موضوعات داغ: - نقل و انتقالات - افزايش قيمت - كميسيون اقتصادي - شجاع خليل زاده - گزارش كميسيون - كميسيون اقتصادي مجلس - تيم فوتبال جوانان - سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي - فدراسيون فوتبال - انتخابات آمريكا - بازار خوردو - كشتي سنتي - سفير اتريش در ايران - نفرات برتر - شهر برازجان - استيل آذين - صنعت گل و گياه - بيروت - پنجاه سالگي - تعرفه تلفن ثابت - شركت گاز استان سيستان و بلوچستان - تحريك طالبان پاكستان - تنسنت

مطالب مرتبط:
آمادگی عراق برای همکاری علمی و فرهنگی با دانشگاه آزاد اسلامی
آغاز ثبت نام انتخابات کانون های فرهنگی دانشگاه تهران
دکتر طهرانچی درگذشت عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت را تسلیت گفت
معاون علمی و فناوری رییس جمهور مرکز نوآوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان را افتتاح کرد
جذب هیات علمی دانشگاه ها بر اساس آمایش آموزش عالی
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 8 مهر 1399 ساعت 13:202020-09-29دانش

دانشگاه نقش تربیتی خود را مدیون کانون های علمی و فرهنگی است


مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه به عنوان یک نهاد آموزشی نقش عمده ای در زمینه های تربیتی دارد که آن را مدیون بسترها و توانمندی هایی است که کانون های فرهنگی، - مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد: دانشگاه نقش تربیتی خود را مدیون کانون های علمی و فرهنگی است ایسنا/خراسان رضوی مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه به عنوان یک نهاد آموزشی نقش عمده ای در زمینه های تربیتی دارد که آن را مدیون بسترها و توانمندی هایی است که کانون های فرهنگی، انجمن های علمی و تشکل های اسلامی در فضای دانشگاه ایجاد می کنند.

مهدی کرمانی در گفت وگو با ایسنا در خصوص معرفی کانون های دانشجویی و فعالیت های آن ها، اظهار کرد: فعالیت های فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی دانشجویان دانشگاه های ایران، قدمتی به اندازه عمر دانشگاه های ایران دارد.

در طول دهه ها و سال ‎های مختلف، جمع های دانشجویی قالب های متفاوتی به خود گرفته اند و تحت عناوین مختلف این فعالیت ها به موازات فعالیت های علمی و سیاسی فوق برنامه دانشجویان در فضای دانشگاه پیش برده شده است.

وی افزود: مانند بسیاری از فعالیت های داوطلبانه و جمعی در سال های بعد از انقلاب اسلامی و طبق الگوها و مدل هایی که نهادهای سیاست گذار و قانون گذار مانند مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی در نظر گرفته بودند فرم هایی که امروز شما برای فعالیت های کانونی در فضای دانشگاه مشاهده می کنید با آیین نامه ها نسبتا به صورت دقیقی تعیین تکلیف شده اند، در این زمینه یک وحدت رویه میان دانشگاه ها مبتنی بر این آیین نامه ها و دستورالعمل ها داریم.

دانشگاه فردوسی مشهد جزو دانشگاه های برگزیده در زمینه فعالیت کانون ها و تشکل ها است این استادیار گروه علوم اجتماعی دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد خاطر نشان کرد: کانون های فرهنگی در زمینه حوزه های هنری، اجتماعی و سایر مواردی که از امور سیاسی، علمی و ورزشی خارج است فعالیت می کنند و دانشجویان این امکان را دارند تا با عضویت در این کانون ها به شکل جمعی و در قالب فعالیت های داوطلبانه ایده و نظرات خود را پیش ببرند.

دانشگاه فردوسی در حوزه فعالیت های کانونی، تشکل های اسلامی و در حوزه فعالیت های انجمنی در طول سال های گذشته در جشنواره هایی مانند رویش و حرکت، جزو دانشگاه های ممتاز و برگزیده کشور با داشتن تعداد قابل توجهی از رتبه های برتر است.

فعالیت بیش از 20 کانون دانشجویی در دانشگاه فردوسی مشهد کرمانی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 20 کانون فعال در حوزه های متنوعی در دانشگاه فردوسی مشهد فعالیت می کنند.

کانون های باسابقه و بسیار فعال در حوزه هنری مانند موسیقی، تئاتر، شعر و ادب داریم.

کانون های اجتماعی در حوزه های مختلف با در نظر گرفتن مشکلات دانشجویان و فعالیت های خیریه ای و نظایر آن فعالیت می کنند.

