موضوعات داغ: - يحيي گل محمدي - مدافع سابق استقلال - شهريار مغانلو - شخصيت شناسي - باشگاه پرسپوليس - كانديداتوري - قرعه كشي جام حذفي - همسان سازي حقوق - سفير ايران در تركيه - تنظيم بازار - موسسه پژوهشي علوم و صنايع غذايي - پل زنگوله - راضيه طهماسبي - شهرستان فراهان - رييس جمهور اكوادور - مرد عنكبوتي شگفت انگيز2 - جايزه تي. اس. اليوت - نظام آموزشي جديد - فراسرزميني - حذف يارانه پردرآمدها - تاييد - اياصوفيه - مفاسد اقتصادي

مطالب مرتبط:
اشتغال بومی ها در مجموعه نفت به نیرو های خدماتی ختم و تعریف نشود
جذب نیروی برنامه نویس در تمام حوزه ها
استخدا نیروی خدماتی (ابدارچی)
نیروی خدماتی برای کافه رستوران
استخدام نیروی خدماتی با حقوق و مزایا در شرکت خدماتی اوستاکار در نیاوران
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 دی 1399 ساعت 13:152021-01-17سياسي

بی توجهی دستگاه ها به متخصصان بومی/ جذب نیروی بومی فقط به اشتغال خدماتی ختم نشود


نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم گفت: اشتغال مردم بومی نباید فقط به اشتغال نیروهای خدماتی ختم و تعریف شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از شهرستان دیلم، عبدالکریم جمیری پیش از ظهر امروز در بازدید از از مخازن نفتی شرکت پترو امید آسیا در بندر دیلم اظهار داشت: تعداد نیروهای بومی با توانمندی های لازم جهت مدیریت مجموعه های نفتی کم نیستند، گاهی ممکن است مورد توجه نباشند و در سطوح عالی مدیریتی از آن ها به نحو شایسته استفاده نشود.

  نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم افزود: اگر این نیروهای بومی در مدیریت مجموعه های مختلف قرار بگیرند به خصوص در مناطق پیرامونی محل زندگی خود می توانند با استفاده از دانش و تجربه و شناخت خود نسبت به منطقه زمینه ترقی و توسعه استان بوشهر را فراهم کنند.

  وی بیان داشت: دغدغه ما این است که فردی مسؤول باشد که بتواند از توان خود در جهت توسعه و پیشرفت استان بهره بگیرد به گونه ای که این همه ذخائر و منابع که می تواند منافع ملی داشته باشد و در کنار آن منافع مردم منطقه نیز تأمین شود و احساس نشود مناطقی برخوردار و توانمند هستند اما در عین حال احساس محرومیت کنند.

لزوم استفاده از دانش و تجربه نیروهای بومی جمیری با تاکید بر استفاده از دانش و تجربه نیروهای بومی افزود: این نگاه برای مردم استان مورد توقع است، نیروهای هم استانی که در سطح ملی از آن ها بهرمند هستیم و منافعشان به عام می رسد نگاهشان به منطقه را عالمانه و منصفانه و در جهت توسعه منطقه باشد و قدم های مثبتی بردارند زیرا مدت مسؤولیت ما محدود است اما در عین حال می تواند آثار مثبتی در پی داشته که سالیان طولانی مردم از برکات آن استفاده کنند.

  رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر گفت: همه کسانی که در زمینه نفت در حال فعالیت هستند و تلاش می کنند یک نقش را دارند و آن هم چرخیدن اقتصاد کشور است که یک نگاه صیانتی از این همه نعمات الهی که بهینه استخراج و بهینه صادر کنیم و به نوعی عمل شود که شاید بتوانیم از خام فروشی که سودش را دیگران میبرند پیشگیری کنیم.

