مطالب مرتبط:
آپارتمان های 1000 تا 2000 متری به قیمت 600 میلیارد تومان در تهران
50 میلیارد تومان تسهیلات کمک ودیعه مسکن در همدان پرداخت شد
لیگ متمرکز 2 میلیارد هزینه به فدراسیون تحمیل کرد/ سقف قراردادها 600 میلیون است
تداوم ریزش های میلیاردی در بازار خودرو های خارجی / با کاهش قیمت ها به بیش از سه میلیارد تومان هم خریداری نیست
تداوم ریزش های میلیاردی در بازار خودروهای خارجی / با کاهش قیمت ها به بیش از سه میلیارد تومان هم خریداری نیست
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 9 آذر 1399 ساعت 00:202020-11-28اقتصادي

ساخت هر کیلومتر مترو 1000 میلیارد تومان هزینه دارد/هزینه هر رام قطار 168 میلیارد


مدیر عامل شرکت متروی تهران و حومه با بیان اینکه برای ساخت هر کیلومتر مترو باید هزار میلیارد تومان هزینه کرد گفت: همچنین برای خرید هر رام قطار به طور متوسط 168 میلیارد تومان هزینه باید صرف شود.

- گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، نگاهی به موضوع استفاده شهرداری تهران از منبع مالی فروش اوراق مشارکت، نشان می دهد این موضوع از سال 1394 تاکنون با فراز و نشیب های فراوانی همراه بوده است؛ در واقع غیر از اوراق مشارکت سال نخست که البته وجوه آن هم در سال 1395 به حساب شهرداری تهران واریز شد، در بقیه سال ها همواره دستیابی به این منبع مالی جدید با مشکلات جدی همراه بوده است.

در حال حاضر به گفته رییس شورای شهر تهران وضعیت متروی تهران خوب نیست و باید فکری به حال آن کرد.

براساس قانون باید شهرداری و دولت در توسعه حمل و نقل عمومی به طور مساوی هزینه کنند و همچنین دولت یک سوم یارانه بلیت مترو را هم پرداخت کند.

دولت در سنوات گذشته به وظایف خود در زمینه توسعه مترو به درستی عمل نکرده است و بارها اعضای شورای شهر تهران در این باره هشدار داده اند.

قرار است تا پایان سال در خط شش ایستگاه های امیرکبیر، تربیت مدرس، شهرک آزمایش، مرزداران، یادگار امام، اشرفی اصفهانی و شهید ستاری و در خط هفت مترو نیز  ایستگاه بوستان گفت وگو، میدان قیام و شهید محلاتی افتتاح شود که البته مدیران گفته اند در صورت عدم تحقق منابع مالی این امر امکان پذیر نیست.

در خصوص آخرین وضعیت ایستگاه های آماده افتتاح، وضعیت ناوگان، توسعه خطوط، تامین منابع مالی، وضعیت اوارق مشارکت در سال های گذشته و وصول 200 میلیارد اوراق مشارکت سال 98 با علی امام مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به گفت و گو نشستیم.

نحوه استفاده شهرداری ها از اوراق مشارکت چگونه است؟پروسه قانونی آن چطور است؟  ابتدا لایحه استفاده از اوراق مشارکت در شورای شهر کلانشهرها مورد بررسی می شود طبق قانون، نحوه استفاده شهرداری ها از اوراق مشارکت بر مبنای بند د تبصره 5 بودجه سالانه کشور تعریف می شود.

در این راستا ابتدا لایحه استفاده از اوراق مشارکت در شورای شهر کلانشهرها مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تصویب برای محقق شدن این منبع مالی، مصوبه مذکور به وزارت کشور" ارسال می شود.

وزارت کشور در خواست ها را بررسی و سازمان و برنامه بودجه ارسال می کند وزارت کشور نیز درخواست مطرح شده را بررسی و معمولا پس از کاهش رقم پیشنهادی اولیه، طی نامه ای با امضای وزیر کشور به سازمان برنامه و بودجه ارسال می کند.

 ارسال نامه تعهد پرداخت 50 درصد اصل و سود سه ماهه اوراق به بانک مرکزی  سازمان برنامه و بودجه هم پس از دریافت درخواست تمامی شهرداری ها، از طریق وزارت کشور نسبت به نهایی کردن مبالغ و ارسال نامه تعهد پرداخت 50 درصد اصل و سود سه ماهه اوراق به بانک مرکزی اقدام می کند.

