مطالب مرتبط:
روزنامه شهرآرا ورزشی| احیای ابومسلم با نسخه سیاه جامگان!
طرح نسخه نویسی الکترونیکی نظام سلامت، گامی بزرگ در کاهش هزینه های درمان
دعوای ادامه دار لطیفی و علیفر روی آنتن
نسخه بی تأثیر امریکا برای قره باغ
برگزاری تمام مراسم های خراسان شمالی با ارائه یک نسخه واحد انجام شود
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 6 آبان 1399 ساعت 01:252020-10-26بين الملل

ارائه نسخه براندازی از یک دعوای شخصی!


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو، همه چیز از انتشار یک فیلم آغاز شد؛ فیلمی که در آن دختری با صورتی خونین در محاصره چند مرد و زن قرار دارد و در میانه فیلم نیز مامور حراست پالایشگاه آبادان وارد صحنه می شود و پای خود را بر سینه دختر جوان گذاشته .

- آن ها با تلقین عضویت مامور حراست پالایشگاه به ساختار امنیتی کشور سعی دارند تا این رخداد را به کل حاکمیت تعمیم دهند، به همین دلیل است که برخی از این رسانه ها با شباهت سازی میان دختر آبادانی و جرج فلوید آمریکایی به دنبال القای این نکته هستند که ظلم سیستماتیک حکومت مذهبی علیه زنان در جریان است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو"، همه چیز از انتشار یک فیلم آغاز شد؛ فیلمی که در آن دختری با صورتی خونین در محاصره چند مرد و زن قرار دارد و در میانه فیلم نیز مامور حراست پالایشگاه آبادان وارد صحنه می شود و پای خود را بر سینه دختر جوان گذاشته و بدن وی را به بهانه بازرسی بدنی لمس می کند.

همین کافی بود تا موجی از اعتراض، انتقاد و حتی تهدید علیه آن مامور حراست در فضای مجازی به راه بیفتد.

جدای از این واکنش ها، برخی این رخداد را نشانه حتمی بودن براندازی دانسته و برخی دیگر نیز به انتقاد از کلیت نظام پرداختند! به راستی چرا چنین رخدادها و روایت های بعد از آن تا این حد متضاد است؟ یک ماجرا، چند روایت ضرب وشتم یک دختر جوان توسط چند مرد و زن، لمس بدن دختر جوان توسط مامور حراست پالایشگاه نفت آبادان و خصومت شخصی از جمله موضوعاتی هستند که به طور قطعی از آن اطلاع داریم.

اما روایت هایی که از چرایی وقوع این درگیری منتشر شده به شدت متناقض است.

خانواده دختر آبادانی می گویند که وی دارای مشکلات روحی و بیماری اعصاب و روان است و جنون آنی وی با خصومت شخصی ترکیب شده و باعث بروز خشم شده است.

رسانه های ضدانقلاب اما ریشه این درگیری را به تجاوز یکی از مدیران حراست این پالایشگاه به دختر جوان عنوان کرده اند.

به روایت این رسانه ها، فردی به نام جهان نژادیان بعد از تجاوز به این دختر سعی در پاک کردن آثار اقدام خود داشته و این دختر هم بعد از اطلاع از بارداری خود سعی در معرفی جهان نژادیان به عنوان پدر این فرزند داشته که منجر به درگیری شده است.

خانواده جهان نژادیان هم در مقابل این دختر جوان را یک زورگیر معرفی می کنند که با شوکر، موکت بُر و اسپری فلفل به خانه آنها حمله کرده تا اخاذی کند.

