مطالب مرتبط:
راه یابی یک اثر از کهگیلویه و بویراحمد به جشنواره هنر های تجسمی
طرح راه آهن اردبیل- میانه به هنگام آماده بهره برداری می شود
کمدین محبوب «خندوانه» در راه جشنواره فجر 39
کمدین محبوب «خندوانه» در راه جشنواره فجر 39
آزادی بیش از 1000 زندانی با اجرای طرح پایش زندانیان در استان فارس
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 بهمن 1399 ساعت 10:502021-01-20دانش

راه یابی 9 طرح فناوران به جشنواره کسب وکار های نوآفرین فارس


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آیین اختتامیه نخستین جشنواره کسب وکار های نوآفرین فارس، به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز برگزار شد.

- " مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز با اشاره به برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره کسب وکار های نوآفرین فارس گفت: در مرحله نخست، 49 طرح به ثبت رسید که با داوری اولیه 9 طرح به مرحله دوم راه یافت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آیین اختتامیه نخستین جشنواره کسب وکار های نوآفرین فارس، به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز برگزار شد.

این جشنواره که از سوی دفتر نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز، با هدف رونق کارآفرینی، کمک به گسترش و بهبود اکوسیستم استارتاپی و انتخاب کسب وکار های نوآور و برتر استان فارس ترتیب یافت، با معرفی سه گروه برتر در دانشگاه شیراز به پایان رسید.

این آیین با حضور تعداد محدودی از مسئولان دانشگاهی و استان فارس، در سالن حکمت دانشگاه شیراز برگزار و همزمان ازطریق فضای مجازی منتشر شد.

توسعه کسب وکار های نو نیازمند فرهنگ سازی است سید مجتبی زبرجد، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز در این آیین، با اشاره به هدف دانشگاه شیراز برای حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم و جامعه محور گفت: دانشگاه شیراز، طی سال های اخیر تجربه های مختلفی را در حوزه های فناوری و نوآوری کسب کرده است و این جشنواره یکی از این اقدامات دانشگاه، در راستای حرکت به سمت فعالیت های تقاضامحور است.

زبرجد افزود: مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز در این زمینه، گام های مهمی برداشته است؛ هرچند پیش از آن، نیازمند زیرساخت هایی بود که بخشی از آن فراهم شده و بخشی دیگر نیز به تدریج در حال آماده سازی است.

معاون پژوهشی دانشگاه شیراز دانشگاه شیراز، مهم ترین عامل در توسعه کسب وکار های نو را فرهنگ سازی دانست و بیان کرد: گرچه اقداماتی مهم در این حوزه صورت گرفته، اما فرهنگ سازی امری تدریجی است و اندک اندک حاصل می شود و هنوز فاصله بسیاری با نهادینه کردن آن در بین دانشگاهیان داریم.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید به سمت تقاضامحور و محصول محوربودن حرکت کنند، اظهار داشت: متاسفانه هنوز بسیاری از استادان دانشگاه به این باور نرسیده اند که محصولی که در آزمایشگاه تولید می شود، قابلیت تجاری سازی دارد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز، پاشنه آشیل اقتصاد کشور را بی توجهی به اقتصاد دانش بنیان خواند و گفت: چنانچه این مهم روی دهد، ایده پردازان می توانند نقشی کلیدی در حوزه ی اقتصادی بازی کنند و دانشگاه شیراز نیز در این زمینه تلاش می کند از آنان حمایت های مادی و معنوی داشته باشد.

دانشگاه نقطه شروع زنجیره فناوری و نوآوری است امین رضا ذوالقدر، رییس پارک علم و فناوری فارس نیز در این مراسم با اشاره به اینکه کسب وکار دانش بنیان به ایجاد زیست بوم نیازمند است، خاطرنشان کرد: در زیست بوم، هر عضوی نقش و جایگاهی مخصوص به خود دارد.

ذوالقدر دانشگاه را نقطه ی شروع زنجیره فناوری و نوآوری دانست و ابراز داشت: برگزاری رویداد های اینچنینی می تواند نیرو های جوان دانش آموخته را تشویق کرده، روحیه ی کارآفرینی در آنان ایجاد کند و زمینه ی فرهنگ سازی را برای حرکت به سمت فناوری های نو فراهم سازد.

رییس پارک علم و فناوری فارس افزود: دانشگاه و پارک علم و فناوری تنها دو بخش از زنجیره زیست بوم فناوری هستند و سایر حلقه ها را شهرک های صنعتی تشکیل می دهند و مهم است که برای توسعه این مسیر، بیشتر تمرکز مؤسسات آموزش عالی بر آموختن تکنیک ها و روش ها به دانشجویان باشد؛ نه رسوب کسب وکارها.