به این ترتیب شهرهای بزرگ می توانند از یک منبع مالی مطمئن در برنامه های عملیاتی خود که غالبا به  توسعه و تجهیز شبکه حمل و نقل عمومی مربوط می شود، مطمئن شده و استفاده کنند.

اولین بار در سال 94 اوراق مشارکت در برای شهرداری تهران منتشر شد اما هزار میلیارد اوارض یک سال بعد به حساب شهرداری واریز شد.

علت زمان بر شدن اواراق مشارکت چیست؟  در سال 95 درخواستی از سوی شهرداری برای تخصیص اوراق صورت نگرفت در سال 1394 برای نخستین بار با انتشار هزارمیلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه شبکه متروی پایتخت موافقت شد که این مبلغ، در سال 1395 به حساب شهرداری تهران واریز شد، اما در سال 95 درخواستی از سوی شهرداری تهران برای تخصیص اوراق مشارکت جهت هزینه کرد در شبکه حمل و نقل عمومی پایتخت صورت نگرفت و به همین دلیل عملا در سال 1396 دست متروی تهران از این منبع مالی کوتاه ماند.

د رخصوص تخصیص اوراق در سال 96 توضیح می دهید و اینکه علت تقلیل انتشار از 2 هزار میلیارد به 700 میلیارد چه بود؟ مدیریت تغییر کرد/هزاروسیصدمیلیارد تومان اوراق به دلیل عدم همکاری بانک های عامل از دست رفت در سال 1396 با درخواست انتشار دوهزارمیلیارد تومان اوراق مشارکت برای شهر تهران موافقت شد، اما وجوه آن که قرار بود سال 1397 به حساب شهرداری واریز شود، به هفتصد میلیارد تومان تقلیل یافت! این امر در کش و قوس های مربوط به تغییرات پیاپی مدیریت شهری پایتخت رخ داد و عملا هزاروسیصدمیلیارد تومان باقی مانده به دلیل عدم همکاری بانک های عامل از دست رفت.

البته در سال 1395 (به همراه بانک توسعه تعاون) و هم در سال 1397 بانک شهر به عنوان بانک عامل فروش و عرضه اوراق مشارکت معرفی و مراحل کار را پیش برد.

برای انتشار اوارق مشارکت سال 97 هم مشکلاتی وجود داشت و البته پول هم خیلی طول کشید تا به حساب شهرداری واریز شود.

اوارق سال 96 در سال جاری وصول شد/ایراد به وثیقه ها سال 1397 با انتشار هزاروسیصدمیلیارد تومان  اوراق مشارکت برای توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت موافقت شد؛ دو بانک آینده و صنعت و معدن، عاملیت عرضه و انتشار اوراق را برعهده داشتند که بانک صنعت و معدن سیصدونودمیلیارد تومان سهم خود را به حساب شهرداری تهران واریز کرد، اما بانک آینده به ضمانت ها و وثیقه های ملکی شهرداری ایراداتی وارد ساخت و مدت ها مبلغ نهصد و ده میلیارد تومان وجوه حاصل از اوراق مشارکت را در حساب خود بلوکه کرد به طوری که حتی سال 1398 نیز این پول دست شهرداری را نگرفت و در تیر ماه 1399، به زحمت وجوه مذکور را به حساب شهرداری واریز کرد؛ در واقع  اولین اشکالات بر سر نحوه وثیقه گذاری دولت و شهرداری جهت تضمین پرداخت اصل و سود اوراق مشارکت، در مورد آزادسازی پول توسط بانک آینده شکل گرفت.

انتشار اوراق 98 برای توسعه خطوط 3، 6 و 7 متروی تهران/بحث وثیقه های ملکی شهرداری مساله ساز شد سال 1398 با انتشار هزار و پانصد میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و توسعه خطوط 3، 6 و 7 متروی تهران موافقت شد ، اما این بار نیز بحث وثیقه های ملکی شهرداری مساله ساز شد؛ از طرفی سازمان تامین اجتماعی با صدور برگه های مفاصاحساب برای املاک به وثیقه گذاشته شده شهرداری مخالفت می کرد (به دلیل بدهی های انباشته شده شهرداری تهران در یک دهه گذشته) و از سوی دیگر بانک رفاه هر ملکی را به عنوان وثیقه از شهرداری قبول نمی کرد(چون عمدتا املاک پایان کار نداشتند).

