مطالب مرتبط:
روزنامه شهرآرا ورزشی| احیای ابومسلم با نسخه سیاه جامگان!
طرح نسخه نویسی الکترونیکی نظام سلامت، گامی بزرگ در کاهش هزینه های درمان
دعوای ادامه دار لطیفی و علیفر روی آنتن
نسخه بی تأثیر امریکا برای قره باغ
برگزاری تمام مراسم های خراسان شمالی با ارائه یک نسخه واحد انجام شود
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 6 آبان 1399 ساعت 01:252020-10-26بين الملل

ارائه نسخه براندازی از یک دعوای شخصی!


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو، همه چیز از انتشار یک فیلم آغاز شد؛ فیلمی که در آن دختری با صورتی خونین در محاصره چند مرد و زن قرار دارد و در میانه فیلم نیز مامور حراست پالایشگاه آبادان وارد صحنه می شود و پای خود را بر سینه دختر جوان گذاشته .

- آن ها با تلقین عضویت مامور حراست پالایشگاه به ساختار امنیتی کشور سعی دارند تا این رخداد را به کل حاکمیت تعمیم دهند، به همین دلیل است که برخی از این رسانه ها با شباهت سازی میان دختر آبادانی و جرج فلوید آمریکایی به دنبال القای این نکته هستند که ظلم سیستماتیک حکومت مذهبی علیه زنان در جریان است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو"، همه چیز از انتشار یک فیلم آغاز شد؛ فیلمی که در آن دختری با صورتی خونین در محاصره چند مرد و زن قرار دارد و در میانه فیلم نیز مامور حراست پالایشگاه آبادان وارد صحنه می شود و پای خود را بر سینه دختر جوان گذاشته و بدن وی را به بهانه بازرسی بدنی لمس می کند.

همین کافی بود تا موجی از اعتراض، انتقاد و حتی تهدید علیه آن مامور حراست در فضای مجازی به راه بیفتد.

جدای از این واکنش ها، برخی این رخداد را نشانه حتمی بودن براندازی دانسته و برخی دیگر نیز به انتقاد از کلیت نظام پرداختند! به راستی چرا چنین رخدادها و روایت های بعد از آن تا این حد متضاد است؟ یک ماجرا، چند روایت ضرب وشتم یک دختر جوان توسط چند مرد و زن، لمس بدن دختر جوان توسط مامور حراست پالایشگاه نفت آبادان و خصومت شخصی از جمله موضوعاتی هستند که به طور قطعی از آن اطلاع داریم.

اما روایت هایی که از چرایی وقوع این درگیری منتشر شده به شدت متناقض است.

خانواده دختر آبادانی می گویند که وی دارای مشکلات روحی و بیماری اعصاب و روان است و جنون آنی وی با خصومت شخصی ترکیب شده و باعث بروز خشم شده است.

رسانه های ضدانقلاب اما ریشه این درگیری را به تجاوز یکی از مدیران حراست این پالایشگاه به دختر جوان عنوان کرده اند.

به روایت این رسانه ها، فردی به نام جهان نژادیان بعد از تجاوز به این دختر سعی در پاک کردن آثار اقدام خود داشته و این دختر هم بعد از اطلاع از بارداری خود سعی در معرفی جهان نژادیان به عنوان پدر این فرزند داشته که منجر به درگیری شده است.

خانواده جهان نژادیان هم در مقابل این دختر جوان را یک زورگیر معرفی می کنند که با شوکر، موکت بُر و اسپری فلفل به خانه آنها حمله کرده تا اخاذی کند.

از دیگر سو هم رسانه های اصولگرا سعی دارند بدون اشاره به چرایی وقوع چنین رخدادی، تنها به مسلح بودن دختر آبادانی، رفتار خشن وی و پشیمانی وی اشاره کرده و از این طریق بینی ضدانقلاب را به خاک بمالند! روایت ها به دنبال تامین خواسته های ما هستند! حال باید پرسید که کدام روایت واقعیت است و کدام روایت ها جعلی؟ آیا می توان بین این چهار روایت جمع کرد یا تناقض آنها بیش از این است؟ در اینجا باید به این نکته اشاره کرد که روایت ها نتیجه خواست ما است؛ یعنی همیشه سعی داریم روایتی را به دیگران ارائه دهیم که توانایی واقعی نشان دادن خواست های ما را دارد.

با همین نگاه باید دید که هرکدام از روایت ها به دنبال تحقق چه هدفی هستند.

روایت های شخصی درباره تجاوز و اخاذی برای ما مهم نیست؛ چون نه توانایی اثبات و رد آنها را داریم و اینکه فهم آنها در مناسبات اجتماعی تاثیری ندارد.

