موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق - همسان سازي حقوق بازنشستگان - رييس كميسيون - حقوق كارمندان - برنامه ششم توسعه - كميسيون برنامه - كميسيون برنامه و بودجه - طرح دو فوريتي - بايرن مونيخ - جشنواره كيش - شركت فولاد اكسين خوزستان - ويروس كرونا در اسپانيا - تيم ملي تكواندو زنان - پاسارگاد - شهر برزك - كارخانه گچ - راه و شهرسازي استان فارس - كاهش استرس شب امتحان - كشميري - كاهش مصرف گاز - شرف در - استفاده از زباله ها

مطالب مرتبط:
رونمایی از سامانه برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی
همکاری و برقراری روابط دوستانه با کشور های همسایه؛ عامل اصلی ثبات و امنیت در منطقه
بررسی همکاری های نظامی ایران و آذربایجان در دیدار سفیر کشورمان با وزیر دفاع این کشور
دعوت به همکاری پزشک متخصص
همکاری وحمایت از کشور های همسایه؛ عامل تامین امنیت در منطقه
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 دی 1399 ساعت 13:352021-01-15دانش

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی رونمایی شد / کرمی: 1560 متخصص ایرانی به کشور بازگشتند


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فناوری خبرگزاری دانشجو، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی با حضور مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری، - برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی رونمایی شد / کرمی: 1560 متخصص ایرانی به کشور بازگشتند " مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: در قالب برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی تاکنون یک هزار و 560 نفر ازنخبگان ایرانی از 100 دانشگاه برتر دنیا به ایران بازگشته اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فناوری خبرگزاری دانشجو، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی با حضور مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور رونمایی شد.

هدف از راه اندازی برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی، ثبت درخواست متخصصان و کارآفرینان غیرایرانی برای اعطای حمایت ها و تسهیلات مرکز تعاملات بین المللی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری است.

این هدف در راستای توسعه ساز و کار جذب، اقامت و بهره گیری ضابطه مند از ظرفیت و توان دانشمندان، پژوهشگران، فناوران و کارآفرینان تعریف شده است.

پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق در این مراسم با اشاره به برنامه معاونت علمی برای استفاده از ظرفیت های ایرانیان مقیم دیگر کشورها، گفت: طرح همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم یکی از برنامه هایی بود که در معاونت علمی از سال 94 آغاز شده است.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: این برنامه به دنبال تسهیل شرایط ایرانیان بازگشتی به کشور است.

در قالب این برنامه تاکنون یک هزار و 560 نفر ازنخبگان ایرانی از 100 دانشگاه برتر دنیا به ایران بازگشته اند و بیش از 6000 نفر هم در این برنامه به صورت ترددی همکاری مشترک علمی و فناورانه دارند و از تسهیلات این برنامه استفاده کرده اند.

ارائه تسهیلات به بیش از یک هزار فارغ التحصیل بازگشتی دبیرستاد توسعه فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق در ادامه بیان کرد: از جمله مهم ترین دستاورد های این طرح می توان به ارائه تسهیلات به بیش از یک هزار و 400 نفر از فارغ التحصیلان بازگشتی اشاره کرد.

تعداد متخصصان ایرانی بازگشتی از اسفند 94 تا فروردین 99 به یک هزار و 560 نفر رسیده است.

به عبارت دیگر، از زمان آغاز رسمی طرح همکاری با متخصصان ایرانی، به طور متوسط روزانه بیش از یک متخصص ایرانی به کشور بازگشته است؛ و در مراکز علمی و دانشگاهی و یا شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها مشغول به کار شده اند.

کرمی افزود: طرح دیگری که در دستور کار است همکاری با متخصصان و دانشمندان بین المللی غیر ایرانی و نیز در دستور کار معاونت قرار گرفته است که هدف از آن بهره گیری بهتر از نیرو های نخبه غیر ایرانی، اما مقیم ایران است.

این برنامه به منظور انتقال دانش، تجربه و ایده های فناورانه به کشور و همچنین ایجاد ارتباط موثر دانشمندان و متخصصان ایرانی با همتایان غیرایرانی داخلی در مراکز علمی و فناوری راه اندازی شده است.

