مطالب مرتبط:
آرزوی 16 ساله تحقق پروژه ای 5 هزار نفری/ کهن ترین استادیوم ورزشی امیدوار به اعتبار
مصوبه کمیسیون تلفیق برای تخصیص 1500 میلیارد تومان اعتبار به تکمیل پروژه های عمرانی بخش ورزش
تخصیص 1500 میلیارد اعتبار به پروژه های عمرانی ورزشی
یوسف کرمی: امیدوارم از این پس افراد ورزشی ورزش را مدیریت کنند
تحقق 22 بهمن به یاد ماندنی در سال 99
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 بهمن 1399 ساعت 14:152021-01-22ورزشي

ورزش آمل، 16 سال در آرزوی تحقق پروژه 5 هزار نفره/ کهن ترین استادیوم ورزشی امیدوار به اعتبار


استادیوم 5 هزار نفری آمل در مرکز شهر حتی با تبدیل شدن به پروژه ملی اندرخم کوچه "چه کنم، چه کنم" جا مانده و حدود 16 سال است که گام های مسؤولان کشوری، - خبرگزاری فارس مازندران ـ قربانعلی مسافر یکی از روزهای سال 1385 بود که پس از سفر استانی رییس جمهور وقت محمود احمدی نژاد به استان مازندران پروژه ساخت استادیوم 5 هزار نفری در تعدادی از شهرهای استان برای توسعه ورزش و استفاده بهتر مردم از اماکن ورزشی کلید خورد و عملیات ساخت استادیوم ورزشی شهید چمران یکی از یادگاری های ماندگار ورزشکاران آملی با تخریب فضای موجود آغاز شد.

این پروژه بزرگ ورزشی آمل روزهای گرم و سرد فراوانی را به خود دیده، توقف و حرکت زیادی را در عملیات عمرانی مشاهده کرده و "پیر پروژه های ورزشی شمال کشور" است.

پروژه ای که اوایل دوره ریاست تربیت بدنیِ محمد علی آبادی کار خود را آغاز کرده و به همراه ساخت استادیوم های شهرستان نور، قائم‎شهر و ساری هم اکنون نیمه کاره مانده است.

استادیوم 5 هزار نفری شهرستان آمل در مرکز شهر واقع شده و در مجاورت اداره ورزش و جوانان حتی در زمان تخریب ورزشکاران زیادی را به خود دیده است و با تبدیل شدن به پروژه ملی اندرخم کوچه "چه کنم، چه کنم" جا مانده و حدود 16 سال است گام های سازنده مسؤولان متعدد کشوری، استانی و منطقه ای را به خود دید ولی این گام ها کارساز نبود و قدم ها نامبارک.

پیشینه استادیوم شهید چمران؛ از تخریب تا ساخت قرار بود پروژه استادیوم شهید چمران بعد از تخریب، 36 ماهه ساخته شود و با سپردن عملیات عمرانی به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اعتبار مورد نیاز در آن زمان 30 میلیارد ریال در نظر گرفته شد اما بیش از 190 ماه بزرگترین استادیوم شهر هزار سنگر منتظر روبان قرمز افتتاح است.

سیاستمداران و دولتمردان زیادی نظیر کیومرث هاشمی، محمود گودرزی، مسعود سلطانی فر، محمد عباسی، معاونان وزارت ورزش و جوانان" و رؤسای مختلف شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور از پروژه بازدید کردند و دست به تصمیم گیری زدند.

سرنوشت مبهم پروژه میلیاردی ورزشی با کش و قوس های فراوان اعتباری و بودجه ای نگذاشت تا پیشکسوتان و ورزش دوستان آملی ساکت بنشینند و در همان روزهای نخست، عملیات را غیرکارشناسی دانسته و به اعتراض های شدید متوسل شوند.

