رابطه مقاومت هایی وجود داشت.

علاوه بر نیاز به سرمایه گذاری که توسط سازمان تأمین اجتماعی قابل انجام بود اما پزشکان آمادگی این کار را در آن زمان نداشتند و احتمالا امروزه آمادگی بیشتری دارند.

در آن زمان متداول بود که پزشکان با دستخط مخصوص به خود که توسط سایر افراد قابل تشخیص نیست دارو را در نسخه ها می نوشتند و نسخه خوان هایی در داروخانه ها بودند که فقط آنها خط پزشکان را تشخیص می دادند و پزشکان معمولا دوسه حرف اول هر دارو را می نوشتند و بقیه را خط می کشیدند.

ما برای اینکه پزشکان به راحتی بتوانند از سیستمی که در آن زمان ایجاد شده بود استفاده کنند، این امکان را فراهم کرده بودیم که اگر پزشک حروف اول دارو را از طریق کیبورد وارد می کرد نام کامل دارو را مشاهده می کرد و می توانست تجویز را به راحتی انجام دهد.

پیش بینی شده بود که از مطب پزشک داروخانه مورد نظر برای نسخه پیچی انتخاب شود و تا زمانی که بیمار به داروخانه برسد، نسخه او آماده تحویل باشد و نیازی به معطل شدن بیمار در داروخانه نباشد.

البته بعد از رفتن ما از تامین اجتماعی این برنامه ها نیز متوقف شد.

من از آقای دکتر سالاری تشکر می کنم که واقعا بر اجرای این برنامه تأکید دارند در این زمان نیز با وجود تأخیر چند باره احتمالا این برنامه با فشار خود آقای سالاری درحال اجرا باشد و من از ایشان تشکر می کنم.

به نظر من این یک کار الزامی است که باید انجام شود و اگر تأمین اجتماعی در این کار موفق شود و این کار را به شایستگی انجام دهد، هزینه های اداری این سازمان کاهش خواهد یافت.

مورد منفی در این برنامه وجود ندارد و این کار یک الزام است و در صورت استفاده از کارت ملی باید فکری هم برای حفظ سوابق پزشکی افراد صورت گیرد و پرونده پزشکی افراد را نگهداری کرد تا پزشک در زمان معاینه و تجویز دارو از سوابق بیمار آگاه باشد.

هزینه های پزشکی ما بسیار زیاد است و اگر تأمین اجتماعی این برنامه را اجرا کند، در هزینه های پزشکی صرفه جویی خواهد شد.

داروهای اضافه زیادی در کشور مصرف می شود و علاوه بر عوارض منفی که دارد هزینه آن نیز بر تأمین اجتماعی تحمیل می شود و در خانه همه مردم داروهای تاریخ گذشته و مصرف نشده وجود دارد که هزینه آن توسط تأمین اجتماعی پرداخت شده است.

یکی دیگر از اقدامات شما در زمان مدیریت در تأمین اجتماعی ایجاد دیتا سنتر برای تأمین اجتماعی بوده است که برای این کار تلاش هایی داشته اید.

در آن زمان شعب تأمین اجتماعی حالت جزیره ای داشته اند و ارتباط بین شعب به درستی وجود نداشته است و تبادل اطلاعات بین شعب به صورت مکاتبه فیزیکی بوده است و دیتا سنتر زمینه ساز تجمیع اطلاعات بیمه شدگان و تبادل اطلاعات را ایجاد کرده است.

در دوره مدیریت شما برای توسعه خدمات الکترونیکی چه اقدامی صورت گرفت و برای شرایط امروز سازمان چه پیشنهادی برای مدیران و کارکنان دارید؟توسعه خدمات الکترونیک جزء آرمان های ما بود.

جرقه اولیه این وضعیت در ذهن من اینگونه شکل گرفت که در روزهای اول شروع به کار در تأمین اجتماعی نامه ای دریافت کردیم که درخواست شده بود که 100 هزار متر مربع انبار برای سازمان احداث شود و ما سوال کردیم که این فضا را برای چه نیاز دارند و گفتند که برای نگهداری پرونده های گذشته به این فضا نیاز داریم و ظرفیت بایگانی های ادارات تکمیل شده است.

من بازدیدی از یکی از شعب شرق تهران انجام دادم و دیدم که هر فردی در این شعبه یک پرونده قطور دارد که در این پرونده ها کپی ها و اوراق اضافه فراوان و بدون دلیلی وجود داشت.