آمار دانشجویان بین المللی در ایران رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار دانشجویان بین المللی در ایران، گفت: تعداد دانشجویان بین المللی در ایران طی سال های تحصیلی 91-90 تا 98-97 با رشدی تقریبا 4/5 برابری همراه بوده است.

این آمار از 4 هزار و 512 نفر در سال تحصیلی 91-90 به 21 هزار و 601 نفر در سال تحصیلی 98-97 رسیده است.

مشاور رییس بنیاد ملی نحبگان با اشاره به رشته تحصیلی دانشجویان بین المللی در کشور، بیان کرد: هم اکنون 55 درصد دانشجویان بین المللی در ایران مرد و 45 درصد زن هستند و بیشتر دانشجویان بین المللی در ایران در رشته های علوم انسانی مشغول به تحصیل هستند؛ اما باید توجه کرد که تقاضا برای ورود به رشته های پزشکی در ایران رو به افزایش است.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق افزود: در سال تحصیلی 98-97 رشته های مرتبط با علوم انسانی، فنی و مهندسی و علوم پزشکی به ترتیب با 47، 23 و 16 درصد سه حوزه برتر دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ایران است.

رشته های مرتبط با علوم پایه، هنر و کشاورزی و دامپزشکی به ترتیب در جایگاه های بعدی حوزه های علاقه دانشجویان برای تحصیل قرار دارد.

کرمی همچنین بیان کرد: عمده جمعیت دانشجویان بین المللی در ایران را دانشجویان مقطع کارشناسی تشکیل می دهند.

تنها در سال تحصیلی 98-97، مقطع تحصیلی لیسانس با 64 درصد بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را به خود اختصاص داده است.

دوره تحصیلی کارشناسی ارشد با 18 درصد، دکترای عمومی با 9 درصد، دکترای تخصصی با 6 درصد و کاردانی با 3 درصد در رتبه های بعدی بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی قرار گرفته اند.

کشور های آسیایی رتبه نخست مهاجر فرست به ایرانمشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه گفت: مهمترین کشور های دانشجو فرست به ایران، کشور های آسیایی هستند.

در سال 98-97، کشور افغانستان با اعزام حدود 13 هزار و 851 دانشجو به ایران، عراق با ارسال 2 هزار و 810 دانشجوی بین المللی و لبنان با ارسال هزار و 368 دانشجوی بین المللی در رتبه های بعدی اعزام مهاجر به ایران قرار دارند.

کرمی با اشاره به سه کشوری که در مجموع 86 درصد از جمعیت دانشجویان بین المللی در ایران را تشکیل می دهند، بیان کرد: این آمار بیانگر تمرکز ایران بر جذب دانشجویان خارجی از کشور های منطقه است.

پس از این سه کشور، کشور های سوریه، چین و پاکستان به ترتیب در رده های بعدی دانشجوفرستی به ایران قرار می گیرند.

تامین رفاه جامعه با نیروی انسانی مستعدکرمی افزود: در بررسی های بعمل آمده مشخص شده که کسانی که به ایران مهاجرت می کنند، بیشتر کارگران ساده و بدون مهارت به شمار می آیند.

اما شرایط کشور با توجه به رتبه بندی های جهانی علمی فناوری و نوآوری زیرساخت های فناورانه ایجاب می کند برای قرار گرفتن ایران در چرخه جابه جایی نخبگان در جهان و بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا، زمینه برای حضور و نقش آفرینی نخبگان غیرایرانی در کشور فراهم شود.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه سرمایه انسانی در دنیای امروز به صورت روزافزونی در حال تبدیل شدن به محرک اصلی رشد و توسعه اقتصادی است؛ گفت: افراد با استعداد و ماهر، نقش کلیدی در رفاه آینده کشور ها بازی می کنند.

کرمی ادامه داد: آن ها مشاغل کلیدی را در زمینه نوآوری و پیشرفت فناوری به دست می گیرند و در نهایت به رشد اقتصادی سریع تر، ایجاد فرصت های شغلی برای دیگران و شرایط زندگی بهتر برای همگان یاری می رسانند.

از این رو تلاش برای جذب نیروی کار ماهر و آموزش دیده در راستای تقویت رقابت و به دست آوردن رفاه در بلندمدت حائز اهمیت است.

توسعه ساز و کار جذب، اقامت و بهره گیری ضابطه مند از ظرفیت و توان دانشمنداندبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق با اشاره به برنامه مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری، بیان کرد: این برنامه فرآیند برقراری ارتباط بین متخصصان بین المللی با شرکت های دانش بنیان و نوآور ایرانی را تسریع می کند.

