مطالب مرتبط:
نمادهای هویتی بعد از انقلاب پر رنگ شده است/عیار دینی مردم ارتقا پیدا کرده است
سردار سلیمانی: ظرفیت بسیج مردم برای تحقق اهداف انقلاب در حوزه اشتغال را داریم
صف مردم برای پر کردن مخازن اکسیژن + عکس
مردم اعتماد خود به باشگاه ها را از دست داده اند
سمیعی: از مردم می خواهم برای مهرداد میناوند دعا کنند
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 09:552021-01-24سياسي

پر رنگ شدن نمادهای هویتی بعد از انقلاب/ عیار دینی مردم ارتقا پیدا کرده است


- خبرگزاری فارس ـ اراک؛ حجت الاسلام مهدی عباسی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از مدیران جوان و انقلابی است که مرداد ماه امسال مسئولیت این نهاد انقلابی را بر عهده گرفت.

وی دارای مدرک دکترای علوم سیاسی بوده و تدریس در حوزه و دانشگاه، مبلغ محیط بین الملل، مدیر میز جنوب شرق آسیا در گروه مطالعات راهبردی در مجمع جهانی اهل بیت (ع) و مدیرکل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا سلام الله علیها و معاون بین الملل دانشکده هدی را در کارنامه فعالیت خود دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با حضور در دفتر خبرگزاری فارس با خبرنگار حوزه فرهنگ به گفت وگو نشست که در ادامه می خوانید.

فارس: با توجه به اهمیت تبلیغ، در حوزه نوآوری چه ضرورت هایی را احساس می کنید؟ عباسی: نکته ای که نباید از آن غافل شد و باید به آن توجه کرد مبحث درک نبرد فرهنگی است، نوآوری مبتنی بر این است که فعالان فرهنگی و مذهبی عرصه میدان را به درستی مشاهده و در نظر بگیرند، مقام معظم رهبری"(مدظله العالی) در یکی از فرمایشات گهربار خود عنوان کردند که مدیر فرهنگی باید میدان نزاع فرهنگی را خوب مشاهده کند، بنده  احساس می کنم مدیران و فعالان فرهنگی در این قسمت مهم که تأکید مقام معظم رهبری است ضعف دارند در واقع مجموعه دستگاه ها فرهنگی در زمینه دیده بانی ضعیف هستند.

نوآوری سازمان تبلیغات می تواند از همین قسمت شروع شود، درک نبرد اولین مرحله از شروع  عملیات سازمان تبلیغات است اگر نبرد درک شد در مرحله دوم برنامه ریزی برای مدیریت نبرد آغاز می شود، در مرحله بعد تمرین سرمایه و امکانات در میدان نبرد و مرحله اقدام است.

سازمان تبلیغات استان در هر سه مرحله احساس می کند که عملکرد دستگاه ها و نهادهای فرهنگی علیرغم اینکه دستاوردهای خوبی در عرصه نظام و انقلاب اسلامی ایران وجود داشته است ولی با اهداف آرمانی که امام (ره) و اسناد بالادستی ترسیم کرده اند، فاصله دارند، لذا سازمان تبلیغات در هر سه حوزه اقدام و ورود پیدا کرده است.

یکی از اقدامات این سازمان برقرار ارتباط بیشتر سازمان تبلیغات استان با فعالان و نخبگان فرهنگی بوده، بستری را فراهم کرده ایم که در کارگروه های مختلف این سازمان نخبگان و فعالین فرهنگی حضور و اعمال نظر داشته باشند.

نوآوری که سازمان تبلیغات بعد از اینکه همفکری، هم افزایی و همدلی بین نخبگان و فعالین فرهنگی ایجاد کرد در چهار حوزه می تواند عملیاتی شود که اقدامات آن در این چهار حوزه توسط سازمان تبلیغات استان شروع شده است.

