مطالب مرتبط:
تخریب 5 مکان دپوی سوخت قاچاق در سیستان و بلوچستان
افزایش 7 درصدی کشف سلاح غیرمجاز در سیستان و بلوچستان
نخستین روز بدون بستری بیمار کرونایی در سیستان و بلوچستان/ روند شیوع کرونا کاهشی شد
توزیع ماهانه 3000 تن روغن تنظیم بازار در سیستان و بلوچستان
افزون بر 84 هزار راس دام در سیستان و بلوچستان پلاک کوبی شدند
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 18:202021-01-24اقتصادي

جزییات یک راه درآمد غیرقانونی و خطرناک، اما رایج در سیستان و بلوچستان


قاچاق سوخت از مرزهای سیستان و بلوچستان نمونه بارز بازی با جان برای نان در میان مردم مرزنشین است که به فرهنگ اشتغال در میان جوانان این منطقه تبدیل شده است و با همه سختی هایی که به همراه دارد در زمره فعالیت های غیرقانونی قرار دارد و «قاچاق» نامیده می شود، - "پانا نوشت: قاچاق روزانه 9 میلیون لیتر سوخت از مرزهای سیستان و بلوچستان اگر چه یکی از بزرگترین معضلات اجتماعی و اقتصادی کشور محسوب می شود، اما منشا درآمد و ارتزاقی ناچیز برای مردم مرزنشین است که سودهای سرشار را به جیب مافیای قاچاق سرازیر می کند.

قاچاق سوخت از مرزهای سیستان و بلوچستان نمونه بارز بازی با جان برای نان در میان مردم مرزنشین است که به فرهنگ اشتغال در میان جوانان این منطقه تبدیل شده است.

شیوه ای از اشتغال و درآمد که با همه شغل های دیگر متفاوت است و سختی های فراوانی دارد.

خودروهایی پر از گالن یا مشک های بزرگ که با هدف خروج از مرز بارگیری شده اند و رانندگانشان برای رسیدن به مقصد لحظه ای را از دست نمی دهند چرا که می دانند برای بردن یک نوبت سوخت تا لب مرز باید حداقل چهار روز از عمر خود را صرف کنند به همین دلیل از جمله خطرناک ترین خودروها در جاده های سیستان و بلوچستان هستند که در هر شرایطی حق تقدم با آن هاست.

پلاک های مخدوش که در برخی موارد حتی با برخی جملات قصار نیز پوشیده شده از دیگر ویژگی های خودروهای سوخت بر است.

هر چه از مرکز استان به سمت شهرستان های جنوبی و مرزی برویم به تعداد این خودروها در جاده اضافه می شود تا جایی که در مناطق مرزی مانند کافه بلوچی، کوهک، جالق و سایر نقاط مرزی جاده های اصلی و فرعی مملو از خودروهای سوخت بر است.

این خودروها که معابر غیررسمی را برای ورود به خاک کشور همسایه انتخاب می کنند مجبورند ساعت ها و یا حتی روزها در ترافیکی از صدها خودرو منتظر بمانند تا اینکه بتوانند این سوخت را به آن سوی مرز رسانده و بفروشند.

صحنه انتظار خروج غیرقانونی صدها خودرو از یک معبر غیررسمی بسیار کوچک که هر کدام حدود 2 هزار لیتر سوخت قاچاق را حمل می کنند از جمله صحنه های کم نظیر در مرزهای جنوب شرق کشور است که نشان دهنده شیوه ای رایج از درآمد در این نقطه از کشور است.

این انتظار گاهی به سه یا چهار روز نیز می رسد برای همین سوخت بران تمام خورد و خوراک و تجهیزات لازم برای زندگی چند روزه در خودرو را به همراه خود می برند.

برخی از این سوخت بران، سوخت را لب مرز فروخته و مجدد به داخل کشور بازمی گردند، اما برخی با پرداخت عوارض وارد کشور پاکستان شده و آنجا اقدام به فروش سوخت می کنند.

