مطالب مرتبط:
آموزش و پرورش اهمیت بیشتری به تربیت دهد
گروسی: هفته های آتی برای برجام حیاتی است
گروسی هفته های آتی برای برجام را حیاتی خواند
تعامل ورزش با آموزش و پرورش یعنی رشد
استخدام + آموزش
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 اسفند 1399 ساعت 15:502021-02-26اجتماعي

تعیین تکلیف اعمال حذفیات کتب درسی در کنکور در هفته های آتی/3 روش استخدام در آموزش و پرورش


وزیر آموزش و پرورش از بررسی حذفیات کتاب های درسی برای عدم استفاده در کنکور، در شورای سنجش و پذیرش دانشجو خبر داد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گفت وگوی مجازی با تعدادی از فرهنگیان و مخاطبان این وزارتخانه در پاسخ به پرسش های آنها در خصوص عدم یادگیری در فضای مجازی، اظهار کرد: با شما هم و مجموعه همکاران است که ما را به فضای مجازی سوق داده است اما تلاش می کنیم که در این فضای جدید هم به سرعت توانایی های خود را افزایش دهیم.

حاجی میرزایی افزود: در فضای قبلی، سال های سال کار کردیم و با چم و خم کار آشنا هستیم اما وارد یک فضای جدیدی شدیم که برای همه ما جدید است لذا باید تلاش کنیم تا توانایی خودمان را افزایش دادیم و تجارب خود را مبادله کنیم اما قطعا این فضای جدید و زیست بوم نو هم ویژگی هایی دارد که زندگی ما را توسعه می دهد و مطمئن هستم که با گذشت کرونا، معلمان ما یک سطح تمایز متفاوتی را نسبت به قبل از کرونا کسب می کنند که این یک امکان و امتیاز خیلی خوب است که در اختیار قرار گرفته است.

*  هیچ مدرسه دولتی حق ندارد کسی را ملزم به پرداخت شهریه کند وزیر آموزش و پرورش درباره گلایه ها در خصوص شهریه مدارس، گفت: هیچ مدرسه ای حق ندارد کسی را ملزم به پرداخت شهریه کند زیرا آموزش در تمام مدارس دولتی رایگان است و اگر خانواده ها داوطلبانه تمایل داشته باشند که به مدرسه کمک کنند در شرایطی که مدرسه نیاز داشته باشد منعی نیست اما هیچ مدرسه ای حق ندارد کسی را برای پرداخت هزینه ای اجبار کند.

وی اضافه کرد: برای مدارس سرانه ای را پیش بینی کردیم اما این سرانه قابل توجه نیست ولی امسال نسبت به سال قبل، بیش از دوبرابر افزایش دادیم و کمک می کنیم که مدارس بتوانند به مأموریت ها و مسؤولیت های خودشان اهتمام بورزند.

   هیچ مدرسه غیردولتی حق ندارد کسی را ملزم به پرداخت شهریه کند حاجی میرزایی درباره شهریه مدارس هم غیردولتی، افزود: در مدارس غیردولتی شهریه دریافت می شود اما تابع قاعده است؛ در سایت سازمان مدارس غیردولتی مشخص کردیم که هر مدرسه ای، چه میزان می تواند شهریه بگیرد و اگر مدارس بیش از آن میزان که برایشان تعیین شده است، شهریه دریافت کنند حتما قابل رسیدگی است و ادارات آموزش و پرورش می توانند به این موضوع رسیدگی کنند ضمن اینکه در سایت این امکان پیش بینی شده است که افراد می توانند اشکالات را ارائه کنند.

وی ادامه داد: همچنین اگر خانواده ها با موارد مغایری مواجه شدند می توان از طریق شماره تلفن، 4317 اعلام کنند؛  هیچ مدرسه ای حق ندارد کسی را ملزم به پرداخت شهریه کند که قطعا از سوی همه مؤوسسین و مدیران مدارس غیردولتی مورد توجه قرار گرفته است.

* بررسی حذفیات کتاب درسی برای عدم استفاده در کنکور در شورای سنجش و پذیرش دانشجو وزیر آموزش و پرورش به موضوع کنکور اشاره کرد و بیان داشت: یکی از دلنگرانی ها و دغدغه های دانش آموزان پایه دوازدهم شرکت در کنکور است.

در ابتدای سال تحصیلی از سوی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تعیین کردیم که در شرایط قرمز  و زرد چه بخشی از کتاب ها حذف شود و یا چه بخشی از کتاب ها را به صورت" خودآموز بیاموزند.

