موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان - ليگ قهرمانان اروپا - قهرمانان اروپا - يك چهارم نهايي - پاري سن ژرمن - بايرن مونيخ - ليگ قهرمانان آسيا - شجاع خليل زاده - الوحده امارات - قهرمانان آسيا - باند سارقان موتورسيكلت - وزير صنعت - رييس سابق فدراسيون فوتبال - محموله كمك هاي انسان دوستانه - بيمارستان شهيد بهشتي - سالن اصلي تئاترشهر - گردشگري و صنايع دستي - غلامحسين حقدادي - نفتكش انگليسي - كوبه - سوون سامسونگ - الفاخوري - ورزش زورخانه اي

مطالب مرتبط:
جزییات جدید از وضعیت خدمات رسانی به مردم سی سخت
استفاده شهروندان یزدی از ماسک به 61 درصد کاهش یافت
مشکل نرم افزار صبا برطرف شد/ دریافت «صبااپ» از درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری
تامین زیرساخت های اجرای نسخه الکترونیک در مطلب پزشکان مازندران
موارد استفاده از فاینانس مشخص شد/ جذب تسهیلات برای مهار سیلاب ها
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 اسفند 1399 ساعت 19:502021-03-01فناوري

استفاده شهروندان از خدمات الکترونیک وضعیت خوبی ندارد


به گفته رییس سازمان فناوری اطلاعات، اگرچه فاز نخست الکترونیکی شدن خدمات دولت به نحو مطلوب انجام شده است، اما استفاده شهروندان از خدمات دولت الکترونیک وضعیت خوبی ندارد و چون دستگاه ها به سمت ارائه خدمات به کاربران نمی روند، - به گفته رییس سازمان فناوری اطلاعات، اگرچه فاز نخست الکترونیکی شدن خدمات دولت به نحو مطلوب انجام شده است، اما استفاده شهروندان از خدمات دولت الکترونیک وضعیت خوبی ندارد و چون دستگاه ها به سمت ارائه خدمات به کاربران نمی روند، دولت کاربرمحور ضعیف است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، امیر ناظمی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- امروز در نشست ارائه نتایج ارزیابی خدمات دولت الکترونیکی دستگاه های اجرایی که در دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات برگزار شد، به تشریح شاخص های این دوره ارزیابی پرداخت و گفت: این شاخص ها نسبت به دوره های قبل با توجه به مدل بلوغ سازمان ها تغییر کرده است.

در ششمین دوره ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی اولویت را بر مبنای شاخص های دولت کاربرمحور ، دولت شفاف ، دولت یکپارچه و دولت مشارکتی در نظر گرفته ایم.

وی ادامه داد: مطابق با شاخص دولت کاربرمحور قابلیت استفاده مردم از خدمات و میزان ارائه آنلاین خدمات مورد ارزیابی قرار گرفته است، در شاخص دولت یکپارچه دسترسی به زیرساخت های توانمندساز و ارائه خدمات الکترونیکی یکپارچه دستگاه های دولتی مدنظر بود در همین حال در شاخص دولت شفاف، شفافیت فرآیند ارائه خدمات و میزان شفافیت دستگاه های اجرایی و در شاخص دولت مشارکتی میزان الکترونیکی بودن مشارکت دستگاه ها و تصمیم گیری آنها مورد پایش قرار گرفته است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه مطابق برآوردها، فاز نخست الکترونیکی شدن خدمات دولت به نحو مطلوب انجام شده است، گفت: با وجود این، استفاده شهروندان از خدمات دولت الکترونیک وضعیت خوبی ندارد و به بیان دیگر دستگاه ها به سمت ارائه خدمات به کاربران نمی روند و دولت کاربرمحور ضعیف است.

رشد 50 درصدی تعداد دستگاه هایی که خدماتشان را الکترونیکی ارائه می دهند ناظمی با اشاره به رتبه بندی خدماتی که از سوی دستگاه های دولتی به صورت الکترونیکی انجام می شود، بیان کرد: هم اکنون 154 دستگاه، 1439 خدمت و 5467 زیرخدمت را به صورت الکترونیکی ارائه می دهند که در مقایسه با دور قبل رشد 50 درصدی را در تعداد دستگاه ها و رشد سه برابری را در تعداد زیرخدمات داشتیم.

همچنین میزان تراکنش روی مرکز ملی تبادل خدمات (NIX) به 150 میلیون تراکنش در ماه رسیده است، حدود 2.