این شیوه اشتغال با همه سختی هایی که به همراه دارد در زمره فعالیت های غیرقانونی قرار دارد و قاچاق نامیده می شود، اما با این حال به یک شیوه کسب درآمد رایج در میان مردم مرزنشین تبدیل شده و در کنار سود سرشاری که به جیب مافیای قاچاق سوخت سرازیر می کند موجب خروج روزانه میلیون ها لیتر سرمایه ملی از کشور می شود.

قاچاق سوخت و سوانح رانندگی در جاده های سیستان و بلوچستان به گفته سرهنگ کشواد بهروزی، فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان، در سال جاری در حوزه پلیس راه شمال و جنوب سیستان و بلوچستان از مجموع 337 نفر کشته های ناشی از تصادفات، 64 کشته از خودروهای سوختکش و حامل اتباع بیگانه بوده اند.

همچنین شدت سوانح و آتش سوزی های این تصادفات حاکی از این بوده که این خودروها افسارگسیخته رانندگی می کنند و هیچ کنترل، مهار و توجهی به رعایت قوانین و مقررات برای آنان وجود ندارد.

اما این فقط گوشه ای از ماجرای قاچاق سوخت در این استان مرزی است.

به گفته دبیرکمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان در روزهایی که مرز کشور پاکستان باز است و امکان تردد خودروهای سوخت بر وجود دارد روزانه حدود 9 میلیون لیتر سوخت از کشور خارج می شود.

اما این میزان سوخت خروجی از مرزهای سیستان و بلوچستان با سهمیه سوخت این استان متناسب نیست و جالب تر اینکه سهم سیستان و بلوچستان در قاچاق سوخت کمتر از 15 درصد است و بیش از 85 درصد این سوخت از دیگر استان های کشور با هدف قاچاق به این استان سرازیر و از مرزها خارج می شود.

از مجموع فرایند این قاچاق سازمان یافته که در اشکال و انواع گوناگون جابه جایی و حمل سوخت انجام می شود، تنها خودروهای سوخت بر در جاده ها و مرزهای سیستان و بلوچستان برای همگان قابل مشاهده هستند که در واقع آخرین ماموریت یعنی خروج سوخت از کشور را بر عهده دارند و شاید در اذهان عمومی متهمان اصلی این معضل اقتصادی و اجتماعی نیز به نظر آیند.

کلانتر جوانی 29 ساله از اهالی شهر مرزی سراوان است که حدود پنج سال از جوانی خود را به حمل سوخت اختصاص داده و شب ها و روزهای پرمخاطره ای را پشت سرگذاشته است.

او که هدف از اشتغال به این کار را جمع آوری سرمایه برای دست و پا کردن کاری در آینده عنوان می کند و به تشریح کار سوخت بران در مرزهای سیستان و بلوچستان پرداخت و زوایای تاریکی از این کار پرمخاطره را روشن کرد.

این جوان سراوانی که در سال های اول فعالیتش در این زمینه شاگرد یکی از تویوتاهای حامل سوخت بوده حالا با خودروی سواری خودش کار می کند و مسیر جدیدی را برای فروش سوخت انتخاب کرده است.

او اکنون هر سه یا چهار روز برای فروش بنزین به مرز می رود تا در واقع سوخت خودروهای سوخت بری که از مسیرهای صعب العبور از مرز عبور می کنند را تامین کند.

گاهی نیز این بنزین را به مرزنشینان که فاصله زیادی تا نقاط شهری و روستایی دارند می فروشد، اما خواسته یا ناخواسته کارش غیرقانونی است و برای همین متحمل هزینه های زیادی می شود.

یک روز کاری یک سوخت بر چطور می گذرد؟ کلانتر در تشریح یک روز کاری خود برای فروش سوخت در مرز می گوید: وقتی برای رفتن به سمت مرز تصمیم می گیرم باید یک روز قبل بنزین خودور و همچنین بنزین مورد نیاز برای فروش را تهیه کنم که برای این کار یا در صف پمب بنزین انتظاری حدودا 2 ساعته را می کشم و یا اینکه از مندی دار ها (کسانی که سوخت های قاچاق را دپو می کنند) بنزین می خرم.

او ادامه می دهد: خودروی من گنجایش 12 گالن 70 لیتری را دارد که باید برای خرید هر گالن، با توجه به نوسانات نرخ ارز به طور متوسط 380 هزار تومان پرداخت کنم.