از دیگر سو هم رسانه های اصولگرا سعی دارند بدون اشاره به چرایی وقوع چنین رخدادی، تنها به مسلح بودن دختر آبادانی، رفتار خشن وی و پشیمانی وی اشاره کرده و از این طریق بینی ضدانقلاب را به خاک بمالند! روایت ها به دنبال تامین خواسته های ما هستند! حال باید پرسید که کدام روایت واقعیت است و کدام روایت ها جعلی؟ آیا می توان بین این چهار روایت جمع کرد یا تناقض آنها بیش از این است؟ در اینجا باید به این نکته اشاره کرد که روایت ها نتیجه خواست ما است؛ یعنی همیشه سعی داریم روایتی را به دیگران ارائه دهیم که توانایی واقعی نشان دادن خواست های ما را دارد.

با همین نگاه باید دید که هرکدام از روایت ها به دنبال تحقق چه هدفی هستند.

روایت های شخصی درباره تجاوز و اخاذی برای ما مهم نیست؛ چون نه توانایی اثبات و رد آنها را داریم و اینکه فهم آنها در مناسبات اجتماعی تاثیری ندارد.

بنابراین باید به دنبال روایت های متضاد رسانه های ضدانقلاب و جبهه انقلاب باشیم که هریک هدف خاصی را دنبال می کنند.

مهم ترین گزاره هایی که ضدانقلاب در پوشش این خبر مورد توجه قرار دادند را باید چنین دسته بندی کرد: آزار جنسی دختر جوان توسط مامور حراست پالایشگاه آبادان، انتساب مامور حراست به ساختار امنیتی کشور، اخذ اعتراف اجباری از دختر آبادانی برای اثبات بی گناهی مامور حراست توسط صداوسیما و در نهایت عدم تمایل دستگاه قضایی برای پیگیری این پرونده.

تمام این گزاره ها با این هدف به افکار عمومی تلقین می شود که اثبات کنند جمهوری اسلامی به دلیل رویکردهای زن ستیزانه خود به حمایت از مامور حراست پالایشگاه آبادان، به عنوان یک عضو ساختار امنیتی کشور، پرداخته و سعی دارد این پرونده را به مرور زمان مسکوت گذارند؛ به همین دلیل است که سعی دارد از طریق صداوسیما این دختر جوان را دیوانه نشان داده و از وی به صورت اجباری اعتراف بگیرد! مهم ترین نقدی که بر این روایت می توان داشت، تلاش برای اثبات ادعایی است که هیچ مبنایی ندارد.

آنها با تلقین عضویت مامور حراست پالایشگاه به ساختار امنیتی کشور سعی دارند تا این رخداد را به کل حاکمیت تعمیم دهند، به همین دلیل است که برخی از این رسانه ها با شباهت سازی میان دختر آبادانی و جرج فلوید آمریکایی به دنبال القای این نکته هستند که ظلم سیستماتیک حکومت مذهبی علیه زنان در جریان است.

این در حالی است که همگان می دانند که میان پلیس رسمی آمریکا و مامور حراست شرکتی یک پالایشگاه تفاوت از زمین تا آسمان است! رسانه های ضدانقلاب مدت ها است که سعی دارند از جامعه زنان یک نیروی سیاسی برانداز تولید کنند.

برای ساخت این نیروی برانداز لازم است تا زنان به این باور برسند که جمهوری اسلامی تمام حقوق مشروع آنها را نادیده گرفته، با ابزار فقه به سرکوب آنان مشغول است و میان زنان مذهبی و سکولار در این موضوع هیچ تفاوتی با هم ندارند! بنابراین تمام خرده روایت هایی که رسانه های ضدانقلاب پیرامون این رخداد منتشر کردند می توان حول محور تهییج زنان و خشمگین کردن آنها فهم کرد.

جبهه انقلاب و یک خطای راهبردی در این میان اما رسانه های جبهه انقلاب روایتی را برگزیدند که سعی می کرد مقصر اصلی این رخداد را خصومت شخصی میان دو نفر و رفتار خشن دختر آبادانی معرفی کند.

تمرکز بر مسلح نشان دادن این دختر، مصاحبه با وی برای اثبات مشکل روحی وی و در نهایت عذرخواهی او و بی اعتنایی به رسانه های ضدانقلاب از جمله محورهایی بودند که این رسانه ها برای پوشش این خبر انتخاب کردند.

