موضوعات داغ: - مراسم تحليف - بهترين بازيكن - هفته دوازدهم ليگ برتر - برنامه فوتبال برتر - دانشگاه صنعتي شريف - محله جماران - پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي - مهرداد ميناوند - دانشگاه صنعتي - مونشن گلادباخ - سروقامتان - تعميرات خودرو - نمازخانه - اجراي طرح هاي عمراني - توقيف روزنامه جهان صنعت - محمدرضا پولادگر - تابوت هوگو چاوز - مارتينو - كشنده ترين سرطان - دستياران پزشكي - ونگل - ميان ملك - سيدجمال الدين اسدآبادي

مطالب مرتبط:
وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است
وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است
وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است
وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است
با کرونا به ادارات نروید، کارت ملی تان چک می شود! | توضیحات وزیر کشور درباره الزام به ارائه از کارت ملی در دستگاه های دولتی
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 9 آذر 1399 ساعت 00:402020-11-28اقتصادي

وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات الزامی است/ ادارات تعطیل نمی شوند


وزیر کشور از الزام همراه داشتن کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی خبر داد.

- وزیر کشور از الزام همراه داشتن کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در تشریح نتایج اجرای یک هفته از طرح هوشمند مدیریت کرونا گفت: بحمدالله یک هفته ای که این طرح اجرایی شده اتفاقات خوبی در کشور رقم خورده است.

اولین آنها اینکه همه دستگاه های اجرایی و متولی این طرح که بیش از 15 دستگاه اجرایی شامل نیروی انتظامی، صداوسیما، وزارت بهداشت و.

هستند، همه یکدیگر را به طور کامل و دقیق پیدا کرده و هماهنگی لازم ایجاد شده از سوی دیگر دستگاه ها با وظایف خود آشنا و هدف به طور کامل مشخص شده و هم افزایی خوبی شکل گرفته که نتایج آن نیز خود را نشان داده است.

وی افزود: برای اجرای این طرح در ابتدا ارزیابی ای از گذشته باید انجام می شد تا نقاط ضعف و قوت مشخص می شد.

38 جلسه ستاد ملی حدود 350 مورد مصوبه به همراه داشت که همگی مورد بررسی قرار گرفت و گزارش دستگاه ها نیز اخذ و پس از بررسی متناسب با همگی اینها برنامه ریزی انجام شد.

وی ادامه داد: یک قسمت از این طرح محدودیت ها بود و حدود هفت حلقه در این طرح وجود دارد که همه باید با هم اجرا شوند.

همگی این هفت حلقه با هم به پیش رفته البته قوت و ضعف متفاوتی داشته است.

گزارش ها نشان می دهد که حدود 60 شهر مسیر خود را از وضعیت قرمز به نارنجی سوق داده اند و بستری ها نیز در حال کاهش است.

گزارش 160 شهر قرمز روند رو به کاهش را نشان می دهد و در بسیاری از استان ها همانند بوشهر که تقریبا فوتی ها به صفر رسیده نشان دهنده ایجاد شرایط بهتر است.

وزیر کشور با تاکید بر نقش مشارکت و همکاری مردم در اجرای دقیق طرح گفت: درخصوص کنترل تردد از ساعت 21 تا 4 صبح در پیش بینی ها تصور می کردیم در مرحله اول 60 درصد مردم این محدودیت را رعایت می کنند ولی در اجرای آن بیش از 80 درصد مردم خودشان این محدودیت را رعایت کردند و در مورد افرادی که رعایت نکردند بیش از 50 هزار مورد تذکر داده شده است.

در مرحله اول جریمه انجام نشده و تذکر داده شده است.

در محدودیت تردد بین شهری نیز براساس آماری که نیروی انتظامی اعلام کرده است 82 هزار و 892 نفر در اجرای این طرح به کار گرفته شده اند و 3579 نقطه کنترل شده است.

26 هزار و 500 خودرو نیز در شهرهای قرمز جریمه شده اند.

در اصناف نیز هماهنگی بسیار خوبی ایجاد شد.

وی افزود: در شرایط غیرکرونایی و زمانی که مردم آمادگی نداشته باشند و اصناف میل به همکاری نداشته باشند اگر همه نیروی قهریه را نیز به کار بگیریم تنها 10 درصد اصناف را می توان تعطیل کرد اما الان بیش از 80 درصد در حوزه اصناف همکاری داشته اند و این در شرایطی است که تعطیلی آنها هزینه هایی را برایشان در بر دارد که البته این موضوع نیز در دستورکار دولت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از 80 میلیون نفر جمعیتی که در کشور وجود دارد 800 هزار نفر مبتلا شده اند.