این چهار حوزه شامل نظام و مسائل فرهنگی استان، آموزش سرمایه های انسانی، تولید محتوا و غیره است.

سازمان تبلیغات باید نظام و مسائل فرهنگی استان را به درستی رصد و بشناسد و این امر زمانی محقق می شود که یک تیم تخصصی رصد و پایش به این امر بپردازد که خوشبختانه این تیم در سازمان تبلیغات استان راه اندازی شده است سازمان تبلیغات باید نظام و مسائل فرهنگی استان را به درستی رصد و بشناسد و این امر زمانی محقق می شود که یک تیم تخصصی رصد و پایش به این امر بپردازد که خوشبختانه این تیم در سازمان تبلیغات استان راه اندازی شده است.

در قسمت آموزش سرمایه انسانی چهار جامعه مخاطب خاص در فاز اول سه ساله در نظر گرفته شده که شامل مبلغان روحانی، فعالان فرهنگی هییات، افراد فعال قرآنی و مدیران و اعضای شورای کانون های فرهنگی و تبلیغی سازمان است که برای این جامعه مخاطب آموزش های تخصصی لازم در نظر گرفته شده که فاز اول این آموزش ها برای 100 مبلغ مستقر به مدت یک هفته اجرا شد.

  فارس: اهمیت و نقش تولید محتوا در حوزه نوآوری چیست؟ عباسی: سازمان تبلیغات باید در نبرد روایت ها محتوای مناسب برای مخاطب داشته باشد که تیم تولید محتوا در سازمان تبلیغات استان با دو رویکرد مسئله محوری و عام در حال فعالیت است.

هم اکنون در چهار حوزه انقلاب اسلامی، خانواده، آسیب های اجتماعی و آسیب های اعتقادی نظام درخت واره ای طراحی شده که بر اساس این نظام محتوایی توسط تیم تولید محتوا تولید می شود.

فارس: به نظر شما فعالیت فرق و نحله های فکری در استان از کجا نشات گرفته است؟ عباسی: دعواهای بین فرق و ادیان در طول تاریخ وجود داشته، متاسفانه تقریباً تمام فرق و نحله های فکری در استان مرکزی فعال هستند و حتی در دانشگاه های استان ورود پیدا کرده اند که بخشی از این موارد ناشی از مسائل سیاسی است که مشکلات اقتصادی و معیشتی در بروز و افزایش این فعالیت ها در استان نقش به سزایی دارد.

امروزه دنیا به سمت سهولت در ارتباطات و تاثیر و تاثر متقابل سوق پیدا کرده است، متاسفانه در دنیای امروز موردی به نام نظم بین الملل وجود ندارد.

در واقع ادبیات بین الملل بر فضای آنارشیک پایه گذاری شده است که در این فضا هر کشور و نفری به دنبال منافع خود است به همین خاطر در دعوای بین ادیان و نحله های ارتباطی مباحثی چون اقتصاد سیاسی، سیاست اقتصادی، فرهنگ سیاسی، سیاست فرهنگی و  غیره مطرح می شود که خروجی این مباحث باعث می شود که تأثیر و تأثر متقابل بین عناصر چهارگانه فرهنگ، اقتصاد، اجتماع و سیاست و حتی ارتباطات که عنصر یا بُعد پنجم است، برقرار شود، قطعا امروزه در فعالیت ها و برنامه های دینی و مذهبی وضعیت سیاسی و معیشتی جامعه بر آن اثرگذار است.

فارس: در حوزه مقابله و مبارزه فرهنگی با هجمه هایی که استکبار علیه کشور برنامه ریزی و اجرا می کند، انقلاب پیروز میدان بوده است یا بازنده؟ عباسی: قبل از اینکه به ظرفیت ها و بسترهای لازم برای مقابله و مبارزه فرهنگی با هجمه هایی که استکبار علیه کشور برنامه ریزی و اجرا می کند، بپردازیم باید دو نکته اساسی را مد نظر داشت در وهله اول باید حوادث و اتفاقاتی که استکبار علیه کشور ما تا امروز انجام داده است را مرور کرد و در وهله بعد باید ظرفیت ها و زیر ساخت های کشور برای مبارزه فرهنگی با این هجمه ها را باید دقیق بررسی کرد.

