موضوعات داغ: - فدراسيون فوتبال - انتخابات فدراسيون فوتبال - انتخابات فدراسيون - پنجره نقل و انتقالاتي - شهاب الدين عزيزي خادم - مهدي مهدوي كيا - يحيي گل محمدي - هواداران پرسپوليس - سرمايه گذاري - رياست فدراسيون فوتبال - كاتوليك - عليرضا اورنگي - ژان پل سارتر - لا ماشين - تيمور آباد - حسين قدوسي - سعيد محمدپور - داوطلب كنكور - الف - نمايشگاه بين المللي اصفهان - كاظم دهقاني - آيت الله جنتي - كانون وكلاي دادگستري خراسان

مطالب مرتبط:
بیکاری های ناشی از کرونا به بهای مرگ 900 هزار آمریکایی تمام می شود
مرگ حدود نیم میلیون آمریکایی/کرونا جان وزیر دفاع کلمبیا را گرفت/افزایش تردید مردم آمریکا درباره واکسن کرونا
روز بدون فوتی ناشی از کرونا دراستان چهارمحال وبختیاری
مرگ و میر کرونا انگلیسی 30 درصد بیشتر است
کرونا در اروپا|از بیشترین نرخ بیکاری در انگلیس در 4 سال اخیر تا ضررهای میلیاردی بیمارستان های آلمان
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 7 بهمن 1399 ساعت 22:302021-01-26پزشكي

بیکاری های ناشی از کرونا به بهای مرگ 900 هزار آمریکایی تمام می شود


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، تلفات ناشی از ویروس کرونا به شدت بالاست.

اما مطالعه ای که به تازگی انجام شده نشان داده است که مرگ و میر های ناشی از کل واکنش ها در برابر این ویروس در نهایت می تواند از تلفات خود ویروس بیشتر شود.

- " تلفات ناشی از ویروس کرونا به شدت بالاست.

اما مطالعه ای که به تازگی انجام شده نشان داده است که مرگ و میر های ناشی از کل واکنش ها در برابر این ویروس در نهایت می تواند از تلفات خود ویروس بیشتر شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، تلفات ناشی از ویروس کرونا به شدت بالاست.

اما مطالعه ای که به تازگی انجام شده نشان داده است که مرگ و میر های ناشی از کل واکنش ها در برابر این ویروس در نهایت می تواند از تلفات خود ویروس بیشتر شود.

در مقاله جدید دایره ملی تحقیقات اقتصادی محققان دانشگاه های هاروارد، جان هاپکینز و دوک به این نتیجه رسیده اند که ممکن است طی 15 سال آینده، در نتیجه اقدامات انجام شده به منظور مهار گسترش این ویروس تا رقم هنگفت 890 هزار نفر جان خود را از دست بدهند.

این محققان گفته اند: نتایج ما نشان می دهد که مجموع مرگ و میر های ناشی از کووید 19 از تلفات مستقیم بیماری حاد در اثر کووید 19 بسیار فراتر می رود و اینکه رکود اقتصادی پس از این همه گیری، می تواند سلامت جامعه را طی دو دهه آینده به مخاطره بیندازد.

این محققان به طور خاص اشاره می کنند که شوک بیکاری در نتیجه تعطیلی ها و سایر ممنوعیت های دولت، دو تا پنج برابر بیشتر از شوک های بیکاری معمول بوده است.

آن ها گفته اند: ما پیش بینی می کنیم که در آینده نزدیک این شوک بیکاری به شکل بی تناسبی بر آفریقایی آمریکاییان و زنان تاثیر بگذارد.

اگرچه مردان سفیدپوست احتمال دارد در دراز مدت تر دچار تبعات جدی تری شوند.

* غم انگیز است، اما غافلگیر کننده نه باید گفت که این یافته ها بسیار مایوس کننده هستند.

آمریکاییان تا همین حالا نیز بیشتر از 400 هزار مرگ را در نتیجه این ویروس تجربه کرده اند و تلاش های دولت برای کند کردن گسترش ویروس نیز عوارض شدیدی به همراه داشته است.

