مطالب مرتبط:
ابتکار: زنان کارآفرین در شرایط کرونا نیاز به حمایت و تقویت بیشتر دارند
اصلاح ساختار حقوق و دستمزد کارکنان دانشگاه آزاد در آینده نزدیک/ارائه تسهیلات به اساتید دانشگاه آزاد
شرایط سختی در عرصه مقابله با ویروس کرونا وجود دارد
مسجد سلیمان در شرایط فوق بحرانی کرونا
واکنش حقوق دانان به سند «امنیت قضایی» ابلاغی رییس قوه قضاییه
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 4 آبان 1399 ساعت 08:052020-10-25دانش

پرستاران این روزها شرایط سختی دارند و حقوق آنها آنطور که باید ادا نمی شود


محمد علی محتشم مرام، دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه تهران و عضو بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو پیرامون مسئله کرونا و مقابله با آن گفت: - " دانشجوی پرستاری دانشگاه تهران گفت: پرستاران از همان ابتدا مطالباتی داشتند و قرار بود که آزمون استخدامی برای پنج هزار نفر از آن ها برقرار شود، اما متأسفانه این اقدامات انجام نشد و تنها برخی از مطالبات آن ها پرداخت شد، اما اینکه بخواهند دائم بگوییم که همه آن ها به مطالباتشان رسیدند، اینگونه نیست.

محمد علی محتشم مرام، دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه تهران و عضو بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو پیرامون مسئله کرونا و مقابله با آن گفت: تقریبا هشت ماهی است که درگیر کرونا هستیم و فراز و فرودهایی را در این مدت تجربه کردیم.

اوایل که بحث کرونا در کشور جدی شد ما بحث کمبود تجهیزات را داشتیم ولی چیزی که آن زمان خوب داشتیم رسیدگی و همیاری همگانی بود که داشتند کمک می کردند به این امید که زودتر قضیه جمع شود.

وی ادامه داد: بعد از اینکه محدودیت ها برداشته شد خیلی از گروه های داوطلب و کارهای گروه خیرین کم شد و کادر درمان تنها تر شدند و همانطور که می بینید اینکه این تنهایی بیشتر حس شده و دیده اید که فراخوان های مختلف داده اند که از نیروهای جهادی و.

برای کمک درخواست داده اند دارد مطرح می شود.

محتشم افزود: پرستاران در خط مقدم و اول خط هستند و درحال حاضر هم بچه های کمک پرستاری به کمک آمده اند، پرستاران از همان ابتدا مطالباتی داشتند قرار بود که آزمون استخدامی برای پنج هزار نفر از آن ها برقرار شود اما متأسفانه این اقدامات انجام نشد و دائما با امیدهایی که با آن ها داده شد این که مطالباتتان پرداخت می شود، البته برخی از این مطالبات هم پرداخت شد اما اینکه بخواهند دائم بگوییم که همه آن ها به مطالباتشان رسیدند نه اینطوری نبود.

ما در این چندوقت یکسری پیام هایی را دیدیم در کانال های صنفی که همکاران از کارانه هایی که برایشان واریز می شود گله دارند.

کارانه ای که چهل هزار تومان، هشت هزار تومان، دویست هزار تومان کارانه.

کارانه هایی که واقعا ارزش کار را ندارد و در حال حاضر کارانه فوق العاده کرونا را برای آنها بین سی تا پنجاه هزار تومان می ریزند.

وی افزود: پرستارانی که این روزها در بیمارستانها مشغول کارند در شرایط سختی قرار دارند.

اگر روزی یک فرد نوعی در این موقعیت قرار بگیرد آن زمان متوجه سختی این شرایط با وجود لباس های به شدت گرمی که تن شان است و ماسکی که حرف زدن و نفس کشیدن را سخت می کند، می شود.

در کنار همه این ها به هرحال پرستار زندگی دارد که مرد چه زن مادر یا پدر خانواده هستند و دغدغه خانواده را دارد و دغدغه ابتلای خودش و خانواده ش را از همه این ها بیشتر دارد و در ذهنش این است که الان من در این بخش کار می کنم خانواده ام درگیر شوند چه می شود؟! یا اینکه من خودم مریض شوم دو هفته باید به استعلاجی بروم و کارهایی را که می خواهم انجام دهم چه می شود با این وضعیت گرانی!این دانشجوی پرستاری ادامه داد: مهم ترین دغدغه پرستاران اینروزها درآمد و حقوق شان است.