5 سال پیش که تبادلات اولیه در این مرکز آغاز شده بود تعداد تراکنش هفت میلیون بود که هم اکنون این رقم نشان از الکترونیکی شدن فرآیندها و برقراری ارتباط میان دستگاه دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون 180 دستگاه اجرایی و دولتی به این مرکز تبادل اطلاعات متصل و نیمی از این دستگاه ها ارائه دهنده سرویس هستند، اظهار کرد: طی دو سال گذشته هر روز یک خدمت دولتی تبدیل به خدمت الکترونیکی شده است و خدمات بین دستگاه های حاکمیتی هم اکنون به صورت الکترونیکی تبادل می شود اما وضعیت سرویس دریافت شده برای شهروندان خوب نیست و وقتی فرد می خواهد خدمات الکترونیکی را دریافت کند این سرویس به شهروند ارائه نمی شود.

رییس سازمان فناوری اطلاعات بیان کرد: هم اکنون حدود 1400 سرویس رسمی و شناسنامه دار در حوزه دولت الکترونیک وجود دارد که حدود 980 خدمت به صورت الکترونیک و با اتصال به مرکز NIX ارائه می شود و تا رسیدن به عدد 100 درصد فاصله ای نداریم.

همچنین طبق آخرین جلسه ای که حدود یک ماه پیش با قوه قضاییه داشتیم، به زودی گواهی سوءپیشینه به صورت الکترونیکی ارائه خواهد شد، در همین حال تدوین آیین نامه برای برگزاری جلسات آنلاین دادگاه ها در حال انجام است.

34 دستگاه در جلسات کارگروه تعامل پذیری شرکت نداشته اند در این نشست همچنین رضا باقری اصل -دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات- با اشاره به کارنامه دولت الکترونیک دستگاه های اجرایی گفت: گزارش ما از همکاری سازمان ها و دستگاه ها و حضور آنها در جلسات کارگروه تعامل پذیری نشان می دهد که حدود 34 دستگاه در این جلسات یا شرکت نکرده و یا عدم همکاری داشته اند، از جمله دستگاه هایی که عدم همکاری داشته اند می توان به وزارت نیرو، بانک های عامل و استانداردها و پالایشگاه گاز اشاره کرد.

وی گفت: مطابق با نتایج ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی وزارتخانه های کار، ورزش، ارتباطات، اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه رتبه های نخست را در الکترونیکی کردن خدمات به خود اختصاص داده است.

در این جدول بانک مرکزی هیچ گونه همکاری نداشته است.

مطابق این بررسی ها، 10 دستگاه برتر شامل بیمه مرکزی، سازمان نقشه برداری، سازمان فناوری اطلاعات، سازمان بیمه سلامت، وزارت تعاون، شرکت زیرساخت، شرکت مادرتخصصی حمل و نقل، بنیاد شهید، وزارت اقتصاد و شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک می شوند.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: البته در عین حال خدمات مهمی نیز بوده اند که تاکنون الکترونیکی نشده اند، این خدمات شامل خدمات سازمان هدفمندی یارانه ها، سازمان نظام دامپزشکی، سازمان غذا و دارو، سازمان بهزیستی، سازمان پزشکی قانونی، وزارت بهداشت در حوزه آموزش الکترونیک و سازمان راهداری و حمل و نقل می شود.

ارتقای رتبه شاخص توسعه دولت الکترونیک، نیازمند الکترونیکی شدن خدمات است باقری اصل با اشاره به رتبه بندی سال 2020 سازمان ملل در شاخص توسعه دولت الکترونیک (EGDI) گفت: مطابق با این شاخص که مربوط به خدمات پایه دولتی می شود، برخی خدمات دستگاه ها تاکنون الکترونیکی نشده و پیشرفتی نداشته و این در حالی است که این خدمات در اغلب کشورها به صورت الکترونیکی ارائه می شود، برای مثال درخواست مجوز ساخت به عنوان سرویسی از سوی شهرداری و درخواست گواهینامه رانندگی به عنوان سرویسی از سوی نیروی انتظامی تاکنون الکترونیکی نشده است.

وی ادامه داد: مطابق این آمار، 20 سرویس باید به صورت الکترونیکی ارائه شوند تا رتبه ما در این شاخص بین المللی افزایش یابد که هم اکنون 4 سرویس الکترونیکی نشده و سایر سرویس ها نیز 100 درصد نیست.