مضاف بر آن، بانک عامل کل وثیقه های مربوط به سهم دولت و شهرداری برای تضمین پرداخت اصل و سود اوراق مشارکت را از شهرداری تهران خواست.

مبلغ هفتصد و پنجاه میلیارد تومان سهم دولت است و باید پرداخت کند/ ارزش پاره ای از املاک  را 50 درصد قیمت واقعی ملک در نظر می گیرد در واقع وقتی عنوان می شود دولت مکلف به تضمین و پرداخت نیمی از وجوه اوراق مشارکت است، قاعدتا می بایست در همان بدو انتشار اوراق سال جاری (اول مرداد 1399) مبلغ هفتصد و پنجاه میلیارد تومان سهم دولت به حساب شهرداری تهران واریز می شد که چنین نشد.

نکته بعد اینکه بانک عامل برای ضمانت مبلغ هزار و پانصد میلیارد تومان اوراق مشارکت، وثیقه لازم به منظور تضمین پرداخت اصل و سود اوراق که حدود دوهزار میلیارد تومان می شود را کلاً از شهرداری تهران خواست و در کارشناسی املاک به وثیقه گذاشته شده نیز، کسر ضریب ارزش گذاری را اعمال می کند.

ضمانت پرداخت اصل و سود هزار و پانصد میلیارد تومان اوراق مشارکت به طور مثال ارزش پاره ای از املاک  را 50 درصد قیمت واقعی ملک در نظر می گیرد که این امر خود، کار را بسیار مشکل تر می کند؛ یعنی شهرداری تهران هم باید سهم وثیقه های دولتی را تامین کند (که طبق قوانین کشور الزامی نیست) و هم برای ضمانت پرداخت اصل و سود هزار و پانصد میلیارد تومان اوراق مشارکت، بین سه تا چهارهزار میلیارد تومان وثیقه ملکی به ودیعه بگذارد.

انتشار اوارق مشارکت سال 99 به کجا رسید؟ شنیده شده قرار است بخشی از اوراق برای بروزرسانی مترو هزینه شود.

 تخصیص 5000 میلیارد تومان  اوراق مشارکت به شهرداری ها در سال 99/سهم تهران 2000 میلیارد تومان است برای سال جاری انتشار هشت هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت مصارف عمرانی کلانشهرها در قانون بودجه قرار گرفت که ظاهراً سازمان برنامه و بودجه تنها با تخصیص 5000 میلیارد تومان آن به شهرداری های کشور موافقت دارد.

سهم مترو در اوراق سال 99 هزار و پانصد میلیارد تومان است برای تهران از چهارهزار میلیارد تومان درخواست مصوب در شورای شهر پایتخت، تاکنون با دوهزار میلیارد تومان موافقت شده است که سهم مترو هزاروپانصد میلیارد تومان و سهم شبکه اتوبوسرانی پانصدمیلیارد تومان دیده شده است.

با اختصاص هزار میلیارد اوراق مشارکت برای بروزرسانی ناوگان مترو مخالفت شد البته پیشنهاد شهرداری تهران اختصاص یک هزارمیلیارد تومان اوراق مشارکت برای به روزرسانی ناوگان خطوط مترو نیز بود که کلا با این درخواست مخالفت شد و عنوان شد ردیف بودجه مربوط به اوراق مشارکت، صرفا برای کارهای عمرانی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی دیده شده است.

با این اوصاف، شرایط سخت شهرداری کلانشهرها و خصوصا ابرشهر تهران جهت پاسخگویی به نیازهای حمل و نقلی به حق شهروندان، به وضوح قابل لمس خواهد بود.

در حال حاضر با توجه به وضعیت ارز برای ساخت هر کیلومتر مترو چقدر هزینه نیاز است؟ ساخت هر کیلومتر مترو هزار میلیارد تومان هزینه دارد ببینید با سهم مترو از پول اوراق مشارکت سال 1398 که  مبلغ یک هزار میلیارد تومان می شود، فقط یک کیلومتر مترو می توان ساخت؟ البته منظور فقط احداث خط مترو است که یک کیلومتر آن حدود هزارمیلیارد تومان (به ارزش فعلی پول کشور)، بودجه می خواهد.