همه پرستاران با جان و دل کار می کنند اما متاسفانه آنطور که باید هنوز رسیدگی انجام نشده است خیلی از بچه ها از این که نیروی شرکتی هستند ناراضی هستند، از اینکه نیروی قراردادی هستند ناراضی هستند، رسمی نشدن هایشان، خیلی ها از شهرستان هنوز قرادادهای روزه را با آن ها می بندند.

بسیاری از پرستاران مشکلاتی دارند و نیاز به رسیدگی دارد، البته یکسری کارهای مقطعی انجام شده است که من جلوتر می گویم ولی این ها قاعدتا کافی نیست و کارها باید ریشه ای انجام شود و در کنار این ها بچه ها نیاز به روحیه هم دارند، در بیمارستان های مختلف، کارهایی که دارند انجام می دهند، قاعدتا همه آن ها نیاز به روحیه دارند برای فعالیت و این روحیه وقتی برایشان ایجاد می شود که ببینند به فکرشان هستند.

وی افزود:اخیرا آقای قالیباف بیمارستان امام خمینی (ره) رفته و از نزدیک با کادر درمان صحبت کرد، این کار قطعا کمک بسیاری به روحیه کادر درمان می کند و به اینکه پرستاران آن بخش دیدند که یک نفری آمده است و به هرحال گوش شنوا است.

چه اثر کند یا نکند گوش شنوا است و این کار خیلی در روحیه شان اثر می گذارد که بدانند یکی به فکر ما است و یک جایی صحبتهایشان مطرح می شود.

محتشم با اشاره به وضعیت بیمارستان ها گفت: تا الان در بیمارستان های استان تهران کمبود اساسی نداشته ایم.

در بیمارستانی که من خودم هستم تجهیزات وجود دارد اعم از دستکش، لاتکس و ماسک و در اختیار همه قرار می گیرد، البته فراوان نیست ولی تا حدی که بخواهد نیاز را برطرف کند وجود دارد.

من از شهرستان ها شنیدم یکسری خبرها است که آنجا خیلی کم تجهیزات داده می شود، حتی شنیدم یک دانه ماسک سه لایه را می دهند برای یک شیفت و این خیلی برای کادر درمان آنجا می تواند خطرناک باشد چه پزشک، چه پرستار و چه بچه های خدمات.

کمبود به آن معنا در بیمارستان های شهر تهران نیست و اینکه بخواهیم بگوییم تجهیزات نباشد و موردی در آن باشد من لااقل در بیمارستان محل فعالیت خودم چیزی ندیدم.

وی افزود: درباره مزیت هایی که در این دوران برای پرستاران در نظر گرفته شده است باید بگویم که بستگی به محل خدمت فرد دارد، به صورت مقطعی در همان بیمارستانی که بنده هستم تغییرهایی انجام شد وکارت هدیه به آن ها داده شد، اما این ها صرفا یک مقدار حکم مسکن را داشت و درمان قطعی نیست.

برای روحیه بچه ها نیاز است در آینده برای پرسنل حقوق و مزایای بالاتر در نظر گرفته شود، این کاری است که باید برایشان انجام شود اینکه فردی بخواهد برود در بخشی که تعداد زیادی بیمار کرونایی وجود دارد کار کند ساده نیست و واقعا سخت است اینکه بخواهد دائم نگران این باشد که خودش مبتلا نشود و اگر مبتلا شود چه می شود از کار می افتد و عواقبی که بعدا برای آن فرد خواهد داشت بیشتر از مزایایی است که برایشان درنظر گرفته شده خواهد بود.

در هرصورت تا تشکر می کنیم از بزرگواران و مردمی که زحمت کشیده اند به هرنحوی تقدیرشان را نشان دادند.

من اخیرا در یک بیمارستانی سمت ورامین رفته بودم دیدم تجهیزاتی که ارسال شده بود برخی از آن ها از کمک های مردمی بود و روی کمک های مردمی نوشته بودند که این اهدایی مردم است.