به گفته این جوان سراوانی، قیمت فروش هر گالن 70 لیتری در لب مرز به طور متوسط 410 هزار تومان می شود، به عبارتی هر گالن بنزین 30 هزار تومان و مجموعا هر بار سوخت بردن 360 هزار تومان سود دارد.

کلانتر می گوید: اما این همه ماجرا نیست، چرا که برای عبور از ایست بازرسی که در مسیر رفتن به مرز وجود دارد باید گالن ها را با موتور و از مسیر فرعی عبور دهیم و بعد از رد شدن خودرو از پاسگاه، مجدد سوخت ها را بار بزنیم به همین دلیل برای هر گالن حدود 10 تا 15 هزار تومان هم باید به صاحب موتور بدهیم بنابراین فایده فروش هر گالن سوخت در مرز تقریبا نصف می شود.

گاهی نیز گالن های سوخت توسط ماموران ضبط می شود که آن وقت دیگر جز ضرر چیزی برایمان باقی نمی ماند.

او می افزاید: از آنجایی که گاهی باید منتظر بمانیم تا هوا تاریک شود و دور از چشم ماموران به سمت مرز حرکت کنیم، ممکن است دو تا سه روز در راه باشیم.

به همین دلیل باید آذوقه و وسایل مورد نیاز تهیه و به همراه خود می بریم که این هم از هزینه های این کار به حساب می آید.

کلانتر در مورد نحوه فعالیت خودروهای سوخت بر از نوع تویوتا نیز می گوید: کسانی که با این خودروها کار می کنند صاحبان اصلی نیستند، بلکه هر ماشین یک راننده و یک شاگرد دارد.

این خودروها ظرفیت حمل 5 تا 8 بشکه 200 لیتری را دارند که هر بشکه گازوییل را 750 هزار تومان خریداری می کنند و لب مرز حدود 870 هزار تومان می فروشند و به عبارتی در هر بشکه گازوییل 120 هزار تومان سود می کنند که در مجموع این سود برای کل محموله 960 هزار تومان می شود.

این سوخت بر گفت: از 960 هزار تومان فایده هر بار سوخت بردن به لب مرز، 150 هزار تومان دستمزد راننده، 100 هزار تومان دستمزد شاگرد، و حدود 60 هزار تومان هم هزینه خورد و خوراک است و در نهایت 300 هزار تومان فایده به صاحب خودرو می رسد.

به طور متوسط هر بار سوخت بردن به لب مرز آن هم از شهرهای مرزی مانند سراوان حدود چهار روز به طول می انجامد که می توان گفت به طور متوسط هر خودرو می تواند 7 تا 8 بار در ماه این کار را انجام می دهد.

درآمد و سود ناچیز مردم از قاچاقی سازمان یافته براساس گفته این سوخت بر متوسط درآمد ماهیانه از طریق قاچاق سوخت برای خودروهای سواری حدود یک میلیون و 500 هزار تومان و برای صاحبان خودروهای تویوتا 2 میلیون و 400 هزار تومان است.

این در حالی است که رانندگان و شاگردان این خودروها که خطر اصلی را به جان می خرند به دلیل نداشتن سرمایه و شغل مناسب به درآمد 800 تا یک میلیون و 200 هزار تومانی از این طریق نیز راضی هستند.

با این وجود سود بیشتر نصیب کسانی می شود که در اصطلاح محلی مندی دار هستند و سوخت قاچاقی را که از دیگر نقاط کشور به شهرستان های مرزی وارد می شود انبار و نگهداری کرده و به سوخت بران می فروشند.

این افراد که هزنیه زیادی را متحمل نمی شوند به طور مثال هر بشکه گازوییل را 700 هزار تومان خریداری و 750 هزار تومان به سوخت بران می فروشند به همین دلیل کار آن ها بی دردسرتر و در عین حال پرسودتر است.

اما باز هم کسانی هستند که از این ماجرا سود بیشتری می برند و حاضر می شوند سوخت قاچاق را از هزاران کیلومتر با انواع ترفندها به سمت سیستان و بلوچستان روانه کنند که محمد محبی، دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان دراین باره می گوید: قاچاق سوخت یکی از معضلات اصلی استان سیستان و بلوچستان است و اولویت نخست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا در این استان است.