وی ادامه داد: این موضوع هم در سایت مرکز سنجش و هم در سایت سازمان پژوهش قرار دارد و مبنای ما برای امتحانات نهایی همین حذفیات است و مواردی که حذف شده قطعا در امتحانات نهایی هم نخواهد آمد و همچنین آن سطحی که برای شهرستان های مناطق قرمز پیش بینی شده، عمومیت پیدا می کند و همه دانش آموزان دوره متوسطه با آن شرایط آزمون می دهند.

حاجی میرزایی افزود: برای کنکور، همه ساله باید محتوای مورد نیاز را به سازمان سنجش اعلام کنیم.

دیدگاه ما همین است که همین محتوایی را که حذف کردیم و با همین ترتیب که ارایه کردیم به سازمان سنجش هم ارائه کنیم اما مستلزم تصویب در شورای سنجش و پذیرش دانشجو است که ان شاءالله در همین هفته های آینده این کار انجام شود و دغدغه دانش آموزان عزیز ما برطرف شود.

  * پیگیری مشکل عدم اینترنت یا اینترنت ضعیف در برخی مناطق وزیر آموزش و پرورش در مورد مشکل عدم اینترنت در برخی مناطق اظهار کرد: در برخی مناطق، دسترسی به پوشش کامل اینترنت ندارند یا اینترنت ضعیفی دارند.

این مأموریتی است که وزارت ارتباطات با جدیت دنبال می کند و اگر این مشکلات به ادارات آموزش و پرورش منعکس شود، ادارات از طریق وزارت ارتباطات پیگیری و حل و فصل می کنند.

  وی در خصوص مشکلات شاد، گفت: دائما مشکلات شاد رصد می شود و برای بهبود وضعیت تصمیم گیری می شود؛ ما در خود شاد امکانی را پیش بینی کردیم که افراد می توانند مشکلات خود را منعکس کنند.

همچنین شماره تلفنی را دادیم که بر اساس آن، دائما گروه فنی برای حل آن مسائل و مشکلات فعال هستند.

* قطعا فعالیت روی شبکه شاد رایگان است حاجی میرزایی درباره گلایه از رایگان نبودن اینترنت، افزود: قطعا کار بر روی شبکه شاد رایگان است اما اگر کسی با مشکلی مواجه است، می تواند مراجعه کند و قطعا رسیدگی می شود؛ ممکن است همزمان که از شاد استفاده می کنید فعالیت های دیگری را در اینترنت انجام دهید ولی اپراتورها کاملا هوشمند است و اینها را از هم تفکیک می کنند.

وی ادامه داد: اگر دقت کردید و دیدید که تفکیک نشده است، قابل پیگرد است و اگر کوتاهی شده و پولی دریافت شده باشد، قطعا برگشت داده می شود.

وزیر آموزش و پرورش در مورد مشکلات آموزش در شاد نیز گفت: روز به روز از مشکلات کاسته می شود.

بالاخره بعضی از ساعات ترافیک بیشتری دارد و ممکن است کار در آن ساعات با مشکلاتی روبه رو باشد اما مطمئن هستم که هم معلمان و دانش آموزان به تدریج در این مدتی که با شاد کار کردند، به زمان های مناسب تر دسترسی پیدا کردند؛ علاوه بر اینکه مسؤولیت خودمان می دانیم که دائما برای بهبود وضعیت شاد فکر و برنامه ریزی کرده و به حل و فصل امور اقدام کنیم.

* 3 روش استخدام در آموزش و پرورش حاجی میرزایی درباره استخدام در آموزش و پرورش بیان کرد: استخدام در آموزش و پرورش به سه طریق امکان پذیر است؛ یک روش از کسانی است که دیپلمه هستند و در کنکور شرکت می کنند و این افراد در گزینه هایشان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را انتخاب می کنند؛ افرادی که پذیرفته می شود، استخدام شده و بعد از یک دوره چهار ساله به عنوان معلم در خدمت آموزش و پرورش قرار می گیرند.

وی افزود: یک عده ای از طریق ماده 28 اساسنامه یعنی از لیسانس و بالاتر جذب می شوند؛ به این شکل که هر ساله فراخوانی از سوی سازمان امور اداری و استخدامی داده می شود و همه کسانی که علاقه مند هستند تا در آموزش و پرورش کار کنند، در رشته های تحصیلی و منطقه مورد نیاز در آزمون شرکت می کنند و اگر پذیرفته شدند یکسال دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان می بینند و بعد به جمع معلمان ما می پیوندند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بخشی هم از طریق تبدیل وضعیت به استخدام آموزش و پرورش در می آیند؛ این مورد برای کسانی است که قبل از سال 92 با ما کار کردند یعنی قانون آموزشیار، مربی پیش دبستانی، آموزش دهنده و حق التدریس را تعیین تکلیف کرده است؛ این افراد حدوداً 88 هزار نفر هستند که 25 هزار و 700 نفر در اوایل همین سال تعیین تکلیف شدند.