ما اعلام کردیم که حق گرفتن کپی بی دلیل از مردم را ندارید ولی متاسفانه این رویه الان هم در شعب تأمین اجتماعی وجود دارد.

خود من بعد از تأمین اجتماعی در منطقه آزاد کیش مسئولیت داشتم و وقتی از آنجا برگشتم و برای دریافت دفترچه تأمین اجتماعی اقدام کردم، از من کپی شناسنامه و چند مدرک دیگر را گرفتند.

جا انداختن این مسائل در سازمان تأمین اجتماعی سخت است و امیدوارم خدا به آقای سالاری و به کسانی که در این مسیر حرکت می کنند قوت بدهد.

از همکاران سابق عزیزم در سازمان تأمین اجتماعی نیز خواهش می کنم که مقاومت را کنار بگذارند و فرزند زمان خویشتن باشند و با علم روز و نیازهای روز جامعه همراه باشند و بر تداوم رویه های قدیمی اصرار نکنند.

ما در آن زمان تعدادی از اوراق پرونده ها که مورد نیاز است را اسکن کردیم و اوراق اضافه و غیرضروری را کنار گذاشتیم و این آغاز فرآیند کاری ما در حوزه خدمات الکترونیک بود و زمینه هایی فراهم کردیم که سوابق افراد در آخرین شعبه محل بیمه پردازی به صورت اتوماتیک تجمیع شود.

در آن زمان افراد باید در زمان بازنشستگی پرونده های خود را از شعب مختلف به صورت دستی جمع آوری می کردند که کار بسیار سختی بود و در مواردی سوابق افراد حذف و اضافه می شد و کارها با دقت کافی انجام نمی شد.

یکی از کارهای ما این بود که این روند را شروع کردیم.

در آن زمان اسکن و سبک سازی پرونده ها صورت گرفت و ما مجبور نشدیم که 100 هزار متر انبار جدید بسازیم.

ما بحث روان سازی را نیز در تأمین اجتماعی با جدیت دنبال کردیم و من در دوران مأموریت در تأمین اجتماعی هر ماه 3 موضوع روان سازی را پیگیری کردم و با توجه به شرایط آن زمان سازمان فکر می کنم که کارنامه خوبی است و اگر آن کارها ادامه پیدا می کرد معتقدم که خیلی زودتر از امروز به تأمین اجتماعی الکترونیک می رسیدیم.

ما در آن زمان پایه این کار را گذاشتیم اما در ادوار بعد فراز و فرودهایی اتفاق افتاد و در نهایت تحقق این موضوع با تأخیر صورت گرفته است و امیدوارم آقای سالاری بتوانند این برنامه را محقق کنند و یادگاری از خودشان در تأمین اجتماعی به جا بگذارند.

یکی دیگر از اقدامات شما در زمان مدیریت بر سازمان اصلاح ساختار سازمانی است و شما ساختار تشکیلاتی شعب تأمین اجتماعی را اصلاح کردید.

در ماه های گذشته نیز اصلاح ساختار در سازمان تأمین اجتماعی درحال انجام است و ابتدا ساختار تشکیلاتی ستاد و سپس ساختار تشکیلاتی ادارات کل و مدیریت درمان استانها اصلاح شده است.

در دوره مدیریت بر تأمین اجتماعی چطور شد که به فکر اصلاح ساختار افتادید و درباره اصلاح ساختار اخیر سازمان نیز نظر خود را بفرمایید.

ما برای ایجاد تحول اساسی در سازمان تأمین اجتماعی تلاش کردیم که دانش محوری را در مدیران و کارکنان تقویت کنیم.

برای آشنایی بیشتر مدیران تأمین اجتماعی با نظام مدیریتی روز اقداماتی صورت گرفت و اهداف و مأموریت های سازمان باید بازتعریف و برجسته می شد.

قطعا سازمان تأمین اجتماعی از قبل هم دارای اهداف و مأموریت بوده است اما اینها در اذهان کارکنان و به ویژه مدیران سازمان باید برجسته سازی می شد تا همه پرسنل با اهداف و مأموریت های سازمان آشنا باشند.

ما جلسات و کلاس هایی برای مدیران برگزار کردیم و اقداماتی که در آن زمان انجام دادیم برای خود من هم آموزنده و مفید بود.