علیرغم دشمنی هایی که علیه کشورمان طی این سال ها شده است ولی خوشبختانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دستاوردهای بسیار مهمی دست یافته است علیرغم دشمنی هایی که علیه کشورمان طی این سال ها شده است ولی خوشبختانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دستاوردهای بسیار مهمی دست یافته است، نباید در بررسی اینکه که تاکنون کشورمان علیه هجمه های فرهنگی دشمنان چه رویکردی اتخاذ و اقداماتی انجام داده است، دچار افراط و تفریط شویم.

اگر فکر کنیم که تاکنون هیچ کاری علیه هجمه ها نشده است دچار افراط شده ایم زیرا انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارای رویش هایی بوده است و نمادهای هویتی را بعد از انقلاب پر رنگ کرده ایم که در تاریخ کشور بی سابقه بوده است که اگر بخواهیم به عنوان مصداقی درباره رویش ها و نمادهای هویتی صحبت کنیم مدافعان حرم، برگزاری مراسم معنوی اعتکاف با حضور پرشور جوانان و تربیت حججی ها نمونه ای از این رویش ها است.

هویت دینی مردم کشور ما بالاخص جوانان بیش از هر برهه تاریخی کشور تقویت و پر رنگ شده است و امروزه بیش از هر زمان دیگر مراسم و آیین های مذهبی با مشارکت خود مردم در کشور برگزار می شود و از استقبال عمومی بالایی برخوردار بوده و هست با استناد به این موارد می توان با قطعیت گفت در مقابل هجمه های دشمن ما به هیچ عنوان بازنده میدان نشده ایم.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با وجود هجمه های مختلف دشمن دستاوردهای خوبی در تمامی زمینه ها بالاخص حوزه های دینی و هویت فرهنگی و دینی داشته است، ولی با حد مطلوب هنوز فاصله دارد و اگر بخواهیم به این موضوع سلبی نگاه کنیم، علیرغم هزینه و اقداماتی که نظام سلطه برای براندازی این نظام و هویت دینی و انقلابی مردم داشته ولی نتوانسته است به مقصود خود دست پیدا کند قطعا کشور در این حوزه ها دستاورد، برنامه و جهاد داشته که نظام سلطه نتوانسته با اقدامات خود این هویت را از ملت ایران بگیرد.

نظام سلطه در برخی از نزاع های فرهنگی که داشته است  به عنوان مثال در آمریکای لاتین، آن منطقه و کشور را بلعیده است و لذا شاهد رشد مسیحیت تبشیری در آمریکای لاتین و برخی از کشورهای قاره آفریقا هستیم، ولی امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی با وجود دسیسه ها و اقدامات نظام سلطه، محور مقاومت و ستون جهان اسلام است و این حرف ادعا و اعترافات اندیشمندان جهان غرب است.

بیداری اسلامی یک نمونه از رویدادهای مهم جهان اسلام است، اگر چه این بیداری کمی منحرف شد ولی نشان داد که قلب تپنده جهان اسلام که همان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است دستاوردهای فرهنگی بسیار مطلوبی داشته است.

فارس: ایران در عرصه مبارزه فرهنگی با دشمنان موفقیت های خوبی داشته، به نظر شما مقصر اصلی بازگو نشدن افتخارات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه فرهنگی و مذهبی کدام نهاد و گروه جامعه است؟ عباسی: مقصر اصلی متولیان حوزه فرهنگ هستند در واقع وظیفه متولیان حوزه فرهنگ است که این دستاوردها و اقدامات نظام را برای عموم جامعه به خوبی انعکاس دهند، امروزه طلبه و روحانیون در این میدان به خوبی فعالیت می کنند، به طور مصداقی در همین شهرستان اراک یک طلبه با اقداماتی که در محله خود برای پیشگیری از کرونا" و آگاهی مردم در خصوص بیماری کرونا انجام داده است باعث شده که آمار کرونا در آن منطقه کاهش پیدا کند و دانشگاه علوم پزشکی صحت این موضوع را کتباً اعلام کرده است.