آنچه در این میان درباره عملکرد این رسانه ها باید مورد تاکید قرار داد، هدف گیری غلط است؛ در حالیکه افکار عمومی بر رفتار غیراخلاقی مامور حراست در لمس بدن دختر آبادانی تاکید داشته و خشمگین بود، رسانه های جبهه انقلاب بر ابعادی از ماجرا تمرکز کردند که در رتبه های بعدی مورد توجه افکار عمومی قرار داشتند.

این رسانه ها در یک تله بزرگ به دام افتادند که بارها تکرار شده است؛ در این تله رسانه های معاند روایتی سیاسی و امنیتی از یک موضوع ارائه می دهند، سپس آن را به عنوان روایت مورد پذیرش افکار عمومی جای می زنند و به نوعی یک رخداد شخصی را به یک موضوع درگیر با حاکمیت معرفی می کنند.

رسانه های جبهه انقلاب در ادامه سعی می کنند تا برای زدودن این روایت از افکار عمومی (که در بسیاری از مواقع واقعی نیست) ضدروایت هایی تولید کنند که در واقعیت برای افکار عمومی محلی از اعراب ندارد! بنابراین باید گفت مهم ترین نقدی که به رسانه های جبهه انقلاب می توان داشت عدم فهم صحیح از روایت های مورد پذیرش افکار عمومی، واکنش در برابر روایت های ضدانقلاب و عدم کنش گری در ساخت و انتشار روایت است.

جنگ روایت ها این روزها از هر رخداد کوچک یک کلان مسئله بازتولید می کند؛ ضدانقلاب سعی دارد از یک دعوای شخصی نسخه براندازی استخراج کند و جریان انقلاب نیز با دستپاچگی سعی می کند بدان پاسخ دهد و آنچه در این یان نصیب افکار عمومی می شود، خرده روایت هایی است که هرکدام تنها بخشی از واقعیت را بازگو می کنند که به مرور زمان به ساخت انگاره هایی مغشوش منجر می شود؛ انگاره هایی که در مواقع ضروری به تصمیمات غلط جمعی ختم خواهد شد! منبع:
کلید واژه ها: پالایشگاه آبادان - پالایشگاه - فیلم - رسانه ها - دختر - آبادان - خبرگزاری - حراست - مامور - رسانه - محاصره - انتشار - میان - گزارش - صورتی - میانه - دختر جوان - جرج فلوید - قرار - صحنه - گروه - دیگر - سینه - براندازی - آمریکایی - آبادانی - امنیتی - ساختار - حاکمیت - مذهبی

آخرین اخبار سرویس:
مورخ اسراییلی: وقت آن رسیده نتانیاهوی شکست خورده به خانه اش برگردد

اتحاد هواداران جانی دپ برای خریدن عطر دپ

پرواز گسترده جنگنده های صهیونیستی بر فراز مناطق مختلف لبنان

مورخ اسراییلی: وقت آن رسیده نتانیاهوی شکست خورده به خانه اش برگردد

کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد ارتش افغانستان بر اثر انفجار

همکاری اروپا با دولت بایدن در راستای احیای برجام

توییت های سه گانه وزارت خارجه آمریکا علیه «فاطمیون»

دو برابر شدن قتل های خانگی زنان در انگلیس

بیانیه شورای روابط خارجی اروپایی درباره بازگشت دولت بایدن به برجام

نخست وزیر اتیوپی کشتار غیرنظامیان در «تیگرای» را تکذیب کرد

7 کشور اروپایی خواستار آزادی فعالان زن زندانی در عربستان شدند

7 کشور اروپایی خواستار آزادی فعالان زن زندانی در عربستان شدند

آشفتگی در ریاض پس از آزادی پایگاه نظامی «ماس» / فرار سعودی ها از شکست با خروج تسلیحات سنگین نظامی از شهر مارب