اگر آن روندها ادامه پیدا می کرد معتقدم که شرایط سازمان تأمین اجتماعی متفاوت با امروز بود و بسیاری از مشکلات فعلی سازمان قطعا وجود نداشت و وضعیت بسیار بهتری را در این سازمان شاهد می بودیم.

ما اصلاح ساختار را در چنین بستری شروع کردیم و در همان زمان دفاتر کارگزاری های تأمین اجتماعی را فعال کردیم و برای سبک سازی شعب از تجمع ارباب رجوع و سوق دادن بخشی از کارها به کارگزاری ها ما اصلاح ساختار شعب را انجام دادیم.

در همان زمان ما پرداخت حقوق بازنشستگان را در طول ماه انجام دادیم تا ازدحام مردم در بانک ها جلوگیری و صف ها برچیده شد.

ما اصلاح ساختار را در شعب تأمین اجتماعی انجام دادیم تا سرعت خدمت رسانی به مردم افزایش یابد و امروز هم با توجه به نیازها و شرایط متفاوت تصمیم گرفته شده است که اصلاح ساختار از بالا شروع شود و ابتدا تشکیلات ستاد و ادارت کل و مدیریت درمان اصلاح شده است که در هر صورت اقدام خوبی است.

البته اصلاح ساختار تشکیلاتی کار لازمی است و باید متناسب با شرایط روز اصلاح شود و باید با نگاه فرآیندی در ادوار کوتاه این اصلاحات انجام شود و ساختار سازمانی متناسب با بهره برداری از خدمات الکترونیک اصلاح و به روز شود.

سازمان باید توان ترمیم و به روز رسانی سریع در زمان کوتاه را داشته باشد.

متناسب سازی حقوق بازنشستگان بعد از چندسال انجام شده است و با وجود برخی انتقاداتی که درباره تفاوت حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با بازنشستگان کشوری وجود دارد اما نفس این کار که موجب افزایش قابل توجه حقوق بازنشستگان شده است، اقدام مهمی است.

نظر شما درباره این اقدام سازمان تأمین اجتماعی چیست؟متناسب سازی حقوق بازنشستگان به این معنی است که کسی که در زمان بازنشستگی حقوقی برای او تعیین شده است، با گذشت زمان نباید حقوق او کاهش یابد و قدرت خرید بازنشستگان باید حفظ شود.

متناسب سازی حقوق بازنشستگان امر عادلانه ای است که انجام شده است.

همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین هم در مواقعی مطرح می شود و در این طرح تأمین منابع برعهده دولت قرار گرفته است که موضوع خطرناکی است و دولت توان تأمین منابع آن را نخواهد داشت.

تأمین اجتماعی نیز منابع لازم را برای این کار ندارد و در نهایت چنین طرحی منجر به استقراض دولت از بانک مرکزی و ایجاد تورم در جامعه خواهد شد که به نظر من اقدام مثبتی نیست.

تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان و ناتوانی سازمان های بیمه گر در ایفای تعهدات در قبال جامعه تحت پوشش موضوع بسیار مهمی است و نباید نسبت به آن بی تفاوت بود.

این وضعیت در سنوات گذشته در کشورهای اروپایی اتفاق افتاده و تبعات اجتماعی و سیاسی بسیار گسترده ای داشته است.

در آمریکای لاتین نیز این مشکلات منجر به سقوط دولتها شده است.

متناسب سازی حقوق بازنشستگان باید به صورت منطقی و به دور از امور تبلیغاتی باشد و به گونه ای انجام شود که سازمان تأمین اجتماعی در بلند مدت امکان و توان ایفای تعهدات به جامعه تحت پوشش را داشته باشد.

درباره ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی با توجه به اینکه شما مدتی سرپرست وزارت رفاه و تأمین اجتماعی بوده اید و همچنین مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بوده اید چه دیدگاهی دارید؟ آیا باید وزارت رفاه و تأمین اجتماعی مجددا احیا شود یا اینکه دیدگاه دیگری دارید؟من به ساختار آن زمان وزارت رفاه و تأمین اجتماعی ایراد داشتم و به نظر من آن ساختار سازمان تأمین اجتماعی را از یک نهاد عمومی غیردولتی به یک نهاد کاملا دولتی تبدیل کرده بود.