حل مشکلات کلان با توجه به فناوری های نوین روی می دهد قاسم پور، معاون توسعه ی مدیریت و منابع استانداری فارس نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بود.

وی در اختتامیه نخستین جشنواره ی کسب وکار های نوآفرین، بیان داشت: هدف از برگزاری این رویداد را رونق کارآفرینی و گسترش و بهبود زیست بوم فناوری است و این رویداد در اشتغال، رفاه و جهش تولید به ثمر می نشیند؛ چراکه حل مشکلات کلان با فرهنگ سازی و توجه به فناوری های نوین روی خواهد داد.

وی با تاکید بر ضرورت جایگزینی فعالیت های نوآورانه با مشاغل سنتی، افزود: جوانان خلاق و دانش آموختگان دانشگاه ها باید زمینه های اشتغال و فرصت های کارآفرینی بیشتری را پیش روی خود ببینند؛ زیرا فعالیت های آن ها در مدار نوآوری به افزایش ثروت می انجامد.

دستیابی به توسعه در گرو اعتماد به دانشگاهیان است قاسم پور دستیابی به توسعه، پیشرفت و تضمین آینده را در گرو توجه به دانشگاهیان دانست و گفت: توسعه پایدار از مراکز پژوهشی حاصل می شود و در فارس با وجود قابلیت های علمی که دانشگاه شیراز، علوم پزشکی، پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان و پردیس شرکت های دانش بنیان فراهم کرده اند، همچنین با وحدت بین بخش خصوصی و دولتی، مردم و مسئولان اقدامات مطلوبی به ویژه برای رفع مشکلات صورت گرفته است.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا، طرح های علمی و فعالیت های دانش بنیان را یاریگر حوزه ی مدیریت کرونا خواند و همدلی را کلیدواژه عملکرد مناسب فارس در کنترل بیماری کرونا دانست.

وی ادامه داد: این موضوع در زمینه ی ارتباط بین دانشگاه، جامعه و بخش خصوصی نیز مشهود است و نتیجه ی آن توسعه و شکوفایی اقتصادی خواهد بود.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان خلاق است و با حمایت از کسب وکار های نوپا به ثمر خواهد نشست، تاکید کرد: در استان فارس اهتمام جدی به توسعه ی کارآفرینی و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در دستور کار است و برآنیم تا ضمن استفاده از تکنولوژی روز دنیا از سرمایه های درون کشور نیز بهره گیریم تا به چرخه ی تولید ثروت وارد شویم.

قاسم پور، رسیدن به این دستاورد را با استفاده از ظرفیت نخبگان ممکن دانست و مطرح کرد: لازم است از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها با پرداخت تسهیلات و معافیت های بیمه ای و مالیاتی حمایت شود.

منصور کنعانی، مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز نیز در این مراسم با بیان اینکه حرکت توسعه محور در استان با محوریت دانشگاه شیراز و دانشگاه های مهم دیگر شکل گرفته است، گفت: این حرکت نیازمند مبنایی علمی است.

کنعانی از فرهنگ سازی باعنوان رکن اساسی توسعه زیست بوم فناورانه یاد کرد و گفت: هدف از فرهنگ سازی، جلوگیری از ناامیدی و کاهش انگیزه هاست؛ البته امیدآفرینی مهم است به شرط آن که از آن سوءاستفاده نشود، همچنین توجه سیاست گذاران باید این باشد که فرصتی برای اجرای نگاه های جدید فراهم سازند.

دبیر اجرایی این جشنواره، در حاشیه ی این آیین توضیح داد: در این رویداد علمی که با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه شیراز و شتاب دهنده ی کوانتوم این دانشگاه برگزار شد، در مرحله ی نخست، 49 طرح به ثبت رسید که با داوری اولیه 9 طرح به مرحله ی دوم راه یافت و از آن میان، سه گروه رتبه های دوم و سوم را کسب کردند.

گفتنی است، این مسابقه به دلیل عدم کسب حدنصاب نمره، مقام اول نداشت.

بخش پایانی این مراسم نیز به تقدیر از برگزیدگان جشنواره ی نوآفرین فارس اختصاص داشت که بر این اساس، شرکت های سیستم های یارانه ای فراگیر و فراورده های طبیعت دوست نیکان به صورت مشترک مقام دوم را کسب کردند و برنده ی جایزه ی نقدی سه میلیون و 500هزار تومانی شدند و شرکت بانی زیست هیلدا با کسب جایزه ی دو میلیون و 500هزار تومانی، عنوان مقام سوم را کسب کرد.