بیشترین میزان قاچاق فرآورده های نفتی در این استان مربوط به فرآورده نفت گاز (گازوییل) است؛ اگر چه قاچاق بنزین، نفت سفید و دیگر فرآورده های نفتی نیز وجود دارد، اما میزان آن نسبت به نفت گاز بسیار کم است.

به گفته او کشورهای پاکستان و افغانستان نیاز مبرمی به سوخت دارند که اگر ایران نتواند نیاز آن ها را به طور قانونی تأمین کند قاعدتا این نیاز از مسیر قاچاق برطرف می شود.

به همین دلیل در سیستان و بلوچستان به عنوان استان هم مرز با این دو کشور موضوع قاچاق سوخت اتفاق می افتد.

اما جالب اینجاست که سهم این استان در قاچاق سوخت کمتر از 15 درصد است و بالغ بر 85 درصد سوخت قاچاق از سایر نقاط کشور وارد سیستان و بلوچستان می شود.

محبی می گوید: سیستان و بلوچستان دارای چند گلوگاه ورودی است که به سامانه هوشمند کنترل نفتکش ها مجهز و قادر به تشخیص بارنامه های جعلی هستند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان تصریح می کند: از زمان راه اندازی این سامانه بیش از 800 نفتکش با بارنامه جعلی شناسایی و تحویل مراجع قضایی شدند.

همچنین در این مدت چهار پرونده کلان قاچاق سوخت در حوزه جرایم سازمان یافته در این استان تشکیل شده و در حال پیگیری است.

ضرورت اصلاح جانمایی گلوگاه ها محبی اظهار می کند: با وجود این میزان کشفیات و نصب این سامانه در گلوگاه ها هنوز هم با روش های مختلف مانند استفاده از اتوبوس مسافربری و یا تانکرهای کوچک، سوخت قاچاق وارد این استان می شود.

به طور مثال اخیرا از یک اتوبوس 8 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد.

وی با بیان اینکه روز به روز به موازات سختگیری ها و اعمال نظارت ها، شگردها و شیوه های قاچاق سوخت نیز تغییر می کند، ادامه می دهد: یکی از مشکلات ما در مبارزه با ورود سوخت قاچاق جانمایی گلوگاه های ورودی استان است که نیاز به اصلاح دارد.

در برخی از گلوگاه های استان اعتبار فراوانی برای استقرار نیرو و تجهیزات در این گلوگاه ها هزینه می شود اما برای جلوگیری از قاچاق کارایی لازم را ندارند.

محبی با بیان اینکه قاچاق سوخت فرایندی شبکه ای و زنجیره وار است، می گوید: 60 درصد سوخت نفت گاز در کل کشور به حوزه حمل و نقل اختصاص دارد و عمده تخلفات قاچاق سوخت نیز در سهمیه حمل و نقل اتفاق می افتد.

به طوری که این سهمیه به جای آنکه برای حوزه حمل و نقل مصرف شود به صورت مرحله به مرحله در تهران، یزد، اصفهان و کرمان دپو و به استان سیستان و بلوچستان حمل می شود.

از بین رفتن فرهنگ کار و اشتغال در مناطق مرزی دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان می گوید: در همین زنجیره افراد متعددی درگیر هستند که بیکاری و نبود شغل را بهانه کرده و از این چرخه غیرقانونی قاچاق، کسب درآمد می کنند.

اکثر سوختکش ها به دلیل سودجویی به دنبال این کار می روند چرا که این شیوه کسب درآمد برای آنان نهادینه شده است و حاضر به انجام کار دیگری نیستند.

در برخی شهرستان های استان واحدهای تولیدی و کارخانجاتی وجود دارد که به دنبال نیروی انسانی هستند اما مردم منطقه چون به این شیوه اشتغال عادت کرده اند حاضر به فعالیت در این واحدها نیستند.