مردم دارند کمک می کنند که کار پیش رود وگرنه مزیت خاصی برای بچه ها در نظر گرفته نشده است یا شاید هم من چیزی ندیدم یا نشنیدم، به هرحال پرسنل هنوز هم ناراضی هستند و خیلی تمایل ندارند به این نوع فعالیت و توصیه ای هم که من دانشجو دارند این است که چرا آمدی و رشته پرستاری را انتخاب کردی و ادامه می دهی؟ محتشم ادامه داد: نکته ی دیگری که در دوران کرونا وجود دارد، حضور نیروهای جهادی بوده است.

نیروهای روحانی، بسیجی ، مذهبی و غیر مذهبی هر طیف آدمی که بود واقعا در این مدت خیلی کمک کردند و یکسری از این کمبودها را خیلی از این افراد پوشش دادند، به هرحال ما در بیمارستان از همان ابتدا قرار شد که بیماران کرونایی همراه نداشته باشند و هنوز هم اینطوری است و خیلی از کارهای این ها را بچه های جهادی انجام دادند و واقعا حضور آن ها در بیمارستان یک کمک بزرگی بود برای رفع سنگینی از دوش بچه های کادر درمان، چون اگر آن ها نبودند حتی دیگر غذا دادن به مریض را باید پرستار یا کمک پرستار انجام می داد، حضور بچه های داوطلب باعث شد که این ها تحت عنوان همیار سلامت بتوانند فعالیت بزرگی را کنند و واقعا کمک کنند الان در بیمارستان امام خمینی (ره) و بهارلوی دانشگاه علوم پزشکی تهران که دانشگاه بنده هم است، من با آنها در تماس هستم واقعا الان در بیمارستان این موج سومی است که آمده اند تا قبل از این خیلی پرسنل می پرسیدند و چون می دانستند من با این بچه ها در ارتباط هستم می پرسیدند که چه زمانی به کمک ما می آیند و الان که آمده اند واقعا همه مجدد روحیه خوبی گرفته اند، اینکه بار کاری شان سبک تر شده است و واقعا نباید حضور این افراد ندید گرفته شود، خیلی کمک کردند، خیلی تلاش ها شد که این ها سازماندهی شوند، افراد مختلف زحمت کشیدند آموزش های تخصصی به این ها در حوزه کمک بهیاری داده شد و تا این حدود سعی شد که این بچه ها انقدری که می توانند کمک کنند به کادر درمان و اینکه این موضوع هرچه زودتر بخواهد ریشه کن شود.


کلید واژه ها: دانشگاه تهران - دانشگاه - دانشجو - تهران - بسیج دانشجویی - رشته پرستاری - پرستاری - مطالبات - کرونا - پرستاران - دانشجویی - خبرگزاری - محمد علی - خبرنگار - آزمون استخدامی - مقابله - گفتگو - محتشم - قرار - رشته - بسیج - محمد - استخدامی - قرار بود - اقدامات - برقرار - پرداخت - آزمون - درگیر - شرایط

آخرین اخبار سرویس:
وبینار آموزشی جستجو در پایگاه های علمی بین المللی برگزار می شود

حضور 2 استاد دانشگاه صنعتی قوچان در بین 2 درصد دانشمندان برتر دنیا

وبینار آموزشی جستجو در پایگاه های علمی بین المللی برگزار می شود

زبرجد: تمام اعضای هیئت علمی دانشگاه شیراز فعالیت پژوهشی دارند

آخرین مهلت ثبت نام دوره ارشد پیام نور

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 مشخص شد

11 استاد و پژوهشگر دانشگاه محقق اردبیلی در فهرست 2 درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفتند

آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 از هفته آینده

آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 از هفته آینده

آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 از هفته آینده

بررسی هوشمند سازی صنعت فولاد در وبینار پارک فناوری تهران

دانشجویان بسیجی در دانشگاه آزاد سنندج تجمع کردند + عکس

بیژن عبدالکریمی دهمین مهمان «گفتارهای آنلاین هنر فردا»

بیژن عبدالکریمی دهمین مهمان «گفتارهای آنلاین هنر فردا»

آخرین مهلت اخذ واحد درسی مجازی «مبانی طب ایرانی و مکمل» امروز، 10 آذر ماه پایان می یابد