بنابراین باید به دنبال روایت های متضاد رسانه های ضدانقلاب و جبهه انقلاب باشیم که هریک هدف خاصی را دنبال می کنند.

مهم ترین گزاره هایی که ضدانقلاب در پوشش این خبر مورد توجه قرار دادند را باید چنین دسته بندی کرد: آزار جنسی دختر جوان توسط مامور حراست پالایشگاه آبادان، انتساب مامور حراست به ساختار امنیتی کشور، اخذ اعتراف اجباری از دختر آبادانی برای اثبات بی گناهی مامور حراست توسط صداوسیما و در نهایت عدم تمایل دستگاه قضایی برای پیگیری این پرونده.

تمام این گزاره ها با این هدف به افکار عمومی تلقین می شود که اثبات کنند جمهوری اسلامی به دلیل رویکردهای زن ستیزانه خود به حمایت از مامور حراست پالایشگاه آبادان، به عنوان یک عضو ساختار امنیتی کشور، پرداخته و سعی دارد این پرونده را به مرور زمان مسکوت گذارند؛ به همین دلیل است که سعی دارد از طریق صداوسیما این دختر جوان را دیوانه نشان داده و از وی به صورت اجباری اعتراف بگیرد! مهم ترین نقدی که بر این روایت می توان داشت، تلاش برای اثبات ادعایی است که هیچ مبنایی ندارد.

آنها با تلقین عضویت مامور حراست پالایشگاه به ساختار امنیتی کشور سعی دارند تا این رخداد را به کل حاکمیت تعمیم دهند، به همین دلیل است که برخی از این رسانه ها با شباهت سازی میان دختر آبادانی و جرج فلوید آمریکایی به دنبال القای این نکته هستند که ظلم سیستماتیک حکومت مذهبی علیه زنان در جریان است.

این در حالی است که همگان می دانند که میان پلیس رسمی آمریکا و مامور حراست شرکتی یک پالایشگاه تفاوت از زمین تا آسمان است! رسانه های ضدانقلاب مدت ها است که سعی دارند از جامعه زنان یک نیروی سیاسی برانداز تولید کنند.

برای ساخت این نیروی برانداز لازم است تا زنان به این باور برسند که جمهوری اسلامی تمام حقوق مشروع آنها را نادیده گرفته، با ابزار فقه به سرکوب آنان مشغول است و میان زنان مذهبی و سکولار در این موضوع هیچ تفاوتی با هم ندارند! بنابراین تمام خرده روایت هایی که رسانه های ضدانقلاب پیرامون این رخداد منتشر کردند می توان حول محور تهییج زنان و خشمگین کردن آنها فهم کرد.

جبهه انقلاب و یک خطای راهبردی در این میان اما رسانه های جبهه انقلاب روایتی را برگزیدند که سعی می کرد مقصر اصلی این رخداد را خصومت شخصی میان دو نفر و رفتار خشن دختر آبادانی معرفی کند.

تمرکز بر مسلح نشان دادن این دختر، مصاحبه با وی برای اثبات مشکل روحی وی و در نهایت عذرخواهی او و بی اعتنایی به رسانه های ضدانقلاب از جمله محورهایی بودند که این رسانه ها برای پوشش این خبر انتخاب کردند.

آنچه در این میان درباره عملکرد این رسانه ها باید مورد تاکید قرار داد، هدف گیری غلط است؛ در حالیکه افکار عمومی بر رفتار غیراخلاقی مامور حراست در لمس بدن دختر آبادانی تاکید داشته و خشمگین بود، رسانه های جبهه انقلاب بر ابعادی از ماجرا تمرکز کردند که در رتبه های بعدی مورد توجه افکار عمومی قرار داشتند.

این رسانه ها در یک تله بزرگ به دام افتادند که بارها تکرار شده است؛ در این تله رسانه های معاند روایتی سیاسی و امنیتی از یک موضوع ارائه می دهند، سپس آن را به عنوان روایت مورد پذیرش افکار عمومی جای می زنند و به نوعی یک رخداد شخصی را به یک موضوع درگیر با حاکمیت معرفی می کنند.

رسانه های جبهه انقلاب در ادامه سعی می کنند تا برای زدودن این روایت از افکار عمومی (که در بسیاری از مواقع واقعی نیست) ضدروایت هایی تولید کنند که در واقعیت برای افکار عمومی محلی از اعراب ندارد! بنابراین باید گفت مهم ترین نقدی که به رسانه های جبهه انقلاب می توان داشت عدم فهم صحیح از روایت های مورد پذیرش افکار عمومی، واکنش در برابر روایت های ضدانقلاب و عدم کنش گری در ساخت و انتشار روایت است.