این مسئول به معضل فرهنگی و اجتماعی دیگری در این زمینه اشاره می کند: متاسفانه به کارگیری نوجوانان در زنجیره قاچاق سوخت به یکی از معضلات اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده که در شرایط فعلی نیز با تعطیلی مدارس بهانه خوبی برای سرشبکه های قاچاق سوخت برای به کارگیری قشر دانش آموز در این چرخه فراهم شده است.

محبی با بیان اینکه استفاده از دانش آموزان در فروش سوخت قاچاق در روستاها و شهرهای مرزی بسیار بیشتر است، می گوید: سرشبکه های قاچاق سوخت برای مصون ماندن از جرایم کیفری از نوجوانان به عنوان پوشش کار استفاده می کنند و خود در سایه مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه چون این شیوه کسب درآمد از کودکی و نوجوانی برای مردم مناطق مرزی نهادینه می شود، تبعات فرهنگی و اجتماعی بسیار زیادی برای استان خواهد داشت.

از طرفی توان فرهنگی برای بازگرداندن این کودکان و نوجوانان به تحصیل و مدرسه نیز بسیار ضعیف است.

به همین دلیل فرهنگ کار و اشتغال در برخی مناطق این استان لطمه خورده است و به جای آن فرهنگ کسب درآمد از طریق قاچاق نهادینه شده است.

تلاش برای تبدیل قاچاقچی سوخت به تاجر سوخت دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان با بیان اینکه باید ابتدا به فکر اشتغالی جایگزین برای مردم مناطق مرزی باشیم و بعد آنان را از فعالیت در زمینه قاچاق سوخت منع کنیم، تصریح می کند: به طور قطع این شیوه کسب درآمد تا چند سال آینده پابرجا نخواهد بود چرا که کشور پاکستان اقدام به بستن مرزهای خود با ایران کرده و تاکنون بخش زیادی از مرز خود با سیستان و بلوچستان را بسته است و همین موضوع سبب شده تا در ماه های اخیر خودروهای سوخت بر در برخی معابر غیررسمی با ترافیک سنگین و حتی چند روزه برای ورود به کشور پاکستان مواجه شوند.

از طرفی ایران نیز به موازات پاکستان در حال بستن مرزهای خود است که این مورد نیز زمینه عبور و مرور سوخت برها را مشکل خواهد کرد.

بر همین اساس باید به دنبال راهی بود تا اولا نیاز کشور همسایه به سوخت را پاسخ گفت و بعد از آن از این فرصت به نفع مردم مرزنشین استفاده کرد.

این مقام مسئول به اجرای طرح آزمایشی رزاق در مرزهای سیستان و بلوچستان اشاره می کند: برای اینکه قاچاق سوخت را با همه خطراتی که در جاده های این استان ایجاد کرده مدیریت و کنترل کنیم طرح رزاق را برای فروش سهمیه سوخت مرزنشینان به صورت آزمایشی آغاز کردیم.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان کاهش تردد سوخت بران در جاده های این استان را یکی از مزایای این طرح عنوان کرد و می گوید در صورتی که اجرای آزمایشی طرح رزاق موفقیت آمیز باشد این طرح در دیگر نقاط مرزی استان نیز اجرایی خواهد شد.

بهره مندی مستقیم مردم مرزنشین از سهمیه سوخت و حذف دلالان و مافیا از دیگر مزایای اجرای طرح رزاق است که به طور مستقیم معیشت مردم مرزنشین را به شکل قانونی تامین می کند و از طرفی امنیت مرزهای استان نیز افزایش خواهد یافت.


کلید واژه ها: سیستان و بلوچستان - بلوچستان - قاچاق - سیستان - مرزنشین - بازی با جان - قاچاق سوخت - غیرقانونی - اشتغال - میان - درآمد - معضلات اجتماعی - جوانان - سوخت - مردم - فرهنگ - منطقه - نمونه - بارز - بازی - سختی - بزرگترین - هایی - فراوانی - اجتماعی - اقتصادی - شیوه ای - معضلات - متفاوت - میلیون

آخرین اخبار سرویس:
طرح کمک 5 میلیاردی شهرداری تهران به زلزله زدگان سی سخت تصویب شد

بزرگ ترین باغ گردوی کشت بافت خاورمیانه افتتاح شد

کربن فعال در صنایع مختلف چه کاربردهایی دارد؟

سرما هزار و 9 میلیارد ریال به بخش کشاورزی خراسان شمالی خسارت زد

بازگشت 1420 واحد صنعتی راکد به چرخه تولید در کشور

مدیرعامل جدید شرکت شهرک های صنعتی مازندران معرفی شد

واکسن سازان داخلی باید به جهش های ویروس کرونا توجه کنند

با اعصاب مردم بازی نکنید!