بومی سازی والو های استراتژیک در مجتمع فولادسبا

نشانه هایی از اثرگذاری محدودیت ها در خراسان جنوبی

عربستان سعودی به چه می اندیشد؟

خطیب زاده: سیاست خارجی ایران در قبال همسایگانش دچار تغییر نخواهد شد

خطیب زاده: سیاست خارجی ایران در قبال همسایگانش دچار تغییر نخواهد شد

بلاتکلیفی اوپک پلاس برای تعیین رقم کاهش عرضه در 2021

خون شهدای هسته ای پایه های کشور را مستحکم تر می کند

پرواز گسترده جنگنده های رژیم صهیونیستی در حریم هوایی لبنان

تاکید مقامات ازبکستان و مالزی بر گسترش همکاری بین مراکز اسلامی

اتحادیه اروپا به ارتقای روابط ترانس آتلانتیک بعد از ترامپ می پردازد

همکاری اروپا با دولت بایدن در راستای احیای برجام

پرونده ویژه| کارنامه سیاه موساد در ترور دانشمندان هسته ای-2/ دانشمندان مصری

اعتصاب گسترده کارکنان شرکت آمازون در آلمان

گزینه های احتمالی جو بایدن برای ریاست سیا

خطیب زاده: سیاست خارجی ایران در قبال همسایگانش دچار تغییر نخواهد شد

فائوچی: شاهد موج های متعدد کرونا در آمریکا خواهیم بود

آیا حریم هوایی عربستان به روی هواپیماهای اسراییلی بسته شده است؟

کمین آمریکا و اسراییل برای دانشمندان مسلمان

پرواز گسترده جنگنده های رژیم صهیونیستی در حریم هوایی لبنان

تشکیلات خودگردان تصمیمی برای مقابله با رژیم صهیونیستی ندارد

پرس تی وی: سلاح به کار رفته در ترور شهید فخری زاده ساخت اسراییل است

در حمله خمپاره ای به بادغیس؛ یکی از فرماندهان ارشد ارتش افغانستان کشته شد

اتحادیه اروپا به ارتقای روابط ترانس آتلانتیک بعد از ترامپ می پردازد

افشای همکاری موساد و کشورهای اروپایی در پناه دادن به جنایتکاران جنگی

بیانیه شورای روابط خارجی اروپایی درباره بازگشت دولت بایدن به برجام

مسلمانان نپال ظلم و تبعیض علیه مسلمانان اویغور را محکوم کردند

لبنان|رقابت پنهان برادران «حریری» در صحنه سیاسی

کویت روادید مسافران ورودی به این کشور را تا 9 ماه آینده تمدید نمی کند

کابینه رژیم صهیونیستی توافق همکاری علمی با امارات را تصویب کرد

بهار عربی نمرده است

خبرنگار نیویورک تایمز: ترور بخشی از تلاش برای تحریک ایران است/ امیدوارم عقل در دوران بایدن بر آمریکا حاکم شود

رژیم اسراییل|حزب گانتس در آستانه فروپاشی قرار گرفت

وزیر صهیونیست: هنوز زود است با تیم بایدن درباره ایران صحبت کنیم

ترس رژیم صهیونیستی از انتقام ایران

بایدن آسیب دید/ ترامپ: زود خوب شو!

وزیر مهاجران افغانستان از تلاش برای کاهش هزینه های کنسولی خبر داد + فیلم

روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین و فشار برای پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی

گوشی هوشمند شیائومی Mi 11 در ژانویه رونمایی خواهد شد

رییس کارکنان کاخ سفید در دولت اوباما، وزیر ترابری بایدن می شود

آمریکا و اسراییل در کمین دانشمندان مسلمان

انتقاد رهبر کره شمالی از وضعیت اداره اقتصاد کشور

هدف قرار گرفتن اتاق عملیات مشترک سعودی ها

انتقال تجهیزات نظامی جدید آمریکا به حومه استان الحسکه

مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی به تعویق افتاد

هشدار تخلیه در پی فوران آتشفشان در اندونزی

هشدار تخلیه در پی فوران آتشفشان در اندونزی

چین 4 تن را در رابطه با هنگ کنگ تحریم می کند

هشدار به افزایش قربانیان کرونا در آمریکا

بیانیه شورای اروپا درباره بازگشت بایدن به برجام

پسر نتانیاهو مخالفان پدرش را داعشی خواند!