یک کیلومتر مترو شامل چه چیزهای می شود؟ یک کیلومتر خط مترو که شامل یک ایستگاه، دو نیم تونل، سامانه تهویه بین تونلی، پست برق و سایر تجهیزات می شود.

برای خرید هر رام قطار چقدر باید هزینه شود؟  هر رام قطار به طور متوسط 168 میلیارد تومان هزینه دربردارد  با سهم مترو از پول اوراق مشارکت سال 1398 فقط می توان 6 رام قطار  هفت واگنه تهیه کرد چرا که هر رام قطار به طور متوسط 168 میلیارد تومان هزینه دربردارد.

 با سهم مترو از پول اوراق مشارکت سال 1398 صرفاً می توان بین 2 تا 3 ایستگاه مترو با هزینه های امروزی احداث کرد و این در حالی است که با تزریق به موقع منابع مالی حداقلی، امکان افتتاح 12 ایستگاه در نیمه دوم امسال وجود دارد.

در حال حاضر درصد پیشرفت فیزیکی ایستگاه های مترو که قرار است تا پایان سال جاری افتتاح شود چقدر است؟  درصد پیشرفت فیزیکی عملیات سازه ای 11 ایستگاه از خطوط 3، 6 و 7 مترو، بالای 93 درصد بوده و اگر یک هزار میلیارد تومان پول اوراق مشارکت سال 1398 ظرف 10 روز آینده به طور کامل آزاد  و به حساب شهرداری تهران واریز شود، می توان از این 11 ایستگاه تا پایان سال  بهره برداری کرد.

بیشتر نواقص ایستگاه در کدام بخش هاست؟ عمده نواقص در آسانسورها و پله برقی است  عمده نواقص تجهیزاتی ایستگاه های در شرف تکمیل مترو، به آسانسورها و پله برقی های آنها مربوط می شود که برخی از این اقلام وارداتی و بعضی ساخت داخل است.

با راه اندازی 11 ایستگاه دیگر به مسافران مترو 200 هزار نفر اضافه می شود  با اضافه شدن 11 ایستگاه دیگر به شبکه مترو و هم افزایی آنها با ایستگاه های در حال بهره برداری، روزانه حداقل 200 هزار نفر سفر به تعداد سفرهای شبکه حمل و نقل ریلی زیرزمینی اضافه می شود و به همین نسبت از ترافیک معابر روسطحی کاسته می شود.

 آمادگی لازم برای افتتاح برخی دیگر از ایستگاه هایه خطوط 6 و 7 در نیمه نخست سال آتی در صورت تامین منابع  در صورت تأمین به موقع منابع مالی، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) آمادگی لازم برای افتتاح برخی دیگر از ایستگاه های باقیمانده خطوط 6 و 7 در نیمه نخست سال آتی را دارد و می توان به تکمیل بیش از پیش ایستگاه های خطوط هفتگانه (حدود 150 ایستگاه) امیدوار بود.

در حال حاضر چقدر از اوراق وصول شده است؟ 200 میلیارد تومان از اوراق مشارکت سال 98 وصول شد 200 میلیارد تومان از اوراق با رایزنی های صورت گرفته وصول شده است.

الباقی پول اوراق به هر میزان که شهرداری وثیقه ها را تأمین کند،  به مرور آزادسازی و به حساب شهرداری تهران واریز شود.

البته بگویم که1500 میلیارد  تومان اوراق مشارکت  سال گذشته  برای توسعه مترو و اتوبوسرانی شهر تهران در آخرین روز از تیر سال جاری منتشر شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: میلیارد تومان - میلیارد - تهران - شهرداری تهران - هزینه - اوراق مشارکت - متروی تهران - شهرداری - رییس شورای شهر تهران - منبع مالی - مترو - تومان - شورای شهر تهران - کیلومتر - حمل و نقل عمومی - رییس شورای شهر - مشارکت - اوراق - موضوع - همراه - شهر تهران - شورای شهر - مدیر عامل - قطار - مالی - حمل و نقل - دولت - خبرگزاری - ساخت - فراوانی