مسؤولان ورزشی آن زمان به پیشکسوتان و دوومیدانی کاران معترض قول دادند که پس از تخریب در مدت زمان سه سال ورزشگاهی با گنجایش 5 هزار نفر دارای زمین استاندار فوتبال، زمین های تمرین، پیست 6 خطه دوومیدانی با امکانات رختکن و اتاق های اداری مهیا کنند ولی حرف ها در قالب وعده های دهن پرکن و بدون پشتوانه ماند تا در سال 1388 فعالیت های ناچیز عمرانی رو به سکون و توقف برود.

البته جانمایی فعلی استادیوم در حال ساخت آمل با توجه به افزایش جمعیت و کمی فضا در اطراف مجموعه از دیگر مشکلاتی بود که این اقدام را کاملا اشتباه و غیرکارشناسی دانسته و برخی معتقد بودند با حفظ استادیوم شهید چمران باید در خارج محوطه شهر فضای ورزشی بزرگ و وسیع برای برگزاری مسابقات حساس کشوری مهیا شود.

هر چه از پیشینه پروژه استادیوم 5 هزار نفری آمل بگوییم کم گفتیم، تا اینکه یکی از عوامل، به میان آمدن بحث وقف بودن آن، ورود وراث و اداره اوقاف و امور خیریه بود که پس از مدت ها کش و قوس با توافق طرفین سازش شد.

افتتاح فاز نخست استادیوم 5 هزار نفری تا پایان سال جاری این روزها عملیات ساخت استادیوم 5 هزار نفری آمل حال و هوای دیگری به خود گرفته و با ورود پیمانکار جدید شاهد فعالیت ماشین آلات، ساخت سکوها، نصب تعدادی صندلی، رنگ‎آمیزی محوطه، تهیه چمن مصنوعی و برخی عملیات عمرانی ایجاد رختکن و اتاق های اداری هستیم.

همچنین سفر یک روزه اخیر جمشید تقی زاده معاون حقوقی مجلس و امور استان های وزارت ورزش و جوانان، حسن کریمی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، حسن رنگرز مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، رضا حاجی پور نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی طی روزهای گذشته به این شهرستان و بازدید از زوایای مختلف پروژه کهن بی تأثیر نبوده تا از روند پیشرفت عملیات عمرانی ساخت استادیوم با خبر شوند.

جمشید تقی زاده معاون حقوقی و امور مجلس و استان های وزارت ورزش و جوانان همچنین در این سفر با حضور در جمع خبرنگاران به سؤوال آنها پاسخ نداد و جواب سؤوالات متعدد پروژه نیمه کاره استادیوم شهید چمران را که حدود 16 سال به بهره برداری نرسیده است را به مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور واگذار کرد.

مدیرعامل و رییس هیأت مدیره شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در بین اصحاب رسانه از افتتاح فاز نخست استادیوم 5 هزار نفری آمل تا پایان سال خبر داد و از نیاز 200 میلیارد ریالی برای بهره برداری کامل گفت.

حسن کریمی گفت: برای تکمیل فاز نخست این پروژه 70 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است همچنین برای کامل شدن نهایی پروژه اعتبار 200 میلیارد ریالی در نظر گرفته شد هرچند پروژه مدت زیادی به طول انجامید و از این روند عملیات عمرانی انتقاد دارم.

وی با بیان اینکه همه امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای تکمیل ورزشگاه تهیه شده و با استقرار کارگاه وارد ورزشگاه شده است، افزود: پیمانکاران هم اکنون در حال نصب تجهیزات لازم هستند البته تعدادی از صندلی ها بر روی سکو نصب شده و چمن مصنوعی آماده برای قرار گرفتن در زمین استادیوم است.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور زمان افتتاح فاز نخست پروژه استادیوم 15 هزار نفری آمل را تا پایان سال جاری دانست و خاطرنشان کرد: برای تکمیل فاز نخست این پروژه 70 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

نیازمندی 4500 میلیارد تومانی برای افتتاح پروژه های نیمه‎کاره ورزشی این مسؤول با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی پس از افتتاح فاز نخست عملیات عمرانی ساخت استادیوم شهید چمران آمل، یادآور شد: برای بهره برداری کامل این پروژه بزرگ ورزشی بیش از 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