قبل از آن شورای عالی تأمین اجتماعی وجود داشت که نمایندگان بخش خصوصی در آن بودند اما ساختار آن زمان بخش دولتی را تقویت کرده و نقش شورای عالی تأمین اجتماعی کم رنگ شده بود و الان نیز به هیأت امنا تبدیل شده است.

موضوع مثبتی که در آن زمان وجود داشت چابکی مدیریت سازمان تأمین اجتماعی بود.

هیأت مدیره 3 نفر بودند و خود آنها نیز در بخش اجرایی سازمان دخیل بودند و مدیرعامل رییس هیأت مدیره بود.

یک عضو درمانی در هیأت مدیره داشتیم که خود او معاون درمان مدیرعامل بود و یک عضو بیمه ای داشتیم که مسئولیت بخش درآمد را داشت و رییس هیأت مدیره هم مدیرعامل بود.

تصمیمات راحت گرفته می شد.

الان اعضای هیأت مدیره به 5 نفر رسیده است و آنها هم حق تصدی مسئولیت دربخش اجرایی سازمان ندارند و مدیرعامل نیز حق تصمیم گیری ندارد و باید مجری تصمیمات هیأت مدیره باشد و این فرآیند تصمیم گیری ها را دچار معضل می کند.

باید به سمت چابک سازی برویم و این وضعیت برای تأمین اجتماعی مناسب نیست و باید تغییری انجام شود.

اینکه تأمین اجتماعی در مجموعه کدام وزارت خانه باشد اهمیت زیادی ندارد اما آن وزارت خانه باید بفهمد که نباید در امور تأمین اجتماعی نباید خیلی امر و نهی داشته باشد و امر و نهی در این سازمان باید در قالب شورای عالی تأمین اجتماعی باشد.

استقلال تأمین اجتماعی باید به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی باید همواره محترم شمرده شود.

مهمترین اقدام شما در سازمان چه بوده است و اگر عمر مدیریت شما تداوم داشت چه کاری انجام می دادید؟من از بیمه شدگان و جامعه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی پوزش می طلبم که ممکن است در مدیریت این سازمان در آن دوران کاستی هایی وجود داشته باشد.

زمان فعالیت ما و البته عمر ما محدود است و باید از همه کسانی که ماموریت داشتیم که خادم آنها باشیم حلالیت می طلبیم.

کارهای ما قطعا بی عیب نبوده است اما فکر می کنم که عمدی در خطاهای احتمالی وجود نداشته است.

من کاری متناسب با شأن و جایگاه این ملت بزرگ انجام نداده ام اما آرمان هایی داشته ام که در راس آن اینکه تأمین اجتماعی سازمانی خدمت گذار به مردم باشد و همه کارکنان تأمین اجتماعی به خدمت در این سازمان افتخار کنند.

من برای تحقق این هدف تلاش کردم و آرزوی من این است که کارکنان تأمین اجتماعی به گفته های مردم اعتماد کنند و اصل را بر صداقت و راستگویی قرار دهند.


کلید واژه ها: سازمان تأمین اجتماعی - تأمین اجتماعی - سازمان - اجتماعی - مدیریت - روابط عمومی - پایگاه خبری - نسخه نویسی الکترونیک - مددی - فناوری اطلاعات - مدیران - پایگاه - دوره مدیریت - حوزه فناوری - روابط - تامین - عمومی - نسخه نویسی - الکترونیک - عامل - خبری - خبرگزاری - اطلاعات - اقتصادی - دوستانه - برنامه - همراهی - مقایسه - فناوری - خاطرات

آخرین اخبار سرویس:
شورای فرهنگ عمومی و گل گهر تفاهم نامه امضا کردند

صفایی: غنی سازی 60 درصد نشان داد که ایران در مسیر قدرتمندتر شدن است

250معلم نمونه گچساران تجلیل می شوند

انتقاد امام جمعه لواسان از «تبعیض» در برخورد با ساخت و سازغیرمجاز

سفر قریشی به تهران حامل چه پیامی بود؟

سردار پاکپور شهادت «حاج عثمان جهانی» و همرزمش را تبریک و تسلیت گفت

جزییات طرح تشکیل 2 وزارتخانه جدید در مجلس

خبر فوری | حقوق باز نشستکان تامین اجتماعی همسان سازی می شود + جزییات

واکنش یک نماینده مجلس به حضور یا عدم حضور رییس قوه قضاییه و رییس قوه مقننه در انتخابات 1400