6 عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در فهرست 2 درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفتند

ارتباط درخشان ترین منظومه دوگانه اشعه گاما کهکشان راه شیری با یک ستاره مگنتار

ارتباط درخشان ترین «منظومه دوگانه اشعه گاما» کهکشان راه شیری با یک «ستاره مگنتار»

ارتباط درخشان ترین منظومه دوگانه اشعه گاما کهکشان راه شیری با یک ستاره مگنتار

تمام اعضای هیئت علمی دانشگاه شیراز فعالیت پژوهشی دارند

آیین نامه هیئت علمی وابسته در وزارت بهداشت تدوین می شود

دماسنج ابررسانای جدیدی که دمای زیر 1 کلوین را اندازه می گیرد

آخرین آمار ثبت نام کنندگان کنکور دکتری تخصصی ناپیوسته سال 1400

انجمن مطالعات نهج البلاغه شعبه اصفهان راه اندازی شد

برنامه تلویزیونی پایش وزیر نیرو را به نوشیدن آب هوتک دعوت کرد + فیلم

تاسیس انجمن مطالعات نهج البلاغه شعبه اصفهان / نهج البلاغه حلقه مفقوده در دانشگاه های جهان

ظاهر جدید فرهاد جم +عکس

رییس اجرایی جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی منصوب شد

ارسال 31 مقاله علمی محققان ایرانی به فدراسیون ورزش های دانشگاهی آسیا

ارسال 31 مقاله علمی محققان ایرانی به فدراسیون ورزش های دانشگاهی آسیا

امروز آخرین مهلت اخذ واحد درسی مجازی «مبانی طب ایرانی و مکمل»

این دو شهید، مجذوب فخری زاده بودند

ثبت نام بیش از 118 هزار داوطلب در آزمون دکتری/چهارشنبه آخرین مهلت نام نویسی

ثبت نام بیش از 118 هزار داوطلب در آزمون دکتری/چهارشنبه آخرین مهلت نام نویسی

این دو شهید، مجذوب فخری زاده بودند

آبگرفتگی شدید معابر در اهواز و ماهشهر / نیرو های جهادی دانشجویی مشغول کارند

ابن دو شهید، مجذوب فخری زاده بودند

ابن دو شهید، مجذوب فخری زاده بودند

در مورد سیاه چاله ها چه می دانیم؟

بیش از 77 هزار پایان نامه در کتابخانه دیجیتال کتابخانه مرکزی

دیدار سفیر ایران با وزیر آموزش عالی یمن

هشت عضو هیئت علمی دانشگاه مراغه در بین 2 درصد دانشمندان برتر جهان

دیدار سفیر ایران در یمن با وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی

آنچه باید در مورد سیاه چاله ها بدانیم

آنچه باید در مورد سیاه چاله ها بدانیم

تدوین سیاست های تشویقی برای کیفیت بخشی به علم و فناوری / دانشگاه آزاد بیش از 2 هزار مقاله نانویی ISI منتشر کرده است

تعویق امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد واحد اصفهان

برای اولین بار پذیرش دانشجو در رشته روانشناسی اجتماعی از طریق دوره فراگیر کارشناسی ارشد

خلاصی از شر ویروس ها با کمک فناوری های پوشیدنی!

خلاصی از شر ویروس ها با کمک فناوری های پوشیدنی!

دعوت از رییس جمهور برای روز دانشجو/ حراستِ دانشگاه پیگیر موضوع دانشجوی بازداشتی است

مشارکت 3000 استاد بسیجی دانشگاه آزاد در پویش اهدای خون

تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری از مرز 100 هزار نفر گذشت

مسیر دانشگاه آزاد از پژوهش صرف به تولید فناوری و محصول تغییر کرده است / رشد 50 درصدی ثبت اختراعات در جشنواره نانو

شهید فخری زاده معتقدبودند باید به داشته های فلسفی خودمان برگردیم

9 عضو هیات علمی دانشگاه اراک در فهرست 2 درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفتند

چاپ دو کتاب مرتبط با فعالیت های ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار

هدف اسلحه بدخواهان

تلاش ها برای مهاجرت هدفمند، بازگشت و جذب نخبگان / باید بازگشت به کشور را برای استعداد های برتر هموار کرد