کریمی با اشاره به پیگیری های فراوان برای افتتاح و تکمیل پروژه بیان کرد: هم اکنون امکانات لازم در زمینه چمن و نور در حال انجام است و با تمام توان آماده هستیم تا آرزوی دیرینه مردم را برای در اختیار داشتن زمین مناسب ورزشی فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه از دو سال گذشته تاکنون پروژه های زیادی در مازندران افتتاح شده و یا به مرحله افتتاح رسیده است، یادآور شد: در مورد پروژه هایی که قرار است در مازندران افتتاح شود می توان به استادیوم 6 هزار نفری ساری اشاره کرد که در آینده نزدیک و قبل پایان دولت تدبیر و امید بهره برداری می شود.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور گفت: فاز نخست پروژه استادیوم 5 هزار نفری آمل تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد، پروژه ورزشی چالوس اوایل سال آینده تحویل خواهد شد، پروژه استادیوم ورزشی شهرستان نور شهریور امسال افتتاح شد و پروژه ورزشی شهرستان بابل تا خرداد ماه سال آینده بهره برداری می شود.

این مسؤول یادآور شد: تعداد 326 پروژه ورزشی نیمه تمام در کشور داشتیم که طی دو سال گذشته حدود 80 پروژه افتتاح شده است و بقیه پروژه ها در آینده نزدیک تحویل داده می شود.

کریمی در مورد سهم مازندران از پروژه های نیمه تمام کشور، بیان کرد: حدود 10 پروژه در این بین سهم استان مازندران است که استادیوم ورزشی کلارآباد قابل بهره برداری است و تعداد انگشت شمار پروژه های دیگر در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور با اعلام اینکه طی سال جاری در مجموع 300 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد، گفت: برای تکمیل پروژه های نیمه کاره کشور میزان 4 هزار و 500 میلیارد تومان نیازمندیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه در روند پیشرفت عملیات عمرانی برخی مشکلات همانند موانع مالی و اعتباری باعث وقفه می شود، اظهار کرد: اقدامات خوبی در مازندران طی دو سال گذشته در زمینه به ثمر نشستن پروژه های نیمه تمام انجام شد.

پیشرفت 75 درصدی عملیات عمرانی استادیوم 5 هزار نفری نماینده آمل مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، با اشاره به بازدید اخیر معاون وزیر ورزش و مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، اظهار کرد: با توجه به وعده و دستور صریح وزیر ورزش و جوانان مقرر شد تا پروژه استادیوم 5 هزار نفری آمل بعد از 16 سال در ایام الله دهه فجر افتتاح شود.

رضا حاجی پور با اشاره به وجود مشکلات فراوان بر سر راه پیشرفت پروژه استادیوم شهید چمران آمل از گذشته تا حال، افزود: معتقدم در گذشته شرایط و امکانات لازم برای افتتاح پروژه مهیا بود ولی وجود مشکلات، کمبودهای اعتباری، موانع اوقافی و ادعای وراث و برخی کم کاری مانع پیشرفت پروژه شد.

وی با اشاره به پیشرفت 75 درصدی پروژه شهید چمران، تصریح کرد: با پیگیری هایی که از اسفند ماه گذشته تاکنون به همراه برگزاری سه جلسه با وزیر ورزش و جوانان، نشست های تصمیماتی با معاونان وزیر و مسؤولان شرکت توسعه و نگهداری و مدیرکل فنی و ساخت وزارت ورزش انجام شد مدیران کشوری و استانی پای کار آمدند و با سرعت اتفاقات خوبی را رقم زدند که ثمرات آن را در آینده شاهد خواهیم بود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تمام تلاش ها بر آن است تا استادیوم 5 هزار نفری آمل دهه فجر افتتاح شود، یادآور شد: اگر فضای اقتصادی کشور مناسب باشد آرزوی دیرینه آملی ها پس از 16 سال محقق خواهد شد.