این برقراری ارتباط منجر به تعریف پروژه های مشترک بین شرکت های ایرانی و متخصصان بین المللی خواهد شد.

کرمی افزود: به کمک این برنامه، امکان استخدام این افراد در پژوهشکده ها و موسسات متمرکز بر حوزه علم و فناوری فراهم خواهد شد.

علاوه بر این تلاش خواهد شد تا حمایت های مالی از پژوهشگران برجسته نیز صورت گیرد.

برگزاری کارگاه ها، دوره های آموزشی و اردو های علمی بخشی دیگر از این برنامه خواهد بود.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری تصریح کرد: امید است برنامه فوق اهداف سند جامع روابط علمی بین المللی جمهوری اسلامی ایران در این زمینه که بر توسعه ساز و کار جذب، اقامت و بهره گیری ضابطه مند از ظرفیت و توان دانشمندان، پژوهشگران، فناوران بین المللی تاکید دارد را عملیاتی کند.

با توجه به اینکه زیرساخت های لازم برای بهره مندی از ظرفیت مهاجران در کشور وجود نداشت، غربال گری مهاجران منطقه به شکلی ضعیف و ناکارآمد انجام می گرفت و دسترسی مهاجران به خدمات اجتماعی، شهروندی و آموزشی محدود بود، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی ایجاد شد.

این برنامه در تلاش است تا شرایط را برای فعالیت مهاجران نخبه و کارآفرین فراهم کند.

این برنامه با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و در تعامل با وزارت کشور ایجاد شده و به دنبال دسترسی مهاجران نخبه و تحصیل کرده به حقوق شهروندی و سیستم های حمایتی ویژه است.

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی به آدرس اینترنتی iconnect.

isti.

ir در دسترس قرار دارد.

استفاده 9 هزار نفر از متخصصان ایرانی خارج از کشور از خدمات معاونت علمیدر ادامه این مراسم، مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با اشاره به اینکه استفاده از نیروی انسانی و ظرفیت و توانمندی آن ها برای توسعه کشور ضروری است؛ گفت: ما در معاونت علمی و فناوری معتقدیم که اساس و پایه شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان و فناور محور، نیروی انسانی تحصیل کرده، کارآفرین و نخبه است.

بر همین اساس هم به سمت استفاده از این ظرفیت ها حرکت کردیم.

وی افزود: اقتصاد نفتی کشور را باید با کمک همین توان علمی تغییر دهیم و به سمتی حرکت کنیم که در کنار استفاده از توانمندی نیروی انسانی داخلی، از نیرو های با ظرفیت علمی و کارآفرینی دیگر کشور ها هم استفاده کنیم.

استفاده از روش های مختلف برای جذب نیروی انسانی توانمند بین المللیقلعه نوی معتقد است که برای استفاده از این توان علمی باید شبکه ای بین المللی ایجاد شود.

شبکه ای که همه برنامه ها و طرح ها را در یک جا جمع کند و محور اصلی آن هم نیروی انسانی متخصص باشد.

برای اجرایی شدن آن هم از 3 محور کاری ارتقاء و توسعه نیروی انسانی، توسعه تعاملات بین المللی و توسعه همکاری ها در سطح جهانی استفاده کرده ایم.

رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور، گفت: با کمک این برنامه تاکنون از توانمندی، خلاقیت و ظرفیت 9 هزار نفر از متخصصان ایرانی خارج از کشور استفاده شده است.

وی اظهار کرد: برنامه بعدی ما استفاده از ظرفیت نیروی انسانی بین المللی برای توسعه فناورانه کشور است که برنامه همکاری با متخصصان بین المللی با هدف محقق شدن این کار شکل گرفته است.

دراین برنامه از انواع روش ها برای جذب نیروی کارآفرین و هوشمند مهاجرانی بین المللی استفاده شده است.

مهم ترین آن فراهم کردن شرایط اقامت مناسب و برخورداری آن ها از امکانات و حقوق شهروندان ایرانی است.

دائر شدن اقامت برای 30 مهاجر واجد شرایطمهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور هم دیگر سخنران این برنامه بود.

وی با اشاره به مهاجرپذیری 40 ساله ایران، گفت: ایران کشوری است که مهاجران زیادی را دل خود جای داده است.