با این حال این یافته ها نباید غافلگیرکننده باشند.

مدت هاست که افزایش بیکاری ارتباط متقابلی با نرخ های مرگ و میر بالاتر داشته است.

یک مطالعه در سال 1979 چنین نتیجه گیری کرده که با هر 10 درصد رشد بیکاری، نرخ مرگ و میر تا 1.

2 درصد بالاتر می رود.

به همین دلیل دانشمندان اجتماعی از مدت ها پیش گفته اند که اشتغال و رشد اقتصادی از اجزای ضروری داشتن جامعه ای سالم است.

ام.

هاروی برنر استاد دانشکده پزشکی ییل در سال 2002 و پس از انجام مطالعه ای محوری درباره ارتباط بین بیکاری و مرگ و میر گفته بود: رشد اقتصادی یگانه و مهم ترین عامل مرتبط با طول عمر است.

اشتغال عنصری ضروری در منزلت اجتماعی است و شخص را به عنوان عضوی مشارکت گر در اجتماع تثبیت می کند و کاربست های مهمی در اعتماد به نفس نیز دارد.

یافته های مطالعه دانشگاه ییل منحصر به فرد نیستند.

مقاله ای که در سال 2014 در مجله سلامت عمومی هاروارد منتشر شده، به فراوانی تحقیقاتی اشاره دارد که به نتیجه مشابهی می رسند: اختلالات در اشتغال هزینه های هنگفتی برای سلامتی روانی و فیزیکی دارد.

بدنه این مطالعات تجزیه و تحلیل بزرگی منتشر شده در نشریه علوم اجتماعی و پزشکی - را تشکیل می دهند که چنین نتیجه گیری می کند که ریسک مرگ و میر در افرادی که بیکاری را تجربه می کنند به نسبت افرادی که چنین تجربه ای ندارند 63 درصد بیشتر بوده است.

دلایلی متعددی برای افزایش مرگ و میر در دوره های بیکاری وجود دارد، اما به نظر می رسد اولین دلیل این باشد که بیکاری به معنای واقعی کلمه افراد را بیمار می کند.

در مطالعه ای که در سال 2009 توسط کیت دبلیو.

استرولی جامعه شناس انجام و در نشریه دمگرافی منتشر شده، چنین نتیجه گیری می شود که از دست دادن شغل در نتیجه تعطیلی یک کسب و کار، خطر ابتلا به مشکلات سلامتی جدید را که احتمالا به از دست دادن شغل مربوط می شوند، بیشتر از 80 درصد افزایش می دهند.

استرولی نوشته است: من دریافتم که از دست دادن شغل به سلامتی آسیب می زند، بگذریم که افراد بیمارتر بیشتر احتمال دارد شغل خود را از دست بدهند.

در پاسخگویانی که شغل خود را از دست داده اند، اما دوباره در طول این مطالعه شغلی به دست آورده اند، خطر ابتلا به مشکلات سلامتی جدید بیشتر بوده است.

این مشکلات شامل استرس ناشی از بیماری هایی، چون دیابت، تنش افراطی، سکته، بیماری قلبی، رماتیسم و نیز مشکلات عاطفی و روانی مختلف است.

* به رسمیت شناختن تبعات شدید تعطیلی ها به نظر می رسد که بحث و گفتگوی اندکی در این باره صورت می گیرد که اشتغال فقط مسئله ای مرتبط با حقوق آخر ماه نیست، بلکه به سلامت و تندرستی نیز مربوط می شود.

به همین دلیل است که آوریل گذشته من هشدار دادم که افزایش تاریخی بیکاری می تواند تاثیر عمیقی بر سلامت و زندگی انسان داشته باشد.

در آن زمان ترس از ویروس چنان در جان بیشتر مردم خانه کرده بود که درباره پیامد های دراز مدت تعطیلی ها ندرتا حرفی زده می شد، حال به رسمیت شناختن آن بماند.

نویسندگان مقاله دایره ملی تحقیقات اقتصادی می گویند که این کار اشتباه است.