برخی دستگاه ها تمایل به همکاری در حوزه یکپارچگی و مشارکت پذیری ندارند و عامل عدم توفیق آنها در دولت الکترونیک، عدم تمایل مدیران و ساختار ناکارآمد آنهاست.

ما معتقدیم که هیچ مشکلی در زمینه منابع مالی، مشکلات فنی و حتی موانع قانونی وجود ندارد.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری هفت جلسه این شورا طی یک سال اخیر و با حضور رییس جمهوری گفت: پیگیری شخص رییس جمهوری برای اجرای دولت الکترونیک نشان از اهمیت این بخش دارد و ما ادله خود را در مورد عدم همکاری برخی دستگاه ها به صورت شفاف به رییس جمهور ارائه خواهیم کرد.

در خصوص 23 پروژه اولویت دار مورد تاکید رییس جمهور نیز جلسه ای با سازمان فناوری اطلاعات، سازمان اداری استخدامی و برنامه و بودجه انجام شد و وضعیت سامانه های مدنظر و پیشرفت آنها مورد بررسی قرار گرفت و گزارش آن به رییس جمهوری ارائه می شود.

باقری اصل ادامه داد: برای مثال در حوزه سلامت الکترونیک، نسخه الکترونیک به صورت پایلوت اجرا شده است و 20 هزار مرکز سلامت به این سامانه متصل شده اند.

پیش بینی می شود تا آخر اردیبهشت هیچ پرداختی بدون نسخه الکترونیک انجام نشود.

وی درباره نحوه اجرای مصوبه 7.

7.

99 شورای اجرایی فناوری اطلاعات برای ارتقا شفافیت و دسترسی داده ها گفت: مطابق با این مصوبه 12 دسته داده ای که دستگاه ها ملزم به انتشار آن هستند را ارزیابی کردیم از جمله این دسته ها می توان به عملکرد مالی سالانه دستگاه های اجرایی و هزینه کرد آنها، برنامه توسعه و راهبری، معاملات دولتی، تفاهم نامه ها و قراردادها و صورت جلسات شوراها اشاره کرد.

درصد تحقق از میان 20 دستگاه ارزیابی شده حدود 25 درصد است و ارزیابی ها نشان می دهد وزارت تعاون با 47 درصد، وزارت فرهنگ با 41 درصد، وزارت راه با 35 درصد و وزارت صنعت با 29 درصد دارای شفافیت هستند.

همچنین بهنام ولی زاده -معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات- گفت: 5467 سرویس به صورت شناسنامه دار از سوی اداری استخدامی تایید شده اند و طی چهار سال گذشته توانستیم حدود 50 درصد خدمات را الکترونیکی کنیم.

میانگین وضعیت بلوغ الکترونیکی دستگاه های اجرایی برای 60 دستگاه در سال 95 حدود 45 درصد بود که امسال با ارزیابی 154 دستگاه به متوسط 50 درصد الکترونیکی شدن خدمات دولت رسیده ایم.

برای مثال حضور دستگاه ها در وب به دو برابر افزایش پیدا کرده است.

در محور یکپارچگی و مشارکت دستگاه ها نیز شاهد افزایش از 8 درصد به 45 درصد هستیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: فناوری اطلاعات - الکترونیک - دولت الکترونیک - خدمات - الکترونیکی - اطلاعات - شورای اجرایی فناوری اطلاعات - دستگاه ها - فناوری - شهروندان - دولت - ارائه خدمات - رییس سازمان - استفاده - دستگاه - دستگاه های اجرایی - وضعیت - خدمات الکترونیک - دولت الکترونیکی - کاربران - ارزیابی - شاخص ها - ارزیابی خدمات - وزیر ارتباطات - سازمان - مطلوب - امیر ناظمی - شاخص - ارتباطات - دوره

آخرین اخبار سرویس:
تندیس زوج سالخورده؛ همدان و لندن!