  ضرورت توسعه صنایع پایین دستی و تکمیلی نفت و گاز و پتروشیمی  جمیری بر توسعه صنایع پایین دستی و تکمیلی نفت و گاز و پتروشیمی تاکید کرد و گفت: این همان نگاهی است که نیاز امروز مملکت ماست و می تواند ما را از این شرایط که امروز در آن قرار داریم بیرون آورد وی ادامه داد: به جای اینکه نفت خام را در بازار به قیمت ارزان عرضه کنیم و در مقابل تحریم شویم و در صورت تحریم با مشکل مواجه شویم باید آن را به یک کالایی تبدیل کنیم که دنیا به آن نیاز دارد و مجبور باشد از ما خرید کند، نه اینکه ناگزیر باشیم در این شرایط اقتصادی فشاربر مردم را تجربه و مشاهده کنیم.

  نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: اگر ما بتوانیم با استفاده از دانش، تجربه صاحبان دانش و دلسوزانمان در عرصه توسعه صنایع گام برداریم قطعا می توانیم از شرایط کنونی خود خارج شویم.

  وی اظهار داشت: لذا می توانیم به آن نگاه بلند مقام معظم رهبری" مبنی بر اینکه در عرصه تولید روزی باید به نقطه ای برسیم که صنایع ما به نوعی پیشرفت کنند که برای صادرات درب چاه های نفت را ببندیم و هیچ نیازی به نفت نداشته باشیم.

  جمیری گفت: احداث صنایع پایین دستی نفت، گاز و پتروشیمی با حفظ شرایط زیست محیطی و شاخص ها و حفظ فواصلی که از دریا باید مورد توجه قرار بگیرد به همیج جهت بایستی مطالعات آن انجام و مجوزهای لازم نیز صادر شود.

  وی گفت: امروز هم ما می توانیم با رعایت فاصله در کنار دریا صنایع نفت و گاز و پتروشیمی داشته باشیم و هم با رعایت یک سری شرایط دور از ساحل پرورش آبزیان را داشته باشیم که نیاز به مطالعات خاص خود را دارد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه به توسعه صنایع پایین دستی نفت و گاز و پتروشیمی و رونق منطقه ویژه اقتصادی در شمال استان داریم و با توجه به عبور لوله های انتقال گاز و همه منابع نفتی، آبی که در منطقه وجود دارد، شرایط آن فراهم است.

  صنایع منطقه نباید باری بر دوش مصرف آب آشامیدنی مردم باشند جمیری ادامه داد: معتقد هستیم که صنایع موجود در منطقه نباید باری بر دوش مصرف آب آشامیدنی مردم باشند و قاعدتا باید برای تأمین نیازهای خودآب تولید کنند زیرا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است و بعضا این آب شرب را برای مردم منطقه نیز تأمین کنند تا در راستای پذیرش مسؤولیت اجتماعی خود حرکت کرده باشند.

  نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط فعلی به لحاظ تولید گاز و شرایط خاصی که نگهداری آن نسبت به نفت دارد می بایست ملاحضات امنیتی و حفاظتی را لحاظ کنید و به اطلاع دستگاه های امنیتی برسد تا خدایی نکرده موضوعی امنیت مردم منطقه را تحدید نکند.

  وی بیان داشت: مردمی که پیرامون تاسیسات زندگی می کنند و در کنار خود منابع و ذخایر را می بینند و از آسیب های زیست محیطی تاسیسات مستقر در منطقه رنج می برند توقع دارند مناقعی به صورت مستقیم جدای از منافع کلی به آن ها برسد که یکی از آن ها مسؤولیت های اجتماعی است که شما بر عهده دارید و باید دید مجموعه پتروامید در کجاها می تواند با توجه به ضوابط و مقررات و اختیارات خود برای مردم منطقه کمک کند.

  جمیری اضافه کرد: زمانی که یک مجموعه با توجه به تمام داشته هایش به مجموعه پیرامونی خود می نگرد و همانگونه که برای نقش آفرینی در ماموریت های خود احساس مسؤولیت می کند و کمک کردن به مردم منطقه را جزیی از این ماموریت بداند و احساس مسئولیت کند، این مجموعه می تواند در منطقه خود ثبات ایجاد کند.

  وی ادامه داد: گاهی می شود تجهیزات و یا امکاناتی برای شهرستان پیرامونی خود مهیا کنیم بجای این که هر دفعه تجهیزات خود را برای خدمات رسانی اعزام کنیم بتواند این تجهیزات ده ها بار به مردم خدمت رسانی کند.

  رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر خاطرنشان کرد: در تابستانی که گذشت مردم دیلم در روستاها و منطقه بهرگان دچار کمبود آب شدند که با هماهنگی ها و رایزنی هایی که انجام شد در بهرگان برای شهر امام حسن و در حوزه گوره شبکه ای راه اندازی و به مردم آبرسانی شد.

  جمیری گفت: سودی که در این گونه موارد می رسد رضایتمندی مردم از مدیرانی است که حوزه و منطقه مدیریت در حال مدیریت هستند که می تواند به دنبال خود امنیت منطقه را در پی داشته باشد اینها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است و حساب دو دو تا چهار تا نیست.

  اشتغال مردم بومی نباید فقط به اشتغال نیروهای خدماتی ختم شود نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشتغال مردم بومی نباید فقط به اشتغال نیروهای خدماتی ختم و تعریف شود گفت: نیاز داریم با نگاه توسعه ای به استان بوشهر نگاه شود، چرا باید با تمام داشته هایمان همچنان محروم باشیم.

باید به نیروهایی که می توانند در عرصه های مختلف خودی نشان دهند فرصت دهیم تا بتوانند نقش آفرینی کنند و بگویند که ما می توانیم، این بی توجهی ها نه تنها در مجموعه نفت بلکه در برخی دیگر از دستگاه ها وجود دارد.

  وی بیان داشت: مجموعه های نفتی مستقر در منطقه باید به نیروهای بومی میدان دهند تا این نیروها نیز بتوانند در سطوح بالاتری نقش آفرینی کنند زیرا این استعداد در میان مردم منطقه وجود دارد؛ نیروهای که قصد دارید بکارگیری کنید تا جایی که امکان دارد از مردم بومی منطقه و استان تأمین شود و هنگامی که این نیروها با توجه به تخصص مورد نیاز یافت نشد به خارج از منطقه رجوع کنید جمیری گفت: مجموعه های نفتی می بایست هم مواد مصرفی اداری و کارکنان و هم نیروهای خود را تا جای ممکن از منطقه پیرامون خود تهیه کنند که خود می تواند زمینه ساز توسعه باشد؛ اگر مجموعه های نفتی مستقر در استان از ما نمایندگان مجلس توقع و خواسته ای داشته باشند با تمام توان در کنار آن ها هستیم و آنچه که در استان باشد کمک خواهیم کرد و آنچه که در مرکز کشور قابل پیگیری باشد همراهی خواهیم کرد.

  به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، مخازن نفتی شرکت پترو امید آسیا در زمینی به مساحت 100 هکتار در مسیر پروژه انتقال نفت حوزه مناطق نفت خیز جنوب شامل مناطق مسجد سلیمان، اهواز، مارون، آغاجاری و گچساران قرار گرفته که پس از جمع آوری نفت در منطقه گره و گناوه زمینه انتقال به جزیره خارگ را برای صادرات فراهم می کند.

  انتهای پیام/
کلید واژه ها: نیروهای بومی - نماینده مردم - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - بومی - اشتغال - مدیریت - توان - دیلم - بوشهر - نماینده - استفاده - خبرگزاری فارس - خدماتی - مردم - توسعه استان - استان بوشهر - گناوه - مخازن نفتی - نیروی بومی - عبدالکریم - بندر دیلم - دستگاه ها - مردم بومی - نفتی - خبرگزاری - توانمندی - شهرستان - متخصصان - دستگاه - شایسته

آخرین اخبار سرویس:
چهارمین همایش ملی جامعه و تعلیم و تربیت 14 اسفند برگزار می شود

حداد نامزدی در 1400 را رد کرد، مطهری کاندیدا شد

حضور وزیر بهداشت در جلسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

وظیفه مهم بر دوش اسلام شناسانی به دور از التقاط و تحجر

جای تعجب ندارد!