این مسؤول با اشاره به برخی پیگیری ها از گذشته برای اختصاص اعتبار 10 میلیارد تومان به عملیات عمرانی استادیوم، گفت: صحبت هایی مبنی بر اختصاص اعتبار در راستای ماده 48 انجام شد تا مسیر کاری عملیات عمرانی عوض شود ولی با صحبت های صریح و مطالبه گری به دغدغه همه ورزشکاران اندیشیدیم.

حاجی پور در مورد صحبت هایی مبنی بر طلب بیش از 40 میلیارد ریالی پیمانکار پروژه در مسیر پیشرفت عمرانی استادیوم شهید چمران آمل، گفت: در بازدید اخیر از پیمانکار پروژه خواستیم تا تمام مشکلات و موانع سر راه خود را مطرح کند و به مشکلات مالی و اقتصادی پروژه هم اشاره داشته باشد.

طلب 4 میلیارد تومانی پیمانکار استادیوم 5 هزار نفری آمل یزدانی مدیر کارگاه پروژه استادیوم 5 هزار نفری آمل نیز با اعلام اینکه این پروژه را از سال 1397 تحویل گرفتیم، اظهار کرد: تاکنون به میزان 2 میلیارد و 500 میلیون تومان دریافتی داشتیم و بیش از 4 میلیارد تومان طلبکار هستیم.

وی با اشاره به بازدید اخیر معاون وزیر ورزش و جوانان، مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، نماینده مردم آمل در مجلس، مشاور، پیمانکار و مسؤولان کشوری و استانی از پروژه، افزود: در تصمیمات مدیران مقرر شد تا هم مطالبات پرداخته شده و کمک شود تا فاز نخست در آینده نزدیک تحویل داده شود هر چند امیدواریم مساعدت لازم انجام شده و اعتبار مورد نظر اختصاص یابد.

یزدانی بیان کرد: با توجه به عملی شدن وعده ها فاز نخست شامل پهن کردن چمن، نصب صندلی و ایجاد دکل برق تا 15 اسفند امسال انجام می‎شود و بقیه پروژه به اختصاص اعتبار و بودجه تأمین شده کارفرما بازمی گردد.

وی با اعلام اینکه در فاز دوم حفاظ های دور استادیوم، سقف کاذب، بسیاری از اتصالات الکتریکی، ابزارآلات برقی، عمرانی و پله های ورود و خروج انجام می شود، یادآور شد: با تأمین اعتبار لازم پس از مدت زمان هفت ماه آینده پروژه کاملا تحویل داده خواهد شد.

یزدانی گفت: برای کل پروژه حدود 20 تا 22 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از آخرین وضعیت پیشرفت سالخورده ترین پروژه ورزشی خبر داد و اظهار کرد: آمل از شهرهای شاخص ورزشی است که ورزشکاران زیادی از این دیار در میادین بین المللی، المپیک، مسابقات جهانی، آسیایی و ملی با کسب مدال های رنگارنگ توانستند پرچم ایران اسلامی را در اوج نگهدارند و سرود کشور عزیزمان را در دنیا طنین انداز کنند.

اسماعیل پهلوان با اشاره به فعالیت بیش از 40 هیأت ورزش فعال در این شهرستان، افزود: پروژه استادیوم ورزشی 5 هزار نفری آمل تاکنون مدیران و مسؤولان ارشد زیادی را به خود دیده و هم اکنون پیشرفت بالایی از لحاظ عمرانی در آن شاهد هستیم.

وی گفت: امیدواریم در آینده نزدیک با افتتاح این پروژه ورزشی بزرگ بتوانیم آرزوی 16 ساله ورزشکاران و پیشکسوتان آملی را محقق کرده و گامی در راستای اعتلای ورزش برداریم.

مازندران مهد کلنگ های بدون روبان افتتاح به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، مازندران مهد ورزش است، ورزش هایی همانند فوتبال، فوتسال، کشتی، رزمی و بسکتبال.

هر چند علاقمندان زیادی در دیگر رشته های ورزشی توپی، انفرادی، گروهی و همگانی در مازندران تلاش دارند و نام شمال ایران را در اوج نگه داشتند.