آخرین اخبار سرویس:
تایید صلاحیت «جنت یلن» بعنوان وزیر خزانه داری آمریکا

بانک مرکزی از فرصت تحریم ها برای اصلاح بعضی سیاست ها استفاده کرد

تکنسین برق و وردست برقکار

نیاز به ادمین پیج اینستا

کار در منزل + بیمه

ریخته گر ماهر لیوان سرامیکی و نیروی کار معمولی

استخدام 5 عنوان شغلی در شرکت فولاد نطنز در اصفهان

استخدام سرایدار مجتمع مسکونی

جذب کارمند خانم در بانک ملت

واکنش کاربران به تبلیغ «بخرید و حالشو ببرید»

بلوط پناهگاه امن مردم ایلام در زمان جنگ/ درختان بلوط ایستاده می میمیرند

طرز تهیه کرمفیل خانگی برای انواع کیک و شیرینی و دسر

موفقیت شیوه نامه در گروی اجرای آن برای سراسر زنجیره آهن و فولاد است

صندلی ماساژ برای چه کسانی مناسب است؟

استخدام همکار خانم

استخدام در شرکت معتبر با مزایای

استخدام نیروی کافی نت دفتر فنی کهندژ

به یک نفر خانم جهت بازاریابی و ویزیت سالن زیبایی

راننده با تجربه جهت آمبولانس

نیروی ماهر و ساده جهت برق کشی

آخرین وضعیت طرح مسکن بومیان منطقه آزاد کیش/ ثبت نام برای مسکن ارزان در کیش

ارز 4200 تومانی ناکارآمد است/ در بودجه 1400 اثری از ارز ترجیحی نخواهد بود

مشکل تامین مالی بنگاه های تولیدی

مشاهده نمونه جدید Model S با طراحی متفاوت

پیش بینی هفته ای پرحاشیه برای بورس تهران

بخش خصوصی زیر چکش سیاست

استقبال مردم از خرید مجازی

هشدار سرمازدگی به کشاورزان و باغداران فارس

آخرین خبر برای متقاضیان مسکن ملی

ممنوعیت واردات فایزر بر اساس توصیه های کواکس است

اما و اگرهای استعفای قالیباف

یادداشت جدید همتی: شرایط کشور به هیچ وجه به وضعیت بی ثبات قبل باز نمی گردد، حتی با تداوم تحریم

نوید بهره برداری از چندین طرح بزرگ راهسازی در فارس

توقف موقت جاده سازی برای تخریب جنگل حرا

موفقیت جوانان شیرازی در ساخت پهپاد های کشاورزی

خودرو چقدر ارزان می شود؟

دیگر گازی بی جهت نمی سوزد

فروش اینترنتی در منزل

درآمد زدایی در خانه

همکار دندانپزشک نیازمندیم

دعوت به همکاری عاملیت فروش

تجارت نوین وپردرآمد

استخدام بازاریاب در یک شرکت معتبر

وعده کاهش قیمت کالاهای اساسی تا یک ماه آینده/دست های پنهان در بازار ارز/ سرنوشت مبهم واحدهای مسکن مهر

خروس های چندصد میلیون تومانی + تصاویر

قیمت هر شانه تخم مرغ 16 هزار و 500 تومان

ادبیات توسعه در بیدبلند 2

قیمت گوشی هواوی 4 بهمن 99 | قیمت گوشی های هواوی امروز شنبه 99/11/4

قیمت گوشی سامسونگ 4 بهمن 99 | قیمت گوشی های سامسونگ امروز شنبه 99/11/4

رهن و اجاره آپارتمان در فردوسی چقدر تمام می شود؟

با این 9 عامل به رشد شخصی برسید

ضرر 1000 تومانی کشاورزان در تولید هرکیلو گندم/چرا دولت در تشکیل شورای قیمت گذاری وقت کُشی می کند؟

قیمت آنلاین ارزهای دیجیتال (جدول کامل)