سه عضو هیئت علمی دانشگاه نجف آباد در جمع پژوهشگران دو درصد برتر جهان

مهلت ثبت درخواست خوابگاه متاهلی دانشگاه شهید بهشتی امروز، 10 آذر به پایان می رسد

زرین آمیزی: تعداد ثبت نامی های آزمون فراگیر ارشد پیام نور به بیش از 27 هزار داوطلب رسید

اتخاذ تمهیدات لازم برای حفظ سلامتی دانشگاهیان در شرایط استمرار کرونا

وزیر علوم برای پاسخگویی به مجلس می رود

الحاق 3 مرکز آموزش عالی به دانشگاههای مادر اصفهان/ ردیف های بودجه ای مراکز حذف نمی شود

اساتید دانشگاه تبریز رکود علمی ندارند

تاکنون بیش از 118 هزار داوطلب برای کنکور دکتری 1400 ثبت نام کردند

تفکرات مسموم در صدد خشکاندن ریشه دانشگاه فرهنگیان

آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 از هفته آینده

675 اثر به جشنواره تیتر 12 رسید

هفتمین همایش روز ملی علوم اجتماعی ایران برگزار می شود

برترین تصاویر فضایی سال 2020 میلادی

گاه شمار برخطِ هوش مصنوعی در ایرانداک

لزوم حفظ سلامت دانشگاهیان در استمرار شیوع کرونا

هوشمندسازی صنعت فولاد در وبینار پارک فناوری تهران بررسی می شود

بررسی جریان خون در عروق برای ساخت رگ های مصنوعی

مهلت شرکت در جشنواره حرکت دانشگاه تهران تا 15 آذر / بخش ویژه کار آفرینی به جشنواره اضافه شد

اتخاذ تمهیدات لازم برای حفظ سلامتی دانشگاهیان در ایام شیوع کرونا

هوشمندسازی صنعت فولاد در وبینار پارک فناوری تهران بررسی می شود

ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای حفظ سلامتی دانشگاهیان در شرایط استمرار کرونا

گاه شمار برخطِ هوش مصنوعی در ایرانداک

اتخاذ تمهیدات لازم برای حفظ سلامتی جامعه دانشگاهی در شرایط استمرار بیماری کرونا ضرورت دارد

ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای حفظ سلامتی دانشگاهیان در شرایط استمرار کرونا

برنامه دور برگشت گروه (ب) لیگ کشتی فرنگی اعلام شد

ضرورت اتخاذ تهمیدات لازم برای حفظ سلامتی دانشگاهیان در شرایط استمرار کرونا

برنامه دور برگشت گروه (ب) لیگ کشتی فرنگی اعلام شد

ضرورت اتخاذ تهمیدات لازم برای حفظ سلامتی دانشگاهیان در شرایط استمرار کرونا

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ایلام اردوی جهادی مجازی برگزار می کند

11 پژوهشگر از اردبیل در جمع دانشمندان 2 درصد دنیا قرار گرفتند

نشست «جایگاه مسئله شناسی در کاربردی سازی مطالعات قرآنی» برگزار می شود

آزمون زبان وزارت علوم دوباره لغو شد

تأکید بر اخلاق پزشکی به عنوان یک ضرورت/ راهنمای اخلاق حرفه ای منبع آزمون دستیاری می شود

پروژه های تحقیقاتی سلول و ژن درمانی کرونا زمان بر هستند

بخشنامه وزیر علوم به دانشگاه ها برای حفظ سلامتی استادان و کارکنان

کشف یک فراماده جاذب صدا در طبیعت

معرفی دانشگاه فدریکو در شهر ناپل 

کشف یک فراماده جاذب صدا در طبیعت

معرفی دانشگاه فدریکو در شهر ناپل 

خدمات رسانی اساتید بسیجی دانشگاه آزاد به مردم در دوران کرونا / چاپ 4 هزار کتاب و مقاله

بخشنامه وزیر علوم به دانشگاه ها برای حفظ سلامتی استادان و کارکنان

پرستاران این روزها شرایط سختی دارند و حقوق آنها آنطور که باید ادا نمی شود

پرستاران این روزها شرایط سختی دارند و حقوق آنها آنطور که باید ادا نمی شود