کلید واژه ها: دانشگاه شیراز - دانشگاه - کسب وکار - جشنواره - برگزار - نوآفرین - کارآفرینی - پژوهش و فناوری - شیراز - اختتامیه - برگزاری - فارس - نخستین - خبرگزاری - برگزاری اختتامیه - خبرنگار - معاونت - نوآوری - آیین - فناوری - مرکز نوآوری - گزارش - پژوهش - استان فارس - مرحله دوم - برتر - اکوسیستم - فناوران - انتخاب - معرفی

آخرین اخبار سرویس:
آیین رونمایی از «طراحی رشته فقه التربیه» برگزار می شود

خانه جوانه در مرکز پایتخت افتتاح شد | انعقاد قرارداد ناحیه نوآوری تربیت مدرس

فلسفه ورزی نوعی معنویت است / فزونی مؤلفه های معنوی نزد سهروردی و ملاصدرا

نخستین حرکت «استقامت» بر سطح سیاره سرخ عملیاتی شد

نخستین حرکت «استقامت» بر سطح سیاره سرخ عملیاتی شد

استخدام کارشناس BI (رشته علوم آزمایشگاهی و بیوشیمی ) در تهران

هدف از تعالی سازی علوم انسانی روزآمدی و حکمی سازی است

مریخ نورد جدید ناسا برای اولین بار به حرکت درآمد

کلید آزمون دکتری 20 اسفند منتشر می شود

کلید آزمون دکتری 20 اسفند منتشر می شود

رشد دانشگاه های ایرانی در رتبه بندی موضوعی «کیواس»

ظرفیت پذیرش مقطع دکتری رشته «سلامت در حوادث و بلایا» مشخص شد

ظرفیت کاوشگر خلیج فارس برای پژوهشگاه ها و دانشگاه ها

ظرفیت کاوشگر خلیج فارس برای پژوهشگاه ها و دانشگاه ها

اردو های جهادی دانشجویان علوم پزشکی مشهد با تایید ستاد کرونا ادامه می یابد

رییس المپیاد مجازی ورزش های همگانی دانشجویان علوم پزشکی منصوب شد

سردبیر جدید نشریه علمی IRJ دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی منصوب شد

همکار خانوم برای فروشندگی

نشست هسته مطالبه گری با هدف رفع مشکلات مردمی از سوی بسیج دانشجویی نهاوند برگزار می شود

بیمه ملت ارائه دهنده خدمات بیمه درمان تکمیلی به مجموعه دانشگاه آزاد

سیف: قابلیت جذب و اشتغال دانشجویان از طریق توانمندسازی مهارتی افزایش می یابد

نازنین زاغری آزاد شد

افتتاح فاز نخست بیمارستان سرطان جنوب در 1401

سردبیر جدید نشریه علمی IRJ دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی منصوب شد

نازنین زاغری آزاد شد/ وکیل زاغری: موکلم پرونده مفتوح دیگری هم دارد

دانشجویان گنابادی در گفتگوی زنده اینستاگرامی با عنوان «واکسن و کرونای سیاسی» شرکت می کنند

نصب میکروسکوپ رامان ‏785 در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی

ظرفیت خوب کاوشگر خلیج فارس برای کار تحقیقاتی

نازنین زاغری آزاد شد

نازنین زاغری آزاد شد

صلاحیت 290 عضو هیئت علمی فناور دانشگاه آزاد توسط کمیته اجرایی تایید شد

درصدد تقویت اعتبار پروژه های ورزشی دانشگاهها هستیم

دانشجویان بسیجی نیشابور بیش از 288 هزار غربالگری تلفنی و حضوری انجام دادند

کاشت 400 نهال در دانشگاه شیراز به همت دانشجویان

درصدد تقویت اعتبار پروژه های ورزشی دانشگاهها هستیم

نیاز به بازاریاب آقا و خانم همراه پورسانتی

درصدد تقویت اعتبار پروژهای ورزشی دانشگاهها هستیم

هوش مصنوعی چهره های جذاب خلق می کند

کاوشگر خلیج فارس توسعه علوم دریای را فراهم می کند

مدافعان خط مقدم؛ محو مظلومیت

دلایل اهمیت ارتباط بصری در کسب وکار

درصدد تقویت اعتبار پروژهای ورزشی دانشگاهها هستیم

تایید صلاحیت 290 عضو هیأت علمی فناور دانشگاه آزاد

بازاریاب خانم و آقا با پورسانت

اعضای هیئت علمی دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین در فهرست محققان برتر جهان قرار گرفتند

معاون دانشگاه ادیان و مذاهب خبر داد: پذیرش دانشجو در رشته های فقه شافعی و فقه حنبلی از سال آینده