جنگ روایت ها این روزها از هر رخداد کوچک یک کلان مسئله بازتولید می کند؛ ضدانقلاب سعی دارد از یک دعوای شخصی نسخه براندازی استخراج کند و جریان انقلاب نیز با دستپاچگی سعی می کند بدان پاسخ دهد و آنچه در این یان نصیب افکار عمومی می شود، خرده روایت هایی است که هرکدام تنها بخشی از واقعیت را بازگو می کنند که به مرور زمان به ساخت انگاره هایی مغشوش منجر می شود؛ انگاره هایی که در مواقع ضروری به تصمیمات غلط جمعی ختم خواهد شد! منبع:
کلید واژه ها: پالایشگاه آبادان - پالایشگاه - فیلم - رسانه ها - دختر - آبادان - خبرگزاری - حراست - مامور - رسانه - محاصره - انتشار - میان - گزارش - صورتی - میانه - دختر جوان - جرج فلوید - قرار - صحنه - گروه - دیگر - سینه - براندازی - آمریکایی - آبادانی - امنیتی - ساختار - حاکمیت - مذهبی

آخرین اخبار سرویس:
وزارت خارجه کره جنوبی ترور دانشمند هسته ای کشورمان را محکوم کرد

گزارش گاردین از هم زمانی ترور فخری زاده با بی میلی ترامپ برای خروج از کاخ سفید

شباهت بایدن به ترامپ؛ فشارهای آمریکا به چین ادامه می یابد

کره جنوبی: ترور دانشمند ایرانی اقدامی مجرمانه است

آغاز واکسیناسیون کرونا از هفته آینده در انگلیس

مریوان کرونا ندارد؟!

سی ان ان: افکار عمومی ایران به شدت از ترور فخری زاده خشمگین است

چگونه درباره ی مرگ با کودکان صحبت کنیم؟

سقوط یک تلسکوپ رادیویی آمریکایی در پورتوریکو + تصاویر

ضدعفونی کننده های بدون الکل هم می توانند به پیشگیری از کووید-19 کمک کنند

سیاست مدار فلسطینی: دانشمند فخری زاده شهید فلسطین محسوب می شود

مهندسی معکوس بازگشت آمریکا به برجام

انفجار در غرب پایتخت لیبی

انفجار در غرب پایتخت لیبی

رییس سابق آی اس آی: پاکستان بیشتر از ترغیب طالبان به مذاکره کار دیگری نمی تواند انجام دهد

ظریف با همتای بلژیکی خود گفت وگو کرد

به زودی برای افتتاح سفارت اسراییل به منامه می روم

شورای امنیت با موضوع برجام تشکیل جلسه می دهد

بهترین بیمارستان های جهان در سال 2020 (+عکس)

بلژیک ترور دانشمند هسته ای ایران را محکوم کرد

استخدام کارشناس متره و برآورد پایپینگ در شرکت آبسان زلال خاورمیانه در تهران

کره جنوبی ترور شهید فخری زاده را محکوم کرد

بایدن هم برای ایران شرط گداشت | موضع بایدن درباره ایران، لغو تحریم ها و برجام در گفتگو با نیویورک تایمز

برده داری در جهان مدرن

نیروهای یمنی مواضع مزدوران سعودی در «عسیر» را هدف قرار دادند

ابتلای دو مقام بلندپایه روسیه به کرونا/ کرملین: پوتین تماسی با آنها نداشته است

آمریکایی ها تا 6 ماه دیگر در برابر کرونا ایمن می شوند

کره جنوبی: ترور دانشمند ایرانی اقدامی مجرمانه است

حریری امروز کابینه خود را به عون معرفی می کند

ریاست ایتالیا بر گروه 20 رسما آغاز شد

آمار جان باختگان روزانه کرونا در ژاپن رکورد زد

بایدن با پای آتل بسته ظاهر شد

برترین آثار داستانی سال 2020 به روایت گاردین

برگزاری نشست شورای امنیت درباره برجام

کره جنوبی: ترور دانشمند ایرانی اقدامی مجرمانه است

عربستان از دوره ملک عبدالعزیز تا به امروز در دفاع از این مسئله کوتاهی نکرده است

سامسونگ تولید موبایل رده بالا را متوقف می کند

ایران دست دوستی به سوی کشورهای منطقه دراز کرده است

نخستین محموله صادراتی ایران از راه آهن هرات- خواف وارد افغانستان شد

تاکتیک های جدید عراق علیه داعش؛ فشار حداکثری و عملیات پیشدستانه

گزارش گاردین از هم زمانی ترور فخری زاده با بی میلی ترامپ برای خروج از کاخ سفید

توجه رسانه ها به محل تدفین فخری زاده

وزیر سابق اردنی: روابط ترکیه و اسراییل هیچگاه متوقف نشده است

ایران دست دوستی به سوی کشورهای منطقه دراز کرده است

وزیر نفت هند: به دنبال از سرگیری خرید نفت از ایران و ونزوئلا در دوره بایدن هستیم

توییت ظریف ترند رسانه های اجتماعی چین شد

ارتش ونزوئلا برای دور زدن تحریم های آمریکا مرکز استخراج ارز دیجیتال راه اندازی کرد