30 هزار نفر در یکی دو هفته اخیر ابلاغ شده که تعیین تکلیف شوند و مابقی در طی ماه های آینده پیگیری شده و تعین تکلیف می شوند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: آموزش و پرورش - وزیر آموزش و پرورش - شورای سنجش و پذیرش دانشجو - حاجی میرزایی - استخدام در آموزش و پرورش - فضای مجازی - شورای سنجش و پذیرش - محسن حاجی میرزایی - جدید - آموزش - پرورش - مجازی - حذفیات کتب درسی - میرزایی - توانایی - تعلیم و تربیت - کنیم - افزایش - کتاب های درسی - پذیرش دانشجو - کنکور - وزارتخانه - تلاش - فرهنگیان - حاجی - خبرگزاری - وزیر - زیست بوم - کتب درسی - خبرنگار

آخرین اخبار سرویس:
مرمت بیش از 69 هزار نقطه از عوارض خرابی سطح معابر

استخدام حسابدار در شرکت پگاه گستر آپادانا در اصفهان

استخدام نیروی دفتری و اداری در موسسه ویراپرداز گیلان

کیفیت هوای نظرآباد در وضعیت اضطرار قرار گرفت

جنگل ها و مراتع کوه خامی گچساران همچنان در شعله های آتش

اجرای طرح بهبود و مراقبت روابط خانواده در استان

استخدام خدمات در شرکت یگانه ظروف سپهر در قزوین

چرا کرم های خاکی پس از باران به سطح می آیند؟

انسداد 2 روزه جاده هراز از 30 فروردین/ ترافیک در آزادراه قزوین-کرج

استخدام حسابدار و کارمند ساده در شرکت آریانا کامیار سرو در تهران

دانش آموزان قرآنی البرز معرفی می شوند

پوشش پلاک، بیشترین تخلف این شب ها در پایتخت

عدم همکاری بیمارستان ها با اورژانس اجتماعی در پذیرش کودکان آسیب دیده

پیکر جانباز 70 درصد تبریزی تشییع شد

استخدام انباردار آقا با حقوق توافقی و مزایا در تهران

نتایج اولیه آزمون دکتری اعلام شد/بیش از 136 هزار نفر مجاز شدند

استخدام نقاش صنعتی و آشپز در کارخانجات سپهر پلیمر سپاهان در اصفهان

احتمال بارش های بهاری و رعد و برق در استان اصفهان

نتایج اولیه آزمون دکتری اعلام شد/بیش از 136 هزار نفر مجاز شدند

استخدام کارمند اداری و منابع انسانی خانم با مزایا در البرز

همکاری نکردن بیمارستان ها با اورژانس اجتماعی در پذیرش کودکان آسیب دیده

اهدا کنندگان خون در شبهای کرونایی ماه رمضان جریمه نمی شوند

زمان پیش ثبت نام مدارس شاهد در پایه های اول، هفتم و دهم اعلام شد

اجرای طرح «اطعام مهدوی» در قروه

چاه یعقوب، خطرناک ترین مکان روی زمین!

گزارش هواشناسی خراسان رضوی

استخدام کارشناس کنترل کیفی در تولیدی و صنعتی کاویانی در آذربایجان شرقی

نتایج اولیه کنکور دکتری 1400 اعلام شد/ 136 هزار نفر مجاز شدند

استخدام 3 عنوان شغلی در شرکت سبزپژوهان اسپادانا در اصفهان

پویش ضیافت همدلی در ایلام برگزار می شود

استخدام منشی خانم در یک آموزشگاه کامپیوتر در اصفهان

یک بوته کوچک در کویر ارزشی همچون درختی در جنگل دارد

تصویری یادگاری از برزو ارجمند در کنار پدرش /عکس

فراخوان اعزام مشمولان وظیفه عمومی در اردیبهشت ماه 1400

«فعالیت های صیادی» علت مرگ گربه ماهیان در ساحل جاسک اعلام شد

افزایش نسبی دما طی سه روز آینده در نوار غربی کشور

شعار روز زمین پاک اعلام شد

مطالبه جدید کنکوری کاربران فضای مجازی

خبر خوب پلیس راهور؛ بخشودگی دو برابری جرایم معوقه رانندگی

استخدام حسابدار با حقوق، مزایا . بیمه در تهران

شهادت یک جانباز 70 درصد

کرونا به اتوبوسرانی زد

استخدام کارگر فنی و کارگر ساده آقا با حقوق، مزایا و بیمه در تهران

استخدام حسابدار، کارگر فنی و کارگر ساده با حقوق ، مزایا و بیمه در تهران

استخدام کمک حسابدار خانم در امرتات رخ آرا در البرز

استخدام مهندس مکانیک، تکنسین مکانیک و تحویل دهنده در کرمان

استخدام آشپز خانم در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مقاله نویس و مترجم در شرکت آموزشی کلیک سایت (سرو زرین سگال) در فارس