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در یکی از بیانات خود عنوان کردند که دستگاه تبلیغاتی کشور ضعیف است، بنده هم به عنوان مدیر سازمان تبلیغات استان مرکزی بر این عقیده هستم که مسئولان فرهنگی کشور ضعیف عمل کرده اند.

با توجه به تجربیات و فعالیت هایی که بنده در حوزه بین الملل داشته ام، امروزه غرب و نظام سلطه پی برده است که می توان از ظرفیت رسانه به عنوان یک سلاح مهم و موثر در براندازی جمهوری اسلامی ایران و بی اعتماد کردن مردم نسبت به خدمات این نظام استفاده کرد، به همین خاطر شاهد هستیم که در شبکه های فارسی زبان تنها عمده تمرکز بر مسائل و مشکلات کشور است و در مقابل آن هیچ خدمات و اقدامات موثر نظام برای مردم بازگو نمی شود.

در شبکه های فارسی زبان تنها عمده تمرکز بر مسائل و مشکلات کشور است و در مقابل آن هیچ خدمات و اقدامات موثر نظام برای مردم بازگو نمی شود در کشورهای توسعه یافته برای به میدان آوردن سمن ها و مشارکت آنان در مباحث و معضلات جامعه، دولت ها میلیون ها دلار هزینه می کنند، ولی در کشور ما خوشبختانه بدون هیچ هزینه دولت، نه تنها سمن ها بلکه خود مردم در هر شرایط بحرانی مشارکت قابل توجهی داشته اند به عنوان مثال بنا به اذعان کمیته امداد استان مرکزی در 9 ماه سال جاری 51 درصد کمک های مردمی در استان افزایش پیدا کرده است به همین خاطر است که بنده عنوان می کنم با وجود تورم، مشکلات معیشتی در کشور عیار دینی مردم نسبت به گذشته بالا رفته است.

  فارس: سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی برای پیشگیری و مقابله با کرونا چه اقداماتی انجام داد؟ عباسی: این سازمان در بحث مقابله با کرونا دارای چهار محوربرنامه تحت عنوان قرارگاه شهید سلیمانی داشته است که محور اول آن آموزش در حوزه پیشگیری بود که مبلغان سازمان تبلیغات به کمک داوطلبین هلال احمر و بسیج محله ها را پوشش دادند.

محور دوم برنامه ها و اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی کمک به کادر بهداشت و درمان و حضور در بیمارستان ها و مراکز درمانی بوده است که در بیمارستان ها در قالب شورای نهادهای حوزوی، ستاد بحرانی حوزوی شکل گرفت.

البته متولی این بحث فقط سازمان تبلیغات استان نبود، بلکه با همکاری نهادهای حوزوی، سپاه، بسیج و نهادهای انقلابی صورت گرفت.

 هم اکنون 120 طلبه در استان در بیمارستان ها  بصورت شیفتی بطور میانگین 10 نفر در هر بخش در حال کمک به کادر بهداشت و درمان هستند هم اکنون 120 طلبه در استان در بیمارستان ها به صورت شیفتی به طور میانگین 10 نفر در هر بخش در حال کمک به کادر بهداشت و درمان هستند.