حتی اگر این رقم را دو برابر یعنی یک میلیون و 600 هزار نفر در نظر بگیریم تنها دو درصد از جمعیت کشور مبتلا هستند و همه این کارها برای این افراد است و 97 درصد به این بیماری مبتلا نیستند اما اگر این دو درصد را کنترل نکنیم این بیماری تسری پیدا می کند لذا خود مردم باید به صورت دقیق رعایت پروتکل ها را در دستورکار قرار دهند.

به شکلی که نخست مبتلایان با کوچکترین علامت مراجعه کنند و تست بدهند.

خوشبختانه هفته قبل اولین محموله تست های سریع تحویل وزارت بهداشت شد و بین بیمارستان ها و مراکز مختلف توزیع شده است.

وی تاکید کرد: مرحله دوم رعایت سایر مردم است که دستورالعمل های عمومی همانند خودداری از ترددهای غیرضروری و استفاده از ماسک را انجام دهند.

وزیر کشور درخصوص ایجاد ترافیک قبل از اجرای محدودیت تردد از ساعت 21 نیز گفت: نفس تردد در شهر در اجرای این محدودیت خیلی مدنظر نیست.

هرچند که اثر دارد.

تردد شبانه حلقه تکمیلی برای سایر اقدامات بود.

یعنی با تعطیلی اصناف در روز پیش بینی می شد مردم به شب نشینی و دورهمی بروند لذا این محدودیت اجرا شد و آثار خوبی نیز داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر به روسای ادارات این اختیار داده شده است که حتی کمتر از یک سوم نیروها را به کار بگیرند.

در مورد ترافیک اتوبوس و مترو نیز تلاش کردیم اتوبوس های اضافی را از دستگاه های مختلف همچون نیروهای مسلح به اتوبوس های شهری اضافه کنیم و واگن های موجود در گمرک را آزاد کنیم و به ناوگان موجود اضافه کنیم.

در کنار این موارد در این هفته اقدام خوبی انجام شد که مخابرات با همکاری وزارت بهداشت و وزارت راه و شهرسازی در حوزه خرید بلیت اتوبوس، هواپیما و قطار رهگیری الکترونیک را اجرایی کردند که نشان داد عدد بالایی از مراجعات افراد مبتلا به کرونا بودند که ضمن شناسایی آن، از سفرشان نیز جلوگیری شد.

وی تاکید کرد: امروز در ستاد تصویب شد که همه کسانی که به ادارات مراجعه می کنند برای اخذ خدمات باید کارت ملی داشته باشند به این ترتیب ورودی ها کنترل و کسانی که مبتلا هستند به آنها خدمات داده نخواهد شد.

ضمناً به قرنطینه نیز فرستاده خواهند شد.

این موضوع در مورد اتوبوس های شهری نیز اجرایی خواهد شد.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر حرکت هوشمندانه رسانه ها ظرف هفته گذشته و تهیه گزارش ها و اطلاع رسانی هوشمندانه در حوزه اجرای طرح جدید محدودیت های کرونایی گفت: تلاش می کنیم اشکالات موجود را رفع کنیم و در این راستا نیز آماده شنیدن پیشنهاد و نظرات آحاد مردم هستیم.

وی درخصوص موضوع تعطیلی ادارات در هفته جاری گفت: در بیان آقای انصاری تعطیلی اعلام شد.

این موضوع در ستاد مطرح شد اما بنای به تعطیلی وجود ندارد.

این اختیار به روسای دستگاه ها داده شد که کمتر از یک سوم نیروها را به کار بگیرند و مقرر شد که این موضوع به صورت عمومی اعلام شود.

اما اینطور نیست که ادارات تعطیل شوند.

همه دستگاه ها باز هستند و رفتن مردم به دستگاه ها دچار اشکال نخواهند شد.

تنها حضور کارمندان در دستگاه ها کم می شود.

موضوع دیگری نیز درخصوص شناور شدن ساعت کار ادارات مطرح شده بود که منظور این نیست بلکه قرار بود که بعد از این دو هفته اختیار دهیم که کارکنان توسط روسای دستگاه ها به صورت شناور در ادارات به کار گرفته شوند.

وزیر کشور درخصوص برخورد با متخلفین اجرای طرح جدید نیز گفت: هر قانونی که داریم همانند عبور از چراغ قرمز در عمل با برخی موارد تخلف مواجه هستیم.

