مطالب مرتبط:
ذوالنور عذرخواهی سخنگوی ستاد کرونا را رد کرد
وزیر بهداشت: ملت ما در مهار کرونا تاریخ ساز شد/ هر ساده انگاری عمومی ما را به پیک پرخطری می رساند
وزیر بهداشت: نگران بازگشت طوفانی موج سهمگین بیماری کرونا هستیم
وزیر بهداشت: همکارانم 12 ماه است خواب و خوراک ندارند/ به زودی کرونا را کنترل می کنیم
وزیر بهداشت: بازگشت موج سنگین کرونا احتمال دارد
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 2 بهمن 1399 ساعت 22:302021-01-21پزشكي

دفاع وزیر بهداشت از سخنگوی ستاد مقابله با کرونا


نمکی وزیر بهداشت در رابطه با انتقادات نسبت به اظهارات اخیر رییسی سخنگوی ستاد مقابله با کرونا بیان داشت: دکتر رییسی مطالبی را با نگاه دلسوزانه مطرح کردند، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازجماران؛ به نقل از ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در صورت رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی در کشور ، نگران بازگشت طوفان موج سهمگین کرونا هستیم.

دکتر سعید نمکی روز پنجشنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در بندرعباس اظهار داشت: رابطه تنگاتنگی بین رعایت پروتکل ها و پیروزی بر بیماری کرونا و رعایت نشدن پروتکل ها و شکست در برابر این غول سنگینی است که با زجر و شکنجه کادر درمان بدست آمده است و لذا فعالان نظام سلامت زمانی که فوج سفرها به هرمزگان را می بینند نگران می شوند.

وی ادامه داد: می دانیم مردم خسته شده و نیازمند مسافرت اند و کاسب ها به درآمد و بهبود شرایط اقتصادی نیاز دارند بنابراین اگر هرچه زودتر بتوانیم بیماری را مهار و کنترل کنیم خدمت بیشتری به گردش چرخ های اقتصاد ملی و آرامش روانی جامعه کرده ایم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر همه رستوران ها باز باشند اما قتل عام ناشی از بیماری کرونا وجود داشته باشد کسی پا به رستوران نمی گذارد.

دکتر نمکی افزود: علاوه بر سفرها شاهد برگزاری برخی مراسم ها بودیم که برگزاری آن ها با پروتکل های کنترل و مقابله با بیماری کرونا همخوانی نداشت.

وی بیان داشت: ایران بیش از 10 کشور اروپایی وسعت اقلیم و تنوع ژنتیکی بسیاری دارد که اگر این ویروس در ژن مختلف بچرخد آثار مختلفی برجای می گذارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: اگر همکاران ما هوشمندانه با این ویروس مقابله نمی کردند آتش این بیماری تمام شمال کشور را فرا می گرفت.

دکتر نمکی اشاره کرد: 10 شهر قرمز در مازندران در حال نارنجی شدن هستند که این حاصل هوشمندی نظام سلامت و کسانی است که به ما در این مسیر کمک می کنند.

وی گفت: اتفاق بزرگی رقم خورد و در روزهایی که مردم کشورهای قدرتمند براثر بیماری کرونا قتل عام می شدند و مرگ های بالا را در کشورهای آمریکا و آلمان شاهد بودیم جمهوری اسلامی ایران به مرگ حدود 80 نفر رسید.

به گفته وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، جمهوری اسلامی ایران با دست های بسته در این اقیانوس بسته شنا کرد و با وجود محدودیت های توانست مسیر خود را ادامه دهد.

تلقیح واکسن تا قبل از 22 بهمن وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص واکسن کرونا هم بیان داشت: ساخت واکسن ایران به خوبی پیش می رود و دومین گروه اجازه کار بالینی گرفتند.

دکتر نمکی ادامه داد: فرآیند انتقال دانش فنی تولید واکسن کرونا از کشور کوبا که واکسن هپاییت را هم با آن می سازیم درحال تکمیل است.

وی گفت: مرحله دوم آزمایش بالینی این واکسن بر روی انسان در خارج از کشور درحال اتمام است و مرحله سوم آزمایش بالینی آن بر روی انسان را در پاستور آغاز خواهیم کرد و در اوایل بهار آینده می توان این واکسن را تولید کنیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: اما قبل از اینکه واکسن ایرانی چه در پاستور، چه در رازی و چه در بنیاد برکت آماده استفاده عمومی شود، واردات واکسن برای گروه های آسیب پذیر از منابع مطمئن آغاز خواهد شد.