در محور سوم اقدامات سازمان تبلیغات برای پیشگیری و مقابله با کرونا، مساجد استان به عنوان پایگاه های سلامت در نظر گرفته شد، محور چهارم اقدامات سازمان تبلیغات مجدد در مساجد در قالب کمک های مومنانه است که در موج سوم کرونا سازمان تبلیغات اسلامی استان بنا به مصوبه ای که داشته است 100 هزار بسته معشیتی را قرار است با کمک و مشارکت مردم برای افراد نیازمند آماده و توزیع کند.

شورای نهادهای حوزوی با رایزینی هایی که انجام داده توانسته است 7 هزار بسته کمک میعشتی در اختیار شهرستان های استان قرار دهد، 19 هزار بسته معشیتی هم با هماهنگی و همکاری بسیج آماده و بین افراد نیازمند توزیع شد و علاوه بر این موارد بصورت خودجوش هییت های مذهبی استان در این خصوص اقدام کرده و به عنوان مثال در شهرستان خمین با اقداماتی که طلبه ها انجام داده اند توانسته اند 700 میلیون تومان کمک مومنانه" در این شهرستان برای کمک به افراد نیازمند جمع آوری کنند.

  بخشودگی اجاره بهای منزل و مغازه ها، بستن حساب دفتری افراد نیازمند در محله ها، پرداخت اجاره افرادی که اجاره خانه آن ها عقب افتاده بود، بخشی از اقدامات خودجوش هییت های مذهبی استان بود که در قالب کمک مومنانه صورت گرفت.

فارس: یکی از طرح های خوب تبلیغات اجرای طرح امام محله است، این طرح بر چه اساس و به چه صورتی اجرا می شود؟ عباسی: طرح امام محله بر اساس منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که تاکید بر مسجد محوری داشتند، به دنبال این هستیم که تمامی محله های شهرهای استان مسجد محور شده و در این مساجد امام محله مستقر شود.

هم اکنون تمامی شهرستان های استان تقسیم بندی محله محورشان شده و در ادامه سازمان تبلیغات با اجرای طرح امام محله به دنبال سه گام است که گام اول الگوسازی، گام دوم جریان سازی و گام سوم اعتمادسازی است.

در گام الگو سازی سازمان تبلیغات تعداد محله هایی را به عنوان الگو معرفی خواهد کرد که در آن محله مسجد آن فعال است و امام محله آن به معنای واقعی امام محله است.

سازمان تبلیغات در استان داری 10 پایگاه اجتماعی است که این پایگاه های اجتماعی در شهرستان های اراک و ساوه با همکاری وزارت کشور" اقدامات خوبی انجام داده و هم اکنون این ادعا را داریم که 50 درصد بحث الگو سازی را با موفقیت محقق کردیم.

یکی از سیاست ها و راهبردهایی که سازمان تبلیغات استان به طور جد به دنبال آن است وصل کردن دانشگاه ها به محله ها و مساجد است یکی از سیاست ها و راهبردهایی که سازمان تبلیغات استان به طور جد به دنبال آن است وصل کردن دانشگاه ها به محله ها و مساجد است، سازمان تبلیغات به دنبال این است که مدارس را به مساجد و محله ها وصل کند و در نهایت مدارس علمیه را به مساجد و محله ها.

قرار است فعالیت مجدد دارالقرآن ها وهییت های مذهبی در مساجد شروع شود و حتی در مساجد الگو به دنبال راه اندازی خانه ورزش هستیم.

در اراک 20 مسجد به عنوان مسجد الگو انتخاب شدند و ستاد اجرایی فرمان امام هم قول مساعدت و همکاری برای تامین وسایل ورزشی داده و قرار است در این 20 مسجد خانه ورزش افتتاح شود.

در واقع به دنبال این هستیم طبق فرمایش و تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سه رکن تحصیل، تذهیب و ورزش در مساجد فعال شود.

فارس: چالش های پیش رو طرح امام محله چیست؟ عباسی: اجماع سرمایه ها و منابع انسانی اولین چالشی که در اجرای این طرح وجود دارد منظور از اجماع چالش بین دستگاهی است، یعنی هر دستگاهی برای محله ها طرح ها، برنامه و وظایف سازمانی خود را دارد که اجماع این طرح ها و برنامه ها در قالب برنامه واحد اجرای آن را سخت خواهد کرد.