این پژوهشگران می گویند: ما این نتایج را به عنوان شاخصی قدرتمند تفسیر می کنیم که سیاستگذاران باید تبعات شدید و دراز مدت این رکود اقتصادی گسترده بر زندگی مردم را هنگام تدوین تدابیر بازیابی اقتصادی و مهار کووید 19 مد نظر قرار دهند.

این بحث به ویژه به دنبال یافته های جدیدی که نشان می دهند هزینه های شدید تعطیلی ها ممکن است هیچ مزایای روشنی نداشته باشد اهمیت پیدا می کند.

در مطالعه ای که اخیرا در جورنال اروپایی تحقیقات بالینی منتشر شده و به ارزیابی واکنش ها نسبت به کووید 19 در سطح جهان می پردازد، نشان داده شده که تعطیلی های اجباری نتوانسته اند خیلی بیشتر از تدابیر داوطلبانه مزایایی به دست بیاورند.

این محققان چنن نتیجه گرفته اند که ما نقش همه مداخلات در سلامت عمومی یا ارتباطات هماهنگ شده در مورد همه گیری را زیر سئوال نمی بریم، ولی ما نتوانسته ایم مزایای اضافه ای را برای دستور به ماندن در خانه و تعطیلی کسب و کار ها پیدا کنیم.

چند مطالعه دیگر به نتایج مشابهی رسیده اند.

با این حال پژوهشگران دایره ملی تحقیقات اقتصادی این گزاره را که تعطیلی ها جواب می دهند پذیرفته اند، ولو با تبعاتی مرگبار.

این محققان گفته اند: بی هیچ تردیدی تعطیلی ها باعث نجات جان عده ای از مردم می شوند، ولی آن ها در کاهش فعالیت های واقعی که می تواند عواقب شدیدی بر سلامت داشته باشند نیز نقش دارند.

اینکه آیا تعطیلی ها بیشتر از آنچه ادعا کرده اند جان افراد را نجات داده یا نه احتمالا تا سال ها موضوع بحث و گفتگو باقی خواهد ماند.

تحقیق دایره ملی تحقیقات اقتصادی به این سئوال پاسخی نمی دهد، بلکه تماما به روشن سازی هزینه های شدید تعطیلی ها اختصاص دارد.

با این حال باید به خاطر داشت که محققان فقط یک هزینه تعطیلی ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند: بیکاری و سلامت انسان.

البته این برای یک مطالعه دانشگاهی مناسب است.

اما همانطور که فردریک باستیات اقتصاددان به ما یادآور می شود، یک اقدام نه یک اثر، بلکه انبوهی از اثرات را باعث می شود که برخی از آن ها نامریی هستند و بسیاری از آن ها نه.

لودویگ وان میسس اقتصاددان زمانی گفته بود: بیکاری جمعی دائمی بنیان های اخلاقی نظم اجتماعی را نابود می کند.

جوانان که آموزش های خود را برای جذب در بازار کار به اتمام رسانده اند، به اجبار دور از جامعه و تنها می مانند و از چیزی که اکثر جنبش های سیاسی رادیکال را شکل می دهد به جوشش در می آیند.

انقلاب های آینده از میان آن ها برای صفوف سربازان خود یارگیری می کنند.

مسلما کمیت سنجی بنیان های اخلاقی نظم اجتماعی ما از شمارش جان انسان ها دشوارتر است.

اما با درنظر داشتن خشونت ها و آشوب های سال 2020، شاید ما خیلی زود دریابیم که این بنیان ها نیز دقیقا به همان اندازه مهم هستند.