ظرفیت پذیرش مقطع دکتری رشته «سلامت در حوادث و بلایا»، مشخص شد

ظرفیت پذیرش سال آینده مقطع دکتری رشته «سلامت در حوادث و بلایا»، مشخص شد

ظرفیت پذیرش مقطع دکتری رشته سلامت در حوادث و بلایا ، مشخص شد

زیرساخت های آزمایشگاهی در 15 مجموعه فناور توسعه یافت

فناوری نانو اصطکاک را کاهش و دوام سطوح را افزایش می دهد

آمار نهایی داوطلبان کنکور 1400 اعلام شد

ظرفیت پذیرش سال آینده مقطع دکتری رشته سلامت در حوادث و بلایا ، مشخص شد

تولید آسیاب و مخلوط کننده های صنایع داروسازی به دست فناوران ایرانی

آغاز ثبت نام در باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو

مریخ نورد جدید ناسا برای اولین بار به حرکت درآمد

کشف قدیمی ترین دستورالعمل مومیایی کردن

ایلام قهرمان لیگ برتر هاکی داخل سالن مردان کشور شد

ایلام قهرمان لیگ برتر هاکی داخل سالن مردان کشور شد

زیرساخت های آزمایشگاهی در 15 مجموعه فناور توسعه یافت

اختراع نسل جدید ماسک هوشمند در دانشگاه سهند تبریز

ایلام قهرمان لیگ برتر هاکی داخل سالن مردان کشور شد

انجام فاز دوم تست انسانی واکسن برکت تا پایان اردیبهشت 1400

مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزیده نخستین جایزه نقد زرین شد

کمک به تکمیل 19 سالن ورزشی، 2 استخر سرپوشیده و 18 زمین ورزشی روباز در دانشگاه ها

زیرساخت های آزمایشگاهی در 15 مجموعه فناور توسعه یافت

مریخ نورد جدید ناسا برای اولین بار به حرکت درآمد

بزرگترین بازمانده ابرنواختر رصد شد

فناوری نانو اصطکاک را کاهش و دوام سطوح را افزایش می دهد

بزرگترین بازمانده ابرنواختر رصد شد

آمار نهایی داوطلبان کنکور 1400 اعلام شد

افتتاح خانه جوانه، مرکز نوآوری دانشگاه تربیت مدرس

چالش های روحی ارمغان روز های کرونایی برای دانشجویان بین المللی هلند

کارگاه آنلاین ساخت کیف چرمی

بیمه ملت ارائه دهنده خدمات بیمه درمان تکمیلی به مجموعه دانشگاه آزاد

مهناز ملانظری در سمت ریاست دانشگاه الزهرا (س) ابقا شد

کارگاه «انتخاب رویکرد در روان درمانی» برگزار می شود

مهناز ملانظری در سمت ریاست دانشگاه الزهرا(س) ابقا شد

بیمه ملت ارائه دهنده خدمات بیمه درمان تکمیلی به مجموعه دانشگاه آزاد

فارس من| افتتاح فاز نخست بیمارستان سرطان جنوب در سال 1401

کارگاه «انتخاب رویکرد در روان درمانی» برگزار می شود

تصاویر/ نشست هیئت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان شمالی

نسل جدید ماسک های تنفسی هوشمند در دانشگاه صنعتی سهند اختراع شد

رونمایی از شبکه حرفه ای کسب و کار

رییس دانشگاه الزهرا (س) ابقا شد

اولین آزمایشگاه تشخیص مولکولی کرونا در دانشگاه آزاد اصفهان مجوز فعالیت گرفت

استخدام اپراتور تولید آقا در شرکت شیمیایی بهداش در قزوین

استخدامی فست فود فرهنگ

منتشر شدن کلید آزمون دکتری 20 اسفند 99

نتایج آزمون جبرانی اصلح امروز اعلام می شود/زمان اعلام نتیجه بررسی اعتراضات

برگزاری جلسه ستاد ساماندهی جوانان در دانشگاه آزاد اسلامی

اختراع نسل جدیدی از ماسک های تنفسی هوشمند در دانشگاه صنعتی سهند

اختراع نسل جدیدی از ماسک های تنفسی هوشمند در دانشگاه صنعتی سهند

انتخاب طرح هم صدا به عنوان مدل عملیاتی برتر تعامل صنعت و دانشگاه

انتخاب طرح هم صدا به عنوان مدل عملیاتی برترتعامل صنعت و دانشگاه

یادواره شهدای گمنام دانشگاه شهید باهنر کرمان امروز، 17 اسفند برگزار می شود

دانشگاه مازندران نیاز به پردیسی از گونه های بومی و ایرانی برای اهداف آموزشی و پژوهشی دانشجویان و محققان دارد

صد اصله نهال به صورت نمادین در دانشگاه مازندران کاشته شد

پنجمین دوره مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه ای در البرز برگزار شد

دانشگاه اراک فراخوان ثبت نام دانشجویان در نهمین جایزه بنیاد البرز را منتشر کرد

راه یابی 9 طرح فناوران به جشنواره کسب وکار های نوآفرین فارس

راه یابی 9 طرح فناوران به جشنواره کسب وکار های نوآفرین فارس