در این طرح این موضوع نیز صادق است.

به صورت روزانه بازدیدهایی داشتیم که بیش از 500 هزار بازدید تنها توسط نیروی انتظامی انجام شد که از این میان 12 هزار و 819 پلمپ داشته اند.

اما همکاری اصناف و اتحادیه ها بسیار خوب بوده و تخلفات نیز حداقل بوده اند اما همین میزان نیز نباید اتفاق بیفتد.

در ادارات نیز هر کجا که متوجه شدیم رعایت نشده تذکر و برخورد انجام نشده است.

در این هفته توزیع برخی کالاها موجب ایجاد تجمع و صف شده بود که با این موارد برخورد شد و اعلام کردیم که نباید چنین اتفاقی بیفتد.

اگر شاهد هر نوع تجمعی در شاخص هایی که در طرح داده شده، باشیم برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: در مورد جلسات مجلس شورای اسلامی نیز آقای نمکی نامه ای نوشتند، با دوستان صحبت شد اما اعلام کردند با توجه به اینکه فضای مجلس بزرگ است و سقف بلندی دارد و تهویه مناسبی نیز وجود دارد با به کارگیری سالن هایی که در مجلس است همه موارد رعایت خواهد شد.

وزیر کشور درخصوص ضعف و قوت هفت محور طرح جدید گفت: بحث محلات 40 تا 50 درصد پیش رفته، بی تردید تقسیم گروه ها و محلات کار بسیار گسترده ای بود و هماهنگی بین چند دستگاه مستلزم دستورالعمل های متعددی بود اما در حال حاضر تا حدود 50 درصد کار پیش رفته است.

در مورد قرنطینه نیز وزارت بهداشت و گردشگری هماهنگی های لازم را انجام داده اند.

موضوع توسط دولت تصویب شده و اعلام شده که مشکلی وجود ندارد.

در حوزه اطلاع رسانی در هفته گذشته نیز هفته های قبل فعال تر عمل شده در حوزه انجام تست از 22 هزار تست روزانه به 60 هزار تست رسیده ایم.

در حوزه تردد شبانه و محدودیت ها نیز که محور کار نیروی انتظامی بود، خوب عمل شده است.

در بحث کمک های مردمی به افرادی که نیازمند بودند نیز مقرر شده 100 هزار تومان به هر خانواده پرداخت شود.

وی درخصوص موضوع همراه داشتن کارت ملی برای اخذ خدمات از دستگاه های دولتی نیز گفت: یکی از حلقه های کار در طرح جدید رهگیری مبتلایان بود.

با محوریت مخابرات، وزارت راه و شهرسازی در 10 روز گذشته بسیار خوب عمل شد، بی تردید کنترل این ویروس هدف اصلی ماست و در این مسیر باید ابتدا مبتلایان سریع شناسایی دوم قرنطینه و در نهایت شناسایی شوند.

شناسایی با تست های سریع در حال انجام است.

قرنطینه نیز انجام خواهد شد و کنترل رفت و آمد نیز از طریق نرم افزار در این هفته انجام شد.

براساس بررسی ای که مخابرات انجام داده است 73 درصد مبتلایان کرونا قرنطینه را نقض کرده اند که این کار از طریق کنترل الکترونیک پایش شده است.

19 هزار و 200 یعنی معادل 77 درصد از این افراد به یک استان سفر داشته اند.

البته فردی بوده که به 16 استان سفر کرده است که رانند تریلی بوده که در حمل بار فعالیت می کرده است.

اگر این افراد کنترل نشوند یعنی کنترلی روی ویروس نداریم.

به این افراد پیام داده می شود که قرنطینه را نقض کرده اند و باید به محل قرنطینه خود بازگردد.

رحمانی فضلی درخصوص ادامه محدودیت ها در صورت عدم تغییر وضعیت در شهرهای قرمز گفت: از ابتدایی که این طرح ارائه شد نام آن را طرح هوشمند داشتیم که اصولی بر آن حاکم است.

قطعا اگر این حصول و افراد محقق نشود پس ادام پیدا می کند.

در موج اول برداشت نادرستی در همه مجریان، بیماران و.

به وجود آمد به شکلی که نوعی سطحی نگری و سهل انگاری انجام شد.

هنگامی که کشته ها دو رقمی شد و پایین آمد همه فکر کردند که از موضوع عبور کردیم.