کلید واژه ها: ویروس - ویروس کرونا - تلفات - مرگ و میر - کرونا - مطالعه - بین الملل - خبرگزاری - برابر - واکنش - نشان - داده - گزارش - گروه - آمریکایی - دانشگاه - اقتصادی - تحقیقات - محققان - مقاله - هزار - جدید

آخرین اخبار سرویس:
شش نکته ای که گوش ها درباره سلامت به ما می گویند

چشم امید بیماران کم بضاعت به کشف داروی آلوپسی

5 علامت هشدار دهنده کاهش اکسیژن خون

بیمارستان های خوزستان به شدت تحت فشارند

8 میان مواد اولیه غذایی سالم و مقوی

نشانه های زودهنگام ام اس را جدی بگیرید

20نفر در ایران قربانیِ کرونای انگلیسی شدند

جهانپور: واکسیناسیون VIP نخواهیم داشت

چگونه نیاز بدن به ویتامین D را تامین کنیم؟

ترب سفید؛ گیاهی موثر در زیبایی پوست و مو

ضرورت توجه به نیازهای افراد دارای معلولیت در شرایط کرونا

پیشنهاد ممنوعیت سفر از 15 اسفند تا 15 فروردین

د ر روزهای پر استرس، وعد ه های غذایی زیاد  و کوچک میل کنید

خوراکی هایی که شما را معتاد می کند

مصرف آنتی بیوتیک برای مادر، بیماری آسم برای نوزاد

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ، متخصص SEO و وردپرس کار در تهران

مواقعی که بهتر است آب ننوشید!

گروه هایی که فقر ویتامین دی آنها را تهدید می کند

چین 400 هزار دوز واکسن کرونا به افغانستان کمک می کند

یمن: تداوم توقیف کشتی های سوخت پیامد های فاجعه باری برای مردم یمن دارد

توضیحات یک متخصص عفونی درباره تشخیص کرونای انگلیسی

هشدار فائوچی درباره تشدید شیوع کرونا در آمریکا

ترب سفید؛ گیاهی موثر در زیبایی پوست و مو

نحوه استفاده از ماسک در دوران کرونا

ثبت 8 هزار و 424 ابتلای جدید به کرونا در ترکیه

پوست بیماران کرونایی به این شکل در خواهد آمد

17 هزار و 455 ابتلا به کرونا در ایتالیا

کاهش وزن در 15 روز بدون ورزش کردن

ائتلاف سعودی با توقیف نفتکش ها جان هزاران بیمار یمنی را به خطر انداخته است

ورود سومین محموله واکسن کرونا به آذربایجان غربی

برای جذب رای ، سلامت مردم را به خطر نیندازید

معاون وزیر بهداشت: قربانی 20 نفر در ایران بر اثر کرونای انگلیسی

درمان زانودرد با نرمش!

معاون وزیر بهداشت: کرونای انگلیسی 20 قربانی در ایران گرفت

استخدام اپراتور لیزر پزشکی از تهران، جهت کار و ماموریت در کشور عمان و قطر

کرونای انگلیسی 20 قربانی در ایران گرفت

زنگ خطر پیک چهارم کرونا با شیوع ویروس انگلیسی

لاغری دور شکم با 6 روش ساده

کرونای انگلیسی جان 20 ایرانی را گرفت

استفاده از «ژن درمانی» برای درمان بیماری های صعب العلاج

چند ساعت خواب برای انسان کافی است؟

کرونای انگلیسی در تمام استان های کشور چرخیده است /فوت 20 نفر بر اثر ابتلا به ویروس جهش یافته

کرونای انگلیسی هنوز در شاهرود ثبت نشده است

20 فوتی به دلیل کرونا جهش یافته در ایران

تغییر نام دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

ویروس انگلیسی در تمامی استان های کشور چرخیده است

صنعاء: ائتلاف سعودی با توقیف نفتکش ها جان هزاران بیمار یمنی را به خطر انداخته است