برای اجرای طرح امام محله نیازمند منابع انسانی آموزش دیده و تخصصی هستیم، در برخی قسمت ها و حوزه ها آموزش حلقه مفقوده است طبق رصدی که بنده انجام داده ام در بعضی از حوزه ها فعالان فرهنگی استان یا از لحاظ دانش یا به لحاظ  توانمندی آن مهارت لازم را ندارند که برای رفع این معضل مرکز آموزش، فرهنگی و تبلیغی کل نهادهای حوزوی برای کل استان در شهرستان های اراک و ساوه راه اندازی خواهد شد.

در راه اندازی مرکز استحکام خانواده اگر بخواهیم استانی اقدام کنیم حداقل 3 میلیارد تومان اعتبار لازم است در صورتی که کل بودجه برنامه ای سازمان تبلیغات در سال جاری یک دهم این مبلغ هم نیست چالش دیگر پیش رو این طرح که چالش بسیار مهمی است چالش امکانات است، سازمان تبلیغات اسلامی استان در اجماع، آموزش، منابع انسانی برای طرح امام محله چالش دارد، ولی امکانات چالش خاص و جدی است به عنوان مثال در راه اندازی مرکز استحکام خانواده اگر بخواهیم استانی اقدام کنیم حداقل 3 میلیارد تومان اعتبار لازم است در صورتی که کل بودجه برنامه ای سازمان تبلیغات در سال جاری یک دهم این مبلغ هم نیست.

فارس: کلام آخر؟ عباسی: سازمان تبلیغات استان در تامین هزینه های برنامه های فرهنگی نیاز به کمک جدی دارد این مسئله را در صحن علنی شورا شهر، نمایندگان مجلس، استانداری و غیره مطرح کردم.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: مدیرکل تبلیغات اسلامی - تبلیغات اسلامی - خبرگزاری فارس - استان مرکزی - مدیر - تبلیغ - مدیرکل - بین الملل - مجمع جهانی اهل بیت - سلام - خبرگزاری - تبلیغات - انقلابی - نوآوری - اسلامی - فارس - جنوب شرق آسیا - حوزه - نهاد انقلابی - جامعه الزهرا - حجت الاسلام - فرهنگ - مرکزی - استان - عباسی - مهدی عباسی - علوم سیاسی - حوزه فرهنگ - ارتباطات - شرق آسیا

آخرین اخبار سرویس:
موسسات میانجیگری آزادی زندانیان ایجاد شود

فراخوان اولین مسابقه سراسری داستان کوتاه در حوزه بحران منتشر شد

معاون استاندار: علما نقش راهبری در سیستان و بلوچستان دارند

رسانه ها نگذارند چراغ شفافیت خاموش شود

دولت مکلف به ارائه کمک های بلاعوض برای نوسازی قنوات و احداث سد شد

جلسه مشترک وزیر جهاد کشاورزی،استاندار کرمان و هیأت مدیره بانک کشاورزی

لزوم تسریع احداث کتابخانه های عمومی در مشهد

ایران محدودیتی برای تبادل تجاری و فناوری با سوریه ندارد

سی و سومین شماره نشریه ارتباط ایران زمین منتشر شد

انتقاد از عدم تحویل زمین به دانشگاه علوم پزشکی تبریز

ضرب الاجل معاون عمرانی استاندار قزوین برای ساماندهی شهرک چرم سازی

فصل تازه ای از ادعاهای جنجالی احمدی نژاد؛ هدف معجزه هزاه سوم از این اظهارات چیست؟