دکتر نمکی بیان داشت: این مژده را به مردم می دهیم که قراردادها به اتمام رسید و علاوه بر واکسن کواکس که با حمایت رییس جمهوری منابع آن تامین و پرداخت شد و به توصیه مکرری که داشتند به اندازه کافی برای گروه های آسیب پذیر و تلقیح زودتر واکسن منابع تامین شده است، امیدواریم تا قبل از 22 بهمن تلیقح واکسن به گروه های آسیب پذیر آغاز شود.

مسایل با نگاه دلسوزانه در ستاد ملی کرونا مطرح می شود وی با اشاره به حاشیه های ایجاد پیرامون سخنان معاون خود در یکی از نشست های ستاد ملی کرونا ابراز داشت: در ستاد ملی کرونا به دلیل اینکه روسای دانشگاه ها و استانداران با آن مرتبط اند با نگاه کارشناسی و دلسوزانه مطالبی مطرح می کنیم.

وی بیان داشت: دکتر رییسی مطالبی را با نگاه دلسوزانه مطرح کردند، همکارانم جز احترام به شعائر انقلاب اسلام، نظام و مبانی آن دیدگاهی ندارند و معاون مربوطه در همه نشست ها از همه استان های کشور با دلسوزی با نگاه کارشناسی سخن می گوید و قرار نیست زنده پخش شود واگر مسایل را در آن نشست ها با هم مطرح نکنیم کجا مطرح کنیم.

دکتر نمکی اشاره کرد: این عزیزانی که در کنار من هستند 12 ماه است نتوانستند یک شب راحت با خانواده هایشان باشند و تمام مدت در صحنه حضور داشته و جز دلسوزی برای مردم مملکت چیزی در ذهن ندارند، مخلص مردم و خدمتگزار کوچک این سرزمین هستیم و برای تدارک صندلی جهت آینده نیامده ایم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: به نیت اهانت نیامده ایم به خصوص شهری که سمبل شهر خون و قیام این کشور است و جز احترام و عزت و سربلندی مردم چیز دیگری را طلب نمی کنیم.

وی تاکید کرد: حق داریم انتظار داشته باشیم پروتکل ها رعایت شود و نشکند تا بار جدیدی بر مردم این سرزمین تحمیل نشود، در اردی بهشت ماه بارها گفتم مردم مراقب باشید تا در دقیقه 90 گل نخوریم، همچنان باید پروتکل ها را رعایت کنیم.

رشد اقتصادی مثبت در زمان کرونا معجزه است وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رشد منفی کشورهای مقتدر اقتصادی جهان را در زمان شیوع بیماری کرونا شاهدیم اما کشور جمهوری اسلامی ایران در این زمان در حال حرکت به سمت رشد مثبت اقتصادی است.

دکتر نمکی افزود: اینکه در آلومنیوم المهدی شاهد افزایش 100 درصدی افزایش تولید آن هم در زمان شیوع بیماری کرونا هستیم یک معجزه است که با رعایت مردم و دلسوزی نظام سلامت بدست آمده است.

وی خاطر نشان کرد: سربازان نظام سلامت به مانند سربازان دوران دفاع مقدس به فعالان اقتصادی گفتند ما هستیم و شما نگران نباشید و امروز آن سربازان نگران افتادن کشور که به ورطه جدید در بیماری کرونا هستند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: 40 طرح در بخش زیرساخت های نظام سلامت در اوج گرفتاری های ناشی از کرونا در هرمزگان با حمایت استاندار و سایر مسوولان اجرایی این استان که یکی از محروم ترین مناطق مملکت است به بهره برداری رسید.

وزیر بهداشت به منظور بهره برداری از 30 طرح بهداشتی و درمانی به ارزش افزون بر 2 هزاز و 372 میلیارد و 698 ریالو شرکت در ستاد ملی مبارزه با کرونا چهارشنبه شب وارد هرمزگان شد.

این طرح ها به صورت همزمان در شهرستان های بندرعباس، میناب، بشاگرد، قشم، سیریک و جاسک به بهره برداری رسید.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: اورژانس بزرگ بیمارستان شهید محمدی، اتاق عمل بیمارستان کودکان، بخش بستری و CT بیمارستان کودکان، پایگاه سلامت سجادیه، مرکز جامع سلامت خونسرخ و پایگاه اورژانس دهنو از طرح های قابل افتتاح در شهرستان بندرعباس است.