اردوی جهادی پزشکی در مناطق کم برخوردار زنجان برگزار شد

معاون وزیر بهداشت: ویروس جهش یافته تاکنون 20 قربانی در ایران گرفته

تصاویر| وداع غم انگیز با عضو کادر درمان اهواز

اینفوگرافی/ روند کرونا در ایران، از 10 بهمن تا 10 اسفند

جدول پخش مدرسه تلویزیونی 11 اسفند 99 از شبکه آموزش و 4 سیما

ویروس انگلیسی در تمامی استان های کشور چرخیده است

کرونا مثبت شدن 67 بیمار جدید در شاهرود و میامی

امیرحسین صادقی کرونا گرفت

زنگ خطر کرونای انگلیسی در بستان آباد | ثبت 2 مبتلای دیگر کرونا انگلیسی

چرا خوردن فرنی این قدر توصیه می شود ؟

آغاز تزریق واکسن کرونا به جانبازان خوزستانی

استاندار: مازندران در اولویت واکسن کرونا قرار گیرد

زنان باردار می توانند واکسن کرونا تزریق کنند؟

9 بخش مهم تغذیه کودکان در حال رشد

استخدام کارشناس ایمنی و بهداشت (HSE) در پروژه های کنگان

چهارمین روز بدون فوتی کرونایی قزوین در اسفندماه

آمار کرونا استان فارس 10 اسفند؛ 4 فوتی و 302 ابتلای جدید

نشانه های بارز کاهش اکسیژن خون

آمار کرونا آذربایجان غربی 10 اسفند؛ 5 فوتی و 244 ابتلای جدید

2 شهر گیلان در وضعیت نارنجی بیماری کرونا/کرونا خوشه ای به دنبال قربانی است

استخدام کارگر ساده و راننده لیفتراک در شرکت دارویی و مکمل سازی هشتگرد

تداوم سریال کمبود مقطعی انسولین قلمی

6 بیمار جدید کرونایی در زنجان شناسایی شد

استاندار: مازندران در اولویت واکسن کرونا قرار گیرد

شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در استان مرکزی به 11 نفر رسید

زیاده روی در مصرف ماکارونی چه بلایی سر بدن می آورد؟

ربات های ایران ساخت به کمک بیماران می آیند

70 میلیون واکسن در آمریکا برای استفاده در مراکز درمانی تا کنون

واکسیناسیون 55 میلیون نفر از جمعیت کشور تا آذر 1400

تغییر رنگ شهرهای نارنجی

5 نشانه زودهنگام بیماری ام اس

شرایط پایدار شیوع کرونا در آذربایجان شرقی

اولین واکسن ایرانی تاپایان سال تزریق می شود

تنها ماده غذایی که شما را چاق نمی کند

اولین واکسن ایرانی تاپایان سال تزریق می شود/مشخص نبودن سفرهای عید

سومین محموله واکسن کرونا وارد آذربایجان غربی شد

آخرین آمار کرونا در ایران 10 اسفند 99

آمار ابتلا به کرونا در خراسان شمالی صعودی شده است/ فوت 2 بیمار

خط ونشان کرونا برای خیز چهارم

لنده در وضعیت زرد کرونا قرار گرفت

زیاد ماکارونی نخورید/ آشنایی با خواص سمنو

اولین واکسن ایرانی تاپایان سال تزریق می شود/مشخص نبودن سفر های عید

تداوم شناسایی مبتلایان به کرونا در شاهرود و میامی؛ کرونا مثبت شدن 67 بیمار جدید

کارگاه های آموزشی مجازی سلامت محور

بانک رفاه کارگران وجه التزام اقساط غیر جاری تسهیلات کادر درمان را می بخشد

اسهال و استفراغ مهمترین علائم کرونا در کودکان

سرانه تخت بیمارستانی استان تهران 6 دهم درصد برای هر هزار نفر است

معاون بهداشت وزارت بهداشت مطرح کرد؛ اولین واکسن ایرانی تا پایان سال تزریق می شود/ مشخص نبودن سفرهای عید

بانک رفاه کارگران وجه التزام اقساط غیر جاری تسهیلات کادر درمان را می بخشد

تداوم شناسایی مبتلایان به کرونا در شاهرود و میامی؛ کرونا مثبت شدن 53 بیمار جدید

چگونه از تحریکات پوستی پیشگیری کنیم؟

واکسیناسیون 130 تن از فعالان حوزه درمانی اسفراین آغاز شد

پیگیری تغییر تعرفه حق بیمه کشاورزان استان سمنان

بیکاری های ناشی از کرونا به بهای مرگ 900 هزار آمریکایی تمام می شود

بیکاری های ناشی از کرونا به بهای مرگ 900 هزار آمریکایی تمام می شود