ما در تلاشیم تا بهترین شرایط اقامت را برای مهاجران قانونی به خصوص مهاجران کارآفرین و نخبه ایجاد کنیم.

وی افزود: با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه ای برای شناسایی و حمایت از مهاجران مستعد، کارآفرین و متخصص داریم تا برای آن ها شرایط ویژه ای، چون ارائه اقامت از 3 سال تا دائم را فراهم کنیم و این افراد از تسهیلات ویژه ای برای زندگی بهتر در ایران را تجربه کنند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در پایان خاطرنشان کرد: در قالب این برنامه 70 پرونده به وزارت کشور ارسال و 30 اقامت هم برای واجدان شرایط دائر شده است.


کلید واژه ها: کارآفرینان بین المللی - بین المللی - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری - کارآفرینان - فناوری - متخصص - متخصصان - تعاملات بین المللی - برنامه - همکاری - رییس جمهوری - رونمایی - ایران - ایرانی - مهدی قلعه - رییس - خبرگزاری - کشور - مهدی - کرمی - جمهوری - مدیرکل امور - مهدی محمودی - گزارش - مشاور - معاون - پرویز کرمی - وزارت کشور - قلعه - گروه

آخرین اخبار سرویس:
تاکید دانشجویان موریتانی بر مبارزه با نفوذ صهیونیست ها

برگزیدگان جشنواره «پویش زندگی، دست یاریگر توست...» تقدیر شدند

رییس علوم پزشکی: 115 بیمار کرونایی در قم بستری هستند

برگزیدگان جشنواره پویش زندگی، دست یاریگر توست... تقدیر شدند

استادان زنجانی درجمع دانشمندان برتر جهان

مهلت تکمیل فرم خوداظهاری کرونا داوطلبان کنکور دکتری امروز به پایان می رسد

درخشش اساتید زنجانی برتارک علم و دانش

جدیدترین تصاویر ناسا از سیاره سرخ

فراخوان ارسال مقاله به کنفرانس دو سالانه مطالعات ایران معاصر

توسعه آموزش های کوتاه مدت دانشگاه علمی کاربردی در سال تحصیلی جدید

مهلت حذف و اضافه دروس نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تمدید شد

مراسم استقبال از پیکر دو شهید گمنام در فرودگاه بوشهر برگزار شد

دستورالعمل بهداشتی آزمون دکتری اعلام شد

تراشکار منوال

دستورالعمل های بهداشتی آزمون دکتری

مهلت ثبت نام در آزمون ورودی کارشناسی ارشد دانشگاه معارف اسلامی تمدید شد

اولین تصویر منتشر شده از 11 میلیون اسمی که در مریخ نورد استقامت حک شد

اولین تصویر از اسامی حک شده روی «استقامت»

اولین تصویر از اسامی حک شده در «استقامت»

تصویر کم نظیر ناسا از سیاره زهره

اعلام دستورالعمل بهداشتی آزمون دکتری

اولین تصویر منتشر شده از 11 میلیون اسمی که در مریخ نورد استقامت حک شد

صدور اینترنتی مجوز آموزشگاه های آزاد هنری در فارس

اولین تصویر منتشر شده از 11 میلیون اسمی که در مریخ نورد استقامت حک شد

استخدام صندوقدا و کانتر دار

رویداد استارت آپی نیازهای فناورانه معلولان برگزار می شود

آموزش برای استخدام در مهد و آموزشگاه

فعلا کرونای انگلیسی در کرمانشاه نداریم

کسب عنوان نخست و گلایه از جوایز ناچیز مسابقات ملی قرآن

دانشگاه کانادایی به آموزش حضوری بازمی گردد

شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری گلستان تاکنون 531 هزار دلار ارزآوری داشتند

استخدام پژوهشگر رشته نرم افزار یا شبکه

اعلام دستورالعمل بهداشتی آزمون دکتری

جزییات تطبیق واحد از رشته اول به دوم در دانشگاه امیرکبیر اعلام شد

دانشگاه کانادایی به آموزش حضوری بازمی گردد

دستورالعمل بهداشتی آزمون دکتری اعلام شد

مهلت ارسال ایده به رویداد استارتاپی نیازهای فناورانه ویژه افراد دارای معلولیت

6 استاد دانشگاه زنجان در فهرست دانشمندان برتر جهان قرار گرفتند

امکان تعیین محل آزمون برای داوطلبان آزمون های علوم پزشکی فراهم شد

اعلام دستورالعمل بهداشتی آزمون دکتری

بسته های فرهنگی و بهداشتی به مناسبت میلاد امام علی (ع) در بین پاکبانان رامسری توزیع شد

دستورالعمل بهداشتی آزمون دکتری اعلام شد

دانشگاه کانادایی به آموزش حضوری بازمی گردد

فرهاد دژپسند کیست؟

فیلم/ تست کرونا با گوشی همراه در کمتر از ده دقیقه!