ناگفته نماند که آمل از دیرباز تاکنون از شهرهای فوتبالی شمال کشور بوده است، هم اکنون حدود 11 فوتبالیست آملی در تیم های مختلف لیگ برتری تلاش دارند و حتی در تیم های مطرح پایتخت توپ می زنند هرچند بازیکنان زیادی نیز در رده های امید، جوانان، نوجوانان و نونهالان از شهرستان آمل نماینده شایسته ای برای فوتبال منطقه هستند و از امیدهای آینده به حساب می آیند.

با مرور رویدادهای تلخ و شیرین گذشته، نباید فراموش کرد که مازندران از استان های شاخص و مهد کلنگ زنی ورزشی بوده و عدم اختصاص اعتبارات مالی عاملی برای مهیا کردن روبان قرمز افتتاح ها است.

از دیگر نکات بارز و قابل توجه در عملیات عمرانی استادیوم 5 هزار نفری آمل می توان به پهن کردن چمن مصنوعی اشاره کرد، چمنی که از سال های دور تا به امروز کارنامه نامطلوب خود در مازندران شرجی، مرطوب و همیشه بارانی را نشان داده و در دیدار ماه قبل بین دو تیم پرطرفدار پرسپولیس تهران و نساجی مازندران در هوای بارانی شهید وطنی قائمشهر دوباره این تلنگر در ذهن‎های ورزشی ایجاد می‎شود.

با توجه به فرا رسیدن روزهای پایانی دولت تدبیر و امید براساس تحلیل بسیاری از سیاسیون و اصحاب رسانه می توان ریشه برخی از سفرهای وزرا و معاونان آنها به استان های مختلف و سرکشی از امکان ورزشی، صنعتی، تولیدی، پروژه های نیمه کاره و وعده اختصاص اعتبار را به انتخابات آینده ریاست جمهوری در سال 1400 دانست البته پس از تأمین اعتبار و افتتاح پروژه های باکیفیت می توان قضاوت کرد که در پس پرده، خدمت به مردم و بهره مندی حداکثری عمومی از امکانات دولتی نهفته بوده است.

قرار داشتن آمل در انتهای مسیر مواصلاتی هراز طی روزهای منتهی به تعطیلات پایان هفته، فضا را برای سفرهای وزرا و مسؤولان ارشد کشور به مازندران فراهم کرده تا در کنار آن، زمانی را برای بازدید و نشست های تصمیماتی مهیا کنند.

امیدواریم با اختصاص اعتبار لازم از سوی دولت تدبیر و امید، مردم شهر هزار سنگر آمل که مقاومت و ایستادگی در میادین مختلف را از دماوند کوه به ارث بردند، پس از 16 سال تحمل و صبر شاهد افتتاح استادیوم 5 هزار نفری به عنوان "پیر پروژه های عمرانی" و "کهن ترین طرح استان مازندران" باشند نه اینکه دوباره پای "شعار و شو تبلیغاتی" به پروژه های ورزشی باز شود و سماق مکیدن کار ورزشکاران آملی شود.

انتهای پیام/86012/ج/و
کلید واژه ها: استادیوم - ورزش - پروژه - استادیوم ورزشی - ورزشی - خبرگزاری فارس مازندران - مازندران - استان - محمود احمدی نژاد - قربانعلی مسافر - استان مازندران - محمد علی آبادی - عملیات عمرانی - خبرگزاری فارس - هزار - عملیات - یکی از - اماکن ورزشی - محمود احمدی - سفر استانی - رییس جمهور - احمدی نژاد - شهید چمران - توسعه ورزش - ورزشکاران - پروژه ملی - علی آبادی - خبرگزاری - ساخت - قربانعلی

آخرین اخبار سرویس:
قایدی از فردا با استقلال تمرین می کند

پیولی: یونایتد بزرگترین شانس قهرمانی در لیگ اروپاست

قایدی و استقلال در بن بست!