استفتا از رهبر انقلاب درباره استفاده از اسپری تنفسی هنگام روزه

آمریکا در 42 سال اخیر روز به روز ضعیف تر شده/قدرت نیروهای مسلح مثال زدنی است

جولان کرونا در بهارستان

واکنش محمد هاشمی به برنامه سازی صداوسیما علیه ظریف و تیم مذاکره کنند

نام خدیجه(س)، بیان یک دنیا عظمت و استقامت در راه هدف است

سوال نماینده تهران از «شریعتمداری» درباره حذف شتابزده دفترچه های تامین اجتماعی

اقدام ویژه دستگاه قضایی برای ساماندهی معتادین متجاهر در بندرعباس

ویدئو/ اشاره به سن بلوغ پسران در سریال «منم دوستت دارم»

نماهنگ زیبای یارب تقبل رجالنا حاج مهدی رسولی+ فیلم

آغاز ثبت نام چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در چهارمحال و بختیاری

تاکید امام جمعه شهرکرد بر رسیدگی به موضوع آب در فضایی آرام

تکمیل پروژه های بالای 80 درصد پیشرفت در قزوین

لاریجانی کانال تلگرام و توییتر ندارد

تخلف دستگاه های اجرایی در زمینه واکسیناسیون گزارش داده می شود

معرفی ویژه برنامه های زندان های لرستان در ماه رمضان

توزیع 8000پرس غذای گرم در بین نیازمندان تربت حیدریه

ترتیل جزء دهم قرآن با قرائت استاد شاطری

جزییات بیشتر از افزایش حقوق سربازان

باند بزرگ قمار در مشهد شناسایی و متلاشی شد

شکست کودتای آمریکایی طبس از عنایات غیبی پروردگار بود

گفت وگو با قاضی صادر کننده احکام جایگزین حبس: عدم آشنا بودن نهاد های پذیرنده از ظرفیت مجازات های جایگزین حبس/ تهیه تبلت و یا گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند جایگزین زندان شد

یک اصلاح طلب دیگر احساس تکلیف کرد/ دهقان با شعار «من دهقان فداکارم» آمد

انتقاد مدیر خانه مطبوعات از نامه قالیباف برای منع انتشار آگهی مزایده و مناقصه در مطبوعات

دعای روز دهم ماه مبارک رمضان + صوت، متن و ترجمه

یک نماینده مجلس خواستار مصادره اموال روحانی، ظریف، عراقچی و سایر مذاکره کننده گان شد!

مسؤولان کشاورزی حضور میدانی برای حل مشکلات کشاورزان داشته باشند

شروط محسن هاشمی برای حضور احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری

قالیباف: اگر سپاه نبود، کشور هم نبود

شروط محسن هاشمی برای نامزدی در انتخابات

ننه گیلانی کیست؟ + ماجرای سو استفاده

ببینید: عکس جالب نوید محمدزاده در کنار دوستانش

انتقاد از اقدام غیرقانونی دولت در اصلاح نرخ گندم

ششم خرداد ماه اسامی نهایی داوطلبان انتخابات شوراها اعلام می شود

غنی سازی 60 درصد نشان از قدرت علمی کشور دارد

ماجرای به هم ریختن معادلات در بزرگترین کنفرانس خبری قرنبه روایت «به اتفاق فرمانده»

ورود جدی دادستان به تهدیدکنندگان بهداشت عمومی

تاکید امام جمعه قزوین بر حفظ استقلال و عزت ملت ایران

نبرد با کرونا از خط مقدم گذشته، کارگران به دل خطر زده اند!

گفت وگو با قاضی صادر کننده احکام جایگزین حبس: عدم آشنا بودن نهاد های پذیرنده از ظرفیت مجازات های جایگزین حبس

ستاد اجرایی فرمان امام(ره)؛ معین محرومیت زدایی درگز، کوهسرخ و حاشیه مشهد

شکست کودتای آمریکایی طبس از عنایات غیبی پروردگار بود

پیاده راه خیابان شریعتی، باغ راه می شود/ جزییات

احمدی نژاد: برخی مسئولین جمهوری اسلامی جزیره خریدند تا به آنجا فرار کنند!