بهره برداری از 110 هکتار باغ پسته در اصفهان/ 250 هکتار از اراضی کم بازده استان احیا شد

شهرداری از سمن ها برای ساماندهی محلات آسیب خیز حمایت کند

نظارت بازرسان استاندارد ایلام در سطح بازار آغاز شد

کاهش جزیی قیمت دلار در بازار

25 هزار بیمار نیازمند عضو داریم/سالیانه 3 هزار بیمار نیازمند عضو را از دست می دهیم

قیمت طلا 17 اسفند 99/ قیمت طلای دست دوم اعلام شد

زالی: واکسن سازان داخلی باید به جهش های ویروس کرونا توجه کنند

گره گشایی از پروژه های ناتمام، رهاورد دولت برای استان یزد

12 هکتار گلکاری در شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی اجرا شد

استخدام بازاریاب مویرگی در شرکت معتبر بین المللی ronix در کرمان

نرخ بیکاری در شهر قم، 8.4 درصد و روستا 1.8 درصد است

استخدام در دپارتمان ملکی بین الملل

استخدام تایپیست و دایرکتر و مترجم 20 نفر(همراه با آموزش)

استخدام کار در منزل با گوشی

استخدام نیروی ماهر و نیمه ماهر جوشکار اسکلت

آب شرب هیچ مدرسه ای به دلیل بدهی قطع نشده است

جذب نیروی کارورزبیمه

استخدام مشاور املاک جابر انصاری

استخدام کارشناس حسابداری و کمک حسابدار در شرکت چاپ صنعت پاپیروس در گرمدره

استحصال بیش از 198 مترمکعب چوب از اراضی جنگلی آذربایجان غربی

استخدام انباردار آقا با حقوق ثابت و مزایا در نقش رنگ خجستگان در شهریار

دعوای جدید شورای شهری ها/ این داستان: شهرفروشی

استخدام کارشناس فروش (معدن و تجهیزات نفت) در شرکت توربین دار در تهران

راه اندازی واحدهای جدید عرقیات گیاهی در استان همدان

مخازن منفجرشده در افغانستان متعلق به ایران نیست

سودکلان فرصت طلبان از ممنوعیت ثبت سفارش ها /7 هزار تن موز در انتظار ترخیص

گرانی مرغ در فارس بی معنی است/ 2 میلیون قطعه جوجه ریزی مازاد

تالش آماده استقبال از بهار می شود

توزیع بیش از 35 میلیون لیتر سوخت در روستا های قزوین

بهره برداری از پروژه 1000 هکتاری کمربند سبز تهران با حضور جهانگیری

فرش میمه در پستوی یادها

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم: نرخ بیکاری در قم پایین تر از میانگین کشوری است/ بهبود وضعیت اشتغال بانوان در قم 

بهره برداری از 13 هزار طرح عمرانی و زیربنایی برکت در سال 99

تکلیف بدهی های تمام نشدنی پرسپولیس چه می شود؟

سود وام مسکن 400 میلیون تومانی کاهش یافت

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران خبر داد: پایان زمستانه کتاب 99 با فروش 21 میلیاردتومانی

یک ماه آینده پایان آوار برداری در مناطق زلزله زده

سردرگمی مردم و فعالان گردشگری؛ تبلیغ بسته های سفر در کنار منع شدید از مسافرت کردن

حال اقتصاد استان با رونق نمایشگاه بین المللی جنوب شرق خوب می شود

قیمت پراید و تیبا در بازار پایتخت

فیلم/ جهانگیری: در فروش نفت نه یک دلار تلف شد، نه بابک زنجانی ساختیم

هشدار یک اقتصاددان نسبت به عواقب ارزپاشی/بهترین نحوه هزینه کرد ارزهای آزادسازی شده چیست؟