همچنین در این روز طرح LDR مرکز تخصصی زنان و زایمان بیمارستان، افتتاح اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع)، افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستایی سرمست، افتتاح رسمی مرکز درمان بستر توکهور و هشتبندی و افتتاح سه واحد محل زیست پزشک و ماما سرمست در شهرستان میناب به بهره برداری رسید.

افتتاح شبکه بهداشت و درمان، افتتاح بخش تالاسمی بیمارستان و بهره برداری از اورژانس بازسازی شده از طرح های بهداشتی درمانی در سیریک است.

افتتاح پنج خانه بهداشت در روستاهای گوروی، درکاه، موردان، اوهکن و کور و افتتاح بخش تالاسمی در شهرستان بشاگرد و همچنین افتتاح چهار واحد منازل متخصصان و 10 واحد منازل پزشکان در قشم از دیگر طرح های افتتاحی با حضور وزیر بهداشت می باشد.


کلید واژه ها: سخنگوی ستاد مقابله با کرونا - ستاد مقابله با کرونا - وزیر بهداشت - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی - ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا - مقابله با کرونا - پروتکل ها - کرونا - بهداشت - بیماری کرونا - پروتکل - درمان و آموزش پزشکی - پروتکل های بهداشتی - رعایت - دکتر سعید نمکی - شرایط اقتصادی - مقابله - سخنگوی - ستاد - بیماری - وزیر - آموزش پزشکی - رییسی - رابطه - درمان - کادر درمان - نظام سلامت - سعید نمکی - نیاز - بندرعباس

آخرین اخبار سرویس:
نوشیدن آب در این زمان ممنوع!

فوت 9 نفر بر اثر ابتلا به کرونای جدید در استان تهران

طرز تهیه خورش کاری ویندالو ؛ تند و خوشمزه

دلایل ایجاد لکه سفید روی ناخن ها

نقش ورزش های هوازی در پیشگیری از زوال عقل

چهار دلیل بستری شدن کرونایی ها

ارائه جدیدترین روش های درمان سرطان

آشنایی با خواص بی نظیر شیره خرما

تصویری شگفت انگیز از یک جگوار سیاه / عکس

زیاده روی در مصرف شیر چه عوارضی دارد؟

استخدام راننده و موزع در شرکت شیرین وطن

موج دوم همه گیری کرونا هنوز به پایان نرسیده است

شناسایی اولین مورد کرونای انگلیسی در همدان

کاهش رعایت پروتکل ها در مراکز تفریحی

استخدام اپراتور لیزر،دستیار پزشک(خانم)

درمان بیماری های عصبی با افزایش سلول های بنیادی مغز

مدل کراتین و بوتاکس

یکسال با کرونا در کهریزک

درمان بیماری های عصبی با افزایش سلول های بنیادی مغز

واکسن کرونای ایرانی توانمند در مقابله با ویروس جهش یافته انگلیسی

میزان غلظت سرب در کدام مناطق تهران بیشتر است؟

یکسال با کرونا در کهریزک

نشانه های حمله خرچنگ ها به بافت چشم انسان!