آخرین خبر های برگزاری کنکور دکتری 1400 / تقویم آزمون های زبان منتشر شد

کشف راز منشاء سنگ های استون هنج

نظافت دفتر

نیازمند به کارگر ساده برای ظرفشویی،سالنداری هستیم

تصویر کم نظیر ناسا از سیاره زهره +عکس

فیلم| نخستین پانورامای با وضوح بالای «استقامت» از سطح مریخ

تصاویری از سطح رنگی مریخ

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

ویدئو | کاوشگر «استقامت» نخستین پانوراما را با وضوح بالا از سطح مریخ ارسال کرد

فیلم| نخستین پانورامای با وضوح بالای «استقامت» از سطح مریخ

تصویر کم نظیر ناسا از سیاره زهره

ببینید | تصویر کم نظیر ناسا از سیاره زهره در فاصله 7693 مایلی

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 7 اسفند

ضرورت استفاده از خلاقیت و ساماندهی امور فرهنگی در دانشگاه آزاد

مجوز ساخت 40 خوابگاه دانشجویی صادر شد

انتقاد دانشجویان بریتانیایی از استاد اسلام ستیز دانشگاه بریستول

یک ماهواره دانشجویی در نبض دانشجو

همکاری منطقه آزاد اروند و دانشگاه فرهنگیان

نخستین رویداد ملی رقابت تیم های دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران غرب 

بروجردی: تلاش برای راه اندازی شعبه های دانشگاه آزاد اسلامی در افغانستان

بروجردی: قصد دانشگاه آزاد اسلامی برای راه اندازی رشته های فنی و مهندسی

جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شعبه افغانستان

تصویر کم نظیر ناسا از سیاره زهره

دوره «مسئله محوری در پژوهش» برگزار می شود

عواملی که موجب تغییر رنگ دندان می شوند را بشناسیم

نیازمند سازی یا نیازمند زدایی؟!

اعمال سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم ماه رجب چیست؟

افزایش حقوق اعضای هیات علمی

فراخوان طرح های پژوهشی پژوهشکده زیست و فناوری دانشگاه ارومیه اعلام شد

استخدام تکنسین مکانیک در فراماشین جهان فیدار در تهران

راه اندازی آزمایشگاه تست کرونا در نقاط صفر مرزی خوزستان

اعمال «ایام البیض» ماه رجب چیست؟

انتقاد فرمانده قرارگاه ستاد مبارزه با کرونا خوزستان از دانشگاه آزاد اهواز

رشته های آناتومیکال پاتولوژی و کلینیکال پاتولوژی با دوره آموزش چهار ساله برای هر رشته ایجاد بشود

راه اندازی آزمایشگاه تست کرونا در نقاط صفر مرزی خوزستان

همکار برای دفتر فنی مهندسی

کارگر باتجربه سوپرمارکت...

فر کار ساندویچ سوخاری سالن کار و منشی

کلاس های آموزشی دانشگاه یزد از 9 اسفند برگزار می شود

حقوق اعضای هیئت علمی افزایش می یابد

عملیات امداد و نجات با کمک از ایده های خلاق کاربردی تر می شود

تاباندن انرژی از فضا به زمین با ماهواره خورشیدی

اولین تصویر پانورامایِ «استقامت» از مریخ

امکان اخذ 26 واحد برای دانشجویان علوم پزشکی فراهم شد

بروجردی با معاونان امور علمی و دانشجویان دانشگاه کابل دیدار کرد

تاباندن انرژی از فضا به زمین با ماهواره خورشیدی

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی رونمایی شد / کرمی: 1560 متخصص ایرانی به کشور بازگشتند

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی رونمایی شد / کرمی: 1560 متخصص ایرانی به کشور بازگشتند