ادعای نماینده تهران درباره انفجار «دیمونا»

ضا نصری: برای اولین بار یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در مذاکرات وین اعتراف بزرگی کرد

جزییات افزایش حقوق سربازان/ آیا حقوق سربازی باز هم زیاد می شود؟

گفت وگو با قاضی صادر کننده احکام جایگزین حبس: ماجرای نانوای متخلفی که ملزم به توزیع نان رایگان بین نیازمندان شد/ عدم آشنا بودن نهاد های پذیرنده با مجازات های جایگزین حبس

عضو مجلس خبرگان: دولت اسلامی باید راه رفتن به بهشت را هموار و تعداد جهنمی ها را کاهش دهد

یادداشت| انتخابات و رسانه ها

توزیع 8000 پرس غذای گرم در بین نیازمندان تربت حیدریه

واعظی: اولویت دولت تامین واکسن مورد نیاز از خارج است

جامعه و شیوع زشتی ها

واکنش بهاره رهنما به انتشار عکس جنجالی اش: خیلی بیمارید! + عکس

یادداشت|کلاب هاوس در نقش مُسکّن

پورابراهیمی: رییس سازمان بورس عضو کابینه دولت می شود

امام جمعه یزد: انتخابات و برجام نباید به یکدیگر گره بخورند

ارتقای فرهنگی و معنوی جامعه در گرو عمل به توصیه های پیامبر(ص) است

«زارع فومنی» هم داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شد

فریاد و فغان دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی از تلویزیون جمهوری اسلامی/ بوق ها برای چه به صدا درمی آید؟

ثبت جهانی مجموعه تاریخی بسطام پیگیری شود

واکنش بهاره رهنما به انتشار عکس جنجالی اش: خیلی بیمارید! + عکس

مردم در انتخابات شوراها به افراد دارای درک سیاسی و اجتماعی رای دهند

مشکل مسکن طلاب را با طرح ملی مسکن حل می کنیم

ویدئو/ عملکرد شستا در سال 1399 در قاب تصویر

دولت موظف به هموار کردن مسیر بهشت است

پیام فرمانده نیروی زمینی سپاه در پی شهادت حاج عثمان جهانی و همرزمش

امام جمعه ساری: مسئولان قدردان تلاش های صادقانه کارگران زحمتکش جامعه باشند

قالیباف: کارنامه سپاه به روشنی ثابت می کند «اگر سپاه نبود کشور هم نبود»

تکذیب شد؛علی لاریجانی در تلگرام صفحه ندارد

امام جمعه مراغه: سپاه پاسداران آبروی کشور را حفظ کرده است

بررسی آخرین وضعیت مرزهای شلمچه و چذابه برای انجام مراسم اربعین

علی لاریجانی کانال تلگرامی و توییتر ندارد

سپاه سد مستحکم در برابر نفوذ اندیشه دشمنان به کشور

سردار پاکپور شهادت دو نیروی سپاه بیت المقدس کردستان را تسلیت گفت

16 هزار نفر، داوطلب حضور در فاز سوم تست انسانی واکسن ایران برکت شدند

سالروز رحلت اولین بانوی اسلام

اظهارنظر هزینه ساز نماینده مجلس: موشک شلیک شده به اسراییل ایرانی بود!

بزرگداشت سعدی، وظیفه ای انقلابی است

سازمان برنامه خواستار تسریع در تصویب لایحه مشارکت عمومی-خصوصی شد

ضربه پاسداران گمنام امام زمان (عج) به باند بزرگ قمار

اعطای نشان فداکاری به شهید «مصطفی صفرزاده مقدم»

دریافت واکسن کووید-19 منافاتی با روزه داری ندارد

علی لاریجانی کانال تلگرامی ندارد

شرط و شروط محسن هاشمی برای حضور در انتخابات 1400

صلح و سازش بیش از 5400 دعوای خانوادگی در آذربایجان غربی

دیدار معاون ظریف با دبیرکل سازمان کنفرانس حقوق بین الملل خصوصی لاهه

علی لاریجانی کانال تلگرام و توییتر ندارد

مراقب سهم خدا باشید

حدیث نورانی و زیبای پیامبر اکرم (ص) در مورد آمرزش در ماه رمضان

قالیباف: سپاه از زمان تأسیس قوی ترین پشتیبان مردم بوده است

جزییات افزایش حقوق سربازان/ آیا حقوق سربازی باز هم زیاد می شود؟

هیچ نکته منفی در نسخه نویسی الکترونیک وجود ندارد

هیچ نکته منفی در نسخه نویسی الکترونیک وجود ندارد