شورای روابط خارجی اروپا درباره بازگشت دولت بایدن به برجام بیانیه صادر کرد

آمریکایی ها مانع از دستیابی عراق به تسلیحات پیشرفته می شوند

واکنش معنادار کشورهای عربی به chr(034)ترور شهید فخری زادهchr(034)!

نتانیاهو به قاهره سفر می کند

مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی به تعویق افتاد

مرکز ویکتور روسیه: احتمالا همه گیری کرونا سال آینده پایان یابد

تعویق مذاکرات غیرمستقیم ترسیم مرز دریایی لبنان و رژیم صهیونیستی

حازم قاسم: تشکیلات خودگردان، تصمیمی برای مقابله با رژیم صهیونیستی ندارد

دریافت گزارش های اطلاعاتی و معرفی اعضای بیشتری از دولت بایدن

کوشنر به عربستان و قطر می رود

ترامپ وزارت دادگستری و اف بی آی را به اطلاع از تقلب ادعایی متهم کرد

آغاز دور چهارم مذاکرات کمیته قانون اساسی سوریه

یک اشتباه آزمایشگاهی و مثبت شدن تست کرونای صدها نفر در انگلیس

رسانه چینی: کرونا پیش از ووهان در کشورهای دیگر شیوع یافته بود

درخواست رییس جمهوری ارمنستان از دولت برای استعفا

کشته شدن فرمانده پلیس یک شهرستان هرات بدست طالبان

بازداشت دو سودانی در مرز فلسطین اشغالی

تجاوز جنگنده های صهیونیستی به آسمان لبنان

دومین هیأت بحرینی به تل آویو می رود

انتقاد روزنامه نگار صهیونیست از رویکرد تروریستی رژیم اشغالگر

چین 4 تن را در رابطه با هنگ کنگ تحریم می کند

وزیر خارجه سوییس ترور شهید فخری زاده را محکوم کرد

انتقاد از موج اعدام ها در آمریکا

یمن| سازمان ملل خواستار توقف تنش ها در «الحدیده» شد

افزایش شدید بیماران کرونایی در فلسطین اشغالی

محمد مهدی پور عرب تجمع دانشجویان در محکومیت ترور شهید محسن فخری زاده در البرز

واکنش تحلیلگر آمریکایی به ترور دانشمند هسته ای و دفاعی ایران

سخنگوی وزیر خارجه اوباما وارد کاخ سفید شد

بایدن تیم ارتباطی کاملا زنانه تشکیل داد

(فیلم) انفجار خودروی بمبگذاری شده در افغانستان

واکنش معنادار کشورهای عربی به ترور شهید فخری زاده !

یمن|اختلاف زودهنگام عربستان و منصورهادی درباره تشکیل دولت برآمده از توافق ریاض

ادعا و اظهارات وقیحانه وزیر اسراییلی درباره ترور شهید فخری زاده

مقاومت اقتصادی و 2 پیش نیاز توأمان

اهداف پشت پرده ترور شهید «محسن فخری زاده» از نگاه رسانه های عربی

هشدار رژیم صهیونیستی به شهروندانش از ترس انتقام ایران

توافق فرانسه و بریتانیا برای ممانعت از گذر پناهجویان از کانال مانش

ارائه نسخه براندازی از یک دعوای شخصی!

ارائه نسخه براندازی از یک دعوای شخصی!