در همین حال پیک دوم و سوم را مشاهده کردیم.

هنگامی که اطمینان پیدا کنید بیش از 90 درصد مبتلایان شناسایی و در قرنطینه در حال درمان هستند می توانی آزادسازی ها را انجام دهیم.

از سوی دیگر امیدواریم واکسن ها عمل کنند و داروهایی که موفقیت آمیز بوده به تدریج افزایش پیدا کند ولی خبرهای تولید واکسن در داخل نیز افزایش پیدا کند تا به این ترتیب با کار ترکیبی بتوانیم موضوع را مدیریت کنیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: همراه داشتن کارت ملی - دستگاه - دستگاه های دولتی - وزیر کشور - کارت ملی - عبدالرضا رحمانی فضلی - کشور - دستگاه های اجرایی - خدمات - دستگاه اجرایی - کارت - وزیر - وزارت بهداشت - رحمانی فضلی - دولتی - همراه - هم افزایی - دیگر - هفته - عبدالرضا - ارزیابی - هماهنگی - استفاده - ادارات - الزامی - رحمانی - بهداشت - مدیریت - هوشمند - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
جزییات تازه بزرگ ترین طرح مسکنی مجلس

ناکامی ژاپن در رساندن نرخ تورم به صفر

کار در منزل (فروش در فضای مجازی)

استخدام کارگر

استخدام بازاریاب

اجاره میزه ناخن یا به صورت درصدی

استخدام فروشنده آقا در گالری مبلمان

تکمیل کادر فروش سواروسکی شیراز

نیازمند فروشنده خانم

استخدام ونگهداری از کودک

استخدام مسئول تحقیق و توسعه (رشته شیمی) خانم در زیست خوراک در شیراز

تایید صلاحیت «جنت یلن» بعنوان وزیر خزانه داری آمریکا

بانک مرکزی از فرصت تحریم ها برای اصلاح بعضی سیاست ها استفاده کرد

تکنسین برق و وردست برقکار

نیاز به ادمین پیج اینستا

کار در منزل + بیمه

ریخته گر ماهر لیوان سرامیکی و نیروی کار معمولی

استخدام 5 عنوان شغلی در شرکت فولاد نطنز در اصفهان

استخدام سرایدار مجتمع مسکونی

جذب کارمند خانم در بانک ملت

واکنش کاربران به تبلیغ «بخرید و حالشو ببرید»

بلوط پناهگاه امن مردم ایلام در زمان جنگ/ درختان بلوط ایستاده می میمیرند

طرز تهیه کرمفیل خانگی برای انواع کیک و شیرینی و دسر

موفقیت شیوه نامه در گروی اجرای آن برای سراسر زنجیره آهن و فولاد است

صندلی ماساژ برای چه کسانی مناسب است؟

استخدام همکار خانم

استخدام در شرکت معتبر با مزایای

استخدام نیروی کافی نت دفتر فنی کهندژ

به یک نفر خانم جهت بازاریابی و ویزیت سالن زیبایی

راننده با تجربه جهت آمبولانس

نیروی ماهر و ساده جهت برق کشی

آخرین وضعیت طرح مسکن بومیان منطقه آزاد کیش/ ثبت نام برای مسکن ارزان در کیش

ارز 4200 تومانی ناکارآمد است/ در بودجه 1400 اثری از ارز ترجیحی نخواهد بود

مشکل تامین مالی بنگاه های تولیدی

مشاهده نمونه جدید Model S با طراحی متفاوت

پیش بینی هفته ای پرحاشیه برای بورس تهران

بخش خصوصی زیر چکش سیاست

استقبال مردم از خرید مجازی

هشدار سرمازدگی به کشاورزان و باغداران فارس

آخرین خبر برای متقاضیان مسکن ملی

ممنوعیت واردات فایزر بر اساس توصیه های کواکس است

اما و اگرهای استعفای قالیباف

یادداشت جدید همتی: شرایط کشور به هیچ وجه به وضعیت بی ثبات قبل باز نمی گردد، حتی با تداوم تحریم

نوید بهره برداری از چندین طرح بزرگ راهسازی در فارس

توقف موقت جاده سازی برای تخریب جنگل حرا

موفقیت جوانان شیرازی در ساخت پهپاد های کشاورزی

خودرو چقدر ارزان می شود؟

دیگر گازی بی جهت نمی سوزد

فروش اینترنتی در منزل

درآمد زدایی در خانه

همکار دندانپزشک نیازمندیم

دعوت به همکاری عاملیت فروش

تجارت نوین وپردرآمد

استخدام بازاریاب در یک شرکت معتبر

وعده کاهش قیمت کالاهای اساسی تا یک ماه آینده/دست های پنهان در بازار ارز/ سرنوشت مبهم واحدهای مسکن مهر