روایت تلخ اسطوره هلندی از یک زمین خوردن مالی

کنایه تند سرمربی بارسا به ستاره فرانسوی

سولسشر:هر بازی برای من مهم و بزرگ است

سولسشر:هر بازی برای من مهم و بزرگ است

قایدی از فردا با استقلال تمرین می کند

جنجال بزرگ نامزد ریاست بارسلونا علیه رییس رئال

معرفی برترین های پینگ پنگ استان

اعلام برنامه پرواز های نوروزی ترکیه از فرودگاه تبریز

پیشنهاد باشگاه خارجی به یک استقلالی

پرسپولیس بمب نقل و انتقالات را منفجر کرد!

خبر بد سعید آذری برای هواداران فولاد خوزستان

رای پرونده تعلیق جودو ایران بازهم به تعویق افتاد

گل محمدی این بازیکن را می خواهد

خبر بد سعید آذری برای هواداران فولاد خوزستان

(ویدیو) دو سوال عادل فردوسی پور از مقام معظم رهبری

معاوضه پر پیچ و خم ذوب آهن و گل گهر/ دشتی شاگرد قلعه نویی شد +عکس

اوساگونا ذوب آهن را محکوم کرد

معاوضه پر پیچ و خم ذوب آهن و گل گهر/ دشتی شاگرد قلعه نویی شد +عکس

جدیدترین سهمیه ایران برای لیگ قهرمانان آسیا

محکومیت ذوب آهن در پرونده اوساگونا

جدیدترین سهمیه ایران برای لیگ قهرمانان آسیا

لیلا رجبی، پیمان رجبی را شکست داد

حضور فیروزپور، عباسپور و بالی در مرحله نیمه نهایی تورنمنت کشتی اوکراین

گرشاسبی: عزیزی که نمی تواند آورده ای داشته باشد، با حضور در انتخابات خیانت نکند

پیشنهاد باشگاه خارجی به یک استقلالی

مهاجم جدید پرسپولیس از پرتغال آمد

شروط ستاره بایرن برای تیم های خواهان وی

واکنش تارتار به برخورد با استقلال در جام حذفی

راهیابی سه آزاد و فرنگی کار ایران به نیمه نهایی تورنمنت اوکراین

دژ دفاعی مدافع عنوان قهرمانی سرانجام فرو می ریزد؟

وعده جذاب لژیونر پرسپولیسی پس از انتقال بزرگ

جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین|قرعه کشی رقابت های پنج وزن دوم برگزار شد

صعود 3 کشتی گیر ایران به نیمه نهایی تورنمنت اوکراین/ فیروزپور حذف شد

رونمایی از لیست نقل و انتقالاتی دوم محمود فکری برای استقلال

پلی آف لیگ برتر والیبال | شهدابی ها به سختی انتقام شکست دور رفت را گرفتند

راهیابی سه آزاد و فرنگی کار ایران به نیمه نهایی تورنمنت اوکراین

عکس| مربی معروف استقلالی وارد مافیا شد

مهاجم جدید پرسپولیس از پرتغال آمد

صلاح در عرصه ساختمان سازی سرمایه گذاری می کند

واکنش سولسشایر به تقابل منچستریونایتد با میلان در لیگ اروپا

تیم های راه یافته به نیمه نهایی لیگ برتر بوکس مشخص شدند

جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین| عباس پور و فیروزپور در فینال، بالی در دیدار رده بندی