بن فرحان: فلسطین هنوز در رآس اولویت های ماست

کشورهای جنوب شرق آسیا؛ در صدر فهرست اقتصادهای برتر اسلامی

واکنش شخصیت های برجسته بنگلادش به ترور دانشمند هسته ای ایران

آژانس پناهندگان سازمان ملل از ایران قدردانی کرد

چابهار نقطه ای طلایی در ترانزیت ایران، هند و آسیای میانه

تایید نخستین واکسن کرونا در یک کشور غربی: بریتانیا واکسن کرونای فایزر-بیونتک را تایید می کند

فیلم | نظر «شهید فخری زاده» درباره مذاکره با آمریکا

فضاپیمای چینی روی ماه فرود آمد! + تصاویر و مختصات

واکنش عادل الجبیر به اظهارات ظریف

کاهش حرف شنوی ابوظبی از ریاض در اوپک

درگیری پلیس تونس با معترضان در مرکز این کشور

توییت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص مکالمه با ظریف

10 نکته درباره دیدار هیات طالبان از سفارت ایران

برترین آثار داستانی سال 2020 به روایت گاردین

شرط سودان برای ادامه توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

ویترین شماره 312

فهرست کتاب کودک و نوجوان آنلاین در دسترس کاربران قرار دارد

ذوق زده شدن نتانیاهو از ورود اولین هواپیمای تجاری رژیم صهیونیستی به امارات

لبنان|عکس محمد بن سلمان در اردوگاه فلسطینیان به آتش کشیده شد

توییت ظریف در مورد شهید فخری زاده در رسانه های چین، ترند شد

بایدن: بر موضع خود برای بازگشت به برجام ایستاده ام

از بدهی بی سابقه فرانسه تا داغ دانشمندان در دل عراقی ها

گانتس حمایت خود را از انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی اعلام کرد

تهدید ترامپ به وتوی لایحه بودجه نظامی آمریکا

شکست جدید ترامپ با اظهارات وزیر دادگستری

کاوشگر چین روی ماه فرود آمد

بایدن: بر موضع خود برای بازگشت به برجام ایستاده ام

گزارش| «طعم گرسنگی» در آمریکا قبل و بعد از همه گیری کرونا

ضرب الاجل سودان برای تصویب قانون مصونیت در کنگره آمریکا

توییت ظریف در مورد شهید فخری زاده در رسانه های اجتماعی چین، ترند شد

لحظه فرود کاوشگر چینی روی ماه+فیلم

استقرار موشک های روسی در جزیره ژاپنی

اختلاف ها همچنان بر سر مسائل اصلی برگزیت به قوت خود باقی است

تاکید بحرین و رژیم صهیونیستی بر همکاری اقتصادی مشترک

تاکید سفیر جدید یمن در سوریه بر تقویت همکاری دوجانبه

تضمین امنیت مرزهای غربی روسیه با نسل جدید رادار کانتینر

جروزالم پست: خاورمیانه و اسراییل در اولویت سیاست های بایدن نیست

کره جنوبی: ترور دانشمند ایرانی اقدامی مجرمانه است

عده ای نمی خواهند برجام احیاء شود

کره جنوبی: ترور دانشمند ایرانی اقدامی مجرمانه است

بایدن برای بازگشت به برجام شرط گذاشت

تحلیلگر ترکیه: اسراییل لازم باشد دانشمندان ما را هم ترور خواهد کرد

مقام کاخ سفید: آمریکایی ها تا 6 ماه دیگر در برابر کرونا ایمن می شوند

یورش شهرک نشینان صهیونیست به منطقه سبسطیه

بازگشت بایدن به برجام؛ نگرانی مخالفین امیدواری موافقین

رقابتهای تکواندو انتخابی المپیک در اروپا به تعویق افتاد

واکنش کره جنوبی به ترور شهید محسن فخری زاده

مادورو: اگر مخالفان در انتخابات پارلمانی پیروز شوند از قدرت کنار می روم

داعش زمینه سازی ادامه حضور آمریکا در افغانستان

مقام کاخ سفید: آمریکایی ها تا 6 ماه دیگر در برابر کرونا ایمن می شوند

عوارض خروج از کشور در سال 1400 اعلام شد

استخدام کارشناس ارشد ارتباط با مشتری در شرکت تاکسی ماکسیم در تهران

علت مرگ نهنگ فردا مشخص می شود

ارائه نسخه براندازی از یک دعوای شخصی!

ارائه نسخه براندازی از یک دعوای شخصی!