استخدام 6 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در آذربایجان شرقی

شهاب حسینی و پسرش در حال گردش /عکس

افزایش دما تا پایان هفته

دعوت به پویش ضیافت همدلی در ماه مبارک رمضان

استخدام کارشناس متالورژی در شرکت نانو تارا پوشش در اصفهان

فعالیت امواج بارشی در غرب، جنوب و مرکز اصفهان/ دما کاهش می یابد

از برگزاری طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه بیرجند تا توزیع 150 بسته غذایی بین نیازمندان

استخدام نیروی خدماتی و نظافتچی در شرکت گوهرآفرین پویا در تهران

خدمات غیرحضوری واحدهای پذیرایی در آذربایجان شرقی

طرح پاک سازی تالاب انزلی ملغی شد

احداث 15 کیلومتر مسیر پیاده رو سازی ویژه توان یابان

انسداد مقطعی جاده «هراز» از فردا

پارسال بیش از 2 هزار متخلف زیست محیطی در فارس به دام افتادند

شهرداری مریوان به دلیل سوء مدیریت در پسماند، محکوم به جزای نقدی شد

هجوم ملخ های گرسنه به باغات و مزارع قطعی است/ استان کردستان درگیر ملخ بدون بال

خیز افسارگسیخته کرونا در استان ایلام / اینجا دیگر اعمال محدودیت تردد معنایی ندارد + فیلم

نحوه ثبت سفارش اینترنتی کتاب های درسی

احیای زمین، افزایش بهره وری برای توسعه پایدار

دعوت به همکاری مهندس اجرایی در یک شرکت مهندسین مشاور در تهران

کیهان ملکی با لباسی محلی /عکس

استخدام بازاریاب و ویزیتور قطعات خودرو آقا در آذربایجان شرقی

استخدام نیروی خدماتی در فروشگاه دلتا در کمالشهر کرج

استخدام حسابدار در شرکت muba در اصفهان

40 روز هوای پاک سهم مشهدی ها در سال 99

استخدام حسابدار ارشد، کارشناس فروش و انباردار در آذربایجان شرقی

استخدام مسئول مالی در یک شرکت معتبر در آذربایجان شرقی

انسداد مقطعی جاده «هراز» از فردا

دکوراسیون خانه خود را با 10 کار زیبا کنید

قصه محرومیت شهرستان بشاگرد / کم آبی؛ امان مردم را بریده

پیش بینی زالی 2 هفته سخت و حساس کرونایی در استان تهران

تاریخ اولین پرواز هلیکوپتر «نبوغ» اعلام شد

استخدام آشپز در یک شرکت معتبر در محدوده خیابان میرداماد

دمای هوا در کرمانشاه افزایش می یابد

درباره آیین بومی پرورش و برداشت ریواس که ثبت ملی شد | تولد ساقه های ترش از میان سنگ ها

تصاویری از حال و هوای ماه رمضان در حرم امام حسین (ع)

سال گذشته بیش از 69 هزار نقطه خرابی سطح معابر تهران مرمت شد

انسداد مقطعی جاده «هراز» از فردا

زمان پیش ثبت نام مدارس شاهد در پایه های ورودی اول، هفتم و دهم اعلام شد

آماده باش هلال احمر فارس برای اعزام نیرو به گناوه

ناپایداری های جوی تا سه شنبه در استان کرمان ادامه دارد

یزد روی مدار گرم شدن

استخدام سرآشپز در یک رستوران ایرانی در تهران

هجوم مخ های گرسنه به باغات و مزارع قطعی است/ استان کردستان درگیر ملخ بدون بال

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری خانم در محدوده چهاردانگه تهران

انسداد 2 روزه محور هراز در برخی ساعات

استخدام کارشناس اداری در شرکت هونامیک ویرا در تهران

تعطیلی واحد اعتراض به جرائم رانندگی در آذربایجان غربی

جرائم رانندگی معوقه 2 برابری بخشیده شد

مازندران در «مناسب سازی شهری» نمره مردود می گیرد

تردد اهداکنندگان خون بدون محدودیت شبانه

پیش ثبت نام دانش آموزان غیرقانونی است

پیش بینی بروز پدیده گردوغبار در استان همدان

تعیین تکلیف اعمال حذفیات کتب درسی در کنکور در هفته های آتی/3 روش استخدام در آموزش و پرورش

تعیین تکلیف اعمال حذفیات کتب درسی در کنکور در هفته های آتی/3 روش استخدام در آموزش و پرورش