در زمینه کانون های مذهبی مانند کانون مهدویت، قرآن و عترت و میثاق با افلاکیان بسیار فعال هستیم.

این کانون ها برنامه های گسترده بسیاری دارند و در کنار آن ها هم مجموعه های دیگری وجود دارد که با توجه به علایق دانشجویان مطرح شده، مانند کانون هایی که در حوزه مسائل زیست محیطی و کانون هایی که متوجه مسائل فرهنگی کلان ایران هستند.

مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد گفت: کانون های دانشجویی سالانه و طبق آیین نامه و شیوه نامه ابلاغ شده به دانشگاه انتخابات خود را برگزار می کنند.

روند انتخابات به این صورت است که ابتدا هر کدام از کانون ها انتخابات داخلی خود را انجام می دهند و در نتیجه این انتخابات داخلی، شورای مرکزی و دبیر کانون مشخص می شود.

در شورای دبیران که متشکل از نماینده هر یک از کانون ها است دبیری برای شورای هماهنگی انتخاب می شود.

باتوجه به شرایط کرونایی امسال انتخابات کانون ها و انجمن های علمی کاملا به صورت مجازی و از طریق سامانه های موجود تعریف شده و به اجرا درآمد.

این استادیار گروه علوم اجتماعی دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی بیان کرد: دانشجویان می توانند از طریق حضور فیزیکی و همچنین از طریق سامانه های تعریف شده که به پرتال دانشجویان متصل است، در کانون های دانشگاه عضو شده و پیگیر فعالیت های مورد علاقه خود شوند.

کانون های دانشجویی در فضای مجازی درگاه های مشترک و اختصاصی خود را دارند که از این طریق دانشجویان می توانند به راحتی نحوه پذیرش کانون ها و فعالیت های آن ها را بررسی کنند.

همچنین در سایت رسمی مدیریت فرهنگی و معاونت فرهنگی اجتماعی دانشجویی دانشگاه فردوسی نیز افراد می توانند تمامی آیین نامه ها و شرایط عضویت و فعالیت را مشاهده کنند.

تبعیض و تصور اشتباه در جشنواره رویش نسبت به کانون های دانشگاه فردوسی مشهد کرمانی افزود: در سال های مختلف فعالان و نمایندگان دانشگاه های دیگر تصور می کنند که در تیم داوری و اعلام برگزیدگان جشنواره رویش، دانشگاه فردوسی مشهد نمایندگان خاصی دارد درحالی که هرگز چنین نبوده است.

دلیل این تصور اشتباه هم این است که دانشگاه فردوسی با اختلاف قابل توجه با سایر دانشگاه ها می درخشد.

طبق برآورد موجود نسبت به برخی از کانون های ما این تبعیض انجام می شود که در جهت قدردانی از کانون های دانشگاه های دیگر یا ایجاد انگیزه در آن ها، کانون های دانشگاه فردوسی در برخی از محورهای این جشنواره کنار گذاشته می شود یا سختگیری هایی در قبال آن ها اعمال می شود.

باوجود تمام این تبعیض ها هرساله جوایزی که کانون های ما در سطح فردی و جمعی دریافت می کنند، هم از نظر کیفیت و هم از نظر کمیت بسیار مناسب است و معمولا در جایگاه اول یا نهایتا در سه جایگاه اول در تمام سالیان گذشته هستیم.

ماهیت فعالیت های کانونی داوطلبانه است وی با اشاره به اینکه ماهیت فعالیت های کانونی داوطلبانه است، ادامه داد: هر مسئله ای که به فعالیت های داوطلبانه کلان جامعه خدشه وارد کند، می تواند شامل حال فعالیت های کانونی دانشجویان در فضای دانشگاه شود.

عواملی که گاهی دلسردی ایجاد می کند یا انگیزه ها را برای انجام فعالیت های داوطلبانه کم می کند.

برخی برخوردهای سلیقه ای، کم توجهی و بی مهری نسبت به فعالیت ها و شیوه ای از اولویت بندی منابع ممکن است در این فعالیت ها اختلالاتی ایجاد کند.

در فضای دانشگاه به دلیل ماهیت داوطلبانه و فوق برنامه ای که این فعالیت ها دارند، در مواردی که مدیران و مسئولان دانشگاه تشخیص می دهند که اولویت را به برنامه های آموزشی و پژوهشی بدهند، این خطر احساس می شود که این فعالیت ها به قدر کافی دیده و نسبت به آن ها حساسیت مثبت بروز داده نشود.

مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: دانشگاه به عنوان یک نهاد آموزشی نقش عمده ای در زمینه های تربیتی دارد که آن را مدیون بسترها و توانمندی هایی است که کانون های فرهنگی، انجمن های علمی و تشکل های اسلامی در فضای دانشگاه ایجاد می کنند و زمینه حضور دانشجویان در این فضاها را فراهم می کنند.

حضور در این فضاهای جمعی، فرصتی برای تمرین حضور در محیط های کلان تر اجتماعی است.

زنگ خطر کم توجهی نسل جدید به فعالیت های کانونی کرمانی گفت: بحث کم توجهی نسل های جدیدتر نسبت به فعالیت های کانونی زنگ خطری است که باید مورد توجه قرار بگیرد، این کم توجهی ممکن است به نظام علایق دانشجویان، اتفاقاتی که در فضای جامعه درحال رخ دادن است و تجربیات آن ها در سال های تحصیلیشان بازگردد.

درگیر شدن نسل های جدید در فعالیت های کانونی، مسئله مهمی است که باید مورد توجه و تمرکز قرار بگیرد.

رسانه ها، مسئولان و نمایندگان کانون ها باید با یکدیگر همکاری کنند تا زمینه های لازم را برای ایجاد جذابیت در فعالیت های کانون ها با هدف جذب دانشجویان به فعالیت های داوطلبانه ایجاد کنند.

این استادیار گروه علوم اجتماعی دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی در رابطه با نحوه فعالیت کانون های دانشجویی در شرایط اپیدمی کرونا، افزود: برنامه های کانون فرهنگی در این دوران با قوت سابق خود در فضای مجازی باقی ماندند و باتوجه به پلتفرم هایی که دانشگاه فراهم کرده بود، در شبکه های مجازی و صفحات کانون ها ادامه پیدا کرد.

فرآیندهای درخواست و برگزاری برنامه ها باتوجه به شرایط کرونا مورد بازبینی قرار گرفت و این فرآیند به نحوی پیشرفت که کانون ها بتوانند برنامه های خود را به شکل سابق پیش ببرند.

این برنامه ها شامل دوره های آموزشی، جشنواره های مناسبتی، میزگردها و جلسات بحث و نقد و نظر است که بخش عمده ای از این برنامه ها با مشخصات خاص مورد نظر خود در فضای مجازی اجرا شد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه فردوسی مشهد - فرهنگی - دانشگاه فردوسی - فعالیت - کانون - فردوسی - کانون های دانشجویی - توانمندی - انجمن های علمی - آموزشی - مدیر - علمی - مشهد - ایسنا - دانشجویان - نهاد - عمده - دانشجویی - هایی - اجتماعی - گفت وگو - اسلامی - کرمانی - معرفی - مذهبی - انجمن - رضوی - مهدی - تشکل

آخرین اخبار سرویس:
سنگ هایی که به تنها سازندگان دستگاه ایرانی تنفس مصنوعی پرتاب شد

بازگشت چهره ها به سنگ قبرهای رویان

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

وزارت علوم با بازنگری در اساسنامه ها به تقویت انجمن های علمی کمک کند/ نقش مهم انجمن های دانشجویی در پیشرفت علمی کشور

تولید علمی پیاز زعفران با شیوه گلخانه ای چه ویژگی هایی دارد؟/ شبیه سازی رشد زعفران در فضای باز

ناسا در ماه آب پیدا کرد

روش اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد 99چیست؟

طرح آموزش مجازی در آموزش و پرورش با رویکردی جدید تدوین می شود

نتایج کنکور ارشد 99 اعلام شد

تاثیر سهمیه ها در کنکور ارشد 99 چگونه بود؟

نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد 99 اعلام شد

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 99 در سایت سازمان سنجش

سپیده خداوردی با مانتوی شیک مزونی+عکس

اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد

نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد سال 99 اعلام شد

نحوه اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد 99

روش اعتراض به نتایج کنکور ارشد 99 چیست؟

تاثیر سهمیه ها در قبولی های کنکور ارشد 99 چگونه بود؟

اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی

زمان ثبت نام قبول شدگان کنکور کارشناسی ارشد 99 مشخص شد

نتایج آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد/مردان بیشترین پذیرفته شدگان

رتبه آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی ارتقا یافت

روش اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد 99 چیست؟

ننایج کنکور کارشناسی ارشد اعلام شد

پویش «نذر قربانی» از سوی دانشگاه یزد صورت می گیرد

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد 99 مشخص شد

اطلاعیه سازمان سنجش درباره اسامی پذیرفته شدگان نهایی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399

هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه دانشجویی ارشد دانشگاه آزاد در سال 99 چقدر است؟

قبول شدگان کنکور کارشناسی ارشد سال 99 دانشگاه آزاد چه زمانی ثبت نام کنند؟

تصاویر قبور بانوان در آرامستان رویان به حالت اول بازگشت

نتایج آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد

نتایج آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد/مردان بیشترین پذیرفته شدگان

نتایج آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد/مردان بیشترین پذیرفته شدگان

جزییات و زمان ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد اعلام شد

جزییات و زمان ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد اعلام شد

اعلام زمان ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور ارشد

سخنگوی سازمان سنجش خبر داد: 146 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد سال 99 قبول شدند

اعلام زمان ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور ارشد/ ثبت نام اینترنتی است

نتایج آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد/مردان بیشترین پذیرفته شدگان

نتایج آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد

اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد

نتایج آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد/مردان بیشترین پذیرفته شدگان

استاندارد و دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر تفاهم نامه امضا کردند

نتایج کنکور کارشناسی ارشد 99 اعلام شد

نتایج کنکور کارشناسی ارشد اعلام گردید

قبول شدگان دانشگاه های دارای شرایط خاص در کنکور ارشد 99 اعلام نشدند

نتایج اولیه آزمون کتبی دفتریاری اعلام شد

146 هزار نفر با کنکور کارشناسی ارشد سال 99 وارد دانشگاه ها شدند

نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد سال 99 اعلام شد

نتیجه نهایی آزمون کارشناسی ارشد دولتی و آزاد اعلام شد

146 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد سال 99 قبول شدند

اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد

نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد 99 اعلام شد

نتایج آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد

اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد 99

146 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد سال 99 قبول شدند

نتیجه نهایی آزمون کارشناسی ارشد دولتی و آزاد اعلام شد

146 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد سال 99 قبول شدند

نتایج کنکور کارشناسی ارشد 99 اعلام شد

نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد سال 99 اعلام شد

استان بوشهر طی 24 ساعت گذشته فوتی کرونایی نداشته است

استان بوشهر طی 24 ساعت گذشته فوتی کرونایی نداشته است

58 رشته مهارتی در دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان تدریس می شود

اعلام زمان ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور دکتری، فردا

کلاهبرداری به سبک اپل

اعلام نتایج کنکور ارشد علوم پزشکی

تقلید یک پهپهاد از بادکنک ماهی برای پرواز ایمنر

چت های واتس اپ به طور دائم میوت می شوند

راه اندازی دفتر پژوهش و تحقیق در دستور کار معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان

جزییات لغو بخشنامه دفاع از رساله دکتری دانشگاه آزاد

رومیزی هوشمندی که غذا و مواد تشکیل دهنده آن را تشخیص می دهد

اعلام نتایج آزمون ارشد پزشکی

کسب رتبه 38 موسسه صنایع غذایی در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

استعلام مدرک تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی تهران الکترونیکی شد

تقویت سیستم ایمنی در زمان کرونا با فعالیت ورزشی

اولین ابررسانا در دمای اتاق کشف شد

گسترش فن دامداری با بهره برداری از مجتمع دامپروری پرورش گوسفند چندقلوزا

مطالبه گری صحیح نخستین مشخصه دانشجویان بسیجی است

مهلت امریه شدن در دانش بنیان ها تا 15 آبان است

تقویت سیستم ایمنی در زمان کرونا با فعالیت ورزشی

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی

نکات کاربردی برای انتخاب لباس و استایل دانشجویی

وبینار تخصصی مدیریت و مهار سیلاب برگزار می شود/ استفاده از الگوی قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد در سیل لرستان

خورشید گرفتگی حلقوی

درخشش دانشجویان دانشکده قرآنی میبد در آزمون «Ph.D»

ارائه طرح نوین آبیاری برای جلوگیری از انتشار گرد و غبار دریاچه ارومیه

ساخت فیلم منعطفی که با الهام از پوست آفتا ب پرست تغییر رنگ می دهد

بازگشت سنگ قبرهای آرامگاه رویان به حالت اول

53 درصد دانشجویان بین المللی آینده برنامه خود را تغییر می دهند

بهره برداری از مجتمع دامپروری پرورش گوسفند در مراغه

فردا، یازدهمین نشست معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها

دانشگاه نقش تربیتی خود را مدیون کانون های علمی و فرهنگی است

دانشگاه نقش تربیتی خود را مدیون کانون های علمی و فرهنگی است