جزییات نامه محمدخاتمی به رهبر انقلاب به روایت حسین الله کرم

8میلیون سالمند از فروردین1400 واکسیناسیون می شوند

اسباب بازی به عنوان کالای فرهنگی در کشور شناخته نمی شود

تأکید مفتی سابق مصر بر ثواب اقامه نماز در مسجدالاقصی

دستاورد جدید سفر های استانی رییس دستگاه قضا

چند کلام برای علی دهباشی | ایران بزرگ روی تخت افتاده ست

ظرفیت خیرین استان همدان به سمت حمایت از زندانیان هدایت شود

هر بیمار کرونایی در خوزستان 123 نفر را مبتلا می کند

خواجه رشیدالدین در علم، ادب و سیاست دارای موقعیت ممتازی بود

پاسخ تند سارا خویینی ها به یک شایعه /عکس

برای این مردم نباید کم گذاشت/شرایط سخت را آسانتر کنیم

معاون وزیر کار: 80 درصد کودکان کار غیر ایرانی هستند

20 هزار ماسک رایگان بین رانندگان اتوبوس در تهران توزیع شد

واکسن کرونا در استان قزوین در پایگاه های معین تزریق می شود

مشاور رییس جمهور افغانستان: طالبان طرفی نیست که برای خروج نیروهای خارجی تصمیم بگیرد

جشنواره فیلم صنعتی اعضای شورای سیاستگذاری اش را شناخت

دولت مکلف به ارائه کمک های بلاعوض برای احداث سدهای معیشتی شد

هنر در ارتش به همت و باور فرماندهان جان گرفته است

استان سمنان در زمینه کنترل بیماری کرونا موفق عمل کرده است

بزرگداشت نویسنده مسیحی عاشق اهل بیت(ع)

باید منشاء بخش قابل توجهی از درمان های کرونا را در داخل جست

سرلشکر باقری: حفظ حماسه های دفاع مقدس کمتر از شهادت نیست

معابر منطقه 19 رنگ بهاری گرفتند

ملت ایران بیش از 40 سال نظام سلطه را زمین گیر کرده است

با FATF باید منتظر دلار 300 هزار تومانی بود

سند ملی، زندگی یک میلیون بیمار نادر در ایران را تغییر می دهد

فصل تازه ای از ادعاهای جنجالی احمدی نژاد؛ هدف معجزه هزاه سوم از این اظهارات چیست؟

برگزاری همایش بین المللی «مغرب اسلامی، حج و حرمین شریفین»

عناوین پرشمارترین موضوعات شهری که شهروندان از طریق سامانه 1888 پیگیری می کنند

وام 30 میلیونی برای ایثارگران سی سخت/افتتاح 59 طرح بنیاد شهید در هفته آینده

الزام دولت به ارائه کمک های بلاعوض برای نوسازی قنوات و احداث سدهای معیشتی

زمین 71 هزار واحد مسکونی برای ایثارگران تأمین شده است

استخدام برنامه نویس PWA مسلط بر فریم ورک ReactJs در اصفهان

آقای روحانی! برای مشکلات اقتصادی عذرخواهی کن

پربازدیدترین اخبار سیاسی 12 اسفند ایسنا

مراقب کلاهبرداران در جشن نیکوکاری باشید!

سند تحولی قوه قضاییه نیاز اساسی کشور است

نشست تجاری و فناوری ایران در سوریه برگزار شد؛ ستاری: ایران محدودیتی برای تبادل تجاری و فناوری با سوریه ندارد

لزوم عزم همگانی برای ارتقای خدمات فرهنگی و اجتماعی مناطق محروم

استخدام مسئول دفتر در شرکت بهداد پخش ایرانیان در تهران

ربیعی: توافق با آژانس پیام روشن حسن نیت ایران بود

وکلای ملت دولت را مکلف به ارائه کمک های بلاعوض برای نوسازی قنوات و احداث سدهای معیشتی کردند