خروس های چندصد میلیون تومانی + تصاویر

قیمت هر شانه تخم مرغ 16 هزار و 500 تومان

ادبیات توسعه در بیدبلند 2

قیمت گوشی هواوی 4 بهمن 99 | قیمت گوشی های هواوی امروز شنبه 99/11/4

قیمت گوشی سامسونگ 4 بهمن 99 | قیمت گوشی های سامسونگ امروز شنبه 99/11/4

رهن و اجاره آپارتمان در فردوسی چقدر تمام می شود؟

با این 9 عامل به رشد شخصی برسید

ضرر 1000 تومانی کشاورزان در تولید هرکیلو گندم/چرا دولت در تشکیل شورای قیمت گذاری وقت کُشی می کند؟

قیمت آنلاین ارزهای دیجیتال (جدول کامل)

قیمت خودرو سایپا 4 بهمن 99 | قیمت پراید امروز شنبه 99/11/4 | قیمت محصولات سایپا

داغ صفر شدن صادرات نفت بر جگر دشمنان ایران ماند

قیمت خودرو ایران خودرو 4 بهمن 99 | قیمت محصولات ایران خودرو امروز شنبه 99/11/4

جذب سرمایه گذار

مکانیک ماهر نیسان سایپا درصدی نیاز مندیم

استخدام کارشناس امورات ثبتی شرکت و برند

فروشنده، شاگرد

استخدام مهندس معدن، مهندس مکانیک، مهندس برق و الکترونیک و مهندس شیمی

حسابدار مالی و مالیاتی

نیرو کار سوپر مارکت

دعوت به همکاری فروشنده خانم

قیمت دلار 4 بهمن 99 | قیمت روز دلار 99/11/4 | نرخ ارز امروز شنبه 4 بهمن 99

قیمت سکه 4 بهمن 99 | قیمت روز سکه 99/11/4 | قیمت سکه امروز شنبه 4 بهمن 99

پیش بینی هفته ای پرحاشیه برای بورس تهران

امارات امضای توافق خرید اف 35 از آمریکا را تایید کرد

قیمت طلا 4 بهمن 99 | قیمت روز طلا 99/11/4 | قیمت طلا امروز شنبه 4 بهمن 99

تبعیض در گروه(27)؛ممنوعیت واردات لوازم آرایش برداشته شد!

امارات توافق خرید اف 35 از آمریکا را تایید کرد

زنگ خطرِ حراجِ میراث مان به صدا درآمده/لزوم ایجاد سازمان باستان شناسی در کشور

تایید صلاحیت «جنت یلن» بعنوان وزیر خزانه داری آمریکا

ارزش 7000 میلیارد تومانی تولیدات بخش کشاورزی لرستان

مرمت و احیاء حسینیه مشیر شیراز

تبعیض در گروه ممنوعه(27)؛ممنوعیت واردات لوازم آرایش برداشته شد!

تبعیض در گروه ممنوعه (27)؛ممنوعیت واردات لوازم آرایش برداشته شد!

مردم گزارش های کودک آزاری را به 123 اطلاع دهند/ رتبه بالای کودک آزاری در بین گزارش های مردمی

پرسش ها و انتقادهایی درباره نمایشگاه مجازی کتاب

درآمد منفی مالکان نفتکشها برای حمل نفت خام

وانت بالاتر از 3 ستاره کیفی نداریم

فرار رو به جلوی وزیر اقتصاد در سقوط بورس

تسهیل تحریم های ایران تهدیدی برای نفوذ عراق در بازار هند

رکورد زنی 40 میلیاردی رویداد سکوی پرتاب یزد/ افق دید صندوق، توسعه سرمایه گذاری خطر پذیر است

نارضایتی تولیدکنندگان ناحیه صنعتی طغرود از وضعیت قطعی برق

وزارت صمت موانع صادرات سنگ آهن را لغو کرد

خودرو چقدر ارزان می شود؟

26 درصد دانش آموزان فارس چاق هستند

جعبه گشایی دیدنی پرچمدار جدید آنر + فیلم

وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات الزامی است/ ادارات تعطیل نمی شوند

وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات الزامی است/ ادارات تعطیل نمی شوند