اعصاب خراب پیامد هوای آلوده

با این عادت ها بمب انرژی شوید

دور غذاهای اعتیادآور را خط بکشید

پیش بینی افزایش موارد مرگ ناشی از کرونا در جنوب غرب خوزستان

افزایش قابل توجه فوتی های کرونا در سمنان+ اینفوگرافیک

ماجرای تامین مهمات برای یک دفاع طاقت فرسا

پیش بینی افزایش موارد مرگ ناشی از کرونا در جنوب غرب خوزستان

5 تاثیر شگفت انگیز نمک دریا روی پوست صورت و مو

8دلیل تنگی نفس هنگام راه رفتن

بهترین زمان اهدای پلاسما

شهادت نیروی اورژانس تهران در اثر ابتلا به کرونا

آیا امگا-3 به افزایش ضخامت مو کمک می کند؟

رابطه ی درد سینه با سرطان + عکس

رشد قابل توجه فوتی های کرونا در سمنان+ اینفوگرافیک

مهمترین علت سرطان کلیه

برخی درمان های خانگی ریفلاکس اسیدی

10 علت شگفت انگیز که خطر ابتلا به عارضه سنگ کلیه را تشدید می کنند

مجوز برگزاری حضوری آزمون های المپیادهای علمی دانش آموزی صادر شد

شناسایی دلایل کاهش وزن بی دلیل

چگونه همزمان از 2 ماسک استفاده کنیم؟

روش های انواع طبخ و خوردن تخم مرغ

چه علائمی از سرطان روده بزرگ خبر می دهند

8 علامت لخته شدن خون در بدن

خطرات بالقوه مواد شیمیایی مورد استفاده در اسباب بازی های پلاستیکی

افسردگی سالمندان را جدی بگیرید

محرز: مردم با خیال راحت از واکسن «کووایران» استفاده کنند

آلودگی 96 درصدی دست نانوایان

ابتلای 28 نفر به کرونا در یک مراسم عروسی در ارومیه

پیروی از یک دستور غذایی سالم، همراه با 10 علامت مشخص در بدن

کارگر ساده برای رستوران ، کافه و فروشگاه

چگونه از فرسودگی شغلی جلوگیری کنیم؟

طوفان کرونا در تولد یک سالگی اش

4 روش آسان برای ضدعفونی کردن ماسک / اینفوگرافیک

آلودگی 96 درصدی دست نانوایان

کرونای انگلیسی چه علائمی دارد؟

تشخیص زودهنگام ابتلا به آلزایمر با روشی ارزان قیمت

صعود آلودگی هوا به رتبه چهارم مرگ زودرس

چند مورد از بهترین موارد صبحانه برای لاغری

چطور مواد غذایی تازه تری داشته باشیم؟

روشی ارزان قیمت برای تشخیص زودهنگام ابتلا به آلزایمر

دانستنی هایی درباره قرص آتنولول

اثرات غیرمنتظره خوردن سیب

چرا مردان قد بلندتر از زنان هستند؟

فروشنده خانم

کرونا پابه پای بیمارستان هراسی

الگویی از علایم در افرادی که دچار عوارض پایدار کووید 19 می شوند

اولین فرد مبتلا به کرونا شناسایی شد

جزییاتی از ممنوعیت سفرهای نوروزی با خودروهای شخصی

طوفان کرونا در تولد یک سالگی اش

شناسایی 10مورد مشکوک به کرونای انگلیسی در نیشابور

توصیه هایی برای کاهش آلرژی های فصل بهار

مواظب «مروارید بدن» باشید!

عوارض زیاده روی در مصرف شیر

3 رقمی شدن فوتی ها، هشداری جدی به مردم و مسئولان/ ساده انگاری ها آتش کرونا را دوباره شعله ور کرد

توصیه هایی برای کاهش آلرژی های فصل بهار

افتتاح طرح نسخه نویسی و ارجاع بیماران در قالب پرونده الکترونیک سلامت

واکسن «کووایران» دارای بالاترین استانداردهای بین المللی است

طرز تهیه یک کوکوی خوشمزه و رژیمی با بادمجان

افتتاح طرح نسخه نویسی و ارجاع بیماران در قالب پرونده الکترونیک سلامت

ثبت روز بدون فوتی کرونا در استان یزد

شناسایی حدود 16 هزار بیمار در اسپانیا طی 24 ساعت

توزیع بیش از 6 هزار بسته انسولین در کردستان

شناسایی اولین مورد کرونای انگلیسی در همدان

آیا می توان قرص ها را با آبمیوه، چای یا شیر مصرف کرد؟

افزایش طول عمر دریچه های بیولوژیکی قلب ممکن شد

چگونه سیب به کاهش وزن شما کمک می کند؟

توجه مردم خراسان شمالی به پروتکل های بهداشتی کمرنگ شده است

هشدار؛ آمار مرگ ومیر روزانه کرونا بعد از 50 روز دوباره 3 رقمی شد

بهبود شاخص های بهداشتی در مناطق روستایی

سفرهای نوروز 1400 در شرایط کرونا چگونه است؟ /شرایط و محدودیت های سفرهای نوروزی

پوست بیماران کرونایی این شکلی است

تاخت و تاز کرونای انگلیسی در فارس/شناسایی 12 مورد کرونای انگلیسی

نگهداری طولانی مدت این مواد غذایی در فریزر خطرناک است

مشکلات حذف دفترچه های کاغذی تامین اجتماعی

بیش از 5 هزار نفر دیگر در انگلیس به کرونا مبتلا شدند

راهنمای خواندن و تفسیر آزمایش بیبی چک

یکه تازی کرونا ویروس در کهگیلویه و بویراحمد

دفاع وزیر بهداشت از سخنگوی ستاد مقابله با کرونا

دفاع وزیر بهداشت از سخنگوی ستاد مقابله با کرونا