کریمی-غلامی؛ دوئل تمام ایرانی برای رسیدن به فینال

صلاح در عرصه ساختمان سازی سرمایه گذاری می کند

احضار ستاره استقلال به کمیته انضباطی

واکنش تارتار به رویارویی با استقلال در جام حذفی

لیگ برتر بسکتبال|پیروزی آسان شهرداری بندرعباس مقابل نیروی زمینی

نتایج نمایندگان کشتی ایران در روز نخست تورنمنت اوکراین

پیشنهاد مالی هنگفت مهدی کیانی به استقلال

رای دادگاه حکمیت ورزش بازهم به تعویق افتاد؛ جودوی ایران در انتظار

حمایت تمام قد پیشکسوت محبوب استقلال از محمود فکری : مخالف برکناری او هستم

لیگ برتر بسکتبال|پیروزی آسان شهرداری بندرعباس مقابل نیروی زمینی

تغییر محمود فکری+عکس

حمایت تمام قد پیشکسوت محبوب استقلال از محمود فکری : مخالف برکناری او هستم

شکوری: تمنا می کنم به ما اعتماد کنید

لیگ برتر والیبال | پیروزی گنبدی ها در نبرد حساس با ارومیه

دشتی به گل گهر سیرجان پیوست

رای پرونده تعلیق جودو ایران برای چهارمین به تعویق افتاد/ 12 اسفندماه تاریخ جدید CAS برای صدور رای

لیگ برتر بوکس| معرفی تیم های راه یافته به نیمه نهایی/ باران پل و پلیمر صدرنشین شدند

جدال دو تیمی که بردن را تعارف می زدند(عکس)

اعلام رای کمیته استیناف به نفع استقلال

جزییات تازه از قرارداد پرسپولیس و کارگزارش

برگزاری قرعه کشی جام حذفی/ استقلال میهمان پیکان شد

السد با شکست یاران علی کریمی قهرمان شد

جزییات تازه از قرارداد پرسپولیس و کارگزارش

مسابقات کوراش به میزبانی موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار می شود

مهدی کیانی برای یک فصل 8 میلیارد از استقلال می خواهد!

پاشازاده: دیگر در مورد استقلال حرف نمی زنم

مسابقات کوراش به میزبانی موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار می شود

رقبای پرسپولیس و استقلال در جام حذفی مشخص شدند

دشتی به گل گهر پیوست (عکس)

لیست خرید خطیبی در تراکتور؛ کیانی در اولویت

فرصت دوباره زیدان به ستاره اسپانیایی

پیرلو: اگر می توانستم خودم به زمین می رفتم

صعود 3 کشتی گیر ایران به نیمه نهایی تورنمنت اوکراین/ فیروزپور حذف شد

بازگشت علیرضا حقیقی به تمرینات گل گهر

پیروزی مهرام و شکست نیروی زمینی در لیگ برتر بسکتبال

پیشنهاد عجیب مالی به استقلال

دیدگاه اعضای کادر نساجی درخصوص انتخابات فدراسیون

سرمربی پرسپولیسی پیکان و تقابل با استقلال در جام حذفی

از مشخص شدن قرعه های جام حذفی فوتبال و مخالفت دوست صمیمی علی کریمی با ریاستش تا جدایی بیرو از آنتورپ

سهمیه ایران تا لیگ قهرمانان آسیا 2023 به صورت 2+2 ماند+عکس

تیم منتخب هفته لیگ اروپا

صعود 3 کشتی گیر ایران به نیمه نهایی تورنمنت اوکراین/ فیروزپور حذف شد

مدیران اینتر میلان درگیر ویروس کرونا

پیشنهاد عجیب مهدی کیانی به استقلال

شکست هراز در بازی دوم پلی آف لیگ برتر والیبال

پاسخ فرهاد مجیدی به متلک پرانی محمد تقوی

بازیکن خوزستانی به تیم الحدود عراق پیوست

ستاره جنجالی به تمرینات گل گهر بازگشت

ستاره جنجالی به تمرینات گل گهر بازگشت

لیورپول به خرید نویهاوس نزدیک شد

دردسر جدید برای مهدی قایدی

لیورپول به خرید نویهاوس نزدیک شد

ستاره های رئال مادرید در کنار مهدی طارمی

درخشش شطرنج باز کردستانی در مسابقات کشوری

پیشنهاد عجیب مالی به استقلال

ورزش آمل، 16 سال در آرزوی تحقق پروژه 5 هزار نفره/ کهن ترین استادیوم ورزشی امیدوار به اعتبار

ورزش آمل، 16 سال در آرزوی تحقق پروژه 5 هزار نفره/ کهن ترین استادیوم ورزشی امیدوار به اعتبار