کارگر نیمه ماهر، مکانیک

کارگر نیمه وقت جهت کار در میوه فروشی

فوق دیپلم عمران یا معماری مسلط به اتوکد و هلو

بزرگترین پرنده ای که تا به حال کشف شده است+عکس

کارگر برقکار

نیازمند نیرو کار مربوط به ام دی اف

نیازمند چرخکار و خیاط و برشکار برای کارگاه تولیدی

تعداد نیروی کار جهت همکاری نیازمندیم

پزشک عمومی جهت کار در درمانگاه

استخدام مدیر اجرایی برج مسکونی

خیاط خانم ماهر مسلط به دوخت و الگو

استخدام جوشکار برق و co2و کارگر فنی

استخدام تمام وقت بهیار با بیمه تامین اجتماعی

راننده با ماشین

حسابدار آقا با تجربه

کارگرساده جهت کار در داربست فلزی

منشی خانوم نیازمندیم

استخدام خانم برای گالری دکوراسیون داخلی

پرستاری سالمند

بنای ....با سابقه چند ساله

استخدام راننده خاور درون شهری

آرایشگر اقا درصدی گذرعالی

حسابدار فروش ارسال رزومه به واتساپ

نیاز به دندانپزشک دارای پروانه تهران

به چند نیروی آرماتور بند در کار ساختمانی نیازمندین

به یک نفر کمک آشپز جهت تهیه غذا نیازمندیم

دونفرخیاط ماهربرای دوخت پیراهن مردانه نیازمندیم

پرستار کودک

تیپ جالب مهناز افشار در دبی سوژه کاربران شد + عکس

درنده ترین قورباغه دنیا کشف شد!+عکس

به یک همکار ساده جهت کار در جگرکی نیازمندیم

نگهبان و لابی من برج

نظافتچی خانوم

نیرو ماهر

وردست سنگک پزنیازمندیم

به چند نیروی برقکار ماهر و نیمه ماهر نیازمندیم

کارگر سادهبه به

استخدام منشی جهت کار در دفتر روزنامه

به نیرو جهت کار در مجتمع فنی نیازمندیم

ب چند کارگر ساده جهت کار در مجموعه کناف

استخدام وکاریابی

پلی استرکارورنگ کار

دعوت به همکاری آرایشگر مرد

نیازمند دستیار دندانپزشک با سابقه کار

کارشناس و مدیر حسابداری

فروشنده نانوایی

فوق لیسانس مهندسی پزشکی

به یک نجار ماهر نیازمندیم

نیرو وردست و کارگر سادهmdf

مونتاژکاری

حلیم زن.کباب زن.کباب پز.کارگرساده.

استخدام چرخ کار در منزل

رخکار وسط کار ورزشی دوز

سرویسکار آسانسور

دندانپزشک عمومی

به یک برشکار نیازمندیم

به تعدادی نیرو کاری جهت کار در کارواش نیازمندیم

کار درمنزل

کلاف ساز راحتی

شاگرد کابینت

نیروی برق کار نیاز مندم

کنتورات کارماهر جهت کاردررنگکاری مبلمان

اپراتور ماهر سی ان سی چوب تخت و روتاری

فرد جوان جهت کار در زنبورستان

کاردردامداری

استخدام چرخکار و بیرون بر

نیازبه سرآشپز

سرایدار با مدارک شناسایی

استخدام نیرو دفتر پیشخوان دولت

منشی آشنا به کامپیوتر

به چند کارگر ساده نیازمندیم

جذب نیرو شرکت پخش دارو عبیدی

به تعدادی وسط کارخانم نیازمندیم

دانلود آهنگ جدید میثاق راد بنام گل سرخ

استخدام فروشنده کتاب

جوشکار co2 - نقاش رنگ استاتیک کوره ای

رویه کوب ماهر

نیازمند پزشک مسعول فنی

نیازمند همکار خانم جوان

استخدام راننده پایه یکم

راننده پایه دو هستم بدون کارت هوشمند

استخدام تراکت پخش کن

کمک آشپز و ظرف شور

نقاش ماهر خودرو

استخدام تودوز کار ماهر و ساده

دعوت به همکاری در تمامی لاین های آرایشی

به یک نفر لوله کش آب ساده ونیمه ماهر نیازمندیم

کارگر مرغداری در شهر ترکمنچای

به یکنفرمکانیک ماشین آلات حمل ونقل سنگین

جوشکار وارد به سوله سازی

کیف آرش

به یک بی خس کار مرغ نیاز مندیم

شلوار دوری مردانه

شاگرد لوله کشی

نیاز به شاگرد کانال ساز ماهریانیمه ماهر

استخدام کارگر ساده

آشپز آشنا به شله و تخته کاری

چوشکار 2و3آلمنیوم

چرخکار صندل ودمپایی

استفاده شهروندان از خدمات الکترونیک وضعیت خوبی ندارد

استفاده شهروندان از خدمات الکترونیک وضعیت خوبی ندارد