قیمت خودرو سایپا 4 بهمن 99 | قیمت پراید امروز شنبه 99/11/4 | قیمت محصولات سایپا

داغ صفر شدن صادرات نفت بر جگر دشمنان ایران ماند

قیمت خودرو ایران خودرو 4 بهمن 99 | قیمت محصولات ایران خودرو امروز شنبه 99/11/4

جذب سرمایه گذار

مکانیک ماهر نیسان سایپا درصدی نیاز مندیم

استخدام کارشناس امورات ثبتی شرکت و برند

فروشنده، شاگرد

استخدام مهندس معدن، مهندس مکانیک، مهندس برق و الکترونیک و مهندس شیمی

حسابدار مالی و مالیاتی

نیرو کار سوپر مارکت

دعوت به همکاری فروشنده خانم

قیمت دلار 4 بهمن 99 | قیمت روز دلار 99/11/4 | نرخ ارز امروز شنبه 4 بهمن 99

قیمت سکه 4 بهمن 99 | قیمت روز سکه 99/11/4 | قیمت سکه امروز شنبه 4 بهمن 99

پیش بینی هفته ای پرحاشیه برای بورس تهران

امارات امضای توافق خرید اف 35 از آمریکا را تایید کرد

قیمت طلا 4 بهمن 99 | قیمت روز طلا 99/11/4 | قیمت طلا امروز شنبه 4 بهمن 99

تبعیض در گروه(27)؛ممنوعیت واردات لوازم آرایش برداشته شد!

امارات توافق خرید اف 35 از آمریکا را تایید کرد

زنگ خطرِ حراجِ میراث مان به صدا درآمده/لزوم ایجاد سازمان باستان شناسی در کشور

تایید صلاحیت «جنت یلن» بعنوان وزیر خزانه داری آمریکا

ارزش 7000 میلیارد تومانی تولیدات بخش کشاورزی لرستان

مرمت و احیاء حسینیه مشیر شیراز

تبعیض در گروه ممنوعه(27)؛ممنوعیت واردات لوازم آرایش برداشته شد!

تبعیض در گروه ممنوعه (27)؛ممنوعیت واردات لوازم آرایش برداشته شد!

مردم گزارش های کودک آزاری را به 123 اطلاع دهند/ رتبه بالای کودک آزاری در بین گزارش های مردمی

پرسش ها و انتقادهایی درباره نمایشگاه مجازی کتاب

درآمد منفی مالکان نفتکشها برای حمل نفت خام

وانت بالاتر از 3 ستاره کیفی نداریم

فرار رو به جلوی وزیر اقتصاد در سقوط بورس

تسهیل تحریم های ایران تهدیدی برای نفوذ عراق در بازار هند

رکورد زنی 40 میلیاردی رویداد سکوی پرتاب یزد/ افق دید صندوق، توسعه سرمایه گذاری خطر پذیر است

نارضایتی تولیدکنندگان ناحیه صنعتی طغرود از وضعیت قطعی برق

وزارت صمت موانع صادرات سنگ آهن را لغو کرد

خودرو چقدر ارزان می شود؟

26 درصد دانش آموزان فارس چاق هستند

جعبه گشایی دیدنی پرچمدار جدید آنر + فیلم

وجود 329 طرح صنعتی نیمه تمام با پیشرفت 60 درصد در قم

دلار ثابت ماند

محصولات کشاورزی زیر شن مدفون شد

وعده کاهش قیمت کالاهای اساسی تا یک ماه آینده/دست های پنهان در بازار ارز/ سرنوشت مبهم واحدهای مسکن مهر

بازارچه صنایع دستی خرمشهر در آستانه راه اندازی

تسنیم نوشت: یک سوال از مدیران 33 میلیونی/ فاصله «خط فقر» کارگر تا «خط رفاه» مدیر چقدر است؟

ضرر 1000 تومانی کشاورزان در تولید هرکیلو گندم/چرا دولت در تشکیل شورای قیمت گذاری وقت کُشی می کند؟

لغو رجیستری 3400 دستگاه موبایل

200خودرو در مسیر «کرمان-زاهدان» گرفتار شدند؛ خسارت میلیاردی به زیرساخت ها

بازار به افزایش قیمت طلا امید بست

محکومیت 2 متهم به تهیه ماسک برای نیازمندان در زنجان

ساخت هر کیلومتر مترو 1000 میلیارد تومان هزینه دارد/هزینه هر رام قطار 168 میلیارد

ساخت هر کیلومتر مترو 1000 میلیارد تومان هزینه دارد/هزینه هر رام قطار 168 میلیارد