تحریم، »اف ای تی اف« و این روزهای حیاتی

وظیفه مهم بر دوش اسلام شناسانی بدور از التقاط و تحجر

گریه کن تبلیغ بگیرم

صالحی: اگر تا 3 ماه تحریم‎ها لغو نشود دوربین‎های آژانس اتمی جمع می‎شود

آخرین وضعیت انتخاباتی جهانگیری

صالحی: اگر تا 3 ماه آینده تحریم ‎ها لغو نشود دوربین‎ های آژانس جمع خواهند شد

انتشار تصویر جدیدی از مهدی کروبی

همه شده اند سخنگوی شورای نگهبان!

کارگر ماهر تعویض لاستیک با جای خواب

منشی خانم

جدول پخش برنامه های صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری در روز شنبه 9 اسفند 99

گزیده روزنامه های 9 اسفند 1399

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می زنند/علی اکبر صالحی: شرایط مذاکره را مقام معظم رهبری تعیین می کنند

دلایل تغییر قبله از بیت المقدس به کعبه چه بود؟

دورهمی عجیب دوچرخه سواری در مشهد!/ دعوت فدراسیون از هیات ها در شیوع کرونا 

چگونه حساب شبکه های اجتماعی خود را ایمن کنیم؟

شمارش معکوس برای لوایح FATF

فرمانده لشکری که راننده قایق نیروهایش شد

خودسازی؛ گامی محکم برای رسیدن به آرزوها

دورهمی عجیب دوچرخه سواری در مشهد!/ دعوت فدراسیون از هیات ها در شیوع کرونا 

تحریم، «اف ای تی اف» و این روزهای حیاتی

درخواست امام جمعه قلعه رییسی از بسیج سازندگی سپاه فتح استان/صلواتی: امیدوارم فضای مصلی نماز جمعه هر چه زودتر افتتاح شود

حاج منصور ارضی در حسینیه فاطمیون می خواند

داوطلبان دکتری 1400 بر سر دو راهی «کنکور کرونایی» و «آزمون ندادن»/ سازمان سنجش کوتاه نیامد

پادکست | حسرت انسان مؤمن بعد از وفات

اصولگرایان و انتخابات 1400؛ بادامچیان :شورای ائتلاف در پی نامزدی هستند که خودشان قبول دارند/ طناب کشی شورای وحدت و شورای ائتلاف بر سر جبهه پایداری/ رویای وحدت صد در صدی در اردوگاه اصولگرایی با کاندیداتوری ابراهیم رییسی / نفوذ پول های کثیف به انتخابات 1400 به روایت سلیمی نمین

فیلم | بدون تعارف در محل راکتور شهید فخری زاده

حضور رییسی در انتخابات 1400 قوت گرفت | قالیباف نمی آید

سگ رباتیک اسپات استوار تر از همیشه شد + فیلم

خط حزب الله 277 | قدرت ایران نشانه است

مساعدت استاندار کرمان برای تکمیل پروژه های شهری ماهان

عکس دیده نشده از رهبر انقلاب

دفاع از حریم ولایت رسالت ویژه زینب کبری(س) بود

روایت محمدعلی ابطحی از گفت وگوی تلفنی با مهدی کروبی

العراق | کتائب حزب الله: طائرات العدوان انطلقت من قاعده اماراتیه

طرح ویژه تفصیلی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی از آغاز تا به امروز

شهدای لشکر فاطمیون افتخار جهان اسلامند

سیدمحمد خاتمی به رهبر انقلاب نامه نوشت +جزییات نامه

امام خمینی (س): اگر کلید بهشت را بدهند باز هم نماز خواهیم خواند؟

یادش بخیر| عملیات 12 ساعته تزریق واکسن در ایران و نمره ما در «واکسن»

سجاد طلوعی تشییع پیکرپاک دو شهید گمنام در تهران

شهریار مغانلو به پرسپولیس پیوست

ترتیل صفحه 44 قرآن کریم+فیلم،متن و مفاهیم آیات

اوقات شرعی به افق یاسوج

روایت محمدعلی ابطحی از گفت .گوی تلفنی با مهدی کروبی

اخبار 24 شبکه پنج سیما؛ 8 اسفند

افتخارات امروز ایران در پرتو دفاع مقدس حاصل شده است

اگر این ویژگی ها را دارید، شما «خودویران گر» هستید!

لیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان هرمزگان

اعمال ام داوود در حرم حضرت معصومه(س) انجام می شود

اوقات شرعی نهم اسفند در سمنان

افتخارات امروز ایران در پرتو دفاع مقدس حاصل شده است

روایت محمدعلی ابطحی از گفت .گوی تلفنی با مهدی کروبی

آیین بزرگداشت شهدای لشکر فاطمیون در حرم مطهر رضوی برگزار شد

روایت محمدعلی ابطحی از گفت .گوی تلفنی با مهدی کروبی

استخدام بازاریاب تلفنی با پورسانت عالی در شرکت توانا بین الملل در تهران

فیلم کامل اظهارات معاون اول قوه قضاییه در برنامه دست خط

صالحی: اگر تا 3 ماه تحریم‎ها لغو نشود دوربین‎های آژانس اتمی جمع می‎شود

لیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان کرمان

واعظی: برای نجات کشور چاره ای جز اقتصاد دیجیتال نداریم

بی پروایی در تهدید تروریستی!

واکنش دبیرکل سازمان ملل به حمله آمریکا به شرق سوریه

تصاویر/ توزیع بسته های معیشتی توسط طلاب شیرازی در روستاهای زلزله زده سی سخت

تصاویر/ حضور طلاب فارس با کنار مردم زلزله زده سی سخت

جهاد اسلامی: در انتخابات پارلمانی شرکت نخواهیم کرد

دفاع از حریم ولایت رسالت ویژه زینب کبری(س) بود

تصاویر/ جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضور وزیر بهداشت

شماره جدید خط حزب الله منتشر شد

گفتاری از آیت الله رجبی در خصوص منشور روحانیت

تحریم‎ها لغو نشود، دوربین‎های آژانس جمع می ‎شود

کایینی: مناظره های تاریخی باید مفید باشند

ماجرای مأموریتی که وزیر کشور دولت اصلاحات به قالیباف داد

دولت جمهوری چک وضع اضطراری اعلام کرد

یادی از فرمانده شهید حاج حسین خرازی و همرزمانش

قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات 1400 را ندارد

حرف های انتخاباتی محسن رضایی درباره یارانه نقدی

اس ام اس و پیام تسلیت وفات حضرت زینب

پرچم علی رایه الهدی در حرم علوی برافراشته شد +تصاویر

برای نجات کشور چاره ای جز اقتصاد دیجیتال نداریم

توزیع غذای متبرک رضوی در مراکز نگهداری از کودکان بی سرپرست مشهد

پیکر مطهر شهید «مجید رجایی» وارد مشهد شد

نگرانی ملی برای شورای شهر ارومیه!

فیلم | جزییات توقف پروتکل الحاقی در بدون تعارف با رییس سازمان انرژی اتمی

نیمکت نشینی قوچان نژاد مقابل هیرنفین

ناگفته های اژه ای از پشت پرده رسیدگی به پرونده کرباسچی | طبری نفوذ آن چنانی در قوه قضاییه نداشت | سه ضلع پرونده روح الله زم

صالحی: اگر تا 3 ماه تحریم‎ها لغو نشود دوربین‎های آژانس جمع می‎شود

ناگفته های اژه ای از پشت پرده رسیدگی به پرونده کرباسچی | پرونده روح الله زم

آخرین وضعیت تعیین شهردار بندرامام خمینی (ره)

نخستین مسجد چندمنظوره در شمال شرقی غنا آماده بهره برداری است

سفر دو روزه رییس دفتر رییس جمهوری به اصفهان

تعطیلی دو هفته ای خوزستان را پیش بینی نمی کنیم

حاج ملاهادی به عنوان خاتم فلاسفه ایرانی اسلامی شناخته می شود

درخواست مشاور روحانی از شورای نگهبان

سودای مرجعیت به مدد رسانه و مناظره

لیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان خراسان رضوی

بی توجهی دستگاه ها به متخصصان بومی/ جذب نیروی بومی فقط به اشتغال خدماتی ختم نشود

بی توجهی دستگاه ها به متخصصان بومی/ جذب نیروی بومی فقط به اشتغال خدماتی ختم نشود