پیامدهای غفلت از گردشگری سخت

چکش کاری موافقان و مخالفان برای تعیین تکلیف FATF

رییس سازمان راهداری تغییر کرد

امور تربیتی پایان ندارد

تکلیف دولت به کمک های بلاعوض برای نوسازی قنوات

هیچ حرکت غیرقانونی در صدور سند برای تالاب های کشور صورت نگرفته است

بیوگرافی حامد زمانی و همسرش +تصاویر

استاندار: قانون گریزی آینده سیستان و بلوچستان را به خطر می اندازد

حق طلبی و عدالت محوری مهم ترین رکن در وکالت است

پاسخ تند سارا خویینی ها به یک شایعه /عکس

مجوز مجلس برای نصب کنتورهای حجمی و هوشمند چاههای آب کشاورزی در سال آینده

فتاحی: ایده های برتر ایده نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری 1400 منتشر می شود

ربیعی: توافق با آژانس پیام روشن حسن نیت ایران بود

استاندار البرز: والدین شهیدان فهمیده الگوی ایثار بودند

تجدید پیمان کارکنان سازمان منابع طبیعی با آرمان های امام راحل

دعوت به همکاری در فصلنامه فلسفه حقوق دانشگاه باقرالعلوم(ع)

موتور میلیاردی بهاره افشاری +عکس

محدودیت ترددی نوروز باید در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد اجرا شود

برگزاری نشست «خاطره گویی نسل ماندگار» در گلستان

تسهیلات 4 درصدی برای مشاغل آسیب دیده از کرونا در بخش گردشگری

درخواست 837 دفتر بسیج دانشجویی از مجمع تشخیص مصلحت نظام برای رد لوایح FATF

تغییر چهره مجری ممنوع التصویر + عکس

قدردانی از غلامحسین مظفری در سازمان منطقه آزاد کیش

رییس سازمان راهداری منصوب شد

دستور رییس جمهور برای ساماندهی سریع تجارت مرزی و مقابله با ناهنجاری در تجارت مرزی

دفاع مقدس نوین جنگ با فقر و محرومیت است

گزارشی از ششمین گعده فقه سیاسی

انتظار حل مشکلات با FATF انتظاری بیجاست

نماینده مجلس: مدیریت معادن استانی شود

پاسخی به اظهارات رییس جمهور

ارسال 6 تن گوشت برای زلزله زدگان سی سخت

باید برای حداکثری شدن مشارکت مردم در انتخابات تلاش کنیم

نخستین کنگره ملی شعر «مکتب گمنامی» به میزبانی شیراز برگزار می شود

پشت میز نشینی مدیران به برکت خون شهداست

علیرضا بیگی: FATF که به دنبال مبارزه با تروریسم است موضعش در قبال عربستان چیست؟

اعمال محدودیت های مجدد کرونایی در کهگیلویه/ ساده انگاری کرونا مساوی با مرگ

واکسن کرونا در استان قزوین در پایگاه های معین تزریق می شود

بازدید معاون وزیر نفت از پارک علم و فناوری خراسان

هیچ حرکت غیرقانونی در صدور سند برای تالاب های کشور صورت نگرفته است

عکس | استایل جدید فریبا نادری به سبک کلاسیک

احیای کارخانه پارس لامع با 200 کارگر

انتخاب سرنوشت ساز 100 سال قبل برای درخشش چین امروز

صباغیان: در تصویب بودجه به همسان سازی حقوق بازنشستگان توجه شود

دستور رییس جمهور برای ساماندهی سریع تجارت مرزی و مقابله با ناهنجاری در تجارت مرزی

آغاز ساخت 3 هزار واحد مسکونی برای محرومان ساکن در روستاها

تصاویر/ اولین هتل فضایی

پر رنگ شدن نمادهای هویتی بعد از انقلاب/ عیار دینی مردم ارتقا پیدا کرده است

پر رنگ شدن نمادهای هویتی بعد از انقلاب/ عیار دینی مردم ارتقا پیدا کرده است