خبرخوش پایان سال به دارندگان حساب جوانان بانک مسکن

قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز یکشنبه 17 اسفند 99

کرونا برای ایران زمینه ساز چه فرصت هایی شد؟

کاشت 50 هزار اصله درخت در نیروگاه برق شهید مفتح همدان

جزای نقدی یک میلیارد ریالی برای «قاچاقچی پارچه و لباس»

خبر مهم برای جوانان متقاضی وام مسکن

نرخ سود وام مسکن جوانان 6 درصد شد

مصوبه مجلس باعث گران شدن اینترنت می شود؟

شرایط تازه پرداخت وام مسکن جوانان اعلام شد

کاریکاتور/ از چاله ی بورس تا چاه بیت کوین!

هیوندای از سانتافه 2021 رونمایی کرد

پیش بینی کشت 12هزار هکتار چغندرقند بهاره در کرمانشاه

یک پنجم از مواد غذایی جهان دور ریخته می شود

دستیابی به بالاترین میزان تولید فولاد خام در تاریخ فولاد مبارکه

مسئولیت تعیین ارزش املاک مناطق 22 گانه به اداره مالیات تهران سپرده شد

استحصال بیش از 198 مترمکعب چوب از اراضی جنگلی آذربایجان غربی

جولان دلال ها دلیل فاصله قیمتی میوه از مزرعه تا بازار است

سود وام مسکن کاهش یافت

شرایط تازه پرداخت تسهیلات مسکن جوانان اعلام شد

تایید نهایی 13 هزار متقاضی اقدام ملی مسکن در استان اصفهان

قیمت پوند بر خلاف دلار و یورو رشد کرد +جدول

بورس مسکن سود قابل قبولی برای سرمایه گذاران دارد

اطلاعیه اداره امور سهام بانک دی

هدررفت منابع، نتیجه غلبه اندیشه های توزیعی بر رویکردهای تولیدی است

کالاهای قاچاق برای آموزش فنی و حرفه ای همدان اختصاص می یابد

جریمه 5 میلیارد ریالی محتکران لاستیک خودرو در همدان

اتوپلاس بیمه نوین در سیرجان راه اندازی می شود

ایجاد 32 مورد اشتغال پایدار با افتتاح کتابخانه مرکزی در یزد

واکاوی ارتباط نقدینگی و قیمت دلار

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 17 اسفند ماه 99

در سال 99؛ 30 طرح معدن و صنایع معدنی راه اندازی شده یا آماده راه اندازی است

خرید محصولات ایرانسلی با کد دستوری امکان پذیر شد

عملکردی مطلوب در تأمین و انتقال پایدار گاز در زمستان 99

ابهام در وضعیت بازار خودرو

سکه به کانال 9 میلیون تومان سقوط کرد +جدول

ملک زاده: سهم اصلی از محصولات کشاورزی به دلالان می رسد

جزای نقدی یک میلیارد ریالی برای قاچاقچی پارچه و لباس

همدلی 3 قوه برای مبارزه با تغییر کاربری اراضی کشاورزی

نرخ ارز آزاد در 17 اسفند ماه 99

وضعیت معاملات بورس تا 6 ماه آینده چگونه است؟

7 هزار خانوار در شهر جدید گلمان ارومیه ساکن هستند

بهره برداری پروژه هزار هکتار جنگل کاری با حضور معاون اول رییس جمهور

استخدام حسابدار در شرکت تولیدی ، صنعتی ، پزشکی توان جم در اصفهان

نیرو اقا برای کار در فروشگاه انلاین فوری

آماری از فروش «زمستانه کتاب»

استخدام راننده با ماشین های باری

پرستار خانم نیمه وقت برای خانم و آقا سالمند

گاز در زمستان کم نیاورد

«تهران، قلهک، کوچه آفتاب» منتشر شد

لایحه قانون آب به کجا رسید؟

جزییات یک راه درآمد غیرقانونی و خطرناک، اما رایج در سیستان و بلوچستان

جزییات یک راه درآمد غیرقانونی و خطرناک، اما رایج در سیستان و بلوچستان